Strona główna Literatura, beletrystyka Literatura piękna, powieść pozostała
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans 86%
356,00 zł 49,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Wyznania Frannie Langton
Wyznania Frannie Langton
49,99 zł 12,25 zł
Promocja!
Piękne zgliszcza
Piękne zgliszcza
44,99 zł 13,75 zł
Promocja!
Miłość i lasy
Miłość i lasy
36,00 zł 10,65 zł

Literatura piękna, powieść pozostała | tanie książki

Jerozolimska plaża

Jerozolimska plaża

14,35 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Nowy, intrygujący głos literatury izraelskiej A może by tak, jak Michael, rzucić wszystko i zamieszkać w Berlinie? Kuszące, zwłaszcza, że w czasach Instagrama nie musisz nawet ruszać się z Izraela. Każdy się nabierze. Ale czy na pewno? Jeśli nie Berlin, to może spróbuj zostać budowniczym snów... Gorzej, jeśli uwikłasz się w sieć koszmarów, jak Bruno. A skoro dręczą cię pytania bez odpowiedzi, szukasz swojej pasji i nie wiesz, kim chcesz zostać, kiedy dorośniesz - zapisz się na szkolenie zorganizowane przez firmę "Sens Życia" Sp. z o.o. To twoja szansa, by zostać szczęśliwym człowiekiem! Albo nie. Oto zdumiewający świat opowiadań Iddo Gefena. Te brawurowe historie, które dzieją się na granicy rzeczywistości realnej i wirtualnej, poruszają i zaskakują. I choć technologie i sztuczna inteligencja zdają się tutaj mieć receptę na wszystko, szybko okazuje się, że ludzkie potrzeby i emocje są niezmienne. Nic nie zastąpi zwykłego spojrzenia prosto w oczy drugiemu człowiekowi. To od niego zaczyna się przyszłość. Gefen wyjątkowo zręcznie łączy błyskotliwy humor z filozoficznym zacięciem i z czułością opisuje ludzką naturę, dostrzegając wszystkie jej sprzeczności i śmiesznostki. Jego niezwykły talent docenili jurorzy nagród literackich w Izraelu i USA, należy do najbardziej docenianych izraelskich debiutantów. Prawa do ekranizacji kupione m.in. przez studio producenckie Ryana Goslinga.
Małe przyjemności

Małe przyjemności

14,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Książka roku według „The Times”, „Daily Telegraph”, „Evening Standard” i „Daily Express” Nominacja do Women’s Prize for Fiction Rok 1957, przedmieścia Londynu. Jean Swinney, dziennikarka lokalnej gazety, wiedzie samotne życie wypełnione obowiązkami i rozczarowaniami. Kiedy do redakcji przychodzi list z niezwykłym wyznaniem pewnej kobiety, Jean otrzymuje zadanie sprawdzenia, czy chodzi o oszustwo, czy cud. To dziennikarskie śledztwo wywraca jej życie do góry nogami. Jean zyskuje nieoczekiwaną szansę na przyjaźń, miłość i wolność. Jednak szczęście ma swoją cenę.
Pięć ran

Pięć ran

13,35 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Czytelnicy, którzy nie poznali jeszcze wysoko ocenianej, debiutanckiej powieści Kirstin Valdez Quade pod tytułem "Pięć ran", powinni czym prędzej uzupełnić swoje kolekcje książek o tę pozycję, by sprawdzić, czy rzeczywiście jest to lektura tak godna uwagi. Opowieść przedstawia losy szesnastoletniej Angel. Dziewczyna w zaawansowanej ciąży ucieka od matki do ukochanej babci Yolandy oraz ojca, który do tej pory był dla niej prawie jak nieznajomy. Trwa Wielki Tydzień, a wnuczka nie zdaje sobie sprawy, że czas babci pomału się kończy, gdyż choruje ona na złośliwego guza mózgu. Yolanda zamierza przekazać smutne wieści całej rodzinie przy świątecznym obiedzie, który planuje zorganizować po powrocie z wakacji w Las Vegas. Jak wszystkie te zmienne koleje losu wpłyną na relacje wewnątrz kilkupokoleniowej rodziny?
Anatomia doktora Mengele

Anatomia doktora Mengele

14,35 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
Rok 1955. Do niewielkiej miejscowości w sercu Brazylii przybywa tajemniczy Niemiec. Szuka pokoju do wynajęcia. Gościnę znajduje u rodziny Souza. Córka gospodarzy Pia wydaje się zauroczona tajemniczym nieznajomym. Nikt nawet nie podejrzewa, że gościem jest nazistowski lekarz Josef Mengele. Doktor Mengele - w czasie wojny pan życia i śmierci w Auschwitz. Lekarz, którego chora ambicja pchnęła do nieludzkich eksperymentów. Co sprawiło, że był do nich zdolny - dzieciństwo bez miłości, surowy kraj, w którym przyszedł na świat, czy po prostu wrodzone zło? Trudno zobaczyć w nim człowieka. A co widziały w nim kobiety jego życia? Jaki miały na niego wpływ? Nieczuła matka. Kochająca żona Irena, która odwiedzała go w Auschwitz. Teresa, obozowa lekarka, będąca świadkiem jego okrucieństw. Czy Pia, niepozorna Brazylijka, jest w stanie nawiązać nić porozumienia z tym człowiekiem? Czy może obudzić w nim jakiekolwiek ludzkie uczucia? Czy którakolwiek z kobiet odkryła choćby fragment jego złożonej i zbrodniczej natury? W tej opowieści fikcja przeplata się z rzeczywistością, w mistrzowski sposób tworząc portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. Człowieka, którego niegodziwość uniemożliwia jakąkolwiek próbę zrozumienia i który nigdy nie poniósł kary za swoje czyny.
Pani K.

Pani K.

11,75 zł   46,99 zł
Opis
Zamknij
Jak bardzo zagmatwane mogą być ścieżki ludzkiego umysłu? Jaką drogę trzeba pokonać, by się z nich wydostać? Czy to w ogóle jest możliwe? Wszystkiego dowiesz się, czytając książkę autorstwa polskiej pisarki Marty Knopik "Pani K.". Życie państwa K. codziennie wygląda tak samo. Pani K. budzi się każdego dnia rano o tej samej porze, a dokładnie o godzinie 3.33. Następnie pije kawę, a potem zajmuje się pracą przy komputerze. Zaczyna od przeglądnięcia zleceń, które ma do wykonania. Gdy dzwoni dzwonek do drzwi, jest to sygnał przerwy na śniadanie. Każdy dzień mija tak samo, aż w końcu wszystkie zlewają się w jedną wielką plamę. Życie Pani K. jest trochę jak życie robota, który każdego dnia ma do wykonania te same zadania. Świat państwa K. nie ma sensu, odkąd zostali zamknięci w niewielkim mieszkaniu, które znajduje się na dziesiątym piętrze. Nie dość, że nie mogą z niego wychodzić, to na dodatek nie mają kontaktu z innymi ludźmi, a żywność dostarczana jest im pod drzwi. Czy z tego świata można się wydostać? "Pani K." jest powieścią klaustrofobiczną i przerażającą, w której można odnaleźć cząstkę samego siebie. Czytając ją, można wczuć się w postać głównej bohaterki, która każdego dnia mierzy się ze strachem, samotnością, brakiem zrozumienia i odrzuceniem. Żyje, choć tak naprawdę niewiele jest w niej życia. Zdecydowanie jest to książka, która daje do myślenia. Czy bohaterka odkryje, dlaczego tkwi we własnym mieszkaniu, i czy w końcu odnajdzie drogę do wyjścia?
Cisza w Pogrance

Cisza w Pogrance

11,75 zł   46,99 zł
Opis
Zamknij
"Cisza w Pogrance" Marcina Pilisa to książka dla miłośników historii i czytelników o mocnych nerwach. Stanowi kolejne podejście do tematu masakry wołyńskiej, wskutek której latem 1943 roku w bestialski sposób wymordowano tysiące rodzin polskich. Książka Marcina Pilisa nie przedstawia pełnej skali rzezi, nie zasypuje statystykami i obliczeniami. Cała doniosłość i ogrom tragedii emanują tutaj z pojedynczych historii bohaterów, których życie do pewnego momentu przebiegało na tyle normalnie, na ile mogło podczas wojny. Dwie siostry zakochują się w jednym chłopcu z pobliskiej wsi ukraińskiej. Uczucia rozkwitają, mimo że młodzieniec należy do UPA, a spokój coraz mocniej zakłócają pogłoski o mordowaniu Polaków w pobliskich wioskach. Jeśli do tej pory Polakom, Żydom i Ukraińcom udawało się żyć w zgodzie jako sąsiadom, to właśnie ma się to zmienić. Niewyobrażalne okrucieństwo i szał mordowania ogarnął wioski na Wołyniu, gdzie narzędziami zbrodni stawały się często siekiery i widły. Ukazanie tragedii przez pryzmat losu poszczególnych jednostek sprawia, że czytelnik utożsamia się z bohaterami.
Bractwo mandylionu

Bractwo mandylionu

11,25 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
Geoffrey de Melville wyrusza na krucjatę, by odkryć, że staje do walki o własną duszę Młody rycerz z hrabiowskiego rodu w wyniku intrygi macochy zostaje oddany pod opiekę biskupowi miasta Gloucester, który wysyła go z misją na dwór króla Anglii. Porwany przez wiatr historii bohater staje się świadkiem wielu mrocznych i okrutnych wydarzeń: zabójstwa biskupa Becketa, zaciętych walk w Ziemi Świętej podczas trzeciej wyprawy krzyżowej, krucjaty przeciwko katarom, zdobycia Konstantynopola. Los stawia na jego drodze rycerza zakonu templariuszy, członka tajnego bractwa, które poszukuje mandylionu z Edessy, zaginionej relikwii czczonej w Bizancjum. Bractwo mandylionu to nowe, rozszerzone wydanie wielowątkowej powieści Wojciecha Dutki. Na jej kartach pojawiają się autentyczne postacie historyczne: Lotario Segni, czyli późniejszy papież Innocenty III, Dominik Guzmn założyciel zakonu dominikanów, król Ryszard Lwie Serce czy sułtan Saladyn. Krucjaty, herezje, zderzenie światów katolickiej Europy, prawosławnego Bizancjum oraz islamu tworzą barwne tło dla niezwykłej opowieści o losach głównego bohatera. Ma ona także drugie dno, autor stawia bowiem trudne pytania o religię i przemoc czynioną w jej imię.
Pułapka na anioły

Pułapka na anioły

11,75 zł   46,99 zł
Opis
Zamknij
"Pułapka na anioły" to literacki debiut Marcina Grzelaka. Akcja powieści toczy się na polskiej prowincji lat 80. Szary obraz tamtych dni z całą wyrazistością ukazuje beznadzieję życia w PRL-u. Rodzina Kochańskich to rodzina, jakich wiele. On - policjant, a do tego alkoholik, ona - zahukana i zastraszona kobieta. I jeszcze Wojtek - siedmioletni chłopiec. Na podwórku mówią o nim czubek, syn pedała... Chłopiec często płacze, tak często jest mu smutno i źle. Na przykład wieczorami, gdy nie może zasnąć. Tak bardzo chciałby zawołać mamę, aby przyszła i go przytuliła. Wie jednak, że tak się nie stanie. Jeśli zawoła, pojawi się ojciec, który będzie złościł się i krzyczał. Dzieci z podwórka nazywały Wojtka synem pedała. Rozumiał, co to znaczy, ale nie rozumiał, dlaczego tak o nim mówią. Zebrał się na odwagę, zapytał ojca. Ten jak zwykle swój gniew zmienił w agresję. Zbił mamę tak mocno, że znalazła się w szpitalu. Wojtek, niezrozumiany i osamotniony, ucieka w świat fantazji. Zaczyna rozmawiać z... aniołami. To dlatego inni nazywają go czubkiem. Historia opisana w powieści poraża beznadzieją i wszechobecną samotnością. Ale rzeczywistość nie jest tu tak czarno-biała, jak mogłoby się początkowo wydawać. Narracja ukazuje myśli i przeżycia różnych bohaterów: ojca, matki, Wojtka. Tu każdy ma swoje traumy, trudne przeżycia, straty. Ludzie nie są jednoznacznie dobrzy czy źli, to byłoby za proste. Niestety, cięgi za złamane życie dorosłych zbiera Wojtek, który nie jest przecież niczemu winny.
Czarne Miasto

Czarne Miasto

11,45 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
"Czarne Miasto" może okazać się jednym z najważniejszych debiutów tego roku. Niesamowita powieść o losach śląskiej rodziny utrzymana w konwencji realizmu magicznego. Gdzieś, pośród ulic Czarnego Miasta, zagubione jest mieszkanie Wandy. Jest ogromne, ale choć całkowicie wypełniają je meble i wspomnienia, kobieta nie czuje się tu ani dobrze, ani w pełni bezpiecznie. Jej mąż, Zdzisiek, zginął przed laty w kopalni. Było to tego strasznego dnia zaćmienia. Ludzie, którzy szukali schronienia w naprędce budowanych korytarzach, ginęli pod zwałami czarnego gruzu. Wanda nadal nie może otrząsnąć się po tej tragedii. Jej córki próbują żyć normalnie, lecz wyjazd do Białego Miasta okazał się nie do końca skutecznym lekarstwem. Nadal dręczą je wspomnienia. Nadal wraca do nich koszmar sprzed lat. "Czarne Miasto" Marty Knopik trudno sklasyfikować. Zresztą nie wydaje się to sprawą absolutnie konieczną, choć warto pokusić się o jakieś porównania dla wygody przyszłego czytelnika. To książka zupełnie inna od tych, które wypełniają większość księgarnianych półek. Balansuje na pograniczu tego, co realne i tego, co realności się wymyka. Utkana jest z czarów, wspomnień, ulotnych przeżyć i tajemnic zaklętych często w na pozór zwyczajnych przedmiotach. Możemy tu więc mówić o realizmie magicznym, jak w przypadku "Stu lat samotności" Marqueza czy jednej z najwspanialszych powieści Olgi Tokarczuk, "Prawiek i inne czasy". Marta Knopik stworzyła jednak opowieść unikatową i w pełni własną. "Czarne Miasto" czyta się znakomicie i z prawdziwą przyjemnością błądzić można po meandrach tej wielowarstwowej prozy.
Rok Zaćmienia

Rok Zaćmienia

11,45 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
"Rok Zaćmienia" przeniesie Cię do innej czasoprzestrzeni i całkowicie wciągnie w wir fantastycznych wydarzeń. Świat zupełnie nowy, nieznany i pełen wyzwań. Owiany tajemnicą, którą każdy zechce odkryć. Cały zamknięty w jednej książce - świetnej publikacji od Marty Knopik, która zrobiła ogromne wrażenie na polskich Czytelnikach. Kończy się tysiąclecie, a wraz z nim przybywa coraz więcej głosów o nadchodzącym końcu świata. Wróżbici przewidują apokalipsę, a zagłada jest głównym tematem wśród ludzkości. Z niczego nie zdaje sobie sprawy chicagowski prawnik, John Fox, który poszukuje spadkobiercy w Polsce. Pierwotnie ma przybyć na Śląsk - w końcu jednak trafia do Czarnego Miasta i zderza się z rzeczywistością Roku Zaćmienia. Czarne Miasto to teraz bardziej zgliszcza przedstawiające dantejskie sceny. W żadnym stopniu nie przypomina dawnego miasteczka - przestrzeń przykrywa gęsta warstwa dymu, a ziemią co chwilę szarpią potężne wstrząsy, zapadają się chodniki i ulice, a domy ulegają całkowitemu zniszczeniu. John Fox nie może uwierzyć własnym oczom. Czarne Miasto wygląda jak miasto śmierci i - jakby nie patrzeć - na takie się zapowiada... Prawnik z Chicago musi więc zmierzyć się ze samym sobą. Trudne, ale znaczące sny, intensywne wizje i niekończące się zagadki plączą się w głowie Foxa. Do czego doprowadzi go cała sytuacja i jak zachowa się jego umysł? "Rok Zaćmienia" to propozycja od Marty Knopik, która specjalizuje się w literaturze pięknej. Ta publikacja należy do serii, która przypadła do gustu polskim Czytelnikom - drugą, która ukazała się w tym cyklu jest "Czarne Miasto".
Czarny Bałtyk

Czarny Bałtyk

11,45 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Rok 1949. Wszystko jest inaczej. W niezniszczonym Kołobrzegu stoi wielki hotel. A wokół morderstwa, strajki i groźba rewolucji… Hotel Czarny Bałtyk podzielny jest na część polską i żydowską. Pewnego dnia w części polskiej zostaje znaleziona martwa Żydówka. Jedyna droga ucieczki dla mordercy mogła prowadzić przez balkon, ale hotel stoi na klifie, a plaża poniżej pilnowana jest przez wojsko i otoczona drutem kolczastym. Podejrzani o dokonanie zbrodni są stara hrabina, kamerdyner, szachista-zegarmistrz i robotnik. Rozpoczynają się przesłuchania. Sprawę prowadzą Polak, aspirant Konstanty Majski i młodszy aspirant Waleria Singer pochodzenia żydowskiego. W przeludnionym mieście dochodzi do kolejnych strajków, na konflikt polsko-żydowski nakładają się napięcia społeczne. O przyszłości Pomorza ma przesądzić referendum. Jeden hotel. Jedna zamordowana dziewczyna. I dwa śmiertelnie skłócone ze sobą narody… Co by było, gdyby historia potoczyła się inaczej? Gdybyśmy pokonali Hitlera, przestraszyli Sowietów, a całe Pomorze mówiłoby w języku jidysz? Czarny Bałtyk to przewrotna powieść kryminalna osadzona w alternatywnej powojennej rzeczywistości.
Apokryf

Apokryf

11,25 zł   42,99 zł
Opis
Zamknij
Porywająca powieść osadzona w realiach Starożytnego Rzymu. Jak poradzi sobie jeden człowiek z całą potęgą Imperium Rzymskiego? "Apokryf" to powieść historyczna o wyjątkowo porywającej fabule. Szereg opowiedzianych tam wydarzeń skupia się wokół zagłady, której Żydzi doświadczyli z rzymskich rąk. Trójka chłopców: Rzymianin, Grek i Żyd, żyjący na terenie Rzymu, doskonale się rozumie. Mimo różnego pochodzenia nie ma między nimi żadnych barier. Z czasem w ich życiu pojawiają się różne dramaty, wpływające na ich dalsze losy. Bo być może każdy z nich wyobrażał sobie przyszłość nieco inaczej. Najistotniejszym z narratorów w książce jest Sekstus Juliusz Sewer, będący rzymskim legatem. Mężczyzna przyznaje się przed swoim synem do zbrodni, których dopuścił się w Judei. A wszystko to wiązało się z hebrajskim słowem "mesjasz". Wspomina też o wielkim powstaniu Izraela, gdzie przeciw rzymskiej armii wystąpił jeden człowiek, uzbrojony zaledwie w pióro.
Cienie Paryża

Cienie Paryża

10,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Dziewiętnastowieczne paryskie uliczki, niespodziewane uczucia oraz epoka oszałamiających odkryć i wynalazków... To wszystko znajdziesz w elektryzującej powieści "Cienie Paryża"! W 1889 roku nauka intensywnie się rozwija, a oryginalne wynalazki pchają świat w miejsca wcześniej niezbadane. Obiecujący architekt podpala jedną z paryskich restauracji, która stała w pobliżu wieży Eiffla - nowego cudu architektury. Nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młody i utalentowany mężczyzna posunął się do tak okropnego czynu. Architekt zostaje umieszczony w szpitalu, w którym psychiatrzy próbują ustalić przebieg zdarzeń. Wkrótce podczas hipnozy lekarze dowiadują się, że w życiu mężczyzny była pewna tajemnicza kobieta, która zachwyciła go swoją urodą i umysłem. Wiele jego wspomnień zdaje się nie mieć sensu a wynalazki, o których opowiada, wydają się być jedynie sennymi marzeniami. Snute przez niego opowieści tworzą niezwykły portret Paryżu XIX wieku - groza, chwile namiętności, buchająca para i świat wynalazków... Czy lekarze odkryją, co było powodem podpalenia? Jakie tajemnice kryje spalona restauracja i umysł mężczyzny? Wkrótce okaże się, że czasami za niektóre uczucia płaci się najwyższą cenę...
Dama z woalką

Dama z woalką

10,75 zł   36,99 zł
Opis
Zamknij
Chcesz poczuć dreszczyk emocji i przenieść się do kilka wieków wstecz? Sięgnij po "Damę z woalką" autorstwa Pauliny Kuzawińskiej i daj się uwieść sensacyjnej intrydze połączonej z subtelnymi wątkami romantycznymi. Stare domy kryją wiele tajemnic. W niektórych kryją się też duchy. Duchy przeszłości, czające się za zamkniętymi drzwiami... I dlatego pewnych drzwi lepiej nie otwierać. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, sprzyjający wyjątkowym sytuacjom. Młodej arystokratka Madeline Hyde tegoroczne święta spędza w posiadłości Wzgórze Mgieł. Dziewczyna ma spotkać się tam ze swoim ojcem oraz przyjąć oficjalne zaręczyny swojego ukochanego - Jonathana. Kiedy zadomawia się we Wzgórzu Mgieł, otwiera od dawna nieużywane drzwi. Drzwi do pokojów, które odziedziczyła po swojej zmarłej ciotce. Otwarcie tych zapomnianych pomieszczeń przyniesie ze sobą niespodziewane konsekwencje. Madeline zaczynają nawiedzać koszmarne sny. Mieszkańcy Wzgórza Mgieł skrywają wiele tajemnic... Tajemnic, które powoli zaczynają wychodzić na jaw. Wraz z odkryciem różnych sekretów, dotychczasowe plany bohaterki na przyszłość zaczynają wydawać się nierealne. Co gorsza - na wrzosowiskach, które otaczają dom, zaczął ukrywać się zbiegły morderca... Kolejna powieść Pauliny Kuzawińskiej idealnie łączy w sobie ciekawą, zawiłą intrygę z subtelnymi wątkami romantycznymi. Dzięki takiej mieszance nie sposób nudzić się podczas lektury! Warto również wspomnieć, że intryga dzieje się w przeszłości - miłośnicy minionych epok z pewnością będą zachwyceni.
Romantyczni

Romantyczni

10,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Wkrocz do XIX wiecznego Wilna i przyjrzyj się narodzinom wielu nowych fascynujących ideologii! "Romantyczni" to tytuł, który zabierze Cię w podróż do początków romantyzmu. Akcja książki "Romantyczni" odbywa się głównie na terenie XIX-wiecznego Wilna. W tym tętniącym życiem mieście powstają związki filomatów i filaretów. Narracja jest prowadzona z kilku perspektyw, przez co ciężko uznać któregoś z bohaterów za tego "głównego". Historia w świetny sposób łączy ze sobą postacie zarówno fikcyjne jak i historyczne. Spotkamy więc takie słynne osoby jak na przykład Adam Czartoryski czy Adam Mickiewicz. Dorota Ponińska stara się w jak najlepszy sposób przedstawić atmosferę i sposób życia studentów z tamtego okresu, który do łatwych nie należał. Nastroje polityczne były napięte, a Polacy byli zazwyczaj stawiani w negatywnym świetle. Nie brakowało jednak u nich ducha patriotyzmu, który jednak może doprowadzić do wielu kłopotów i problemów z władzami. "Romantyczni" to historia, która budzi wiele emocji. Przedstawia ona dobre jak i gorsze momenty Uniwersytetu Wileńskiego, na którego terenie dzieje się większość akcji książki. Sama historia przedstawiona jest z wielu perspektyw i rozgrywa się przez nieco ponad 15 lat, dzięki czemu możliwe jest przedstawienie tak wielu kluczowych dla historii wydarzeń. Język, jakim posługuje się autorka, jest niepowtarzalny i sprawia, że lektura stanowi niezapomniane wrażenie. "Romantyczni" jest tytułem, w którym znaleźć można wiele historycznych wydarzeń i osób przeplatanych z fikcyjnymi bohaterami, którzy jednak przyciągają uwagę czytelnika swoimi decyzjami i sposobem myślenia. Wszystkiego dopełniają szczegółowe opisy, nad którymi Dorota Ponińska zapewne pracowała długimi godzinami.
Tak wiele jest strachów

Tak wiele jest strachów

21,95 zł   54,00 zł
Opis
Zamknij
II Wojna Światowa była krwawym i bezlitosnym czasem dla wszystkich europejczyków, ale w szczególności dla ludności polskiej. Był to czasu bólu, cierpienia i upokorzenia. Dla ocalałych z okupacji był to także czas śmiertelnego strachu, obawy o zdrowie własne i bliskich, a często ich strata. Najnowsza powieść Seweryny Szmaglewskiej "Tak wiele jest strachów" obejmuje wszystkie opowiadania autorki, które opowiadają trudne historie wojennej i powojennej rzeczywistości. Obowiązkowa pozycja dla każdego sympatyka historii II wojny światowej! "Tak wiele jest strachów" to książka trudna, która udowadnia, że kapitulacja i wycofanie wojsk niemieckich z Polski nie zakończyły wojny. Ona nadal trwa w umysłach ludzi, którzy przeżyli jej piekło. Zostały w nich strachy minionych dni, wypełnionych walką o życie i utratą ukochanych. To także opowiadania mające na celu przybliżyć nam czytelnikom, jak trudno było przystosować się tym którzy przeżyli, do nowej codzienności i jak rządził nimi strach, że wojna może się powtórzyć.
Piękne zgliszcza

Piękne zgliszcza

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
"Piękne zgliszcza" Jessa Waltera to napisana z epickim rozmachem powieść, która zabierze Cię na włoskie wybrzeże lat 60. i do współczesnego studia filmowego w Hollywood. Usiądź wygodnie i daj się porwać w podróż pełną wzruszeń i niesamowitych przygód. Jest rok 1962, kiedy rozmarzony hotelarz spogląda na taflę Morza Liguryjskiego. Wybrzeże włoskie zachwyca malowniczością, ale jego uwagę przyciąga zjawisko jeszcze piękniejsze, a mianowicie jasnowłosa kobieta. Przebywa na pokładzie łodzi, jest ubrana na biało i przypomina anioła. Wkrótce okazuje się, że piękność jest amerykańską aktorką, która jest ciężko chora. Wiele lat później na zapleczu wytwórni filmowej pojawia się Włoch w podeszłym wieku, którego celem jest odnalezienie tajemniczej kobiety, którą widział na wybrzeżu włoskim pięćdziesiąt lat wcześniej. Ta powieść to wielowątkowa i wielopoziomowa historia o poszukiwaniu życia pełnego blichtru, błędach popełnianych przez wszystkich bez wyjątku oraz silnych uczuciach.
Kiedy budzą się motyle

Kiedy budzą się motyle

11,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Maj to miesiąc, w którym w pełni rozbudzona przyroda prezentuje się w całej okazałości, zachęca do długich spacerów, podziwu kolorowych kwiatów i wsłuchiwania się w zachwycający śpiew ptaków. Książka "Kiedy budzą się motyle" autorstwa popularnych polskich pisarek zawiera opowieści, które przypomną każdemu, co to znaczy czerpać radość z każdej sekundy życia. Koniec kwietnia (co lubi sobie pleść i czasem zaskoczyć śnieżną pierzynką) jest zawsze dużym powodem do radości, bo pierwsze dni maja są niczym przekroczenie niewidocznej granicy i przejście do krainy szczęśliwości. Wówczas w powietrzu czuć magiczną lekkość, swobodę oraz miłość. Widać to, nie tylko obserwując mnóstwo zakochanych par na ławkach w parku. Wszystko wokół jest powodem do radości - zapach kwiatów, ptasie koncerty czy delikatny trzepot motylich skrzydeł, bo każdy pragnie doświadczyć tego uczucia, porównywalnego do beztroskich motyli, które wyruszają w swoją magiczną podróż. Przedstawione w publikacji opowieści są przepełnione radością i optymizmem oraz uświadamiają, że to, co najważniejsze, znajduje się tuż obok, a na miłość nigdy nie jest za późno.
Wąż z Essex

Wąż z Essex

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Połączenie niebanalnej historii miłosnej z atmosferą epoki wiktoriańskiej, jeśli interesuje Cię taka nietuzinkowa mieszanka, musisz przeczytać tę książkę. “Wąż z Essex” to opowieść o losach ciekawej pary, a mianowicie pastora i wdowy. Cora Seaborne zbyt wiele lat spędziła u boku toksycznego męża. Po jego śmierci wyprowadza się wraz z synem Francisem na południe Anglii. W Essex ich życie ma się pozytywnie odmienić! W nowym miejscu huczy jednak od plotek. Mieszkańcy obawiają się mitycznego stworzenia, ogromnego węża, który powrócił, by znów zabijać. Można byłoby się spodziewać, że taka informacja zniechęci Corę. Nie jest to jednak osoba wierząca w mity. Wręcz przeciwnie, to kobieta racjonalna, która w historii o wężu doszukuje się naukowych faktów. Nie czuje więc obawy, lecz ekscytację ewentualnym ciekawym odkryciem. Podobne wrażenie odnosi miejscowy pastor, William Ransome. Zgodnie z regułami chrześcijaństwa nie wierzy w tego typu pogańskie przesądy. To przekonanie połączy tych dwoje w sposób, którego nie podejrzewali. Przeprowadzka do Colchester nie jest dla Cory tylko kwestią poszukiwania piękniejszych widoków i zdrowszego środowiska. Tutaj kobieta odżywa, porzucając surowe zasady wiktoriańskiej obyczajności. Gdy w okolicy rozpoczynają się krwawe ataki węża, Cora i William wspólnie zastanawiają się nad ich rzeczywistym źródłem. Łącząca ich przyjaźń to zderzenie dwóch zupełnie różnych charakterów. Czy listowne dociekania połączą pastora i wdowę silniej? Poboczne wątki i postaci również zasługują na uwagę! W jaki sposób Cora ułoży sobie życie w nowym miejscu? Czym jest tak naprawdę monstrum grasujące w Essex? Dowiesz się tego, sięgając po “Węża z Essex”, poczytną powieść autorstwa Sarah Perry.
Pakiet 9 książek (ZESTAW-020) powieść

Pakiet 9 książek (ZESTAW-020) powieść

49,95 zł   304,80 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 9 książek (ZESTAW-020) powieść: Na końcu schodów Dzieje Tristana i Izoldy W cieniu Czarnobyla Zapach truskawek. Rodzinne opowieści Oddział zakaźny. Historie bez cenzury Wszystkie pieniądze świata Wszystkie marzenia świata Lekcja martwej mowy
Dom ptaków

Dom ptaków

10,75 zł   37,90 zł
Opis
Zamknij
Len Howard uznano za ekscentryczkę, gdy w 1938 roku, w wieku 44 lat, porzuciła karierę skrzypaczki i zamieszkała na wsi w Sussex, aby studiować ptaki. Ale to tam napisała dwa międzynarodowe bestsellery i zadziwiła świat obserwacjami sikorek, rudzików i wróbli. Miłość do ptaków podsycał w Len charyzmatyczny ojciec poeta, który nie potrafił przejść obok rannego ptaka, nie ratując go. Energiczna i wrażliwa dziewczyna, najmłodsza z czworga rodzeństwa w bogatej, kulturalnej rodzinie, chciała samodzielności. Lecz kiedy w Londynie stała się sławna, a jej kariera nabrała tempa, tęskniła za oswojoną wroną bardziej niż za rodziną. Len doświadczała miłości i przyjaźni, ale żaden związek nie zbliżył się do więzi, którą tworzyła później z ptakami. Budki lęgowe pokrywały ściany jej domu wewnątrz i na zewnątrz. Ptaki siedziały jej na głowie i na ramionach. Uczyła się ich i dokonywała muzycznych transkrypcji ich pieśni. Eva Meijer natknęła się na prace upartej badaczki, które wyprzedzały swoją epokę i niesłusznie popadły w zapomnienie. W Domu ptaków szuka motywów, które kierowały Len Howard. Co sprawiło, że radykalnie zmieniła życie i odsunęła się od rodziny? Co życie bogatek mówi nam o człowieku? I czy można odciąć się od oczekiwań innych wobec siebie? A także co to znaczy mieć gdzieś swój dom?
Pakiet 8 książek (ZESTAW-018) powieść

Pakiet 8 książek (ZESTAW-018) powieść

39,95 zł   305,40 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 8 książek, powieść: Ile z gór tych złota, Aniela, Snajper - Clive Cussler, Słownik języków zwierzęcych, Zostaw ten świat pełen płaczu , Zamieć, Kochaj mnie, mamo, Wyszedł z siebie i nie wrócił
Świeży

Świeży

15,35 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści ostatnich lat, finalistka PEN Hemingway Award oraz jedna z najlepszych książek roku wg „New Yorkera”, „Entertainment Weekly” i „Vogue’a”. Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college'u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno. Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna – poprzez przemoc. Zaczyna więc napadać na banki.
Niezwykła wędrówka Harolda Fry

Niezwykła wędrówka Harolda Fry

10,15 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Historia, która podbiła serca czytelników i czytelniczek, teraz pojawia się na ekranach kin jako film z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton w rolach głównych. Poznaj "Niezwykłą wędrówkę Harolda Fry" w wydaniu filmowym - niesamowitą historię o zmaganiach podczas podróży. Harold Fry to emeryt, który otrzymuje list od dawnej przyjaciółki - Queenie Hennessy, która zachorowała na nowotwór. Mężczyzna bezzwłocznie postanawia pomóc Queenie, udając się piechotą na drugi koniec Anglii, aby dać jej nadzieję na wyleczenie choroby. Bez żadnego przygotowania czy potrzebnego sprzętu stara się przemierzyć pięćset mil, żeby odwdzięczyć się przyjaciółce za ratunek, który niegdyś od niej otrzymał. Wierzy, że tylko tak może ją uratować. Dzięki swojej niezwykłej przygodzie Harold Fry uczy się rozumieć samego siebie poprzez towarzyszące mu emocje, ale i chce pogodzić się z dręczącą go dotychczas przeszłością. Czy emerytowi uda się dojść aż na drugi koniec kraju, aby pomóc chorej na raka Queenie? Czy emocje i samotność podczas wędrówki przeszkodzą Haroldowi w dążeniu do celu? Czy wiara wystarczy, aby pomóc mu pokonać własne bariery?

Książki z kategorii powieść pozostała to opowieści, których fabuła nie da się jednoznacznie zakwalifikować do żadnego konkretnego gatunku literackiego. Ich treść jest zróżnicowana, a bohaterowie i tematy, które podejmują, są różnorodne. Cechą charakterystyczną powieści różnej jest ich oryginalność, innowacyjność i niestandardowość. Powieści w tej kategorii charakteryzują się niesamowitą różnorodnością, dzięki czemu są one interesujące i wciągające dla czytelników. Ich fabuła jest często złożona, a wątki, które się w niej pojawiają, są wielowarstwowe. Autorzy często eksperymentują z formą i stylem narracji, co nadaje ich książkom oryginalnego charakteru. W kategorii tej mogą znajeźć się również zarówno elementy romansu i kryminału a także prozy i poezji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry