Strona główna Poradniki
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 8 książek (ZESTAW-1) kryminał, thriller 86%
333,00 zł 47,95 zł

Pakiet 8 książek (ZESTAW-1) kryminał, thriller

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Twój mózg jest nadzwyczajny
Twój mózg jest nadzwyczajny
39.80 zł 11,95 zł
Promocja!
222 drogi do dobrego snu
222 drogi do dobrego snu
39.80 zł 10,55 zł

Poradniki | tanie książki

Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

19,65 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
''Dobry piesek!'' - każdy właściciel psa marzy o tym, żeby móc tylko i wyłącznie chwalić swojego pupila. Niestety, idealnie grzeczne pieski, podobnie jak idealnie grzeczne dzieci nie istnieją. Na szczęście istnieją książki, które pomogą nam zrozumieć zachowania psa i rozwiązać problemy. Ta książka jest jedną z nich. Steve Mann jest światowej klasy autorytetem w dziedzinie psiej behawiorystyki. Posiada wieloletnie doświadczenie, którym dzieli się w swojej najnowszej książce ''Dobry pies. Kolejne dylematy rozwiązane''. W lekki i przystępny sposób porusza kwestię wychowania dorosłego psa. Czasem nawet przemyślane decyzje niosą za sobą niespodziewane konsekwencje i problemy. Dla wielu osób taką decyzją jest adopcja psa i właśnie do nich skierowana jest ta pozycja. Znajdziemy w niej odpowiedzi na najczęstsze problemy spotykające właścicieli czworonogów zarówno w obrębie domu, jak i na spacerach. Autor prowadzi nas od znalezienia i wyjaśnienia behawiorystycznego fundamentu problemu aż do jego rozwiązania. A wszystko po to, żebyśmy mogli w pełni cieszyć się czasem spędzanym z pupilem. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób rozważających adopcję dorosłego psa. Również bardziej doświadczeni hodowcy, jak i właściciele szczeniaków będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się mowy ciała psa. Książka jest kontynuacją poprzedniego tytułu tego autora - ''Dobry piesek. Jak wychować niesfornego szczeniaka''.
Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

10,15 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia ? w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał ?człowiek na baterie?. Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt. Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie. *** Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie. prof. Marian Zembala kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby ? faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: ?Chrzanić protokół!?. książka roku według ?The Guardian? Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny ? zdawałoby się ? pozbawiony szans pacjent przeżyje.
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

12,25 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka? CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!
Moje piękno, moja sprawa

Moje piękno, moja sprawa

12,25 zł   52,99 zł
Opis
Zamknij
Nie musisz być dla nich piękna, ale… …żyjemy w patriarchalnym społeczeństwie, które przedkłada atrakcyjność nad wszystko inne – bez wyjątku. A to oznacza, że… …życie jest łatwiejsze, gdy nosimy modne ciuchy, …życie jest łatwiejsze, gdy się golimy, …życie jest łatwiejsze, gdy malujemy rzęsy do pracy, …życie jest łatwiejsze, gdy czynimy widoczne „starania” o swój wygląd, …życie jest łatwiejsze, gdy odzwierciedlamy społeczną ideę piękna. Kropka. DOŚĆ! Florence Given, znana instagramerka, artystka, działaczka i pisarka, radzi, jak przeprowadzić rewolucję we własnym myśleniu, by odnaleźć swoje prawdziwe „ja”, radość, spełnienie i… miłość. Dzięki tej książce: uwierzysz, że nie musisz być piękna dla innych, pokochasz seks, znienawidzisz seksizm i nigdy nie będziesz udawała orgazmu, ochronisz swoją życiową energię, nie będziesz wytykała wad innych kobiet tylko po to, by poczuć się lepiej, przestaniesz o poranku przeglądać media społecznościowe – i wierzyć, że tak wygląda rzeczywistość.
Zrozumieć alergię

Zrozumieć alergię

10,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
KOMPLEKSOWY PORADNIK DLA ALERGIKÓW I ICH RODZIN ALERGIA to hasło wyszukiwane w Internecie częściej niż MIGRENA, ZAWAŁ czy RAK PIERSI. Ta choroba cywilizacyjna to zmora dzisiejszych czasów. Mimo że co trzecia osoba boryka się z jej uciążliwymi objawami, niełatwo jest otrzymać pomoc od specjalistów. Wielu rodziców zadaje pytania, na które nie otrzymuje jednoznacznych odpowiedzi. Dr Sophie Farooque, czołowa brytyjska ekspertka w dziedzinie alergologii, pomoże ci rozpoznać, czy to, co ci dolega, to na pewno alergia, obali mity na jej temat, zaproponuje praktyczne rozwiązania najczęstszych problemów, zmniejszy niepotrzebne cierpienie twojego dziecka i poruszy kluczowe tematy: ?skąd się biorą błędne diagnozy ?jak leczyć katar sienny i nieżyt nosa ?jak żyć z alergią pokarmową, opóźnioną alergią pokarmową i anafilaksją ?jak radzić sobie z alergią na leki ?jaki jest związek miedzy egzemą a genami ?czy można ustrzec dziecko przed reakcjami alergicznymi ?co powinniśmy wiedzieć o kotach i psach w domu ?jaki wpływ na walkę z alergią ma witamina D Zrozumieć alergię to źródło rzetelnych informacji i praktycznych porad, przejrzyste wykresy, studia przypadków, konkretne rozwiązania. Ty i twoi bliscy poczujecie się zaopiekowani i otrzymacie odpowiedzi na nurtujące was pytania. ZROZUM ALERGIĘ I POPRAW JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA
Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet

14,95 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka, który utrudnia nam realizację celów? Dlaczego kobiety szybciej biorą na siebie winę i łatwiej dostrzegają własne słabości? Życie płci pięknej nie musi jednak być pasmem cierpień, do czego przekonuje autorka poradnika "Pokochaj siebie. Przewodnik dla kobiet". Megan Logan stawia sobie za cel zmotywowanie czytelniczek do tego, by bardziej polubić i docenić samą siebie. W każdym rozdziale autorka przekonuje o kluczowej roli samowspółczucia i samoakceptacji oraz wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest, by traktować siebie jak przyjaciółkę, a nie jak wroga, na którego spadają najgorsze kary. Logan analizuje życie kobiet w różnych sytuacjach, pokazując, że często robią one wszystko i dla wszystkich, ale zapominają o tym, by zrobić coś wyłącznie dla własnej przyjemności. Podkreśla, jak ważne jest to, by zwolnić tempo i postawić samą siebie na pierwszym miejscu, a dopiero później spełniać cudze potrzeby czy znajdywać przestrzeń na pomaganie innym. Obrazuje również mechanizmy działania kobiecego umysłu, który często kładzie nam kłody pod nogi i bardziej krytykuje, niż wspiera, choć powinno być zupełnie na odwrót.
Siedem grzechów przeciwko seksualności

Siedem grzechów przeciwko seksualności

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
W jaki sposób zadbać o dobre życie intymne? Na co trzeba uważać w kontaktach seksualnych z partnerem? Jak unicestwić własne fobie, lęki i uprzedzenia, aby czerpać radość z seksu? Odpowiedzi znajdziesz w książce "Siedem grzechów przeciwko seksualności" autorstwa Zbigniewa Izdebskiego oraz Małgorzaty Szcześniak! "Siedem grzechów przeciwko seksualności" to znakomita publikacja poruszająca tematy seksu bez zbędnego tabu. Rozmowa między dziennikarką a cenionym seksuologiem trwa przez ponad 7 rozdziałów książki. Przepełniona jest licznymi anegdotami oraz historiami, dzięki wieloletniej praktyce zawodowej profesora Izdebskiego. W publikacji poruszane są kontrowersyjne zagadnienia religijne, tematy wstydu, zaniedbania, zagubienia, wykluczenia, zgorszenia czy też manipulacji, zachęcające czytelnika do głębokich przemyśleń i wniosków.
Ogień. Pierwotna siła natury

Ogień. Pierwotna siła natury

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Ogień to przepięknie ilustrowany poradnik dla ludzi kochających przyrodę, dla tych, którzy tęsknią za wieczorami przy ognisku w gronie przyjaciół. Dowiesz się z niego, jak stworzyć wyjątkową atmosferę z ogniskiem w roli głównej, niezależnie od okoliczności, w których się znajdziesz, z dala od cywilizacji i w dowolnej porze roku.
Znajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens

17,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Poszukiwanie sensu życia daje większe poczucie spełnienia niż dążenie do szczęścia. Jak wieść życie dobre, bogate i satysfakcjonujące. Gdzie szukać źródeł sensu życia i jak je wykorzystać, aby dodać głębi własnej egzystencji. Ta książka wyjaśnia również, jakie są korzyści z życia z sensem - dla nas samych, naszych rodzin, miejsc pracy i społeczeństwa.
Sztuka skutecznego proszenia

Sztuka skutecznego proszenia

16,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Autor bestsellerowego „Emocjonalnego SOS” i mówca Ted Talks Guy Winch powraca, by nauczyć nas skutecznie wyrażać swoje potrzeby i walczyć o swoje. Narzekamy na niejedno, często nawet nie oczekując, a tym bardziej nie osiągając zamierzonych celów. Bezproduktywne marudzenie zatruwa nam życie, psuje nastrój, męczy i pogarsza samopoczucie. Wystarczy jednak umieć prosić, by osiągnąć cel i ukoić zszargane nerwy. Autor przedstawia praktyczne i uzasadnione psychologicznie techniki, ułatwiające zrozumienie, na które aspekty naszego życia warto narzekać i w jaki sposób wyrażać swoje uwagi, by zachęcić drugą stronę do współpracy. Z każdym można się porozumieć, korzystając z metod skutecznego proszenia, dzięki którym osiągniemy nasze cele oraz wzmocnimy osobiste, rodzinne i zawodowe relacje oraz poczucie własnej wartości!
Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

15,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze jest możliwe? W dzisiejszym świecie, który nam tyle oferuje? W czasach kiedy społeczna presja, by osiągać w życiu wciąż „więcej i więcej” jest tak silna? O tym, że umysł i dusza potrzebują ciszy, chwil jałowego biegu, zwykłej bezczynności, filozofowie wiedzą, przypomina Ulrich Schnabel, już od dawna, a od pewnego czasu prawdę tę odkrywa także nauka. W społeczeństwie przyśpieszenia i permanentnej komunikacji wszystkich ze wszystkimi chwile wytchnienia są niezwykle cenne, pisze Schnabel. I uświadamia nam na nowo, że od „słodkiego nicnierobienia” zależą nie tylko nasza kreatywność i pomysłowość – to także szansa, aby poznać samych siebie, odnowić swoją siłę woli. Przyznaje, że nie jest łatwo uwolnić się od nacisków otoczenia, które oczekuje, że nieustannie będziemy dyspozycyjni, skoro to możliwe. Dlatego stara się nam udzielić jak najlepszej rady w sprawie leniuchowania. Czy okaże się pomocna? Czy dzięki książce rozpoznamy dręczące nas problemy? Przekonajmy się o tym sami.
Zioła w walce z nowotworami

Zioła w walce z nowotworami

9,95 zł   19,95 zł
Opis
Zamknij
Teodor Książkiewicz Zioła w walce z nowotworami Przedstawia liczne recepty ziołowe oraz wskazówki dotyczące prawidłowego odżywiania, pomocne w terapii. Pokazuje jak z tą chorobą można żyć, nie tracąc nadziei na jej przezwyciężenie i pokonanie. Ojciec Teodor Bogdan Książkiewicz urodził się w 1940 r. w Męczennicach, w Ziemi Sandomierskiej. W 1957 r. wstąpił w Krakowie do zakonu Ojców Bonifraterów. Zainteresowania ziołolecznictwem, sięgające najmłodszych lat, rozwijał z powodzeniem w zakonie.
Limfa. Źródło energii i zdrowia

Limfa. Źródło energii i zdrowia

22,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Mimo że limfa jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, to – niestety – na co dzień ją bagatelizujemy. A limfa prawie jak druga krew non-stop krąży w naszym organizmie, pomaga zwalczać drobnoustroje chorobotwórcze, komórki nowotworowe, od jej prawidłowego przepływu zależy praca wielu narządów. Gdy zawodzi układ limfatyczny, limfa nie może skutecznie wypełniać swoich zadań. Lisa Levitt Gainsley odkrywa przed nami wszystkie tajemnice układu limfatycznego, ale też pokazuje, jak skutecznie o niego zadbać.
Make Photography Easier

Make Photography Easier

15,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Odkryj tajniki fotografii wraz z "Make photography easier" autorstwa Katarzyny Tusk i zaskocz wszystkich idealnymi zdjęciami! W dzisiejszych czasach media społecznościowe pełne są zdjęć z imprez, ważnych wydarzeń, podróży, a nawet ze zwykłych spacerów czy spotkań ze znajomymi. Wielu z nas wrzuca je tam codziennie. Uwiecznianie praktycznie każdej osobistej chwili na fotografii stało się już bardzo powszechnym zjawiskiem. Zapewne nie raz spotkałeś się jednak z przekonaniem, że do zrobienia dobrego zdjęcia potrzebny jest profesjonalny, drogi sprzęt i grono współpracowników. Bez tego nie ma co nawet ruszać się z aparatem z domu. Tymczasem Katarzyna Tusk przypomina, że najsłynniejsze zdjęcia w historii powstawały w sposób bardzo spontaniczny, szybko i bez nakładu wielkiej ilości pracy. Z resztą ta słynna blogerka sama zasłynęła z robionych przez siebie fotografii, choć posługiwała się przy ich robieniu sprzętem dostępnym praktycznie dla każdego. W książce tej dzieli się właśnie swoimi doświadczeniami na temat fotografowania. Przedstawia Czytelnikom szereg praktycznych rad, jak zrobić ładne zdjęcie i samemu wyglądać na nim ładnie. Kasia Tusk to jedna z najsłynniejszych postaci w polskim świecie mody i mediów społecznościowych. Prowadzi blog, który codziennie odwiedzają tysiące internautów. Również jej książka zatytułowana "Elementarz stylu" została znakomicie przyjęta i trafiła na listy bestsellerów. W tej oto książce dzieli się swoimi zawodowymi i prywatnymi doświadczeniami na temat fotografii. Bez specjalistycznego żargonu, w sposób jasny, klarowny i przystępny wyjaśnia Czytelnikom, na czym polega sekret udanego zdjęcia. Nie znajdziecie tu przepisu na genialne dzieła sztuki fotograficznej. Po prostu po lekturze tej książki zdjęcia z Waszych wakacji czy nawet te kulinarne będą wyglądać o wiele lepiej niż do tej pory.
Projekt młodość (OUTLET)

Projekt młodość (OUTLET)

15,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Przewodnik młodego wyglądu i zdrowego stylu życia. Autorka bestsellerowego "Zupowego detoksu", coach, dietetyk, twórczyni idei i programu Diet Coaching, ekspertka w zakresie świadomego odżywiania się proponuje program, który nie wymaga inwazyjnych sposobów działania. Radzi, jak walczyć ze stresem i zabiegać o dobry sen, proponuje odmładzający jadłospis przywracający energię, poprawiający nastrój i inspirujący do zmiany stylu życia, a także działania upiększająco-relaksujące, takie jak: naturalne maseczki, zioła, olejki eteryczne i kąpiele.
Sztuka bycia i obycia

Sztuka bycia i obycia

15,95 zł   32,00 zł
Opis
Zamknij
Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma konkretnych porad dotyczących stroju, czy makijażu, ale uniwersalne zasady, dzięki którym zrobimy dobre wrażenie i unikniemy towarzyskich gaf. W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.
Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

21,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Wreszcie przewodnik dla każdego, kto zmaga się z samotnością i izolacją. W tym niezwykłym wezwaniu do działania dr Bill Howatt prowadzi czytelnika do pewności siebie, komfortu i wspólnego poczucia celu. Książka oferuje zarówno opis stopniowego wychodzenia z mentalnych pułapek, jak i jasno nakreśloną ścieżkę wiodącą do pozytywnych relacji, które będą budować i chronić zdrowie psychiczne. Przydatne, ciekawe ćwiczenia, które pozwalają ocenić poziom własnej izolacji i samotności, a także praktyczne, skuteczne wskazówki, jak wydostać się z mentalnej pułapki. Przeczytaj i wykorzystaj, żeby poczuć się lepiej!
Przyszła Ty

Przyszła Ty

21,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Co możemy wiedzieć o przyszłości? Czy można sobie ją zaplanować? Jak iść przed siebie bez obaw o porażkę? Książka pod tytułem "Przyszła Ty" autorstwa Briana Davida Johnsona to publikacja, która uświadamia, że futurologia to nie czytanie z kart, lecz naukowa metoda przewidywania przyszłości. Autor podpowie Ci, jak zadbać o swoją przyszłość, by żyć w taki sposób, w jaki tylko zapragniesz. Publikacja ta zawiera szereg ćwiczeń i wskazówek służących do pracy nad sobą. Autor uczy rozpoznawać ograniczenia, o których być może nawet nie myślisz, a są przyczyną Twojej stagnacji. Wszystkie codzienne i ważne decyzje, które bezustannie podejmujemy, mają znaczący wpływ na przyszłość nie tylko naszą, lecz również najbliższych nam osób. Brian David Johnson przekonuje, że umiejętna analiza tych decyzji oraz naszych zachowań to klucz do sukcesu, by przewidzieć i skutecznie zaplanować swoją przyszłość. Autor pragnie wzbudzić w czytelnikach przekonanie, że każdy jest panem swojego życia i ma prawo ukształtować je po swojemu, bez względu na panujące wokół schematy. Książka "Przyszła Ty" napisana jest przystępnym, klarownym językiem, każdy zrozumie zawarte w niej, niezwykle istotne przesłanie.
Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój? Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie się stresu. Przybliża jego istotę, wyjaśnia, co się dzieje w organizmie człowieka w momencie podwyższonego napięcia nerwowego. Rozbiera na czynniki pierwsze reakcję na stres, porównując ją do tej, gdy stajemy oko w oko z tygrysem. Autor, psycholog i psychoterapeuta, wskazuje praktyczne rozwiązania problemów, rozmaite metody radzenia sobie z trudnościami w szkole, w domu czy w kontaktach z rówieśnikami. Pokazuje też jak pomocne w procesie opanowywania nerwowych sytuacji mogą być techniki relaksacyjne, pozytywne myślenie czy asertywność. To doskonały poradnik dla każdego nastolatka, który pragnie uwolnić się od stresu.
Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

Co negatywne wiadomości robią z naszym myśleniem i jak możemy się od tego uwolnić

19,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Antidotum na wypalenie negatywnymi wiadomościami Wiadomości są z nami wszędzie. Ich zdecydowana większość ma negatywny i bardzo negatywny wydźwięk. Otrzymujemy je nieustannie, ze wszystkich stron, z najróżniejszych źródeł i urządzeń. Ich odbiór w takim natężeniu uzależnia. Ciągle sprawdzamy co nowego i nie potrafimy wyobrazić sobie odcięcia od informacji. Wiadomości oddziałują na nasze życie bardziej niż możemy przypuszczać. Kształtują nasz obraz świata. Wpływają na to, na kogo głosujemy, na co wydajemy pieniądze, jak wychowujemy nasze dzieci. Decydują o tym, jak się czujemy, kiedy budzimy się rano, i o czym myślimy, kładąc się wieczorem spać. Wiadomości mogą być przyczyną zabójczego stresu, wywoływać apatię, poczucie bezsilności, a nawet paraliż. To, co w teorii miało nas chronić, informować, ostrzegać i edukować, demoluje nam psychikę. Strach jest zaraźliwy. Spokój również. Jak bronić się przed czarną falą złych wieści, która potrafi zatopić niejedną zdrową psychikę? Jak odbierać wiadomości, by nie deformowały naszego postrzegania rzeczywistości? Jak skutecznie przeciwstawiać się negatywnemu odbiorowi świata? Jak pozbyć się balastu i zacząć żyć w sposób bardziej wolny, bezpieczny, zdrowy i samodzielny? Ta książka nigdy nie była tak potrzebna.
Jak ogarniać emocje w pracy

Jak ogarniać emocje w pracy

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Emocje towarzyszą człowiekowi w życiu prywatnym i zawodowym. Mogą one wspierać w wielu sytuacjach albo okazać się drogą do katastrofy. O tym, jak radzić sobie z nimi tam, gdzie, wydawałoby się, nie ma na nie miejsca, odpowiada książka "Jak ogarnąć emocje w pracy"! Ten przewodnik to coś więcej niż tylko zwykły zbiór porad. Został napisany dowcipnym, zabawnym i ciepłym językiem. Oczywiście jego główną zaletą są same porady i mądrość, którą można znaleźć na każdej ze stron. Wskazówki mają szerokie zastosowanie w praktyce i to właśnie jest siłą tej książki. Dzięki niej w zupełnie inny niż dotychczas sposób można podejść do zagadnienia emocji. Przede wszystkim autorki obalają mit, że w pracy nie ma absolutnie miejsca na emocje. Zwracają uwagę na to, że nie można się zrozumiale i skutecznie komunikować, jeśli nie jest się świadomym uczuć i emocji, które wywołuje się u innych osób. Nie ma przecież nic gorszego od postawy przypominającej robota. Takie podejście niweczy budowanie produktywnych relacji w pracy i przekłada się także na brak odpowiednich rezultatów. Na szczęście można z tego wybrnąć i całkowicie odmienić sposób postępowania ze współpracownikami. Książka pomoże w zbudowaniu dyscypliny emocjonalnej, tak potrzebnej do odniesienia sukcesu. Do tego treść została wzbogacona o krótkie, zabawne i pouczające komiksy. Książka powstała w wyniku współpracy dwóch autorek. Liz Fosslien pomaga zespołom i liderom rozwijać umiejętności i nawyki, które pozwalają im uwolnić ich pełny potencjał. Mollie West Duffy jest z kolei ekspertką w zakresie projektowania organizacji, rozwoju i coachingu przywództwa.
Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Dobowy przewodnik po anatomii i fizjologii, z którego wyłania się człowiek jako spójna całość, pełna współzależności. Pozwala poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas. To ciekawy, okraszony dowcipem portret nas samych, poradnik, który przeplata banalne może, ale ważne i często zapominane prawdy. Pomaga spojrzeć na siebie z dystansem, nie ulegać modom, nie wierzyć w cudowne pigułki, proszki i kremy, ale raczej w siebie i własny organizm, o ile zechcemy dać mu szansę.
Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu

Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu

19,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób weryfikować pozyskiwane informacje tak, żeby nie dać się oszukać, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Przydatne wskazówki pozwolą Ci nauczyć się wysnuwać prawidłowe wnioski na podstawie dostępnych informacji. "Jak nie dać się zmanipulować i okłamać. Radzi doświadczony agent wywiadu" to książka napisana przez byłego agenta wywiadu brytyjskiego. W swojej książce autor przekazuje wskazówki, w jaki sposób z wielu dostępnych informacji wybrać te właściwe i prawdziwe, jak nauczyć się czytać między wierszami i jak rozpoznawać prawdę. W codziennym świecie często podejmujemy ważne decyzje w oparciu o niepełne, a czasami nawet sprzeczne informacje pochodzące z Internetu, prasy czy telewizji, a także zasłyszane od znajomych czy współpracowników. Autor poradnika pokazuje, jak najlepiej wykorzystać posiadane wiedzę, umiejętności i doświadczenie, żeby z tych wszystkich informacji wybrać to, co najważniejsze i prawdziwe. Udziela wskazówek, w jaki sposób unikać fake newsów oraz manipulacji. Autor prezentuje sposób myślenia oraz działania agentów wywiadu, a także metody, jakich używają, żeby zweryfikować poprawność wyciągniętych wniosków. Nie zawsze są do tego wykorzystywane wyszukane gadżety, bardzo często wystarczy po prostu duża dawka sztuki dyplomacji.
Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

Jak bez napięć wychować pewne siebie dziecko

18,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Książka autorstwa M. Doucleff wywraca współczesne pojmowanie rodzicielstwa do góry nogami, dając rodzicowi nadzieję na wychowanie bez krzyków i agresji współpracującego dziecka, które nie boryka się z brakiem pewności siebie i niekontrolowaną frustracją. Ten poradnik „zrzuca” dziecko z rodzinnego piedestału, ale w duchu miłości i rozsądku.
Książki poradnikowe to specjalna kategoria publikacji, która ma na celu pomóc czytelnikom rozwiązywać różne problemy i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Mogą dotyczyć różnych dziedzin życia, takich jak zdrowie, psychologia, finanse, biznes, kariera, rodzicielstwo, relacje, styl życia i wiele innych. Poradniki często zawierają praktyczne wskazówki, ćwiczenia, narzędzia i techniki, które mają pomóc czytelnikom osiągnąć zamierzone cele lub rozwiązać konkretne problemy. Książki te są adresowane do szerokiego kręgu odbiorców, w tym do ludzi dorosłych, młodzieży oraz rodziców, którzy szukają pomocy i wskazówek w wychowaniu swoich dzieci. Książki poradnikowe mogą mieć różną formę, od praktycznych przewodników po filozoficzne rozważania, a ich celem jest zawsze pomóc czytelnikom w osiągnięciu lepszego życia i pełniejszej satysfakcji z codziennych wyzwań.
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry