Strona główna Poradniki Rozwój osobisty i zawodowy
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 5 książek (ZESTAW-6) romanse 83%
194,50 zł 33,95 zł

Pakiet 5 książek (ZESTAW-6) romanse

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska

Poradniki rozwój osobisty i zawodowy | tania książka

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

12,25 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka? CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

14,95 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka, który utrudnia nam realizację celów? Dlaczego kobiety szybciej biorą na siebie winę i łatwiej dostrzegają własne słabości? Życie płci pięknej nie musi jednak być pasmem cierpień, do czego przekonuje autorka poradnika "Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet". Megan Logan stawia sobie za cel zmotywowanie czytelniczek do tego, by bardziej polubić i docenić samą siebie. W każdym rozdziale autorka przekonuje o kluczowej roli samowspółczucia i samoakceptacji oraz wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest, by traktować siebie jak przyjaciółkę, a nie jak wroga, na którego spadają najgorsze kary. Logan analizuje życie kobiet w różnych sytuacjach, pokazując, że często robią one wszystko i dla wszystkich, ale zapominają o tym, by zrobić coś wyłącznie dla własnej przyjemności. Podkreśla, jak ważne jest to, by zwolnić tempo i postawić samą siebie na pierwszym miejscu, a dopiero później spełniać cudze potrzeby czy znajdywać przestrzeń na pomaganie innym. Obrazuje również mechanizmy działania kobiecego umysłu, który często kładzie nam kłody pod nogi i bardziej krytykuje, niż wspiera, choć powinno być zupełnie na odwrót.
Znajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens

17,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Poszukiwanie sensu życia daje większe poczucie spełnienia niż dążenie do szczęścia. Jak wieść życie dobre, bogate i satysfakcjonujące. Gdzie szukać źródeł sensu życia i jak je wykorzystać, aby dodać głębi własnej egzystencji. Ta książka wyjaśnia również, jakie są korzyści z życia z sensem - dla nas samych, naszych rodzin, miejsc pracy i społeczeństwa.
Sztuka skutecznego proszenia

Sztuka skutecznego proszenia

16,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Autor bestsellerowego „Emocjonalnego SOS” i mówca Ted Talks Guy Winch powraca, by nauczyć nas skutecznie wyrażać swoje potrzeby i walczyć o swoje. Narzekamy na niejedno, często nawet nie oczekując, a tym bardziej nie osiągając zamierzonych celów. Bezproduktywne marudzenie zatruwa nam życie, psuje nastrój, męczy i pogarsza samopoczucie. Wystarczy jednak umieć prosić, by osiągnąć cel i ukoić zszargane nerwy. Autor przedstawia praktyczne i uzasadnione psychologicznie techniki, ułatwiające zrozumienie, na które aspekty naszego życia warto narzekać i w jaki sposób wyrażać swoje uwagi, by zachęcić drugą stronę do współpracy. Z każdym można się porozumieć, korzystając z metod skutecznego proszenia, dzięki którym osiągniemy nasze cele oraz wzmocnimy osobiste, rodzinne i zawodowe relacje oraz poczucie własnej wartości!
Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

15,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze jest możliwe? W dzisiejszym świecie, który nam tyle oferuje? W czasach kiedy społeczna presja, by osiągać w życiu wciąż „więcej i więcej” jest tak silna? O tym, że umysł i dusza potrzebują ciszy, chwil jałowego biegu, zwykłej bezczynności, filozofowie wiedzą, przypomina Ulrich Schnabel, już od dawna, a od pewnego czasu prawdę tę odkrywa także nauka. W społeczeństwie przyśpieszenia i permanentnej komunikacji wszystkich ze wszystkimi chwile wytchnienia są niezwykle cenne, pisze Schnabel. I uświadamia nam na nowo, że od „słodkiego nicnierobienia” zależą nie tylko nasza kreatywność i pomysłowość – to także szansa, aby poznać samych siebie, odnowić swoją siłę woli. Przyznaje, że nie jest łatwo uwolnić się od nacisków otoczenia, które oczekuje, że nieustannie będziemy dyspozycyjni, skoro to możliwe. Dlatego stara się nam udzielić jak najlepszej rady w sprawie leniuchowania. Czy okaże się pomocna? Czy dzięki książce rozpoznamy dręczące nas problemy? Przekonajmy się o tym sami.
Sztuka bycia i obycia

Sztuka bycia i obycia

15,95 zł   32,00 zł
Opis
Zamknij
Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma konkretnych porad dotyczących stroju, czy makijażu, ale uniwersalne zasady, dzięki którym zrobimy dobre wrażenie i unikniemy towarzyskich gaf. W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.
Przyszła Ty

Przyszła Ty

21,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Co możemy wiedzieć o przyszłości? Czy można sobie ją zaplanować? Jak iść przed siebie bez obaw o porażkę? Książka pod tytułem "Przyszła Ty" autorstwa Briana Davida Johnsona to publikacja, która uświadamia, że futurologia to nie czytanie z kart, lecz naukowa metoda przewidywania przyszłości. Autor podpowie Ci, jak zadbać o swoją przyszłość, by żyć w taki sposób, w jaki tylko zapragniesz. Publikacja ta zawiera szereg ćwiczeń i wskazówek służących do pracy nad sobą. Autor uczy rozpoznawać ograniczenia, o których być może nawet nie myślisz, a są przyczyną Twojej stagnacji. Wszystkie codzienne i ważne decyzje, które bezustannie podejmujemy, mają znaczący wpływ na przyszłość nie tylko naszą, lecz również najbliższych nam osób. Brian David Johnson przekonuje, że umiejętna analiza tych decyzji oraz naszych zachowań to klucz do sukcesu, by przewidzieć i skutecznie zaplanować swoją przyszłość. Autor pragnie wzbudzić w czytelnikach przekonanie, że każdy jest panem swojego życia i ma prawo ukształtować je po swojemu, bez względu na panujące wokół schematy. Książka "Przyszła Ty" napisana jest przystępnym, klarownym językiem, każdy zrozumie zawarte w niej, niezwykle istotne przesłanie.
Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

19,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Antidotum na wypalenie negatywnymi wiadomościami Wiadomości są z nami wszędzie. Ich zdecydowana większość ma negatywny i bardzo negatywny wydźwięk. Otrzymujemy je nieustannie, ze wszystkich stron, z najróżniejszych źródeł i urządzeń. Ich odbiór w takim natężeniu uzależnia. Ciągle sprawdzamy co nowego i nie potrafimy wyobrazić sobie odcięcia od informacji. Wiadomości oddziałują na nasze życie bardziej niż możemy przypuszczać. Kształtują nasz obraz świata. Wpływają na to, na kogo głosujemy, na co wydajemy pieniądze, jak wychowujemy nasze dzieci. Decydują o tym, jak się czujemy, kiedy budzimy się rano, i o czym myślimy, kładąc się wieczorem spać. Wiadomości mogą być przyczyną zabójczego stresu, wywoływać apatię, poczucie bezsilności, a nawet paraliż. To, co w teorii miało nas chronić, informować, ostrzegać i edukować, demoluje nam psychikę. Strach jest zaraźliwy. Spokój również. Jak bronić się przed czarną falą złych wieści, która potrafi zatopić niejedną zdrową psychikę? Jak odbierać wiadomości, by nie deformowały naszego postrzegania rzeczywistości? Jak skutecznie przeciwstawiać się negatywnemu odbiorowi świata? Jak pozbyć się balastu i zacząć żyć w sposób bardziej wolny, bezpieczny, zdrowy i samodzielny? Ta książka nigdy nie była tak potrzebna.
Jak ogarniać emocje w pracy

Jak ogarniać emocje w pracy

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Emocje towarzyszą człowiekowi w życiu prywatnym i zawodowym. Mogą one wspierać w wielu sytuacjach albo okazać się drogą do katastrofy. O tym, jak radzić sobie z nimi tam, gdzie, wydawałoby się, nie ma na nie miejsca, odpowiada książka "Jak ogarnąć emocje w pracy"! Ten przewodnik to coś więcej niż tylko zwykły zbiór porad. Został napisany dowcipnym, zabawnym i ciepłym językiem. Oczywiście jego główną zaletą są same porady i mądrość, którą można znaleźć na każdej ze stron. Wskazówki mają szerokie zastosowanie w praktyce i to właśnie jest siłą tej książki. Dzięki niej w zupełnie inny niż dotychczas sposób można podejść do zagadnienia emocji. Przede wszystkim autorki obalają mit, że w pracy nie ma absolutnie miejsca na emocje. Zwracają uwagę na to, że nie można się zrozumiale i skutecznie komunikować, jeśli nie jest się świadomym uczuć i emocji, które wywołuje się u innych osób. Nie ma przecież nic gorszego od postawy przypominającej robota. Takie podejście niweczy budowanie produktywnych relacji w pracy i przekłada się także na brak odpowiednich rezultatów. Na szczęście można z tego wybrnąć i całkowicie odmienić sposób postępowania ze współpracownikami. Książka pomoże w zbudowaniu dyscypliny emocjonalnej, tak potrzebnej do odniesienia sukcesu. Do tego treść została wzbogacona o krótkie, zabawne i pouczające komiksy. Książka powstała w wyniku współpracy dwóch autorek. Liz Fosslien pomaga zespołom i liderom rozwijać umiejętności i nawyki, które pozwalają im uwolnić ich pełny potencjał. Mollie West Duffy jest z kolei ekspertką w zakresie projektowania organizacji, rozwoju i coachingu przywództwa.
Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu

Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu

19,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób weryfikować pozyskiwane informacje tak, żeby nie dać się oszukać, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Przydatne wskazówki pozwolą Ci nauczyć się wysnuwać prawidłowe wnioski na podstawie dostępnych informacji. "Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu" to książka napisana przez byłego agenta wywiadu brytyjskiego. W swojej książce autor przekazuje wskazówki, w jaki sposób z wielu dostępnych informacji wybrać te właściwe i prawdziwe, jak nauczyć się czytać między wierszami i jak rozpoznawać prawdę. W codziennym świecie często podejmujemy ważne decyzje w oparciu o niepełne, a czasami nawet sprzeczne informacje pochodzące z Internetu, prasy czy telewizji, a także zasłyszane od znajomych czy współpracowników. Autor poradnika pokazuje, jak najlepiej wykorzystać posiadane wiedzę, umiejętności i doświadczenie, żeby z tych wszystkich informacji wybrać to, co najważniejsze i prawdziwe. Udziela wskazówek, w jaki sposób unikać fake newsów oraz manipulacji. Autor prezentuje sposób myślenia oraz działania agentów wywiadu, a także metody, jakich używają, żeby zweryfikować poprawność wyciągniętych wniosków. Nie zawsze są do tego wykorzystywane wyszukane gadżety, bardzo często wystarczy po prostu duża dawka sztuki dyplomacji.
Być szczęśliwym na Alasce

Być szczęśliwym na Alasce

17,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
''Być szczęśliwym na Alasce'' to dzieło, którego autorem jest psycholog Rafael Santandreu. Ta pozycja jest konieczna, jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze. To jeden z najchętniej czytanych poradników ostatnich lat! Pozycja obowiązkowa dla ludzi chcących cieszyć się życiem także w trudniejszych okolicznościach. Ludzie potrafią zauważać powody do szczęścia, kiedy wszystko układa się po naszej myśli. Sztuką jest zauważanie piękna i powodów do radości tam, gdzie trudno je dostrzec. Rafael Santandreu tym razem także zabiera nas w podróż po ludzkiej psychice. W każdym rozdziale swojego dzieła rozkłada na czynniki pierwsze zachowania ludzkie. Autor próbuje nam uświadomić, że szczęście nie bierze się z sytuacji materialnej czy statusu. Szczęście możemy stworzyć sami w naszej głowie. Jest to książka przydatna w czasach, w których coraz więcej ludzi choruje na depresję. Autor jako psycholog potrafi podpowiedzieć, jak zmienić swoje myślenie. Terapeuta ma duże doświadczenie zawodowe, co pozwala mu opisać w jasny sposób plan zmiany myślenia. Przekazuje nam, że to my sami decydujemy o tym, co nas urazi i gdzie postawimy granice. To nie jedyne dzieło tego hiszpańskiego pisarza. Inne znane pozycje to: ''Okulary Szczęścia'', ''Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje'', ''Twój umysł na detoksie. Jak nie zatruwać sobie życia.'' Z każdym dziełem autor staje się coraz bardziej popularny i chętniej zapraszany na wywiady.
Just F*cking Do It

Just F*cking Do It

15,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Zastanawiasz się, w jaki sposób spełnić swoje marzenia, pozbyć się negatywnych myśli i poprawić komfort swojego życia? Sięgnij po książkę "Just F*cking Do It" autorstwa Noor Hibbert. Lektura książki Hibbert umożliwia czytelnikom uświadomienie sobie, że wewnątrz większości z nas znajdują się autodestrukcyjne przekonania, stojące na drodze do świadomego kierowania swoim życiem. W taki sposób, aby czuć się szczęśliwym. Według autorki to, że czegoś naprawdę pragniemy, pozwala na uniknięcie wampirów emocjonalnych, spełnianie marzeń oraz szukanie pozytywnych, inspirujących ludzi. Osiągnięcie celu i spełnianie marzeń wymaga planowania, odpoczywania oraz umiejętności pozostawania w życiowej równowadze. Czytając książkę "Just F*cking Do It", można uświadomić sobie, że bycie uczciwym z samym sobą jest kluczowe, tak samo jak praktykowanie wdzięczności. W książce znajdują się praktyczne ćwiczenia, które pozwolą na poznanie samego siebie, swoich marzeń i potrzeb. Warto pamiętać, że większa świadomość to szansa na szczęśliwsze, bardziej satysfakcjonujące życie. Dając szansę tej książce, dajesz szansę również sobie. Szansę na zmianę swojego życia na lepsze. Jeżeli książka Noor Hibbert przypadnie Ci do gustu, sięgnij również po publikację "Mówili, że jestem zbyt wrażliwa. Dla tych, co za dużo myślą i za bardzo się przejmują" napisaną przez Federicę Bosco lub po pozycję "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" autorstwa Dale’a Carnegie. Wszystkie te książki pomogą Ci w kierowaniu swoim życiem w sposób bardziej świadomy.
Odkryj w sobie potencjał zmiany

Odkryj w sobie potencjał zmiany

16,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Fascynujące i praktyczne spojrzenie na naszą osobowość i to, czy człowiek może faktycznie się zmienić. Jarrett pokazuje, jak celowo możemy do pewnego stopnia sami kształtować każdą z pięciu podstawowych cech naszej osobowości – ekstrawersję, ugodowość, sumienność, neurotyczność i otwartość na doświadczenia (w książce znajdziemy test, który pozwoli nam się przekonać, które z tych czynników są u nas dominujące). Jarrett porusza również kwestie dotyczące tzw. ciemnej triady, obejmującej makiawelizm, narcyzm i psychopatię, wskazując w jaki sposób możemy czerpać korzyści z tych postrzeganych głównie negatywnie cech naszego `Ja`. Książka zawiera interaktywne ćwiczenia i testy, które mają pomóc nam zrozumieć różne aspekty naszej osobowości, nasze wybory i pasje. Każdy rozdział zawiera propozycje nowych zachowań, narzędzi czy strategii psychologicznych, które możemy wdrożyć do codziennego życia, a które mogą realnie wpłynąć na kształtowanie się poszczególnych cech naszego charakteru.
Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą

Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą

22,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Odczuwasz zniechęcenie do wykonywania wielu czynności, a Twoje myśli biegają jak szalone i nie możesz ich zatrzymać? Czujesz wypalenie w jednej ze sfer swojego życia? Sięgnij po książkę zatytułowaną "Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą", której autorem jest Nedra Glover Tawwab. Żyjemy w dość trudnych czasach, dlatego często bierzemy na siebie za dużo zobowiązań. Wiele osób nie potrafi stawiać granic w relacjach międzyludzkich, tymczasem to one są fundamentem udanej komunikacji. Żaden człowiek, którego granice są notorycznie przekraczane, nie będzie przecież szczęśliwy. Książkę pt. "Dbałość. O komunikowaniu swoich potrzeb, stawianiu granic i wolności bycia sobą" powinien przeczytać każdy, kto czuje w codziennym życiu stres. Autorka lektury pokazuje czytelnikom, jak zmienić uczucie przytłoczenia w radość z życia. W prosty sposób opisuje, jak wyrażać własne potrzeby z szacunkiem do innych. Uświadamia, że można żyć w zgodzie ze sobą, nie krzywdząc przy tym pozostałych ludzi.
Niksen. Holenderska sztuka nierobienia niczego

Niksen. Holenderska sztuka nierobienia niczego

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Niksen niczego od ciebie nie chce i nic nie wymaga. Niczego nie potrzebujesz i dosłownie możesz nic nie robić. Nie musisz nic kupować, wprowadzać żadnej diety, ustalać planu ćwiczeń. Po prostu zwolnij. Usiądź. Daj sobie prawo do niedziałania - przez jakiś czas. Jesteśmy ciągle zajęci, zabiegani, nie mamy czasu. Nie dajemy sobie prawa do odpoczynku, do wytchnienia. Dokładamy sobie obowiązków, pracy, rozrywek, chcemy coraz więcej, żyjemy coraz szybciej, męczymy się coraz bardziej. Jesteśmy wciąż online, nie umiemy się oderwać i wyciszyć. Czujemy się wypaleni, wyczerpani i zniechęceni. "Niksen, holenderska sztuka nicnierobienia", ma na to radę. Oto prosty przewodnik, jak kilka razy dziennie nic nie robić - i czuć się z tym wyśmienicie. Nie tylko możemy, ale wręcz powinniśmy pozwolić sobie na niksen. Zacznij niksenować już dziś! Zobaczysz, jak wiele zyskasz! Hygge to wrażenie przytulności, kiedy siedzisz przy kominku. Lagom to szczęście środka, równowaga pomiędzy odpoczynkiem i zaangażowaniem, gdy robisz nie za dużo i nie za mało. Niksen pomoże ci zwolnić i nie robić nic (poza nicnierobieniem). Ta książka nauczy cię, jak nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usiądź wygodnie, wycisz się i dowiedz, jak robić nic - trzymasz w ręku przewodnik po niksen! Odpręż się i skorzystaj z doświadczeń Holendrów, jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie.
Dziwny porządek rzeczy. Życie, uczucia i tworzenie kultury

Dziwny porządek rzeczy. Życie, uczucia i tworzenie kultury

16,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Dziwny porządek rzeczy" to książka, która pozwoli Ci zrozumieć istotę Twoich emocji oraz ich związku z mózgiem, a także całym ciałem. Czy wiesz, skąd biorą się Twoje uczucia i co je warunkuje? Autor książki "Dziwny porządek rzeczy", Antonio Damasio, od wielu lat interesuje się ludzkimi emocjami, a także związkiem między nimi, umysłem oraz ciałem. Mowa tutaj także o organizmach jednokomórkowych, jak również o tym, skąd wzięła się ludzka świadomość społeczna oraz zdolność tworzenia nowych kultur. Najważniejszym tematem poruszanym w publikacji jest homeostaza, za pomocą której Damasio stara się pokazać Czytelnikowi porządek świata zgoła odmienny od tego, jaki był nam do tej pory znany. Za sprawą lektury tej książki wielu z nas może zupełnie zmienić sposób patrzenia na ludzki gatunek, a także poznać sporo skrajnie różnych odwołań do bytów pierwotnych. Czytelnik będzie mógł się zastanowić nad tym, jak działa nasza świadomość, która pozwala nam zachować ogrom wspomnień, a gdy zapadniemy w sen, wyłączy się na moment, choć po przebudzeniu powróci w tym samym stanie, co przed zamknięciem oczu.
Metoda GRIP. Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)

Metoda GRIP. Jak pracować mądrze (i uchwycić to, co najważniejsze)

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Tydzień dopiero się zaczął, a Ty już masz zaległości? Pod koniec kolejnego pracowitego dnia Twoja lista rzeczy do zrobienia jest dłuższa niż rano? Skrzynka odbiorcza pęka w szwach od wiadomości przesłanych przez ludzi, którzy ciągle czegoś od Ciebie chcą? W takich chwilach niezależnie od tego, jak ciężko pracujesz, wydaje Ci się, że stoisz w miejscu. Ten sam problem dotyczył mnie. W ciągu roku ze zwykłego 25-letniego inżyniera stałem się liderem 30-osobowego zespołu w Blendle, dziennikarskim start-upie wspieranym przez „New York Timesa”. Stało się jasne, że muszę znaleźć nowy sposób na organizację swojej pracy. I to szybko. Zacząłem więc eksperymentować, a poczynionymi spostrzeżeniami dzieliłem się ze współpracownikami. Tak oto powstała metoda GRIP, zawierająca zbiór elastycznych narzędzi i wskazówek, które pomogły mojemu zespołowi wycisnąć z pracy to, co najlepsze. Teraz, dzięki niniejszej książce, także Ty możesz z niej skorzystać. Za sprawą struktury „wypróbuj i wybierz” w każdym rozdziale znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym możesz od ręki zacząć wprowadzać w życie rozwiązania, które Ci odpowiadają. Ogarnij swoje sprawy i znajdź trochę wolnego czasu na rzeczy, które są dla Ciebie naprawdę ważne. Metoda GRIP pomoże Ci: wykorzystać potencjał narzędzi, których codziennie używasz, takich jak kalendarz, lista rzeczy do zrobienia i e-maile, zmniejszyć wpływ czynników rozpraszających, abyś mógł się bardziej skupić na swoich priorytetach, znaleźć miejsce na dalekosiężne plany i rozwój, Zatem, możesz już zacząć urzeczywistniać swoje marzenia. - Rick Pastoor
Odwagi! Nie musisz być doskonała!

Odwagi! Nie musisz być doskonała!

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Nie bój się błędów, żyj odważnie! Wyobraź sobie życie bez ciągłej obawy, czy jesteś wystarczająco dobra. Życie, w którym nie obchodzi Cię, co pomyślą inni, ani jak prezentujesz się na Instagramie. Wyobraź sobie, że wyzwalasz się z poczucia winy i przestajesz zadręczać każdym potknięciem. Autorka zachęca kobiety do porzucenia perfekcjonizmu i do podejmowania odważnych, a nawet ryzykownych decyzji. Ujawnia źródła zaszczepianego w nas kultu doskonałości oraz mechanizmy, którym od dziecka jesteśmy poddawane. Saujani opisuje także skutki tych zjawisk w dorosłym życiu i dzieli się z czytelniczkami pomysłami, jak sprawić, by odważne działanie stało się nawykiem. Reshma Saujani jest założycielką fundacji Girls Who Code – organizacji non-profit, której celem jest zniwelowanie różnić w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn w dziedzinie IT. Poprzez naukę programowania uczy dziewczynki odwagi i pewności siebie.
Jesteś spokojem

Jesteś spokojem

17,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Co się dzieje, gdy pełna życiowej pasji, niezależna i buntownicza kobieta wkroczy niechcący na ścieżkę rozwoju duchowego? Kogo na niej spotka? Z jakimi demonami zatańczy? Czy zdoła je obłaskawić? Czy joga może pomóc uporać się z traumą i uleczyć dawne rany? A jeśli tak, to jak się żyje, mając nareszcie spokój? I co to właściwie jest ten cały duchowy rozwój? Paulina Młynarska z bezwzględną szczerością opowiada o traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa, swoich zmaganiach z zespołem stresu pourazowego i o tym, jak odzyskała radość życia dzięki regularnej praktyce jogi (nie mylić z wygibasami celebrytek na Instagramie!). Jesteś spokojem to zastrzyk rzetelnej motywacji do pracy nad sobą dla każdego, kto naprawdę chce odzyskać spokój. Bez lukru i udawania, że da się w tej dziedzinie cokolwiek osiągnąć, unikając wysiłku i zmierzenia się z własną strefą mroku. A wszystko to z właściwym autorce poczuciem humoru, dystansem i przymrużeniem oka. Oraz z zaskakującą polityczną puentą, ponieważ w książkach Młynarskiej prywatne zawsze jest polityczne.
Jak czerpać radość z pracy

Jak czerpać radość z pracy

13,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Najnowsza książka autorki kultowej Magii sprzątania. Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej. Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy – pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i – oczywiście – czerpać z tego radość.
Help Me!

Help Me!

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Jedna dziewczyna, rok jej życia i testowanie 12 poradników, które mają pomóc pokonać własne ograniczenia i zmienić życie na lepsze. W wieku trzydziestu sześciu lat Marianne Power doszła do wniosku, że nie jest zadowolona ze swojego życia. Choć odnosiła sukcesy na polu zawodowym, miała udane życie towarzyskie i mogła cieszyć się niezależnością, nigdy nie była w poważnym związku, nie miała oszczędności, a jej neurotyczna natura przyczyniała się do permanentnego niepokoju i zaniżonej samooceny. Marianne Power postanowiła przeznaczyć jeden rok na testowanie poczytnych poradników z gatunku „self-help” i ocenić, czy dzięki zawartym w nich wskazówkom będzie w stanie odnaleźć szczęście. Swój eksperyment dowcipnie opisywała, starając się pokazać: różnorodność rad, które znajdujemy w poradnikach...
Siła wewnętrznej wolności

Siła wewnętrznej wolności

10,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Jak zachować pogodę ducha, gdy z każdej strony napływają do nas informacje o kolejnych konfliktach, kryzysach oraz katastrofach? Jak radzić sobie z nieuniknionymi zagrożeniami i sprostać wyzwaniom, a nie ulegać rozpaczy czy wpadać w depresję? Skąd w chwilach bezradności czerpać wewnętrzną siłę do działania? Ulrich Schnabel – autor bestsellerowej Sztuki leniuchowania – przedstawia książkę, w której pokazuje, że to nie racjonalność, lecz motywacja jest decydująca w rozwiązaniu współczesnych.
Porażka znaczy zwycięstwo

Porażka znaczy zwycięstwo

10,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Porażka znaczy zwycięstwo to mądra, pozytywna i budująca książka, która pokazuje, jak nie bać się potknięć, jak wykorzystać ten nieodłączny element naszego życia do osiągnięcia sukcesu. Za każdym sukcesem stoi wiele niepowodzeń, a potknięcia mogą mieć zalety. Pépin przekonuje, że porażki to przede wszystkim ważne doświadczenia: kształtują siłę woli i pozwalają pozbyć się presji, uczą, jak walczyć i czynią nas bardziej rozważnymi, skłaniają do podążania tą samą drogą lub odważnego zmieniania jej.
W końcu czyje to życie?

W końcu czyje to życie?

8,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Jak być dwudziestolatką i żyć według własnych zasad. Codziennie bombardują cię obrazy doskonałych ludzi, którzy odnieśli życiowy sukces. Media mówią ci, ile powinnaś ważyć, jak się ubierać, jak często uprawiać seks i ile zarabiać. Na Facebooku oglądasz zdjęcia i czytasz wpisy znajomych, którzy prowadzą szalenie interesujące i satysfakcjonujące życie? I czujesz, że sama odbiegasz od ideału, jesteś nudna i wszystko cię omija. Poczucie, że nie dajesz rady, zawodzisz siebie i innych, prowadzi w końc
Kategoria książek poradniki rozwój osobisty i zawodowy skupia się na przekazywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu rozwoju osobistego oraz zawodowego. Książki te są dedykowane zarówno osobom, które chcą poprawić swoją efektywność i skuteczność w pracy, jak i tym, którzy pragną zwiększyć swoje poczucie własnej wartości, znaleźć swoją drogę w życiu czy poznać tajniki skutecznego zarządzania sobą i swoim czasem.

Wśród publikacji znajdują się praktyczne poradniki, które pomagają zbudować skuteczną strategię działań, rozwinąć umiejętności interpersonalne, poprawić zdolności komunikacyjne, a także radzić sobie z problemami emocjonalnymi i lękiem przed porażką. Książki te często zawierają również ćwiczenia i zadania, które mają na celu ułatwienie procesu samorozwoju. W kategorii tej znajdują się także książki poświęcone rozwojowi zawodowemu, takie jak poradniki dla przedsiębiorców, poradniki karierowe, poradniki dotyczące zarządzania zespołem czy negocjacji.

Autorzy tych książek często dzielą się swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami, które pozwalają czytelnikom osiągnąć sukces w biznesie. Książki poradnikowe z kategorii "Rozwój osobisty i zawodowy" są skierowane do szerokiej grupy odbiorców i mogą okazać się cennym źródłem wiedzy dla każdej osoby, która pragnie rozwijać swoje umiejętności i zdolności, osiągać cele i realizować swoje marzenia.
1 2

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry