Strona główna Literatura, beletrystyka Podróżnicza
Promocja!
Nebraska
Nebraska
34,90 zł 9,95 zł
Promocja!
Tam, gdzie urodził się Orfeusz
Tam, gdzie urodził się Orfeusz
44,90 zł 11,45 zł
Promocja!
Gdzie w Polsce do miasta
Gdzie w Polsce do miasta
59,99 zł 12,25 zł

Podróżnicza | tanie książki

Tam, gdzie urodził się Orfeusz

Tam, gdzie urodził się Orfeusz

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli zastanawiasz się jak wygląda życie w Bułgarii oraz jacy są właściwie mieszkańcy tego kraju, to książka zatytułowana “Tam, gdzie urodził się Orfeusz” z pewnością Ci wiele wyjaśni. To nie tyle poradnik, co opis historii, opis drogi zarówno w zamyśle fizycznym, jak i psychicznym. “Tam, gdzie urodził się Orfeusz” to piękna opowieść o drodze oraz próbach osiedlenia się w regionie swoich przodków. Fantastyczne anegdoty, świetnie opisane przygody. Ta pozycja to nie jedynie historia o zakładaniu domu, odległego od Polski o tysiąc kilometrów, to także przewodnik i opracowanie kulturalno – obyczajowe mieszkańców Rodopów. Autorka ze smakiem przedstawia nam nie tylko ludzi i miejsca, ale także potrawy. Wspomina własne dzieciństwo i wprowadza dzieje rodzinne. To album, księga rodu, książka kucharska, zbiór legend i relacji w jednym. Miejscami autorka powtarza treści, co może być nużące, jednak spore nawiązania do podobnych wątków przyczyniają się do atrakcyjniejszego utrwalenia historii i tradycji jednego spośród regionów Bułgarii. Ałbena Grabowska jest autorką licznych publikacji z zakresu padaczki oraz książek, których adresatami są dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z całą twórczością autorki, między innymi: “Coraz mniej olśnień”, “Czas odzyskany” czy “Czas opowiedziany”.
Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Jak wiele zaryzykowałbyś, by przeżyć przygodę i odmienić swoje życie? Wielokrotnie nagradzany autor książek podróżniczych Adam Fletcher w niezwykłym, pełnym angielskiego humoru pamiętniku z podróży odwiedza dziesięć najdziwniejszych miejsc na ziemi. Aby znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania: zagubi się w śnieżycy w drodze do chińskiego Wuhan jedynie z paczką suchych herbatników w ręce; pochyli się nad apokalipsą w Czarnobylu; spróbuje uciec przed chorwacką policją w drodze do Liberlandu; stanie twarzą w twarz z dwoma martwymi dyktatorami w Korei Północnej, najbardziej dystopijnym kraju świata. Fletcher nie zawaha się przed podjęciem wyzwań, nierzadko ryzykując własne zdrowie, bezpieczeństwo i związek. Czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu? Czy ktoś będzie na niego czekał? I co da dyktatorowi, który ma już wszystko? A ty, czy jesteś skłonny zamienić wygodne wczasy all inclusive na przygodę swojego życia?
Gdzie w Polsce do miasta

Gdzie w Polsce do miasta

12,25 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz podróżować, to koniecznie przeczytaj książkę "Gdzie w Polsce do miasta". Odkryj sekrety wspaniałych metropolii, a także ich mniej popularne miejsca! Wydawać by się mogło, że miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań oferują znacznie mniej niż europejskie stolice. Nic bardziej mylnego! Bogata historia polskich metropolii oferuje tyle samo, jeśli nie więcej. W książce "Gdzie w Polsce do miasta" znajdują się pomysły na wycieczki po kraju. Autorka zaznaczyła również wiele interesujących miejsc, które są istotne dla większości podróżników, a o których nie zawsze łatwo znaleźć informacje. Publikacja zawiera opisy najlepszych restauracji, noclegów, parków, punktów widokowych, atrakcji, a nawet zyskujących na popularności instaspotów, czyli miejsc, w których koniecznie trzeba zrobić sobie selfie na media społecznościowe. Plany miast zamieszczone w książce zawierają szczegółowe oznaczenie wszystkich atrakcji, a także wskazówki o interesujących miejscach znajdujących się blisko siebie. Dzięki temu nic nie zostanie przegapione.
Wschód is good

Wschód is good

10,55 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
„Zdecydowana większość pozycji książkowych traktujących o Europie Wschodniej koncentruje się na podkreślaniu dziwności, nienormalności, a nawet pewnej patologii tego obszaru. Autorzy opisują oczywiście uroki oraz piękno zwiedzanych miejsc, ale czytelnik po zakończeniu lektury rzadko kiedy miałby odwagę tam pojechać. Natomiast moje odczucia wyniesione z kilkunastu lat podróżowania po Europie Wschodniej są zupełnie inne. Jadę tam zawsze z radością. Gdybym chciał opisać mrożącą krew w żyłach historię, to musiałbym ją wymyślić. Swoje wrażenia i przemyślenia zawarłem w dwudziestu ośmiu rozdziałach traktujących o: Gruzji, Armenii, Rosji, Krymie, Ukrainie, Białorusi i Rumunii. Chciałem nadać tym tekstom charakter opowieści i gawędy. Nie są to więc typowe relacje czy dzienniki podróży, pisane na gorąco dzień po dniu. Czytelnik znajdzie natomiast relacje z tego, co mnie tam spotkało – w zdecydowanej większości były to przygody pozytywne – bo takie właśnie mi się przydarzają. Nic przecież nie poradzę na to, że naprawdę kocham ten Wschód i że dla mnie Wschód is good!” – Paweł Krysa.
Nebraska

Nebraska

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Preriowe kotlety i zakonnica w kaloryferze; obiad pod domem Tomka Sawyera i złote umywalki Elvisa; Nowy Jork Klasztorny i Płaska Nebraska; ucieczka przed mormonami, i Wielka Nierządnica – o tych oraz o wielu innych obliczach Ameryki roku 2001 opowiada ta książka. Dziennik, zapis podróży, esej – lekko, dowcipnie, inaczej niż zazwyczaj o Stanach Zjednoczonych.
Książki z kategorii powieść podróżnicza to opowieści o dalekich i egzotycznych podróżach, które podejmuje główny bohater, aby poznać nowe kultury, krajobrazy i ludzi. Fabuły często skupiają się na wędrówkach przez dzikie i nieznane tereny, a także na przygodach i niebezpieczeństwach, jakie towarzyszą bohaterowi w trakcie jego podróży. Cechą charakterystyczną książek z tej kategorii jest ich atmosfera, która jest pełna tęsknoty za przygodą, wolnością i nieznaniem. Autorzy często starają się opisywać krajobrazy i kultury w sposób realistyczny i wnikliwy, co pozwala czytelnikowi na lepsze zrozumienie odwiedzanych miejsc.
1

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry