Strona główna Poradniki
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca 86%
316,30 zł 44,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Porażka znaczy zwycięstwo
Porażka znaczy zwycięstwo
34,90 zł 11,85 zł
Promocja!
Jak czerpać radość z pracy
Jak czerpać radość z pracy
37,00 zł 13,95 zł

Poradniki | tanie książki

Przydatne złudzenia. Dlaczego oszukujemy siebie

Przydatne złudzenia. Dlaczego oszukujemy siebie

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Siła i paradoks samooszukującego się umysłu. Dlaczego logika i racjonalność zdają się mało skuteczne w konfrontacji z przesądami, złudzeniami i teoriami spiskowymi? Czy korzyści z samooszukiwania się przewyższają jego koszty? Co wpływa na to, że tak chętnie oszukujemy innych i siebie samych? Shankar Vedantam i Bill Mesler w swojej książce pochylają się na kłamstwem i samooszukiwaniem się w naszym życiu. Poprzez osobiste historie oraz czerpiąc wiedzę z najnowszych badań psychologii i neuronauki uświadamiają nam paradoksalnie, że kłamstwa które sobie lub innym wmawiamy mogą odgrywać ważną rolę w kształtowaniu lepszych relacji z innymi i pozytywnym myśleniu o sobie. Ich zdaniem warto poświęcić nieco czasu i wysiłku na w miarę wnikliwą analizę rzeczywistego oddziaływania samooszustw i poszukanie odpowiedzi na pytanie, czemu one służą i jakie potrzeby dzięki nim realizujemy . Z książki dowiesz się m. in.: co łączy Donalda Lowry’ego, twórcę Kościoła Miłości, Franza Antona Mesmera, wynalazcę baquety, Lanca Armstrona, Richarda Nixona i Billa Clintona czym jest naiwny realizm i co to jest widzenie życzeniowe od kiedy znamy efekt placebo i czy jest ono skuteczne czy rozmowa może uleczyć czy uprzejma obsługa w sklepie jest czymś pozytywnym dlaczego uczymy dzieci, żeby zawsze mówiły prawdę, choć jako rodzice posługujemy się często kłamstwem.
Niepokorny mózg. Geniusz, buntownik, manipulator

Niepokorny mózg. Geniusz, buntownik, manipulator

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Poznaj tajemnice najbardziej fascynującego z organów. Organu, w którym ukryte jest twoje JA. Na temat mózgu wiemy nadal bardzo niewiele, choć naukowcy starają się poznać zawartość mózgu i zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dlaczego organ ten budzi aż takie zainteresowanie? Mózg działa od początku do samego końca naszego istnienia. W chwilach przełomowych podejmuje decyzje o rozwoju lub wygaszeniu funkcji życiowych. To w nim drzemią nasze zasoby intelektualne. To on decyduje o bardziej bądź mniej racjonalnych działaniach, jakie podejmujemy. Kiedy zaczynamy działać, motywuje nas lub powstrzymuje przed wykonywaniem kolejnych czynności. Organizacja, mechanizmy i funkcje mózgu są fascynujące. Organ ten przyjmuje, selekcjonuje i analizuje wszystko, co za pomocą jakiegokolwiek zmysłu do niego dociera. Mało kto dysponuje naukowym laboratorium wyposażonym w ultranowoczesną aparaturę służącą do badania mózgu. Każdy z nas może jednak prowadzić własne obserwacje i odkrywać prawdę o mózgu, a tym samym o sobie. Czy mechanizmy, jakie na nas oddziałują, są zależne od nas? Czy ktoś, kto zna się na zasadach działania mózgu, może na nas wpłynąć? Czy nasz mózg potrafi się przed tym obronić? Skoro w mózgu znajdują się pamięć, inteligencja, logika, kreatywność, intuicja, spontaniczność i wyobraźnia, to dokładając uczucia jako przemożną siłę kierującą nami, można powiedzieć, że mój umysł to JA. Książka Niepokorny mózg poświęcona jest działaniu mózgu w kontekście wpływających na niego czynników, jego nieprawidłowościom oraz zagrożeniom, na jakie ty i twój mózg jesteście narażeni. Nie po to, by straszyć, lecz po to, by poznając, chronić i udoskonalać.
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"W poszukiwaniu sensu" pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć szczęśliwie w trudnych czasach. Kiedy młody człowiek wchodzi w dorosłe życie, ma głowę pełną nadziei i wzniosłych ideałów. Niestety szybko okazuje się, że rzeczywistość z ideałami ma niezwykle mało wspólnego. Dla osób wrażliwych to wyjątkowo bolesne doświadczenie, które często skutkuje depresją. Rozczarowani idealiści zaczynają szukać sensu życia i to na rozmaite sposoby. Często poszukiwania te spełzają na niczym, bo prawda jest taka, że poczucie sensu, idealizm, a nawet szczęście leży nie gdzieś w świecie zewnętrznym, lecz przede wszystkim w nas samych. "W poszukiwaniu sensu" to książka, która wielu wrażliwym i dociekliwym osobom może udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Autor w niezwykle przystępny i pełen empatii sposób pokazuje, jak pielęgnować w sobie nadzieję, wzniosłe ideały i zadowolenie z życia. Wyjaśnia, skąd bierze się w nas poczucie braku sensu i z czym na co dzień muszą mierzyć się ludzie obdarzeni wysoką wrażliwością. Na kartach niniejszej książki James T. Webb pisze o tym, skąd bierze się idealizm oraz dlaczego wnikliwym umysłom potrzeba coraz to nowych odpowiedzi. Tłumaczy, czym jest depresja i poczucie rozczarowania. Wyjaśnia, czym jest tak naprawdę sens życia. Odpowiada na liczne pytania dotyczące samoakceptacji. Pokazuje też praktyczne metody na odnalezienie w sobie spokoju i szczęścia.
Daj sobie prawo do przyjemności. Rzecz o orgazmie, kobiecości i nie tylko

Daj sobie prawo do przyjemności. Rzecz o orgazmie, kobiecości i nie tylko

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
„Każda kobieta zasługuje na orgazm. To, czy się o niego troszczy, jest punktem wyjścia do wszystkiego. Orgazmy wnoszą w życie mnóstwo radości i energii, mają pozytywny wpływ na zdrowie i zwiększają poczucie przynależności w związku. Nikt nie powinien z nich rezygnować. Orgazm kobiety nie jest czymś zbędnym ani w żaden sposób mniej wartościowym niż przyjemność jej partnera. Każda kobieta zasługuje na orgazm. Od tej myśli wychodzimy i będziemy w tej książce wielokrotnie do niej wracać.” Z poradnika dowiesz się m.in.: czym jest kobiecy orgazm i jak się go nie bać jak szczerze rozmawiać o seksie dlaczego nie warto omijać gry wstępnej jak odkryć swój potencjał seksualny jak współpracować z partnerem, by osiągnąć harmonię jak w grze miłosnej przełamać stare nawyki i nauczyć się nowych sztuczek czy zabawki erotyczne uatrakcyjniają życie seksualne. „Daj sobie prawo do przyjemności” to praktyczny poradnik dla kobiet, pokazujący, jak uporać się z przeszkodami stojącymi na drodze do przyjemności. Autorka porusza różne aspekty seksu i seksualności, oddając również głos kobietom, które dzielą się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami przed którymi stoją. Jej książka jest profesjonalna, nowoczesna i napisana w empatycznym i szczerym stylu, z którego słyną Skandynawowie..
Pokonaj zespół metaboliczny. 170 autorskich przepisów

Pokonaj zespół metaboliczny. 170 autorskich przepisów

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Cierpisz na zespół metaboliczny? Chcesz uzyskać informacje, jak sobie z tym radzić? Książka "Pokonaj zespół metaboliczny. 170 autorskich przepisów" Justyny Mizery to solidna dawka wiedzy na ten temat. Z zespołem metabolicznym zmaga się kilka milionów Polaków. Chociaż nie jest on chorobą sam w sobie, stwarza ryzyko zapadnięcia na różne inne dolegliwości, takie jak cukrzyca typu drugiego, miażdżyca, niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze czy stłuszczenie wątroby. W walce z zespołem metabolicznym ogromną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Jednak sam sport na nic się zda. Należy zastosować odpowiednią dietę. Pomocna w tym będzie książka "Pokonaj zespół metaboliczny. 170 autorskich przepisów". Jak sam tytuł wskazuje, znajduje się w niej mnóstwo przepisów na proste i smakowite posiłki dla osób zmagających się z zespołem metabolicznym. Nie zabrakło także gotowych zestawów, które dobierać należy stosownie do odczuwanych dolegliwości. To niewyobrażalne ułatwienie dla osób, które pragną przejść na dietę. Justyna Mizera jest cenioną dietetyczką, która specjalizuje się w żywieniu sportowców. Jest autorką wykładów, szkoleń oraz licznych pozycji książkowych, takich jak "Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie", "Dieta okienkowa. 90 autorskich przepisów", "Dieta młodego sportowca. Co jeść, by zostać mistrzem". Niektóre dostępne są także w postaci e-booków. Wszystkie są bogatym źródłem wiedzy z zakresu żywienia.
Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie

Rozkosz istnienia, czyli jak pokochałam siebie

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Człowiek jest wspaniałą istotą składającą się z trzech przenikających się elementów: ciała, emocji i umysłu. Pierwszy jest jedyną fizyczną manifestacją naszej obecności, drugi głosem duszy, trzeci myślą, która daje początek wszystkiemu. Wewnętrzna spójność tego trójwymiarowego obrazu siebie ma ogromny wpływ na odkrycie i doświadczenie prawdziwego szczęścia. Warto więc zadać sobie pytania: Jak często odpowiedzialność za to, czy czujemy się szczęśliwi, zrzucamyna innych? Czy marudzenie i narzekanie na własny los nie przesłania radości życia tu i teraz? Co zrobić, aby odnaleźć w sobie ten upragniony spokój i swoje szczęście? Kiedy spadniemy na samo dno własnego jestestwa, zaczynamy rozumieć, jak bardzo nasze szczęście zależy bezpośrednio od nas. Od małych kroków, zmiany nawyków i zachowań. Od tego, czy codziennie, patrząc w lustro, możemy szczerze powiedzieć: kocham Cię. O pokochaniu siebie jest ta książka. O podróży od smutku, poczucia winy, braku samoakceptacji do wewnętrznego spokoju, wdzięczności i miłości do siebie.
Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

Co , jeśli...? Dlaczego strach i niepokój rządzą naszym życiem

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pytanie „Co, jeśli” kieruje naszym życiem i motywuje ludzi do działania. Co, jeśli zabrało nas na Księżyc i do świata cząstek elementarnych. Co, jeśli doprowadziło nas również do ludobójstwa i katastrofy gospodarczej. Roland Paulsen, profesor socjologii odpowiada na wiele trudnych pytań, które zadają sobie niemal wszyscy na świecie: Co, jeśli zrobimy za mało, by opanować COVID-19? Co, jeżeli zrobimy za dużo? Co, jeśli świat pogrąży się w kryzysie gospodarczym? Co, jeżeli nie wiem, że mam wirusa i przypadkiem przekażę chorobę moim najbliższym? Do tych pytań dochodzą kolejne, które zadajemy sobie każdego dnia: Co, jeśli zostawiłam włączone żelazko i mój dom spłonie? Co, jeśli wybrałam niewłaściwego partnera? Co, jeśli stracę pracę? Zadając pytanie, „co, jeśli”, nasz mózg kalkuluje ryzyko, wyobrażając sobie rzeczy, które mogą się przydarzyć, ale według autora nie jesteśmy obecnie przystosowani do życia w takiej niepewności. W ciągu ostatniej dekady liczba ludzi z depresją wzrosła na całym świecie o 20 procent, a depresja jest niechlubnym numerem jeden na liście przyczyn słabego zdrowia ludzkości. Nie zawsze tak było. Co się zmieniło? Teoretycznie sytuacja finansowa globalnie cały czas się poprawia, podobnie jak warunki życia. Jednak poziom lęku stale wzrasta i ludzie nieustannie zadają sobie pytania: „co, jeśli”. Książka Rolanda Paulsena jest porywająca – to nie tylko spojrzenie na kulturową i historyczną ewolucję lęku, ale także wezwanie do działania, by walczyć ze społeczną epidemią.
Szminka. O stylu, pięknie i moralności

Szminka. O stylu, pięknie i moralności

19,95 zł   89,90 zł
Opis
Zamknij
Równie ceniona w Europie epoki baroku i na początku XXI wieku, co w starożytnym Rzymie czy przedrewolucyjnej Francji. Szminka do ust, niemy świadek rzeczywistości i niebanalny wyznacznik mód i obyczajów, wywołuje emocje, wzbudza pożądanie i dostarcza inspiracji, z roku na rok zyskując na popularności. W czym jednak tkwi sekret jej sławy? Monografia przedstawia dzieje woskowego kosmetyku, od najwcześniejszych barwiczek po zaawansowany technologicznie produkt do makijażu, kreśli portrety uszminkowanych kobiet (i kilku mężczyzn) oraz analizuje obecność kredki do ust w różnych obszarach działalności twórczej. Rola pomadki do ust, zazdrośnie ukrytej w metalowej tulejce, wykracza bowiem daleko poza walory estetyczne. W woskowym sztyfcie kryje się sekret, kobieca tajemnica, pewien rodzaj niedopowiedzianej historii, rozumianej instynktownie i przytaczanej wciąż na nowo, epoka po epoce. Magdalena Pruszkiewicz Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonatka historii mody i makijażu, wielbicielka sztuki, estetka. Płynnie mówi po włosku. Od 2015 roku mieszka w Rzymie.
Moc przebudzenia. Jak żyjemy. Tak odchodzimy

Moc przebudzenia. Jak żyjemy. Tak odchodzimy

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Odważ się odkrywać siebie. Powiedz "TAK" życiu i przekonaj się, czym jest prawdziwa wolność. Przeczytaj "Moc przebudzenia. Jak żyjemy, tak odchodzimy" Pemy Chödrön, a spojrzysz na świat z zupełnie innej perspektywy! "Moc przebudzenia" to książka, która pokazuje moc początków i końców. Moc, od której nie da się uciec. Niezależnie od tego, jak bardzo próbujemy walczyć, zakończenia nadchodzą. To mogą być końce dnia, końce związków, kiedyś nadejdzie też koniec życia. Ale każdy koniec to również początek. A Pema Chödrön w swoim poradniku pragnie pokazać, jak otworzyć się na te nowe początki. Dzięki lekturze dowiesz się, jak: cieszyć się życiem pomimo niepewności, odkryć własną swobodę i radość, znaleźć ukojenie i otworzyć się na nowe doświadczenia, przygotować się do odejścia bez strachu. W książce znajdują się praktyczne metody radzenia sobie ze zmianami. Dzięki nim łatwiej jest pracować z emocjami, które wiążą się z wchodzeniem na nowe ścieżki przebudzenia. Autorka położyła duży nacisk na wprowadzanie w swoim życiu nowych technik poszukiwania wolności. Zgodnie z jej nauczaniem, im więcej w nas wolności, tym mniej rodzi się obaw.
Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Masz milion obowiązków na głowie i poczucie, że doba jest zdecydowanie za krótka? Choć czujesz się tym wszystkim przytłoczona, nie jesteś jedyna - wiele z nas zmaga się z nadmiarem zadań do wykonania, rolą żony, matki, siostry, przyjaciółki i pracownicy. A gdzie w tym wszystkim czas dla nas samych? "Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia" to najprościej mówiąc - podręcznik uważnego i spokojnego życia. Autorka zachęca, by zatrzymać się na chwilę w tym zamkniętym kole, w którym ciągle pędzimy, w którym same się zamknęłyśmy - i spojrzeć na nasze życie z boku, jako postronna osoba. Poczuć, że jesteśmy tu i teraz, dostrzec i nawiązać kontakt z tym, co ma dla nas, indywidualnie, największe znaczenie, oraz nauczyć się budować ciepłe, pełne przyjaźni relacje ze sobą, ale również z otaczającym nas światem. Każda z nas jest wyjątkowa, każda ma swoje potrzeby, marzenia i pomysł na życie - dzięki mindfulness będziemy w stanie porozumieć się z samymi sobą, wyeliminować te aspekty naszego życia, które nam szkodzą, a pracować tylko nad tymi niosącymi dla nas rozwój i spełnienie.
Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia

Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Przyjaciele są potrzebni w życiu zarówno w latach młodzieńczych, jak i w dorosłości. "Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia" to doskonały poradnik, który pomoże w prowadzeniu udanego i szczęśliwego życia pozbawionego samotności. Rola przyjaciół w dorosłym życiu jest istotna. To właśnie oni są przy Tobie, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Zawsze można liczyć na ich pomoc, szczerą chęć wysłuchania czy na dobrą zabawę, bo czasem i tego nam brakuje. Czasem pojawia się wrażenie, że ludzie nie mają problemu ze znalezieniem przyjaciół i każdy ma grupę dobrych znajomych, z którymi chętnie spędza wolny czas. Tylko czemu to zawsze dotyczy innych? Ten problem jest wbrew pozorom powszechny, ale na szczęście łatwy do rozwiązania. Istnieją skuteczne i proste metody zdobycia prawdziwych przyjaciół, a większość z nich zawarta jest w tym poradniku. Czym jest przyjaźń w dorosłym życiu? Jak wyjść poza small talk? Czym różnią się zdrowe i toksyczne relacje? Jak korzystać z mediów społecznościowych, aby poszerzyć krąg znajomych? Jak odnaleźć się w życiu towarzyskim? To tylko nieliczne z kwestii poruszonych w tym podręczniku. Autor rozwiewa wszelkie wątpliwości i mity, a wszystko to robi w przystępny i zrozumiały sposób. "Jak zdobyć i pielęgnować przyjaźń w dorosłym życiu. Porady i ćwiczenia" to pierwsza książka Hope Kelaher przełożona na język polski. Autorka chętnie dzieli się obszerną wiedzą z czytelnikiem, aby pomóc mu w ułożeniu lepszego życia, w którym znalazłoby się więcej miejsca na szczęście i towarzystwo innych ludzi. Hope Kelaher stworzyła wartościowy poradnik, który jest szczególnie istotny w cyfrowym XXI wieku, kiedy rzeczywiste spotkania z innymi stają się coraz większą rzadkością.
Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Twoje ciało to Twój najlepszy przyjaciel, o którego musisz zadbać. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik pomagający zrozumieć siebie, a także poprawić swoją samoocenę i stan zdrowia. Okazywanie sobie miłości i czułości to przede wszystkim dbanie o samopoczucie. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik dla tych osób, które chcą wprowadzić w swoim życiu istotne zmiany i zadbać o kondycję, psychikę i relacje z innymi ludźmi. Autorka podpowiada, jak można pracować z samym sobą. W książce Christine Caldwell skupia się na wyjaśnieniu czytelnikowi, w jaki sposób może zadbać o kondycję fizyczną, radzić sobie ze stresem i świadomie budować pozytywną samoocenę. Nie brakuje także porad odnośnie budowania zdrowych, satysfakcjonujących relacji. Podręcznik zawiera ćwiczenia, które można wykonywać, aby łatwiej i sprawniej wprowadzać pozytywne zmiany do swojego życia. To lektura obowiązkowa dla osób, które chcą zapewnić swojemu ciału wszystko, co najlepsze.
Nasz wpływowy i uległy umysł

Nasz wpływowy i uległy umysł

12,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
PRZEŁOMOWA KSIĄŻKA O WYWIERANIU WPŁYWU NA LUDZI. WYBITNA NEUROBIOLOŻKA POSZŁA TU DALEJ NIŻ KLASYCY DALE CARNEGIE I ROBERT CIALDINI. „New York Times” Najlepsza książka popularnonaukowa 2017 roku! „Forbes”, „Times”, „Huffington Post”, Bloomberg, Stanford Business School. Jeśli chcesz kogoś przekonać, to nie powołuj się na fakty! Działaj na emocje! Jedna z najbardziej innowacyjnych i wpływowych badaczek neuronauki, profesorka psychologii Tali Sharot zabiera nas w fascynującą i zdumiewającą podróż, odkrywając tajniki funkcjonowania naszych mózgów, gdzie kryje się potęga wywierania wpływu – tego dobrego i tego złego. Wyjaśnia m.in. jak niewiarygodnie silny jest wpływ emocji na nasze poglądy, dlaczego dowody nas nie przekonują, czy powinniśmy straszyć ludzi, żeby coś zrobili, oraz jak zyskujemy moc, odpuszczając… I wreszcie: co ludzie tak naprawdę chcą wiedzieć. „Moim celem jest pokazać w tej książce błędy, które systematycznie popełniamy, kiedy próbujemy zmieniać czyjeś przekonania, a także – jak to się dzieje, że nam się to udaje”.
Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi

Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi

13,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Czy zdarza się, że ktoś Cię denerwuje, a Ty nie potrafisz o tym głośno powiedzieć? Albo czujesz się niezręcznie w danej sytuacji i nie umiesz z niej wybrnąć? A może, nie chcąc robić innym przykrości, wysłuchujesz różnych bzdur, tracąc czas i energię? Jeśli chcesz sobie pomóc, skorzystaj z poradnika "Od takich ludzi trzymaj się z daleka" Davida J. Liebermana. Lektura tej książki wyposaży Cię w narzędzia, pozwalające rozpoznać, czy osoba, z którą nawiązujemy relację, będzie miała na nas dobry wpływ. A że nowe znajomości zawieramy obecnie bardzo często i bardzo szybko, to czasem trudno jest w porę dobrze poznać nowych znajomych. To stawia pod znakiem zapytania kwestię zaufania i lojalności, a także przywiązania, skąd bowiem mamy wiedzieć, czy ta akurat osoba zasługuje na naszą uwagę i zaangażowanie? Czy ta znajomość jest tego warta? Nie każdy przecież jest stabilny emocjonalnie i nie każdy kieruje się moralnością. Pozory mogą mylić. Dzisiaj wiele można przed sobą udawać, zwłaszcza w wirtualnym świecie. Co robić? Ufać i cierpieć? A może ryzykować i czekać na rozwój wydarzeń? Można też zamknąć się w swojej skorupie i prowadzić życie pustelnika. Autor przekonuje, że między tymi skrajnościami da się znaleźć złoty środek. Wszyscy bowiem wysyłamy sygnały ostrzegawcze; wystarczy nauczyć się je rozpoznawać. Ten poradnik pomoże Ci w tworzeniu poprawnych portretów psychologicznych nawet nowo poznanych ludzi, by uniknąć rozczarowań na dalszym etapie znajomości. To cenna umiejętność, bo nigdy nie wiemy, kogo los postawi na naszej drodze. Ta książka podpowie Ci, kogo warto poznać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka.
Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" to książka poruszająca trudny temat bezpłodności, przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z tym problemem, lecz również dla tych, którzy widzą go u swoich bliskich. Bezpłodność to często ogromny cios dla małżeństw starających się o dziecko. Niestety problem ten dotyka bardzo wielu ludzi, a jego przyczyny mogą być zróżnicowane - od uwarunkowań genetycznych, przez różne choroby, aż po nieprawidłowy styl życia. Wydaje się jednak, że w każdym przypadku jest to prawdziwe tabu. Większość osób nie wie, w jaki sposób rozmawiać o swojej sytuacji ani jak opowiedzieć o niej bliskim. Książka "Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" porusza ten trudny temat i stara się go "oswoić". Dostarcza cennych wiadomości dotyczących jego przyczyn. Samo wyjaśnienie problemu jest pierwszym krokiem do jego zaakceptowania i zrozumienia. Z publikacji mogą skorzystać zarówno osoby, które nie mogą mieć dzieci, jak i ci, którzy mają bliskich dotkniętych problemem bezpłodności. Ci pierwsi lepiej zrozumieją swoją sytuację i otrzymają pomoc w jej zaakceptowaniu. Drudzy z kolei nauczą się, jak lepiej okazywać im wsparcie.
W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne

W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne

11,55 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Pomimo rozwoju technologicznego i komunikatorów, dzięki którym możemy porozumiewać się z osobami z drugiego końca świata, jesteśmy samotni. Proste, powierzchowne komunikaty wyparły normalną rozmowę. "W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne" autorstwa Kate Murphy to publikacja, w której pisarka dowodzi, że znajdujemy się w kryzysie komunikacyjnym doprowadzającym do pandemii samotności. Kate Murphy dokładnie zgłębia naukowe aspekty procesu słuchania. Skupia się na stronie psychologicznej, fizjologicznej oraz społecznej. Obecnie zewsząd słyszymy, by wyróżniać się z tłumu. Uczymy się, jakich słów używać, by inny byli zagłuszani. W efekcie prowadzi to do powstawania szumu, z którego ciężko wyłowić istotne informacje. Autorka za cel stawia sobie znalezienie przyczyny zatracenia umiejętności słuchania. Jej poszukiwania poparte są licznymi badaniami i wywiadami, między innymi z radiowcem, sprzedawcą mebli oraz księdzem spowiednikiem, którzy zawodowo zajmują się słuchaniem innych. Udowadnia, jak olbrzymie znaczenie ma poświęcenie komuś swojego czasu i uwagi. Kryzys komunikacyjny doprowadza do samotności oraz izolacji społecznej, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju uzależnień i depresji.
Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień Weź znajdź wreszcie czas na życie! Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem? Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników? To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota w twojej sytuacji. Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot! Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia. Weź przykład z kota! Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem: Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą, zacznij życie według kota! To naprawdę działa! Astrid Eulalie jest redaktorką lifestylową. Od wielu lat mieszka z Ozyrysem, swoim ukochanym kotem.
Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku

Dlaczego on mi to robi? Jak poradzić sobie w toksycznym związku

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli czujesz się źle traktowana przez swojego partnera i Twój związek nie wygląda tak, jakbyś chciała, koniecznie sięgnij po książkę autorstwa Ewy Skrzypczak "Dlaczego on mi to robi?". Jej lektura może pomóc Ci w zrozumieniu tego, czy nie tkwisz przypadkiem w niezdrowej relacji. Książka "Dlaczego on mi to robi?" to zbiór historii kobiet, które tkwiły w toksycznym związku. Ich trudne, wzruszające i niezwykle autentyczne opowieści zachęcają Czytelniczkę do pochylenia się nad swoją własną relacją. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jakie symptomy powinnaś uznać za niepokojące. Nauczysz się również radzenia sobie z toksycznymi zachowaniami partnera. Jeśli uznasz, że czas się rozejść, dzięki książce Ewy Skrzypczak będzie Ci zdecydowanie prościej. Wyposaża ona bowiem w narzędzia, które są niezwykle pomocne w wychodzeniu z niesatysfakcjonującego, szkodliwego związku.
Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

19,65 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
''Dobry piesek!'' - każdy właściciel psa marzy o tym, żeby móc tylko i wyłącznie chwalić swojego pupila. Niestety, idealnie grzeczne pieski, podobnie jak idealnie grzeczne dzieci nie istnieją. Na szczęście istnieją książki, które pomogą nam zrozumieć zachowania psa i rozwiązać problemy. Ta książka jest jedną z nich. Steve Mann jest światowej klasy autorytetem w dziedzinie psiej behawiorystyki. Posiada wieloletnie doświadczenie, którym dzieli się w swojej najnowszej książce ''Dobry pies. Kolejne dylematy rozwiązane''. W lekki i przystępny sposób porusza kwestię wychowania dorosłego psa. Czasem nawet przemyślane decyzje niosą za sobą niespodziewane konsekwencje i problemy. Dla wielu osób taką decyzją jest adopcja psa i właśnie do nich skierowana jest ta pozycja. Znajdziemy w niej odpowiedzi na najczęstsze problemy spotykające właścicieli czworonogów zarówno w obrębie domu, jak i na spacerach. Autor prowadzi nas od znalezienia i wyjaśnienia behawiorystycznego fundamentu problemu aż do jego rozwiązania. A wszystko po to, żebyśmy mogli w pełni cieszyć się czasem spędzanym z pupilem. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób rozważających adopcję dorosłego psa. Również bardziej doświadczeni hodowcy, jak i właściciele szczeniaków będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się mowy ciała psa. Książka jest kontynuacją poprzedniego tytułu tego autora - ''Dobry piesek. Jak wychować niesfornego szczeniaka''.
Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

10,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia ? w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał ?człowiek na baterie?. Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt. Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie. *** Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie. prof. Marian Zembala kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby ? faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: ?Chrzanić protokół!?. książka roku według ?The Guardian? Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny ? zdawałoby się ? pozbawiony szans pacjent przeżyje.
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

12,25 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka? CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!
Moje piękno, moja sprawa

Moje piękno, moja sprawa

12,25 zł   52,99 zł
Opis
Zamknij
Nie musisz być dla nich piękna, ale… …żyjemy w patriarchalnym społeczeństwie, które przedkłada atrakcyjność nad wszystko inne – bez wyjątku. A to oznacza, że… …życie jest łatwiejsze, gdy nosimy modne ciuchy, …życie jest łatwiejsze, gdy się golimy, …życie jest łatwiejsze, gdy malujemy rzęsy do pracy, …życie jest łatwiejsze, gdy czynimy widoczne „starania” o swój wygląd, …życie jest łatwiejsze, gdy odzwierciedlamy społeczną ideę piękna. Kropka. DOŚĆ! Florence Given, znana instagramerka, artystka, działaczka i pisarka, radzi, jak przeprowadzić rewolucję we własnym myśleniu, by odnaleźć swoje prawdziwe „ja”, radość, spełnienie i… miłość. Dzięki tej książce: uwierzysz, że nie musisz być piękna dla innych, pokochasz seks, znienawidzisz seksizm i nigdy nie będziesz udawała orgazmu, ochronisz swoją życiową energię, nie będziesz wytykała wad innych kobiet tylko po to, by poczuć się lepiej, przestaniesz o poranku przeglądać media społecznościowe – i wierzyć, że tak wygląda rzeczywistość.
Zrozumieć alergię

Zrozumieć alergię

10,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
KOMPLEKSOWY PORADNIK DLA ALERGIKÓW I ICH RODZIN ALERGIA to hasło wyszukiwane w Internecie częściej niż MIGRENA, ZAWAŁ czy RAK PIERSI. Ta choroba cywilizacyjna to zmora dzisiejszych czasów. Mimo że co trzecia osoba boryka się z jej uciążliwymi objawami, niełatwo jest otrzymać pomoc od specjalistów. Wielu rodziców zadaje pytania, na które nie otrzymuje jednoznacznych odpowiedzi. Dr Sophie Farooque, czołowa brytyjska ekspertka w dziedzinie alergologii, pomoże ci rozpoznać, czy to, co ci dolega, to na pewno alergia, obali mity na jej temat, zaproponuje praktyczne rozwiązania najczęstszych problemów, zmniejszy niepotrzebne cierpienie twojego dziecka i poruszy kluczowe tematy: ?skąd się biorą błędne diagnozy ?jak leczyć katar sienny i nieżyt nosa ?jak żyć z alergią pokarmową, opóźnioną alergią pokarmową i anafilaksją ?jak radzić sobie z alergią na leki ?jaki jest związek miedzy egzemą a genami ?czy można ustrzec dziecko przed reakcjami alergicznymi ?co powinniśmy wiedzieć o kotach i psach w domu ?jaki wpływ na walkę z alergią ma witamina D Zrozumieć alergię to źródło rzetelnych informacji i praktycznych porad, przejrzyste wykresy, studia przypadków, konkretne rozwiązania. Ty i twoi bliscy poczujecie się zaopiekowani i otrzymacie odpowiedzi na nurtujące was pytania. ZROZUM ALERGIĘ I POPRAW JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

14,95 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka, który utrudnia nam realizację celów? Dlaczego kobiety szybciej biorą na siebie winę i łatwiej dostrzegają własne słabości? Życie płci pięknej nie musi jednak być pasmem cierpień, do czego przekonuje autorka poradnika "Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet". Megan Logan stawia sobie za cel zmotywowanie czytelniczek do tego, by bardziej polubić i docenić samą siebie. W każdym rozdziale autorka przekonuje o kluczowej roli samowspółczucia i samoakceptacji oraz wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest, by traktować siebie jak przyjaciółkę, a nie jak wroga, na którego spadają najgorsze kary. Logan analizuje życie kobiet w różnych sytuacjach, pokazując, że często robią one wszystko i dla wszystkich, ale zapominają o tym, by zrobić coś wyłącznie dla własnej przyjemności. Podkreśla, jak ważne jest to, by zwolnić tempo i postawić samą siebie na pierwszym miejscu, a dopiero później spełniać cudze potrzeby czy znajdywać przestrzeń na pomaganie innym. Obrazuje również mechanizmy działania kobiecego umysłu, który często kładzie nam kłody pod nogi i bardziej krytykuje, niż wspiera, choć powinno być zupełnie na odwrót.
Książki poradnikowe to specjalna kategoria publikacji, która ma na celu pomóc czytelnikom rozwiązywać różne problemy i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Mogą dotyczyć różnych dziedzin życia, takich jak zdrowie, psychologia, finanse, biznes, kariera, rodzicielstwo, relacje, styl życia i wiele innych. Poradniki często zawierają praktyczne wskazówki, ćwiczenia, narzędzia i techniki, które mają pomóc czytelnikom osiągnąć zamierzone cele lub rozwiązać konkretne problemy. Książki te są adresowane do szerokiego kręgu odbiorców, w tym do ludzi dorosłych, młodzieży oraz rodziców, którzy szukają pomocy i wskazówek w wychowaniu swoich dzieci. Książki poradnikowe mogą mieć różną formę, od praktycznych przewodników po filozoficzne rozważania, a ich celem jest zawsze pomóc czytelnikom w osiągnięciu lepszego życia i pełniejszej satysfakcji z codziennych wyzwań.
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry