Strona główna Poradniki Rozwój osobisty i zawodowy
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans 86%
356,00 zł 49,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Jak polubić swoje wady?
Jak polubić swoje wady?
39,90 zł 11,25 zł

Poradniki rozwój osobisty i zawodowy | tania książka

Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić.

Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić.

14,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Kobiety często uważają, że nie są wystarczająco dobre ani dość mądre, by wyjść poza swoją strefę komfortu. Wmawiają sobie, że nie są gotowe, by robić to, o czym marzą. Czekają, aż będą perfekcyjnie przygotowane, i wciąż się wahają - często paraliżuje je strach. Czas z tym skończyć! IMPROWIZUJ! - spróbuj, zanim poczujesz się gotowa IMPROWIZUJ! - mów "tak", a potem się zastanawiaj IMPROWIZUJ! - poczuj się komfortowo ze swoim dyskomfortem IMPROWIZUJ! - uwierz w siebie na tyle, by dać szansę swoim marzeniom IMPROWIZUJ! - i przejmij kontrolę nad swoim życiem "Improwizuj!", rewolucyjny manifest innowatorki i buntowniczki Emmy Isaacs, to wezwanie skierowane do wszystkich kobiet, by robiły to, co je przeraża, nie bały się potknięć, otrząsały się z niepowodzeń i próbowały po raz kolejny. Emma pokazuje, co jest naprawdę ważne: koncentrowanie się na osiąganiu swoich celów i spełnianie marzeń. Jeśli czujesz, że w życiu czeka na ciebie coś więcej, i pragniesz żyć pełniej każdego dnia, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak założyć i rozwijać firmę albo maksymalnie wykorzystać swój potencjał… TEN PRZEWODNIK ZAPROWADZI CIĘ TAM, GDZIE CHCESZ BYĆ. Przestańmy ukrywać się za bezpiecznymi wyborami i doskonałymi planami - zacznijmy działać! Zasługujesz na to, by być szczęśliwą i spełnioną kobietą, a ta książka krok po kroku pomoże ci zrozumieć, że niczym nie różnisz się od kobiet, które odniosły spektakularny sukces.
Toksyczna pozytywność

Toksyczna pozytywność

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jak zachować zdrowy rozsądek w świecie ogarniętym obsesją bycia szczęśliwym. Toksyczna pozytywność to nie lista cytatów, To moda na uśmiechy i pozytywne myślenie za wszelką cenę, wbrew temu, co czujemy. Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”? Chcesz po prostu być autentycznym? Ta książka jest dla Ciebie! Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi. Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć. A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębieniaczy wypalenia? W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność. Pozwól sobie doświadczać tego, co czyni nas ludźmi - dobrego i złego.
Przydatne złudzenia. Dlaczego oszukujemy siebie

Przydatne złudzenia. Dlaczego oszukujemy siebie

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Siła i paradoks samooszukującego się umysłu. Dlaczego logika i racjonalność zdają się mało skuteczne w konfrontacji z przesądami, złudzeniami i teoriami spiskowymi? Czy korzyści z samooszukiwania się przewyższają jego koszty? Co wpływa na to, że tak chętnie oszukujemy innych i siebie samych? Shankar Vedantam i Bill Mesler w swojej książce pochylają się na kłamstwem i samooszukiwaniem się w naszym życiu. Poprzez osobiste historie oraz czerpiąc wiedzę z najnowszych badań psychologii i neuronauki uświadamiają nam paradoksalnie, że kłamstwa które sobie lub innym wmawiamy mogą odgrywać ważną rolę w kształtowaniu lepszych relacji z innymi i pozytywnym myśleniu o sobie. Ich zdaniem warto poświęcić nieco czasu i wysiłku na w miarę wnikliwą analizę rzeczywistego oddziaływania samooszustw i poszukanie odpowiedzi na pytanie, czemu one służą i jakie potrzeby dzięki nim realizujemy . Z książki dowiesz się m. in.: co łączy Donalda Lowry’ego, twórcę Kościoła Miłości, Franza Antona Mesmera, wynalazcę baquety, Lanca Armstrona, Richarda Nixona i Billa Clintona czym jest naiwny realizm i co to jest widzenie życzeniowe od kiedy znamy efekt placebo i czy jest ono skuteczne czy rozmowa może uleczyć czy uprzejma obsługa w sklepie jest czymś pozytywnym dlaczego uczymy dzieci, żeby zawsze mówiły prawdę, choć jako rodzice posługujemy się często kłamstwem.
Niepokorny mózg. Geniusz, buntownik, manipulator

Niepokorny mózg. Geniusz, buntownik, manipulator

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Poznaj tajemnice najbardziej fascynującego z organów. Organu, w którym ukryte jest twoje JA. Na temat mózgu wiemy nadal bardzo niewiele, choć naukowcy starają się poznać zawartość mózgu i zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dlaczego organ ten budzi aż takie zainteresowanie? Mózg działa od początku do samego końca naszego istnienia. W chwilach przełomowych podejmuje decyzje o rozwoju lub wygaszeniu funkcji życiowych. To w nim drzemią nasze zasoby intelektualne. To on decyduje o bardziej bądź mniej racjonalnych działaniach, jakie podejmujemy. Kiedy zaczynamy działać, motywuje nas lub powstrzymuje przed wykonywaniem kolejnych czynności. Organizacja, mechanizmy i funkcje mózgu są fascynujące. Organ ten przyjmuje, selekcjonuje i analizuje wszystko, co za pomocą jakiegokolwiek zmysłu do niego dociera. Mało kto dysponuje naukowym laboratorium wyposażonym w ultranowoczesną aparaturę służącą do badania mózgu. Każdy z nas może jednak prowadzić własne obserwacje i odkrywać prawdę o mózgu, a tym samym o sobie. Czy mechanizmy, jakie na nas oddziałują, są zależne od nas? Czy ktoś, kto zna się na zasadach działania mózgu, może na nas wpłynąć? Czy nasz mózg potrafi się przed tym obronić? Skoro w mózgu znajdują się pamięć, inteligencja, logika, kreatywność, intuicja, spontaniczność i wyobraźnia, to dokładając uczucia jako przemożną siłę kierującą nami, można powiedzieć, że mój umysł to JA. Książka Niepokorny mózg poświęcona jest działaniu mózgu w kontekście wpływających na niego czynników, jego nieprawidłowościom oraz zagrożeniom, na jakie ty i twój mózg jesteście narażeni. Nie po to, by straszyć, lecz po to, by poznając, chronić i udoskonalać.
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"W poszukiwaniu sensu" pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć szczęśliwie w trudnych czasach. Kiedy młody człowiek wchodzi w dorosłe życie, ma głowę pełną nadziei i wzniosłych ideałów. Niestety szybko okazuje się, że rzeczywistość z ideałami ma niezwykle mało wspólnego. Dla osób wrażliwych to wyjątkowo bolesne doświadczenie, które często skutkuje depresją. Rozczarowani idealiści zaczynają szukać sensu życia i to na rozmaite sposoby. Często poszukiwania te spełzają na niczym, bo prawda jest taka, że poczucie sensu, idealizm, a nawet szczęście leży nie gdzieś w świecie zewnętrznym, lecz przede wszystkim w nas samych. "W poszukiwaniu sensu" to książka, która wielu wrażliwym i dociekliwym osobom może udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Autor w niezwykle przystępny i pełen empatii sposób pokazuje, jak pielęgnować w sobie nadzieję, wzniosłe ideały i zadowolenie z życia. Wyjaśnia, skąd bierze się w nas poczucie braku sensu i z czym na co dzień muszą mierzyć się ludzie obdarzeni wysoką wrażliwością. Na kartach niniejszej książki James T. Webb pisze o tym, skąd bierze się idealizm oraz dlaczego wnikliwym umysłom potrzeba coraz to nowych odpowiedzi. Tłumaczy, czym jest depresja i poczucie rozczarowania. Wyjaśnia, czym jest tak naprawdę sens życia. Odpowiada na liczne pytania dotyczące samoakceptacji. Pokazuje też praktyczne metody na odnalezienie w sobie spokoju i szczęścia.
Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie

Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Człowiek jest wspaniałą istotą składającą się z trzech przenikających się elementów: ciała, emocji i umysłu. Pierwszy jest jedyną fizyczną manifestacją naszej obecności, drugi głosem duszy, trzeci myślą, która daje początek wszystkiemu. Wewnętrzna spójność tego trójwymiarowego obrazu siebie ma ogromny wpływ na odkrycie i doświadczenie prawdziwego szczęścia. Warto więc zadać sobie pytania: Jak często odpowiedzialność za to, czy czujemy się szczęśliwi, zrzucamyna innych? Czy marudzenie i narzekanie na własny los nie przesłania radości życia tu i teraz? Co zrobić, aby odnaleźć w sobie ten upragniony spokój i swoje szczęście? Kiedy spadniemy na samo dno własnego jestestwa, zaczynamy rozumieć, jak bardzo nasze szczęście zależy bezpośrednio od nas. Od małych kroków, zmiany nawyków i zachowań. Od tego, czy codziennie, patrząc w lustro, możemy szczerze powiedzieć: kocham Cię. O pokochaniu siebie jest ta książka. O podróży od smutku, poczucia winy, braku samoakceptacji do wewnętrznego spokoju, wdzięczności i miłości do siebie.
Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pytanie „Co, jeśli” kieruje naszym życiem i motywuje ludzi do działania. Co, jeśli zabrało nas na Księżyc i do świata cząstek elementarnych. Co, jeśli doprowadziło nas również do ludobójstwa i katastrofy gospodarczej. Roland Paulsen, profesor socjologii odpowiada na wiele trudnych pytań, które zadają sobie niemal wszyscy na świecie: Co, jeśli zrobimy za mało, by opanować COVID-19? Co, jeżeli zrobimy za dużo? Co, jeśli świat pogrąży się w kryzysie gospodarczym? Co, jeżeli nie wiem, że mam wirusa i przypadkiem przekażę chorobę moim najbliższym? Do tych pytań dochodzą kolejne, które zadajemy sobie każdego dnia: Co, jeśli zostawiłam włączone żelazko i mój dom spłonie? Co, jeśli wybrałam niewłaściwego partnera? Co, jeśli stracę pracę? Zadając pytanie, „co, jeśli”, nasz mózg kalkuluje ryzyko, wyobrażając sobie rzeczy, które mogą się przydarzyć, ale według autora nie jesteśmy obecnie przystosowani do życia w takiej niepewności. W ciągu ostatniej dekady liczba ludzi z depresją wzrosła na całym świecie o 20 procent, a depresja jest niechlubnym numerem jeden na liście przyczyn słabego zdrowia ludzkości. Nie zawsze tak było. Co się zmieniło? Teoretycznie sytuacja finansowa globalnie cały czas się poprawia, podobnie jak warunki życia. Jednak poziom lęku stale wzrasta i ludzie nieustannie zadają sobie pytania: „co, jeśli”. Książka Rolanda Paulsena jest porywająca – to nie tylko spojrzenie na kulturową i historyczną ewolucję lęku, ale także wezwanie do działania, by walczyć ze społeczną epidemią.
Moc przebudzenia. Jak żyjemy. Tak odchodzimy

Moc przebudzenia. Jak żyjemy. Tak odchodzimy

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Odważ się odkrywać siebie. Powiedz "TAK" życiu i przekonaj się, czym jest prawdziwa wolność. Przeczytaj "Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy" Pemy Chödrön, a spojrzysz na świat z zupełnie innej perspektywy! "Moc przebudzenia" to książka, która pokazuje moc początków i końców. Moc, od której nie da się uciec. Niezależnie od tego, jak bardzo próbujemy walczyć, zakończenia nadchodzą. To mogą być końce dnia, końce związków, kiedyś nadejdzie też koniec życia. Ale każdy koniec to również początek. A Pema Chödrön w swoim poradniku pragnie pokazać, jak otworzyć się na te nowe początki. Dzięki lekturze dowiesz się, jak: cieszyć się życiem pomimo niepewności, odkryć własną swobodę i radość, znaleźć ukojenie i otworzyć się na nowe doświadczenia, przygotować się do odejścia bez strachu. W książce znajdują się praktyczne metody radzenia sobie ze zmianami. Dzięki nim łatwiej jest pracować z emocjami, które wiążą się z wchodzeniem na nowe ścieżki przebudzenia. Autorka położyła duży nacisk na wprowadzanie w swoim życiu nowych technik poszukiwania wolności. Zgodnie z jej nauczaniem, im więcej w nas wolności, tym mniej rodzi się obaw.
Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Masz milion obowiązków na głowie i poczucie, że doba jest zdecydowanie za krótka? Choć czujesz się tym wszystkim przytłoczona, nie jesteś jedyna - wiele z nas zmaga się z nadmiarem zadań do wykonania, rolą żony, matki, siostry, przyjaciółki i pracownicy. A gdzie w tym wszystkim czas dla nas samych? "Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia" to najprościej mówiąc - podręcznik uważnego i spokojnego życia. Autorka zachęca, by zatrzymać się na chwilę w tym zamkniętym kole, w którym ciągle pędzimy, w którym same się zamknęłyśmy - i spojrzeć na nasze życie z boku, jako postronna osoba. Poczuć, że jesteśmy tu i teraz, dostrzec i nawiązać kontakt z tym, co ma dla nas, indywidualnie, największe znaczenie, oraz nauczyć się budować ciepłe, pełne przyjaźni relacje ze sobą, ale również z otaczającym nas światem. Każda z nas jest wyjątkowa, każda ma swoje potrzeby, marzenia i pomysł na życie - dzięki mindfulness będziemy w stanie porozumieć się z samymi sobą, wyeliminować te aspekty naszego życia, które nam szkodzą, a pracować tylko nad tymi niosącymi dla nas rozwój i spełnienie.
Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia

Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Przyjaciele są potrzebni w życiu zarówno w latach młodzieńczych, jak i w dorosłości. "Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia" to doskonały poradnik, który pomoże w prowadzeniu udanego i szczęśliwego życia pozbawionego samotności. Rola przyjaciół w dorosłym życiu jest istotna. To właśnie oni są przy Tobie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Zawsze można liczyć na ich pomoc, szczerą chęć wysłuchania czy na dobrą zabawę, bo czasem i tego nam brakuje. Czasem pojawia się wrażenie, że ludzie nie mają problemu ze znalezieniem przyjaciół i każdy ma grupę dobrych znajomych, z którymi chętnie spędza wolny czas. Tylko czemu to zawsze dotyczy innych? Ten problem jest wbrew pozorom powszechny, ale na szczęście łatwy do rozwiązania. Istnieją skuteczne i proste metody zdobycia prawdziwych przyjaciół, a większość z nich zawarta jest w tym poradniku. Czym jest przyjaźń w dorosłym życiu? Jak wyjść poza small talk? Czym różnią się zdrowe i toksyczne relacje? Jak korzystać z mediów społecznościowych, aby poszerzyć krąg znajomych? Jak odnaleźć się w życiu towarzyskim? To tylko nieliczne z kwestii poruszonych w tym podręczniku. Autor rozwiewa wszelkie wątpliwości i mity, a wszystko to robi w przystępny i zrozumiały sposób. "Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia" to pierwsza książka Hope Kelaher przełożona na język polski. Autorka chętnie dzieli się obszerną wiedzą z czytelnikiem, aby pomóc mu w ułożeniu lepszego życia, w którym znalazłoby się więcej miejsca na szczęście i towarzystwo innych ludzi. Hope Kelaher stworzyła wartościowy poradnik, który jest szczególnie istotny w cyfrowym XXI wieku, kiedy rzeczywiste spotkania z innymi stają się coraz większą rzadkością.
Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Twoje ciało to Twój najlepszy przyjaciel, o którego musisz zadbać. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik pomagający zrozumieć siebie, a także poprawić swoją samoocenę i stan zdrowia. Okazywanie sobie miłości i czułości to przede wszystkim dbanie o samopoczucie. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik dla tych osób, które chcą wprowadzić w swoim życiu istotne zmiany i zadbać o kondycję, psychikę i relacje z innymi ludźmi. Autorka podpowiada, jak można pracować z samym sobą. W książce Christine Caldwell skupia się na wyjaśnieniu czytelnikowi, w jaki sposób może zadbać o kondycję fizyczną, radzić sobie ze stresem i świadomie budować pozytywną samoocenę. Nie brakuje także porad odnośnie budowania zdrowych, satysfakcjonujących relacji. Podręcznik zawiera ćwiczenia, które można wykonywać, aby łatwiej i sprawniej wprowadzać pozytywne zmiany do swojego życia. To lektura obowiązkowa dla osób, które chcą zapewnić swojemu ciału wszystko, co najlepsze.
Nasz wpływowy i uległy umysł

Nasz wpływowy i uległy umysł

12,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
PRZEŁOMOWA KSIĄŻKA O WYWIERANIU WPŁYWU NA LUDZI. WYBITNA NEUROBIOLOŻKA POSZŁA TU DALEJ NIŻ KLASYCY DALE CARNEGIE I ROBERT CIALDINI. „New York Times” Najlepsza książka popularnonaukowa 2017 roku! „Forbes”, „Times”, „Huffington Post”, Bloomberg, Stanford Business School. Jeśli chcesz kogoś przekonać, to nie powołuj się na fakty! Działaj na emocje! Jedna z najbardziej innowacyjnych i wpływowych badaczek neuronauki, profesorka psychologii Tali Sharot zabiera nas w fascynującą i zdumiewającą podróż, odkrywając tajniki funkcjonowania naszych mózgów, gdzie kryje się potęga wywierania wpływu – tego dobrego i tego złego. Wyjaśnia m.in. jak niewiarygodnie silny jest wpływ emocji na nasze poglądy, dlaczego dowody nas nie przekonują, czy powinniśmy straszyć ludzi, żeby coś zrobili, oraz jak zyskujemy moc, odpuszczając… I wreszcie: co ludzie tak naprawdę chcą wiedzieć. „Moim celem jest pokazać w tej książce błędy, które systematycznie popełniamy, kiedy próbujemy zmieniać czyjeś przekonania, a także – jak to się dzieje, że nam się to udaje”.
Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" to książka poruszająca trudny temat bezpłodności, przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z tym problemem, lecz również dla tych, którzy widzą go u swoich bliskich. Bezpłodność to często ogromny cios dla małżeństw starających się o dziecko. Niestety problem ten dotyka bardzo wielu ludzi, a jego przyczyny mogą być zróżnicowane - od uwarunkowań genetycznych, przez różne choroby, aż po nieprawidłowy styl życia. Wydaje się jednak, że w każdym przypadku jest to prawdziwe tabu. Większość osób nie wie, w jaki sposób rozmawiać o swojej sytuacji ani jak opowiedzieć o niej bliskim. Książka "Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" porusza ten trudny temat i stara się go "oswoić". Dostarcza cennych wiadomości dotyczących jego przyczyn. Samo wyjaśnienie problemu jest pierwszym krokiem do jego zaakceptowania i zrozumienia. Z publikacji mogą skorzystać zarówno osoby, które nie mogą mieć dzieci, jak i ci, którzy mają bliskich dotkniętych problemem bezpłodności. Ci pierwsi lepiej zrozumieją swoją sytuację i otrzymają pomoc w jej zaakceptowaniu. Drudzy z kolei nauczą się, jak lepiej okazywać im wsparcie.
Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień Weź znajdź wreszcie czas na życie! Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem? Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników? To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota w twojej sytuacji. Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot! Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia. Weź przykład z kota! Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem: Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą, zacznij życie według kota! To naprawdę działa! Astrid Eulalie jest redaktorką lifestylową. Od wielu lat mieszka z Ozyrysem, swoim ukochanym kotem.
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

12,25 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka? CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

14,95 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka, który utrudnia nam realizację celów? Dlaczego kobiety szybciej biorą na siebie winę i łatwiej dostrzegają własne słabości? Życie płci pięknej nie musi jednak być pasmem cierpień, do czego przekonuje autorka poradnika "Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet". Megan Logan stawia sobie za cel zmotywowanie czytelniczek do tego, by bardziej polubić i docenić samą siebie. W każdym rozdziale autorka przekonuje o kluczowej roli samowspółczucia i samoakceptacji oraz wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest, by traktować siebie jak przyjaciółkę, a nie jak wroga, na którego spadają najgorsze kary. Logan analizuje życie kobiet w różnych sytuacjach, pokazując, że często robią one wszystko i dla wszystkich, ale zapominają o tym, by zrobić coś wyłącznie dla własnej przyjemności. Podkreśla, jak ważne jest to, by zwolnić tempo i postawić samą siebie na pierwszym miejscu, a dopiero później spełniać cudze potrzeby czy znajdywać przestrzeń na pomaganie innym. Obrazuje również mechanizmy działania kobiecego umysłu, który często kładzie nam kłody pod nogi i bardziej krytykuje, niż wspiera, choć powinno być zupełnie na odwrót.
Znajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens

17,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Poszukiwanie sensu życia daje większe poczucie spełnienia niż dążenie do szczęścia. Jak wieść życie dobre, bogate i satysfakcjonujące. Gdzie szukać źródeł sensu życia i jak je wykorzystać, aby dodać głębi własnej egzystencji. Ta książka wyjaśnia również, jakie są korzyści z życia z sensem - dla nas samych, naszych rodzin, miejsc pracy i społeczeństwa.
Sztuka bycia i obycia

Sztuka bycia i obycia

15,95 zł   32,00 zł
Opis
Zamknij
Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma konkretnych porad dotyczących stroju, czy makijażu, ale uniwersalne zasady, dzięki którym zrobimy dobre wrażenie i unikniemy towarzyskich gaf. W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.
Przyszła Ty

Przyszła Ty

21,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Co możemy wiedzieć o przyszłości? Czy można sobie ją zaplanować? Jak iść przed siebie bez obaw o porażkę? Książka pod tytułem "Przyszła Ty" autorstwa Briana Davida Johnsona to publikacja, która uświadamia, że futurologia to nie czytanie z kart, lecz naukowa metoda przewidywania przyszłości. Autor podpowie Ci, jak zadbać o swoją przyszłość, by żyć w taki sposób, w jaki tylko zapragniesz. Publikacja ta zawiera szereg ćwiczeń i wskazówek służących do pracy nad sobą. Autor uczy rozpoznawać ograniczenia, o których być może nawet nie myślisz, a są przyczyną Twojej stagnacji. Wszystkie codzienne i ważne decyzje, które bezustannie podejmujemy, mają znaczący wpływ na przyszłość nie tylko naszą, lecz również najbliższych nam osób. Brian David Johnson przekonuje, że umiejętna analiza tych decyzji oraz naszych zachowań to klucz do sukcesu, by przewidzieć i skutecznie zaplanować swoją przyszłość. Autor pragnie wzbudzić w czytelnikach przekonanie, że każdy jest panem swojego życia i ma prawo ukształtować je po swojemu, bez względu na panujące wokół schematy. Książka "Przyszła Ty" napisana jest przystępnym, klarownym językiem, każdy zrozumie zawarte w niej, niezwykle istotne przesłanie.
Jak ogarniać emocje w pracy

Jak ogarniać emocje w pracy

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Emocje towarzyszą człowiekowi w życiu prywatnym i zawodowym. Mogą one wspierać w wielu sytuacjach albo okazać się drogą do katastrofy. O tym, jak radzić sobie z nimi tam, gdzie, wydawałoby się, nie ma na nie miejsca, odpowiada książka "Jak ogarnąć emocje w pracy"! Ten przewodnik to coś więcej niż tylko zwykły zbiór porad. Został napisany dowcipnym, zabawnym i ciepłym językiem. Oczywiście jego główną zaletą są same porady i mądrość, którą można znaleźć na każdej ze stron. Wskazówki mają szerokie zastosowanie w praktyce i to właśnie jest siłą tej książki. Dzięki niej w zupełnie inny niż dotychczas sposób można podejść do zagadnienia emocji. Przede wszystkim autorki obalają mit, że w pracy nie ma absolutnie miejsca na emocje. Zwracają uwagę na to, że nie można się zrozumiale i skutecznie komunikować, jeśli nie jest się świadomym uczuć i emocji, które wywołuje się u innych osób. Nie ma przecież nic gorszego od postawy przypominającej robota. Takie podejście niweczy budowanie produktywnych relacji w pracy i przekłada się także na brak odpowiednich rezultatów. Na szczęście można z tego wybrnąć i całkowicie odmienić sposób postępowania ze współpracownikami. Książka pomoże w zbudowaniu dyscypliny emocjonalnej, tak potrzebnej do odniesienia sukcesu. Do tego treść została wzbogacona o krótkie, zabawne i pouczające komiksy. Książka powstała w wyniku współpracy dwóch autorek. Liz Fosslien pomaga zespołom i liderom rozwijać umiejętności i nawyki, które pozwalają im uwolnić ich pełny potencjał. Mollie West Duffy jest z kolei ekspertką w zakresie projektowania organizacji, rozwoju i coachingu przywództwa.
3 minuty medytacji

3 minuty medytacji

11,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Już od dwóch tysięcy lat ludzie medytują, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie. Korzyści z medytacji potwierdzają obecnie liczne badania naukowe. Świecka i przystępna praktyka uważności stosowana jest w gabinetach lekarskich, w szkole, w firmach i w domach. Zapewnia pogodę ducha, siłę i jasność umysłu, pomaga także stawiać opór chorobom naszej epoki: egoizmowi, materializmowi, cyfrowemu rozproszeniu. W książce Trzy minuty medytacji, wywodzącej się z audycji radiowej o tym samym tytule, emitowanej na falach stacji France Culture, Christophe André proponuje czterdzieści ćwiczeń medytacyjnych. Zaprasza do nawiązania przyjaźni z samym sobą i ze światem oraz na fascynujący trening umysłu. Jeśli jesteś debiutantem, ćwiczenia te, przedstawione przez jednego z pionierów laickiej medytacji we Francji, zachęcą cię, by pójść dalej. Jeśli już medytujesz, mogą być sposobem na wprowadzenie do codziennej praktyki nowych elementów.
Dziwny porządek rzeczy. Życie, uczucia i tworzenie kultury

Dziwny porządek rzeczy. Życie, uczucia i tworzenie kultury

16,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Dziwny porządek rzeczy" to książka, która pozwoli Ci zrozumieć istotę Twoich emocji oraz ich związku z mózgiem, a także całym ciałem. Czy wiesz, skąd biorą się Twoje uczucia i co je warunkuje? Autor książki "Dziwny porządek rzeczy", Antonio Damasio, od wielu lat interesuje się ludzkimi emocjami, a także związkiem między nimi, umysłem oraz ciałem. Mowa tutaj także o organizmach jednokomórkowych, jak również o tym, skąd wzięła się ludzka świadomość społeczna oraz zdolność tworzenia nowych kultur. Najważniejszym tematem poruszanym w publikacji jest homeostaza, za pomocą której Damasio stara się pokazać Czytelnikowi porządek świata zgoła odmienny od tego, jaki był nam do tej pory znany. Za sprawą lektury tej książki wielu z nas może zupełnie zmienić sposób patrzenia na ludzki gatunek, a także poznać sporo skrajnie różnych odwołań do bytów pierwotnych. Czytelnik będzie mógł się zastanowić nad tym, jak działa nasza świadomość, która pozwala nam zachować ogrom wspomnień, a gdy zapadniemy w sen, wyłączy się na moment, choć po przebudzeniu powróci w tym samym stanie, co przed zamknięciem oczu.
Metoda GRIP. Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)

Metoda GRIP. Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Tydzień dopiero się zaczął, a Ty już masz zaległości? Pod koniec kolejnego pracowitego dnia Twoja lista rzeczy do zrobienia jest dłuższa niż rano? Skrzynka odbiorcza pęka w szwach od wiadomości przesłanych przez ludzi, którzy ciągle czegoś od Ciebie chcą? W takich chwilach niezależnie od tego, jak ciężko pracujesz, wydaje Ci się, że stoisz w miejscu. Ten sam problem dotyczył mnie. W ciągu roku ze zwykłego 25-letniego inżyniera stałem się liderem 30-osobowego zespołu w Blendle, dziennikarskim start-upie wspieranym przez „New York Timesa”. Stało się jasne, że muszę znaleźć nowy sposób na organizację swojej pracy. I to szybko. Zacząłem więc eksperymentować, a poczynionymi spostrzeżeniami dzieliłem się ze współpracownikami. Tak oto powstała metoda GRIP, zawierająca zbiór elastycznych narzędzi i wskazówek, które pomogły mojemu zespołowi wycisnąć z pracy to, co najlepsze. Teraz, dzięki niniejszej książce, także Ty możesz z niej skorzystać. Za sprawą struktury „wypróbuj i wybierz” w każdym rozdziale znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym możesz od ręki zacząć wprowadzać w życie rozwiązania, które Ci odpowiadają. Ogarnij swoje sprawy i znajdź trochę wolnego czasu na rzeczy, które są dla Ciebie naprawdę ważne. Metoda GRIP pomoże Ci: wykorzystać potencjał narzędzi, których codziennie używasz, takich jak kalendarz, lista rzeczy do zrobienia i e-maile, zmniejszyć wpływ czynników rozpraszających, abyś mógł się bardziej skupić na swoich priorytetach, znaleźć miejsce na dalekosiężne plany i rozwój, Zatem, możesz już zacząć urzeczywistniać swoje marzenia. - Rick Pastoor
Jak czerpać radość z pracy

Jak czerpać radość z pracy

13,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Najnowsza książka autorki kultowej Magii sprzątania. Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej. Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy – pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i – oczywiście – czerpać z tego radość.
Kategoria książek poradniki rozwój osobisty i zawodowy skupia się na przekazywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu rozwoju osobistego oraz zawodowego. Książki te są dedykowane zarówno osobom, które chcą poprawić swoją efektywność i skuteczność w pracy, jak i tym, którzy pragną zwiększyć swoje poczucie własnej wartości, znaleźć swoją drogę w życiu czy poznać tajniki skutecznego zarządzania sobą i swoim czasem.

Wśród publikacji znajdują się praktyczne poradniki, które pomagają zbudować skuteczną strategię działań, rozwinąć umiejętności interpersonalne, poprawić zdolności komunikacyjne, a także radzić sobie z problemami emocjonalnymi i lękiem przed porażką. Książki te często zawierają również ćwiczenia i zadania, które mają na celu ułatwienie procesu samorozwoju. W kategorii tej znajdują się także książki poświęcone rozwojowi zawodowemu, takie jak poradniki dla przedsiębiorców, poradniki karierowe, poradniki dotyczące zarządzania zespołem czy negocjacji.

Autorzy tych książek często dzielą się swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami, które pozwalają czytelnikom osiągnąć sukces w biznesie. Książki poradnikowe z kategorii "Rozwój osobisty i zawodowy" są skierowane do szerokiej grupy odbiorców i mogą okazać się cennym źródłem wiedzy dla każdej osoby, która pragnie rozwijać swoje umiejętności i zdolności, osiągać cele i realizować swoje marzenia.
1 2

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry