Strona główna Literatura, beletrystyka Kryminał
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 60%
298,20 zł 119,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska

Kryminał | tania książka

Diabeł tylko się uśmiechnął. Tom 1. Uwikłana

Diabeł tylko się uśmiechnął. Tom 1. Uwikłana

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej spod pióra młodej, niezwykle utalentowanej polskiej autorki! Anna Rodan, emigrantka z Polski, z nową tożsamością i nielegalnie zaciągniętym długiem traci pracę kelnerki w Paradise Hotel. Gdy wraca do mieszkania, poznaje aroganckiego właściciela, który z nieznanych jej przyczyn wyrzuca ją z windy. Tymczasem w budynku obok ginie kluczowy świadek w sprawie dotyczącej handlu bronią. Do śledztwa zostaje zaangażowany doświadczony detektyw Christopher Brank oraz młody, bardzo ambitny Jeremy Stoleman. Po przesłuchaniu ludzi w hotelu okazuje się, że wszyscy mają solidne alibi, a morderca nie pozostawił żadnych śladów Żadnych? Logika podpowiada co innego. Zwłaszcza że właścicielem Paradise Hotel jest brat wyjątkowo przebiegłego przestępcy Ricka Freekraina. Jakby tego było mało, Anna Rodan ku swojemu przerażeniu odkrywa, że mężczyzna, który tak ją wystraszył w windzie, pojawia się w jej snach i to w zupełnie innym charakterze, niżby chciała.
Pamiętnik karła. Tom 2. Siostry Raj

Pamiętnik karła. Tom 2. Siostry Raj

14,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Siostry Raj – kryminalny duet w nowej odsłonie! Nowe śledztwo niebanalnego duetu sióstr Raj! Ledwie poznały się na pogrzebie ojca, o mały włos nie zginęły, szukając mordercy – już popadają w kolejne tarapaty. Angelina, nie zważając na przestrogi Tycjany, bierze udział w pozornie niegroźnej maskaradzie. Prowokacja niespecjalnie się udaje i sprawy się komplikują. Umiera Nina Solis, właścicielka niemałej fortuny. Podejrzane są jej dzieci, nowy mąż i pasierb. Śmierć może wydawać się tragicznym wypadkiem, ale ofiara przeczuwała, że grozi jej niebezpieczeństwo. Siostry zmuszone są przeprowadzić śledztwo, tym bardziej że jedna z nich zostaje aresztowana. Pomaga im były policjant Jarota, który wie znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Czy cenny pamiętnik siedemnastowiecznego celebryty bardzo niskiego wzrostu może komuś pomóc? Czy rękopisy jednak płoną? Czy wygra miłość? O tym w nowym kryminale Joanny Jodełki – Pamiętnik karła.
Na końcu ulicy

Na końcu ulicy

14,65 zł   45,00 zł
Opis
Zamknij
Książka przedstawiająca rodzinny dramat, trzymająca w napięciu, wywołująca wiele skrajnych emocji. Każdy miłośnik literatury kryminalnej i detektywistycznej będzie zachwycony. Książka "Na końcu ulicy" jest pełna zwrotów akcji, zagadek i mrocznych tajemnic. Książka "Na końcu ulicy" przedstawia historię Kayli Carter, której ukochany mąż umiera w wyniku wypadku podczas budowy ich wspólnego wymarzonego domu. Bohaterka jest zmuszona szybko otrząsnąć się z żałoby ze względu na swoją czteroletnią córkę. Jednak już zawsze nieruchomość w Round Hill będzie jej przypominać o tym druzgocącym doświadczeniu. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się tajemnicza, nieco mroczna starsza kobieta, która sugeruje, że powinna zrezygnować z mieszkania w tej dzielnicy. Niedługo potem wychodzi na jaw, że miejsce to pełne jest sekretów, których początek miał miejsce kilkadziesiąt lat temu. Czy rozwikłaniem zagadki jest dom znajdujący się na końcu ulicy? Czy ktoś chce naprawić wyrządzone zło z przeszłości? Jaką tajemnicę skrywa sąsiadka Kayli - Ellie Hockley? Odpowiedzi na wszystkie pytania są zawarte w powieści, której autorką jest Diane Chamberlain.
Nocne ognie

Nocne ognie

11,75 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Druga część serii kryminalnej o Caterinie Konarskiej. Gdy latem 1545 roku Caterina Konarska wybiera się w podróż z Bari do Krakowa w poszukiwaniu leku dla synka Giulia, przekonuje się, że polski dwór to nie to samo miejsce sprzed dwudziestu pięciu lat, które pamiętała. Stary król dogorywa na łożu śmierci, a niegdyś czarująca królowa Bona z wiekiem zmieniła się w rozgoryczoną, samotną kobietę, odsuniętą od władzy i skłóconą z następcą tronu, Zygmuntem Augustem. Dręczona wspomnieniami zbrodni, której zagadkę rozwiązała dawno temu, Caterina zwraca się do królowej z wielką ostrożnością. Bona obiecuje pomoc dla Giulia, lecz nie za darmo - Caterina musi w zamian pojechać z synem do Wilna, gdzie spróbuje odwieść Zygmunta Augusta od zamiaru poślubienia kochanki, Barbary Radziwiłłówny. Gdy dziwne morderstwo wstrząsa tamtejszym dworem, książę od razu zaczyna podejrzewać, że jest ono dziełem agentów jego matki. Caterina ponownie wpada w środek śledztwa, jednakże gdy ciała i tropy się mnożą, uświadamia sobie, że próbując oczyścić imię królowej, naraża siebie i chorego Giulia na śmiertelne niebezpieczeństwo. "Nocne ognie", druga zagadka kryminalna z czasów jagiellońskich, to historia o obowiązku i poświęceniu, ale też o dawnych traumach, które po latach znów mogą przynieść nieodwracalne konsekwencje. Frapująca powieść kryminalna napisana w eleganckim stylu, sprawiającym czytelnikowi przyjemność. "Nocne ognie" zabierają go w niezwykle satysfakcjonującą podróż na dwór królewski szesnastowiecznego państwa polsko-litewskiego, gdzie nikt nie jest bezpieczny. Prawdziwa uczta dla tych, którzy szukają lektury odświeżająco nowej i inteligentnej. Wendy Long Stanley, autorka "The Power to Deny"
Nieszczęście w szczęściu

Nieszczęście w szczęściu

16,45 zł   42,00 zł
Opis
Zamknij
Książka "Szczęście w nieszczęściu" to opowieść sensacyjna, która łączy w sobie wiele wątków, dzięki czemu cały czas wzbudza ciekawość i ekscytację czytelników. Historia życia kobiety, w którym szczęście przeplata się z pechem, sprawia, że każdy odnajdzie tutaj część samego siebie. Tekla od lat mierzy się z prześladującym ją pechem, jednak pewnego dnia wszystko diametralnie się zmienia. Niespodziewana wygrana pieniędzy w totolotka, wspaniały partner obok i sukcesy na polu zawodowym. Zawsze również może liczyć na kuzynkę Dominikę, która jednocześnie jej najlepszą przyjaciółką. Niestety nie wszyscy kibicują Tekli, która nagle musi się mierzyć z zazdrością nieprzychylnych jej osób. Nieuprzejmi sąsiedzi, dwulicowe koleżanki z pracy oraz zwierzchniczka, która boi się, że Tekla chce zająć jej miejsce. Niestety na tym się nie kończy. Czara goryczy przelewa się, kiedy Tekla niespodziewanie zamieszana zostaje w próbę morderstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisarz Gawron. Czy będzie to szczęście, czy nieszczęście dla Tekli? Co wykaże dochodzenie? Czy za wszystkie zdarzenie w jej życiu odpowiada siła wyższa?
Za cenę śmierci

Za cenę śmierci

14,35 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Poszukujesz idealnie lekkiego kryminału? A może interesujesz się polską literaturą z dreszczykiem? W takim razie pozycja "Za cenę śmierci" jest pozycją, która znakomicie wpisze się w Twój gust! "Za cenę śmierci" Małgorzaty Rogali to drugi tom z ekscytującego cyklu "Pełnia Tajemnic". Przedstawia zagadkowe historie małego miasteczka Pełnia, ekscytuje i sprawia, że nie można się oderwać od czytania! Książka wciągnie każdego fana kryminałów, a może nawet przyciągnie i zainteresuje tych nieprzekonanych. Małgorzata Rogala świetnie prowadzi historię, bez przesadnego nadęcia, ale z nutą grozy i oczekiwania, co wydarzy się później. "Za cenę śmierci" opowiada historię tajemniczego pensjonatu nad jeziorem, do którego przyjeżdżają liczni turyści. Osoby z różnymi charakterami przybywają w celu poszukiwania tajemniczego skarbu: zabytkowej porcelany. Pobyt wydaje się sielanką do momentu, kiedy dochodzi do zabójstwa jednego z letników. Podkomisarz Monika Giewosz postanawia wyśledzić i schwytać mordercę. W tym celu będzie musiała ponownie zmierzyć się ze swoimi lękami i traumami z przeszłości.
Milcząc jak grób

Milcząc jak grób

12,25 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Pragnienie pozostawienia za sobą przeszłości i rozpoczęcia wszystkiego od nowa w zupełnie innym miejscu towarzyszy wielu osobom. Czy zdobycie się na odwagę i zrealizowanie tego planu to zawsze doby wybór? Przekonaj się o tym, sięgając po książkę pod tytułem "Milcząc jak grób", którą napisała Małgorzata Rogala! Monika Gniewosz decyduje się na opuszczenie tętniącej życiem stolicy i przeprowadzkę do niewielkiego miasteczka o nazwie Pełnia, które w niczym nie przypomina tętniącej życiem metropolii. Gdy kobieta rozpoczyna pracę na komisariacie policji, nie podejrzewa, że przyjdzie jej się tam mierzyć z liczbą spraw, której nie powstydziłaby się nawet Warszawa. Napadnięty zostaje młody mężczyzna, znika gospodyni miejscowego pensjonatu. Szybko okazuje się, że lokalna społeczność ukrywa więcej, niż można byłoby się spodziewać. Jakby tego było mało, wszyscy mieszkańcy wierzą w to, że pobliskie jezioro jest nawiedzone. Jak Monika odnajdzie się w tej nowej rzeczywistości?
Jak kamień w wodę. Tom 1. Polowanie na Pliszkę

Jak kamień w wodę. Tom 1. Polowanie na Pliszkę

14,35 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
O bolesnych wydarzeniach z przeszłości pragniemy zapomnieć możliwie jak najszybciej. Odcinamy się od nich grubą kreską i koncentrujemy na teraźniejszości. Gdy przeczytasz książkę "Polowanie na Pliszkę. Jak kamień w wodę" autorstwa Hanny Greń, przekonasz się, co może się wydarzyć, gdy demony z dawnych lat nieoczekiwanie powrócą! Wiele lat temu Kornelia Pliszka została skrzywdzona. Dramatyczne przeżycia odcisnęły trwałe piętno na jej psychice i wypełniły licznymi lękami. Gdy wydawało się, że wszystko wróciło do normy, a ona zaczęła wieść spokojne życie, zaczęła otrzymywać niepokojące listy z pogróżkami. Po ignorowanych wiadomościach przyszedł czas na rozbitą szybę w domu, co zmusiło Pliszkę do udania się na policję. Tam złośliwy los wystawia ją na kolejną próbę. Spotyka policjanta, który niegdyś prowadził śledztwo w jej sprawie i zawiódł jej zaufanie. Czy mężczyzna tym razem będzie potrafił jej pomóc?
Bez wyboru

Bez wyboru

12,25 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć, a szczególnie, jeśli związane są z nią duże pieniądze, wielkie namiętności i nieczyste interesy. W to wszystko zamieszana jest Zoja Sterlak, która po pewnej delikatnej sprawie zaszyła się w rodzinnym mieście, daleko poza Polską. Niestety, jej nazwisko pojawia się w makabrycznych okolicznościach - zostaje wycięte na ciele znalezionych zwłok. Nikt nie wie dlaczego. Zoja zostaje "Bez wyboru" - ktoś wciągnął ją w śledztwo niezależnie od jej chęci. Łódź to piękne miasto, a jego Festiwal Światła pozwala przyjrzeć mu się w jeszcze ciekawszej odsłonie. Szeroka gama instalacji świetlnych tym razem również pokazywała piękno w różnych jego formach. Jedną z form okazały się jednak zwłoki znanej dziennikarki, na której ciele wycięte zostały dwa słowa - Zoja Sterlak. To młoda śledcza, która od czasu skandalu przeniosła się do rodzinnej Chorwacji. Niestety, czas na ucieczkę minął. Powrót do Polski i tak był dla niej konieczny - musiała uporządkować wiele spraw, które zostawiła w niepewnym stanie. Zbrodnia połączy ją jednak znów z Kardasem, z którym kiedyś łączył ją płomienny romans. Będzie próbował ją przekonać, aby pomogła w śledztwie. Czy się zgodzi i czy zrozumie, kto stoi za tym okropnym czynem?
Shadowman. True crime

Shadowman. True crime

14,35 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Trzymająca w napięciu relacja o powstaniu pierwszego w historii FBI profilu psychologicznego, który pomógł złapać seryjnego mordercę. 25 czerwca 1973 roku z kempingu w Montanie ginie siedmioletnia Susie Jaeger. Ktoś rozciął tył namiotu i porwał dziewczynkę, gdy jej rodzina spała. Nikt nic nie widział, nic nie słyszał. Rozpłynęła się w powietrzu. FBI rozpoczyna największą obławę w historii Montany. Czas mija. Gdy policja szuka śladów, agent specjalny Peter Dunbar uczestniczy w warsztatach w siedzibie FBI w Quantico w Wirginii. To tu rodzi się zupełnie nowy, przełomowy pomysł. Co byłoby, gdyby przestępcy na miejscu zbrodni zostawiali nie tylko odciski palców czy butów? Co, jeśli na trop może naprowadzić ślad psychologiczny? Na prośbę Dunbara agenci FBI tworzą pierwszy w historii profil domniemanego sprawcy: UnSub, który porwał Susie Jaeger, a kilka miesięcy później dziewiętnastoletnią kelnerkę. Kiedy w końcu dochodzi do aresztowania podejrzanego Davida Meirhofera, przygotowany przez agentów profil pasuje do seryjnego mordercy jak ulał. A nowa dziedzina wiedzy zostaje nazwana profilowaniem kryminalnym.
Nie zabijaj

Nie zabijaj

13,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Przekonaj się, czym jest piekło na ziemi, i czy zło można pokonać tylko dobrem. Ciepła czerwcowa noc. Rynek łódzkiej Manufaktury tętni życiem. Okoliczne ogródki i kluby pełne są turystów i imprezowiczów. Dla nich to miasto rozrywki. Dla niego – miasto grzechu. Obserwuje ich, przemyka uliczkami, a gdy nadejdzie właściwy moment, zabije znowu. Zoja Sterlak i Mariusz Kardas stają przed najtrudniejszą sprawą w swojej karierze. Trop prowadzi do Herosów Białej Lilii, mężczyzn najwytrwalej służących Panu. Wnikliwa policjantka dostrzega jednak w serii zabójstw coś więcej – chęć zdobycia rozgłosu. Czy to możliwe, że cały ten brutalny spektakl to artystyczna wizja psychopatycznego mordercy? Czy Zoja zdąży go zatrzymać, zanim dokończy dzieło?
Profesor i cyjanek

Profesor i cyjanek

10,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Odkryj tajemnice Kazimierza Tarwida, którego proces był jednym z najgłośniejszych wydarzeń XX wieku. Czy znany i ceniony profesor rzeczywiście zabił swoją żonę? "Profesor i cyjanek" rzuca nowe światło na pięcioletni proces, który do dziś budzi wielkie emocje! Kazimierz Tarwid był znanym profesorem zoologii oraz cenionym intelektualistą. Tym większe kontrowersje i emocje wzbudziły wydarzenia ze stycznia 1955 roku, kiedy podczas jednej z mroźnych, zimowych nocy do mieszkania na Nowym Świecie w Warszawie zostały wezwane milicja i pogotowie. Chociaż przybyli szybko, nie zdołali ocalić życia Teresy Tarwid, która zmarła w wyniku spożycia cyjanku potasu. O otrucie kobiety został oskarżony jej mąż. W całej sprawie było wiele istotnych kwestii, które wpływały na opinie całej Polski Ludowej. Jakie powody mogłyby popchnąć młodą matkę do popełnienia samobójstwa? Czy nowa kochanka Kazimierza Tarwida miała coś wspólnego ze śmiercią jego żony? I dlaczego dwoje uzdolnionych naukowców trzymało w domu tak silną truciznę? Jarosław Molenda jest autorem niemal 40 książek popularnonaukowych, które w znacznej mierze skupiają się na tematyce historycznej. Opisuje z nich niezwykłe wydarzenia z całego świata, choć w znacznej mierze skupia się na Polsce. Wśród książek Jarosława Molendy można znaleźć takie tytuły jak: "Wampir z Warszawy", "Rzeźnik z Niebuszewa", "Podróżniczki. Dziewczyny, które nie znały granic" czy "Niepokorne córy II Rzeczypospolitej i PRL".
Podejrzany jak diabli

Podejrzany jak diabli

10,45 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Jeden podkomisarz, dwie kobiety konkurujące o jego względy. Czy zabójstwo człowieka w suwalskim pensjonacie może być pretekstem dla zaciekłej walki o serce głównego bohatera? Która z rywalek pierwsza wpadnie na trop przestępcy? "Podejrzany jak diabli" uchyli rąbka tajemnicy i pochłonie Cię bez reszty! Rafał Martuś, podkomisarz policji wybiera się z partnerką, Basią Kotulą, na wczasy. Zatrzymują się w suwalskim pensjonacie, w którym dochodzi do zabójstwa. Na miejsce przybywa była miłość podkomisarza, co mocno dezorientuje jego aktualną partnerkę. Obie kobiety rywalizują o jego względy. Agata Całus, podejmując śledztwo w sprawie zabójstwa, wciąga w nie Rafała. Dla Basi to czytelny sygnał ostrzegawczy. Postanawia działać na własną rękę i pierwsza wskazać sprawcę morderstwa. Która z nich prędzej rozwikła zagadkę przestępstwa? Która z nich wywrze na podkomisarzu największe wrażenie? Czy metodyczne działania policji poskutkują ujęciem sprawcy? Czy niekonwencjonalne metody śledcze prowadzone przez osobę niedoświadczoną przyniosą zadziwiające efekty? Oto komedia kryminalna, która rozśmieszy Was do łez!
Podejrzany na wieki wieków

Podejrzany na wieki wieków

10,45 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
"Podejrzany na wieki wieków" to książka, którą powinien przeczytać każdy pasjonat kryminału. Autor, Jacek Getner, zabiera nas w świat pełny podejrzeń, gdzie nikt niczego nie może być pewnym, a nawet najbliższy przyjaciel może coś knuć na plecami. Jak mawia główna bohaterka Basia Kotula: "Kryminał to taki romans, tyle że z trupem w tle". W swoim życiu kieruje się tym właśnie mottem. Nie jest inaczej, gdy jej narzeczony, Bazyli, będący autorem sloganów reklamowych, kolejny już raz trafia na celownik policji. Tym razem jednak sytuację komplikuje podejrzenie o romans z byłą dziewczyną, Agnieszką. Podejrzenia wobec Bazylego nie są byle jakie, bowiem chodzi o morderstwo jednego z jego klientów. Historia opowiedziana w książce jest pełna podejrzeń na każdym kroku. Sama bohaterka staje w ogniu podejrzeń podkomisarza Rafała Martusia o to, że Basia pomaga narzeczonemu, utrudniając tym samym śledztwo. Partner Martusia, czyli komisarz Gąsior, podejrzewa kolegę o zainteresowanie główną bohaterką, natomiast sama Barbara podejrzewa, że podkomisarz chce zamknąć jej narzeczonego, gdyż jest zwyczajnie głupi. Mimo tej wzajemnej sieci podejrzeń bohaterka postanawia udowodnić policji, że łatwiej będzie znaleźć zabójcę, kierując się bardziej sercem niż rozumem.
Krwawy Peter

Krwawy Peter

11,25 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
Poznaj szokującą historię psychopatycznego zbrodniarza! Książka "Krwawy Peter" opisuje życie jednego z najsłynniejszych zbrodniarzy XX wieku! Wybierz się we wstrząsającą podróż i odkryj mroczne sekrety Wampira z Düsseldorfu. Peter Kürten był seryjnym mordercą, który pił krew swoich ofiar. Zdawać by się mogło, że na cel brał losowe osoby. Zabijał mężczyzn, kobiety, dzieci i zwierzęta. Krwawy Peter działał w wyjątkowo brutalny i bestialski sposób, a o jego czynach głośno było w ZSRR, Stanach Zjednoczonych i Europie. Chociaż działał jedynie w okolicach niemieckiego Düsseldorfu, to jego sprawę śledziła prasa na niemal całym świecie. Autor książki "Krwawy Peter" poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące życia Wampira z Düsseldorfu. Kim był? Gdzie się wychowywał i jak jego dzieciństwo wpłynęło na jego dalszy rozwój? Kim była jego rodzina? Czy miał wspólników? Dlaczego tak długo policja nie była w stanie trafić na jego ślad? Dlaczego skazano go jedynie za 9 morderstw, skoro ich liczba była znacznie większa? To tylko nieliczne pytania, na które odpowiedzi można znaleźć na kartach tej książki.
Psychopata

Psychopata

13,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Historia, która wstrząśnie każdym, kto ją pozna. Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej zdegenerowanych psychopatów na świecie i poznaj fakty z jego życia. "Psychopata" to książka ukazująca wyjątkowo mroczną, zdegenerowaną postać, jaką jest Ed Gein. Mężczyzna, określany też mianem "rzeźnika z Plainfield", miał dwa skrajne oblicza. Z jednej strony zdawał się zupełnie niepozorny, a jego otoczenie uważało go za dziwnego, ale zarazem przepełnionego spokojem człowieka. Z drugiej strony natomiast był zabójcą, który dopuścił się w swoim życiu okropnych zbrodni. To świat zbudowany na potwornościach i makabrze. To psychopatyczne pomysły Eda Geina stały się inspiracją dla Alfreda Hitchcocka, gdy pracował nad "Psychozą". Stały się one również podłożem dla innego filmu, "Milczenie owiec". Na pewno sporą rolę w kształtowaniu jego charakteru odegrała jego matka, despotyczna, jednak przez syna uważana za wzór cnót. W książce można uważnie przyjrzeć się zbrodniom dokonanym przez tego mężczyznę, a także obserwować, jak przebiegało jego aresztowanie, a później także wytoczony mu proces.
Krwawy rzeźnik

Krwawy rzeźnik

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Poznaj mrożącą krew w żyłach historię jednego z najokrutniejszych seryjnych morderców XX wieku. Publikacja "Krwawy rzeźnik" jest książką, która przybliży Ci umysł radzieckiego potwora, który przez 12 lat mordował i torturował niewinnych ludzi. Andriej Czikatiło był wzorowym ojcem, kochającym mężem, dziadkiem i nauczycielem. Był również seryjnym mordercą, który przez 12 lat unikał wymiaru sprawiedliwości i prowadził swój makabryczny proceder niemalże na oczach policji. Mimo to nigdy nie pozostawiał wskazówek, które mogłyby wskazywać na jego winę. Do czasu, aż tajna akcja zakrojona na wyjątkowo szeroką skalę w 1992 roku pozwoliła ująć tego psychopatę. Podczas 12 lat swojej działalności brutalnie zamordował ponad 50 osób. Były to głównie kobiety, dzieci i nastolatkowie. Andriej Czikatiło był wyjątkowo brutalnym mordercą, który wielokrotnie gwałcił swoje ofiary, a następnie porzucał ich zmasakrowane ciała. Książka "Krwawy rzeźnik" pozwala zagłębić się w obłąkany umysł psychopaty, który przez 12 lat siał postrach i pozostawał nieuchwytny. Czym się kierował? W jaki sposób tak długo unikał kary?
Uratować dziecko

Uratować dziecko

12,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po książkę pod tytułem "Uratować dziecko", którą napisała Sarah A. Denzil, i sprawdź, co się stanie, gdy w okolicy zamieszka prawdziwe zło! Sąsiedzi to osoby, które często widujemy każdego dnia. Niektórych zwyczajnie mijamy, wymieniając się zdawkowymi powitaniami. Z innymi z kolei utrzymujemy przyjacielskie relacje. Hannah każde wyjście z domu traktuje jako ogromne wyzwanie. Od dłuższego czasu zmaga się z chorobliwymi lękami, które paraliżują ją na tyle, że najchętniej spędza całe dnie w zaciszu swoich czterech ścian. Przyjaźni się jedynie z Edith, sympatyczną staruszką mieszkającą nieopodal. W przewidywalne życie Hannah wkrada się dreszcz zaciekawienia, gdy do domu naprzeciwko wprowadza się idealna z pozoru rodzina Masonów. Kobieta zaczyna uważnie ich obserwować i dostrzega, że wcale nie są tak perfekcyjni, za jakich uchodzą. Gdy nastoletnia córka Masonów, April, umieszcza w oknie plakat, przy pomocy którego prosi o pomoc, Hannah musi podjąć decyzję. Czy odważy się pokonać własny strach, by uratować drugą osobę?
Cienie zła

Cienie zła

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Idealna propozycja dla ludzi o mocnych nerwach! Thriller psychologiczny "Cienie zła" Krystyny Mirek od wydawnictwa Filia to ostatnia część trylogii opowiadającej o losach bohaterów z mrocznego miasteczka Borki, których poznaliśmy w dwóch poprzednich tomach cyklu zatytułowanych: "Blizny przeszłości" i "Dawne tajemnice". "Cienie zła" kuszą czytelnika hasłem umieszczonym na przodzie okładki: "Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie", które wręcz zaprasza do tego, by jak najszybciej chwycić za powieść i dowiedzieć się, jaki mord sprzed lat domaga się sprawiedliwości. Mówi się, że nie ma zbrodni idealnej. Mimo to wielu morderców wykazuje się na tyle dużym sprytem, że nie dosięga ich sprawiedliwość. A przynajmniej do czasu... Złoczyńcy nie mają wyrzutów sumienia i skrupułów, przez co są w stanie precyzyjnie planować zabójstwa i zacieranie śladów po brutalnych czynach. Wydawać by się mogło, że nie mają nie tylko ludzkich odruchów i serc, ale również słabości. Jednak pewien morderca posiada słabość. I jest nią Majka Sokołowska, która dawno temu, jako mała dziewczynka była jedynym świadkiem jego zbrodni. Jako dorosła kobieta córka komendanta rozwiązała już swoją zagadkę. Udało jej się uratować życie wielu osób i pragnie teraz w spokoju budować swoją przyszłość. Czy będzie ryzykować szansę na bezpieczeństwo, miłość, a nawet swoje życie, by ocalić człowieka, który sprawił jej ogromny zawód? "Cienie zła" Krystyny Mirek, jak i poprzednie części jej trylogii, ukazały się w ramach cyklu Mroczna Strona od wydawnictwa Filia - serii, która skupia książki kryminalne i thrillery autorstwa różnych autorów.
Blizny przeszłości. Tom 1

Blizny przeszłości. Tom 1

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Blizny przeszłości" to znakomity thriller psychologiczny autorstwa Krystyny Mirek. Dla mistrzyni powieści obyczajowej to początek przygody z kryminałem. Kiedy Maja Sokołowska miała siedem lat, jej życie zmieniło się raz na zawsze. Wtedy to właśnie zamordowano jej ojca, komendanta policji w małej miejscowości o nazwie Borki. Wkrótce ujęty został sprawca, który przyznał się do winy i trafił za kratki. Piętnaście lat później Maja wraca w rodzinne strony, a wraz z nią powracają mroczne cienie przeszłości. Bo wtedy, gdy była małą dziewczynką, widziała zbrodnię na własne oczy. Czy młoda kobieta wie, kto tak naprawdę odpowiedzialny jest za śmierć jej ojca? Mieszkańcy miasteczka zaczynają się bać i czynią pospiesznie rachunek sumienia... Oto nowa twarz Krystyny Mirek! "Blizny przeszłości" skręcają mocno w stronę kryminału, choć warstwa psychologiczna i obyczajowa nadal rzecz jasna odgrywa tu bardzo ważną rolę. Autorka po mistrzowsku odmalowuje duszną atmosferę małego miasteczka, gdzie praktycznie każdy skrywa w sobie jakiś sekret. I odkrywamy te sekrety jeden po drugim u boku niezwykłej, silnej, młodej i zdecydowanej na wszystko bohaterki. Czy Maja zdoła odróżnić, kto tutaj jest przyjacielem, kto zaś śmiertelnym wrogiem?
Mój były

Mój były

14,25 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Bywa, że jedno spotkanie zmienia wszystko. Czy warto pozwolić, by przeszłość Cię dogoniła? Podjęcie decyzji na pewno nie będzie proste. "Mój były" to historia, w której nic nie jest oczywiste. Trudne wybory, zawiedzione nadzieje i dylematy pojawiają się wraz ze spotkaniem osoby, pozostawionej za zamkniętymi drzwiami, w poprzednim rozdziale życia. Spotkania z byłym nigdy nie są proste. Zwłaszcza gdy mija już naprawdę sporo czasu. Niewinna wymiana uśmiechów już może poruszyć strunę, której bohaterka wolała nigdy więcej nie trącać. Zastanowienie przyszło jednak później, gdy on zajrzał do wózka. Co myślał o dostrzeżonym tam dziecku? Bo jego oblicze w mgnieniu oka się zmieniło. Następnego dnia dzwoni telefon. To on, chce znać prawdę na temat dziecka. Kto jest jego ojcem? I matka, choć tak bardzo go kochała, wybiera dokładnie to, co zapewni bezpieczeństwo małemu Tomowi. Tyle tylko, że już parę miesięcy później całe życie wokół zmieni się w katastrofę. Bo kto podejrzewał, że którekolwiek z nich odważy się na coś takiego? I jak szereg różnych decyzji wpłynie na przyszłość, cały czas stojącą pod znakiem zapytania?
Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Rozum jest sługą namiętności. Rodion Raskolnikow siekierą morduje starą lichwiarkę i jej siostrę, Lizawietę. Wierzy, że ma prawo zabijać. Morderstwo jest dla niego sprawdzianem odwagi i determinacji. Ale tam, gdzie jest zbrodnia musi być i kara. Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, Zbrodni i kary.
Ukryta głębia. Tom 3. Vera Stanhope

Ukryta głębia. Tom 3. Vera Stanhope

17,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Bestsellerowa seria mistrzyni kryminału z najbardziej nietypową inspektor. Małe miasteczko na wybrzeżu Northumbrii. Matka znajduje piętnastoletniego syna w wannie. Luke leży martwy w wodzie udekorowanej kwiatami… Wkrótce grupa ornitologów odkrywa na plaży ciało młodej nauczycielki Lily – w pozostawionej przez odpływ wodzie pełnej kwiatów... Morderca dusi swoje ofiary i robi ze śmierci swoiste dzieło sztuki. Dlaczego? Stylizacja miejsc zbrodni staje się tropem dla inspektor Very Stanhope. Nie daje jej spokoju, kiedy przesłuchuje świadków, kiedy stara się wczuć w ich motywacje i psychikę. Verę najbardziej nurtują ptasiarze, którzy znaleźli Lily. Co ci ludzie mieli wspólnego z zamordowaną dziewczyną? Co naprawdę łączy tych czterech mężczyzn i żonę jednego z nich? Czy rzeczywiście są bliskimi przyjaciółmi? Śledztwo Very odsłania powoli prawdziwe życie mieszkańców spokojnego miasteczka i ich mroczne sekrety. Czas ucieka. Tymczasem ktoś czeka na odpowiednią chwilę, by wznieść następny ołtarz z wody i kwiatów… Seria Vera została zekranizowana jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Główną rolę gra Brenda Blethyn – dwukrotnie nominowana do Oscara laureatka Złotego Globu i Złotej Palmy.
Przynęta. Tom 1. Vera Stanhope

Przynęta. Tom 1. Vera Stanhope

17,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
"Przynęta" to niezwykle wciągający kryminał z misterną intrygą. Wystarczy, że zaczniesz czytać, a nie będziesz się mógł od niego oderwać. Bohaterkami "Przynęty" są trzy kobiety prowadzące badania środowiska naturalnego w miejscu, w którym ma powstać kamieniołom. W skład zespołu wchodzą: Rachel Lambert - kierująca zespołem ornitolog, próbująca pozbierać się po niedawnej zdradzie, botanik Anna Pearce, szukająca okazji, żeby popełnić pewne oszustwo, oraz Grace Fulwell - tajemnicza i zamknięta w sobie zoolog. Gdy zostaje odnalezione ciało właścicielki pobliskiej farmy, wszyscy myślą, że jest to samobójstwo. W końcu pożegnalne słowa Belli Furness - "Dłużej tego nie zniosę" - świadczą same za siebie. Tylko Rachel, która dobrze znała Bellę, ma pewne wątpliwości. Kilka dni później pojawia się kolejne ciało. Tym razem kobieta została zamordowana. Śledztwo prowadzi Vera Stanhope. W przeszłości miała już do czynienia z tą okolicą i wolałaby o tym zapomnieć. Inspektor Stanhope musi poznać prawdę i poskładać w całość informacje z życiorysów wszystkich trzech kobiet, które mogą być w to zamieszane, tym bardziej że każda ma coś do ukrycia. Czy uda jej się zidentyfikować mordercę? Czy morderca wpadnie w pułapkę zastawioną przez inspektor Verę?
Kryminał, potocznie zwany powieść kryminalną, koncentruje się głównie na motywie zbrodni. Bohaterami kryminału są z jednej strony (tej ciemnej), przestępcy, a z drugiej (pozytywnej) osoby dążące do  rozwikłania zagadki oraz osoby postronne.  Kluczowym elementem akcji kryminału jest popełniona zbrodnia, która prowadzi do szeregu dalszych działań, takich jak poszukiwanie sprawcy i wyjaśnianie przyczyn zbrodni. Miłośnicy kryminałów oraz powieści detektywistycznych znajdą w naszej ofercie bogaty wybór tanich kryminałów, dobrych pisarzy.

Poszukaj również w kategorii thriller.
Niektóre książki pojawiają się ponownie na swoim starym miejscu, dlatego warto co jakiś czas przejrzeć całą listę w poszukiwaniu interesującej nas pozycji.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry