Strona główna

Nowości

Królowie Wyldu

Królowie Wyldu

39,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Chwała nigdy się nie starzeje. Clay Cooper i członkowie jego grupy niegdyś zasłynęli jako najokrutniejsi najemnicy, najlepsi z najlepszych w tej części Wyldu. Dni ich chwały dawno przeminęły, a oni sami oddalili się od siebie, rozpili się, przytyli i zestarzeli. Pewnego dnia na progu Claya pojawia się jego dawny kompan, Gabriel. Prośba, z którą przybywa, dotyczy misji, jakiej może się podjąć tylko ktoś bardzo odważny bądź bardzo głupi. Córka Gabriela, Rose, została uwięziona na drugim końcu świata w mieście, które oblega chmara potworów nazywanych hordą z Wyldu. Aby dotrzeć pod mury miasta i pokonać hordę, reaktywowana Saga musi rozprawić się z kanibalami, żądnymi zemsty bogami oraz niedającą im chwili wytchnienia łowczynią głów. Nadchodzi pora, by przywrócić Sagę do życia.
Wrobiony w dożywocie

Wrobiony w dożywocie

39,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Prawo powinno karać winnych popełnionych przestępstw i chronić niewinnych. Tak przynajmniej myśli większość ludzi, którzy nie zastanawiają się nad czymś ważnym. Czy wymiar sprawiedliwości może się mylić i dać świadectwo własnej niekompetencji? Okazuje się, że tak. Takie przypadki nie są niestety rzadkością. Ciąg fatalnych błędów i niechlujstwa wymiaru sprawiedliwości doprowadził do skazania na dożywocie Arkadiusza Kraski za zbrodnię, której nie popełnił. Jak mogło do takiej sytuacji w ogóle dojść w cywilizowanym kraju? Ewa Ornacka, autorka książki, opisuje ten haniebny incydent. Arkadiusz Kraska to ofiara błędów ludzi, którzy powinni profesjonalnie wykonywać swoją pracę. Do więzienia trafił za rzekome zabójstwo w 1999 r. dwóch mężczyzn związanych ze światem mafii. Niewinnego człowieka wysłała tam policja, która powinna przeprowadzić rzetelne śledztwo w tej sprawie, tyle że sama popełniła masę wykroczeń oraz nieodpowiedzialny prokurator i sędzia, który wierzył we własną nieomylność. Jak się okazało, wszystkie organy związane z tą sprawą same dokonały przestępstwa, ponieważ zamiast bronić ofiary tego skandalu, odpowiedzialne są za tragedię Arkadiusza Kraski. Spędziłby on resztę życia w więzieniu, gdyby nie otrzymał szansy wyjścia na wolność od dwóch kobiet - Ewy Ornackiej i prokuratorki, Barbary Zapaśnik. To one dały mu nadzieję na wolność po prawie dwóch dekadach, jakie spędził w więzieniu. "Wrobiony w dożywocie" to historia, która wydarzyła się naprawdę. To opowieść o błędach wymiaru sprawiedliwości, straconych latach i młodości i nadziei na lepsze jutro. Pokazuje też brak kompetencji wysoko postawionych ludzi. Jest przestrogą przed popełnianiem podobnych tragicznych w skutkach pomyłek.
W jednej chwili

W jednej chwili

39,90 zł 15,45 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po książkę pod tytułem "W jednej chwili” i przekonaj się, czy można odnaleźć spokój i psychiczną równowagę nawet po wyjątkowo bolesnych przeżyciach! Ludzki los bywa nieprzewidywalny, a przeznaczenie okrutne. W ciągu kilku sekund życie może zmienić się diametralnie i postawić nas przed koniecznością dokonania niezwykle trudnych wyborów. Kiedy nastoletnia Finn wsiadała do samochodu, by razem z rodziną i przyjaciółmi wybrać się na weekendowy wyjazd na narty, w najgorszych koszmarach nie przypuszczała, jak skończy się ta wyprawa. Nieoczekiwanie samochód wypada z pokrytej śniegiem i lodem drogi, a niemal wszyscy uczestnicy wypadku odnoszą ciężkie obrażenia. Nie inaczej jest z Finn, która ginie na miejscu. Dziewczyna zostaje jednak zawieszona między życiem i śmiercią i z przerażeniem obserwuje, jak najbliżsi jej ludzie walczą o przetrwanie. Zdaje sobie sprawę z tego, że musi odejść, jednak nie jest w stanie porzucić czuwania nad rodziną. Wypadek staje się bowiem dopiero początkiem lawiny nieszczęść, która ich przygniata. Czy uda im się ją pokonać?
Dziecko na niebie

Dziecko na niebie

34,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Odkrywanie tajemnic wieloletnich przyjaciół nieraz prowadzi nas w miejsca, o których nigdy w życiu byśmy nie pomyśleli. W powieści będziesz towarzyszyć bohaterowi właśnie rozpoczynającemu taką podróż. Jeśli dodać do tego fakt, że ten przyjaciel był człowiekiem sławnym i odnoszącym sukcesy, jego przeszłość może być pełna tajemnic. Mrocznych tajemnic. "Dziecko na niebie" opowiada historię dwójki przyjaciół, Webera i Philipa. Obydwaj są filmowcami i prowadzą dostatnie życie. Jednak w pewnym momencie Philip popełnia samobójstwo. Dlaczego to zrobił, skoro życie tak dobrze mu się układało? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć Weber. W tym celu stopniowo zaczyna zgłębiać przeszłość przyjaciela, odkrywając coraz bardziej zdumiewające fakty z jego życia. Podczas śledztwa Weber sam doświadcza przerażających zjawisk, które nierozerwalnie łączą się z drugą stroną sławy. Wszystko wskazuje na to, że dobro i zło nie są tak oczywiste, jak na mogłoby się wydawać. Powieść dotyczy środowisk położonych wysoko na drabinie społecznej, kręgu filmowców, aktorów i całej śmietanki Hollywood. Właśnie dlatego stopniowe zgłębianie tajemnic związanych z tymi ludźmi jest tak fascynujące. Razem z bohaterem poznasz mroczną stronę prowadzenia kariery w takim otoczeniu i trafisz do miejsc, o których wcześniej Ci się nie śniło. Kolejne tajemnice odkrywa się z zapartym tchem.
Na znak tryumfu. Schronienie. Tom 9

Na znak tryumfu. Schronienie. Tom 9

54,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Dziewiąty tom cyklu „Schronienie”. Mimo swego bogactwa Charis był niewielką wyspiarską domeną, więc zwycięstwo Kościoła Boga Oczekiwanego wydawało się nieuniknione. Za Charisem stały jednak potężne siły – król i jego dziedzic, Bractwo Świętego Zherneau i Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar dawno poległej kobiety, chcący zerwać okowy kłamstwa, którymi Kościół niewolił ciała i umysły. I tak osiem lat po rozpoczęciu krwawej wojny to nie Charis chyli się ku upadkowi. Jednak przywódcy Kościoła Boga Oczekiwanego wciąż dysponują niezmierzonymi bogactwami oraz zakazanymi wcześniej nowoczesnymi technologiami. Całe Schronienie szykuje się do decydującej bitwy między tymi, którzy wierzą w wolność i tymi, którzy chcą ich zepchnąć w niebyt. Koniec tej waśni może być jeden – przegrany zostanie zniszczony.
Na pastwę aniołów

Na pastwę aniołów

34,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Ian McGann spotyka w swoich snach śmierć, która obiecuje mu odpowiedzieć na każde pytanie. Jeśli jednak Ian nie zrozumie odpowiedzi zapłaci za to życiem. Arlen Ford, gwiazda filmowa, porzuciła Hollywood i zamieszkała w Austrii. Tu chce wieść nowe życie, tu poznaje cudownego mężczyznę - fotoreportera, który jeździ wszędzie tam, gdzie toczą się wojny. Arlen wie, że na tego człowieka czekała całe życie. Wyatt Leonard, śmiertelnie chory Finky Linky, odkrywa nagle, że posiadł zdolność wskrzeszania zmarłych. Splatając losy tych trojga bohaterów, Jonathan Carroll stawia podstawowe, przeszywające dreszczem pytanie: Czym jest śmierć?... i odpowiada na nie.
Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1

Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1

39,90 zł 15,45 zł
Opis
Zamknij
Jesteś fanem powieści fantasy, a może także twórczości Terry'ego Goodkinda? Jeśli tak, to jego nowa seria "Kronik Nicci" okaże się strzałem w dziesiątkę i okazją, by spędzić wolne chwile nad pasjonującą książką. W pierwszym tomie tej historii pod tytułem "Pani Śmierci" poznajemy losy tytułowej Nicci, która niegdyś związana była ze złymi stronami. Obecnie musi wyruszyć w wędrówkę z nietypowym towarzyszem. Po drodze czyhać będzie na nich mnóstwo niebezpieczeństw. Czy oboje zdołają je pokonać? Czy uda im się dotrwać do końca podróży i do zamierzonego jej celu? "Kroniki Nicci. Tom 1. Pani Śmierci" to podróż w głąb magicznego świata, w której możemy poznać byłą przyboczną Jaganga, który słynął jako zły imperator. Pani Śmierci, bo tak była nazywana Nicci postanawia jednak zmienić front działania i wybiera Richarda Rahla. Od tej pory postanawia służyć mu i Kahlan. Pełniąc funkcję emisariuszki musi udać się w podróż wraz z Nathanem, który jest prorokiem, ale utracił swój dar. Ciągle jednak pragnie go odzyskać. Czy uda mu się to dzięki księdze życia podarowanej podróżnikom przez wiedźmę? Jedno jest pewne, księga ta wplącze ich w magiczny pojedynek i sprowadzi na nich wiele zagrożeń. Ryzykowne starcia i niebezpieczeństwa z magią w tle to nie wszystko, co ukazują "Kroniki Nicci".
Europa w zimie. Pęknięta Europa. Tom 3

Europa w zimie. Pęknięta Europa. Tom 3

34,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Trzeci tom cyklu "Pęknięta Europa". Rudi, były szef kuchni, który został szpiegiem, powraca z misją odkrycia prawdy o podzielonej Europie. Zawiązano unię ze Wspólnotą, która jest teraz największym państwem w Europie. Rozpoczął się okres bezprecedensowego pokoju i dobrobytu. Jaki jest więc powód wściekłości terrorystów? Dlaczego przedstawiciele Wspólnoty i krajów europejskich spotykają się potajemnie, wymieniając zakładników? I kim są Les Coureurs des Bois? W towarzystwie zbieraniny przybłędów, mafiosów i uśpionych agentów Rudi rusza na poszukiwanie odpowiedzi na te pytania, żeby się przekonać, że prawda leży dużo bliżej domu, a zarazem dużo dalej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać…
Pustynny snajper, czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

Pustynny snajper, czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS

37,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Przed państwem “Pustynny snajper, czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS” - ponad 250 stron ostrej jazdy bez trzymanki, podczas której dowiecie się, jak to jest być w oku terroru, jak naprawdę wygląda pole bitwy i co można określić jako jeden wielki Sajgon. Ed Nash, brytyjski żołnierz-ochotnik opisuje, w jaki sposób (i jakim cudem) przeżył walkę przeciwko ISIS na terenach Syrii. Dowiadujemy się o konflikcie na Bliskim Wschodzie, wielu nieznanych informacjach, a co ważne sposobach na radzenie sobie nie tylko ze stresem, ale też tym, co się zobaczyło. I zrobiło. "Pustynny snajper" jest jak wojna, nie odpuszcza ani na chwilę, nie pozwala się zająć niczym innym, a po jego przebrnięciu nigdy już nie będziemy tacy sami. Autor zadbał o to, by książkę zrozumieli wszyscy, zarówno znawcy tematu, jak i kompletni laicy. Rozpoczyna od treściwego zarysu historycznego i politycznego kontekstu konfliktów kurdyjskich z islamistami. Całość książki będzie opisem mniej lub bardziej sprawnych akcji partyzanckich, zarówno po stronie piszącego, jak i przeciwników. Otrzymamy szczegółowe informacje o uzbrojeniu, liczebności i konkretnych modelach karabinów. Dowiemy się, kto dysponował wyrzutnią rakietową, chociaż nie potrafił do końca jej obsługiwać. Co ważne nie dostajemy przepełnionego patosem utworu, w którym co chwilę będziemy zapewniani o słuszności zachowań. Nie dostajemy też książki, która próbuje nas do czegoś przekonać. “Pustynny snajper, czyli jak zwykły Angol poszedł na wojnę z ISIS” to kronikarski zapis, dość niechronologiczny podczas samych akcji bojowych, ze względu na ogromną dawkę adrenaliny. Nie ma tu konieczności dodawania emocji, one wybijają się poniekąd z samych działań. Nie mamy czasu na przemyślenia, musimy działać. To dobry, ciekawy debiut, który swym zakończeniem prosi się o kontynuację wątku. Miejmy nadzieję, że autor się ku temu skłoni. Niniejsza publikacja jest debiutem literackim Eda Nasha. Po jej dobrym przyjęciu autor zapowiada napisanie kolejnych wspomnień z frontu.
Księga Etty. Droga donikąd. Tom 2

Księga Etty. Droga donikąd. Tom 2

39,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Meg Elison zabiera nas w podróż do świata znanego z "Księgi Bezimiennej Akuszerki". Będzie to podróż trudna i niebezpieczna, podczas której czytelnik wraz z główną bohaterką staną przed wieloma pytaniami na tematy definicji płci i suwerenności społeczeństwa. "Księga Etty. Droga donikąd. Tom 2" wciąga od pierwszej strony i na długo pozostaje w pamięci. Postapokaliptyczna seria "Droga donikąd" autorstwa Meg Elison to wyjątkowe powieści, które pod fabułą fantasy skrywają aktualną problematykę queerową i feministyczną. Akcja drugiego tomu, "Księgi Etty", rozgrywa się 100 lat po wydarzeniach z pierwszego tomu, "Księdze Bezimiennej Akuszerki". Nowa rzeczywistość jest bardziej okrutna od tej, którą czytelnik może pamiętać z pierwszej części serii - jest to jednak pokłosie wydarzeń z finału "Księgi Bezimiennej Akuszerki". W "Księdze Etty" poznajemy Nowhere - miejsce wyniszczone przez plagę, gdzie kobiety i dzieci stanowią niewielki procent społeczeństwa. Z Nowhere pochodzi Etta, główna bohaterka powieści, która nie chce poddać się oczekiwaniom wobec swojej płci i woli odnaleźć wolność w łowiectwie. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy handlarze napadają na jej osad. To właśnie Etta będzie musiała uratować swoich bliskich oraz - jak się później okaże - cały świat. Czy podoła zadaniu i na zawsze odmieni rzeczywistość?
Ostateczność. Starfire. Tom 6

Ostateczność. Starfire. Tom 6

49,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Kontynuacja wydarzeń opisanych w powieści Exodus. Członkowie planetarnego sojuszu żyją w zgodzie i harmonii… aż do przybycia floty okrętów większych od miast, uciekających z utraconej ojczystej planety. Arduanie podróżowali wieki, by znaleźć planetę, która będzie ich nowym domem. Obecność ludzi, których nie uznają za w pełni rozumne istoty, to dla nich tylko drobna niedogodność. Wierząc, że po śmierci przejdą reinkarnację, nie wahają się atakować z samobójczą furią. Poznawszy sekrety ludzkiej techniki zamierzają podbić cały zamieszkany rejon Galaktyki. Powstrzymać ich może tylko ponowne przymierze ludzi i innych istot…
Balsam dla duszy miłośnika kotów

Balsam dla duszy miłośnika kotów

39,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Koty, ach, te koty? Tajemnicze, charakterne, czułe, inteligentne? Zazdrościmy im wdzięku, z jakim się poruszają, sprawności fizycznej, która pozwala im zdobywać półki zawieszone pod sufitem, i zwinności, z jaką przemykają pomiędzy filiżankami z babcinego serwisu Rosenthala, żadnej z nich nawet nie tykając. Chcielibyśmy z takim samym spokojem i dystansem odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości, a przede wszystkim równie stanowczo trzymać się własnych ścieżek. Ach, i jeszcze umieć po kociemu cieszyć się życiem ? godzinami wygrzewać się w słońcu i wpatrywać w siną dal, oczekując smakowitego posiłku? Nie wszyscy przepadają za kotami, ale jak przekonują opowiadania z tego zbioru, łatwo można się z tej przypadłości wyleczyć. Bo kiedy kot włącza swój motorek, niskie, przejmujące tony jego pomrukiwania wywołują wibracje, które potrafią skruszyć nawet skałę, a co dopiero ludzkie serce. Kot jest stworzeniem skomplikowanym. Na kartach tej książki spotkacie najrozmaitsze koty ? śmieszne, odważne, uparte, zakochane, energiczne i te absolutnie zblazowane. Jedno jest pewne ? co opowiadanie, to kot, a co kot, to obyczaj.
Balsam dla duszy miłośnika psów

Balsam dla duszy miłośnika psów

39,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Ktoś powiedział, że dopiero, gdy udomowiliśmy psy, staliśmy się ludźmi. Psy nauczyły nas, czym jest bezwzględna wierność, dozgonna miłość i prawdziwa radość życia. Psy są ucieleśnieniem emocji ? psi ogon, długi czy krótki, nie posiada się ze szczęścia, gdy wracamy z pracy psie uszy, te beznadziejnie oklapnięte i te sterczące dziarsko, denerwują się straszliwie, gdy coś burzy ustalony porządek, a oczy... Oczyma spoglądają na nas wszystkie psie marzenia, nadzieje i obawy. Psy żyją tu i teraz. Spacer z czworonogiem, wspólna zabawa, pieszczoty, a nawet wspólne oglądanie ulubionego programu w telewizji uczą nas całkowicie zanurzać się w teraźniejszości. Psy akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. Każdy pies uważa swojego człowieka za najdoskonalszą istotę na świecie. Obyśmy nigdy nie zaprzestali dążyć do ideału, jakim jesteśmy w oczach naszego psa. Oto zbiór z życia wziętych historyjek o psach ? śmiesznych, odważnych, sprytnych, zdesperowanych, szczęśliwych i zrozpaczonych. Mamy nadzieję, że każdy prawdziwy miłośnik psów znajdzie tu coś dla siebie. ?Psy nie są całym naszym życiem, ale czynią nasze życie całością? - Roger Caras.
Nieprzejednana Honor. Honor Harrington

Nieprzejednana Honor. Honor Harrington

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
"Honor Harrington. Nieprzejednana Honor" to znakomita powieść fantastyczna, w której Honor powraca i po raz kolejny musi stanąć do walki w ważnym starciu! Nie ma wątpliwości, że Liga Solarna jest wielką potęgą, tutaj nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie, gdy zdecydowano, że Gwiezdne Imperium Manticore ma zostać zniszczone. Honor Harrington natomiast zna wojnę jak mało kto, nawołuje do tego, aby nie dać się ponieść emocjom. Nie ma zamiaru prowokować wszystkich do wojny. Mimo to władze Ligi zadecydowały, że pozwolą na jawne popełnianie zbrodni wojennych. W tej sytuacji Honor nie ma już żadnego wyjścia. Czy uda jej się wygrać to starcie? Książka "Honor Harrington. Nieprzejednana Honor" to doskonała powieść pełna pędzącej wartko akcji, która nie pozwala czytelnikowi nudzić się nawet przez moment. Barwne postacie, epickie starcia kosmicznej floty i taktyka dopracowana w najmniejszych szczegółach! Czy i tym razem Honor udowodni, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych? W książce "Honor Harrington. Nieprzejednana Honor" dowiemy się, jak rozegra się wielkie starcie!
Nie tylko Honor. Honor Harrington

Nie tylko Honor. Honor Harrington

39,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Poznaj początki kariery Honor Harrington! Tom składa się z czterech nowel, trzech autorstwa Webera i jednej napisanej przez wschodzącą gwiazdę militarnej fantastyki naukowej Erica Flinta. Pierwsza opisuje początki kariery Honor Harrington, gdy jako midszypmen melduje się na pokładzie ciężkiego krążownika War Maiden udającego się na patrol antypiracki do Konfederacji Silesiańskiej. Druga ukazuje podjęcie przez treecaty brzemiennej w skutki decyzji, która na zawsze zmieni ich stosunki z ludźmi. Kolejna przedstawia próbę politycznego zamachu i wyrównanie starych porachunków przez jedną z postaci wcześniej występujących w cyklu. Ostatnia zaś to konfrontacja między Esther McQueen i Komitetem Bezpieczeństwa Publicznego, której finał i długotrwałe skutki stanowią fabułę następnej powieści cyklu.
Kocioł duchów. Honor Harrington

Kocioł duchów. Honor Harrington

39,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Trzeci tom serii powieści powiązanej z serią o Honor Harrington, którą David Weber napisał we współpracy z Erikiem Flintem. Po zawiązaniu przez Imperium Manticore i Republikę Haven nowego sojuszu skierowanego przeciwko Równaniu agenci obu stron, Anton Zilwicki oraz Victor Cachat, zaczęli poszukiwania dowodów fatalnej roli, jaką odegrał ten przeciwnik w wydarzeniach ostatnich lat. Teraz muszą raz jeszcze polecieć na Mesę, gdzie trwają niepokoje wywołane przez wojnę Manticore z Ligą Solarną, i udowodnić winę Równania, które przygotowuje się do zadania ludzkości decydującego ciosu. Kocioł duchów to trzeci tom podserii "Królowej niewolników", ponownie łączący ją z głównym cyklem Webera, "Honor Harrington".
Wezwanie do walki. Honor Harrington

Wezwanie do walki. Honor Harrington

34,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Drugi tom „Kronik Manticore”, nowej serii D. Webera i T. Zahna, osadzonej w realiach świata Honor Harrington. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo przed erą słynnej bohaterki, sięgnijcie po tę książkę! Porucznik Travis Uriah Long uwielbia zasady i regulaminy, ale ma też przy tym rzadką umiejętność wykraczania poza nie i niestandardowego myślenia. Jest jednak jedna reguła, której oficer Royal Manticoran Navy nigdy nie złamie – oddana służba Gwiezdnemu Królestwu, bez względu na konsekwencje. A sytuacja staje się coraz bardziej napięta – Manticore zagrożone jest inwazją. RMN, systematycznie osłabiana przez różne polityczne frakcje, będzie musiała stawić czoło niebezpiecznemu i zdeterminowanemu najeźdźcy. Na szczęście RMN ma w swoich szeregach oficera, który potrafi zaskoczyć nie tylko przełożonych, ale także wroga.
Wezwanie do broni. Honor Harrington

Wezwanie do broni. Honor Harrington

34,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom Kronik Manticore, nowej serii D. Webera i T. Zahna, osadzonej w realiach świata Honor Harrington. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo przed erą słynnej bohaterki, sięgnijcie po tę książkę! Dorastając, Travis Uriah Long tęsknił za porządkiem i dyscypliną, których brakowało mu w rodzinnym domu. W poszukiwaniu tych wartości wstąpił do Royal Manticoran Navy. Ale życie w RMN mocno go rozczarowało: obóz dla rekrutów był frustrujący, a na jego pierwszym okręcie panował chaos i bałagan. Samej marynarce wojennej zaś groziło unicestwienie przez parlament. W Gwiezdnym Królestwie bowiem różne frakcje polityczne, chcąc przejąć zasoby RMN, dążyły do jej rozwiązania. Był to ogromny błąd. Wkrótce się okazało, że świat wcale nie jest uporządkowanym i bezpiecznym miejscem. Travis Long osobiście się o tym przekonał.
Wezwanie do zemsty. Honor Harrington

Wezwanie do zemsty. Honor Harrington

39,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
“Wezwanie do zemsty” to już trzeci tom “Kronik Manticore” - popularnej i fantastycznej serii osadzonej w realiach świata “Honor Harrington”, który porusza największe tajemnice! Oto już trzecia część serii fantastycznej, która zabierze nas do dziwnego, ale i fascynującego świata. W “Wezwaniu do zemsty” poznajemy dalsze losy znanych już bohaterów i rozwiązujemy kolejne problemy. Royal Manticoran Navy obecnie przeżywa poważny i miażdżący kryzys po ataku najemników na królestwo. Nie wiadomo wciąż, kto stał za próbą najazdu i co chciał osiągnąć, na dodatek różne frakcje w parlamencie i rządzie starają się zdyskredytować marynarkę wojenną i osłabić ją dla własnych zysków politycznych. Osoby, na których spoczywa ciężar ochrony Gwiezdnego Królestwa Manticore mają niełatwe zadanie. Szczególnie, kiedy dochodzi do tragedii dotykającej panujący ród Wintonów. Wszystko nagle zaczyna opierać się na wewnętrznej równowadze, a raczej jej wiecznym braku. Czy cokolwiek może ocalić Królestwo? “Wezwanie do zemsty” to powieść pełna akcji, ale i przemyślanych manewrów politycznych. Tutaj nic nie dzieje się bez planu…
Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

44,99 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
"Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop" autorstwa Jennifer Otter-Bickerdike to biografia jednej z największych gwiazd współczesnego popu, czyli Britney Spears. W książce zawarto anegdoty, relacje fanów, opinie z forów i wywiady, z których wyłania się wyrazisty portret piosenkarki. Britney Spears chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest ona jedną z największych ikon popkultury. Sławę zaczęła zdobywać w latach 90. i niemal od samego początku wzbudzała zainteresowanie mediów. Dużo mówiło się nie tylko o twórczości piosenkarki, ale również o jej życiu prywatnym. Jak to się stało, że zwykła dziewczyna z sąsiedztwa stała się księżniczką muzyki pop i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w show-biznesie? Jennifer Otter-Bickerdike w obiektywny sposób śledzi rozwój kariery Britney. Pokazuje, z jakimi trudnościami musiała zmagać się artystka na przestrzeni lat i jak stała się więźniem swojej własnej sławy. W polskim wydaniu książki można znaleźć dodatkowy komentarz Otter-Bickerdike na temat bieżących wydarzeń z życia piosenkarki. To nie tylko biografia, ale również przenikliwa ocena jednej z największych gwiazd muzyki współczesnej.
Kilian Jornet. Niemożliwe nie istnieje

Kilian Jornet. Niemożliwe nie istnieje

42,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Kilian Jornet. Niemożliwe nie istnieje" to fascynująca opowieść o pasji, inspiracji i spełnianiu marzeń. Każde wielkie osiągnięcie to efekt włożonego wysiłku, pracy i wiary w sukces. Dzięki temu niemożliwe staje się możliwe, o czym można przekonać się, czytając tę książkę. Kilian Jornet uprawia kilka dyscyplin i w każdej z nich może poszczycić się sukcesami. Jest też przykładem człowieka, który stawia sobie coraz ambitniejsze cele i robi wszystko, żeby je zrealizować. Swoje ciało doprowadził do granic wytrzymałości, liczne kontuzje też nie są mu obce, a każdy jego wyczyn to balansowanie na granicy życia i śmierci. Odpowiednie przygotowanie i odwaga sprawiły, że przezwyciężył wszelkie przeciwności. Tylko w ciągu jednego tygodnia dwukrotnie wbiegł na Mount Everest, i to bez butli tlenowej. Jest także rekordzistą w biegach na Mont Blanc, Denali i Aconcagua. Wydaje się na pozór, że sukcesy przychodzą mu z łatwością. Nic bardziej mylnego - Kilian Jornet już od dzieciństwa przygotowywał się do osiągania wielkich celów, trenując swoje ciało i umysł. Jego postawa jest dowodem na to, że nic nie jest dziełem przypadku, a rezultaty są poprzedzone latami ćwiczeń i poświęceń. Poznaj niesamowitą historię człowieka, który w skyrunningu osiągnął prawie wszystko. Szczera i zarazem intymna książka to okazja do poznania Kiliana Jorneta jak nigdy dotąd. To ON osobiście dzieli się wspomnieniami, swoją pasją, doświadczeniem i wiedzą jak osiągać niemożliwe. Dzięki temu każdy może zainspirować się i uwierzyć we własny sukces, a to, co dotąd jawiło się jako nierealne, stanie się możliwe.
Hotel Żaglowiec

Hotel Żaglowiec

39,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Mało kto jest tak naprawdę normalny, zwłaszcza że normalność trudno przecież zdefiniować! Na pewno nie pomoże w tym książka "Hotel Żaglowiec" Piotra Chojnowskiego, jednak da Ci szansę na świetne spędzenie czasu z książką pełną dziwactw i wariactw. Główny bohater - Piotr - jest dwudziestokilkuletnim włóczykijem. W pewnym momencie jego życie zaczyna przybierać bardzo niecodzienny obrót. Pociąg, którym jedzie, ma awarię i mężczyzna znajduje się nagle w małym miasteczku z hotelem Żaglowiec. Ta dziwaczna działalność hotelarska nie przynosi właścicielowi dużych zysków, ale mimo to oczekuje ON akurat na nowego pracownika. Gdy spotyka Piotra, jest pewien, że to właśnie ON nim jest. Piotr podejmuje decyzję i zostaje w hotelu Żaglowiec. Dzięki temu ma okazję poznać mnóstwo niesamowitych osobowości, które odwiedzają to miejsce. Spotyka na przykład Anastazję, aktywistkę pracującą w najstarszym zawodzie świata, Józefa, któremu bycie księdzem nie przeszkadza w byciu ateistą, czy generała Schmetterlinga, który na co dzień przebywa w okolicznej niezwykle tajnej bazie. Publikacja "Hotel Żaglowiec" porwie Cię swoim przyjaznym urokiem i figlarnym humorem. Przeniesie Cię do oryginalnego świata, w którym w pewnym momencie nic nie będzie w stanie Cię zdziwić.
Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo

Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo

49,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Świat gamingu nie jest wolny od kontrowersji. Sięgnij po bestsellerową książkę "Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo" i odkryj sekrety producentów przełomowych tytułów. Wiele osób marzy o pracy w przemyśle gier komputerowych. Zawód wydaje się zajęciem prestiżowym i dającym niezliczone możliwości. Mimo to nie jest wolny od poważnych wad, wielkich problemów i kontrowersji. Studia upadają nie bez powodu, a przyczyny opisane zostały w książce "Wciśnij reset". Treść zawarta w publikacji w znacznej mierze została oparta o wywiady z producentami takich gier jak "BioShock", "Epic Mickey" czy "Dead Space". Powody, dla których firmy odpowiedzialne za te głośne tytuły zostały zamknięte, są szokujące. Nie bez znaczenia są tu nieprzemyślane decyzje i polityka firmy. Zakończenie działalności popularnych producentów mocno odbiło się na życiu pracowników. Niektórym pozwoliło to rozłożyć skrzydła i zrobić potężny krok naprzód. Pozostali całkowicie wycofali się ze świata GameDevu.
To nie moja wina

To nie moja wina

39,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Podejrzany o zabójstwo ojca Krzysztof z dnia na dzień zapada się pod ziemię, pozostawiając całe swoje dotychczasowe życie za sobą. Jego śladem w dzikie Bieszczady wyrusza przekonany o jego winie i zaślepiony zemstą młodszy brat. Podróż śladami tajemnic ojca, dosłownie wpisanymi w górski pejzaż, i zderzenie z surowymi warunkami życia lokalnej społeczności oraz opowieściami, na których stoją fundamenty wszystkich odkrywanych miejsc, doprowadzą ucieczkę, gonitwę i śledztwo do nieuniknionego finału: konfrontacji z bolesną, oczyszczającą prawdą. Przejmująca, pełna fascynujących miejsc i często dramatycznych historii opowieść o pewnej rodzinie, a także ludziach z Bieszczad – tych prawdziwych, tak jak prawdziwe potrafi być tylko przeszywająco zimne górskie powietrze. Opowieść o tajemnicach, odpowiedzialności, krzywdzie, prawdzie, nieokiełznanej naturze i o tym, co dziedziczymy po naszych rodzicach, a także poszukiwaniu winnych. Wciągająca, intrygująca i przewrotna. Nie będziecie mogli się oderwać.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry