Strona główna Literatura, beletrystyka Biografie i wspomnienia
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca 88%
316,30 zł 36,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Mama kazała mi chorować
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
Promocja!
Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta
Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta
42,00 zł 16,45 zł

Biografie i wspomnienia | tania książka

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

12,65 zł   43,00 zł
Opis
Zamknij
Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich. To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera” Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego oraz kompanem „od kieliszka” i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo. Jennifer jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, studiowała w Izraelu. Po swoim odkryciu musiała stawić czoło historii rodzinnej, od której już nigdy nie zdoła uciec. Jak jeszcze kiedyś ma spojrzeć w oczy swoim żydowskim przyjaciołom? Co powinna powiedzieć własnym dzieciom? Jennifer Teege postanawia zmierzyć się z przeszłością. Spotyka się z matką, której nie widziała od wielu lat, razem z dziennikarką Nikolą Sellmair bada historię swojej rodziny, odwiedza miejsca związane z tą przeszłością: wyjeżdża do Polski i raz jeszcze do Izraela. Krok po kroku, z przerażenia mrocznymi losami rodziny, tworzy historię własnego wyzwolenia. Jennifer Teege (ur. 1970) – jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Gdy miała cztery tygodnie, została oddana do domu dziecka, a w wieku siedmiu lat adoptowana. Przez cztery lata mieszkała i studiowała w Izraelu. Od 1999 roku pracuje jako copywriterka w branży reklamowej. Mieszka w Hamburgu. Nikola Sellmair (ur. 1971) – absolwentka szkoły dziennikarskiej DJS (Deutsche Journalistenschule). Studiowała ekonomię, nauki polityczne oraz komunikację społeczną na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Od roku 2000 redaktorka tygodnika „Stern”. Nagrodzona wieloma wyróżnieniami przyznawanymi dziennikarzom, w tym Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską 2013 za artykuł „Mój dziadek by mnie zastrzelił”.
Dziennik 2005 - 2006

Dziennik 2005 - 2006

14,65 zł   44,00 zł
Opis
Zamknij
Kolejny tom zbioru dzienników Krystyny Jandy! Dowiedz się więcej o jednej z najznakomitszych polskich aktorek, która raczy Czytelników wyjątkowo szczerą opowieścią o sobie i swoim życiu. "Dziennik 2005-2006" to publikacja, która zainteresuje nie tylko wiernych fanów aktorki, ale również wszystkich tych, którzy chcą poznać ją trochę bliżej. Krystyna Janda urodziła się 18 grudnia 1952 roku w Starachowicach. Jest nie tylko aktorką teatralną oraz filmową, ale również piosenkarką, pisarką oraz autorką felietonów. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Och-Teatru oraz Teatru "Polonia". Jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w tym samym mieście. Jej debiut aktorski nastąpił podczas studiów, w 1974 roku, gdy zagrała w spektaklu "Trzy siostry" Aleksandra Bardiniego w ramach Teatru Telewizji. Otrzymywała wiele nagród i szybko zaliczono ją w poczet najwybitniejszych aktorów XX wieku. To właśnie w dziennikach Krystyna Janda napisała o jednym ze swoich najważniejszych projektów: Fundacja oraz stworzenie Teatru Polonia. W każdym napisanym zdaniu widać jej zaangażowanie oraz wkład w to, co robiła i wciąż robi. Każdy Czytelnik znajdzie w tej książce odrobinę siebie, a przy okazji pozna nieco faktów z historii Polski. To nie tylko zwierzenia kulturalne, ale również odkrywanie prawdy o życiu i świecie. Wyjątkowo ludzkie oblicze aktorki sprawi, że stanie się dużo bliższa nam, odbiorcom, a zarazem zyska w naszych oczach jeszcze większe uznanie.
Steinbeck. Wściekły na świat

Steinbeck. Wściekły na świat

18,45 zł   69,99 zł
Opis
Zamknij
Książka "Steinbeck. Wściekły na świat" jest biografią jednego z najwybitniejszych amerykańskich prozaików XX wieku. Autora, którego twórczość pozostaje wyjątkowo aktualna. Zwłaszcza dziś, w dobie kryzysu ekonomicznego. John Steinbeck jest autorem, który pozostawał wierny nurtowi realistycznemu w literaturze. Dzięki temu, ale też dzięki wrażliwości na krzywdę i nierówności społeczne, jego najbardziej znana książka, ciesząca się też największym uznaniem krytyki, jest uważana za niemal kronikarską opowieść o wielkim kryzysie, który na przełomie lat 20. i 30. XX wieku objął USA, a potem resztę świata. Oprócz książki "Grona gniewu", bo o tej powieści mowa, w dorobku Steinbecka znajdują się też takie pozycje, jak "Na wschód od Edenu", "Myszy i ludzie" czy też "Tortilla Flat". W 1962 roku pisarz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. William Souder, autor książki "Steinbeck. Wściekły na świat", stara się w niej m.in. odpowiedzieć na pytanie, w czym tkwiła siła prozy klasyka literatury amerykańskiej. Zdaniem Soudera jej źródłem była jego zdolność współodczuwania. To ona sprawiła, że pisarz ten, widząc na własne oczy krzywdę robotników w dobie kryzysu ekonomicznego, nie mógł przejść wobec niej obojętnie. Kreśląc portret Steinbecka, William Souder stara się jednak unikać czarno-białych barw i nadmiernych uproszczeń. Jego książka jest solidnie udokumentowana, a sylwetka głównego bohatera - zniuansowana. Książka "Steinbeck. Wściekły na świat" została uznana przez "Los Angeles Times" za najlepszą biografię 2021 roku. William Souder ma na swoim koncie również takie tytuły, jak "A Plague of Frogs" czy "Under a Wild Sky" (finalista Pulitzera).
Zapowiada się piękny dzień

Zapowiada się piękny dzień

14,65 zł   42,00 zł
Opis
Zamknij
"Zapowiada się piękny dzień" Seweryny Szmaglewskiej to kontynuacja poprzedniej, równie trudnej tematycznie książki "Dymy nad Birkenau". Autorka przedstawia tu sytuację więźniów w obozach koncentracyjnych Oświęcimia i Brzezinki podczas II wojny światowej. Tym razem na warsztat bierze opowieść o najważniejszym prawie człowieka - prawie do godnego życia. W lutym 1945 roku Niemcy wiedzieli już, że III Rzesza przegra wojnę, to było jasne. Trzymając się rozkazów, zaczęli palić dokumentację, burzyć kominy i zacierać po sobie ślady na tyle, na ile pozwalał im czas. W środku niezwykle mroźnej zimy nakazali więźniom, tym którzy jeszcze mieli siłę się poruszać, by wyruszyć w marsz śmierci, gonieni w stronę niemieckiej granicy. Schorowani i wycieńczeniu ludzie padali co kilka kilometrów, wielu nie budziło się po kilkugodzinnym odpoczynku. Więźniowie szli, w długim, choć z czasem skracającym się kordonie, bezwolni, trzymający się jedynie nadziei, że pod koniec marszu czeka wyzwolenie. Wielu po prostu się poddawało, nie dość, że obóz ich wykończył, to teraz wykończy ich marsz ku nieznanej lokalizacji, ten, który zdaje się nie mieć mety. Trzech mężczyzn postanawia się zbuntować. Jak? Nikt nie ma pojęcia, skąd wzięli na to siły. Udaje im się, a po latach chcą przekazać światu, jak ważne jest to, co przeżyli. Powojenna opowieść niesie za sobą chęć ocalenia od zapomnienia wojennych wydarzeń, ale też nadania sensu i zasadności wydarzeń związanych z marszem śmierci. Należy przede wszystkim wytłumaczyć ludziom, dlaczego mimo tego, że więźniowie znajdowali się już poza obozem, nadal ginęli z rąk nazistów, którzy pozostawiali ich w bezimiennych grobach. Walczący w procesach ze swymi oprawcami z początku czują trwogę, później miejsce tego uczucia zajmuje powinność. Publikacja jest zapisem walki, w której zakończenie wojny jest wyłącznie znakiem granicznym dla historyków, nie dla wymierzenia sprawiedliwości.
Gdy myśli do Majdanka wracają

Gdy myśli do Majdanka wracają

14,65 zł   55,00 zł
Opis
Zamknij
W 1965 roku Państwowe Muzeum na Majdanku zorganizowało konkurs na wspomnienia z obozu, które wygrała właśnie ta książka. Wstrząsające wspomnienia obozowej lekarki dają czytelnikom wzgląd do brutalnych realiów obozowych, w których znajdowało się miejsce na empatię i bezinteresowną pomoc. "Gdy myśli do Majdanka wracają" Stefanii Perzanowskiej to jedna z ważniejszych książek na temat Majdanka. W listopadzie 1942 roku Stefania Perzanowska, która była wówczas lekarką internistką, została aresztowana przez Gestapo. Przyczyną aresztowania była działalność w ruchu oporu, a skutkiem dwumiesięczny pobyt w radomskim więzieniu, a później transport do obozu koncentracyjnego w Lublinie, który był powszechnie znany jako Majdanek. Jej rola w obozie wciąż pozostaje nie do przecenienia, tym bardziej że nie tylko leczyła chore więźniarki, ale również ukrywała przed Niemcami kobiety, które nie były w stanie pracować i zdobywała dla nich lekarstwa. W ten sposób przyczyniła się do uratowania wielu istnień. W publikacji znajdują się również oryginalne maszynopisy, a także obozowe grypsy i fotografie rodzinne, które nie były wcześniej publikowane.
Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta

Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta

17,45 zł   69,99 zł
Opis
Zamknij
Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowcami Isaaca Newtona i Karola Darwina? Powszechnie postrzegano go jako uosobienie geniuszu. Przykuty do wózka inwalidzkiego, niezdolny do wypowiedzenia jednego słowa, Hawking stał się symbolem władzy rozumu nad materią, międzynarodowym celebrytą, który zapisał się w zbiorowej wyobraźni jako najlepszy na świecie fizyk i najbardziej błyskotliwy umysł. Nie był ani jednym, ani drugim. W książce "Hawking, Hawking" Charles Seife pokazuje zupełnie nowy portret wielkiego fizyka. O tym, że zasłużył na miejsce w panteonie naukowych sław i wywarł wpływ na życie tak wielu ludzi, nie zdecydowały ani jego osiągnięcia - niezależnie od ich znaczenia - ani jego rozdzierająca serce historia życia. Hawking był nadzwyczajnym geniuszem, ponieważ chcieliśmy, żeby nim był. Podzieliśmy jego pragnienie. "Hawking, Hawking" to doskonałe demaskatorskie dzieło zrywające warstwy mitu otaczającego renomowanego fizyka, rzucające światło na prawdziwą naturę sławy i oszałamiający wpływ geniuszu.Seife umieszcza wkład Hawkinga do nauki w kontekście i sięga głębiej niż inspirująca, lecz tragiczna opowieść o geniuszu uwięzionym w nieprzydatnym ciele. Bardzo potrzebna książka.Sabine Hossenfelder, autorka książki "Lost in Math"Przez 30 ostatnich lat swojego życia Stephen Hawking był najsłynniejszym naukowcem na świecie. Ta niezwykle absorbująca, momentami niepojąca opowieść pokazuje, dlaczego tak było. Kreślone przez autora, znakomite objaśnienie prac naukowych Hawkinga sprawia, że otrzymujemy pierwszorzędną biografię znaczącej postaci świata nauki, ale Seife daje nam też wyjątkowo niepokojący obraz rozmyślnie tworzonego mitu. To niezbyt pochlebna, aczkolwiek wybitna biografia giganta dwudziestowiecznej fizyki."Kirkus"
Niebo bez ptaków

Niebo bez ptaków

14,65 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
"Niebo bez ptaków" Danuty Brzosko-Mędryk to już klasyka literatury obozowej i jedno z najważniejszych świadectw dotyczących Majdanka. Relacja kobiety, która przeżyła piekło na ziemi, staje się nie tylko źródłem wiedzy historycznej, ale również ostrzeżeniem dla przyszłych pokoleń. Danuta Brzosko-Mędryk miała dwadzieścia dwa lata, kiedy trafiła na Majdanek za działalność konspiracyjną. Na samym początku była sprzątaczką, a później pielęgniarką w obozowym szpitalu. Bardzo szybko zaczęła ryzykować własnym życiem, aby przekazywać notatki o obozowej rzeczywistości na zewnątrz. Były one dostarczane robotnikom, którzy posyłali je dalej. Dzięki temu w przypadku tej książki mamy do czynienia z dokumentem pisanym w dużej mierze na żywo, wypełnionym szczegółami, które z czasem mogłyby się zagubić w zakamarkach pamięci. Świat okupacji z całą swoją bezwzględnością jest tutaj widziany oczami młodej, niewinnej osoby, która miała to nieszczęście, że trafiła do miejsca nieliczącego się z ludzkim życiem.
Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta

Alles in Ordnung? Listy do Lagerkommandanta

16,45 zł   42,00 zł
Opis
Zamknij
Wstrząsające listy ofiary do kata. Karmił nas pan dwa razy dziennie. O osiemnastej dawano nam trzy czwarte litra brukwi lub marchwi. Ile tam było tłuszczu i mięsa, wiedział tylko kucharz i pan. O dziewiętnastej zaczynała się godzina śpiewania. Kto miał trudności z nauką, wędrował do karceru. Pan sam urządzał owo pomieszczenie. Takich szczurów nie widziałem nigdy. Z zepsutej rury wodociągowej sączyła się woda. Kiedy zamykał pan drzwi obite gumą, woda sięgała kolan. Bywał też pobyt w karcerze zaostrzony. Na przykład cztery dni bez jedzenia i bez koca. Płakaliśmy z głodu. Dwunastoletni Czesław Czubak trafił jako jeden z pierwszych więźniów do dziecięcego obozu w Lubawie. Zaraz po przybyciu do obozu dziecko było bite gumową pałką przez komendanta, który potem zadawał mu pytanie: Alles in Ordnung? (Wszystko w porządku?). Należało odpowiedzieć: Jawohl, Herr Lagerkommandant. Alles in Ordnung. (Tak, panie komendancie obozu. Wszystko w porządku). Ale ponieważ nowicjusz nie mógł tego wiedzieć - milczał. I tak zaczynało się piekło torturowania i mordowania polskich dzieci. Czesław Czubak przeżył tam pięć lat. Po dwudziestu czterech latach od zakończenia wojny zdecydował się pisać listy do swojego oprawcy, żeby zapytać o zło, którego nawet jako dorosły człowiek nie potrafił zrozumieć. Jego opowieść to jedno z najbardziej poruszających świadectw dziecka więzionego, głodzonego, bitego i bestialsko torturowanego - za kradzież kromki chleba, śpiewanie polskich piosenek albo za to, że jego rodzice byli aresztowani.
Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn

Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn

15,65 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Niepublikowana w Rosji biografia autora „Archipelagu Gułag”! Kim był Aleksander Sołżenicyn? Sumieniem narodu, symbolem walki z radzieckim totalitaryzmem… ale przede wszystkim człowiekiem z misją, który w swoich utworach pragnął ukazać prawdę na temat rewolucji 1917 r., powstania ZSRR i okrucieństw komunizmu. Jedni widzieli w nim proroka, inni - dysydenta mogącego zaszkodzić całemu narodowi. Kim jednak był naprawdę? Boris Sokołow, autor tej niesamowitej biografii, miał jeden cel: przedstawić nie plotki i opinie, ale rzeczywisty wkład Sołżenicyna w sferę literacką i społeczno-polityczną Rosji. Co znajdziecie w jego książce? Przed Wami, drodzy czytelnicy, przesłuchanie, uwięzienie i zesłanie. Próba samobójcza pierwszej żony pisarza. Nagroda Nobla, której nie można odebrać bez ryzyka wydalenia z kraju. Dramatyczna historia publikacji słynnych dzieł - "Oddziału chorych na raka" i "Archipelagu Gułag". Prześladowania, wyrzucenie z ojczyzny i pozbawienie obywatelstwa. I wreszcie wielki powrót, nagrody i "namaszczenie" ze strony Władimira Putina. "Prorok i dysydent" nie jest zwyczajną biografią. To intrygująca opowieść, która nie pomija żadnych niewygodnych faktów, a przy tym oddaje sprawiedliwość Sołżenicynowi jako demaskatorowi komunistycznego systemu zniewolenia i terroru. Boris Sokołow (ur. 1957) - rosyjski historyk, literaturoznawca i tłumacz. Autor setek artykułów naukowych i książek. Wśród jego dzieł znajdują się dobrze przyjęte prace o Bułhakowie, Jesieninie i Gogolu, w tym słynny leksykon twórczości pierwszego z nich. Publikowano go dotychczas w Estonii, Łotwie, Polsce, Japonii, Wielkiej Brytanii i na Litwie. Do września 2008 r. był kierownikiem Katedry Antropologii Społecznej na Rosyjskim Społecznym Uniwersytecie Państwowym - został zwolniony po skrytykowaniu w mediach ataku Władimira Putina na Gruzję. Obecnie jest niezależnym badaczem i publicystą. Jego teksty niezmiennie wywołują kontrowersje wśród Rosjan.
Dostojewski. Portret intymny

Dostojewski. Portret intymny

16,45 zł   45,00 zł
Opis
Zamknij
Miłość. Ruletka. Syberia. Życiem Dostojewskiego można by obdarzyć kilku rosyjskich klasyków. Młody rewolucjonista skazany na śmierć, po tajemniczej próbie egzekucji zesłany na Syberię, by przeżyć koszmar w obozowym "domu umarłych". W czasach politycznej zawieruchy zostaje przyjęty do wewnętrznego kręgu cara, a jego życie zaczyna kręcić się wokół dwóch wielkich słabości pisarza: kobiet i hazardu. Mimo choroby znajduje czas, by stworzyć nie tylko opowiadania i teksty publicystyczne, ale i monumentalne powieści, uznane przez pokolenia czytelników za jedne z najlepszych, jakie kiedykolwiek napisano. Christofi splata biografię i twórczość Dostojewskiego z historycznym kontekstem, tworząc zaskakującą mozaikę Rosji jego czasów. Syberyjski obóz, jaskinie hazardu, wilgotne cele więzienne carskiej twierdzy czy wytworne salony Petersburga to tylko kilka scenerii, w jakich przyszło żyć temu pisarzowi, a także trzem kobietom, z którymi łączyły go wielkie romanse. To Maria, chora na gruźlicę wdowa, prorokująca zabójstwo cara Polina i wierna stenografka Anna. To one inspirowały jego twórczość, a właśnie dzięki ostatniej z nich możemy nadal po nią sięgać. "Dostojewski" to wierny portret prawdziwego artysty. Oddanego kochanka, empatycznego przyjaciela ludu, lojalnego brata? i pisarza zdolnego przeniknąć głębię ludzkiej duszy. Odważny i hipnotyzujący zwrot w sztuce biografii. Douglas Smith, autor książek "Rasputin" i "Skazani. Ostatnie dni rosyjskiej arystokracji" Wspaniale pomyślana i napisana, ale dopiero uczucie, jakie Christofi żywi do opisywanego tematu, sprawia, że jest to tak poruszająca książka. "The Guardian"
Własnymi słowami. Pola Negri

Własnymi słowami. Pola Negri

12,75 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Zbiór tekstów autorstwa Poli Negri. Przyjrzyj się tej niebywałej postaci filmu i poznaj jej intrygującą historię. "Własnymi słowami" to książka zawierająca zbiór tekstów napisanych przez Polę Negri. Spora część z nich nigdy nie ujrzała światła dziennego w Polsce. W skład publikacji wchodzą teksty różnego rodzaju: eseje, autobiograficzne artykuły prasowe oraz opowiadań. Wewnątrz znajduje się także dokładnie przygotowane kalendarium dotyczące życia tej postaci, a także szereg niepowtarzalnych zdjęć. W pozycji tej czytelnik ma okazję przyjrzeć się bliżej Poli Negri, jako pierwszej spośród europejskich autorek, sprowadzonych do Hollywood. Zdobyła wykształcenie z zakresu gry aktorskiej, a także tańca u doskonale posługiwała się pięcioma językami. Nie zraziło i nie osłabiło jej ubóstwo, jakiego doznała w najwcześniejszych latach swojego życia, zdołała więc wystąpić w blisko siedemdziesięciu produkcjach filmowych. Powszechnie uważa się, że to właśnie ona stworzyła pierwowzór ekranowej "femme fatale". Pola Negri, a właściwie Apolonia Chalupec, była polską aktorką teatralną oraz filmową, a jednocześnie wielką gwiazdą kina niemego. Urodziła się w Lipnie, zmarła natomiast w San Antonio, w Stanie Teksas. Wystąpiła w takich filmach, jak: "Cesarzowa", "Kobieta bezwstydna", "Hotel Imperial", "Na rozkaz kobiety" czy "Tango Notturno".
Filmy, których już nie nakręcę

Filmy, których już nie nakręcę

17,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka Krzysztofa Zanussiego to przewrotna kontynuacja poprzedniej publikacji reżysera zatytułowanej „Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć”. Złożyły się na nią pomysły filmowe, które na przestrzeni lat nie zostały przez niego zrealizowane – od pojedynczych scen, przez szkice filmowe, po skończone fragmenty scenariuszy. Te varia z kolei stają się punktem wyjścia do twórczej autobiografii, a także spostrzeżeń na temat historii kina i najważniejszych twórców oraz czegoś, co jest istotą tworzenia filmów – snucia opowieści. Spróbuję z moich notatek w szufladzie wybrać te, w których widzę taki potencjał albo chociaż „potencjalik”. Wiem, że już z nich sam nie skorzystam, i dlatego wzorem amerykańskich „garage sale”, czyli wyprzedaży garażowych, przedstawię to, co żal mi wyrzucić, bo nie chciałbym, żeby się zmarnowało.
Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler

Podwójne życie Mildred. Historia kobiety, którą kazał zabić Hitler

14,95 zł   69,99 zł
Opis
Zamknij
Intymna i rozdzierająca serce historia o szpiegostwie, miłości i zdradzie „,A ja tak kochałam Niemcy...“, – to ostatnie słowa Mildred Harnack wypowiedziane 16 lutego 1943 roku, chwilę przed położeniem głowy na gilotynie w więzieniu Plötzensee. Była jedyną Amerykanką skazaną na śmierć z bezpośredniego rozkazu Hitlera. Los sprowadził ją do Niemiec. Była wolną kobietą. Miała wymarzoną pracę. Była zakochana. „,Życie jest dobre“, – napisała w liście do matki. Był jednak 30 stycznia 1933 roku – Adolf Hitler został właśnie mianowany kanclerzem Rzeszy. I nic już nie było takie samo. Mildred z przerażeniem obserwuje błyskawiczne dojście nazistów do władzy oraz ich okrucieństwo i barbarzyństwo. Ma jednak nadzieję, że z faszyzmem da się walczyć. Organizuje tajne spotkania ludzi, którzy zostaną członkami największej podziemnej grupy oporu w Berlinie, a gdy wybucha II wojna światowa, zaczyna szpiegować dla aliantów. Rebecca Donner, praprasiostrzenica Mildred, podjęła się odnalezienia śladów swojej przodkini, która przez całe życie próbowała pozostać anonimowa. Rekonstruuje jej losy i tworzy biografię niezwykłej, odważnej i enigmatycznej kobiety, niemal wymazanej przez historię.
Spełniając obietnice

Spełniając obietnice

14,95 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Niezwykła opowieść o trudnej życiowej drodze człowieka, który stał się wielką nadzieją nie tylko dla milionów Amerykanów, ale także dla tych, którzy wierzą w ducha wolności na całym świecie. "Spełniając obietnice" to historia Joe Bidena opowiedziana przez niego samego. Zanim Biden został prezydentem Stanów Zjednoczonych, musiał przejść wiele przeciwności. Życie nie oszczędziło mu chwil tragicznych, których przetrwanie wymagało ogromnej siły charakteru. W książce "Spełniając obietnice" szczerze opowiada o najbardziej dramatycznych przeżyciach, które ukształtowały go na lata, pozwalając później dotrzeć na sam szczyt światowej polityki. O tragicznym wypadku, w którym stracił najbliższe osoby, o swojej chorobie nowotworowej, o śmierci syna i o chwilach zwątpienia, jakie wielokrotnie mu towarzyszyły. Książka jest osobistym wyznaniem pozwalającym lepiej poznać najpotężniejszego dziś człowieka świata i zrozumieć jego motywacje w poszczególnych działaniach. A jednocześnie spojrzeć na przemiany zachodzące w Ameryce na przestrzeni lat oczami jej nowego prezydenta.
Karol i Camilla. Nowy król i miłość jego życia

Karol i Camilla. Nowy król i miłość jego życia

11,95 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Uczucie, które połączyło następcę brytyjskiego tronu z Camillą, wywołało skandal i lawinę komentarzy. W książce autorstwa Iwony Kienzler pt. "Karol i Camilla. Nowy król i miłość jego życia" odkrywamy historię związku Karola z Camillą Parker Bowles i dowiadujemy się m.in., jak wiele poświęciła ona dla nowego króla Zjednoczonego Królestwa. Romans ówczesnego księcia Karola z Camillą Parker Bowles trwał od lat 70. XX wieku. Jednak dopiero po 35 latach, 9 kwietnia 2005 roku, para stanęła na ślubnym kobiercu. Zanim jednak do tego doszło, ich miłość musiała przetrwać wiele: rozwody z ówczesnymi współmałżonkami, tragiczną śmierć księżnej Diany, a także negatywny odbiór brytyjskiego społeczeństwa. Uczucie króla Karola i Camilli Parker Bowles można zaliczyć do najbardziej skandalicznych związków miłosnych, jakie miały miejsce w historii brytyjskiej monarchii. Z biografii autorstwa Iwony Kienzler dowiemy się jednak, że króla Karola nie można określić jednoznacznie jako bezdusznego męża zdradzającego żonę, a Camilli jako kobietę, która tylko czekała na rozpad jego młodego małżeństwa. Poznamy historię ich uczucia, które jest dowodem na to, że prawdziwa miłość może oprzeć się wielu przeciwnościom losu. Pomimo upływu lat małżonkowie wciąż wyglądają na zakochanych i są dla siebie oparciem.
Rosyjscy tyrani. Od Iwana Groźnego do Władimira Putina

Rosyjscy tyrani. Od Iwana Groźnego do Władimira Putina

12,45 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Iwona Kienzler w swojej najnowszej książce zestawia biografię Władimira Putina i drogę, która zaprowadziła go na szczyty władzy, z barwnie nakreślonymi sylwetkami najbardziej krwawych carów Rosji. Kolejni rosyjscy tyrani próbowali udowodnić światu i swoim rodakom, że terror jest podstawą siły i rękojmią sukcesów. Nie przypadkiem współcześni historycy często porównują Władimira Putina do jego carskich poprzedników, takich jak: Iwan Groźny, Piotr Wielki czy Katarzyna Wielka. Autorka przekonuje, że złudne poczucie potęgi, wyjątkowości, szczególnej misji dziejowej Rosjan i ich ojczystego kraju, nie tylko jest mocno osadzone w rosyjskiej tradycji i jej historiografii, ale wypływa przede wszystkim z zakorzenionego przez wieki stylu sprawowania władzy.
Mickiewicz. Miłości i romanse

Mickiewicz. Miłości i romanse

11,45 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Wielbiciel kobiet, narodowy wieszcz, obywatel świata… Gdyby żył dzisiaj, prawdopodobnie byłby bohaterem portali plotkarskich czy tabloidów. Sensację wzbudzałyby jego związki z kobietami. Miał na swoim koncie romanse z mężatkami, a kiedy już założył rodzinę, żył w trójkącie, a zdaniem niektórych wręcz w czworokącie. Medialny rozgłos mogłyby mu też przynieść przynależność do towiańczyków czy kontrowersyjne poglądy, zwłaszcza że do ich głoszenia wykorzystywał katedrę uniwersytecką. Nic zatem dziwnego, że pomimo iż Mickiewicza okrzyknięto narodowym wieszczem, to poeta już wśród współczesnych budził emocje i powodował spory. W co zaopatrzył się młody Adam, wyruszając w podróż do Wilna? Gdzie narodził się pomysł napisania „Pana Tadeusza”? Która z kochanek Mickiewicza została upamiętniona jako Telimena? Iwona Kienzler w swojej najnowszej książce przygląda się postaci Adama Mickiewicza głównie przez pryzmat jego życia prywatnego. Dzięki temu możemy m.in. poznać jego relacje z kobietami począwszy od tajemniczych Józi i Anieli przez legendarną Marylę Wereszczakównę, Konstancję Łubieńską ‒ urodziwą mężatkę, która skutecznie odciągnęła poetę od wstąpienia w szeregi powstańców, a skończywszy na „przeklętej towianicy”, Ksawerze Deybel.
Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze. Kim byli celebryci czasów realnego socjalizmu?

Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze. Kim byli celebryci czasów realnego socjalizmu?

11,45 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
"Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze" Iwony Kienzler to zupełnie nowe spojrzenia na postaci znane z czasów PRL-u. W dobie powszechnej szarzyzny zdarzały się kolorowe ptaki i osobistości zupełnie nietuzinkowe, które stanowiły wyjątki potwierdzające regułę. Trafiały się również osoby wywierające przemożny wpływ na cały ten okres. Kim były? W czasach, kiedy sklepowe półki świeciły pustkami, a ludzie na ulicach zlewali się w wielką szarą masę, gwiazdy kina były dla ludzi konieczną odskocznią. Przypominali rajskie ptaki, którym udało się wyrwać z rzeczywistości często niespełniającej oczekiwań społeczeństwa. Na ich temat rozpowiadano plotki, które często miały destrukcyjne skutki, nazywano ich królami życia. Kto z nich zapracował na miano Czerwonego Księcia, a kto był serialowym ulubieńcem widzów? Autorka opowiada w książce o politykach, aktorach, sportowcach i dziennikarzach, ukazując ich z nieznanej do tej pory perspektywy. Pojawiają się tutaj bohaterowie uwielbiani i znienawidzeni przez społeczeństwo, a wśród nich Głowacki, Cyrankiewicz, Sokorski czy Łomnicki.
Kazimierz Odnowiciel. Roztropny polityk, zwycięski wódz

Kazimierz Odnowiciel. Roztropny polityk, zwycięski wódz

10,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Książę, który uratował kraj od całkowitego upadku i anarchii, dostaje tylko tytuł "Odnowiciel". Dlaczego Kazimierz był jednym z najważniejszych władców polskich i mimo to jest pomijany w historiografii? "Kazimierz Odnowiciel. Wojowniczy książę, który odbudował Polskę" wyjaśni ten zagmatwany problem. Kazimierz I (urodzony w 1016 roku, zmarł w roku 1056) był synem Mieszka II i Rychezy, siostry Ottona III władcy potężnego państwa niemieckiego. Według z teorii Odnowiciel nie miał być władcą, jednakże miał zostać zakonnikiem. Pomimo to przez nieciekawe zrządzenie losu musiał zająć się zarządzaniem państwem. Jego ojciec przez ekspansywną politykę Bolesława Chrobrego oraz po prostu nieszczęśliwy splot wydarzeń nie umiał poradzić sobie z wojnami ze sąsiadami i reakcją pogańską. Jako syn króla Polski zabiegał o pomoc na dworze cesarskim i ją otrzymał. Kazimierz Odnowiciel powrócił do kraju w około 1040 roku. Państwo, które pozostawił mu Bezprym oraz najeźdźcy, było w ruinie. Jednak przez swoją zręczną politykę, dobre kontakty na dworze cesarskim i umiejętność dostosowania się do sytuacji podniósł znaczenie państwa. W jaki sposób Kazimierz Odnowiciel tego dokonał? Mariusz Samp w książce "Kazimierz Odnowiciel. Wojowniczy książę, który odbudował Polskę" przedstawia nam sylwetkę tego zapomnianego władcy, który zasługuje na naszą większą uwagę. W tej pozycji możemy również dowiedzieć się o życiu osobistym tego władcy, jak również o mitach, które autor rozjaśnia czytelnikowi.
Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Seryjna morderczyni. Sadystka. Szalona kobieta. Wampirzyca. Wilkołak. Wszystkie te epitety i określenia przypisywane są Elżbiecie Batory. Słynęła nie tylko z wyrafinowanego okrucieństwa, lecz także z nieprzeciętnej inteligencji i urody. Zwana „Panią na Czachticach” lub „Wampirzycą z Transylwanii”, przeszła do historii jako jedna z najokrutniejszych kobiet Europy. Do dzisiaj krążą opowieści o księżnej owładniętej obsesją wiecznej młodości, dla osiągnięcia której kąpała się we krwi młodych dziewic. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialna za ponad sześćset zabójstw, które się jej przypisuje? A może krewna króla Polski Stefana Batorego była ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych do spółki z żądnymi władzy Habsburgami? Prawda wydaje się równie intrygująca jak legenda, która ciągnie się za „Krwawą Hrabiną”.
Kupiona i sprzedana

Kupiona i sprzedana

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Książka, która pokazuje jedno z mroczniejszych oblicz kobiecego świata. Zobacz, jak jedna nieprzemyślana decyzja może zaważyć na całym życiu. "Kupiona i sprzedana" to książka, w której została spisana prawdziwa historia Megan Stephens. Jako dziecko nigdy nie miała lekkiego życia. Ojciec był alkoholikiem, jej rodzice szybko się rozwiedli. Niespodziewanie jednak, gdy miała czternaście lat, matka zaproponowała jej wspólny wyjazd na wakacje do Grecji: tylko ona i córka, by wreszcie mogły pobyć razem i odpocząć. Na miejscu obie poznały mężczyzn, matka – Nikosa prowadzącego na miejscu własny lokal, a Megan – Jaka, dorosłego, ale żywo nią zainteresowanego Albańczyka. Dziewczyna była oczarowana przystojnym mężczyzną, spędzała z nim każdą wolną chwilę. Z początku udało jej się namówić matkę na przesunięcie wyjazdu z Grecji, potem niemal siłą wymogła na niej zgodę na to, by zostać przy ukochanym. Matka ostatecznie uległa i zaufała nieznajomemu na tyle, by powierzyć mu pod opiekę córkę. Po jej wyjeździe Megan zaczęła pracę, by pomóc Jakowi, który potrzebował pieniędzy. Najpierw wcieliła się w rolę tancerki z klubu, potem jeździła do domów różnych klientów, by ostatecznie pracować także na ulicy i w domach publicznych. Dziewczyna nikomu jednak nie mówiła o tym, co się działo, nawet matce, która przeprowadziła się do Grecji i zamieszkała w pobliżu. W końcu Jak, po kilku latach wyzyskiwania i zmuszania Megan do rzeczy, na jakie wcale nie miała ochoty, sprzedał ją handlarzowi ludźmi. Dopiero, gdy dziewczyna trafiła do szpitala, pomocną dłoń wyciągnęli do niej dobrzy ludzie.
Tylko nie mów mamie

Tylko nie mów mamie

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Wstrząsająca relacja dziecka – ofiary ojca-drapieżcy i obojętności matki. Międzynarodowy bestseller sprzedany w 1,5 mln egzemplarzy. Miłość mamy dawała mi poczucie bezpieczeństwa. Byłam pewna, że każe mu przestać. Ale nie kazała. Matka i córka. Nie widziały się od lat. Teraz Toni czuwa przy umierającej matce i czeka na prośbę o przebaczenie... Patrzy na matkę i widzi siebie – małą, śliczną Antoinette, dziewczynkę, którą była. I o której wspomnienie musiała ukryć głęboko w niepamięci. Żeby móc dalej żyć… Pierwsze lata życia Antoinette to idylla, z dystyngowaną matką i kochającą babcią. Ale wszystko się zmienia, kiedy tata wraca z wojska. Zaczyna się koszmar. Toni ma sześć lat, gdy po raz pierwszy tatuś całuje ją... Nie tak jak ojciec całuje córkę. – Tylko nie mów mamie – ostrzega – bo przestanie cię kochać. Jednak dziecko mówi mamie. A matka nie chce nawet o tym słyszeć... Od tej chwili Toni musi mieć z tatusiem wspólną „tajemnicę”… Przez osiem lat… A kiedy prawda wreszcie wychodzi na jaw, dziewczynka zostaje potępiona, wtrącona w otchłań depresji i autodestrukcji.Nadzieję i siłę musi znaleźć sama w sobie. Tylko nie mów mamie, tragiczna historia dzieciństwa, przebaczenia sobie samej i triumfu nad przeszłością, przypomina niewiarygodną wręcz powieść z najwyższej półki: napisaną pięknym językiem, przejmującą i wzruszającą. Wydana w 12 krajach, w Anglii i we Francji zajmowała przez wiele tygodni 1. miejsce na listach bestsellerów. Doczekała się kontynuacji Kiedy tata powraca.
Ćwiczenia z utraty

Ćwiczenia z utraty

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, odchodzeniu i bólu rozłąki. Nowe, uzupełnione o obszerne posłowie wydanie. Ćwiczenia z utraty to zapis kilkunastu ostatnich miesięcy wspólnego życia Agaty Tuszyńskiej i jej męża, krytyka literackiego, tłumacza i podróżnika, emigranta ‘68 roku, Henryka Dasko. To rzeczowo, prawie na „gorąco” spisywany dziennik, odsłaniający grozę i rzeczywistość choroby ostatecznej oraz to, że śmierci nie da się oswoić. Z drugiej strony to piękna, emocjonalna książka poetycka. Opowieść o miłości i walce o życie, a w końcu o godność umierania. Dzielili życie przez kilkanaście lat. Między kontynentami, z daleka, kawałkami wydzieranymi z pracowitego czasu obojga – dni, tygodnie, rzadko więcej, bo były obowiązki, odpowiedzialność, jego dzieci, jej studenci, książki, biznesowi partnerzy. Ich czas miał się właśnie zacząć. Wybrali dla siebie wspólny warszawski adres. Ale mężczyzna, którego kochała i z którym miała się zestarzeć śmiertelnie zachorował. Wyrok był nagły i jednoznaczny – nowotwór złośliwy mózgu. Nie było nadziei. W geście obrony mówili o miłości: „Będziemy walczyć, będziemy razem. Nie poddamy się”. Ta książka to terapia, pożegnanie i swoisty pomnik dla ukochanej osoby.
Czekoladowa dynastia. Czas Karola

Czekoladowa dynastia. Czas Karola

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Czas Karola" to opowieść o początkach warszawskiej wytwórni czekolady Karola Wedla. Dzieje wyjątkowej rodziny na tle wyjątkowej epoki. Joanka Miller ma zaledwie siedemnaście lat, gdy zostaje służącą w berlińskim domu państwa Wedlów. Ma sumiennie wypełniać obowiązki i trzymać język za zębami. To, co dzieje się w domu, musi za wszelką cenę w nim pozostać. Tymczasem nadchodzi rok 1851. Karol Wedel i jego rodzina przenoszą się do Warszawy. Tam słynny już wówczas cukiernik postanawia otworzyć nową wytwórnię czekolady. "Czas Karola", pierwsza część cyklu "Czekoladowa dynastia", to opowieść o początkach jednej z najbardziej znanych polskich firm wszech czasów. Dla historii cukiernictwa postać Karola Wedla jest niemalże pomnikowa. Tutaj widzimy go jako człowieka z krwi i kości; Niemca z urodzenia, Polaka z wyboru. Poznajemy jego rodzinę i nękające ich problemy. Śledzimy losy pracowników Wedlów. A wszystko to na tle niezwykle barwnej, intrygującej epoki, jaką II połowa XIX wieku była w Warszawie, w będącej pod zaborami Polsce i na całym świecie. To czasy wielkich monarchii, kolonializmu, zmieniających świat wynalazków i początki emancypacji kobiet. W Polsce to też czasy, w których tworzyli klasycy rodzimej literatury: Sienkiewicz, Kraszewski, Prus... Na kartach niniejszej książki spotkamy ówczesne sławy, będziemy gościć na warszawskich salonach, odwiedzimy magazyn Stanisława Wokulskiego i zasiądziemy w ukochanej przez Ignacego Rzeckiego pijalni czekolady.
Biografie i wspomnienia to kategoria, w której można znaleźć autentyczne opisy życia danej postaci. Odnajdziesz tu najbardziej poruszające i wzruszające opowieści. Biografie i wspomnienia słynnych ludzi mogą inspirować czytelnika, ponieważ to prawdziwe historie opisujące bagaż doświadczeń oparty na wzlotach, ale też upadkach danej postaci. W naszej ofercie znajdziesz m.in. biografie historyczne, aktorów, pisarzy, sportowców, a także ludzi ciężko doświadczonych przez los. Wybierz książki z naszej oferty i poznaj prawdziwe losy bohaterów, które może zainspirują Cię do pozytywnych działań.
1 2 3 4 5 6 7

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry