Strona główna Literatura, beletrystyka Biografie i wspomnienia
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 64%
298,20 zł 105,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Do ostatnich dni
Do ostatnich dni
39,90 zł 12,55 zł
Promocja!
Nazywają mnie Śmierć
Nazywają mnie Śmierć
39,90 zł 14,95 zł
Promocja!
Szaranowicz. Życie z pasją
Szaranowicz. Życie z pasją
49,99 zł 13,35 zł

Biografie i wspomnienia | tania książka

Ćwiczenia z utraty

Ćwiczenia z utraty

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, odchodzeniu i bólu rozłąki. Nowe, uzupełnione o obszerne posłowie wydanie. Ćwiczenia z utraty to zapis kilkunastu ostatnich miesięcy wspólnego życia Agaty Tuszyńskiej i jej męża, krytyka literackiego, tłumacza i podróżnika, emigranta ‘68 roku, Henryka Dasko. To rzeczowo, prawie na „gorąco” spisywany dziennik, odsłaniający grozę i rzeczywistość choroby ostatecznej oraz to, że śmierci nie da się oswoić. Z drugiej strony to piękna, emocjonalna książka poetycka. Opowieść o miłości i walce o życie, a w końcu o godność umierania. Dzielili życie przez kilkanaście lat. Między kontynentami, z daleka, kawałkami wydzieranymi z pracowitego czasu obojga – dni, tygodnie, rzadko więcej, bo były obowiązki, odpowiedzialność, jego dzieci, jej studenci, książki, biznesowi partnerzy. Ich czas miał się właśnie zacząć. Wybrali dla siebie wspólny warszawski adres. Ale mężczyzna, którego kochała i z którym miała się zestarzeć śmiertelnie zachorował. Wyrok był nagły i jednoznaczny – nowotwór złośliwy mózgu. Nie było nadziei. W geście obrony mówili o miłości: „Będziemy walczyć, będziemy razem. Nie poddamy się”. Ta książka to terapia, pożegnanie i swoisty pomnik dla ukochanej osoby.
Czekoladowa dynastia. Czas Karola

Czekoladowa dynastia. Czas Karola

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Czas Karola" to opowieść o początkach warszawskiej wytwórni czekolady Karola Wedla. Dzieje wyjątkowej rodziny na tle wyjątkowej epoki. Joanka Miller ma zaledwie siedemnaście lat, gdy zostaje służącą w berlińskim domu państwa Wedlów. Ma sumiennie wypełniać obowiązki i trzymać język za zębami. To, co dzieje się w domu, musi za wszelką cenę w nim pozostać. Tymczasem nadchodzi rok 1851. Karol Wedel i jego rodzina przenoszą się do Warszawy. Tam słynny już wówczas cukiernik postanawia otworzyć nową wytwórnię czekolady. "Czas Karola", pierwsza część cyklu "Czekoladowa dynastia", to opowieść o początkach jednej z najbardziej znanych polskich firm wszech czasów. Dla historii cukiernictwa postać Karola Wedla jest niemalże pomnikowa. Tutaj widzimy go jako człowieka z krwi i kości; Niemca z urodzenia, Polaka z wyboru. Poznajemy jego rodzinę i nękające ich problemy. Śledzimy losy pracowników Wedlów. A wszystko to na tle niezwykle barwnej, intrygującej epoki, jaką II połowa XIX wieku była w Warszawie, w będącej pod zaborami Polsce i na całym świecie. To czasy wielkich monarchii, kolonializmu, zmieniających świat wynalazków i początki emancypacji kobiet. W Polsce to też czasy, w których tworzyli klasycy rodzimej literatury: Sienkiewicz, Kraszewski, Prus... Na kartach niniejszej książki spotkamy ówczesne sławy, będziemy gościć na warszawskich salonach, odwiedzimy magazyn Stanisława Wokulskiego i zasiądziemy w ukochanej przez Ignacego Rzeckiego pijalni czekolady.
Cyngielki, gwardzistki, terrorystki. Polki, które zabijały dla sprawy

Cyngielki, gwardzistki, terrorystki. Polki, które zabijały dla sprawy

14,35 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Książka "Cyngielki, gwardzistki, terrorystki. Polki, które zabijały dla sprawy" to biografie kobiet, których historia niekoniecznie stawiała na piedestale, a które postanowiły wziąć czynny udział w walce zbrojnej. W książce przedstawione są sylwetki kobiet, żyjących w czasach konfliktów zbrojnych toczących się na ziemiach polskich. Jednak zamiast strachu i rezygnacji wyzwoliło to w nich cechy, o które same zapewne by się nie podejrzewały. Przez niektóre osoby mogły być postrzegane jako postaci nieco kontrowersyjne oraz bezkompromisowe. Jedną z bohaterek biografii jest Wanda Gretz, biorąca czynny udział w obu wojnach światowych. W pierwszej walczyła ubrana w męski mundur. W drugiej natomiast zajmowała się szkoleniem kobiet w walce z wrogiem. W szeregach kontrwywiadu AK swoje działania prowadziła natomiast Izabella Horodecka, najskuteczniejsza wywiadowczyni, która przygotowała likwidację 23 zdrajców. Autor ukazuje też losy 25-letniej Niuty Tajtelbaum, która zajęła się organizacją kobiecego plutonu wojskowego w getcie warszawskim podczas II wojny światowej. Poznamy również historię Anny Szarzyńskiej-Rewskiej, zapomnianej autorki głośnego zamachu na generała SS - Franza Kutscherę, zwanego katem Warszawy.
Wiara. Autobiografia

Wiara. Autobiografia

12,25 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Tylko Witkowski mógł napisać taką autobiografię! Po koronki na suknię ślubną moja mama z babcią pojechały do NRD. W Polsce nigdzie nie można było ich dostać. – I gdzie teraz jest ta suknia, mamo? – No przecież ty polazłeś w niej kiedyś na imprezę do jakiegoś klubu gejowskiego i tyle ją widziałam… – No może po prostu nie dało się jej już doprać… Tej sukni nie ma i nigdy już nie będzie. Prawdopodobnie wracając z owej dyskoteki, pijany, zataczałem się w niej, dotąd nieskalanej, idąc jak zwykle przez pikietę, bo na dyskotece nigdy nie udawało się niczego wyrwać. Możliwe, że rozdarli ją prawdziwi lub tylko urojeni luje. Możliwe, że wracałem w niej o czwartej rano, o pierwszym świcie do domu, na piechotę, bo nie jechał żaden nocny tramwaj, kulejąc i rzygając w krzakach. Po cichu otwierałem sobie drzwi do mieszkania i z ulgą zdzierałem z siebie pijące i drapiące koronki. W tych koronkach z NRD i sukni ślubnej, która miała dwa wcielenia, zawiera się kwintesencja tej autobiografii. To historia pełna gratów, które już nie istnieją. Zapachy, dźwięki i obrazy tworzące świat dziecka dorastającego w czasach PRLu odsyłają nas wprost do Michasia, który wierzył w czary, w Boga i we wszystko co się dało. Centrum jego świata stanowił wielki Baobab, rosnący na podwórzu, a systematycznie podpalane baraki Cyganów były jego granicą. To tam powoli budowało się literackie imaginarium pisarza. Kres tego świata wyznaczyła brutalna inicjacja seksualna w 1990 roku. Sentymentalna podróż do dzieciństwa Michała Witkowskiego odpowiada na pytanie: jak rodził się pisarz? „Nareszcie mogę mówić we własnym imieniu, własnym językiem, o rzeczach, które przeżyłem, a nie zmyśliłem, na temat, który mnie najbardziej interesuje, czyli o moim doświadczeniu tego, co nazywamy potocznie "życiem"! Co za ulga!” A to dopiero pierwsza część Autobiografii!
Facemaker. Historia człowieka, który stworzył chirurgię plastyczną

Facemaker. Historia człowieka, który stworzył chirurgię plastyczną

13,35 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Korzystanie z chirurgii plastycznej jest już tak powszechne, że nikt się nie zastanawia, czy dana osoba wcześniej wyglądała inaczej. Jak jednak narodziła się ta dziedzina medycyny? Biografia "Facemaker. Historia człowieka, który stworzył chirurgię plastyczną" to znakomita biografia opisująca narodziny chirurgii plastycznej i jej twórcę Harolda Gilliesa. Autorka Lindsey Fitzharris w swojej książce w bardzo ciekawy i poruszający sposób opowiada o tym, jak narodził się dział medycyny plastycznej i kto był jej prekursorem. Pierwsza wojna światowa okazała się drastyczna i pochłonęła miliony żyć. Broń użyta podczas tej wojny zebrała niszczycielskie żniwo, a miotacze ognia, gazy bojowe czy bagnety powodowały rany, które nawet po zagojeniu wyglądały potwornie. Żołnierze, którzy wrócili do domu, często byli okaleczeni, a ich twarze budziły odrazę. Żony nie chciały patrzeć na swoich mężów, odchodziły od nich, a dzieciaki spoglądały na ojców ze strachem. Pomoc okazał im lekarz pochodzący z Nowej Zelandii - Harold Gillies, który został pionierem medycyny plastycznej.
Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej...

Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej...

13,35 zł   59,99 zł
Opis
Zamknij
Kocham Pana, Panie Sułku! Tymi słowami zwraca się do swojego ojca dorosła już Marianna. Jacek Janczarski odszedł nagle, gdy miała sześć lat; w jej pamięci zostało zaledwie kilka wspomnień. By lepiej poznać tatę, postanawia uważnie wysłuchać jego audycji, przestudiować bogate archiwum i spotkać się z ludźmi, którzy go znali, między innymi z Arturem Andrusem, Magdą Jethon, Stefanem Friedmannem, Piotrem Fronczewskim. Rozmawia z dawno niewidzianą rodziną, byłą żoną ojca i przyrodnim bratem. Jakie były twórcze początki Jacka Janczarskiego? Jak powstały kultowe postaci pana Sułka, pani Elizy i gajowego Maruchy? Skąd wzięła się legendarna dziś Rodzina Poszepszyńskich? Co zapoczątkowało współpracę Janczarskiego z Bareją i dlaczego to właśnie Ewa Błaszczyk zagrała Mariana Koniuszkę w Zmiennikach? A także: jak napisać dobrą komedię i jak wywierać wpływ na kobiety w przybytku gastronomicznym? Zabawna i wzruszająca, pełna barwnych anegdot z czasów świetności polskiej rozrywki opowieść o poszukiwaniu - czasem niełatwej - prawdy o ojcu, który odszedł zdecydowanie za wcześnie.
Wham! George i ja

Wham! George i ja

14,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Czytając książkę "Wham! George i ja", będziesz miał jedyną w swoim rodzaju okazję poznania prawdziwej historii zespołu - i to z najlepszego możliwego źródła! Boże Narodzenie, a właściwie okres, który je poprzedza, na zawsze zmienił się w roku 1984, kiedy to George Michael i Andrew Ridgeley nagrali najbardziej znany świąteczny kawałek o "Last Christmas". Od tej chwili nikt nie wyobraża sobie okresu przedświątecznego bez tej piosenki. Zespół składający się z dwóch zaledwie osiemnastoletnich chłopaków w szybkim tempie zaczął zdobywać popularność na wszystkich możliwych listach przebojów na całym świecie. Takie utwory, jak "Wake Me Up Before You Go-Go", czy "The Edge of Heaven" porywały do tańca tłumy dziewczyn i chłopaków, rozgrzewając parkiet do czerwoności. Kiedy w 1986 roku postanowili zakończyć współpracę, fani przez długi czas nie mogli się z tym pogodzić. Ich ostatni koncert, który odbywał się na stadionie Wembley, przyciągnął tłumy spragnionej dobrej muzyki publiczności. Mimo że zespół rozpadł się 34 lata temu, nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych na całym świecie. Andrew Ridgeley to brytyjski piosenkarz i gitarzysta, współzałożyciel zespołu "Wham". Duet z Georgem Michaelem przyniósł mu największą popularność. Ridgeley po raz pierwszy postanowił podzielić się z fanami zakulisowymi opowieściami i ciekawostkami na temat zespołu, jak i samego nieodżałowanego George'a Michaela.
Zbyszek przez przypadki

Zbyszek przez przypadki

14,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Wywiad, a w zasadzie luźna rozmowa ze Zbigniewem Zamachowskim przeprowadzona przez Beatę Nowicką pokazuje czytelnikowi życie i twórczość jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. "Zbyszek przez przypadki" to ciekawe i nowatorskie podejście do biografii, bez próby stworzenia mity idealnego idola. Obowiązkowa lektura dla fanów polskiej kultury, jak i samego Zbigniewa. Zbigniew Zamachowski w rozmowie z Beatą Nowicką odkrywa przed czytelnikiem swoje życie i twórczość, która rozpoczęła się jeszcze w czasie jego dzieciństwa. Opowiada o swoich przygodach ze znajomymi ze świata wielkiego ekranu oraz trochę o życiu prywatnym. Aktor znany z setki ról, podkładający głosy pod znane postacie i odgrywający ikonicznych bohaterów po raz kolejny wychodzi do widza, tym razem w nietypowej dla siebie formie. "Zbyszek przez przypadki" to szczera publikacja, bez zbędnego patosu, skierowana w pierwszej kolejności na czytelnika i nastawiona na niego. Pokazuje, że nawet największe nazwiska prowadzą zwykłe życie, mają swoje wzloty i upadki oraz starają się radzić sobie z codziennymi problemami.
Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie

Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Wojna na Ukrainie to niewątpliwie ogromna zbrodnia, która dotyka nie tylko żołnierzy, ale także zwykłych mieszkańców tego kraju. Powstało już wiele reportaży ukazujących nam obraz tego przejmującego konfliktu zbrojnego. Jednym z nich jest dzieło zatytułowane "Siostry Nadziei" autorstwa Agaty Puścikowskiej. Dzieło to nosi podtytuł "Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie" i opowiada historie sióstr zakonnych, które - mimo że mogły opuścić ten kraj w poszukiwaniu pomocy - począwszy od 24 lutego 2022, dzielnie walczą o zachowanie człowieczeństwa w piekle, jakie zgotowali im Rosjanie. Kobiety zajmują się organizacją pomocy humanitarnej, opatrują rannych żołnierzy oraz zapewniają schronienie ludziom, którzy uciekają przed wojną. Opiekują się także sierotami oraz wspierają duchowo walczących żołnierzy oraz cywilów. Książka ta to przejmujące świadectwo wojny, widziane oczyma zwykłych ludzi, którzy ryzykują własne zdrowie oraz życie, aby nieść pomoc innym.
Żony Beatlesów. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr

Żony Beatlesów. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr

14,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Miłość była tematem wielu piosenek czwórki z Liverpoolu. Od wczesnych lat sześćdziesiątych, kiedy dopiero stawali się rozpoznawalni, aż do schyłku dekady, gdy coraz trudniej było im pracować jako zespół, piosenki o miłości pojawiały się na każdym z wydanych albumów. Inspiracją do wielu z nich były kochanki, muzy i żony. Kim były kobiety, które kochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr? "Żony Beatlesów" to książka napisana przez Marca Shapiro, autora wielu biografii muzycznych, m.in. takich gwiazd jak Adele, Justin Bieber czy Carlos Santana. Shapiro z niezwykłą dociekliwością przygląda się związkom Johna, Paula, George'a i Ringo, snując opowieść o miłości, zazdrości, zdradach i rozstaniach. A to wszystko w atmosferze szalonych lat sześćdziesiątych i panującej beatlemanii. Dzięki historiom opowiedzianym przez autora możemy spojrzeć na słynnych chłopców z Liverpoolu oczami najbliższych im kobiet, dla których byli nie tylko słynnymi muzykami, ale przede wszystkim mężami, ojcami ich dzieci i zwykłymi facetami, którzy mają swoje wzloty i upadki. W jakich okolicznościach John Lennon poznał Yoko Ono i czy to prawda, że to ona pchnęła swojego męża w ramiona kochanki? Kim tak naprawdę była kobieta, którą Paul McCartney poznał w jednym z londyńskich klubów i z którą spędził niemal 30 lat swojego życia? Te i inne fascynujące historie znajdziemy w książce Marca Shapiro. To lektura zarówno dla tych, którzy w latach sześćdziesiątych, pośród szumów i trzasków, słuchali Radia Luxemburg, jak i dla nieco młodszych czytelników, dla których muzyczny świat tej kolorowej dekady to odległa historia.
Upadły amant. Historia Igo Syma

Upadły amant. Historia Igo Syma

13,45 zł   54,90 zł
Opis
Zamknij
Tematyka II Wojny Światowej wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Konflikt totalny, który zamienił życie wielu ludzi w piekło, był też epoką, w której przez historię całego konfliktu państw Alianckich i Osi przewinęli się bardzo interesujący ludzie. Jedni byli w stanie poradzić sobie z nową rzeczywistością, jednocześnie nie tracąc honoru, jednak do tej grupy ludzi nie należał Karol Antoni Juliusz Sym, znany szerzej jako Igo Sym. Próby zilustrowania jego życia podjął się Marek Teler - książka "Upadły amant" ukazała się na rynku dzięki wydawnictwu Skarpa Warszawska. Igo Sym jest jednym z najbardziej znanych kolaborantów Niemieckich z okresu okupacji. Życie aktora było bardzo burzliwe - brał udział w pierwszej wojnie światowej i późniejszych walkach terytorialnych już, po ponownym pojawieniu się Polski na mapach Europy. Po karierze żołnierza zdecydował się na branżę aktorską, debiutując w 1925 roku. W następnych latach Sym grał w filmach austriackich i niemieckich, a w 1931 roku zdecydował się na powrót do ojczyzny. Podczas II wojny światowej przez pewien czas był członkiem straży obywatelskiej, ale bardzo szybko stał się jednym z kolaborantów. Pewien czas był obserwowany przez sąd Związku Walki Zbrojnej, a niedługo po premierze filmu "Heimker" ten sam sąd karny wydał na niego wyrok śmierci. Był to jeden z najbardziej obrzydliwych filmów propagandowych w historii kinematografii. Autor skupia się nie tylko na samej historii Syma, ale i na tym, jakim był człowiekiem, co sądził o innych osobowościach mediów, których wypowiedzi na jego temat również zebrano. Czytelnik ma szansę ujrzeć twarz Karola Antoniego Juliusza Syma od strony relacji rodzinnych. Historia Syma kończy się w 1941 roku, kiedy to zostaje zastrzelony, czego okoliczności również można znaleźć w książce "Upadły Amant. Historia Igo Syma".
Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

13,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
“Tim Cook. Człowiek, który wyniósł Apple na wyższy poziom” to tytuł obok, ktorego nie można przejść obojętnie. Choć bohater książki autorstwa Leandera Kahneya być może nie będzie na tyle barwną i kontrowersyjną postacią, by kręcić o niej filmy nominowane do prestiżowych nagród, to jego zasługi w rozwoju Apple pozostają niezaprzeczalne. Apple to światowy potentat w branży elektronicznej, w pewnym sensie też ikona stylu życia i symbol pewnego statusu. Z tą firmą nierozerwalnie wiąże się postać Steve’a Jobsa, geniusza, który stworzył jej podwaliny. Jobsa nie ma już na tym świecie od kilku lat - a Apple nie stanęło w miejscu, lecz dalej się rozwija. Na dalszy postęp firmy składa się nie tylko praca designerów, inżynierów i menadżerów, lecz także konsekwentna wizja firmy, której przestrzega jego następca. Choć postać okularnika w czarnym golfie stała się już legendą świata technologii, to jego następca Tim Cook (mimo że o wiele mniej ekstrawagancki) pozostaje człowiekiem o szerokich horyzontach, dzięki którym powiódł powierzone mu przedsiębiorstwo ku kolejnym sukcesom. Mogą go państwo poznać bliżej, czytając jego pierwszą biografię. Potrojenie wartości firmy (przekroczyła jako pierwsza w historii próg 1 biliona dolarów) to osiągnięcie, które jest w dużej mierze jego zasługą. Aby jak najlepiej nakreślić rysy obecnego CEO Apple, Leander Kahney przeprowadził szereg rozmów ze współpracownikami i znajomymi prezesa jednej z największych spółek technologicznych w dziejach. Jego książka to setki relacji o życiu człowieka, który odpowiada za tysiące pracowników Doliny Krzemowej. Autor śledzi losy Tima Cooka od jego najwcześniejszych lat, początków w Apple oraz decyzji i dylematów, które musiał rozstrzygnąć, będąc już następcą nieodżałowanego Steve’a Jobsa. Kahney prowadzi historię Cooka od rodzinnej miejscowości w Alabamie po decyzję o odmowie współpracy z FBI, żądającej od firmy złamania własnych zasad i obietnic złożonych klientom. Kulisy tej i innych spraw ukazują, jak wielce różną postacią od Jobsa jest Tim Cook - i jak wiele zmieniło się w działaniu tej wielkiej korporacji.
Szaranowicz. Życie z pasją

Szaranowicz. Życie z pasją

13,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Niezwykle ciekawa historia znanego komentatora sportowego. Włodzimierz Szaranowicz, który od lat komentuje zmagania polskich skoczków narciarskich, a także naszych atletów na igrzyskach olimpijskich. Dzięki książce "Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją" dowiesz się, przez co przeszedł oraz jak wyglądała jego kariera i dążenie do celu. Poznaj nie tylko wybitnego komentatora i dziennikarza, ale również cudowną osobowość i charakter Włodzimierza Szaranowicza! Osiągnął wiele sukcesów sportowych, jest najlepszy w tym, co robi, a cała polska zna go z jego niesamowitych i porywających komentarzy. Potrafi wzbudzać emocje podczas komentowanych rozgrywek. Jak nikt inny rozumie i przeżywa sport. Czytając książkę, poznasz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dowiesz się, jak dorastał i jak wyglądało jego życie. Jak udało mu się pogodzić karierę z rodziną? Jak wyglądały jego początki oraz dlaczego cały świat tak bardzo polubił go, za to, co robi? Sam Włodzimierz Szaranowicz, wraz z córką Martą Szaranowicz-Kusz napisał tę książkę, by móc podzielić się swoją historią z innymi. Lektura zawiera szczerą rozmowę ojca z córką, z której można dowiedzieć się wiele tajemnic z życia bohatera, a także przekonać się o jego ogromnym doświadczeniu życiowym, dzięki któremu stał się tym, kim jest. Ta książka opowiada nie tylko o sporcie i karierze komentatora, ale również o rodzinie, problemach życiowych oraz o dobrych i złych momentach. Sam przekonaj się, kim tak naprawdę jest Włodzimierz Szaranowicz i przez co przechodził!
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

10,15 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli kochasz klasykę polskiego rocka i muzykę Oddziału Zamkniętego, to nie przegap tej książki! Pierwsza biografia kultowego zespołu to doskonały wgląd w jego burzliwą historię, którą masz okazję w końcu poznać! "Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami" to wejście do szalonego rockowego świata, którego nie będziesz chciał opuścić! Oddział Zamknięty to nie przelewki. W przypadku tej grupy półśrodki nigdy nie wchodziły w grę. Zresztą to słowo w słowniku muzyków praktycznie nie istniało. Wrzucić piąty bieg i jazda aż do zatarcia silnika - z taką właśnie filozofią kojarzony jest ten zespół. Imprezy bez żadnych zahamowań, hektolitry alkoholu i hotelowe rozróby okazały się stałymi punktami programu. Mimo to pierwsze miejsce zawsze należało się muzyce. Ostra i bezkompromisowa twórczość trafiła na podatny grunt. Oddział Zamknięty to zespół, który przemówił do młodzieży jak żaden inny dzięki swojej szczerości i pasji. Z jednej strony zapraszał do zabawy i oderwania się od codziennej szarości, z drugiej prowokował do myślenia. Połączenie tych elementów przyniosło efekty w postaci wielu niezapomnianych hitów, które stały się klasykami. Oddział Zamknięty zawsze kojarzy się z dwiema istotnymi w historii zespołu postaciami. Krzysztof Jaryczewski, twórca pokoleniowych hymnów, i Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, zdystansowany wobec świata gitarzysta i strażnik rockowego riffu, to główni bohaterowie, dzięki którym ta opowieść jest tak barwna i fascynująca. W przeszłości bliscy sobie niczym bracia. Obecnie oddzieleni od siebie murem prawników. Ponad cztery dekady działalności, sukcesów i katastrof to ekstremalna jazda bez żadnych kompromisów. Sięgnij po tę książkę, a w pełni poczujesz rockowy klimat!
Arsene Wenger. Autobiografia

Arsene Wenger. Autobiografia

9,15 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Innowator – gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”. Jednak to Wenger w ciągu kilku lat wyznaczył nowe standardy profesjonalnego futbolu i zrewolucjonizował myślenie o diecie, treningu czy sposobie gry. To on wprowadził do angielskiego futbolu francuskie piękno i polot na boisku, wyrażane niesamowitym połączeniem dynamiki, techniki i szybkości. Jemu zawdzięczamy ukształtowanie takich piłkarskich wirtuozów jak Dennis Bergkamp, Thierry Henry czy Cesc Fàbregas, wspieranych przez silne osobowości pokroju Patricka Vieiry czy Jensa Lehmanna. Mistrz – podczas bogatej kariery trenerskiej był finalistą Ligi Mistrzów, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Anglii, a także siedmiokrotnie Puchar Anglii – najstarsze piłkarskie trofeum na świecie. Jego legendarni „Invincibles” w sezonie 2003/2004 zostali mistrzami Anglii, nie ponosząc nawet jednej ligowej porażki – to rekord, którego na Wyspach do tej pory nie udało się wyrównać żadnemu menedżerowi i żadnej drużynie. Legenda – jeden z najbardziej charakterystycznych menedżerów w historii piłki nożnej. Prawdziwy dżentelmen, człowiek do końca wierny swoim zasadom mówiącym, że można i należy wygrywać w pięknym stylu, a futbol to sztuka. Pierwsza autobiografia prawdziwej legendy futbolu! Pełna smaczków, anegdot i niepublikowanych dotąd wypowiedzi. Must read dla każdego fana piłki nożnej, w szczególności angielskiej.
Avicii. Biografia Tima Berglinga

Avicii. Biografia Tima Berglinga

12,25 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Intymna biografia kultowego DJ-a, który odszedł zbyt wcześnie. Avicii był wizjonerem. Poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem. Ale Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja – jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Pozostawił po sobie największe hity klubowej sceny, takie jak "Wake Me Up", "Waiting for Love" czy "Levels", i gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych. "Avicii. Biografia Tima Berglinga" została napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona, który dzięki wywiadom z rodziną Tima, jego przyjaciółmi i kolegami z branży muzycznej dogłębnie poznał producenta-gwiazdę. Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor nie stronił od ukazywania demonów, z którymi walczył chłopak, i propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów jednej z najjaśniej świecących gwiazd muzycznych ostatniej dekady.
Jurgen Klopp. Robimy hałas

Jurgen Klopp. Robimy hałas

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Jurgen Klopp. Robimy hałas to prawdziwa i rzetelna historia genialnego trenera! Poznaj drogę, którą musiał przejść, aby stać się legendą. Wielu jest trenerów godnych zapamiętania. Niewielu jednak wciąż możemy poznać, a szczególnie przeczytać o kulisach ich sukcesu. Tym razem możemy sięgnąć po rzetelnie napisaną biografię kultowego trenera, Jurgena Kloppa. Jurgen Klopp to charyzmatyczny wojownik, który nigdy nie odpuszcza. Wulkan energii, żywioł oddany całym sercem swojej pasji i pracy, czyli piłce nożnej. Bez niej nie wyobraża sobie życia. Prowadzone przez niego drużyny osiągają niesamowite wyniki, a na dodatek potrafią dostarczyć swoim kibicom emocji i niezapomnianych wzruszeń. To właśnie jemu możemy zawdzięczać to, w jakim miejscu znalazł się Robert Lewandowski. Również Klopp odpowiada za stworzenie polskiego trio w Borussi. W tej książce możemy poznać znanego trenera również i z innej, bardziej prywatnej strony. Czy w swoim życiu jest równie charyzmatyczny i stanowczy? Jurgen Klopp. Robimy hałas to wciągająca biografia, która spodoba się nie tylko kibicom i fanom piłki nożnej. Każdy, kto chciałby przeczytać o niebanalnej i ciekawej postaci z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Jego ogrom pracy i zaangażowania dał początek nowej piłce nożnej i pokazał, jak upór i stanowczość mogą przynieść oczekiwane rezultaty.
Wspomnienia naocznego świadka

Wspomnienia naocznego świadka

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli ciekawi Cię historia, a w szczególności ta dotycząca życia polskiej arystokracji na przełomie XVIII i XIX wieku, "Wspomnienia naocznego świadka" muszą znaleźć się na Twojej półce! Subiektywna kronika historycznych wydarzeń i postaci spisana przez jedną z członkiń ówczesnej arystokracji, Annę z Tyszkiewiczów Potocką-Wąsowiczową. "Wspomnienia naocznego świadka" to pamiętnikarski zapis wydarzeń z przełomu XVIII i XIX wieku, niepozbawiony inteligentnego, ironicznego komentarza autorki. Wspomnienia arystokratki obejmują wydarzenia od roku 1794 do początków istnienia Królestwa Kongresowego. Potocka-Wąsowiczowa dzięki swojemu pochodzeniu i rodzinnym koneksjom może z bliska przyglądać się wydarzeniom na arenie politycznej i poddawać je własnej ocenie. Poprzez pamiętnik autorki możemy poznać opisy miejsc i rezydencji, w których przebywała, charakterystykę dworu królewskiego, obowiązujące na nim obyczaje, maniery czy relacje. Pamiętnikarka w sposób barwny i obrazowy przedstawia czytelnikowi realia panujące w tamtym okresie historycznym.
Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku

Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku

17,95 zł   69,90 zł
Opis
Zamknij
Co wspaniałego i strasznego wydarzyło się za sprawą Mikołaja Kopernika? Jak doszło do największej rewolucji naukowej wszech czasów? Kto brał udział w obalaniu naukowych mitów, a komu na rękę było trwanie w nieprawdzie? Gdzie toczyła się walka o zrozumienie i zaakceptowanie nowego obrazu świata? Dlaczego zakazywano drukowania i czytania niektórych książek? Kiedy przestano dyskryminować, więzić, torturować i zabijać za głoszenie prawdy? Zakazane księgi to historia ostatnich lat życia polskiego astronoma i burzliwych losów jego genialnego dzieła. Opowieść toczy się od czasów naiwnego odrodzenia poprzez mroczne oświecenie aż po czasy współczesne; przedstawia naukowe zmagania nie tylko Kopernika, ale również Keplera, Galileusza, Newtona, Kanta i innych uczonych. W tle teoretycznych sporów toczy się wielobarwne życie kulturalne, w którym biorą udział luminarze polskiej literatury, tacy jak Jan Kochanowski, Piotr Skarga czy Ignacy Krasicki. Powieść jest kontynuacją Rewolucji niebieskiej. Tomy te można nazwać Księgami Mikołajowymi i czytać je w dowolnej kolejności, razem bądź osobno.
Płacz niemymi łzami

Płacz niemymi łzami

13,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Rozdzierająca serce, przerażająca prawdziwa historia, która wstrząsnęła Wielką Brytanią. Chłopiec jest torturowany przez matkę, braci i otoczenie. A świat pozostaje niemy... Ten chłopiec stracił mowę poddany niewyobrażalnej przemocy domowej. Kiedy Joe był mały, tata chronił go przed okrucieństwem matki, która biła go, wyzywała, raz przytknęła mu gorące żelazko do ręki, raz chciała wyrzucić go przez okno… Kiedy Joe miał pięć lat, ukochany ojciec zginął w płomieniach na jego oczach. I Joe stracił mowę. Odtąd matka mogła już być bezkarna… Kazała mu spać na podłodze w pokoju sadystycznych braci, jeść pod stołem resztki z podłogi. Niebawem wtrąciła go do ciemnej, zimnej, cuchnącej piwnicy. Głodny, niemyty i codziennie bity przez matkę spędził tam trzy lata… Kiedy Joe miał siedem lat, pojawił się przyjaciel matki. Mężczyzna gwałcił chłopca na jej oczach. Chłopiec krwawił, cierpiał, ale nie mógł ani mówić, ani nawet krzyczeć. Najgorsze miało jednak dopiero nastąpić… Wstrząsająca historia dzieciństwa Joego Petersa niesie pomimo wszystko nadzieję: katowany, molestowany chłopiec znalazł siłę, by przezwyciężyć niemożliwą wręcz podłość i obojętność ludzi, i odzyskał mowę. Teraz mówi w imieniu dzieci wykorzystywanych seksualnie, prowadząc własną fundację. Autobiografia Płacz niemymi łzami pozostawała przez wiele tygodni w Anglii bestsellerem numer 1.
Pierwszy człowiek

Pierwszy człowiek

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza autoryzowana biografia Neila Armstronga, człowieka, którego jeden "mały krok" zmienił historię. Jego legenda rozpoczęła się w 20 lipca 1969 roku, gdy jako dowódca misji Apollo 11 stanął na Księżycu i wypowiedział słynne zdanie: "To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". Spokojny i bezpretensjonalny. Choć to ON dowodził załogą, która podjęła pierwszą daleką wyprawę w kosmos, nie lubił być nazywany "Pierwszym Człowiekiem" i zawsze podkreślał, że misja była zespołową pracą ponad 400 tysięcy Amerykanów. Dumny z roli, jaką odegrał, nigdy nie przekuł jej w maszynkę do zarabiania pieniędzy. Fascynująca biografia, która pokazuje nie tylko życie Armstronga, ale i wartość jego dokonań dla całej ludzkości. Poznajemy człowieka zaangażowanego, pełnego poświęcenia, pewnego siebie i stanowczego, ale zawsze szanującego innych, lojalnego i skromnego optymistę, który unikał rozgłosu.
Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec

Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec

12,95 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Berlin. Rok 1945. Dzień po ślubie małżonkowie rozgryzają kapsułki z cyjankiem i – na wszelki wypadek – strzelają sobie w skronie. W tym samym miejscu, zaledwie kilka godzin później, inne małżeństwo podaje szóstce dzieci truciznę. Matka też ją zażywa. Ojciec martwych już dzieci dobija żonę strzałem w tył głowy. Sam wychodzi do parku przed budynkiem i ostatnim nabojem kończy ze sobą. Ludzie ci noszą nazwiska Hitler i Goebbels. Trzecia Rzesza ginie samobójczą śmiercią. Zdarzenia z berlińskiego bunkra to kulminacja fali samobójstw, jaka przetaczała się przez Niemcy od końca I wojny światowej. Historyk Christian Goeschel przygląda się temu wstrząsającemu zjawisku i rozkłada je na czynniki pierwsze. Samobójstwa w Niemczech umieszcza w szerokim politycznym, kulturowym, ekonomicznym i społecznym kontekście. Napisanie książki stało się możliwe dzięki niezwykłemu znalezisku – autor dotarł do zbioru autentycznych listów samobójców. Rezultatem jest unikalne spojrzenie na historię narodowego socjalizmu – oczami ludzi, którzy za chwilę się zabiją
Czas nieprzewidziany

Czas nieprzewidziany

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
“Czas nieprzewidziany”, intrygującą opowieść wprowadzająca Czytelnika w świat widziany oczami literaturoznawcy. Wywiad-rzeka przeprowadzony z Michałem Głowińskim. Książka ta zawiera obszerną rozmowę, jaką z literaturoznawcą, Michałem Głowińskim, przeprowadził Grzegorz Wołowiec. Tematem dyskusji jest życie literackie, kulturalne, naukowe i językowe w czasach PRL-u. Nie brakuje w tym jednak codzienności i zawziętej walki o lepsze jutro. Pojawiają się więc nazwiska najbardziej znanych osobistości tamtego okresu oraz przedstawione zostały zmiany, które, wraz z upływem lat, zachodziły we współczesnej humanistyce. To jednak nie tylko wnikliwe studium tamtych czasów, ale i prywatnego życia Głowińskiego, który zdradza wiele istotnych szczegółów. Odbiorcy pochodzący z młodszego pokolenia, mogą natomiast przyjrzeć się rzeczywistości, której nie mieli okazji poznać osobiście. Wiarygodne, a zarazem przedstawione w bardzo ciekawy i zajmujący sposób relacje profesora mogą dać naprawdę wiele.
DyrdyMarki

DyrdyMarki

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po "DyrdyMarki" i przeczytaj interesujące wspomnienia dziennikarza muzycznego - Marka Niedźwieckiego. Poznaj ciekawe szczegóły, dotyczące zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego jednego z najpopularniejszych radiowców w Polsce. Daj ponieść się lekturze "DyrdyMarków" i sprawdź, jakie anegdoty przygotował dla Ciebie ich autor. "DyrdyMarki" to książka urzekająca szczerością i autentycznością. Marek Niedźwiecki opowiada w niej o swojej karierze dziennikarza muzycznego. Wspomina między innymi przyjęcie u Lionela Richiego, czekanie w hotelu Ritz na Madonnę czy podkradanie papierosów żonie Davida Bowiego. Autor odkrywa przed czytelnikami również szczegóły swojego prywatnego życia. Dzieli się między innymi przepisami na ulubione potrawy, osiągnięciami sportowymi, anegdotami z życia codziennego, a także prywatną listą płyt wszech czasów. "DyrdyMarki" autorstwa Marka Niedźwieckiego to książka, od lektury której trudno się oderwać. Przyciąga czytelnika humorem i optymizmem. Zdradza kulisy pracy jednego z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy muzycznych oraz odkrywa tajniki jego prywatnego życia - ukochane miejsca na ziemi, najszczęśliwsze chwile i trudy codzienności. To zbiór niezwykłych wspomnień niezwykłego człowieka - czasami wywołujących uśmiech na twarzy, innym razem bardzo wzruszających. Warto sięgnąć po tę pozycję wydawniczą i ruszyć wraz z Markiem Niedźwieckim w niezwykłą podróż przez jego wypełnione najlepszą muzyką życie. "DyrdyMarki" to idealna lektura zarówno dla fanów dziennikarza i prowadzonych przez niego kultowych audycji, jak i dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej ciekawych faktów z szeroko pojętego świata muzyki oraz jej twórców. W "DyrdyMarkach" każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.
Biografie i wspomnienia to kategoria, w której można znaleźć autentyczne opisy życia danej postaci. Odnajdziesz tu najbardziej poruszające i wzruszające opowieści. Biografie i wspomnienia słynnych ludzi mogą inspirować czytelnika, ponieważ to prawdziwe historie opisujące bagaż doświadczeń oparty na wzlotach, ale też upadkach danej postaci. W naszej ofercie znajdziesz m.in. biografie historyczne, aktorów, pisarzy, sportowców, a także ludzi ciężko doświadczonych przez los. Wybierz książki z naszej oferty i poznaj prawdziwe losy bohaterów, które może zainspirują Cię do pozytywnych działań.
1 2 3 4 5 6

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry