Strona główna

Nowości

Piąta Aleja, piąta rano

Piąta Aleja, piąta rano

44,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
Jesienią 1960 roku na nowojorskiej Piątej Alei o piątej rano padł pierwszy klaps na planie jednego z najsłynniejszych filmów w historii – Śniadania u Tiffany’ego. W pełnej porywających faktów i anegdot opowieści Wasson przedstawia nie tylko kulisy powstawania filmu, lecz także dokumentuje burzliwą epokę przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych w Ameryce – przed rewolucją seksualną dzieci kwiatów, powszechnym dostępem do antykoncepcji i zanim mała czarna stała się symbolem elegancji. Autor pokazuje plan filmowy, przybliża stosunki panujące wśród członków ekipy i narastające między nimi animozje. Jednocześnie szerokim spojrzeniem ogarnia wpływ Audrey Hepburn na modę, politykę dotyczącą płci i budzenie się nowej moralności. Pojawiają się wielkie postacie tamtych czasów: Truman Capote, Audrey Hepburn, Blake Edwards, Henry Mancini, a także Marylin Monroe, Billy Wilder czy Akira Kurosawa. Dlaczego filmowa opowieść o Holly Golightly miała kłopoty z cenzurą? Czym różni się od powieści Capote’a? Co zmieniła w życiu milionów młodych kobiet, które nie chciały żyć jak ich matki? Tę książkę – pełną smakowitych szczegółów – czyta się jak powieść o dawnym Hollywood, pełnym uroku i mrocznych tajemnic.
Taka sama

Taka sama

42,90 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Kolejny fascynujący kryminał Eriki Spindler. Misternie zbudowana intryga nie tylko oddziałuje na wyobraźnię czytelnika, lecz także sprawia, że od tej książki nie sposób się oderwać. Bohaterką książki "Taka sama" jest Sienna Scott, która nie miała łatwego dzieciństwa. Dorastała w otoczeniu paranoicznych urojeń własnej matki, które mocno oddziaływały również na jej życie. Na szczęście udało jej się wyrwać z tego otoczenia. Po latach wraca do domu, żeby stanąć oko w oko z przeszłością oraz nierozwiązaną dotąd sprawą zabójstwa, które zmieniło całe jej życie. Po powrocie do domu strach wkracza w życie Sienny ze zdwojoną siłą. Dom matki, w którym zawsze są zamknięte okiennice, mocno oddziałuje na wyobraźnię Sienny. Kobieta zaczyna się obawiać, że być może to właśnie ona miała być ofiarą morderstwa przed laty. A może zabójca postanowi naprawić swój błąd i znów przyjdzie po Siennę? W takim otoczeniu łatwo jest się pogubić i przestać odróżniać prawdę od kłamstwa. Co tak naprawdę jest rzeczywistością, a co tylko złudzeniem? Czy Sienna pójdzie w ślady swojej matki? A może uda jej się zidentyfikować mordercę?
Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Oderwij się od codziennych problemów i pozwól sobie na chwilę relaksu z fascynującą książką "Jeże. Najeżona kłopotami namiętność". Poznaj najbardziej zaskakujące fakty i mity dotyczące tych uroczych zwierząt! Na świecie istnieje wiele oryginalnych żartów i mitów związanych z jeżami. Te drobne zwierzęta często zostają również oskarżone o różnego rodzaju zbrodnie czy przewinienia. Większość z tych opinii jest nieprawdziwa, a autor "Jeży" postanawia podzielić się swoją wiedzą i obalić najpopularniejsze teorie, które mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek kolczastych stworzeń. Jednym z takich popularnych stereotypów jest chociażby jabłko nabite na kolce. Skąd wziął się taki pomysł, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości? Każdy przecież wie, że kolce są jedynie do obrony, a jeże żywią się żabami? Przyglądając się bliżej zwierzętom o niezwykle sympatycznym pyszczku, można wiele dowiedzieć się o zmianach środowiska oraz o dzikiej przyrodzie. Książka ta jest fascynującą podróżą w czasie, po świecie, a także kulturze. Jakie istnieją odmiany jeży i co o nich myślały osoby takie jak Herodot czy Beatrix Potter?
Podziemie. Świat pod naszymi stopami

Podziemie. Świat pod naszymi stopami

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Ambitna i zapierająca dech w piersiach książka o niezwykłym krajobrazie podziemi. "Podziemie. Świat pod naszymi stopami" autorstwa Willa Hunta to książka będąca swego rodzaju dziennikiem z podróży i filozoficznymi meandrami. Podziemia pełne są katakumb, jaskiń, zapomnianych miast czy opuszczonych stacji metra. Świat pod naszymi stopami jest o wiele ciekawszy i zawiły, niż mogłoby się wydawać. Kiedy nastoletni Hunt odkrywa, iż pod jego domem mieści się opuszczony tunel, rodzi się w nim fascynacja do tych mrocznych i zapomnianych czeluści. Fascynacja, która przeradza się w obsesje. W pozytywnym znaczeniu, gdyż często to właśnie obsesja jest często motorem napędowym postępu i nauki. Książka ta to swoisty list miłosny autora, którego adresatem jest wszystko, co czai się pod powierzchnią. Hunt podczas swych podróży spotyka innych, podobnych sobie zapaleńców. Spędza kilka dni w paryskich katakumbach, gdzie ze zdumieniem odkrywa, iż te są nie tylko miejscem wiecznego spoczynku, lecz także zakazanych imprez. W Australii trafia na pustkowie, gdzie wraz z pewną rodziną Aborygenów schodzi do mającej ponad 35 tysięcy lat kopalni. Wraz z naukowcami z NASA bierze udział w badaniach kilometr pod łańcuchem górskim Black Hills.
Dom ptaków

Dom ptaków

37,90 zł 10,75 zł
Opis
Zamknij
Len Howard uznano za ekscentryczkę, gdy w 1938 roku, w wieku 44 lat, porzuciła karierę skrzypaczki i zamieszkała na wsi w Sussex, aby studiować ptaki. Ale to tam napisała dwa międzynarodowe bestsellery i zadziwiła świat obserwacjami sikorek, rudzików i wróbli. Miłość do ptaków podsycał w Len charyzmatyczny ojciec poeta, który nie potrafił przejść obok rannego ptaka, nie ratując go. Energiczna i wrażliwa dziewczyna, najmłodsza z czworga rodzeństwa w bogatej, kulturalnej rodzinie, chciała samodzielności. Lecz kiedy w Londynie stała się sławna, a jej kariera nabrała tempa, tęskniła za oswojoną wroną bardziej niż za rodziną. Len doświadczała miłości i przyjaźni, ale żaden związek nie zbliżył się do więzi, którą tworzyła później z ptakami. Budki lęgowe pokrywały ściany jej domu wewnątrz i na zewnątrz. Ptaki siedziały jej na głowie i na ramionach. Uczyła się ich i dokonywała muzycznych transkrypcji ich pieśni. Eva Meijer natknęła się na prace upartej badaczki, które wyprzedzały swoją epokę i niesłusznie popadły w zapomnienie. W Domu ptaków szuka motywów, które kierowały Len Howard. Co sprawiło, że radykalnie zmieniła życie i odsunęła się od rodziny? Co życie bogatek mówi nam o człowieku? I czy można odciąć się od oczekiwań innych wobec siebie? A także co to znaczy mieć gdzieś swój dom?
Belgravia

Belgravia

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Niesamowita powieść twórcy słynnego serialu "Downton Abbey". Odwiedź świat dziewiętnastowiecznych londyńskich salonów i przekonaj się, jaką tajemnicę skrywają pewne dwie rodziny. "Belgravia" to powieść historyczna, która rozbudza w czytelniku ogromne emocje, opowiadając o wielkich dramatach i równie wielkiej miłości. Wszystko zapoczątkowuje pewne wydarzenie z roku 1815. Na brukselskim balu na cześć dowódcy wojsk brytyjskich pojawia się arystokracja i oficerowie. W uroczystości uczestniczy wraz z rodziną także James Trenchard, wojskowy dostawca, co nie do końca podoba się wszystkim lepiej urodzonym. Niestety, bal zostaje przerwany, a mężczyźni wezwani do walki, którą część z nich przypłaci życiem. Kilkadziesiąt lat później w Londynie rządzi młoda i rezolutna królowa Wiktoria. To wtedy miasto przeżywa prawdziwy rozkwit, a wśród nowych dzielnic dla elit powstaje też tytułowa Belgravia. Istotny okazuje się jednak pewien sekret, mający swój początek na wspaniałym balu odbywającym się w przededniu bitwy o Waterloo, który połączył dwie skrajnie różne i odmiennie sytuowane rodziny. Kto szybciej pozna prawdę i jakie będzie to miało konsekwencje? Julian Fellowes jest brytyjskim pisarzem, scenarzystą, reżyserem filmowym, a także aktorem. Przyszedł na świat siedemnastego sierpnia 1949 roku w Kairze. Za swój scenariusz do dramatu w reżyserii Roberta Altmana "Gosford Park" otrzymał Oscara. Z kolei jego scenariusz do serialu "Downton Abbey" zasłużył sobie w 2011 roku na nagrodę Emmy. Jako aktor jest znany głównie z ról telewizyjnych. Kosmetyki naturalne
Szczęście pod świerkami

Szczęście pod świerkami

44,90 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
"Szczęście pod świerkami" to przepiękna podróż z leśniczówki w Borach Tucholskich w czasy II wojny światowej. Historia dwóch miłości: tej współczesnej i tej sprzed wielu lat. Elwira jest młodą dziennikarką. Niedawno zerwała ze swoim narzeczonym i nie potrafi jeszcze dojść po tym do siebie. Również Krzysztof, który jest leśniczym w Borach Tucholskich, ma za sobą bolesne, osobiste doświadczenia. Elwira przyjeżdża do leśniczówki Świerki, gdzie mieszka i pracuje Krzysztof, by wspólnie z nim zagłębić się w dzieje miłości ich pradziadków, Apolonii i Zbysława. A wszystko to za sprawą dwóch listów, jakie przed laty Zbysław napisał do ukochanej. Poruszona ich treścią Elwira namawia Krzysztofa do przeszukania stojących od dawna w zapomnieniu kufrów z pamiątkami po pradziadku. Już pierwszego dnia trafiają na ślad tajemnicy, która nie daje im odtąd spokoju. Gdy Elwira i Krzysztof śledzą historię sprzed lat, gdy czytają o rejsach na pokładzie "Batorego" i o wybuchu wojny, niepostrzeżenie rodzi się między nimi uczucie. "Szczęście pod świerkami" to przepiękna opowieść o dwóch miłościach: jednej współczesnej, która dopiero stawia pierwsze, nieśmiałe kroki i drugiej, sprzed wielu lat, dla której tłem stał się dramat II wojny światowej. W jedyny w swoim rodzaju sposób Roma J. Fiszer splata te dwa wątki w jedną, nierozerwalną całość. Jej powieść pełna jest tajemnic i niezwykłych zdarzeń, o których czytamy z zapartym tchem. A wszystko to w atmosferze sielskiej leśniczówki, do której chciałoby się zaglądać jak najczęściej.
W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne

W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne

44,90 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
Pomimo rozwoju technologicznego i komunikatorów, dzięki którym możemy porozumiewać się z osobami z drugiego końca świata, jesteśmy samotni. Proste, powierzchowne komunikaty wyparły normalną rozmowę. "W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne" autorstwa Kate Murphy to publikacja, w której pisarka dowodzi, że znajdujemy się w kryzysie komunikacyjnym doprowadzającym do pandemii samotności. Kate Murphy dokładnie zgłębia naukowe aspekty procesu słuchania. Skupia się na stronie psychologicznej, fizjologicznej oraz społecznej. Obecnie zewsząd słyszymy, by wyróżniać się z tłumu. Uczymy się, jakich słów używać, by inny byli zagłuszani. W efekcie prowadzi to do powstawania szumu, z którego ciężko wyłowić istotne informacje. Autorka za cel stawia sobie znalezienie przyczyny zatracenia umiejętności słuchania. Jej poszukiwania poparte są licznymi badaniami i wywiadami, między innymi z radiowcem, sprzedawcą mebli oraz księdzem spowiednikiem, którzy zawodowo zajmują się słuchaniem innych. Udowadnia, jak olbrzymie znaczenie ma poświęcenie komuś swojego czasu i uwagi. Kryzys komunikacyjny doprowadza do samotności oraz izolacji społecznej, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju uzależnień i depresji.
Pacjenci

Pacjenci

59,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie pacjentów, Thorwald kreśli dzieje jednego z najśmielszych pomysłów ludzkości – wymieniania uszkodzonych narządów na nowe. Autor oddaje głos cichym bohaterom medycyny – chorym, których wola życia i odwaga, by poddać się nowatorskim i ryzykownym zabiegom, przyczyniły się do uratowania ludzkich istnień. Dzięki nim lekarze, odkrywcy i konstruktorzy mogli zbudować i udoskonalić płucoserce, wykorzystać kawałek celofanu do pierwszych dializ i przeszczepić nerkę. Aż w końcu dokonać niemożliwego – sprawić, że w czyjejś klatce piersiowej zabije serce innego człowieka. Wszystko to działo się zadziwiająco niedawno. Jürgen Thorwald pokazuje, że historię medycyny tworzą losy pojedynczych ludzi i każda z tych osób ma tak samo istotne znacznie – niezależnie od tego, czy stoi przy stole operacyjnym, czy na nim leży. Dziś transplantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Literacki talent autora sprawia, że opowieść o jej narodzinach czyta się jak wciągającą powieść.
Trasa promocyjna

Trasa promocyjna

49,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
G.H. Fretwell, drugorzędny angielski pisarz, wyrusza w trasę promocyjną swojej najnowszej powieści. Liczy na świetne recenzje krytyków literackich, tłumy na spotkaniach i na to, że w końcu przebije się do pisarskiej pierwszej ligi, gdzie czekają na niego splendory i wielkie pieniądze. Niestety szybko się okazuje, że nic nie idzie zgodnie z planem, a podróż zamienia się w koszmar. Hotele zarezerwowane przez wydawcę na czas trasy to najniższy standard, prasa nie poświęca książce i autorowi nawet odrobiny uwagi, a frekwencja na spotkaniach i po autografy pozostawiają wiele do życzenia. Naprawdę wiele. Jakby tego było mało w ślad za G.H. Fretwellem podążą policja, bo dziwnym trafem w mieście, w którym ostatnio odwiedził księgarnię tego samego wieczora zginęła kobieta... „Trasa promocyjna” Andiego Watsona, uznanego brytyjskiego rysownika i scenarzysty, to niezwykle zabawny, momentami przerażający, ale cały czas pasjonujący kryminał ze światkiem wydawniczym i literackim w tle. Czarna komedia spotyka się tu z mroczną zagadką, Franz Kafka z Agathą Christie.
Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami

Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Twoje dziecko nie lubi czytać? Koniecznie chcesz to zmienić, ale nie wiesz, jak to zrobić? Z pomocą przychodzi pozycja "Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami" autorstwa Keri Smith, twórczyni bestsellerowej pozycji "Zniszcz ten dziennik". Istnieje na świecie wiele dzieci, a także dorosłych, którzy nie lubią czytać. Zastanawiałeś się, dlaczego tak się dzieje? Jedną z przyczyn może być to, iż od najmłodszych lat wpaja nam się szacunek do książki. Trzeba ją trzymać prosto, odkładać zawsze na miejsce, nie kreślić po niej i, broń Boże!, nie wolno zaginać kartek. Takie podejście może wywołać strach przed zniszczeniem czegoś ważnego, niektórzy wolą więc w ogóle po nią nie sięgać, sparaliżowani tą obawą. Co się stanie, jeśli całkowicie zmienimy podejście do czytania? Sięgnij po pozycję "Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami" i sprawdź nową metodę traktowania książki, obserwując swoje dziecko. Ta książka jest hitem, którym można podrzucać, przytulać go, a nawet czytać od tyłu czy do góry nogami. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie czytelnictwa. Tę pozycję czyta się wszystkimi zmysłami, co czyni ją absolutnie niezwykłą. "Wykończ tę książkę. Jak zakumplować się z książką z obrazkami" potrafi wyzwolić pokłady kreatywności nawet z największego wroga czytania. Keri Smith zajmuje się ilustrowaniem tekstów. Jest artystką znaną głównie z kultowej książki "Zniszcz ten dziennik", która zyskała ogromną popularność na całym świecie.
Pakiet 8 książek (ZESTAW-018) powieść

Pakiet 8 książek (ZESTAW-018) powieść

305,40 zł 39,95 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 8 książek, powieść: Ile z gór tych złota, Aniela, Snajper - Clive Cussler, Słownik języków zwierzęcych, Zostaw ten świat pełen płaczu , Zamieć, Kochaj mnie, mamo, Wyszedł z siebie i nie wrócił
Pakiet 8 książek (ZESTAW-017) romans, obyczajowa

Pakiet 8 książek (ZESTAW-017) romans, obyczajowa

293,40 zł 45,95 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 8 książek, romans, obyczajowa:  No, Asiu!, Dziennik singielki. Jak upolować mężczyznę, Ciche dni, Cordelia Masz wiadomość, Trzy twarze Ewy / Barbara Freethy, Panna młoda ucieka, Kandydat na ojca.
Smak ciemności. Tom 3. The Dark Duet

Smak ciemności. Tom 3. The Dark Duet

36,90 zł 14,65 zł
Opis
Zamknij
"The Dark Duet. Tom 3. Smak ciemności", czyli czas na wielki finał. Długo oczekiwany, przyprawiający o dreszcz emocji koniec historii miłości Caleba i Livvie. Tysiące scenariuszy w głowach fanów, długie godziny rozmyślań i szkoła cierpliwości - to wszystko zostanie zwieńczone w trzecim i ostatnim już tomie cyklu "The Dark Duet". "The Dark Duet. Tom 3. Smak ciemności" odpowie na wszystkie dotychczasowe pytanie. Czy te odpowiedzi będą dla czytelnika satysfakcjonujące? Czy może wywołają nową falę pytań i wątpliwości. Poznaj ostateczną prawdę i przekonaj się, jak nieprzewidywalny może być świat. Dawno oceniony, oskarżany lub ułaskawiony. Co więcej może zrobić Caleb? Każdy ma już swoją własną wersję wydarzeń. Jemu pozostało już tylko opowiedzieć prawdę i liczyć na odrobinę wyrozumiałości. Wszyscy go o to prosili. Wszyscy chcieli poznać prawdę, choć ta już istnieje w głowach każdego z osobna. Opowiedzenie tej historii na nowo nie będzie łatwym zadaniem. Caleb sam nie jest pewien, kim jest. Jaki ukryty diabeł w nim siedzi? Jaką drogą ma teraz podążać? Jego życie tak szybko się zmieniało, pisało tak wiele scenariuszy. Wstydliwe dzieciństwo, mordercza młodość, zniszczona dorosłość. Jak wiele błędów można popełnić w życiu? Ile jeszcze upadków trzeba zaliczyć, aby wreszcie nauczyć się żyć? To nie jest historia, która ma go usprawiedliwić. To jest opowieść o prawdzie, ukrytej przez całe dwa poprzednie tomy trylogii. Caleb jest porywaczem. To on zamknął Livvie i przetrzymywał ją w zamknięciu przez kilka tygodni. Dlaczego więc kobieta się w nim zakochała? Co sprawiło, że ten potwór stał się jednocześnie jej oazą spokoju i bezpieczeństwa? Nawet sam Caleb tego nie rozumie. Wie, że jego zachowanie wtedy, w tych mrocznych dniach, nie było racjonalne. Ta jedna wrześniowa noc zmieniła wszystko. Był to kolejny punkt kulminacyjny w jego życiu, kolejna chwila, kiedy wszystko co dotychczas się wydarzyło straciło wartość. Livvie kocha Caleba i nie chce go skrzywdzić. Dlatego jej prawda nieco mija się z rzeczywistością. Jedyna prawdziwa prawda to ta opowiedziana przez samego Caleba.
Moja lista gości

Moja lista gości

39,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
By móc iść dalej, warto skonfrontować się z trudną przeszłością... Koniecznie sięgnij po poruszającą powieść pt. "Moja lista gości" i poznaj fascynującą historię szalonych urodzin pewnej trzydziestolatki! Sabrina nie planowała wystawnego przyjęcia z okazji swoich trzydziestych urodzin. Chciała, by to było zwykłe spotkanie z Jessicą - swoje święto zazwyczaj spędzała z najlepszą koleżanką na wieczorze pełnym plotek, dobrego wina i wspominania starych czasów. Tym razem wydarza się coś innego... Przy stole nie czeka na nią samotna Jessica. Jest przy nim za to jej ojciec, który zmarł kilka lat temu, i kilka innych zaskakujących postaci. Sabrina siada do stołu z ikoniczną Audrey Hepburn, dawnym wykładowcą i niedoszłym mężem. O czym rozmawiać z tak niezwykłymi gośćmi? Sabrina nie spodziewała się, że te urodziny okażą się tak wielkim wyzwaniem. O czym bowiem rozmawiać z swoim ojcem-nieboszczykiem, hollywoodzką gwiazdą, starą miłością i wykładowcą, który uczył na jej studiach? Rozpoczyna się wyjątkowe przyjęcie pełne niespodzianek i rozmów o tym, co minęło. Te urodziny będą zupełnie inne... Czy staną się katalizatorem przemian w życiu Sabriny? I skąd wzięli się na jej urodzinach nietuzinkowi goście?
Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 1. Próby śmierci

Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 1. Próby śmierci

39,90 zł 17,35 zł
Opis
Zamknij
"Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci. Tom 1" to pierwszy tom serii, w której pełno jest magii i niepewności. Niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a śmierć czai się za rogiem. Pewnego dnia Billy otrzymuje list z wezwaniem do Akademii Mrocznych Zaklęć, a wraz z nim - pokaźną sumę pieniędzy. Szkoła ta jest niezwykle niebezpieczna, o czym cała rodzina Billy'ego zdążyła się już przekonać kilka lat temu. Najstarszy chłopak z rodzeństwa - Tommy - zginął tam w niewyjaśnionych okolicznościach. Po tych strasznych wydarzeniach ojciec zdecydował, że żadne z jego dzieci już nigdy nie pójdzie do tej mrocznej szkoły. I chociaż rodzina potrzebuje pieniędzy, ojciec sprzeciwia się wysłaniu Billy'ego w tamto miejsce. Jednak okazuje się, że jeżeli Billy nie dotrze tam na czas, jego rodzina zostanie zabita. Kiedy Wild, starsza siostra Billy'ego, dowiaduje się o tym, postanawia udać się do Akademii Mrocznych Zaklęć, udając swojego brata. Dzięki temu jej bliscy będą bezpieczni oraz zachowają pieniądze potrzebne im na wyżywienie i prowadzenie gospodarstwa. Wild porzuca więc dotychczasowe spokojne życie na farmie w Teksasie, przekazuje swoje obowiązki i powierza opiekę nad chorującym ojcem młodszej siostrze. Wyrusza do szkoły, aby podjąć się niebezpiecznych prób śmierci. Już podczas drogi czyhają na nią różne trudności i przeciwności, jednak Wild postanawia, że nie podda się tak łatwo.
Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina

Powiedziała. Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina

44,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Przez kilka dekad nazwisko Harveya Weinsteina było w Hollywood synonimem władzy. Mógł tworzyć gwiazdy i je niszczyć, nadawać karierom bieg lub dusić je w zarodku. Przez wiele lat krążyły plotki, że jego pomoc nie jest bezinteresowna, a kobiety, które bierze pod swoje skrzydła, płacą za to swoim ciałem. „Powiedziała” to trzymający w napięciu zapis śledztwa dziennikarskiego w sprawie Weinsteina, które w 2017 roku przeprowadziły dwie dziennikarki „The New York Times”, laureatki Pulitzera Jodi Kantor i Megan Twohey. Jednocześnie to ważna książka o władzy, która deprawuje, o wyzwalaniu się z roli ofiary i walce prawdy z kłamstwem. Autorki szukają też odpowiedzi na pytanie o konsekwencje swoich reportaży i skutki ruchu #metoo: Co się zmieniło? Kantor i Twohey z dokładnością opisują, jak docierały do kolejnych ofiar Weinsteina, jak przekonywały je do mówienia, a także o kontratakach zhańbionego producenta i jego sztabu. Jest to opowieść o kobietach, które rzucając wyzwanie potworowi, były gotowe stoczyć walkę o prawdę.
Świeży

Świeży

44,90 zł 15,35 zł
Opis
Zamknij
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści ostatnich lat, finalistka PEN Hemingway Award oraz jedna z najlepszych książek roku wg „New Yorkera”, „Entertainment Weekly” i „Vogue’a”. Młody mężczyzna na pierwszym roku nauki w college'u poznaje Emily. Połączeni pasją do twórczości Edwarda Albeego i ecstasy szaleńczo się w sobie zakochują. Wkrótce jednak Emily musi wrócić do domu w Elbie, w stanie Nowy Jork, wobec czego chłopak rzuca szkołę i zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Życie nie przygotowało go na koszmarną rzeczywistość, którą zastaje w Iraku. Koledzy z jego oddziału na zmianę palą, grają w karty, wdychają sprężone powietrze, nadużywają środków przeciwbólowych i oglądają porno. Oprócz tego giną jeden po drugim podczas kolejnych misji. Przez cały ten czas chłopak stara się podtrzymać na odległość swój związek z Emily. Gdy w końcu wraca do kraju, zespół stresu pourazowego nie pozwala mu normalnie funkcjonować. Uzależnia się od heroiny, a kiedy kończą mu się pieniądze, postanawia zarobić je w jedyny sposób, jaki zna – poprzez przemoc. Zaczyna więc napadać na banki.
Czerwone Zwoje Magii. Tom 1. Najstarsze Klątwy

Czerwone Zwoje Magii. Tom 1. Najstarsze Klątwy

39,90 zł 11,65 zł
Opis
Zamknij
Kolejna zapierająca dech w piersiach pozycja z uniwersum Nocnych Łowców. Jeśli tylko interesują Cię losy Magnusa i Aleca, koniecznie rozpocznij lekturę tej serii! "Czerwone Zwoje Magii" otwierają cykl "Najstarsze Klątwy" Cassandry Clare. Tym razem autorka skupia się na losach dwójki bohaterów: Magnusa i Aleca. Para wreszcie jest razem. Teraz potrzebują odrobiny oddechu, dlatego też wybierają się wspólnie na wakacje do Paryża. Wyjazd ma być czymś niezapomnianym i na pewno taki będzie, jednak? niekoniecznie w tym znaczeniu, jakiego obaj się spodziewali. Kiedy bohaterowie odbywają niezwykle przyjemny lot balonem, niespodziewanie dochodzi do ataku demonów na dwójkę Nocnych Łowców. Alec przychodzi im z pomocą i na szczęście potyczka okazuje się wygrana. Niestety, to nie koniec niespodziewanych kłopotów. Magnusa odwiedza Tessa, by przekazać mu, czego żąda Spiralna Rada. Mianowicie czarownik ma odszukać, a następnie zniszczyć kult Szkarłatnej Ręki (krąży wieść, że to sam Magnus go stworzył). Bohater jednak nie bardzo pamięta, co dokładnie robił w czasie, gdy zakładał organizację. Niestety, jeśli para szybko czegoś nie wymyśli, do akcji będą musieli wkroczyć Nocni Łowcy, a wówczas sytuacja poważnie się skomplikuje. Czy uda się zapobiec nieszczęściu i rozlewowi krwi? "Cassandra Clare" to pseudonim literacki Judith A. Rumelt, która jest pisarką, a zarazem autorką młodzieżowych bestsellerów. Urodziła się dwudziestego siódmego lipca 1973 roku w Teheranie. Mieszkała również w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Szwajcarii, dopiero później zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Swoją pierwszą powieścią "Miasto kości" należącą do większej całości zatytułowanej "Dary anioła", zajmowała się od 2004 roku. Pisała także fanowskie opowiadania do "Harry'ego Pottera" oraz "Władcy Pierścieni". Aktualnie jej uniwersum Nocnych Łowców wzbogaciło się o wiele nowych powieści opisujących losy różnych bohaterów.
Zapach ciemności. Tom 2. The Dark Duet

Zapach ciemności. Tom 2. The Dark Duet

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
"Zapach ciemności" to wciągająca powieść, stanowiąca kolejną część namiętnej serii "The Dark Duet", w której to nie zabraknie wybaczenia, zemsty i kolejnych szans na miłość! Wydawało się, że ta dwójka nie ma szans na miłość. Dzieliło ich dosłownie wszystko, a na dodatek weszli w zdecydowanie niezdrową relację. Jak jednak pokazało życie, wszystko może się zdarzyć, o czym dowiemy się z powieści "Zapach ciemności". Caleb został oswobodzony z niewoli seksualnej, ale mimo to niewiele się tak naprawdę w jego życiu zmieniło. Wciąż pozostał mu ogromny dług, którego nie można spłacić w zwyczajny i tradycyjny sposób. Czeka go długa i pełna niepewności droga, która nie będzie zakończona szczęśliwie. A Livvie? Czy będzie trwał w tym związku, czy może zdecyduje, że ma już tego dość? Czy Caleb wytrwa w relacji, rezygnując przy tym z ogromnego pragnienia zemsty? "Zapach ciemności" to powieść, która trzyma nas w erotycznym napięciu i pokazuje, że nie ma żadnych granic, jeśli tylko kogoś kochamy. Trzeba naprawdę wielkich wyrzeczeń dla tej pary, ale zdecydowanie to, co ich czeka, będzie tego warte. Najpierw jednak muszą nastawić się na wiele przeszkód, intryg i nieubłaganej przeszłości, jaka powracać będzie w najmniej oczekiwanych momentach. C. J. Roberts jest amerykańską pisarką. Zanim zajęła się pisanie, pełniła służbę w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Obecnie specjalizuje się w bestsellerowych romansach o erotycznym zabarwieniu. Pierwsza część jej debiutanckiej trylogii "The Dark Duet" zachwyciła czytelników.
Pięć lat z życia Dannie Kohan

Pięć lat z życia Dannie Kohan

39,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Czy życie można idealnie zaplanować w każdym szczególe? Niektórzy próbują. Ale jak to wygląda w praktyce? Powieść "Pięć lat z życia Dannie Kohan" jest doskonałym obrazem ukazującym pięć lat z życia, które miało być doskonałe. Dannie Kohan wszystko ma wyliczone z dokładnością co do minuty. Poranny prysznic zajmuje jej 36 minut, czyli o siedem minut krócej niż podczas dni, kiedy musi umyć również włosy. Ma konkretne przemyślenia i daty dotyczące randek, zaręczyn, wspólnego mieszkania i ślubu. Dannie ułożyła sobie plan na całe życie i ani myśli coś zmieniać. Młoda dziewczyna idzie przed siebie jak burza. Realizuje każde założenie i odhacza kolejne punkty planu. W połowie grudnia 2020 roku dostaje się do wymarzonej pracy w kancelarii prawnej. Żeby uczcić kolejny sukces, udaje się ze swoim chłopakiem do eleganckiej restauracji. Nie jest dla niej żadną niespodzianką, że dochodzi do bajkowych oświadczyn. Wszystko przecież ma zaplanowane. Dannie z uśmiechem na ustach zasypia późnym wieczorem u boku swojego narzeczonego. Problem stanowi jedynie kwestia, że budzi się pięć lat później u boku zupełnie innego mężczyzny. Nie poznaje okolicy, pierścionek zaręczynowy wygląda zupełnie inaczej, a ona jest całkowicie zagubiona. Koszmar trwa jedynie godzinę, po czym dziewczyna ponownie się budzi. Tym razem w swoim właściwym życiu. Ale czym była ta wizja? Czy mężczyzna ze snu istnieje? Cały jej plan pomału zaczyna się sypać... "Pięć lat z życia Dannie Kohan" to intrygująca i wciągająca historia. Pełna zawiłości opowieść o układaniu życia, marzeniach oraz niespodziankach, do jakich zdolny jest ten brutalny świat. Rebecca Serle doskonale oddaje charakter postaci i przywołuje je do życia. Równie wartą uwagi powieścią autorki jest druga książka przełożona na język polski: "Kiedy byłeś mój".
Świat lodu i ognia

Świat lodu i ognia

119,90 zł 47,95 zł
Opis
Zamknij
Każda historia ma swój początek... "Świat Lodu i Ognia" to dopełnienie kultowej sagi i serialu HBO, które zdobywają coraz więcej czytelników i widzów na całym świecie. George R.R. Martin z pomocą Elio M. Garcia JR i Lindy Antonsson zebrał opowieści o legendarnych dynastiach i mistycznych krainach Siedmiu Królestw. "Świat Lodu i Ognia" to spisana przez maesterów, septonów i minstreli kronika dziejów od Ery Herosów, poprzez przybycie Pierwszych Ludzi i nadejście Aegona Zdobywcy oraz ustanowienie przez niego Żelaznego Tronu, aż po upadek Obłąkanego Króla, Aerysa II Targaryena. To historia obfitująca w bitwy i rebelie, która doprowadziła do opisanego w "Pieśni Lodu i Ognia" konfliktu między czterema dynastiami: Starków, Lannisterów, Baratheonów i Targaryenów. Pięknie wydany tom, który oprócz historii Siedmiu Królestw, zawiera ponad 170 kolorowych ilustracji - prawdziwa perła dla fanów sagi i serialu "Gra o Tron".
Posłaniec strachu (OUTLET)

Posłaniec strachu (OUTLET)

39,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Przypomniałam sobie moje imię - Mara. Ale, stojąc w tym upiornym miejscu, na przeciw poważnego młodego człowieka w czarnym płaszczu ze srebrnymi czaszkami na guzikach, nie mogłam sobie przypomnieć nic więcej. I wtedy zaczęła się gra… Posłaniec dostrzega ciemność w młodych sercach. Widzi szkody, jakie wyrządzają na świecie. Gdy pozostają bezkarni, oferuje nikczemną grę. Jeśli wygrają, mogą odejść bez konsekwencji. Przegrana oznacza, że będą musieli przeciwstawić się ich największej fobii. Co to ma wspólnego z Marą? Wkrótce sama się o tym przekona.
Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

Życie według kota. Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Kocie zasady, jak być szczęśliwym na co dzień Weź znajdź wreszcie czas na życie! Nie wiesz, co zrobić, żeby móc cieszyć się życiem? Masz już dość wszystkich terapeutów i poradników? To spójrz na swojego kota (jeśli go masz). Albo (jeśli go nie masz) wyobraź sobie kota w twojej sytuacji. Jeśli nikt do tej pory ci nie pomógł, to przekonaj się, że ostatnia i najprzyjemniejsza szansa na szczęście to kot! Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Życie przecieka ci przez palce, świat przelatuje koło nosa. Usiłujesz coś z tym zrobić, zaliczasz kolejne gabinety, przekopujesz się przez stosy poradników. I nic się nie zmienia. Weź przykład z kota! Jak autorka tego niezwykłego poradnika, dziewczyna taka jak my wszyscy, która nawiązała bliższy, psychoterapeutyczny kontakt ze swoim kotem: Najpierw go poobserwuj. Potem z nim pogadaj. A potem przeczytaj list, który do ciebie napisze. I tak z każdym problemem. Jeśli chcesz zaprzyjaźnić się ze sobą i swoim ciałem, odkryć przyjemność z zabawy i odpoczynku, rozbudzić ciekawość i cieszyć się każdą chwilą, zacznij życie według kota! To naprawdę działa! Astrid Eulalie jest redaktorką lifestylową. Od wielu lat mieszka z Ozyrysem, swoim ukochanym kotem.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry