Strona główna Poradniki Pozostałe
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 8 książek (ZESTAW-010) obyczajowa, kobieca 87%
288,80 zł 37,95 zł

Pakiet 8 książek (ZESTAW-010) obyczajowa, kobieca

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Bycie miłym to przekleństwo

Bycie miłym to przekleństwo

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Książka to swoista sesja terapeutyczna, w trakcie której człowiek może nauczyć się zmierzyć z Przekleństwem Bycia Miłym. Stanowi niezbędne źródło wiedzy dla wszystkich osób mających problem z mówieniem nie. Autorka zabiera czytelnika w podróż do poznania siebie i własnych potrzeb. Wyjaśnia przyczyny i mechanizmy zjawiska bycia miłym, nie ocenia ludzkich zachowań, lecz daje szczegółowe wskazówki, jak zrozumieć i zmienić męczące nas postępowanie - pokazuje, jak skończyć z zapominaniem o własnych potrzebach, zacząć szanować siebie i nauczyć się być miłą dla samej siebie. Liczne przykłady prawdziwych życiowych historii oraz pełne humoru podejście autorki oraz dystans do samej siebie pozwalają w pełni zobrazować problem i sprawiają, że staje się on bardziej zrozumiały i czytelny.
Make Photography Easier

Make Photography Easier

15,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Odkryj tajniki fotografii wraz z "Make photography easier" autorstwa Katarzyny Tusk i zaskocz wszystkich idealnymi zdjęciami! W dzisiejszych czasach media społecznościowe pełne są zdjęć z imprez, ważnych wydarzeń, podróży, a nawet ze zwykłych spacerów czy spotkań ze znajomymi. Wielu z nas wrzuca je tam codziennie. Uwiecznianie praktycznie każdej osobistej chwili na fotografii stało się już bardzo powszechnym zjawiskiem. Zapewne nie raz spotkałeś się jednak z przekonaniem, że do zrobienia dobrego zdjęcia potrzebny jest profesjonalny, drogi sprzęt i grono współpracowników. Bez tego nie ma co nawet ruszać się z aparatem z domu. Tymczasem Katarzyna Tusk przypomina, że najsłynniejsze zdjęcia w historii powstawały w sposób bardzo spontaniczny, szybko i bez nakładu wielkiej ilości pracy. Z resztą ta słynna blogerka sama zasłynęła z robionych przez siebie fotografii, choć posługiwała się przy ich robieniu sprzętem dostępnym praktycznie dla każdego. W książce tej dzieli się właśnie swoimi doświadczeniami na temat fotografowania. Przedstawia Czytelnikom szereg praktycznych rad, jak zrobić ładne zdjęcie i samemu wyglądać na nim ładnie. Kasia Tusk to jedna z najsłynniejszych postaci w polskim świecie mody i mediów społecznościowych. Prowadzi blog, który codziennie odwiedzają tysiące internautów. Również jej książka zatytułowana "Elementarz stylu" została znakomicie przyjęta i trafiła na listy bestsellerów. W tej oto książce dzieli się swoimi zawodowymi i prywatnymi doświadczeniami na temat fotografii. Bez specjalistycznego żargonu, w sposób jasny, klarowny i przystępny wyjaśnia Czytelnikom, na czym polega sekret udanego zdjęcia. Nie znajdziecie tu przepisu na genialne dzieła sztuki fotograficznej. Po prostu po lekturze tej książki zdjęcia z Waszych wakacji czy nawet te kulinarne będą wyglądać o wiele lepiej niż do tej pory.
Sztuka bycia i obycia

Sztuka bycia i obycia

15,95 zł   32,00 zł
Opis
Zamknij
Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma konkretnych porad dotyczących stroju, czy makijażu, ale uniwersalne zasady, dzięki którym zrobimy dobre wrażenie i unikniemy towarzyskich gaf. W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.
Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój? Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie się stresu. Przybliża jego istotę, wyjaśnia, co się dzieje w organizmie człowieka w momencie podwyższonego napięcia nerwowego. Rozbiera na czynniki pierwsze reakcję na stres, porównując ją do tej, gdy stajemy oko w oko z tygrysem. Autor, psycholog i psychoterapeuta, wskazuje praktyczne rozwiązania problemów, rozmaite metody radzenia sobie z trudnościami w szkole, w domu czy w kontaktach z rówieśnikami. Pokazuje też jak pomocne w procesie opanowywania nerwowych sytuacji mogą być techniki relaksacyjne, pozytywne myślenie czy asertywność. To doskonały poradnik dla każdego nastolatka, który pragnie uwolnić się od stresu.
Kronika wypadków życiowych

Kronika wypadków życiowych

11,25 zł   29,99 zł
Opis
Zamknij
To może być twoja opowieść… Dzięki „Kronice wypadków życiowych” wyruszysz w podróż, która pozwoli ci lepiej poznać samą siebie. Spróbuj ustalić pochodzenie twojego nazwiska, przywołaj najwcześniejsze wspomnienia, zastanów się, czego dokonałeś i jaki wywarłeś wpływ na otaczającą cię rzeczywistość. Pobaw się słowami, przepędź demony, przywołaj magiczne chwile szczęścia. Pisanie własnej historii to świetna zabawa, dzięki której pozostawiamy po sobie trwały ślad. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? W tej książce znajdziesz wszystkie potrzebne podpowiedzi. Otwórz ją i po prostu zacznij pisać. Książka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem na organizowanym przez UNESCO Kongresie Miast Kreatywnych, który odbył się w 2018 roku w Warszawie i Krakowie.
Jak pozostać człowiekiem w tym pieprzonym świecie

Jak pozostać człowiekiem w tym pieprzonym świecie

11,95 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Jak możemy być bardziej uważni, kiedy świat jest tak pokręcony? Ta książka pokazuje, jak rozwinąć zdolności, które pomogą zachować człowieczeństwo – zwracać uwagę, wyrażać głęboką troskę i odczuwać więzi – nawet w beznadziejnych sytuacjach. Być może próbowaliście praktyk mindfulness i doznaliście rozczarowania. Prawdopodobnie kazano wam usiąść na poduszce w ciemnym pokoju, medytować albo liczyć oddechy. Tymczasem uważność nie polega na odcinaniu się od problemów, lecz na otwieraniu się na świat i łączeniu z emocjami innych żywych istot. Poznanie siebie pozwoli zaakceptować własne cierpienie, a w rezultacie uleczyć się, zmienić, rozwinąć i znaleźć spokój. Jak pozostać człowiekiem w tym piep*onym świecie to książka pełna osobistych historii z podróży, podczas której Tim Desmond uczył się pod okiem mistrza zen Thích Nh?t H?nha. Pokazuje nam, jak przetrzymać liczne życiowe sztormy z pomocą samowspółczucia, wdzięczności i nadziei. Obyśmy wszyscy byli szczęśliwi. Obyśmy wszyscy byli zdrowi. Obyśmy wszyscy byli bezpieczni. Obyśmy wszyscy byli kochani.
Jak dobrze być trzeźwym

Jak dobrze być trzeźwym

10,75 zł   43,00 zł
Opis
Zamknij
Jak dobrze móc zdystansować się do swoich problemów i pozostać w życiu trzeźwym. Tak po prostu. Catherine Gray podeszła do problemu, jakim jest alkoholizm, w sposób niecodzienny, ale za to szczery. Jej książka "Jak dobrze być trzeźwym" jest pozycją obowiązkową dla każdej osoby, która ma większy lub mniejszy problem z alkoholem i chce zabrać się za jego rozwiązanie. Pojawiają się pytania, co robić, jak do tego podejść i czy to w ogóle możliwe? Autorka wyjaśnia nam, jak to należy właściwie zrobić. Możliwe, że znasz tę sytuację ze swojego życia, w której starałeś się odstawić alkohol, ale po tygodniu już balowałeś na domówce z kieliszkiem wina w ręce. Plany o abstynencji legły w gruzach. To jednak nic, bo znowu postanowiłeś wyrzucić alkohol ze swojego życia. On jednak nie zniknął na dobre, a Ty znowu miałeś kieliszek lub butelkę wódki w ręce. Taka sytuacja może ciągnąć się latami.
Medytacja dzień po dniu + CD Mp3

Medytacja dzień po dniu + CD Mp3

17,95 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Chcesz zacząć przygodę z medytacją, ale kolejne książki jakoś Cię do niej nie przekonują? Sięgnij po pozycję inną niż wszystkie - "Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia" pomoże Ci zrozumieć istotę medytacji. "Medytacja dzień po dniu. 25 lekcji uważnego życia" to publikacja, która łączy w sobie cechy podręcznika czy poradnika wprowadzającego krok po kroku w świat medytacji z eleganckim albumem z reprodukcjami arcydzieł malarstwa. W przeciwieństwie do innych książek o medytacji próżno szukać w niej trudnych słów i filozoficznych wywodów. Siłą tej publikacji jest prostota przekazu i odniesienia do dzieł sztuki, pozwalające lepiej zrozumieć wiedzę przekazywaną w poszczególnych lekcjach. Książka podzielona została na cztery działy, a w każdym z nich znajdują się krótkie rozdziały zwane przez autora lekcjami. Lekcji tych jest 25 i można je poznawać po kolei, bądź wybiórczo. Każda z nich daje możliwość uporządkowania myśli i zachęca do doświadczania. Obrazy przydzielone do poszczególnych lekcji wzmacniają przekaz i pomagają w jego zrozumieniu. To one, silniej niż tekst, skłaniają do zatrzymania się, przyjrzenia się im i refleksji, to one pomagają w ćwiczeniu uważności. Książkę otwiera "Medytujący filozof" Rembrandta, przedstawiający skuloną tuż obok schodów postać starca przebywającego w mrocznej izbie, przeciętej intensywnym blaskiem słońca przeciskającym się przez okno. Wśród kolejnych reprodukcji znalazła się "Sroka" Claude'a Moneta, gdzie mogący w każdej chwili ulecieć ptak na zaśnieżonym płocie jest alegorią życia chwilą obecną. "Pejzaż z upadkiem Ikara" Pietera Bruegla starszego ilustruje lekcję o pozostawaniu obecnym w świecie, o bólu, cierpieniu i o tym, jak sobie z nimi radzić. W albumie znalazły się też "Wybielanie na polach na wsi, okolice Harlemu" Jacoba van Ruysdaela czy liczne reprodukcje dzieł Claude'a Moneta. Wszystkie służą za punkt wyjścia do kolejnych poruszanych przez autora zagadnień, takich jak praca z oddechem, obserwowanie swoich myśli, akceptacja, odpuszczanie czy dostrzeganie tego, co zwyczajne bądź niewidoczne. Mają pomóc w odnalezieniu sposobu na życie w większej harmonii ze sobą i światem.
Pozytywne picie. Kontroluj alkohol zanim on zacznie kontrolować Ciebie

Pozytywne picie. Kontroluj alkohol zanim on zacznie kontrolować Ciebie

9,95 zł   34,30 zł
Opis
Zamknij
Życie jest zbyt krótkie, by tracić nad nim kontrolę. Poznaj unikalny system odzyskiwania władzy nad swoimi wyborami opierający się na trzech technikach łączących ciało i umysł – NLP, EFT i TFT. Pozwolą one na unikanie uzależnień – nie tylko od alkoholu. Wystarczy, że za pomocą palców opukasz punkty meridianowe na ciele, a momentalnie uzyskasz pełną władzę nad tym, czy i ile pijesz. Dzięki sprawdzonym metodom poradzisz sobie także z bólem, stresem, traumami, gniewem i depresją. Będziesz też w stanie momentalnie wprawić się w dobry nastrój. Zmotywują Cię do tego nie tylko wymienione przez Autora niespodziewane korzyści z nienadużywania alkoholu, ale również inspirujące historie osób, którym już się udało odzyskać pełną kontrolę nad życiem. Czas na pozytywne picie!
Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą. Skuteczne metody na zdrowie całej rodziny

Dom, kuchnia i życie w zgodzie z naturą. Skuteczne metody na zdrowie całej rodziny

10,95 zł   39,30 zł
Opis
Zamknij
W dzisiejszych czasach jemy wysokoprzetworzoną żywność, sprzątamy silnie drażniącymi detergentami i narzekamy, że wciąż brakuje nam czasu. Wielu z nas próbuje zrezygnować lub chociaż ograniczyć przerażające skutki postępu cywilizacyjnego w życiu codziennym rodziny. Powstają nowe eko bazary, sklepy z organiczną żywnością, kosmetyki i środki do sprzątania domu o naturalnym składzie. Mellisa K. Norris wybrała powrót do korzeni, zamieniając życie w betonowej dżungli na domek w lesie u podnóża gór. Od tamtej pory inspiruje tysiące swoich fanów praktycznymi i łatwymi wskazówkami, jak gotować pyszne, zdrowe i naturalne dania, uprawiać własne produkty oraz przygotować przetwory na zimę. Dzięki poradom zawartym w tej książce zaoszczędzisz pieniądze i zwiększysz swoją samowystarczalność poprzez konserwowanie żywności. Instrukcje i wskazówki krok po kroku odkryją przed Tobą świat domowych dżemów i galaretek bez dodatku chemicznych zagęstników i słodzików. Będziesz ekologicznie uprawiać warzywa, owoce i zioła, w sposób naturalny poradzisz sobie ze szkodnikami i powszechnymi chorobami roślin. Nauczysz się tworzyć własne, naturalne środki do sprzątania domu z produktów, które już posiadasz. Osiągniesz to wszystko niezależnie czy mieszkasz w bloku w dużym mieście czy masz dom z ogrodem. Wprowadzając te proste zmiany nie tylko przywrócisz zdrowie, ale i zaoszczędzisz pieniądze. Naturalne zdrowie całej rodziny.
Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia

Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia

14,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia" to niezwykle ciekawa książka polecana wszystkim miłośnikom lub właścicielom psów. Pozycja odpowiada na wiele nurtujących pytań na temat świata czworonogów, które pozwalają na praktyczne rozwiązanie wielu problemów. Każdy pies jest inny, jednakże bez względu na rasę, istnieje wiele typowych psich zachowań. Miłośnicy tych zwierząt doskonale wiedzą, czego chce ich pupil, jednakże nowicjusze muszą dopiero nauczyć się rozpoznawać różne sygnały. Przed kupnem lub adopcją psa warto nieco zgłębić wiedzę odnośnie pochodzenia wybranej rasy, jej usposobienia i potrzeb - dzięki temu właściciele mogą poradzić sobie z psem, zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i szczęścia. Bywa, że brak właściwej komunikacji na linii pies-właściciel skutkuje wieloma problemami behawioralnymi ze strony zwierzęcia. Z książki właściciele mogą dowiedzieć się, jak nauczyć szczeniaka czystości, dobrych manier podczas wizyty u weterynarza i co tak naprawdę jest potrzebne każdemu psu do szczęścia. Komentarzy udzielają psychologowie oraz weterynarze, dlatego też Czytelnicy mogą wierzyć ich zapewnieniom i dobrym radom. Książka "Rozmerdane. Naukowe podstawy psiego szczęścia" Zazie Todd jest doceniana przez psiarzy z całego świata.
Przysmaki na psie smaki

Przysmaki na psie smaki

11,75 zł   37,90 zł
Opis
Zamknij
Jeśli sięgniecie po tę książkę, to prawdopodobnie macie psiego przyjaciela. Kochacie go i chcielibyście, aby był zdrowy i zadowolony z życia. Przed Wami książka kucharska dla psów. Znajdziecie w niej psie przepisy na przekąski, dania główne, przysmaki świąteczne, wartościowe porady oraz mnóstwo pięknych zdjęć.
A Adi powiedział... Jak przetrwać w podmiejskim buszu

A Adi powiedział... Jak przetrwać w podmiejskim buszu

10,95 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Każda wielka przygoda ma swój mały początek - tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem domu. Do jej przeżycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, grubego portfela czy dostępu do internetu. Wystarczy odrobina chęci, ciekawość świata i wyobraźnia. A Adi powiedział… to poradnik, który łączy w sobie proste, ale wciągające wyzwania z zakresu bushcraftu
1

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry