Strona główna Literatura naukowa Filozofia, socjologia, humanistyka

Filozofia, socjologia | tania książka

Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania

Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania

16,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Pozycja "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania", skupia się na lewicy i stawianej przed nią współczesnością. Przyjrzyj się popełnianym błędom i sprawdź najnowsze wyzwania. Książka "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania" to zbiór esejów dotyczących współczesnej lewicy, która musi się odnaleźć i odpowiednio ustosunkować do tego, co się obecnie dzieje. Trudno mówić o zjednoczeniu, kiedy wszyscy działają na własny rachunek, popełniając stale te same błędy. Autor namawia do szukania kompromisu, który mógłby coś zmienić, wprowadzić pewien powiew świeżości do tego, co skostniałe, znane, nieodpowiednio przygotowane na obecny świat. Podpowiada, że choć to trudne, należy słuchać innych, wyciągać wnioski i starać się dojść do porozumienia, bez ciągłych kłótni i sporów. Michael Walzer jest amerykańskim intelektualistą oraz filozofem. Urodził się 3 marca 1935 roku. Jest emerytowanym profesorem w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Princeton w stanie New Jersey. Razem z Michaelem Kazinem wydaje magazyn "Dissent". Napisał wiele książek, które można przyporządkować do rozmaitych dziedzin, między innymi traktujących o przyczynach wojen, zarówno tych sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych, krytyce modeli społecznych oraz tolerancji. Opublikował także wiele artykułów z pogranicza polityki i historii. Zajmuje się propagowaniem idei komunitaryzmu w teorii nauk politycznych. Walzer należy także do rady wydawniczej "Jewish Review of Books". W 2008 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą Soczewki Spinozy za osiągnięcia w dziedzinie etyki.
Dzieje łakomstwa i obżarstwa

Dzieje łakomstwa i obżarstwa

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Historia ludzkiego obżarstwa. Jak na przestrzeni wieków ludzie zaspokajali swój apetyt. Badaczka historii kultur kulinarnych, dziennikarka, felietonistka i pisarka zabiera nas w podróż w czasie, poznamy: kuchnię starożytnego Rzymu czy kulinarne rytuały prasłowiańskie. Poznamy wybitne postacie m in: Stanisława Czerniecki – ojciec polskiej gastronomii i Król Kucharzy Marie Antoine Careme. Całość opatrzona jest współczesnymi przepisami kulinarnymi.
Książki z kategorii filozofia to publikacje, które zajmują się badaniem głównych problemów filozoficznych, takich jak istnienie, poznawanie, etyka, polityka, epistemologia czy metafizyka. Cechą charakterystyczną filozofii jest jej dążenie do uogólniania i ujednolicenia myśli, a także do poszukiwania uniwersalnych prawd i wartości, które miałyby obowiązywać we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. W literaturze filozoficznej ważną rolę odgrywa analiza pojęć i definicji, a także badanie ich relacji i związków z innymi pojęciami. Filozofowie starają się także przedstawiać różne teorie i podejścia do rozwiązywania problemów filozoficznych oraz wyjaśniać ich zalety i wady.
Książki z kategorii socjologia to publikacje, które zajmują się badaniem ludzkiej interakcji, społeczeństwa i kultury. Celem socjologii jest zrozumienie zjawisk społecznych, takich jak struktury społeczne, nierówności społeczne, ruchy społeczne, kultura i styl życia, a także badanie wpływu tych zjawisk na jednostkę i społeczeństwo jako całość.
1

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry