Strona główna Literatura, beletrystyka Podróżnicza
Promocja!
Wschód is good
Wschód is good
39.90 zł 10,45 zł
Promocja!
Szmaragdowy Budda
Szmaragdowy Budda
27.30 zł 8,95 zł

Podróżnicza | tanie książki

Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę

Pięć kilometrów do bomby. Rowerem przez Afrykę

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Czy pięć miesięcy pedałowania przez Afrykę można nazwać podróżą poślubną? Ela i Tomek wybrali właśnie taką formę. Zmagali się ze zmęczeniem, różnym stanem dróg, stereotypami na temat Afryki, z trywialnymi, ale jakże doskwierającymi kłopotami w poszukiwaniu wody i jedzenia, a także z byciem razem 24 godziny na dobę w warunkach dalekich od all inclusive. W Namibii biwakowali na pustyni, nasłuchując, czy nie krążą wokół nich dzikie zwierzęta. Jadąc w pięćdziesięciostopniowym upale, rozmyślali nad.
Wschód is good

Wschód is good

10,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
„Zdecydowana większość pozycji książkowych traktujących o Europie Wschodniej koncentruje się na podkreślaniu dziwności, nienormalności, a nawet pewnej patologii tego obszaru. Autorzy opisują oczywiście uroki oraz piękno zwiedzanych miejsc, ale czytelnik po zakończeniu lektury rzadko kiedy miałby odwagę tam pojechać. Natomiast moje odczucia wyniesione z kilkunastu lat podróżowania po Europie Wschodniej są zupełnie inne. Jadę tam zawsze z radością. Gdybym chciał opisać mrożącą krew w żyłach historię, to musiałbym ją wymyślić. Swoje wrażenia i przemyślenia zawarłem w dwudziestu ośmiu rozdziałach traktujących o: Gruzji, Armenii, Rosji, Krymie, Ukrainie, Białorusi i Rumunii. Chciałem nadać tym tekstom charakter opowieści i gawędy. Nie są to więc typowe relacje czy dzienniki podróży, pisane na gorąco dzień po dniu. Czytelnik znajdzie natomiast relacje z tego, co mnie tam spotkało – w zdecydowanej większości były to przygody pozytywne – bo takie właśnie mi się przydarzają. Nic przecież nie poradzę na to, że naprawdę kocham ten Wschód i że dla mnie Wschód is good!” – Paweł Krysa.
Szmaragdowy Budda

Szmaragdowy Budda

8,95 zł   27,30 zł
Opis
Zamknij
Tajlandia i Kambodża to dotychczas mało znane, dalekie, zamorskie kraje, pachnące korzennymi przyprawami i lśniące złotymi kopułami świątyń. Mieszka w nich niezłomny duch czasu i miejsca, duch przeszłych i obecnych pokoleń władców, artystów, pielgrzymów i polityków. Przenieśmy się w owe otulone bajkową atmosferą państwa, aby poznać bliżej ich historię i kulturę.
Historia jednej podróży. Azja

Historia jednej podróży. Azja

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Pewnej bezsennej nocy zamiast liczyć barany, liczyłem kraje, które już odwiedziłem.Wyszło mi przeszło dziewięćdziesiąt. To prawie połowa ze 194 państw istniejących na świecie. Tak czy owak, sporo już widziałem. Ale dużo jeszcze pozostaje do obejrzenia... Czy zdążę? Tym razem zapraszam w podróż po egzotycznej Azji. Tadeusz Chudecki Azja staje coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla Europejczyków. Pojawiają się
Nebraska

Nebraska

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Preriowe kotlety i zakonnica w kaloryferze; obiad pod domem Tomka Sawyera i złote umywalki Elvisa; Nowy Jork Klasztorny i Płaska Nebraska; ucieczka przed mormonami, i Wielka Nierządnica – o tych oraz o wielu innych obliczach Ameryki roku 2001 opowiada ta książka. Dziennik, zapis podróży, esej – lekko, dowcipnie, inaczej niż zazwyczaj o Stanach Zjednoczonych.
Książki z kategorii powieść podróżnicza to opowieści o dalekich i egzotycznych podróżach, które podejmuje główny bohater, aby poznać nowe kultury, krajobrazy i ludzi. Fabuły często skupiają się na wędrówkach przez dzikie i nieznane tereny, a także na przygodach i niebezpieczeństwach, jakie towarzyszą bohaterowi w trakcie jego podróży. Cechą charakterystyczną książek z tej kategorii jest ich atmosfera, która jest pełna tęsknoty za przygodą, wolnością i nieznaniem. Autorzy często starają się opisywać krajobrazy i kultury w sposób realistyczny i wnikliwy, co pozwala czytelnikowi na lepsze zrozumienie odwiedzanych miejsc.
1

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry