Strona główna Literatura naukowa
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 63%
298,20 zł 109,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Hitler. Biografia
Hitler. Biografia
99,00 zł 39,95 zł
Promocja!
Przed siebie. Jak bieganie uratowało mi życie
Przed siebie. Jak bieganie uratowało mi życie
39,90 zł 11,35 zł

Literatura naukowa | tania książka

Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić.

Improwizuj! Przestań myśleć, zacznij robić.

14,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Kobiety często uważają, że nie są wystarczająco dobre ani dość mądre, by wyjść poza swoją strefę komfortu. Wmawiają sobie, że nie są gotowe, by robić to, o czym marzą. Czekają, aż będą perfekcyjnie przygotowane, i wciąż się wahają - często paraliżuje je strach. Czas z tym skończyć! IMPROWIZUJ! - spróbuj, zanim poczujesz się gotowa IMPROWIZUJ! - mów "tak", a potem się zastanawiaj IMPROWIZUJ! - poczuj się komfortowo ze swoim dyskomfortem IMPROWIZUJ! - uwierz w siebie na tyle, by dać szansę swoim marzeniom IMPROWIZUJ! - i przejmij kontrolę nad swoim życiem "Improwizuj!", rewolucyjny manifest innowatorki i buntowniczki Emmy Isaacs, to wezwanie skierowane do wszystkich kobiet, by robiły to, co je przeraża, nie bały się potknięć, otrząsały się z niepowodzeń i próbowały po raz kolejny. Emma pokazuje, co jest naprawdę ważne: koncentrowanie się na osiąganiu swoich celów i spełnianie marzeń. Jeśli czujesz, że w życiu czeka na ciebie coś więcej, i pragniesz żyć pełniej każdego dnia, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak założyć i rozwijać firmę albo maksymalnie wykorzystać swój potencjał… TEN PRZEWODNIK ZAPROWADZI CIĘ TAM, GDZIE CHCESZ BYĆ. Przestańmy ukrywać się za bezpiecznymi wyborami i doskonałymi planami - zacznijmy działać! Zasługujesz na to, by być szczęśliwą i spełnioną kobietą, a ta książka krok po kroku pomoże ci zrozumieć, że niczym nie różnisz się od kobiet, które odniosły spektakularny sukces.
Rosja. Kryminalne dzieje Imperium

Rosja. Kryminalne dzieje Imperium

14,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Dzieje Rosji od jej prapoczątków aż do schyłku XX stulecia. Autor koncentruje się wyłącznie na systemie specyficznego, zbrodniczego kształtowania i sprawowania władzy od jej zarania. Pragnie wykazać, że system komunistyczny był logicznym następstwem represyjnej polityki książąt i carów nie tylko wobec poddanych, ale i najbliższych. "Uczciwość Rojanina kończy się tam, gdzie zaczyna się interes Imperium".
Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pozycja, która pokazuje genezę naszego gatunku. Sprawdź, w jaki sposób człowiek wyrósł na istotę dominującą na świecie i z czym było to związane. "Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi" to książka, w której autor skupia się na tym, co doprowadziło do tego, że człowiek zaczął królować na ziemi, przyćmiewając pozostałe gatunki zwierząt. Istotne okazało się to, że jako jedyni ludzie zaczęli chodzić na dwóch nogach. Czytelnik, dzięki tej pozycji, uzmysłowi sobie, z jakiego powodu tak się stało i co do tego doprowadziło. Znajdzie w niej także plusy i minusy takiego stanu rzeczy, a także ich szczegółową analizę. Ze względu na ludzką dwunożność, w przypadku naszego gatunku poród obarczony jest znacznie większym ryzykiem niż w przypadku wielu innych zwierząt. Co więcej, okazuje się też bardzo trudny dla matki. Z kolei dwie kończyny sprawiają, że człowiek jest znacznie wolniejszy, kiedy biegnie niż jakiekolwiek czworonożne zwierzę. Co więcej, może często cierpieć na szereg dokuczliwych dolegliwości. Z drugiej natomiast strony wykazuje się empatią i posiada złożony system moralny. Fakt, że ludzie zaczęli chodzić na dwóch nogach, wpłynął też na wykształcenie się u nich szeregu przydatnych cech, takich jak umiejętności technologiczne, odkrywczość, zdolność do współczucia czy mowa. Uczucia wyższe zresztą dotyczą tylko człowieka, dlatego też w tej materii można zauważyć jego dominację nad innymi gatunkami. Za kształt książki odpowiada paleantropolog Jeremy DeSilva.
Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

21,95 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Mechanika kwantowa to najbardziej pogłębiona, najbardziej wyczerpująca wizja znanej nam rzeczywistości. Zgodnie z obecnym stanem naszej wiedzy nie jest przybliżeniem prawdy, jest prawdą. Tylko kto ją rozumie? Zachowanie układu kwantowego jest różne, zależnie od tego, czy jest ON obserwowany, czy też nie. Co, do licha, z tym zrobić? Zdaniem autora książki, wybitnego amerykańskiego fizyka Seana Carrolla, naukowcy wkładają zdecydowanie za mało wysiłku w wyjaśnienie mechaniki kwantowej - zrozumienie, co mówi nam ona o naturze rzeczywistości. Wolą pozostawać w strefie typowego dla fizyków komfortu, przemilczeć wątpliwości, pisać równania i kazać studentom szukać rozwiązań. Podejście autora jest zupełnie inne. Przedstawia własny punkt widzenia, interpretację mechaniki kwantowej, wyjaśnienie jej ukrytego znaczenia. Czyni to jak zwykle w sposób prosty i zrozumiały dla każdego, z lekkością pióra, błyskotliwością i charakterystyczną dla niego głębią myśli. Pełna wrażeń podróż przez mechanikę kwantową, która jest prawdopodobnie największym intelektualnym dokonaniem ludzkości. Carroll z odwagą demaskuje niezwykłość kwantów, by odsłonić jeszcze bardziej niezwykłą, lecz cudowną rzeczywistość. Brian Green, profesor fizyki i matematyki, dyrektor Columbia Center of Theoretical Physics
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"W poszukiwaniu sensu" pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć szczęśliwie w trudnych czasach. Kiedy młody człowiek wchodzi w dorosłe życie, ma głowę pełną nadziei i wzniosłych ideałów. Niestety szybko okazuje się, że rzeczywistość z ideałami ma niezwykle mało wspólnego. Dla osób wrażliwych to wyjątkowo bolesne doświadczenie, które często skutkuje depresją. Rozczarowani idealiści zaczynają szukać sensu życia i to na rozmaite sposoby. Często poszukiwania te spełzają na niczym, bo prawda jest taka, że poczucie sensu, idealizm, a nawet szczęście leży nie gdzieś w świecie zewnętrznym, lecz przede wszystkim w nas samych. "W poszukiwaniu sensu" to książka, która wielu wrażliwym i dociekliwym osobom może udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Autor w niezwykle przystępny i pełen empatii sposób pokazuje, jak pielęgnować w sobie nadzieję, wzniosłe ideały i zadowolenie z życia. Wyjaśnia, skąd bierze się w nas poczucie braku sensu i z czym na co dzień muszą mierzyć się ludzie obdarzeni wysoką wrażliwością. Na kartach niniejszej książki James T. Webb pisze o tym, skąd bierze się idealizm oraz dlaczego wnikliwym umysłom potrzeba coraz to nowych odpowiedzi. Tłumaczy, czym jest depresja i poczucie rozczarowania. Wyjaśnia, czym jest tak naprawdę sens życia. Odpowiada na liczne pytania dotyczące samoakceptacji. Pokazuje też praktyczne metody na odnalezienie w sobie spokoju i szczęścia.
Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pytanie „Co, jeśli” kieruje naszym życiem i motywuje ludzi do działania. Co, jeśli zabrało nas na Księżyc i do świata cząstek elementarnych. Co, jeśli doprowadziło nas również do ludobójstwa i katastrofy gospodarczej. Roland Paulsen, profesor socjologii odpowiada na wiele trudnych pytań, które zadają sobie niemal wszyscy na świecie: Co, jeśli zrobimy za mało, by opanować COVID-19? Co, jeżeli zrobimy za dużo? Co, jeśli świat pogrąży się w kryzysie gospodarczym? Co, jeżeli nie wiem, że mam wirusa i przypadkiem przekażę chorobę moim najbliższym? Do tych pytań dochodzą kolejne, które zadajemy sobie każdego dnia: Co, jeśli zostawiłam włączone żelazko i mój dom spłonie? Co, jeśli wybrałam niewłaściwego partnera? Co, jeśli stracę pracę? Zadając pytanie, „co, jeśli”, nasz mózg kalkuluje ryzyko, wyobrażając sobie rzeczy, które mogą się przydarzyć, ale według autora nie jesteśmy obecnie przystosowani do życia w takiej niepewności. W ciągu ostatniej dekady liczba ludzi z depresją wzrosła na całym świecie o 20 procent, a depresja jest niechlubnym numerem jeden na liście przyczyn słabego zdrowia ludzkości. Nie zawsze tak było. Co się zmieniło? Teoretycznie sytuacja finansowa globalnie cały czas się poprawia, podobnie jak warunki życia. Jednak poziom lęku stale wzrasta i ludzie nieustannie zadają sobie pytania: „co, jeśli”. Książka Rolanda Paulsena jest porywająca – to nie tylko spojrzenie na kulturową i historyczną ewolucję lęku, ale także wezwanie do działania, by walczyć ze społeczną epidemią.
Oszustwa pamięci

Oszustwa pamięci

17,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Przełomowy bestseller w 20 krajach uhonorowany nagrodą Mądra Książka Roku 2018 – przyznaną przez Uniwersytet Jagielloński, Fundację Euklidesa i redaktorów portalu Mądre Książki. Ta książka zmienia myślenie o naszych wspomnieniach! Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia. Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś. Możecie mnie nazwać „hakerką pamięci”, bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci… W Oszustwach pamięci doktor JULIA SHAW, psycholożka sądowa, ekspertka kryminalistyki i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany. Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą.Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania?
Nasz wpływowy i uległy umysł

Nasz wpływowy i uległy umysł

12,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
PRZEŁOMOWA KSIĄŻKA O WYWIERANIU WPŁYWU NA LUDZI. WYBITNA NEUROBIOLOŻKA POSZŁA TU DALEJ NIŻ KLASYCY DALE CARNEGIE I ROBERT CIALDINI. „New York Times” Najlepsza książka popularnonaukowa 2017 roku! „Forbes”, „Times”, „Huffington Post”, Bloomberg, Stanford Business School. Jeśli chcesz kogoś przekonać, to nie powołuj się na fakty! Działaj na emocje! Jedna z najbardziej innowacyjnych i wpływowych badaczek neuronauki, profesorka psychologii Tali Sharot zabiera nas w fascynującą i zdumiewającą podróż, odkrywając tajniki funkcjonowania naszych mózgów, gdzie kryje się potęga wywierania wpływu – tego dobrego i tego złego. Wyjaśnia m.in. jak niewiarygodnie silny jest wpływ emocji na nasze poglądy, dlaczego dowody nas nie przekonują, czy powinniśmy straszyć ludzi, żeby coś zrobili, oraz jak zyskujemy moc, odpuszczając… I wreszcie: co ludzie tak naprawdę chcą wiedzieć. „Moim celem jest pokazać w tej książce błędy, które systematycznie popełniamy, kiedy próbujemy zmieniać czyjeś przekonania, a także – jak to się dzieje, że nam się to udaje”.
Zakazana nauka

Zakazana nauka

29,95 zł   69,90 zł
Opis
Zamknij
Huragan Katrina to zaplanowany cios w Amerykanów, a do wynalezienia tranzystora przyczynili się kosmici - brednie czy głęboko skrywana prawda? O tych i wielu innych sensacyjnych teoriach przeczytasz w książce Douglasa Kenyona "Zakazana nauka". "Zakazana nauka" to zbiór czterdziestu dwóch artykułów autorstwa naukowców, których wiarygodność kwestionuje większość badaczy. W książce nieuznawani przez naukową elitę archeologowie, fizycy czy astronomowie opowiadają o starożytnych technologiach, potajemnych badaniach nad kontrolą ludzkiego umysłu i wpływach pozaziemskich cywilizacji. Czy to możliwe, że świat naukowy świadomie nie pozwala ludziom poznać niewygodnych faktów? Czy uznane naukowe autorytety to hochsztaplerzy, którzy celowo dyskredytują i ośmieszają tych, którzy dążą do odkrycia prawdy? Czy naukowy establishment uczestniczy w jakimś ogólnoświatowym spisku? Na te pytania każdy czytelnik musi sobie sam odpowiedzieć. Książka jest kontrowersyjna i nikogo nie pozostawia obojętnym. Jedni uwierzą w sensacyjne teorie, inni uznają je za bzdury. W której grupie Ty się znajdziesz? Przeczytaj, a zobaczysz. Douglas Kenyon jest amerykańskim pisarzem, redaktorem i wydawcą magazynu "Atlantis Rising", który odkrywa tajemnice historii i czasów współczesnych. Rozgłos przyniosły mu dwie książki: "Zakazana nauka" i "Zakazane religie". W drugiej z nich autor oskarża Kościół o ukrywanie faktów i zafałszowanie dziejów religii.
Pomyłki badaczy dziejów Ziemi

Pomyłki badaczy dziejów Ziemi

29,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka w bestsellerowej serii odkrywającej zakazaną historię ludzkości. Słynny geolog szokuje podważając naukowy obraz świata: Ludzie i dinozaury żyli jednocześnie… Epoki kamiennej nie było! Negująca teorię ewolucji alternatywna teoria dziejów Ziemi, w której obecny wygląd naszego świata ukształtowały globalne katastrofy i zmiany ziemskiego pola magnetycznego kilkanaście tysięcy lat temu. Hans-Joachim Zillmer twierdzi, że w Układzie Słonecznym znajduje się jeszcze jedna wielka nieodkryta planeta, o której już 6000 lat temu pisali Sumerowie! Autor dowodzi, że ludzie i dinozaury żyli jednocześnie jeszcze 10 000 lat temu, a przyczyną zagłady dinozaurów były zaburzenia sił elektrycznych pomiędzy planetami Układu Słonecznego. Kontrowersyjny badacz zaprzeda obowiązującej do dziś, najważniejszej XIX-wiecznej teorii geologicznego kształtowania Ziemi, przedstawiające tezę, że obecny kształt kontynentów jest rezultatem gigantycznych powodzi sprzed tysięcy, a nie milionów lat. Według niego Andy i Góry Skaliste wypiętrzyły się dopiero kilka tysięcy lat temu, a Amazonka 10 000 lat p.n.e. wpadała do Pacyfiku, nie do Atlantyku. Ilustrując swoje koncepcje rewelacyjnymi zdjęciami, Zillmer przedstawia fakty, które przeczą utartym dogmatom i proponuje alternatywne teorie, które podważają podstawy naukowego obrazu świata.
Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

15,95 zł   54,90 zł
Opis
Zamknij
Poznaj kulisy rozgrywek wojennych, które zadecydowały o losach świata. "Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II Wojny Światowej" zabierze Cię brytyjskiego pokoju strategicznego, gdzie szczegółowo analizowany był każdy ruch U-Bootów. W roku 1941 miała miejsce bitwa o Atlantyk. Jej dramatyczny przebiegł został utajniony przez Churchilla, a liczba zatopionych jednostek i poległych marynarzy została ukryta. Na domiar złego w Anglii zapanował głód, który mógł być powodem kapitulacji kraju. Nikt nie spodziewał się, że niemal tragiczną sytuację uratować mogą młode kobiety pod dowództwem emerytowanego komandora. Już na początku 1942 roku ta błyskotliwa grupa, w której najmłodsza dziewczyna miała zaledwie siedemnaście lat, wchodzi w skład tajnej jednostki do spraw strategii wojennej. Przesiadują w Liverpoolu w uszkodzonym budynku, gdzie całe dnie spędzają na tworzeniu i rozgrywaniu gier wojennych, które mają pomóc im w rozpracowaniu strategii U-Bootów. "Ptaki i wilki" to pierwsza książka autora przełożona na język polski. Simon Parkin niezwykle szczegółowo i z wielkim zaangażowaniem przedstawia czytelnikowi opowieść o jednej z najważniejszych bitew II Wojny Światowej oraz opowiada o postaciach, które do tej pory kryły się w cieniach historii. Wielcy bohaterowie, których pomysłowość i nieustępliwość pozwoliły na wygranie wojny nareszcie zostali wymienieni i zauważeni. Powieść historyczna autorstwa Simona Parkina napisana jest w sposób lekki, a wszystkie wydarzenia z okresu II Wojny Światowej zostały zrozumiale opisane. Książka wciąga na długie godziny i rozwiewa liczne tajemnice i niedopowiedzenia, pozwalając ujrzeć te tragiczne wydarzenia w nowym świetle.
Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych

Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych

13,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak pachnie deszcz? Co czyni jego zapach tak intensywnym? Zaskakujący widok rozchodzącej się po niebie błyskawicy potrafi nas przerazić, ale i zarazem wprowadzić w zachwyt. Jak myślicie, jak często piorun uderza w ziemię? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, znajdziecie w książce "Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych"! Nie da się ukryć, że huragany posiadają niszczycielską moc, którą już nieraz mieliśmy okazję zaobserwować. Czy to dlatego huragany mają swoje imiona? A co ze zjawiskami meteorologicznymi na innych planetach? Jak silne są tamtejsze burze? Czy w innych miejscach kosmosu istnieją pory roku? Jakie panują tam temperatury? Meteorolodzy Simon King oraz Clare Nasir dokonali wszelkich starań, żeby zaspokoić ciekawość Czytelników, odpowiadając na te i podobne pytania. Autorzy książki zabierają nas w niesamowitą podróż wśród nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych, takich jak urzekająca swoim widokiem zorza polarna czy potężne cyklony, wprowadzające w osłupienie mieszkańców stojących na ich drodze. Znajdziemy tutaj również informacje dotyczące zależności między nasłonecznieniem, wiatrem, chmurami i opadami, przedstawione w interesujący oraz zrozumiały dla Czytelnika sposób. Nie zapomniano też poruszyć tematu roli, jaką odgrywał klimat w historii naszej planety, i jaka może być jej przyszłość, która stoi pod znakiem zapytania.
Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej

Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej

15,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Medyceusze. Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej", czyli krwawe walki w cieniu epoki Odrodzenia. W dziejach historycznych niejednokrotnie miały miejsce nieco już dziś zapomniane wydarzenia, które - zauważone i odpowiednio wykorzystane - mogłyby posłużyć jako podstawa do stworzenia świetnego filmu bądź serialu historycznego. Wiele takich historii wydarzyło się w renesansowej Italii, która już wówczas była postrzegana jako siedlisko intryg i zakulisowych spisków. Rozgrywki prowadzone przez włoskich możnych były bardzo zacięte, gdyż toczyły się w warunkach rozbicia Italii na szereg niewielkich, rywalizujących ze sobą miast oraz księstw. O tej rywalizacji, w przystępny nawet dla historycznego laika sposób, opowiada opracowanie "Medyceusze. Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej". W książce autor posługuje się rozległą, popartą źródłami historycznymi wiedzą na temat renesansowych Włoch, by wyjaśnić jedną z najdonioślejszych tajemnic. Marcello Simonetto, w celu poznania prawdy, wykorzystuje m.in. informacje zawarte w zapiskach i listach skierowanych do papieża Sykstusa IV.
Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji

Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji

11,25 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji" Erica Jagera to fascynująca podróż do średniowiecznej Francji, gdzie wielka polityka i historyczne wydarzenia mieszają się z niezwykłymi losami nietuzinkowych jednostek. Trwa wojna stuletnia, w której w kolejnych konfliktach zbrojnych biorą udział Francuzi i Anglicy. Kościół przechodzi kryzys i to nie tylko w związku z muzułmańskimi podbojami, na francuskim dworze zapanował chaos, a społeczeństwo żyje w strachu przed zarazą. Normański rycerz, Jean de Carrouges, wraca do domu ze Szkocji. Na miejscu okazuje się, że żona Jeana została brutalnie zgwałcona przez jego giermka i przyjaciela. Decyzją sądu mężczyźni mają stanąć do pojedynku na śmierć i życie, a jeśli Jean przegra, jego żona zostanie skazana na śmierć za krzywoprzysięstwo. Tak zwany ostatni pojedynek znajduje się na ustach Francuzów i dodaje pikanterii okresowi, który i tak już jest wyjątkowo ciekawy pod każdym względem. Czy elementarna sprawiedliwość i tak zwany sąd boży idą ze sobą w parze? Na podstawie tej niesamowitej powieści powstał film Ridleya Scotta z Benem Affleckiem i Mattem Damonem w rolach głównych.
Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Oderwij się od codziennych problemów i pozwól sobie na chwilę relaksu z fascynującą książką "Jeże. Najeżona kłopotami namiętność". Poznaj najbardziej zaskakujące fakty i mity dotyczące tych uroczych zwierząt! Na świecie istnieje wiele oryginalnych żartów i mitów związanych z jeżami. Te drobne zwierzęta często zostają również oskarżone o różnego rodzaju zbrodnie czy przewinienia. Większość z tych opinii jest nieprawdziwa, a autor "Jeży" postanawia podzielić się swoją wiedzą i obalić najpopularniejsze teorie, które mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek kolczastych stworzeń. Jednym z takich popularnych stereotypów jest chociażby jabłko nabite na kolce. Skąd wziął się taki pomysł, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości? Każdy przecież wie, że kolce są jedynie do obrony, a jeże żywią się żabami? Przyglądając się bliżej zwierzętom o niezwykle sympatycznym pyszczku, można wiele dowiedzieć się o zmianach środowiska oraz o dzikiej przyrodzie. Książka ta jest fascynującą podróżą w czasie, po świecie, a także kulturze. Jakie istnieją odmiany jeży i co o nich myślały osoby takie jak Herodot czy Beatrix Potter?
Królewskie sny

Królewskie sny

13,95 zł   39,00 zł
Opis
Zamknij
Autor, opowiadając o ostatnich latach panowania Władysława Jagiełły, potwierdza tezę, że historię można przedstawić w porywający sposób. Życie króla ukazuje uniwersalność niezmiennej natury człowieka, która nie zna granic terytorialnych ani czasowych.Hen, najpierw stworzył scenariusz do serialu historyczno-biograficznego,a jego ogromna popularność zrodziła potrzebę napisania książki. Za rolę Jagiełły Gustaw Holoubek otrzymał w 1989 roku p prestiżową nagrodę Złoty Ekran.
Warszawa. Szlakiem Gościńca Adama Jarzębskiego

Warszawa. Szlakiem Gościńca Adama Jarzębskiego

16,45 zł   64,90 zł
Opis
Zamknij
Architekt Tomasz Kuls zabiera czytelników w niezwykłą wędrówkę po Warszawie z czasów Adama Jarzębskiego – nadwornego muzyka i kronikarza, który pozostawił najbardziej znany opis Syreniego Grodu. Dzięki przygotowanym przez autora wizualizacjom czytelnicy mogą się na własne oczy przekonać, jak wyglądała stolica, zanim od 1655 roku zaczęli pustoszyć ją Szwedzi. Album przygotowany przez specjalistę od XVII-wiecznej architektury zawiera cenne obserwacje i odkrycia, które w istotny sposób uzupełniają stan badań nad Warszawą sprzed potopu szwedzkiego.
Saladyn Wielki

Saladyn Wielki

14,95 zł   45,90 zł
Opis
Zamknij
Saladyn – Prawy w Wierze. Imię, które do dziś otacza legenda. Wojownik i polityk, zwycięzca spod Hattin i zdobywca Jerozolimy, postrach krzyżowców i bohater muzułmanów – tak powszechnie kojarzy się imię Saladyna. Tymczasem sułtan, postać niezwykle barwna i fascynująca – wykracza dalece poza ten stereotyp. Dla samych muzułmanów, przy wszystkich zasługach i osiągnięciach, pozostaje bohaterem, choć nie bez skazy. Oto prawdziwe oblicze założyciela dynastii Ajjubidów – spisana z wykorzystaniem źródeł łacińskich i arabskich niezwykła historia człowieka, który wyrósł na najpotężniejszego władcę świata. Jego droga stanowi prawdziwy fenomen. Jest wypadkową szczęścia, sprytu, przebiegłości oraz znakomitej organizacji i zarządzania. Saladyn wyciągał wnioski i uczył się na popełnianych błędach. Jednocześnie wykorzystywał nadarzające się okazje, czas przełomu, którego stał się głównym architektem.
Dziecko Hitlera

Dziecko Hitlera

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Hitlerjugend – młodzi, ufni, wierni… Narodowy socjalizm miał być dla nich rajem. Okazało się, że zstępują do piekła. Alfons Heck miał dziesięć lat, gdy wyruszył na norymberski Reichsparteitag - doroczny uroczysty wiec narodowych socjalistów przypominający ogromną mszę ku czci Führera. Jako członek Jungvolku, młodszej sekcji Hitlerjugend, wraz z tysiącami zafascynowanych młodych ludzi słuchał przemowy swego najwyższego przywódcy, boga nowego ładu świata, Adolfa Hitlera: „Wy, moja młodzieży” – krzyczał i wydawało mi się, że wbija oczy prosto we mnie – „jesteście dla narodu najcenniejszą gwarancją wspaniałej przyszłości”. (...) Nie mieliśmy żadnych szans. Od tej chwili byłem duszą i ciałem oddany Adolfowi Hitlerowi. Uderzająco szczera relacja chłopca, którego pochłonęły idee narodowego socjalizmu. Maszerując razem z nim w szeregach Hitlerjugend, poznajemy ukrytą stronę nazizmu, o której niewiele się pisze. Bardzo nieliczni, zapaleni niegdyś członkowie organizacji młodych nazistów, publicznie opowiadali o tamtych latach i swojej fascynacji hitleryzmem. Niniejsza książka pokazuje, jak wyglądało ich życie w tamtych czasach kim byli, w co wierzyli i dlaczego dokonywali takich a nie innych wyborów.Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Ferie 2024 - nie daj się zimowej nudzie
Czołgista. Z 11 Dywizją Pancerną od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

Czołgista. Z 11 Dywizją Pancerną od bitwy w Ardenach po dzień zwycięstwa

13,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kiedy 18 maja 1943 roku J. Ted Hartman wstępował do armii amerykańskiej, z pewnością nie przypuszczał, że półtora roku później będzie kierował czołgiem w czasie jednej z największych bitew II wojny światowej. J. Ted Hartman został wysłany na toczącą się daleko za morzem wojnę jako nastolatek. Miał kierować czołgiem M4 Sherman 11 Dywizji Pancernej, walcząc ze zdesperowanymi Niemcami podczas ofensywy w Ardenach. W swych wspomnieniach przedstawia poruszający obraz tamtych zdarzeń. Opisuje zmienne koleje bitw aż y po ostateczne przełamanie niemieckiej kontrofensywy przez wojska alianckie. Opowiada też o codziennych zmaganiach, o wyzwalanych obozach koncentracyjnych i o triumfach odnoszonych nad Niemcami. Wspomina dramatyczne okoliczności spotkania z żołnierzami sowieckimi na terenie Austrii - moment, który oznaczał dla niego koniec wojny. To historia bojowej inicjacji młodego człowieka rzuconego w wir walki. Bazując na własnych listach słanych do domu, Hartman relacjonuje przebieg wydarzeń na gorąco. Szkicuje obraz wojennej rzeczywistości bez zmian, które w pamięci zwykle rodzi czas. Przekazuje żywe i bardzo osobiste spojrzenie na dramat wojny oglądanej spod pancerza - z unikatowej perspektywy amerykańskiego czołgisty. J. Ted Hartman urodził się 13 czerwca 1925 roku w Luizjanie. Mając dziesięć lat, przeprowadził się wraz z rodziną do Iowa. Po ukończeniu szkoły średniej w 1943 roku trafił do wojska, gdzie jako mechanik czołgu Sherman walczył w 11 Dywizji Pancernej pod rozkazami gen. Pattona. Po zakończeniu wojny wszedł w skład sił okupacyjnych w Niemczech, a następnie we Francji. Służbę w armii zakończył w 1946 roku. Po powrocie do USA kontynuował rozpoczęte we Francji studia. W 1952 roku otrzymał tytuł lekarza medycyny. Praktykował w wielu miastach. W latach 80. przeniósł się do Teksasu. Od roku 1981 przez dziewięć lat zajmował także stanowisko dyrektora ogólnokrajowej Amerykańskiej Rady Chirurgów Ortopedycznych. J. Ted Hartman zmarł 2 lutego 2018 roku.
Cud Niepodległości

Cud Niepodległości

10,95 zł   29,40 zł
Opis
Zamknij
Baliszewski pisze o tym, o czym inni historycy boją się nawet mówić. Dziś, na stulecie Polskiej Niepodległości, ukazuje się kolejny, trzeci tom esejów historycznych Autora. Każdy z nas znajdzie w nim odpowiedzi na najtrudniejsze pytania owych stu lat. Komu naprawdę zawdzięczamy wolność, kto był bohaterem, a kto nie przysłużył się Polsce. Kto zdradził, a kto został skrzywdzony...
Wodzowie i katastrofy. Łokietek, Żółkiewski, Kościuszko, Bór-Komorowski, Świerczewski…

Wodzowie i katastrofy. Łokietek, Żółkiewski, Kościuszko, Bór-Komorowski, Świerczewski…

13,95 zł   27,30 zł
Opis
Zamknij
Na podstawie wybranych przykładów, na przestrzeni stuleci, Autor wykazuje, że wielu przegranych bitew można było uniknąć, gdyby nie rażące niekompetencje wodzów – królów, hetmanów, generałów. Uważa, że szacunek należy się wszystkim, którzy kładli swoje życie na szali w walce dla Ojczyzny. Stawia jednak tezę, że naszą narrację zdominowało uwielbienie dla walczących, nieważne, że pokonanych, bezrefleksyjne czczenie wojennych klęsk.
Wielcy władcy i ich imperia

Wielcy władcy i ich imperia

10,95 zł   33,60 zł
Opis
Zamknij
Pasjonująca podróż u boku Aleksandra Wielkiego, Attyli, Czyngis-chana, Atahualpy, Napoleona Bonaparte i innych sławnych postaci. Niemal dwa i pół tysiąca lat frapującej historii, począwszy od króla Persji Dariusza I, a skończywszy na królowej Wielkiej Brytanii i cesarzowej Indii, Wiktorii. Wielka polityka, brutalna dyplomacja oraz krwawe konflikty zbrojne. Sylwetki słynnych władców, którym niezwykłe talenty, charyzma i bezwzględność w dążeniu do celów, a często szczęście i korzystny traf losu pozwoliły stworzyć ogromne państwa. Prawda o mechanizmach władzy i ludzkich charakterach, które pomimo upływu czasu pozostają niezmienne. Hity grudnia
Słynne procesy II Rzeczypospolitej

Słynne procesy II Rzeczypospolitej

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Sceny z sali rozpraw przesuwają się przed oczami niczym kadry z prawniczego thrillera – publiczność szturmuje budynki sądów, polityka i zbrodnia rozpalają emocje, prasa podgrzewa nastroje, a adwokaci wygłaszają płomienne mowy. Na ławie oskarżonych wrogowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej: dezerterzy, malwersanci, mordercy i szpiedzy. Niezwykły sądowy spektakl. Dzięki mistrzowskiej narracji autorki czytelnik ma wrażenie, że znalazł się w samym centrum wydarzeń. Że oto uczestniczy w głośnych procesach II Rzeczypospolitej. Na ławie oskarżonych m.in.: Michał Rola-Żymierski, Eligiusz Niewiadomski, Jerzy Sosnowski. W rolach oskarżycieli i obrońców – tuzy ówczesnej palestry. W ławach dla publiczności – żywiołowe reakcje na zeznania świadków czy prokuratorskie wystąpienia. Słychać szmery, krzyki, wrzenie albo zapada martwa cisza... Zbiór reportaży ukazujących lata 20. i 30. ubiegłego wieku przez pryzmat sali sądowej to lektura fascynująca i skłaniająca do refleksji.
Książki z kategorii literatura naukowa to publikacje w różnych dziedzinach, takich jak biologia, chemia, fizyka, psychologia, socjologia, historia, filozofia i wiele innych. Cechą charakterystyczną literatury naukowej jest to, że jej treść opiera się na faktach naukowych współczesnych i historycznych. W literaturze naukowej ważną rolę odgrywa precyzja i dokładność prezentowanych informacji, a także ich zrozumiałość dla czytelników, którzy niekoniecznie mają specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. Książki z tej kategorii to idealna propozycja dla wszystkich zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat określonej dziedziny nauki.
1 2 3 4

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry