Strona główna DEFEKTY
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans 86%
356,00 zł 49,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Bal (DEFEKT - NIEZNACZNY)
Bal (DEFEKT - NIEZNACZNY)
37,00 zł 6,95 zł
Promocja!
Odkąd cię poznałam (DEFEKT - NIEZNACZNY)
Odkąd cię poznałam (DEFEKT - NIEZNACZNY)
42,90 zł 9,95 zł
Promocja!
Z nicości (DEFEKT - NIEZNACZNY)
Z nicości (DEFEKT - NIEZNACZNY)
36,90 zł 7,95 zł
Berta Isla (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Berta Isla (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   42,00 zł
Opis
Zamknij
Berta Isla i Tomás Nevinson poznali się w Madrycie, gdy byli bardzo młodzi, i szybko postanowili być razem, nie spodziewając się, że przypadnie im w udziale najpierw życie pełne przerw, a potem zaginięcie. Tomás, pół-Hiszpan, pół-Anglik, ma wyjątkowy dar do języków i naśladowania akcentów, i to za sprawą tych zdolności podczas studiów w Oksfordzie zainteresuje się nim brytyjska Korona. Jeden zwykły, „banalny dzień” zdecydował o reszcie życia – jego i jego żony. "Berta Isla" to frapująca i zniewalająca historia pewnego oczekiwania i przemiany, którą przechodzą jej bohaterowie. A także kruchości i uporu towarzyszącym miłosnemu związkowi skazanemu na tajemnicę i ukrywanie prawdy, na udawanie i spekulacje, wreszcie na żal pomieszany z poczuciem lojalności.
Hej, mała! (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Hej, mała! (DEFEKT - NIEZNACZNY)

7,95 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
“Hej, mała!” to trzecia część cyklu powieściowego “Och, Elvis!”. Zabawna i pełna wzruszeń opowieść o rodzinie, którą jak najbardziej można było sobie wybrać. “Hej, mała!” to wzruszająca i zabawna opowieść o rodzinie z wyboru. Jeśli szukacie mądrej, a zarazem lekkiej lektury, z pewnością zarówno sama książka, jak i jej bohaterowie przypadną Wam do gustu. Asia i Paweł od dawna czują coś do siebie. Brakuje im odwagi, by zrobić kolejny krok. Paweł zaczyna nagle zachowywać się nad wyraz dziwnie, a przynajmniej dziwne jest to w oczach Asi. Czyżby w jego życiu pojawiła się inna kobieta? Asia snuje w myślach najgorsze scenariusze. Zasmuca ją myśl, że marzenia o byciu mamą mogą się nigdy nie spełnić. Z kolei nastoletnia córka Pawła, Nastka, odkrywa stare rodzinne notatki z przepisami kulinarnymi sprzed wielu lat i postanawia opublikować je na blogu. W rozwijaniu nowej pasji bardzo pragną pomóc dziewczynie przyszywane babcie. Co wymyślą tym razem? A może znowu, jak to mają w zwyczaju, wpakują się w kłopoty? Czytając powieść Mariki Krajniewskiej, będziecie śmiać się i wzruszać do łez, a z każdą kolejną stroną coraz trudniej będzie rozstać się z Asią, Pawłem, Nastką i pozostałymi bohaterami. Zresztą, z pewnością wielu czytelników zna ich już doskonale. Powieść ta stanowi już bowiem trzecią część cyklu obyczajowego "Och, Elvis". W serii znalazły się jak dotąd następujące tytuły: “Och, Elvis!”, “No, Asiu!” i “Hej, mała!”.
Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

9,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Trzeci tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Wielkie już i potężne księstwo trzyma w garści Bolesław. Mocny to ksiądz i władyka. Gońce skaczą z Krakowa do Poznania, Gniezdna, Wrocławia, Kołobrzegu. Trzeba wiedzieć co się w księstwie dzieje i co na granicach. Drogi już wyrąbane, stróże w trzemach osadzone pilnują porządku, świątki w cyrkwiach modlą się i tłumaczą nową wiarę. Bolesław, pełny ottonowej misji pragnie zjednoczonej słowiańszczyzny. Do Pragi wjeżdża jako król, którego witają zielonymi gałązkami. Nie pogodzić się z tym Henrykowi – za duże to księstwo bolesławowe, za mocne . Musi mu część zabrać a może i całe….. Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 6 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 6 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

7,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Ostatnia część jednej z najznakomitszych polskich powieści historycznych, teraz na nowo przypomniana przez Wydawnictwo MG. Książka "Bolesław Chrobry. Rozdroża" jest domknięciem losów charyzmatycznego władcy z rodu Piastów, który mimo przeciwności zwieńczył swoje polityczne wysiłki pierwszą w dziejach Polski koroną. Antoni Gołubiew - pomimo iście monumentalnego dorobku - jest pisarzem wciąż niewystarczająco docenianym w powszechnym odbiorze czytelniczym. A przecież jego proza historyczna nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku i można ją śmiało zestawiać z nazwiskami Teodora Parnickiego, Hanny Malewskiej czy Elżbiety Cherezińskiej. Opowieść, którą podejmuje w "Chrobrym", jest majstersztykiem fabularyzowania historii z jednoczesnymi aspiracjami do uświadomienia odbiorcy, jak bardzo bliski sercu współczesnego czytelnika może być bohater czasów odległych, na wpół zapomnianych. Całe szczęście Gołubiew nie daje zapomnieć o pierwszym królu piastowskim, wpisując go w dynamiczny krajobraz średniowiecznych realiów: politycznych machinacji, krzewienia wiary chrześcijańskiej i kultury łacińskiej, które nie zawsze postępowało wedle zasad rycerskiego etosu. Powieść Gołubiewa szczególnie warto porównać z książką "Srebrne orły" Teodora Parnickiego, która rozgrywa się w zbieżnych okolicznościach przełomu X i XI wieku, a polityczne dylematy króla Bolesława zostały uzupełnione o paneuropejski kontekst uniwersalnego cesarstwa.
Miasteczko Middlemarch. Tom 2 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Miasteczko Middlemarch. Tom 2 (DEFEKT - NIEZNACZNY)

8,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Wiktoriańska Anglia to epoka wielkich przemian. Pod panowaniem królowej Wiktorii Hanowerskiej Wielka Brytania staje się największym mocarstwem na świecie. Jak jednak w takich realiach odnajdywali się zwykli ludzie? W jaki sposób mieli okazywać swoje uczucia, skoro świat im tego zabraniał? Książka "Miasteczko Middlemarch. Tom 2" przeniesie Cię do tamtejszych realiów. Dzięki tej książce poznasz wszystkie cienie oraz blaski codziennego życia w XIX-wiecznej Anglii. Akcja powieści toczy się w epoce wiktoriańskiej, w miasteczku Middlemarch. To okres dziejów naznaczony wielkimi przemianami, a także rygorystyczną moralnością, która głosiła potrzebę ukrywania i tłamszenia uczuć. Historia opowiada o losach majętnej i szlachetnej Dorotei Brooke, która w poszukiwaniu sensu swojego życia próbuje nadać mu jakikolwiek cel. Czytelnik równolegle poznaje lekarza, Tertiusa Lydgatea, który odnalazł go w pracy naukowej i medycynie. Jednak na drodze do realizacji jego zamierzeń staje przeszkoda, którą jest piękna i zmysłowa kobieta. To powieść, która pozwala ujrzeć prowincjonalne życie ludzi XIX-wiecznej Anglii ich własnymi oczami. Losy mieszkańców, począwszy od zwykłych rolników, mieszczan, kupców, aż do lekarzy i prawników, splatają się ze sobą w niewidzialną nić. Czytelnik chłonie wszystkie barwy, zapachy oraz dźwięki, które towarzyszyły ludności wiktoriańskiej Anglii, stając się swoistym towarzyszem tamtejszych mieszkańców. Literatura wiernie oddaje klimat dawnej Wielkiej Brytanii, nawiązując przy tym do sytuacji politycznej i społecznej w XIX wieku. Seria "Miasteczko Middlemarch" autorstwa George Elliot jest jedną z najważniejszych pozycji w kanonie klasycznej literatury angielskiej.
222 drogi do dobrego snu (DEFEKT - NIEZNACZNY)

222 drogi do dobrego snu (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   39,80 zł
Opis
Zamknij
Naukowo udowodnione, ciekawie i przyjemnie podane, łatwe do zastosowania 222 rady jak zasypiać i zdrowo spać. Pamiętasz, kiedy ostatni raz porządnie się wyspałeś? I obudziłeś wypoczęty? Próbowałeś już wszystkiego. Masz za sobą leki, lekarzy, terapeutów, medycynę naturalną, szamaństwo, medytacje i dziesiątki poradników. Kupa czasu i pieniędzy. I nic... Ale nie załamuj się, oto pomoc:
Sherlock Holmes i dręczące duchy (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Sherlock Holmes i dręczące duchy (DEFEKT - NIEZNACZNY)

7,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Nowe przygody Sherlocka Holmesa laureatki 3 Nagród Emmy, wydane w 16 krajach! Tom 2 serii Próba morderstwa, nawiedzony zamek, przerażające odkrycie... Londyn. Sherlock Holmes staje się celem zabójczej wendety. Wtedy przy Baker Street 221B pojawia się piękna Isla McLaren i opowiada o porwaniu, duchach i przemocy w jej rodzinnej posiadłości w Szkocji. Ku zaskoczeniu Watsona, Holmes odsyła ją z niczym, by zająć się sprawą Mycrofta na południu Francji. Tymczasem straszliwe wydarzenia na Riwierze Francuskiej skłaniają Holmesa i Watsona do podjęcia śledztwa w sprawie McLarenów, ich destylarni whisky i zamku wśród lodowatych gór Szkocji. Holmes odkrywa, że wszystkie te trzy sprawy łączą się w jedną upiorną zagadkę. By ją rozwiązać, zdeklarowany racjonalista musi zmierzyć się z duchami z własnej przeszłości. Ale przecież Sherlock Holmes nie wierzy w duchy... A może jednak wierzy?
Co potrafią koty? (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Co potrafią koty? (DEFEKT - NIEZNACZNY)

5,95 zł   29,90 zł
Opis
Zamknij
Co tak naprawdę wiemy o kotach, poza tym, że są puchate i lubią spać całymi dniami? A może to tylko pozory, aby ukryć przed ludźmi swoje kocie tajemnice? Niewątpliwie, świat tych pupili może okazać się zdecydowanie ciekawszy, niż się zakładało... Te niepozorne, czworonożne stworzenia tak naprawdę są w stanie zrobić wiele rzeczy, których chociażby małe dzieci nie potrafią. Chłeptanie mleka z ulubionej miseczki? Nie ma sprawy! Używanie własnego języka zamiast grzebienia? Żaden problem! Golenie się? A po co! Śpiewanie dzieciom kołysanek albo schodzenie z drzewa? Cóż, z tym jednak może być już większy kłopot... Ta zwariowana opowieść o sekretach naszych pupili oraz ich tajemniczym życiu opowiedziana jest z perspektywy małego dziecka, zafascynowanego tymi skrytymi, zwinnymi istotami. Abner Graboff, który stworzył "Co potrafią koty" połączył w swojej historyjce głos dziecięcej świeżości oraz niewinności razem z błyskotliwym poczuciem humoru. Całość przystępnego, prostego tekstu dopełniona została charakterystycznymi dla autora zamaszystymi oraz odważnymi i zabawnymi ilustracjami. Głównym natchnieniem do powstania dzieła był ukochany kot rodziny Graboff - Tarzan, którego to obserwacją zajęli się trzej synowie autora, dostarczając materiału na książkę.
Książę (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Książę (DEFEKT - NIEZNACZNY)

7,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Brawurowy debiut obiecującego reżysera - powieściowa odpowiedź na „Django” i „Zniewolonego”! Londyn, pierwsza połowa XIX wieku, przeddzień rewolucji przemysłowej oraz walki o godziwe warunki życia i prawa człowieka: na ulicy ląduje uprowadzony i przywieziony z Afryki czarnoskóry mężczyzna. Napad na konwój transportujący go na targ niewolników, czyni z niego wolnego człowieka. Od tego momentu akcja nabiera zawrotnego tempa
Niewidzialni rodzice (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Niewidzialni rodzice (DEFEKT - NIEZNACZNY)

9,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" to książka poruszająca trudny temat bezpłodności, przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z tym problemem, lecz również dla tych, którzy widzą go u swoich bliskich. Bezpłodność to często ogromny cios dla małżeństw starających się o dziecko. Niestety problem ten dotyka bardzo wielu ludzi, a jego przyczyny mogą być zróżnicowane - od uwarunkowań genetycznych, przez różne choroby, aż po nieprawidłowy styl życia. Wydaje się jednak, że w każdym przypadku jest to prawdziwe tabu. Większość osób nie wie, w jaki sposób rozmawiać o swojej sytuacji ani jak opowiedzieć o niej bliskim. Książka "Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" porusza ten trudny temat i stara się go "oswoić". Dostarcza cennych wiadomości dotyczących jego przyczyn. Samo wyjaśnienie problemu jest pierwszym krokiem do jego zaakceptowania i zrozumienia. Z publikacji mogą skorzystać zarówno osoby, które nie mogą mieć dzieci, jak i ci, którzy mają bliskich dotkniętych problemem bezpłodności. Ci pierwsi lepiej zrozumieją swoją sytuację i otrzymają pomoc w jej zaakceptowaniu. Drudzy z kolei nauczą się, jak lepiej okazywać im wsparcie.
Obcy (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Obcy (DEFEKT - NIEZNACZNY)

8,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Pozycja szczególnie wyróżniająca się spośród innych thrillerów. Mocna, mroczna, angażująca - te słowa najlepiej są w stanie opisać książkę "Obcy" autorstwa Maxa Czornyja. Jeżeli nie boicie się stawić czoła brutalnej rzeczywistości oraz chcecie poczuć niepowtarzalne napięcie, z całą pewnością powinniście sięgnąć po tę pozycję. Książka ta przedstawia historię pewnej rodziny repatrianckiej, która przyjeżdża do Polski i postanawia osiedlić się w niewielkiej, wiejskiej miejscowości. Jedynym pragnieniem tych ludzi jest prowadzenie spokojnego oraz stabilnego życia, bez jakichkolwiek wygórowanych ambicji czy celów. Niestety, nie zyskują oni akceptacji wśród lokalnych mieszkańców, co doprowadza do wielu, nieraz brutalnych, konsekwencji. Autor bez jakiejkolwiek cenzury pokazuje problemy, takie jak czysta, ludzka nienawiść czy dyskryminacja ze względu na narodowość lub wyznawaną religię. Opowieść ta bezpośrednio ukazuje czytelnikom makabryczne obrazy pełne przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, a sama historia ma bardzo mroczny oraz dosadny wydźwięk.
Kat z Płaszowa (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Kat z Płaszowa (DEFEKT - NIEZNACZNY)

8,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
III Rzesza była państwem totalitarnym, w którym prym wiodły postacie niestroniące od przemocy, bezwzględności i brutalności: Herman Goering, Joseph Goebbels, Joseph Mengele, sam Adolf Hitler, Hans Frank czy... Amon Goth. Właśnie temu ostatniemu zbrodniarzowi wojennemu Max Czornyj poświęcił swoją książkę "Kat z Płaszowa", w której przybliża czytelnikowi postać o wyjątkowej brutalności, odznaczającej nawet na tle powyższych nazwisk. Powieść ukazała się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Filia. Autor postanowił we właściwy sobie sposób opisać piekło obozu koncentracyjnego KL Plaszow, które znajdowało się w Krakowie w latach 1942-1945. Nie jest to ani dziennik, ani biografia ówczesnego komendanta obozu. Książka jest powieścią obyczajową, a tłem są wydarzenia, których świadkami byli więźniowie KL w Płaszewie. Pierwsze skrzypce w dramatycznych i drastycznych epizodach odgrywa wspomniany już zbrodniarz, Amon Goth. Sylwetkę tej bestii w ludzkiej skórze autor stworzył bardzo dokładnie i idealnie odzwierciedlił, jak złym był ON człowiekiem. "Kat z Płaszowa" jest doskonałą, choć drastyczną i bardzo ciężką opowieścią o tym, jakie piekło na ziemi jest w stanie stworzyć jeden człowiek innemu. Obowiązkowa lektura dla fanów takich powieści, jak "Tatuażysta z Auschwitz" autorstwa Heather Morris czy "Skrzypaczka z Auschwitz" pióra Ellie Midwood.
Kalejdoskop (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Kalejdoskop (DEFEKT - NIEZNACZNY)

8,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
"Kalejdoskop" Danielle Steel to powieść, która porwie czytelników do czasów II wojny światowej, kiedy to narodziła się miłość między pewną dwójką ludzi, a potem przeniesie nas dalej w przyszłość, w której rozsiane po świecie siostry nie mają pojęcia, jak wyglądała ich przeszłość. Podczas II wojny światowej w Paryżu spotykają się wyjątkowej urody Francuzka oraz amerykański aktor, którzy od razu się w sobie zakochują. Choć początek ich związku przypomina raczej piękną bajkę, miłość kończy się tragicznie. Po ich śmierci trzy córki pary zostają rozdzielone i oddane do adopcji. Każda z nich trafia do rodziny zastępczej, ale tylko ta najstarsza, Hilary, pamięta jeszcze koszmar dzieciństwa. Megan i Alexandra wiodą spokojne życie, nie mając pojęcia, że zostały kiedyś adoptowane. Tymczasem coraz większe wyrzuty sumienia ma przyjaciel rodziny, Artur, który postanawia wynająć detektywa i odnaleźć wszystkie siostry. Jego poszukiwania odbywają się w barwnym Nowym Jorku, biednych slumsach bostońskich, a w końcu nawet w Paryżu. Kiedy kobiety wreszcie się spotykają, odkrywają prawdę o sobie, która ma diametralnie zmienić ich życie.
Siostry nadziei (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Siostry nadziei (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Wojna na Ukrainie to niewątpliwie ogromna zbrodnia, która dotyka nie tylko żołnierzy, ale także zwykłych mieszkańców tego kraju. Powstało już wiele reportaży ukazujących nam obraz tego przejmującego konfliktu zbrojnego. Jednym z nich jest dzieło zatytułowane "Siostry Nadziei" autorstwa Agaty Puścikowskiej. Dzieło to nosi podtytuł "Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie" i opowiada historie sióstr zakonnych, które - mimo że mogły opuścić ten kraj w poszukiwaniu pomocy - począwszy od 24 lutego 2022, dzielnie walczą o zachowanie człowieczeństwa w piekle, jakie zgotowali im Rosjanie. Kobiety zajmują się organizacją pomocy humanitarnej, opatrują rannych żołnierzy oraz zapewniają schronienie ludziom, którzy uciekają przed wojną. Opiekują się także sierotami oraz wspierają duchowo walczących żołnierzy oraz cywilów. Książka ta to przejmujące świadectwo wojny, widziane oczyma zwykłych ludzi, którzy ryzykują własne zdrowie oraz życie, aby nieść pomoc innym.
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Pełna ciepła, wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni człowieka i uratowanej przed pewną śmiercią kotki. "Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata" to historia, która przywraca wiarę w dobro i szczęśliwe zakończenia. Gdy niespełna 30-letni Dean Nicholson wyruszył w rowerową wyprawę dookoła świata, jego celem było to, by dowiedzieć się jak najwięcej o innych krajach. Nie przypuszczał wtedy, że wkrótce dołączy do niego zupełnie niezwykła i nieoczekiwana towarzyszka podróży. Trzy miesiące po opuszczeniu ojczystej Szkocji przemierzał pustą drogę na granicy między Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, gdy nagle spostrzegł porzuconą, chorą i głodną małą kotkę. Jej przenikliwe spojrzenie i pełne smutku miauczenie sprawiły, że postanowił wsadzić ją na rower i zabrać ze sobą. Kotka otrzymała imię Nala i dzięki pomocy lokalnych weterynarzy wkrótce wróciła do zdrowia. Dean stał się jej troskliwym opiekunem, a ich przypadkowo zawiązana przyjaźń podbiła serca ludzi na całym świecie. Krótki film z nagraniem ich pierwszego spotkania został w internecie obejrzany ponad 130 milionów razy. "Świat Nali..." to książka o niezwykłej więzi człowieka i zwierzęcia, która poruszy nie tylko właścicieli kotów.
Udział własny (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Udział własny (DEFEKT - NIEZNACZNY)

5,95 zł   38,00 zł
Opis
Zamknij
Druga powieść z serii o dziennikarce Dicte Svendsen, znanej ze świetnego serialu Dicte Dicte Svendsen i jej młodszy chłopak, fotograf Bro, budzą się pewnej lutowej nocy z powodu pożaru w stajni sąsiadów. W tym samym czasie policja z komisarzem Johnem Wagnerem dostaje drugie wezwanie do pożaru – ktoś zdemolował i podpalił szkołę. To jednak nie koniec – wkrótce Dicte znajduje na pobliskich mokradłach ciało siedemnastolatki…
Już nie chcę być człowiekiem (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Już nie chcę być człowiekiem (DEFEKT - NIEZNACZNY)

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Rodzina fanatycznych nazistów kochała ją jak własną córkę. Ona sama zakochała się w niemieckim inżynierze, który w klapie marynarki nosił przypinkę partii Hitlera. Jako Anni Gmitruk, folksdojczka ze wschodniej Polski, nigdy nie zdradziła, kim była naprawdę: Malą Rywką Kizel, żydowską dziewczyną z ortodoksyjnej rodziny, której bliscy zginęli w warszawskim getcie. Dzięki hartowi ducha, znajomości języka, mieszance szczęścia i uroku Mali udało się uniknąć ich losu. Po wyzwoleniu przez amerykańską armię wróciła na krótko do Polski, by później przez Izrael trafić w końcu do niderlandzkiego Amstelveen. Historia Mali opowiedziana została bez wielkich słów i zbędnego moralizowania. To trzymająca się faktów relacja ze świata, w którym człowiek człowiekowi był wilkiem. „Już nie chcę być człowiekiem” to również opowieść o odkrywaniu tożsamości tej wyjątkowej kobiety. Pieter van Os odbył szereg podróży śladami bohaterki, mocno zagłębiając się w powikłane dzieje naszej części Europy. Obszaru z ciągle powracającymi obsesjami na punkcie pochodzenia i charakteru narodowego.
Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci (DEFEKT - NIEZNACZNY)

12,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci. Tom 1" to pierwszy tom serii, w której pełno jest magii i niepewności. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a śmierć czai się za rogiem. Pewnego dnia Billy otrzymuje list z wezwaniem do Akademii Mrocznych Zaklęć, a wraz z nim - pokaźną sumę pieniędzy. Szkoła ta jest niezwykle niebezpieczna, o czym cała rodzina Billy'ego zdążyła się już przekonać kilka lat temu. Najstarszy chłopak z rodzeństwa - Tommy - zginął tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Po tych strasznych wydarzeniach ojciec zdecydował, że żadne z jego dzieci już nigdy nie pójdzie do tej mrocznej szkoły. I chociaż rodzina potrzebuje pieniędzy, ojciec sprzeciwia się wysłaniu Billy'ego w tamto miejsce. Jednak okazuje się, że jeżeli Billy nie dotrze tam na czas, jego rodzina zostanie zabita. Kiedy Wild, starsza siostra Billy'ego, dowiaduje się o tym, postanawia udać się do Akademii Mrocznych Zaklęć, udając swojego brata. Dzięki temu jej bliscy będą bezpieczni oraz zachowają pieniądze potrzebne im na wyżywienie i prowadzenie gospodarstwa. Wild porzuca więc dotychczasowe spokojne życie na farmie w Teksasie, przekazuje swoje obowiązki i powierza opiekę nad chorującym ojcem młodszej siostrze. Wyrusza do szkoły, aby podjąć się niebezpiecznych prób śmierci. Już podczas drogi czyhają na nią różne trudności i przeciwności, jednak Wild postanawia, że nie podda się tak łatwo.
Inkarnator (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Inkarnator (DEFEKT - NIEZNACZNY)

8,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Co by się stało, gdyby w Krakowie doszło do serii zbrodni? Właśnie taka historia dzieje się na łamach tej książki. Jednak to nie wszystko - ktoś ewidentnie próbuje w swojej kryminalnej aktywności naśladować jednego z najokrutniejszych morderców w historii. Aby rozwikłać zagadkę, potrzebny będzie specjalista o nieprzeciętnym umyśle. Kimś takim może okazać się Honoriusz Mond, postać zdecydowanie niebanalna. Człowiek twardo stąpający po ziemi, wierzący w fizykę i biologię, daleki natomiast od wiary w siły nadprzyrodzone. Tym razem jednak jego wiara zostanie wystawiona na próbę, bo oto ma do czynienia z serią zabójstw, które wyglądają dokładnie tak, jakby znany zbrodniarz uległ reinkarnacji i powrócił w nowym wcieleniu. Czas biegnie nieubłaganie i już wkrótce morderca dopadnie kolejną ofiarę. A potem jeszcze kolejną. Dlatego trzeba go powstrzymać - czy zdoła tego dokonać Honoriusz Mond?
Wiatraki (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Wiatraki (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Sympatyczny duet krakowskich policjantów tym razem działa na Pomorzu. Podkomisarz Lucek Bałyś, wysłany na pozornie niewinną konferencję, zostaje beznadziejnie wmieszany w porachunki miejscowej gangsterki. Z początku uznaje to za szczęśliwy traf – po kłopotach w małżeństwie porządna dawka adrenaliny na pewno dobrze mu zrobi. Po chwili jednak zdarzenia nabierają szalonego tempa, zwłaszcza że szefem gangu jest dawny szef tamtejszej komendy, w dodatku były przyjaciel inspektora Krzyckiego. Krzycki i
Kaligula. Wyznania szaleńca (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Kaligula. Wyznania szaleńca (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   45,00 zł
Opis
Zamknij
Kaligula – któż nie słyszał o „szaleńcu na tronie”? – uosobieniu despotii, okrucieństwa i seksualnych dewiacji... Dziś jego imię przywodzi na myśl kazirodcze stosunki z siostrami, uwodzenie cudzych żon na oczach mężów i ulubionego konia mianowanego konsulem. Kaligula to synonim władcy czerpiącego sadystyczną satysfakcję z wymyślnego zadawania śmierci; człowieka, który sam ogłosił się bogiem. Jaki naprawdę był Kaligula? Michał Kubicz w swojej najnowszej książce przedstawia historię widzianą z perspektywy cesarza. Świat otaczający Kaligulę jest skomplikowany i okrutny. Młody cesarz musi stawić czoła nie tylko potężnym przeciwnikom, ale także zmagać się z fałszywymi przyjaciółmi i nielojalnymi poddanymi.
Bal (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Bal (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   37,00 zł
Opis
Zamknij
Poznaj historię o miłości pomiędzy dwiema przyjaciółkami, które - chcąc być ze sobą - muszą przezwyciężyć niechęć otoczenia. Powieść "Bal" została oparta na podstawie bestsellerowego Broadwayowskiego musicalu. W wersji papierowej również zdobywa serca czytelników i czytelniczek! Bohaterkami książki są Emma Nolan i Alyssa Greene. Dziewczyny mają wspólny cel, którym jest debiut jako para na zbliżającym się balu maturalnym. Niestety dorastają w środowisku, w którym coś podobnego jest nie do wyobrażenia. Dlatego młode kobiety muszą rozpocząć walkę nie tylko o swoje marzenia, ale również o łączącą je miłość. Alyssa boi się ujawnić mamie swoją orientację, bo wie, że ta rozmowa nie będzie prosta. Pani Greene jest przewodniczącą rady rodziców w szkole i kategorycznie sprzeciwia się temu, aby w studniówce wzięły udział pary jednopłciowe. Jednak kiedy wydaje się, że wszystko już stracone, dzieje się coś wyjątkowego. Do prowincjonalnego Edgewater przyjeżdżają prawdziwe gwiazdy z Broadwayu i chcą pomóc dziewczynom w osiągnięciu celu. Niestety dobre chęci szybko okazują się niewystarczające, a pomoc aktorów obraca się przeciwko samym zainteresowanym. Dziewczynom nie pozostaje nic innego, jak tylko wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, że miłość nie ma tylko jednego koloru. Czy im się to uda i przezwyciężą opór tradycyjnego społeczeństwa? O tym czytelnik przekona się na łamach powieści.
Gargantua i Pantagruel – księga I, II, III (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Gargantua i Pantagruel – księga I, II, III (DEFEKT - NIEZNACZNY)

7,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Kwintesencją tej opowieści jest kult życia, kult fanatyczny, radosny, taki, jak może być u człowieka, który po latach — jak jego epoka po wiekach — niewoli strząsnął z siebie dławiące jarzmo; kult życia rozkoszujący się pełnią rozwoju wszystkich ludzkich sił i instynktów: od najwyższych potrzeb ducha do najpospolitszych potrzeb ciała. Obfitą i niewyczerpaną jest
Europa o świcie (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Europa o świcie (DEFEKT - NIEZNACZNY)

6,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Europa o świcie" to czwarty i tym samym ostatni tom fenomenalnej serii "Pęknięta Europa", który wyjaśni najbardziej intrygujące wcześniejsze zagadnienia! Jeśli czytałeś wcześniejsze części kultowego cyklu o podzielonej Europie, ta pozycja zachwyci Cię od razu! "Europa o świcie" rozwiąże najbardziej interesujące problemy i zagadnienia, które zostały poruszone wcześniej. To powieść psychodeliczna, ale i inteligentna, w której ponadto nie brakuje prawdziwych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Akcja rozgrywa się jak zawsze w zupełnie różnych miejscach. W Tallinie spotykamy Alice, która pracuje w szkockiej służbie dyplomatycznej. Niespodziewanie zostaje zaangażowana w dziwną intrygę, z której nie będzie miała jak się wyplątać. Benno to z kolei młody uchodźca, który na Morzu Egejskim decyduje się na ostateczną ucieczkę ku wolności i wreszcie nowe, lepsze życie. Rudi, doświadczony coureur, wraz z Rupertem wyrusza w pościg za kimś, kto podobno już nie żyje. Równoległe światy europejskie zaskakują, a każda z historii okaże się ze sobą w jakiś sposób powiązana.
1 2

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry