Strona główna

Nowości

Granatowy 44

Granatowy 44

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Granatowy 44" to wciągająca historia autorstwa Grzegorza Kalinowskiego, przenosząca Czytelnika do czasów powstania warszawskiego. Jeśli lubisz powieści historyczne - ta pozycja na pewno jest dla Ciebie! Kiedy 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie wybucha powstanie, po blisko pięciu latach z podziemia wychodzi jeden z funkcjonariuszy Policji Kryminalnej Generalnej Guberni - kapitan Wincenty Rybski. Do tej pory pełnił funkcję śledczego w Policji Państwowej, a w trakcie wojny brał udział w akcjach zleconych przez konspirację; teraz obejmuje stanowisko w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa, gdzie ma kierować jedną z jednostek albo nawet całym komisariatem. Jego przełożeni dostają jednak inne zadanie - pierwsza powierzona Rybskiemu misja obejmuje likwidację grupy mścicieli, którzy buntują się przeciwko rozkazom dowódców i dokonują samosądów.
Pociąg do życia

Pociąg do życia

44,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Poruszająca historia o tym, że życie ma czasami dla nas zupełnie inne plany… Czterech przyjaciół z wojska – Darka, Michała, Tomka i Witolda – łączy wspólna pasja. Jest nią muzyka. Mężczyźni zaczynają marzyć o stworzeniu zespołu muzycznego, podejmują pierwsze kroki w tym kierunku. Ich talent zostaje doceniony przez oficera, który umożliwia im występ w radio. Chłopaki nagrywają swoją pierwszą kasetę. Po opuszczeniu jednostki zamieszkują w Krakowie u Michała, który po zmarłej babci odziedziczył mieszkanie. Ojciec Tomasza nie chce się zgodzić, by syn muzykował, oczekuje, że młody ożeni się z Andzią i osiądzie na roli. W szarych realiach lat osiemdziesiątych boysband święci triumfy w kraju, lecz muzykom marzy się kariera zagraniczna. Michał ma w Berlinie wujka, który obiecuje im to ułatwić… Los jednak nie zawsze sprzyja, a jedno wydarzenie może zmienić bieg historii. Jak potoczy się życie mężczyzn? Czy uda im się osiągnąć cel, który jest na wyciągnięcie ręki?
Po trupach do celu

Po trupach do celu

42,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Komedia kryminalna, która sprawi, że niejeden raz się uśmiechniesz. Sprawdź, kto zdecyduje się dokonać zabójstwa, by za wszelką cenę osiągnąć swój cel. "Po trupach do celu" to powieść, która łączy humor z historią o kryminalnym zabarwieniu. Marlena Jans to popularna aktorka, doceniana nie tylko przez widzów, ale i krytyków w Polsce. Nie dość, że na brak pieniędzy z licznych angażów nie mogła narzekać, to jeszcze otrzymywała wiele nagród za swoje role. Wszystko jednak zmieniło się w wyniku jednego, nagłego incydentu, który przyniósł dla artystki katastrofalne skutki. W końcu jednak pojawia się szansa, by mogła odzyskać utraconą reputację. Musi jedynie osiągnąć pewien cel: dostać główną rolę w hitowej produkcji, której reżyserem jest były mąż kobiety. Problem w tym, że lista zainteresowanych tym angażem jest wyjątkowo długa. Każda z kandydatek okazuje niezwykłą determinację w dążeniu do zdobycia roli. Czy upór może być tak silny, by któraś zdecydowała się na morderstwo?
Konsul

Konsul

36,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Listopad 1918 roku. Polskę tylko krok dzieli od odzyskania niepodległości. Do Warszawy wraca brygadier Piłsudski, za to uciekają stąd Niemcy. W mieście panuje niewyobrażalny chaos, na którym każdy chce skorzystać i ugrać coś dla siebie. Młody oficer Stanisław Stein angażuje się w rozwikłanie sprawy zabójstwa niedoszłego francuskiego konsula. Odkrywa, że interesy miejscowych gangów mieszają się z wielką polityką, a przy okazji wpada na trop o wiele poważniejszego spisku, który może zmienić losy kraju...
Katharsis - Jacek Ostrowski

Katharsis - Jacek Ostrowski

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Włoskie miasteczko. Hotel z przeszłością. Piękna właścicielka. Tajemniczy gość. Jeśli te hasła wywołują u Ciebie dreszczyk emocji lub zwykłą ciekawość, koniecznie sięgnij po powieść Jacka Ostrowskiego "Katharsis", a dowiesz się, kogo lub czego tytułowe oświecenie dotyczy. Włoskie miasteczko to Pietrasanta, urokliwa miejscowość w Toskanii. W ciepłe miesiące zjeżdżało tutaj sporo turystów. Czy wybierali hotel z przeszłością? Rzadko, bowiem ściany budynku skrywały pewną tajemnicę, której widmo - mimo gruntownego remontu hotelu - wciąż odstraszała turystów. Piękna właścicielka to Weronika Oliveto, młoda kobieta o gęstych, kręconych czarnych włosach i przemiłym usposobieniu. Nawet ona, swoim zaangażowaniem i oddaniem nie była w stanie tak pokierować miejscem, by zaczęło przynosić pożądane zyski. Jednak pewnego dnia zjawia się w holu tajemniczy mężczyzna, oferujący nieprzyzwoicie wielkie pieniądze w zamian za wynajęcie całego hotelu na dwa marcowe tygodnie. Wymaga jedynie od obsługi i właścicielki dyskrecji oraz trzymania się na dystans od zaproszonych gości. Uprzedza, że będzie to pięcioro różnych ludzi, ale on sam nie zamelduje się na ten czas, przyjedzie jedynie w odwiedziny. Gabriel Torvato zaskakująco wiele wie na temat poprzednich właścicieli hotelu, a jego zachowanie budzi w pracownikach niepokój. W jaki sposób wszystkie te elementy, z pozoru tak odległe, są ze sobą powiązane?
Protest

Protest

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Protest" Magdaleny Zimniak to interesująca współczesna powieść psychologiczna. Dla dorosłych i dla młodzieży. Niechciana ciąża nastoletniej Krysi to początek tragedii w rodzinie Romaniuków. Jest rok 1979, aborcja w Polsce jest przeprowadzana na życzenie, więc za namową rodziców Krysia usuwa ciążę. Dziewczyna nie radzi sobie psychicznie, sięga po alkohol i narkotyki. Nikt w rodzinie nie wie, kto był ojcem dziecka, Krysia trzyma to w tajemnicy. Jakiś czas później matka Krysi i Anity, młodszej córki, popełnia samobójstwo. Ojciec dziewczyn nie wierzy w samobójczą śmierć żony. Mijają lata, samobójstwo popełnia Krysia. Ten fakt również wygląda podejrzanie. Anita przeżywa wszystko od nowa, gdy w 2000 roku Trybunał Konstytucyjny w Polsce zakazuje aborcji nawet wówczas, gdy dziecko jest nieuleczalnie chore. Ta decyzja to piekło kobiet i ich zniewolenie. Córka Anity, Julia, bierze udział w protestacyjnych marszach kobiet. Anita traci poczucie bezpieczeństwa. Boi się, że ktoś się mści na rodzinie Romaniuków, jej zachowanie staje się irracjonalne. Ojciec, który stracił już żonę i córkę, patrzy na szaleństwo drugiej córki i sam jest bliski utraty zmysłów. A co z Julią? Nastolatką, której bezpieczny świat całkowicie się rozpadł? "Protest" nie jest łatwą książką. Dużo tu trudnych emocji, żalu, lęku, podejrzeń, niewiary w ludzi. Zwyczajna rodzina, wydawałoby się. A w środku dramat. Wystarczyło jedno traumatyczne wydarzenie sprzed lat, by uruchomić lawinę. Czy można ją zatrzymać? Finał powieści jest zaskakujący i zmusza do refleksji. Ta książka jest buntem i głosem w obronie kobiet.
Wojna

Wojna

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz kryminalne powieści z dreszczykiem, to koniecznie musisz przeczytać sagę o Zuzannie Lewandowskiej. "Wojna" pełna jest zawiłych wydarzeń, niespodziewanych zwrotów akcji i niezwykle trudnych zagadek! Dnia 13 grudnia 1981 roku ludność dowiedziała się o wprowadzeniu stanu wojennego. Nie działały telefony i telewizja, a w radiu leciała jedynie muzyka poważna. Już o 6:00 rano wyemitowane zostało przemówienie Jaruzelskiego. W tym samym czasie na terenie Płocka doszło do tajemniczych i brutalnych zabójstw. Mimo że w tamtym rejonie rządzi komisarz wojskowy, to ku zaskoczeniu wszystkich prosi o pomoc Zuzannę Lewandowską, której silna niechęć do obecnej władzy jest powszechnie znana. Szybko się okazuję, że wśród ofiar seryjnego mordercy znalazł się zięć znanego polityka. W takiej sytuacji trzeba wykorzystać wszystkie możliwości i zawiązać sojusz nawet z dotychczasowymi wrogami i przeciwnikami komunizmu. Zuzanna Lewandowska jest wyjątkowo bystrą detektyw o ciętym języku. Podejmie się każdego wyzwania. Teraz musi odkryć związek między zabójstwami i zrozumieć klucz, którym posługuje się morderca. Czy ona również znalazła się na jego liście? Wszystko na to wskazuje...
Upierz

Upierz

44,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Julia i Roman żyją z gier. Wymyślają rozrywki dla innych. Bawią, manipulują i straszą. Na mazurskim uroczysku znajdują prawie idealne miejsce do pracy. Bez hałasu, bez telefonów, bez ludzi. Tylko co będzie, gdy nagle pojawi się nieproszony gość? Można stracić głowę... Czy ktoś inny bawi się losem Julii i Romana, manipuluje nimi i ich straszy? Co naprawdę robi na uroczysku "Alex przez iks" z plotkarskiego portalu? Co ukrywają sąsiedzi z mazurskiej wioski? Jakie duchy przeszłości krążą nad zapomnianym niemieckim grobowcem nad jeziorem? Goście nad uroczyskiem jeszcze nie wiedzą, że wyobraźnia to wspaniała rzecz - dopóki w ciemnościach nie zgaśnie ci latarka…
Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe

Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Tematyka true crime przyciąga coraz większą liczbę Polaków. "Opowiem Ci o zbrodni" to antologia dziewięciu fascynujących historii, przedstawionych przez słynnych autorów książek kryminalnych. Jeżeli jesteś fanem opowieści o prawdziwych zbrodniach, z pewnością jest to pozycja dla Ciebie! Mrożące krew w żyłach opowiadania, zamieszczone w tej książce, z pewnością przypadną do gustu wszystkim fanom tematyki true crime. Poznajemy bowiem prawdziwe historie, które wstrząsnęły naszym krajem. Każda z nich przedstawiona jest przez innego autora, co wpływa na różnorodność narracji i stylów, zawartych w publikacji. Chociaż dla wielu czytelników ważna jest wartka akcja i wciągające wątki, książka podkreśla także inny aspekt. Stawia uniwersalne pytanie o kondycję człowieka i źródło zła, które rodzi się w ludziach - na pierwszy rzut oka tak niewiele różniących się od nas. Czynniki środowiskowe, porażki, niezrozumienie, brak akceptacji czy chęć zemsty - to tylko niektóre motywy, kierujące sprawcami opisanych przestępstw. Fakt, że książka została napisana przez wielu autorów, sprawia, że każdy znajdzie w niej formę odpowiednią dla siebie.
Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 5

Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe. Tom 5

44,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii "Opowiem ci o zbrodni". Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat. Największe zbrodnie kryją się w ciemnych zakamarkach ludzkiego umysłu...
Nieskazitelna

Nieskazitelna

44,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
Wydarzenia z przeszłości i otoczenie, w jakim wychowujemy się od małego, ma duży wpływ na naszą przyszłość. Doskonale wie o tym Magda, bohaterka książki "Nieskazitelna" autorstwa Jacka Piekiełko, która po drugiej nieudanej próbie samobójczej postanawia zawalczyć o swoje życie. Po drugiej próbie odebrania sobie życia 26-letnia Magda trafia do kolejnego psychoterapeuty, który ma pomóc jej w uporaniu się z przykrymi wspomnieniami z dzieciństwa i głęboką depresją. Pierwsze spotkanie z Adrianem Marcem kończy się nieoczekiwanym zwierzeniem, do którego dziewczyna nie chce jednak wracać. Uważa, iż sama poradzi sobie z emocjami. Znajduje pracę, która ma pomóc jej zarobić i zacząć korzystać z życia. Początkowy spokój burzą dziwne przeczucia dziewczyny. Czy bogaty pracodawca chce coś ukryć? Co znaczy niepokojące zachowanie jego żony? Każdy kolejny dzień przynosi coraz więcej tajemnic i niedopowiedzeń. Tymczasem Adrian Marzec wciąż stara się zgłębić tajemnice Magdy, traktując jej problemy niemal jak śledztwo do rozwikłania. Czy uda mu się przełamać lęk i nieufność dziewczyny i poznać prawdę o jej trudnej przeszłości? Jaki wpływ na jego życie będą miały sprawy pacjentki? "Nieskazitelna" to thriller, który zabiera czytelnika w zakamarki psychiki ludzkiej, pokazując procesy i zmiany, jakie w niej zachodzą. Niezwiązane na pierwszy rzut oka historie i codzienne problemy bohaterów łączą się ze sobą w najmniej spodziewanym momencie.
Marymonckie młyny

Marymonckie młyny

41,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Najnowsza powieść Adama Podlewskiego – autora m.in. Zakonu św. Brutusa i Dnia Sznura. 3 listopada 1771 ostatni król Polski, Stanisław August Poniatowski zostaje porwany. Wraca na dwór już dzień później, zupełne odmieniony. Co stało się owej listopadowej nocy, gdy władca zagubił się wraz z porywaczami w podwarszawskich lasach? Co łączy go z wodzem zamachowców, Janem Kuźmą? Co razem widzieli i dlaczego konfederata wypuścił króla, a ten nie dopuścił do zabicia swojego porywacza? Jaki sekret nie da spokoju władcy aż do dnia śmierci?
Zaginiona kronika

Zaginiona kronika

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Nowa powieść Jacka Ostrowskiego "Zaginiona kronika" porywa już od pierwszej strony! Co kryje w sobie tajemnicza kronika, której ujawnienia panicznie boją się najwyżsi kościelni hierarchowie? Jacek Krawczyk jest dziennikarzem jednej z popularnych gazet. Prowadzi spokojne życie, skupiając się głównie na swoich zawodowych obowiązkach. Jeszcze nie wie, jak szybko to się zmieni. Pewnego dnia Krawczyk staje się posiadaczem niezwykłego sztyletu - nikt nie wie, jak stara jest tajemnicza broń ani kto ją wykonał. Emanujące dziwną aurą narzędzie szybko przykuwa uwagę dziennikarza. Transakcja, której dokonał, uruchamia lawinę niespodziewanych wydarzeń, które wywracają poukładane dotąd życie reportera do góry nogami. W czasie gdy Jacek zostaje właścicielem sztyletu, w Watykanie kardynałowie prowadzą tajne obrady. Wiele lat wcześniej z archiwum Stolicy Apostolskiej zniknęły ważne dokumenty - do dzisiaj nikt nie wie, co się z nimi stało, ani kto jest odpowiedzialny za ich kradzież. Gdy okazuje się, że ujawnienie ich treści może zagrozić pozycji Kościoła, hierarchowie zaczynają wpadać w panikę. Tymczasem tajemniczy sztylet, znajdujący się obecnie w rękach niczego nieświadomego Krawczyka, ma z zaginionymi dokumentami wyraźny związek... Jak potoczą się losy polskiego dziennikarza? Jaką tajemnicę skrywa artefakt, przez który Jacek Krawczyk będzie zmuszony stoczyć walkę o własne życie? Odpowiedź na te pytania w najnowszej powieści Jacka Ostrowskiego. "Zaginiona kronika" to nietuzinkowa opowieść z dozą przygody w tle, która niejednemu czytelnikowi zafunduje zastrzyk adrenaliny.
Zabójczy pocisk. Dziedzictwo

Zabójczy pocisk. Dziedzictwo

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Książka, jakiej na polskim rynku jeszcze nie było! ''Zabójczy pocisk. Dziedzictwo" to wyjątkowa propozycja, która bez dwóch zdań przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom sztuki. ''Zabójczy pocisk. Dziedzictwo" to zbiór dwunastu opowiadań, które w niebanalny, porywający sposób popularyzują wiedzę o zabytkach, które znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Opowieści osnute są tajemnicą, niepowtarzalnym klimatem. Subtelne muśnięcia pędzla, wilgotne, zaciemnione piwnice, doskonałe rzeźby, ponadczasowe dzieła, które zachwycają niezmiennie od wielu lat. Co jeszcze wyróżnia tę pozycję? Przede wszystkim, każde z opowiadań zostało napisane przez innego autora. Jest to gwarancją unikatowości stylu. Wewnątrz książki nie sposób znaleźć dwóch jednakowych, podobnych opowiadań. Każde ma zupełnie inny klimat, autorzy zwracają uwagę na inne elementy, podkreślają inne walory sztuki, dzięki czemu lektura "Zabójczego pocisku. Dziedzictwa" jest nie tylko fascynującą podróżą przez Muzeum Narodowe w Warszawie, ale również przez różne style pisarskie i różne spojrzenia na sztukę. "Zabójczy pocisk. Dziedzictwo" został wydany w Skarpie Warszawskiej. Książka posiada miękką, estetyczną okładkę. Na rynku pojawiła się w 2021 roku. Fascynujesz się sztuką, rzeźbą, zabytkami? Koniecznie zapoznaj się z treścią "Zabójczego pocisku. Dziedzictwa" i poczuj fantastyczną, tajemniczą i romantyczną atmosferę, której nie można by znaleźć gdziekolwiek indziej.
Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie

Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Upalne lato 1831. Wojska powstańcze cofają się na wszystkich frontach, a korpus Paskiewicza przekracza Wisłę, aby zaatakować Warszawę od zachodu. W wojsku rosyjskim szaleje zaraza, ale pierwsi chorzy padają też pośród powstańców, a także mieszkańców stolicy. Porucznik Jacek Olszowski, weteran wojen napoleońskich i pierwszy prywatny detektyw Warszawy, znów zaciąga się do wojska i walczy w obronie kraju. Zostaje jednak aresztowany pod zarzutem zabójstwa towarzysza broni. Wrzucony do więzienia razem z oskarżonymi o zdradę sprawy narodowej agentami tajnej policji, czeka na proces. Uratować go musi Natalia Piotrowska, jego kochanka, poetka i muza powstańcza. Nie zostało jej wiele czasu – epidemia cholery zbiera krwawe żniwo, a warszawska ulica domaga się powieszenia oskarżonych o zdradę.
Quadira

Quadira

44,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
W Afganistanie, u progu zwycięskiej ofensywy Talibów w jednej z zachodnich szkół dla dzieci, prowadzonej przez szwedzko-polską fundację ginie dwóch pracowników. W Polsce wespół ze stroną szwedzką powstaje grupa robocza, której zadaniem jest wyjaśnienie sprawy. Do grupy zaangażowany zostaje Adam Thomal - były policjant. Szkole szefuje twarda, bojowa kobieta – Quadira. Związana mocno ze swoją misją i personelem, nie wierzy w to co się dzieje. W wyniku wstępnego dochodzenia okazuje się że jej zastępca, Pakistańczyk posiadał kompromitujące go dowody... Jaka historia kryje się za śmiercią Polaka i Szweda? Jak potoczą się losy byłego policjanta i szefowej placówki? Jakie tajemnice skrywają? Wciągająca powieść sensacyjna z nietuzinkowymi postaciami i nagłymi zwrotami akcji.
Dziewczynka z kieliszkami

Dziewczynka z kieliszkami

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj historię Michała Wiśniewskiego widzianą oczami jego matki. "Dziewczynka z kieliszkami" to fabularyzowana opowieść Grażyny Wiśniewskiej, która próbuje wyspowiadać się ze swoich grzechów. Każdy słyszał o wokaliście zespołu Ich Troje. Michał Wiśniewski jest bardzo charakterystycznym wokalistą, który miał ogromny wpływ na rozwój popkultury w Polsce. Mało kto wie jednak, jak trudne miał dzieciństwo i ile musiał się wówczas wycierpieć. Jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że za ten stan rzeczy odpowiadali jego rodzice. Grażyna Wiśniewska i jej mąż byli alkoholikami, którzy coraz bardziej popadali w swój nałóg. Przyczyniło się to do rozpadu rodziny oraz wielu tragedii. Nie wszyscy zdołali stanąć na nogi o własnych siłach. Książka jest formą spowiedzi Grażyny Wiśniewskiej, która przeprasza za zło, które wyrządziła. Opisuje wszystkie swoje słabości, a także wskazuje na uwarunkowania zewnętrzne, biedę i złe towarzystwo, które popchnęły ją w tym tragicznym kierunku. Całość akcji toczy się w czasach PRL. Wszechogarniająca szarość, brak perspektyw i radości życia odbiera nadzieję i spycha ludzi na krawędź życia.
Kwarantanna

Kwarantanna

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Czy w obliczu światowej pandemii wszystko staje się nieważne i schodzi na dalszy plan? Bohaterowie "Kwarantanny" przekonają się boleśnie o tym, co jest w życiu najważniejsze. Marcin i Leszek to wspólnicy na co dzień prowadzący biuro projektowe. Pewnego dnia z racji wspólnej pasji do gór postanawiają wyprowadzić się na Podhale i otworzyć pensjonat w swoim domu. Pomysł wydaje się być idealny, tak samo jak miejsce - urokliwe, na uboczu. Gdy w marcu do Polski dociera koronawirus, władze wprowadzają ogólnokrajowy lockdown. Dwaj przyjaciele muszą niespodziewanie spędzić dwa tygodnie kwarantanny razem z przypadkową grupą swoich gości. Szybko okazuje się, że każda z tych osób jest dość osobliwą postacią, a zamkniętymi w pensjonacie ludźmi zaczynają interesować się lokalna społeczność, dziennikarze i policja. "Kwarantanna" to powieść obyczajowo-kryminalna, której akcja zaczyna się od dnia ZERO - dnia przed rozpoczęciem lockdownu w Polsce.
Zagadka

Zagadka

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Śledzenie przygód Roberta Langdona było dla Ciebie niezapomnianą przygodą? Fascynują Cię tajemnice zaklęte w dawnych dziełach sztuki? Jeżeli tak, to "Zagadka" będzie dla Ciebie doskonałą propozycją! Agnieszka Ptak udowadnia, że świat kryje jeszcze wiele niezwykłych sekretów... Ceniony historyk sztuki Alex Bird odkrywa ciało niejakiego Van der Croya, uznanego antykwariusza, kolekcjonera dzieł sztuki, znawcy starodruków. Bird wpada na trop tajemnicy, która jest ściśle związana z arcydziełami ludzkich rąk. Jednym z nich jest obraz Holbeina, renesansowego malarza, w którym Bird znajduje trop prowadzący do motywu mordercy. Rozpoczyna się bitwa z czasem - Bird musi rozwiązać zagadkę, której wielu nie podołało. Musi również? przeżyć - morderca Van der Croya nie pozwoli bowiem, by ktokolwiek pokrzyżował mu plany. Podróż Birda obfituje w trudne do rozwiązania szyfry i kontakt z dziełami sztuki, które do dziś budzą podziw. W kręgu jego zainteresowań znajduje się zwłaszcza słynny "Ołtarz Gandawski", który może rzucić nowe światło na morderstwo antykwariusza. W imię jakiej tajemnicy dokonano morderstwa? Czy możliwe, że ma z tym coś wspólnego nietuzinkowy algorytm Vigenere'a? Alex Bird jest zdeterminowany, by poznać motywy mordercy i zrozumieć, co kryją przedmioty, które tylko na pierwszy rzut oka odsłoniły już wszystkie swoje tajemnice... Agnieszka Ptak jest polską pisarką i dziennikarką związaną z magazynem "Geodeta". "Zagadka" jest jej debiutancką powieścią, która zachwyca niebanalną fabułą i trzymającą w napięciu akcją.
Przenikanie

Przenikanie

44,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
"Przenikanie" jest powieścią stworzoną głównie z myślą o kobietach. Czytelnik patrzy na świat oczami głównej bohaterki, zostaje wpuszczony do jej życia, poznaje jej przeżycia, tęsknoty, najtajniejsze myśli. Natalia jest szczęśliwą mężatką. Kocha Szymona, oboje świetnie zarabiają, planują dziecko. To jednak okazuje się niemożliwe. Decydują się na adopcję, załatwiają formalności. Gdy wszystko jest już na dobrej drodze, Szymon ma wypadek, po którym znajduje się w śpiączce bez szans na wybudzenie się. Jak potoczą się dalej losy Natalii? Historia jej małżeństwa, następnie samotności po utracie Szymona i nowe relacje to nie jest jedyny wątek tej książki. Nie mniej ważny okazuje się wątek relacji Natalii z rodzicami. Chłód matki, brak serdeczności, poczucie odrzucenia to atmosfera, w jakiej wychowała się bohaterka. Takie dzieciństwo kładzie się cieniem na całe dalsze życie. Potem tak trudno uwierzyć drugiemu człowiekowi, trudno komuś zaufać. A Natalia wciąż marzy o dziecku. Chciałaby je mieć i stworzyć mu kochającą rodzinę, dać miłość, jakiej sama w dzieciństwie nie doświadczyła. Czy poznanie Remigiusza coś zmieni w jej życiu? Czy bohaterka nauczy się ufać, poczuje się komuś potrzebna? Powieść Edyty Świętek porusza problemy, jakich doświadcza wiele kobiet. Kobiet skrzywdzonych, świadomie lub nie, w dzieciństwie. Kobiet nadmiernie ostrożnych i nieufnych. Bohaterka powieści mimo wszystko jest silna, wiele w życiu osiągnęła. To daje nadzieję. Między innymi dlatego warto po nią sięgnąć.
Macie dziś szczęście

Macie dziś szczęście

41,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Przejmująca powieść wypełniona po brzegi emocjami i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać! Ewa i Jędrzej prowadzą telewizyjny program Macie dziś szczęście, w którym pomagają potrzebującym. Chociaż audycja bije rekordy oglądalności, duet prowadzących poza ekranem nie darzy się sympatią i ciepłymi uczuciami. Nastawiona na sukces kobieta zmaga się z problemem, który odkrywa Jędrzej. On sam również nie jest bez skaz. Losy podróżujących po całym kraju dziennikarzy przeplatają się z historiami kolejnych bohaterów Macie dziś szczęście. Miłość, rodzinne dramaty i życiowe wybory sprawiają, że Ewa i Jędrzej zaczynają spoglądać na życie z innej perspektywy. W telewizyjnym świecie i blasku fleszy wszystko jest na pokaz. Ale co dzieje się, gdy gasną kamery? I czy emocje da się wyłączyć równie łatwo? Lidia Liszewska i Robert Kornacki jak zawsze piszą o miłości i pokazują, że z każdym, nawet największym problemem można sobie poradzić jeśli otaczają nas życzliwi ludzie, wierzący w szczerość, zaufanie i dobrą wolę.
Przemytnik

Przemytnik

42,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Marzenia o podróżach można spełnić na wiele sposobów. Czy wstąpienie do organizacji przestępczej jest dobrym wyborem? Książka "Przemytnik" zabierze Cię do Polski z końca XX wieku. Odkryj losy chłopaka żyjącego fikcją. PRL dobiega końca i wszystko wydaje się możliwe. Ludzie nie są ograniczani przez żadne zakazy, a rzeczywistość drastycznie się zmienia. Jedną ze zmian jest pojawienie się grup przestępczych, które coraz częściej można spotkać na ulicach Warszawy. Młody chłopak mieszkający w Warszawie postanawia skorzystać z okazji. Trafia do zorganizowanej grupy przestępczej. Traktuje to jako przygodę, która umożliwi mu realizację swoich marzeń o podróżach po świecie. Co prawda nigdy nie uwzględniał bycia przemytnikiem, ale co może się nie udać? W końcu oglądał wiele filmów kryminalnych i doskonale wie, jak to wszystko funkcjonuje. Z tą różnicą, że teraz to on będzie głównym bohaterem. Problem tkwi w tym, że życie rządzi się własnymi prawami.
Świrus

Świrus

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Książka "Świrus" Jacka Ostrowskiego jest kolejną powieścią z Zuzą Lewandowską w roli głównej. Czy bystra pani mecenas zdoła połączyć chaotyczne zeznania i stworzyć linię obrony, a przynajmniej dowiedzieć się, w co zamieszany jest jej klient? Janek Paprocki cudem unika śmierci w katastrofie budowlanej. Kiedy budzi się w szpitalu, cierpi na amnezję, ale z pewnością stwierdza, że jest sprawcą zabójstwa. Wskazuje policji miejsce ukrycia zwłok, a potem zostaje klientem mecenas Zuzy Lewandowskiej. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, a chaotyczne zeznania Paprockiego coraz bardziej komplikują sprawę. Co więcej, mieszają się w nią znany gangster warszawski i sekretarz partii. Czy nagłe zniknięcie lubianego w Płocku lekarza ma związek z prowadzoną sprawą? Czy kosztowności, które zaginęły wiele lat wcześniej, mogą mieć z tym coś wspólnego? Paprocki zostaje zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, ale jeśli szybko nie odzyska pamięci, może być za późno dla wszystkich?
Zaszłość

Zaszłość

44,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Zawrotne tempo, intrygujący bohaterowie i nagłe zwroty akcji! Współczesna Polska. Tajemnicze i nagłe zabójstwo młodej rehabilitantki, dziewczyny leczonego w pod Krakowem ukraińskiego żołnierza. Weteran ucieka z miejsca zbrodni. Jego tropem rusza Konrad Wigler, szef specjalnego zespołu kontrwywiadu. To wybitny specjalista, który ma jednak bardzo niewiele czasu. Z każdą godziną sprawa coraz bardziej się komplikuje i staje się brutalną rozgrywką. Najnowsza powieść autora Quadiry wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry