Strona główna

Nowości

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

39,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Publikacja, która przybliży Ci nieco fenomen ojca Johna Bashobory. Poznaj bliżej niezwykłego kaznodzieję i niecodzienne umiejętności, jakimi dysponuje. "Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych" to książka przedstawiająca sylwetkę niesamowitego człowieka, potrafiącego w mgnieniu oka porwać tłumy i skłonić je, by słuchały. Autor skupia się na tej niezwykłej postaci, starając się zweryfikować, które z wiadomości na jego temat rzeczywiście są prawdą. Podążając za samym tytułem publikacji, bada, czy Bashobora rzeczywiście potrafi wskrzeszać zmarłych. Jako przykład przywołana zostaje historia, zgodnie z którą ksiądz wziął na ręce martwe dziecko i gdy kilkakrotnie powtarzał "I love you", ono ożyło. Dziennikarz jest także zainteresowany powodem popularności, jaką cieszy się kaznodzieja, podczas swoich wystąpień zbierający zawsze ogromną widownię (gdy głosił swoje nauki na Stadionie Narodowym w Warszawie, zgromadził na miejscu 58 tysięcy ludzi). John Baptist Bashobora jest katolickim kapłanem pochodzącym z Ugandy. Dał się ponadto poznać jako charyzmatyk i doktor teologii duchowości. Urodził się piątego grudnia 1946 roku w Bushenyi. Podobno gdy był dzieckiem, ciotka chciała go otruć poprzez podanie zatrutego posiłku, jednak miska rozpadła się, kiedy chłopiec odmawiał modlitwę. Po zdobyciu edukacji i związaniu się z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej, Bashobora powrócił do rodzinnej diecezji, gdzie stał się założycielem dwóch szkół podstawowych, dwóch średnich oraz dwóch sierocińców. Dzięki temu udało mu się otoczyć opieką pięć tysięcy sierot. Aktualnie Bashobora cieszy się popularnością jako rekolekcjonista, który znany jest z przepełnionych charyzmą na spotkaniach modlitewnych. Polskę odwiedził po raz pierwszy w 2007 roku. Na swoim koncie ma takie publikacje książkowe, jak: "Jesteśmy obrazem Boga" (2012), "Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi" (2013) oraz "Uwierz Bogu sercem" (2013).
Arsene Wenger. Autobiografia

Arsene Wenger. Autobiografia

44,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Innowator – gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”. Jednak to Wenger w ciągu kilku lat wyznaczył nowe standardy profesjonalnego futbolu i zrewolucjonizował myślenie o diecie, treningu czy sposobie gry. To on wprowadził do angielskiego futbolu francuskie piękno i polot na boisku, wyrażane niesamowitym połączeniem dynamiki, techniki i szybkości. Jemu zawdzięczamy ukształtowanie takich piłkarskich wirtuozów jak Dennis Bergkamp, Thierry Henry czy Cesc Fàbregas, wspieranych przez silne osobowości pokroju Patricka Vieiry czy Jensa Lehmanna. Mistrz – podczas bogatej kariery trenerskiej był finalistą Ligi Mistrzów, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Anglii, a także siedmiokrotnie Puchar Anglii – najstarsze piłkarskie trofeum na świecie. Jego legendarni „Invincibles” w sezonie 2003/2004 zostali mistrzami Anglii, nie ponosząc nawet jednej ligowej porażki – to rekord, którego na Wyspach do tej pory nie udało się wyrównać żadnemu menedżerowi i żadnej drużynie. Legenda – jeden z najbardziej charakterystycznych menedżerów w historii piłki nożnej. Prawdziwy dżentelmen, człowiek do końca wierny swoim zasadom mówiącym, że można i należy wygrywać w pięknym stylu, a futbol to sztuka. Pierwsza autobiografia prawdziwej legendy futbolu! Pełna smaczków, anegdot i niepublikowanych dotąd wypowiedzi. Must read dla każdego fana piłki nożnej, w szczególności angielskiej.
Niespokojne niebo. Tom 3. Czas burz

Niespokojne niebo. Tom 3. Czas burz

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Nad rodziną Domberów wiszą burzowe chmury. Felicja ma nadzieję, że wnuczka ocali ich dziedzictwo. Sprawa nie jest jednak prosta, a komplikuje ją konfrontacja z przeszłością. Sięgnij po "Niespokojne niebo" Charlotte Link i przekonaj się, jak zakończy się rodzinna saga! Akcja powieści rozgrywa się w Niemczech w latach 70. XX wieku. Felicja jest już leciwa, ale nadal z powodzeniem zarządza biznesem i majątkiem. Prowadzenie spraw rodzinnych nie idzie jej jednak tak dobrze, jakby sobie tego życzyła. Relacje kobiety z córkami są dość napięte. Felicja nie potrafi porozumieć się zwłaszcza z Belle, która tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie i coraz bardziej zatraca się w nałogu. Felicja pokłada nadzieję w swojej wnuczce - Alexandrze. Córka Belle tak jak babka jest harda, posiada trzeźwy umysł i zdolność pragmatycznego działania. Jest także uparta i niezależna, przez co Felicji trudno jest podporządkować młodą dziewczynę swojej woli. Czy i na tym polu polegnie? Sprawy nie ułatwia jej fakt, że nie może pozbyć się śladów z przeszłości. Na drodze kobiety ponownie staje Maksym Marakow. Felicja nie wie, czy darzy go jeszcze uczuciem i czy ON sam nadal ją kocha. Jakie zamiary ma wobec niej mężczyzna? Czy po latach będzie im jeszcze pisane szczęście? Sięgnij po powieść Charlotte Link, a poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań!
Potworem rodzisz się albo stajesz

Potworem rodzisz się albo stajesz

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Świat, w którym potwory to nie najgorsze, na co możesz trafić. Czy walka o najbliższych może się powieść w obliczu przeciwności, za jakie odpowiedzialni są bezlitośni ludzie? "Potworem rodzisz się albo stajesz" to powieść dla młodych odbiorców, która przenosi czytelnika w fantastyczny świat, pełen przerażających morskich bestii. Jak się jednak okazuje, to nie ich należy się bać w pierwszej kolejności. Koral nie boi się wyzwań i niestraszne jej poświęcenie. Każdego dnia może stracić życie podczas polowania na morskie bestie, które potrzebne są do Wyścigu Chwały. Tylko w ten sposób dziewczyna może zapewnić byt swoim najbliższym i jednocześnie zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Wyścig Chwały to rodzaj igrzysk, w których uczestnikiem może zostać wyłącznie szlachetnie urodzony mieszkaniec Solonii. Niespodziewanie stan chorującej siostry Koral, Lirii, znacząco się pogarsza. Wtedy też starsza siostra decyduje się wziąć udział w Wyścigu Chwały, nie licząc się z przeciwnościami ani zasadami, które nie pozwalają jej wziąć w nim udziału. W rywalizacji bierze też udział Dorian, chłopak, niegdyś połączony z Koral szczególną więzią. Czy dziewczynie uda się pokonać tych, którzy patrzą wyłącznie na swoje bogactwo i chwałę? Czy zdoła uratować to, co naprawdę cenne?
Niedługie życie

Niedługie życie

39,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
Przejmujące rozmowy lekarza z rodzicami chorych dzieci Nikt nie chce tej książki przeczytać. Nikt nie chce być bohaterem tych opowieści. Nikt nie chce słuchać o tym, jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka. Nikt nie chce uwierzyć, że decyzja o urodzeniu takiego dziecka wcale nie jest tą najtrudniejszą. I nikt nie chce wyobrażać sobie podejmowania tej, ani kolejnej – kiedy i w jaki sposób pozwolić swemu dziecku odejść. Jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka? Co czują rodzice, którzy spełniają ostatnie marzenia swoich pociech? Dlaczego łatwiej jest pozwolić odejść niż patrzeć na życie, które bez maszyn nie ma szans? Ile odwagi trzeba mieć, by podjąć taką decyzję? To jednak książka nie tylko o życiu między domem a szpitalem, o znieczulicy systemu, ale również o dobrych ludziach, którzy są obok. To książka o bohaterach.
Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

54,99 zł 9,65 zł
Opis
Zamknij
Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami, a także z osobami, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Na początku był wstyd Za duże, za małe, za brzydkie, za stare. Niedoskonałe. Polacy rzadko mówią o narządach intymnych, ale coraz chętniej je poprawiają. Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami: lekarzami specjalistami, psychologami, seksuologami, terapeutami, a także z innymi osobami, w tym takimi, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Jesteśmy narodem wstydliwym. Wstydzącym się i zawstydzającym siebie nawzajem. Oceniającym. Ale czy wstyd to jedyny powód, dla którego poddajemy się takim zabiegom? Jaką rolę w tym wyścigu po doskonałość odgrywają kult młodości i obsesja piękna?
Gdzie w Polsce do miasta

Gdzie w Polsce do miasta

59,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz podróżować, to koniecznie przeczytaj książkę "Gdzie w Polsce do miasta". Odkryj sekrety wspaniałych metropolii, a także ich mniej popularne miejsca! Wydawać by się mogło, że miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań oferują znacznie mniej niż europejskie stolice. Nic bardziej mylnego! Bogata historia polskich metropolii oferuje tyle samo, jeśli nie więcej. W książce "Gdzie w Polsce do miasta" znajdują się pomysły na wycieczki po kraju. Autorka zaznaczyła również wiele interesujących miejsc, które są istotne dla większości podróżników, a o których nie zawsze łatwo znaleźć informacje. Publikacja zawiera opisy najlepszych restauracji, noclegów, parków, punktów widokowych, atrakcji, a nawet zyskujących na popularności instaspotów, czyli miejsc, w których koniecznie trzeba zrobić sobie selfie na media społecznościowe. Plany miast zamieszczone w książce zawierają szczegółowe oznaczenie wszystkich atrakcji, a także wskazówki o interesujących miejscach znajdujących się blisko siebie. Dzięki temu nic nie zostanie przegapione.
Magda M. Słoneczna strona

Magda M. Słoneczna strona

49,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj dalsze losy Magdy i jej przyjaciółek. Czy uda się im wyjść na prostą i odzyskać panowanie nad swoim życiem? Sięgnij po książkę "Magda M. Słoneczna strona" i odkryj ich sekrety. Magda niebawem ma stanąć przed ołtarzem. Problem tylko w tym, że to jest marzenie jej ukochanego, a nie jej. Ona nie chce białej sukni, welonu ani związku. Nie chce też się rozstawać. Co zrobić w takiej sytuacji? Poświęcić się i powiedzieć sakramentalne "tak" czy szukać sposobu na odroczenie ślubu? Sytuacja zdaje się być bez wyjścia. U przyjaciółek Magdy też nie jest najlepiej. Karolina wiedzie idealne życie, a jej mąż jest czułym i opiekuńczym mężczyzną, który zrobi wszystko dla swojej żony. Ich dzieci również są szczęśliwe. Dorastają i spełniają swoje marzenia. Tylko dlaczego Karolina coraz więcej pije i popada w apatię? W tym czasie Agata próbuje sprostać wyzwaniom, jakie czekają każdą początkującą matkę. Na domiar złego mąż nie potrafi zrozumieć jej problemów i nie jest w stanie jej pomóc. Tylko czy to wystarczająca wymówka, aby szukać pocieszenia w ramionach innego mężczyzny? Radosław Figura jest autorem popularnych przygód Magdy M. W swoich książkach przedstawia dalsze losy znanej serialowej bohaterki. Chociaż w powieściach znajdują się odniesienia do historii z ekranu telewizora, to równie dobrze książki mogą czytać osoby, które nie poznały wcześniej pięknej prawniczki. Pierwszą częścią serii "Magda M." jest tytuł: "Ciąg dalszy nastąpił".
Avicii. Biografia Tima Berglinga

Avicii. Biografia Tima Berglinga

54,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Intymna biografia kultowego DJ-a, który odszedł zbyt wcześnie. Avicii był wizjonerem. Poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem. Ale Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja – jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Pozostawił po sobie największe hity klubowej sceny, takie jak "Wake Me Up", "Waiting for Love" czy "Levels", i gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych. "Avicii. Biografia Tima Berglinga" została napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona, który dzięki wywiadom z rodziną Tima, jego przyjaciółmi i kolegami z branży muzycznej dogłębnie poznał producenta-gwiazdę. Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor nie stronił od ukazywania demonów, z którymi walczył chłopak, i propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów jednej z najjaśniej świecących gwiazd muzycznych ostatniej dekady.
Drzewo tańca

Drzewo tańca

49,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
W świecie, który nienawidzi kobiet, nawet taniec może stać się grzechem Strasburg, rok 1518. Samotna kobieta zaczyna wirować w tańcu na głównym placu miasta. Tańczy dzień za dniem, bez chwili wytchnienia. Wkrótce dołączają do niej setki innych. Czy to opętanie? A może manifest kobiecej siły? Władający miastem mężczyźni są mocno zaniepokojeni. Lisbet mieszka z mężem i teściową, zajmuje się pszczołami. Jej spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami za sprawą szwagierki, Nethe, która wraca po siedmiu latach pokuty za zbrodnię, o której się nie mówi. Gdy miasto tętni pod rytmicznymi uderzeniami tysiąca stóp tańczących kobiet, Lisbet zostaje złapana w niebezpieczną sieć skrywanych tajemnic i namiętności. "Drzewo tańca" to oparty na prawdziwych wydarzeniach manifest siostrzeństwa osadzony w epoce przesądów i histerii. To pełna pasji opowieść o rodzinnych sekretach, zakazanej miłości i kobietach zepchniętych na margines.
Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć

Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć

49,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Interesująca opowieść o zrozumieniu, zaufaniu i mrocznych tajemnicach, które czasem warto zgłębić. Poznaj niebinarnego bohatera, by wraz z nim przeprowadzić śledztwo dotyczące zagadkowej śmierci, związanej z jego nowym domem. "Sam Sylvester i wiele na wpół przeżytych żyć" to wyjątkowa powieść młodzieżowa, w której główną rolę odgrywa bohater niebinarny, posługujący się odnośnie swojej osoby zaimkami "ono" i "jeno". To niezwykle intrygująca i zajmująca historia, dotykająca trudnych i rzadko poruszanych tematów. Sam Sylvester przeżyło już naprawdę wiele i niestety, przynajmniej w ostatnim czasie, nie były to miłe doświadczenia. Aby uciec od problemów, rozpoczynając nowe życie, wraz z ojcem zmieniło miejsce zamieszkania. Zabrało ze sobą wiele różnych rzeczy, jednak za zdecydowanie najistotniejszą uważa "Księgę na wpół przeżytych żyć". To w niej znajdują się historie osób, które nie dożyły swoich dziewiętnastych urodzin. Sam mogło być jedną z nich. Na szczęście udało mu się zamknąć ten rozdział i rozpocząć wszystko od nowa. Otuchę przynosi pierwsze spotkanie szkolnej społeczności LGBT+. To tam Sam poznaje empatyczną Shep i wraz z nią decyduje się dowiedzieć więcej o chłopcu, który trzydzieści lat wcześniej zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w domu Sam. Po pewnym czasie do Sam docierają liściki z pogróżkami. Niespodziewanie też na jaw wychodzi prawda o jeno przeszłości. Czy, mimo bolesnej przeszłości, Sam zdoła poukładać swoje życie i zaznać szczęścia?
Rewanż

Rewanż

42,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
"Rewanż" Katarzyny Nowakowskiej to kontynuacja serii "Zagrywki" - świetnej i wciągającej opowieści o trudnej miłości. Autorka w sposób perfekcyjny opisuje relacje dwojga ludzi, dla których miłość może okazać się toksyczna. Abi jest główną bohaterką, prezeską klubu NBA, która daje się poznać jako silna, wpływowa kobieta. Jacob to zawodnik tego klubu, który pomimo odrzucenia przez Abi stale próbuje o nią walczyć. Od samego początku ich historia trzyma w napięciu i jest absolutnie nieprzewidywalna. Autorka pokazuje, jak zmieniają się bohaterowie i opisuje nie tylko skomplikowany wątek miłosny, ale także przemyca uzależnienie i przemoc. Kiedy wydaje się, że już wszystko stracone, wtedy pojawia się szansa, którą należy wykorzystać. Natomiast kiedy cała akcja zaczyna się klarować, wtedy następuje zwrot. Katarzyna Nowakowska nie przestaje zaskakiwać nie tylko sposobem, w jaki opisuje uczucia Abi i Jacoba, lecz także wyborami, jakie stawia przed głównymi bohaterami. W książce pojawiają się także sceny miłosne, które powodują szybsze bicie serca. "Rewanż" spodoba się każdemu, kto szuka ambitnej i wciągającej lektury. Wątki opisane w powieści są kontynuacją serii, a historia romansu obfituje w intrygi i kłamstwa. Świetnie wykreowano postaci głównych bohaterów, a fabuła i problematyka dopracowaney został perfekcyjnie. Warto sięgnąć po tę książkę nie tylko dlatego, że do końca trzyma w napięciu - daje również niebywałą przyjemność z jej lektury!
Bóg, Kasa i Rock\'n\'Roll / Audiobook 1CD MP3

Bóg, Kasa i Rock'n'Roll / Audiobook 1CD MP3

29,90 zł 7,95 zł
Opis
Zamknij
Uwaga: zawiera treści, których nie znajdziesz w wersji papierowej! Hołownia i Prokop w elektryzującej, spontanicznej rozmowie. Zderzenie dwóch odmiennych spojrzeń na religię, kulturę i świat mediów. Jezus jako marketingowiec, pożytki płynące z noszenia habitu, różnica między Bogiem a idolem, urok pieniędzy i problemy z wolną wolą – to tylko niektóre wątki tej zaskakującej konfrontacji. Ponad 120 000 sprzedanych egzemplarzy książki w wersji papierowej. „Prowadząc te rozmowy, robimy po prostu to samo co taksówkarz wiozący pasażera na lotnisko, fryzjer zakręcający klientce loki, babcie gderające w kolejce do laryngologa czy kumple spotykający się po robocie przy piwie. Przedstawiamy nasz punkt widzenia. Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsze” – Marcin Prokop. „Po tych rozmowach boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni – pogrążeni w słuchaniu Morrisseya – zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha: – Przemów, starcze, tobie to bowiem przystoi, jednak z dokładnym wyczuciem, abyś nie przeszkadzał muzyce. A kiedy jej słuchają, nie rozwódź się mową ani nie okazuj swej mądrości w niestosownym czasie” – Szymon Hołownia.
Jurgen Klopp. Robimy hałas

Jurgen Klopp. Robimy hałas

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jurgen Klopp. Robimy hałas to prawdziwa i rzetelna historia genialnego trenera! Poznaj drogę, którą musiał przejść, aby stać się legendą. Wielu jest trenerów godnych zapamiętania. Niewielu jednak wciąż możemy poznać, a szczególnie przeczytać o kulisach ich sukcesu. Tym razem możemy sięgnąć po rzetelnie napisaną biografię kultowego trenera, Jurgena Kloppa. Jurgen Klopp to charyzmatyczny wojownik, który nigdy nie odpuszcza. Wulkan energii, żywioł oddany całym sercem swojej pasji i pracy, czyli piłce nożnej. Bez niej nie wyobraża sobie życia. Prowadzone przez niego drużyny osiągają niesamowite wyniki, a na dodatek potrafią dostarczyć swoim kibicom emocji i niezapomnianych wzruszeń. To właśnie jemu możemy zawdzięczać to, w jakim miejscu znalazł się Robert Lewandowski. Również Klopp odpowiada za stworzenie polskiego trio w Borussi. W tej książce możemy poznać znanego trenera również i z innej, bardziej prywatnej strony. Czy w swoim życiu jest równie charyzmatyczny i stanowczy? Jurgen Klopp. Robimy hałas to wciągająca biografia, która spodoba się nie tylko kibicom i fanom piłki nożnej. Każdy, kto chciałby przeczytać o niebanalnej i ciekawej postaci z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Jego ogrom pracy i zaangażowania dał początek nowej piłce nożnej i pokazał, jak upór i stanowczość mogą przynieść oczekiwane rezultaty.
Frankenstein w Bagdadzie

Frankenstein w Bagdadzie

49,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
“Frankenstein w Bagdadzie” to znakomite połączenie groteski i powieści grozy. Przedstawia makabryczne piekło wojny, codzienność żyjących w obliczu zagłady mieszkańców Bagdadu. Hadi jest sprzedawcą staroci. To pijak i o tym wiedzą wszyscy. Nie wszyscy natomiast świadomi są tego, że poza alkoholem ma jeszcze jedną obsesję. Włóczy się mianowicie ulicami ogarniętego wojną Bagdadu i zbiera kawałki poszarpanych przez eksplozje ciał. Zabiera je ze sobą i zszywa w domowym zaciszu. Tworzy swoje makabryczne dzieło, a jego twór ożywa niespodziewanie i znika bez śladu. Niedowidząca staruszka imieniem Eliszeba od lat czeka na powrót syna. Daniel zaginął dwadzieścia lat wcześniej podczas wojny iracko-irańskiej. Kiedy do jej drzwi puka tajemniczy mężczyzna z pokiereszowaną twarzą, uradowana matka wpuszcza go bez słowa. Tak bardzo chce wierzyć w to, że jej zaginiony syn powrócił. Tymczasem przez miasto przetacza się fala niewyjaśnionych, makabrycznych zbrodni, które budzą przerażenie nawet mimo szalejącej wokół wojny. Dwieście lat już minęło, odkąd Mary Shelley powołała do życia jednego z najsłynniejszych potworów w dziejach literatury. A dokładniej rzecz biorąc, powołał go do życia doktor Frankenstein na kartach powieści "Frankenstein, czyli współczesny Prometeusz". Motyw to dobrze znany i zdawałoby się wyeksploatowany ponad miarę. Okazuje się, że nie do końca! Ahmed Saadawi udowodnił, że ma w tym temacie jeszcze sporo do powiedzenia! Wbrew pozorom książka zawiera też dużą porcję świetnego, czarnego humoru! “Frankenstein w Bagdadzie” to powieść groteskowa i przerażająca zarazem. Przepełniona jest czarnym humorem i doskonale oddaje przy tym przerażającą atmosferę wojny. Można powiedzieć, że gdyby Quentin Tarantino zabrał się za baśnie z tysiąca i jednej nocy, wyszedłby mu właśnie “Frankenstein w Bagdadzie”. Ta poruszająca i wciągająca bez reszty powieść okazała się bestsellerem na światową skalę. Została uhonorowana prestiżową nagrodą Man Booker International Prize za rok 2018 oraz International Prize for Arabic Fiction za rok 2014. Jak do tej pory książkę przetłumaczono już na ponad trzydzieści języków!
CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

CupOfTherapy. Jak dbać o siebie

39,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
W pierwszej kolejności zadbaj o siebie. Inaczej nie będziesz mieć czego dać innym. Dbanie o siebie to nie egoizm, to konieczność. Nie możesz przecież nalać z pustego kubka? CupOfTherapy to twoje antidotum na zabiegany świat. Pełne empatii miniporady opracowane przez specjalistów są jak uścisk najlepszego przyjaciela. Dzięki nim napełnisz siebie spokojem, za którym tęsknisz, oraz odnajdziesz poczucie szczęścia. Ta zyskująca ogromną popularność na świecie metoda psychologicznej samopomocy w duchu work-life balance może zmienić Twoje życie na lepsze! Bestseller z Finlandii, najszczęśliwszego kraju świata!
Moje piękno, moja sprawa

Moje piękno, moja sprawa

52,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Nie musisz być dla nich piękna, ale… …żyjemy w patriarchalnym społeczeństwie, które przedkłada atrakcyjność nad wszystko inne – bez wyjątku. A to oznacza, że… …życie jest łatwiejsze, gdy nosimy modne ciuchy, …życie jest łatwiejsze, gdy się golimy, …życie jest łatwiejsze, gdy malujemy rzęsy do pracy, …życie jest łatwiejsze, gdy czynimy widoczne „starania” o swój wygląd, …życie jest łatwiejsze, gdy odzwierciedlamy społeczną ideę piękna. Kropka. DOŚĆ! Florence Given, znana instagramerka, artystka, działaczka i pisarka, radzi, jak przeprowadzić rewolucję we własnym myśleniu, by odnaleźć swoje prawdziwe „ja”, radość, spełnienie i… miłość. Dzięki tej książce: uwierzysz, że nie musisz być piękna dla innych, pokochasz seks, znienawidzisz seksizm i nigdy nie będziesz udawała orgazmu, ochronisz swoją życiową energię, nie będziesz wytykała wad innych kobiet tylko po to, by poczuć się lepiej, przestaniesz o poranku przeglądać media społecznościowe – i wierzyć, że tak wygląda rzeczywistość.
Opera na trzy śmierci

Opera na trzy śmierci

49,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Porywająca opowieść przedstawiająca polskie realia tuż po zakończonej wojnie. Czy ambicje i talent wystarczą, by osiągnąć szczyt i zostać zapamiętaną? "Opera na trzy śmierci" to powieść, w której życie, dotąd stłumione przez wojnę, powoli się odradza. Warszawa z wolna zaczyna nim tętnić, a to, co piękne i kojące ludzką duszę, powoli wyrasta na nowo. Jest rok 1946. W Polsce dopiero wszystko budzi się na nowo. Gustawa Starewicz nie miała lekkiego życia, podobnie jak inni, muszący do tej pory zmagać się z realiami wojny. Dziewczyna znalazła jednak receptę na bolesne wspomnienia, które dopiero co zostały za nią: często sięga po alkohol, chętnie uprawia seks z przypadkowymi osobami i śpiewa. Niestety, jej sytuacja wciąż nie przedstawia się najlepiej. Brakuje jej pieniędzy oraz sposobów na to, by je zdobyć. To wszystko ciągnie ją w dół i zmusza do poddania się rozpaczy. Niespodziewanie Baden-Baden, mistrzyni Gustawy, umiera na jej oczach. Wtedy przed dziewczyną otwierają się nieoczekiwane możliwości: oto może ją zastąpić w trakcie koncertów, mających inaugurować scenę operową w Puszczy Białowieskiej. Nie zastanawiając się długo, Gustawa pakuje swoje rzeczy i dociera do obozu w samym środku lasu. Wtedy też przybiera nowe imię: Gusta Star, co pozwala jej się przeobrazić z brzydkiego kaczątka w prawdziwą królową.
Komplikacje

Komplikacje

42,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Wokół pewnych miejsc krążą liczne legendy, które najczęściej dotyczą niepokojącej aury oraz tajemniczych wydarzeń, jakie się w nich rozegrały. Dla wielu osób jest to jednak dodatkowy powód do tego, aby je odwiedzić. Sięgnij po książkę pod tytułem "Komplikacje" autorstwa Danielle Steel i przekonaj się, czy w każdej opowieści tkwi odrobina prawdy! Paryski hotel imienia Ludwika XVI kusi luksusem i sławą. W tym przybytku splatają się losy wielu osób, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Niedoszły samobójca udziela pomocy komuś innemu, a kobieta, która wciąż wspomina trudny rozwód, nieoczekiwanie znajduje tam prawdziwe uczucie. Na dodatek jeden z prominentnych polityków wykorzystuje wynajmowany przez siebie apartament do organizacji spowitych tajemnicą spotkań. Wydawać by się mogło, że każdy z hotelowych gości coś ukrywa. Jak pobyt w tym obiekcie zmieni ich życie?
Nowe długie życie

Nowe długie życie

54,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
PRZEWODNIK PO TYM, JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE A CO GDYBY TWOJE ŻYCIE MIAŁO TRWAĆ 120 LAT? JAK JE ZAPLANUJESZ? Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat - przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School. Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których robotynie zastąpią człowieka. Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość? To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego. Z tą książką przygotujesz się na przyszłość. Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje długie, szczęśliwe i dostatnie życie. OPINIE O KSIĄŻCE "Ważne narzędzie zarówno dla pracowników, jak i liderów biznesu, którzy chcą dostosować się do szybko zmieniającego się świata."- "Publishers Weekly" "Wnikliwa i inspirująca Niezbędna książka o tym, jak długowieczność i technologia wpływają na nas wszystkich." - Linda Yueh, ekonomistka "Ta przemyślana książka zgłębia, jak możemy na nowo zdefiniować naszą codzienność i społeczeństwo, aby życie było lepsze - nie tylko dłuższe." - Adam Grant, psycholog
Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles\'a Sobhraja

Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
"Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja" to reportaż o jednym z najbardziej bezwzględnych przestępców na świecie. Czarujący, tajemniczy, wiecznie uśmiechnięty. Jaki tak naprawdę był Charles Sobhraj? W jaki sposób usypiał czujność nieświadomych niczego ofiar? Radosny, urzekający, niebezpieczny. Taki właśnie był jeden z najbardziej skutecznych przestępców lat 70. Jego ofiarą padali turyści z Europy Zachodniej i USA. Nieświadomi niczego dawali się podejść jak małe dzieci. Był mistrzem farmacji. Odurzał ofiary środkami farmakologicznymi. Mogadon, regulet, zastrzyk z largactilu. Jego arsenał był bardzo szeroki. Odurzeni turyści pozbywali się portfeli, czeków, biżuterii i dokumentów, które były dla Charles'a Sobhraja bardzo cenne. To z ich pomocą szmuglował drogocenne kamienie za granicę. Nie zawahał się otruć sześćdziesięcioosobowej grupy francuskich turystów, by zdobyć cenne paszporty. Pławił się w luksusie, kupował drogie prezenty niezliczonym kochankom, a jego posiadłość była istnym skarbcem niezmierzonych bogactw i przepychu. Był ścigany przez służby w aż 30 krajach! Julie Clark przedstawia Wam jedną z najbardziej przerażających postaci świata przestępczego, którą można przyrównać do Teda Bundy'ego i Zodiaca.
Polski e-sport

Polski e-sport

44,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
W e-sporcie Polska miażdży. Poczuj to! Polska była kiedyś potęgą… i wciąż nią jest! Tym razem polami bitew nie są rozległe równiny, ale mapy w „Counter-Strike’u”, „Starcrafcie” czy „League of Legends”. Polskę reprezentowała Złota Piątka, która w CS-ie zdobyła siedem tytułów mistrzowskich. Polacy stawali na podium „Starcrafta” zdominowanego przez Koreańczyków i jako jedni z nielicznych grali w elitarnych seulskich ligach. Przez lata brylowaliśmy w czołówce „Need for Speeda” i „Quake’a”. Nasi gracze wciąż czarują świat i walczą w najlepszych drużynach świata. Oto pierwsza książka o polskim e-sporcie i jego szalonej historii. Zaskakującej i dziejącej się tuż obok. O ludziach, którzy musieli zmagać się z brakiem akceptacji w szkole, wytykaniem przy rodzinnym stole i przestrzeganiem przed marnowaniem życia na gry. To opowieść o sile ich charakteru, która zabierze cię nie tylko na najbardziej znaną e-sportową arenę – katowicki Spodek, ale również do powiatowych kawiarenek końcówki XX wieku i do małych gralni, gdzie w bólach rodziły się talenty, które w przyszłości miały sięgnąć po najwyższe laury. Dziś do obserwowania cyfrowej rywalizacji każdego dnia siadają miliony fanów. To, co kiedyś było fanaberią kilku nerdów zamkniętych w piwnicy, obecnie trafia na czołówki gazet. Przed e-sportem świetlana przyszłość. Poznaj nigdy wcześniej nieopowiadane historie polskich mistrzów.
Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu

Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu

52,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Wszystko zaczęło się od podwórkowych gier, które pamięta każdy. Z biegiem czasu I rozwojem technologii przeszły one do formy elektronicznej i wirtualnej. Dziś to już nie tylko zabawa i pasja - to również wielki biznes, który mieści w sobie miliardy dolarów. Jeśli chcesz poznać tajemnice tego świata, daj zaprosić się do lektury książki "Esport. Insiderski przewodnik po świecie gamingu". Esport w dzisiejszym rozumowaniu stał się sposobem na zarobki dla tysięcy graczy, którzy często zaczynają swoją przygodę bardzo wcześnie. Ich zmagania są transmitowane na żywo, aby zapewnić rozrywkę milionom fanów na całym świecie. W książce tej przeczytasz o ciekawostkach, których nie znajdziesz nawet w internecie. Ile zarabiają najlepsi gracze? Czy naprawdę trzeba przejść na emeryturę, kończąc ledwo 23 lata? Znajdziesz tutaj odpowiedzi zarówno na te, jak i wiele innych pytań. Autor zastanowi się również, czy esport można traktować jako sport, co jest przedmiotem debat od wielu lat. Przechodząc przez historię gamingu, poznasz jego początki, jak i powolne wzrastanie w grach, takich jak Counter Strike i Fifa. Zobaczysz, jak technologia odmieniła dzisiejszy świat gier i rozrywek.
Nie śpię. Osobisty reportaż z życia bez snu

Nie śpię. Osobisty reportaż z życia bez snu

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Wyobraź to sobie. Nie śpisz jedną noc. Potem drugą, trzecią. I kolejną. Próbujesz zasnąć, ale poza krótkimi drzemkami oddechu spokojny, głęboki sen nie nadchodzi. Narasta niepokój, serce zaczyna szybciej bić. Pojawiają się problemy z koncentracją. A co, kiedy wymarzony sen ciągle nie chce nadejść? Anders Bortne nie śpi od 16 lat. Ma za sobą setki, jeśli nie tysiące nieprzespanych nocy i dni pełnych zmęczenia. W tym czasie pracował, założył rodzinę i grał w kilku kapelach. Choć starał się normalnie żyć, jego wysiłki, by nocą złapać choć strzępki, snu zamieniły się w prawdziwą obsesję. Poszewki musiały mieć guziki, tak by ich zawartość nie wypadała na zewnątrz. Materac nie mógł mieć najmniejszej nierówności. Najdrobniejsza niedogodność mogła zrujnować noc. Kiedy autor, wyczerpany, postanowił szukać pomocy, zaczęła się podróż po krainie pastylek na sen i eksperymentalnych terapii. Próbował wszystkiego, bo okazało się, że na jego stan nie ma jednego lekarstwa. Nie śpię to osobisty reportaż z życia bez snu. Poruszające świadectwo walki o zdrowie, kopalnia wiedzy i prawdziwy przewodnik dla tych, którzy szukają rozwiązań problemów z bezsennością.
9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry