Strona główna Literatura, beletrystyka Fakty, reportaże, felietony
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 8 książek (ZESTAW-1) kryminał, thriller 86%
333,00 zł 47,95 zł

Pakiet 8 książek (ZESTAW-1) kryminał, thriller

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska

Fakty, reportaże, felietony | tanie książki

Dzieci nazistów

Dzieci nazistów

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Dzieci nazistów" to siedem wstrząsających opowieści o losach dzieci słynnych, nazistowskich zbrodniarzy. Ojciec wychodzi do pracy. Na pożegnanie całuje ukochaną córkę w głowę, potem wsiada do czarnej, lśniącej limuzyny. Za chwilę dojedzie do biura. Tam, jednym podpisem wyśle do komór gazowych miliony niewinnych ludzi... Ta scena nie jest jedynie wytworem wyobraźni autora. A stanie się tym bardziej rzeczywista, gdy uświadomimy sobie, że córka miała na imię Gudrun, natomiast ojcem był nie kto inny, jak czołowy hitlerowski zbrodniarz, Heinrich Himmler. II wojna światowa w Europie zakończyła się 8 maja 1945 roku. Nazistowskich zbrodniarzy spotkały różne losy. Jedni zostali ujęci i skazani w procesach norymberskich. Inni uniknęli odpowiedzialności, odbierając sobie życie, a jeszcze inni, uciekając za granicę. Ich działalności, zbrodniom, procesom poświęcono liczne książki, filmy, artykuły prasowe. Lecz ich życie prywatne w dużej mierze było i nadal jest owiane tajemnicą. A przecież wielu z nich miało rodziny: żony i dzieci. Co stało się z tymi dziećmi po wojnie? W jaki sposób przyszło im stawiać czoła prawdzie o tym, jak strasznych rzeczy dopuścili się ich ojcowie czy krewni? Na kartach książki "Dzieci nazistów" Jarosław Molenda opowiada siedem historii, z których każda jest inna, lecz na równi dająca do myślenia. Gudrun Himmler do końca pozostała wierna nazistowskiej ideologii. Syn Bormanna przyjął święcenia kapłańskie. Syn Alberta Speera, ulubionego architekta Hitlera, z dumą odnosił się do dokonań ojca. Przeciwnie syn niesławnego doktora Mengele, który ojca zdecydowanie potępił. Czy jednak udało mu się odciąć od potwornego piętna, jakie doktor Mengele zostawił mu w spadku?
Pochowani w niebie. Niezwykła historia szerpów w najtragiczniejszym dniu na K2

Pochowani w niebie. Niezwykła historia szerpów w najtragiczniejszym dniu na K2

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
“Pochowani w niebie” to pełna napięcia opowieść, w której poznajemy kulturę i zwyczaje Szerpów przedstawione na tle największych wspinaczek górskich. Kiedy myślimy o wspinaczkach, szczególnie na ośmiotysięczniki, przed oczami mamy dzielnych i wytrwałych himalaistów. Kto jednak pamięta o Szerpach, którzy ruszają na pomoc, zakładają liny poręczowe i zawsze towarzyszą zdobywaniu szczytów? O nich i ich kulturze przeczytamy w książce “Pochowani w niebie”. Historie o Szerpach rzadko wyciągane są na światło dzienne. Mało kto o nich pamięta, nawet jeśli jako jedyni przeżyją wyprawę. Kiedy w 2008 roku 11 osób straciło życie na K2, to właśnie jedynie dwóch Szerpów przeżyło. Po raz pierwszy autorzy postanowili oddać im głos. Opowiadają więc historię Chhiringa Dorje i Pasanga Lamy, podążając za nimi w rodzinne strony. Na Szerpów nie czekają czekany, profesjonalny sprzęt czy wielka chwała. To, co robią, jest dla nich normą i codziennością. “Pochowani w niebie” to książka, która ukazuje Szerpów z zupełnie innej strony. Wreszcie ktoś dał im możliwość opowiedzenia swojej historii; ktoś zainteresował się ich losem i zauważył, jak ogromną odwagą muszą się wykazywać.
Piąta Aleja, piąta rano

Piąta Aleja, piąta rano

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Jesienią 1960 roku na nowojorskiej Piątej Alei o piątej rano padł pierwszy klaps na planie jednego z najsłynniejszych filmów w historii – Śniadania u Tiffany’ego. W pełnej porywających faktów i anegdot opowieści Wasson przedstawia nie tylko kulisy powstawania filmu, lecz także dokumentuje burzliwą epokę przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w Ameryce – przed rewolucją seksualną dzieci kwiatów, powszechnym dostępem do antykoncepcji i zanim mała czarna stała się symbolem elegancji. Autor pokazuje plan filmowy, przybliża stosunki panujące wśród członków ekipy i narastające między nimi animozje. Jednocześnie szerokim spojrzeniem ogarnia wpływ Audrey Hepburn na modę, politykę dotyczącą płci i budzenie się nowej moralności. Pojawiają się wielkie postacie tamtych czasów: Truman Capote, Audrey Hepburn, Blake Edwards, Henry Mancini, a także Marylin Monroe, Billy Wilder czy Akira Kurosawa. Dlaczego filmowa opowieść o Holly Golightly miała kłopoty z cenzurą? Czym różni się od powieści Capote’a? Co zmieniła w życiu milionów młodych kobiet, które nie chciały żyć jak ich matki? Tę książkę – pełną smakowitych szczegółów – czyta się jak powieść o dawnym Hollywood, pełnym uroku i mrocznych tajemnic.
Podziemie. Świat pod naszymi stopami

Podziemie. Świat pod naszymi stopami

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Ambitna i zapierająca dech w piersiach książka o niezwykłym krajobrazie podziemi. "Podziemie. Świat pod naszymi stopami" autorstwa Willa Hunta to książka będąca swego rodzaju dziennikiem z podróży i filozoficznymi meandrami. Podziemia pełne są katakumb, jaskiń, zapomnianych miast czy opuszczonych stacji metra. Świat pod naszymi stopami jest o wiele ciekawszy i zawiły, niż mogłoby się wydawać. Kiedy nastoletni Hunt odkrywa, iż pod jego domem mieści się opuszczony tunel, rodzi się w nim fascynacja do tych mrocznych i zapomnianych czeluści. Fascynacja, która przeradza się w obsesje. W pozytywnym znaczeniu, gdyż często to właśnie obsesja jest często motorem napędowym postępu i nauki. Książka ta to swoisty list miłosny autora, którego adresatem jest wszystko, co czai się pod powierzchnią. Hunt podczas swych podróży spotyka innych, podobnych sobie zapaleńców. Spędza kilka dni w paryskich katakumbach, gdzie ze zdumieniem odkrywa, iż te są nie tylko miejscem wiecznego spoczynku, lecz także zakazanych imprez. W Australii trafia na pustkowie, gdzie wraz z pewną rodziną Aborygenów schodzi do mającej ponad 35 tysięcy lat kopalni. Wraz z naukowcami z NASA bierze udział w badaniach kilometr pod łańcuchem górskim Black Hills.
Pacjenci

Pacjenci

13,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie pacjentów, Thorwald kreśli dzieje jednego z najśmielszych pomysłów ludzkości – wymieniania uszkodzonych narządów na nowe. Autor oddaje głos cichym bohaterom medycyny – chorym, których wola życia i odwaga, by poddać się nowatorskim i ryzykownym zabiegom, przyczyniły się do uratowania ludzkich istnień. Dzięki nim lekarze, odkrywcy i konstruktorzy mogli zbudować i udoskonalić płucoserce, wykorzystać kawałek celofanu do pierwszych dializ i przeszczepić nerkę. Aż w końcu dokonać niemożliwego – sprawić, że w czyjejś klatce piersiowej zabije serce innego człowieka. Wszystko to działo się zadziwiająco niedawno. Jürgen Thorwald pokazuje, że historię medycyny tworzą losy pojedynczych ludzi i każda z tych osób ma tak samo istotne znacznie – niezależnie od tego, czy stoi przy stole operacyjnym, czy na nim leży. Dziś transplantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Literacki talent autora sprawia, że opowieść o jej narodzinach czyta się jak wciągającą powieść.
Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina

Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina

14,25 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a kobiety, które bierze pod swoje skrzydła, płacą za to swoim ciałem. „Powiedziała” to trzymający w napięciu zapis śledztwa dziennikarskiego w sprawie Weinsteina, które w 2017 roku przeprowadziły dwie dziennikarki „The New York Times”, laureatki Pulitzera Jodi Kantor i Megan Twohey. Jednocześnie to ważna książka o władzy, która deprawuje, o wyzwalaniu się z roli ofiary i walce prawdy z kłamstwem. Autorki szukają też odpowiedzi na pytanie o konsekwencje swoich reportaży i skutki ruchu #metoo: Co się zmieniło? Kantor i Twohey z dokładnością opisują, jak docierały do kolejnych ofiar Weinsteina, jak przekonywały je do mówienia, a także o kontratakach zhańbionego producenta i jego sztabu. Jest to opowieść o kobietach, które rzucając wyzwanie potworowi, były gotowe stoczyć walkę o prawdę.
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

12,25 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Pełna ciepła, wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni człowieka i uratowanej przed pewną śmiercią kotki. "Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata" to historia, która przywraca wiarę w dobro i szczęśliwe zakończenia. Gdy niespełna 30-letni Dean Nicholson wyruszył w rowerową wyprawę dookoła świata, jego celem było to, by dowiedzieć się jak najwięcej o innych krajach. Nie przypuszczał wtedy, że wkrótce dołączy do niego zupełnie niezwykła i nieoczekiwana towarzyszka podróży. Trzy miesiące po opuszczeniu ojczystej Szkocji przemierzał pustą drogę na granicy między Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, gdy nagle spostrzegł porzuconą, chorą i głodną małą kotkę. Jej przenikliwe spojrzenie i pełne smutku miauczenie sprawiły, że postanowił wsadzić ją na rower i zabrać ze sobą. Kotka otrzymała imię Nala i dzięki pomocy lokalnych weterynarzy wkrótce wróciła do zdrowia. Dean stał się jej troskliwym opiekunem, a ich przypadkowo zawiązana przyjaźń podbiła serca ludzi na całym świecie. Krótki film z nagraniem ich pierwszego spotkania został w internecie obejrzany ponad 130 milionów razy. "Świat Nali..." to książka o niezwykłej więzi człowieka i zwierzęcia, która poruszy nie tylko właścicieli kotów.
Tajna operacja. Reagan, CIA i zimnowojenny konflikt w Polsce

Tajna operacja. Reagan, CIA i zimnowojenny konflikt w Polsce

10,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Grudzień 1981. CIA otrzymuje informację, że polski rząd zerwał łączność telefoniczną z Zachodem i zamknął granice. Agencja natychmiast powiadamia o tym prezydenta Ronalda Reagana, który odpoczywa w Camp David. Parę godzin później premier Wojciech Jaruzelski ogłasza w telewizji wprowadzenie stanu wojennego. Zaczyna się nowy rozdział zimnowojennej polityki. Waszyngton i Moskwa idą na czołowe zderzenie. W swojej fascynującej książce historycznej Seth G. Jones ujawnia nieznane fakty na temat operacji CIA w Polsce, która przyczyniła się do miażdżącego zwycięstwa opozycji. Podczas gdy rząd wspierany przez ZSRR próbował zdusić liberalnych przeciwników, CIA rozpoczęła skomplikowaną kampanię wywiadowczą o kryptonimie QRHELPFUL, wspierając środowiska dysydenckie i „Solidarność”, związek zawodowy liczący dziesięć milionów członków, jeden z pierwszych legalnych ruchów opozycyjnych w Europie Wschodniej. Dzięki aprobacie prezydenta Reagana agencja finansowała druk gazet, audycje radiowe i wojnę informacyjną z komunistycznym rządem. Operacja QRHELPFUL w znacznym stopniu przyczyniła się do powstania wolnej i demokratycznej Polski. W opowieści tej, ignorowanej dotąd przez historyków zajmujących się CIA i biografów Reagana, pojawia się niejedna barwna postać, jak choćby Bill Casey, szef siatki szpiegowskiej, oficer CIA Richard Malzahn, polskojęzyczna oficerka łącznikowa Celia Larkin, przywódca „Solidarności” Lech Wałęsa i papież Jan Paweł II. Tajna operacja , książka bazująca na wywiadach pogłębionych i odtajnionych niedawno aktach, opisuje zwycięstwo amerykańskiego wywiadu nad tyranią zza Żelaznej Kurtyny, zapowiadające rozpad ZSRR. „Opowieść o zwycięstwie pokoju, wolności i CIA – a to na tyle rzadka kombinacja, że lektura powinna być obowiązkowa”. The American Spectator
Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą

Bestia. O ludziach, którzy nikogo nie obchodzą

10,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Idą tysiącami. Uciekają przed gangami, przemocą i biedą. Z Salwadoru, Hondurasu, Gwatemali do wymarzonych Stanów Zjednoczonych. Każdego dnia nielegalni imigranci z Ameryki Środkowej wędrują przez Meksyk. Od tropikalnych lasów na południu po jałowe pustynie na północy. Pieszo, busami, na dachu pociągu. I każdego dnia dziesiątki, setki z nich padają ofiarą napadów, porwań, gwałtów i morderstw. Autor wędruje z imigrantami przez cały Meksyk i soczystym, mocnym językiem opisuje ich codzienność, stając się świadkiem dramatycznego przełomu. Małe bandy napastników i spontaniczne okrucieństwo zwykłych ludzi ustępują miejsca precyzyjnej działalności prawdziwych zawodowców: na scenę wkraczają kartele narkotykowe. Wstrząsający obraz współczesnego Meksyku i poruszająca opowieść o przestępczym przemyśle oraz jego ofiarach, które zdają się nikogo nie obchodzić.
K2. Historia najtrudniejszej góry świata

K2. Historia najtrudniejszej góry świata

24,95 zł   79,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli fascynują Cię góry i prawdziwe wyzwania, to koniecznie musisz przeczytać bestsellerową książkę "K2. Historia najtrudniejszej góry świata". Jest to papierowy pomnik napisany w hołdzie dla majestatu skalnego giganta. Książka "K2" w znacznym stopniu różni się od innych pozycji opisujących szczyty górskie. Opowieść przedstawia sto lat historii alpinizmu i licznych prób zdobycia niedostępnego wierzchołka. Już w XIX wieku ruszały pierwsze ekspedycje naukowców i kartografów, którzy pragnęli poznać sekrety skrywane wśród lodów K2. Największym wyczynem była wyprawa Waltera Bonattiego oraz tragarza Mehdiego, którzy w 1954 roku dokonali rzeczy niemal niemożliwej. Wprowadzili oni na szczyt Lacedelliego oraz Compagnoniego i tym samym sprawili, że szczyt K2 został zdobyty po raz pierwszy w historii. Ta niezwykła opowieść o najtrudniejszym ośmiotysięczniku świata została wzbogacona o liczne archiwalne zdjęcia, ilustracje, grafiki oraz szczegółowe opisy tras. Alessandro Boscarino stworzył porywającą opowieść o górze, która jego zdaniem jest znacznie bardziej wymagająca od legendarnego Everestu. Autorowi udało się ukazać piękno i majestat K2. Góra jest równie zachwycająca, co niebezpieczna. Książka została napisana z prawdziwą pasją, a szczegółowe opisy oraz dołączone zdjęcia pozwalają czytelnikowi poczuć zew przygody. "K2. Historia najtrudniejszej góry świata" jest pierwszą książką autora przełożoną na język polski.
Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

10,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia ? w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał ?człowiek na baterie?. Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt. Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie. *** Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie. prof. Marian Zembala kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby ? faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: ?Chrzanić protokół!?. książka roku według ?The Guardian? Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny ? zdawałoby się ? pozbawiony szans pacjent przeżyje.
W cieniu Everestu

W cieniu Everestu

15,45 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
“W cieniu Everestu” to książka, która przybliża rzeczywistość ekstremalnych wypraw, towarzyszącą im motywację oraz cenę, którą nieraz przychodzi zapłacić za chwile euforii na najwyższej górze świata. Wciągająca i opowiadająca o życiu tak innym od codziennego, że codzienność wydaje się luksusem. Magda Lassota specjalnie na potrzeby książki spędziła 2 miesiące w bazie pod Mount Everest. Sprawdziła, jak wygląda życie na wysokości 5364 m nad poziomem morza, skupiając się jednak na najbliższej nam ludzkiej stronie zdobywania wysokich szczytów. Jest to przede wszystkim książka o ludziach zdobywających ten szalony szczyt. O ich motywacjach, o biznesie idącym za pragnieniem zdobycia góry. Autorka sprawdza, ile jest prawdy w doniesieniach o kolejkach na szczyt, gorączce Everestu, ciałach niedoszłych zdobywców, trudnościach w trakcie wędrówki. Rozmawia ze zdobywcami, z kobietami, mężczyznami, profesjonalistami i amatorami oraz z całym zapleczem tych wypraw - szerpami, przewodnikami, lekarzami i ratownikami. Wszystko po to, żeby samej zrozumieć ten świat, mieć na niego jak najszerszy ogląd i pomóc innym go pojąć. Autorka odważnie zagląda w górskie i prywatne życie ludzi związanych z górą, dowiadując się, co ich niesie, czego pragną, a czego się boją. Dowiaduje się, jak to jest czekać miesiącami, aby wykonać jeden nadludzki wysiłek w ciągu kilku dni, ryzykując swoim zdrowiem, a często nawet i życiem. Ten zbiór niezwykłych historii oraz fotografii pokazuje nam Everest, jakiego jeszcze nie poznaliśmy. Opowiada nie o górze, lecz o ludziach. O ich życiu, a nierzadko i śmierci. Książka stanowi debiut literacki autorki cenionej zarówno za liczne wystawy fotograficzne, jak i artykuły oraz wystąpienia o Himalajach i Mount Evereście.
Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

19,95 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Ten tytuł z pewnością zaciekawi wszystkich fanów historii związanych z polską gangsterką, a mówiąc dokładniej z polskim narkobiznesem. Ryszard J. - chemik, wyprodukował najczystszą amfetaminę, jaka kiedykolwiek została skonfiskowana przez brytyjską policję. Jeśli jesteś fanem kultowego serialu "Breaking Bad", książka "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu" koniecznie powinna trafić w Twoje ręce. Historia niczym z kolumbijskiego serialu - o bossach, handlu narkotykami i całym tym niebezpiecznym światku. A jednak wszystko, co opisuje autor, wydarzyło się w Polsce, w województwie świętokrzyskim. Reportaż Grzegorza Walczaka w ciekawy i bardzo przystępny dla chemicznego laika sposób ujawnia nam szczegóły biznesu, jaki w polowych warunkach stworzył tytułowy chemik z Kielc - produkując amfetaminę wartą cztery miliony brytyjskich funtów. Autor tej pozycji bezceremonialnie wprowadza nas w światek polskiego narkobiznesu, podając fakty, które zebrał dzięki niezliczonym godzinom spędzonym na czytaniu akt oraz opracowywaniu zebranych informacji.
Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie

Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie

15,45 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Walka o sukcesję w Arabii Saudyjskiej nie obyła się bez wielu konfliktów, jednak w końcu wyłoniła charyzmatycznego księcia koronnego - Muhammada ibn Salmana. Znany jako MBS, wydaje się przywódcą otwartym na zmiany, przed którymi Arabia do tej pory się wzbraniała. Nurt nowoczesności przemawia do niego, ale czy na pewno? Książka "Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie" pokazuje, że niekoniecznie tak jest. Muhammad ma 35 lat i wydaje się niezwykle postępowym władcą. Niestety, to tylko pozory, które buduje za pomocą licznych konsultantów wizerunkowych. Tak naprawdę jest ekscentrycznym, brutalnym i niezwykle bogatym człowiekiem, który nie zawaha się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie. Człowiek ten nie dba ani trochę o to, jak świat zareaguje na jego brutalność. Nie zawahał się nawet przed porwaniem i przetrzymywaniem przez wiele miesięcy trzystu osób, w tym wielkich biznesmenów i prominentnych członków saudyjskiej rodziny królewskiej. Jakkolwiek wydaje się to wszystko scenariuszem wprost z Hollywood, jest to prawdziwa historia. MBS konsekwentnie buduje swoją siłę ekonomiczno-gospodarczą dzięki wielkim złożom ropy. Nikt nie wie, jak potężna może dziś być Arabia Saudyjska ani za jak ważne sznurki pociąga w politycznym światku. Autorami tej książki są Hope Bradley i Justin Scheck, którzy razem przedstawili nie tylko prawdziwą historię, ale również ostrzeżenie dla całego świata.
Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu

13,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Jesteś miłośnikiem jednego z najbardziej znanych i popularnych seriali Polsatu "Świat według Kiepskich"? Na myśl o Ferdku, Paździochu i Boczku pojawia się uśmiech na Twojej twarzy? A może znasz niektóre odcinki i teksty na pamięć? Jeśli tak, to książka autorstwa Pawła Łęczuka i Jakuba Jabłonka pt. "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" jest dla Ciebie. Serial "Świat według Kiepskich" bawił Polaków przez ponad 20 lat. Oglądały go osoby w różnym wieku, z różnym wykształceniem i o różnych poglądach, jednak pokazywane w nim treści łączyły pokolenia. Serial poruszał wiele tematów w satyryczny sposób i charakteryzował się kolokwialnym językiem. "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" to interesujący przewodnik po serialu, bohaterach i uwielbianych scenach. Z książki można dowiedzieć się między innymi, jaki był odbiór serialu po emisji pierwszych odcinków, którzy aktorzy mieli początkowo grać główne role oraz kto jest odpowiedzialny za stworzenie niezapomnianych postaci. Dodatkowo w książce obsada serialu wspomina aktorów, którzy już odeszli z tego świata: Krystynę Feldman czy Ryszarda Kotysa. Przewodnik to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Ferdka, Halinki, mocnego fulla i kultowych powiedzeń z serialu.
Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

10,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka autorów bestsellerowej „Anatomii kłamstwa”! Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków… Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat… Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do końca szczery i nie wiesz, jak przekonać go, aby wyznał prawdę… Albo ciekawi cię, jakich technik używają sprzedawcy, by namówić klientów do zakupu niepotrzebnego gadżetu... ...to oznacza, że ta książka jest dla ciebie. Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który posiada niewiele osób. Co możesz zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiesz, że ktoś ukrywa ważne informacje, a ty koniecznie chcesz je poznać? Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji – i to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem! Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą ci, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą cię technik stosowanych w walce z terroryzmem. Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach. Jeśli chcesz stać się prawdziwym profesjonalistą w wydobywaniu prawdy, pora sięgnąć po przewodnik agentów CIA. Jesteś na to gotowy?
Juve! Historia potęgi

Juve! Historia potęgi

9,15 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Opowieść o niezwykłych losach jednego z najbardziej utytułowanych klubów w dziejach światowego futbolu. Książka "Juve! Historia potęgi" pozwala zajrzeć za kulisy świata piłki nożnej na najwyższym poziomie i lepiej zrozumieć fascynację milionów ludzi Juventusem Turyn. Ta historia zaczęła się pod koniec XIX wieku w turyńskim liceum, gdy nikt nie mógł jeszcze spodziewać się, jak się rozwinie. Dziś Juventus ma w swoim dorobku najwięcej tytułów mistrza Włoch, liczne sukcesy międzynarodowe i oddanych kibiców na całym świecie. Jako pierwszy zespół zdobył wszystkie najważniejsze europejskie puchary. Książka Herbiego Sykesa pokazuje drogę na szczyt, jaką przez ponad 120 lat przeszła "Stara Dama". Z gąszczu anegdot i ciekawostek wyłania się obraz prawdziwej legendy światowego futbolu, która stała się punktem odniesienia dla wielu rywali. Wśród tych ciekawych opowieści znajduje się również ta o transferze do Juve Zbigniewa Bońka. "Juve! Historia potęgi" to jednak nie tylko klasyczna książka sportowa. Można z niej dowiedzieć się wiele na temat najnowszej historii Włoch i kultury tego kraju, bo Juventus na Półwyspie Apenińskim jest zjawiskiem, które na stałe wpisało się w tamtejszy pejzaż społeczny. Bo jak głosi klubowy hymn "Juve to historia wielkiej miłości".
Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

9,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Publikacja, która przybliży Ci nieco fenomen ojca Johna Bashobory. Poznaj bliżej niezwykłego kaznodzieję i niecodzienne umiejętności, jakimi dysponuje. "Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych" to książka przedstawiająca sylwetkę niesamowitego człowieka, potrafiącego w mgnieniu oka porwać tłumy i skłonić je, by słuchały. Autor skupia się na tej niezwykłej postaci, starając się zweryfikować, które z wiadomości na jego temat rzeczywiście są prawdą. Podążając za samym tytułem publikacji, bada, czy Bashobora rzeczywiście potrafi wskrzeszać zmarłych. Jako przykład przywołana zostaje historia, zgodnie z którą ksiądz wziął na ręce martwe dziecko i gdy kilkakrotnie powtarzał "I love you", ono ożyło. Dziennikarz jest także zainteresowany powodem popularności, jaką cieszy się kaznodzieja, podczas swoich wystąpień zbierający zawsze ogromną widownię (gdy głosił swoje nauki na Stadionie Narodowym w Warszawie, zgromadził na miejscu 58 tysięcy ludzi). John Baptist Bashobora jest katolickim kapłanem pochodzącym z Ugandy. Dał się ponadto poznać jako charyzmatyk i doktor teologii duchowości. Urodził się piątego grudnia 1946 roku w Bushenyi. Podobno gdy był dzieckiem, ciotka chciała go otruć poprzez podanie zatrutego posiłku, jednak miska rozpadła się, kiedy chłopiec odmawiał modlitwę. Po zdobyciu edukacji i związaniu się z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej, Bashobora powrócił do rodzinnej diecezji, gdzie stał się założycielem dwóch szkół podstawowych, dwóch średnich oraz dwóch sierocińców. Dzięki temu udało mu się otoczyć opieką pięć tysięcy sierot. Aktualnie Bashobora cieszy się popularnością jako rekolekcjonista, który znany jest z przepełnionych charyzmą na spotkaniach modlitewnych. Polskę odwiedził po raz pierwszy w 2007 roku. Na swoim koncie ma takie publikacje książkowe, jak: "Jesteśmy obrazem Boga" (2012), "Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi" (2013) oraz "Uwierz Bogu sercem" (2013).
Niedługie życie

Niedługie życie

10,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Przejmujące rozmowy lekarza z rodzicami chorych dzieci Nikt nie chce tej książki przeczytać. Nikt nie chce być bohaterem tych opowieści. Nikt nie chce słuchać o tym, jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka. Nikt nie chce uwierzyć, że decyzja o urodzeniu takiego dziecka wcale nie jest tą najtrudniejszą. I nikt nie chce wyobrażać sobie podejmowania tej, ani kolejnej – kiedy i w jaki sposób pozwolić swemu dziecku odejść. Jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka? Co czują rodzice, którzy spełniają ostatnie marzenia swoich pociech? Dlaczego łatwiej jest pozwolić odejść niż patrzeć na życie, które bez maszyn nie ma szans? Ile odwagi trzeba mieć, by podjąć taką decyzję? To jednak książka nie tylko o życiu między domem a szpitalem, o znieczulicy systemu, ale również o dobrych ludziach, którzy są obok. To książka o bohaterach.
Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

9,65 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami, a także z osobami, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Na początku był wstyd Za duże, za małe, za brzydkie, za stare. Niedoskonałe. Polacy rzadko mówią o narządach intymnych, ale coraz chętniej je poprawiają. Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami: lekarzami specjalistami, psychologami, seksuologami, terapeutami, a także z innymi osobami, w tym takimi, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Jesteśmy narodem wstydliwym. Wstydzącym się i zawstydzającym siebie nawzajem. Oceniającym. Ale czy wstyd to jedyny powód, dla którego poddajemy się takim zabiegom? Jaką rolę w tym wyścigu po doskonałość odgrywają kult młodości i obsesja piękna?
Nowe długie życie

Nowe długie życie

12,25 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
PRZEWODNIK PO TYM, JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE A CO GDYBY TWOJE ŻYCIE MIAŁO TRWAĆ 120 LAT? JAK JE ZAPLANUJESZ? Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat - przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School. Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których robotynie zastąpią człowieka. Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość? To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego. Z tą książką przygotujesz się na przyszłość. Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje długie, szczęśliwe i dostatnie życie. OPINIE O KSIĄŻCE "Ważne narzędzie zarówno dla pracowników, jak i liderów biznesu, którzy chcą dostosować się do szybko zmieniającego się świata."- "Publishers Weekly" "Wnikliwa i inspirująca Niezbędna książka o tym, jak długowieczność i technologia wpływają na nas wszystkich." - Linda Yueh, ekonomistka "Ta przemyślana książka zgłębia, jak możemy na nowo zdefiniować naszą codzienność i społeczeństwo, aby życie było lepsze - nie tylko dłuższe." - Adam Grant, psycholog
Polski e-sport

Polski e-sport

9,15 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
W e-sporcie Polska miażdży. Poczuj to! Polska była kiedyś potęgą… i wciąż nią jest! Tym razem polami bitew nie są rozległe równiny, ale mapy w „Counter-Strike’u”, „Starcrafcie” czy „League of Legends”. Polskę reprezentowała Złota Piątka, która w CS-ie zdobyła siedem tytułów mistrzowskich. Polacy stawali na podium „Starcrafta” zdominowanego przez Koreańczyków i jako jedni z nielicznych grali w elitarnych seulskich ligach. Przez lata brylowaliśmy w czołówce „Need for Speeda” i „Quake’a”. Nasi gracze wciąż czarują świat i walczą w najlepszych drużynach świata. Oto pierwsza książka o polskim e-sporcie i jego szalonej historii. Zaskakującej i dziejącej się tuż obok. O ludziach, którzy musieli zmagać się z brakiem akceptacji w szkole, wytykaniem przy rodzinnym stole i przestrzeganiem przed marnowaniem życia na gry. To opowieść o sile ich charakteru, która zabierze cię nie tylko na najbardziej znaną e-sportową arenę – katowicki Spodek, ale również do powiatowych kawiarenek końcówki XX wieku i do małych gralni, gdzie w bólach rodziły się talenty, które w przyszłości miały sięgnąć po najwyższe laury. Dziś do obserwowania cyfrowej rywalizacji każdego dnia siadają miliony fanów. To, co kiedyś było fanaberią kilku nerdów zamkniętych w piwnicy, obecnie trafia na czołówki gazet. Przed e-sportem świetlana przyszłość. Poznaj nigdy wcześniej nieopowiadane historie polskich mistrzów.
Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu

Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu

9,15 zł   52,99 zł
Opis
Zamknij
Wszystko zaczęło się od podwórkowych gier, które pamięta każdy. Z biegiem czasu I rozwojem technologii przeszły one do formy elektronicznej i wirtualnej. Dziś to już nie tylko zabawa i pasja - to również wielki biznes, który mieści w sobie miliardy dolarów. Jeśli chcesz poznać tajemnice tego świata, daj zaprosić się do lektury książki "Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu". Esport w dzisiejszym rozumowaniu stał się sposobem na zarobki dla tysięcy graczy, którzy często zaczynają swoją przygodę bardzo wcześnie. Ich zmagania są transmitowane na żywo, aby zapewnić rozrywkę milionom fanów na całym świecie. W książce tej przeczytasz o ciekawostkach, których nie znajdziesz nawet w internecie. Ile zarabiają najlepsi gracze? Czy naprawdę trzeba przejść na emeryturę, kończąc ledwo 23 lata? Znajdziesz tutaj odpowiedzi zarówno na te, jak i wiele innych pytań. Autor zastanowi się również, czy esport można traktować jako sport, co jest przedmiotem debat od wielu lat. Przechodząc przez historię gamingu, poznasz jego początki, jak i powolne wzrastanie w grach, takich jak Counter Strike i Fifa. Zobaczysz, jak technologia odmieniła dzisiejszy świat gier i rozrywek.
Nie śpię. Osobisty reportaż z życia bez snu

Nie śpię. Osobisty reportaż z życia bez snu

12,25 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Wyobraź to sobie. Nie śpisz jedną noc. Potem drugą, trzecią. I kolejną. Próbujesz zasnąć, ale poza krótkimi drzemkami oddechu spokojny, głęboki sen nie nadchodzi. Narasta niepokój, serce zaczyna szybciej bić. Pojawiają się problemy z koncentracją. A co, kiedy wymarzony sen ciągle nie chce nadejść? Anders Bortne nie śpi od 16 lat. Ma za sobą setki, jeśli nie tysiące nieprzespanych nocy i dni pełnych zmęczenia. W tym czasie pracował, założył rodzinę i grał w kilku kapelach. Choć starał się normalnie żyć, jego wysiłki, by nocą złapać choć strzępki, snu zamieniły się w prawdziwą obsesję. Poszewki musiały mieć guziki, tak by ich zawartość nie wypadała na zewnątrz. Materac nie mógł mieć najmniejszej nierówności. Najdrobniejsza niedogodność mogła zrujnować noc. Kiedy autor, wyczerpany, postanowił szukać pomocy, zaczęła się podróż po krainie pastylek na sen i eksperymentalnych terapii. Próbował wszystkiego, bo okazało się, że na jego stan nie ma jednego lekarstwa. Nie śpię to osobisty reportaż z życia bez snu. Poruszające świadectwo walki o zdrowie, kopalnia wiedzy i prawdziwy przewodnik dla tych, którzy szukają rozwiązań problemów z bezsennością.
Kategoria książek Fakty, Reportaże to obszar literatury, który skupia się na opowiadaniu prawdziwych historii i faktów, przedstawiających ludzi, miejsca i wydarzenia z całego świata. W tych książkach autorzy starają się przekazać czytelnikom wiedzę na temat różnych zjawisk, wydarzeń i kultur, a także wskazywać na problemy, które w dzisiejszym świecie są aktualne.
Fakty to gatunek, który opiera się na przedstawianiu rzeczywistości i faktów, a autorzy starają się przekazać czytelnikom wiedzę na temat różnych dziedzin. Mogą to być książki naukowe, medyczne, historyczne lub inne, które pomagają czytelnikom zrozumieć specyfikę i złożoność danego tematu.
Reportaż to gatunek, który skupia się na przedstawieniu historii i wydarzeń w sposób, który pozwala czytelnikowi wczuć się w sytuację i zobaczyć ją z perspektywy osób, które są w nią zaangażowane. Autorzy często angażują się emocjonalnie w opowiadane historie i starają się uchwycić nie tylko fakty, ale także nastroje, uczucia i emocje, które towarzyszą danej sytuacji. W kategorii książek Fakty, Reportaże czytelnicy mogą znaleźć różne tematy, od opowieści o konfliktach i wojnach, poprzez opowieści o kulturach, zwyczajach, aż po historie zwykłych ludzi, którzy stali się bohaterami z powodu swoich czynów lub nieszczęść, które ich spotkały.
1 2 3 4 5 6 7

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry