Strona główna Dla dzieci i młodzieży
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca 88%
316,30 zł 36,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-8) obyczajowa, kobieca

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Jak schować Lwa w Święta
Jak schować Lwa w Święta
47,90 zł 14,95 zł
Promocja!
Pisarze świata
Pisarze świata
29,95 zł 10,55 zł
Promocja!
Dwie księżniczki z Bamarry
Dwie księżniczki z Bamarry
39,99 zł 12,95 zł

Dla dzieci i młodzieży | tania książka

Baletnice. Tom 3. W cieniu brata

Baletnice. Tom 3. W cieniu brata

12,25 zł   36,99 zł
Opis
Zamknij
Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz. Colin ma już dość porównywania go ze starszym bratem. Nauka w elitarnej szkole baletu jest wielkim wyzwaniem, ale tam cały czas ktoś przypomina chłopakowi o jego słabościach. Marzenia o byciu tancerzem zaczynają blaknąć. Zbliżają się ważne przesłuchania. Czy to możliwe, że ten niski, chudy i niepozorny blondyn zostanie wybrany i wystąpi w spektaklu wyreżyserowanym przez mistrza? Może właśnie wtedy w końcu dostrzeże go śliczna i tajemnicza Constance? Trzeci tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 17 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: „Przyjaciółki i rywalki” „Prawie idealna”
Intruzi

Intruzi

15,95 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
"Intruzi" to pozycja autorstwa Susanny Isern Sonja Wimmer. Jest to opowieść przede wszystkim o wartościach, takich jak tolerancja, otwartość oraz empatia względem drugiego człowieka. Pozwala ona na samodzielne wybranie zakończenia, co wyzwoli w najmłodszych czytelnikach ich pokłady kreatywności. Będzie to zabawa, o której nie da się zapomnieć. To co? Gotowy na przeniesienie się do magicznego świata? To powieść, która ma miejsce pewnej nocy, w czasie której na niebie pojawił się księżyc. W tym samym czasie do brzegu, znajdującego się w pobliżu lasu przybiła łódź. Na jej pokładzie znajdowali się pasażerowie przybywający z różnych stron świata, nawet tych najodleglejszych. Droga, która przeszli była bardzo skomplikowana. Przemierzyli m.in. liczne góry, morza, czy też pustynie. Kierowała ich przez cały czas Gwiazda Polarna. Jednak, gdy miejscowi ujrzeli ich po raz pierwszy, jedyne co usłyszeli to: INTRUZI! Publikacja z pewnością spodoba się miłośnikom bajek oraz opowieści z zakresu literatury dziecięcej. Lekkie pióro autorki, nieszablonowe wątki oraz niecodzienny sposób narracji, to cechy, które pozwoliły na stworzenie pozycji wyróżniającej się wśród swojego gatunku. Książka ta to świetny sposób na oderwanie się od rzeczywistości i spędzenie chociaż chwili ze swoimi ulubionymi bohaterami.
Kubuś Puchatek. Był sobie Miś

Kubuś Puchatek. Był sobie Miś

14,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Czy istnieje choć jedno dziecko, które nie byłoby zakochane w uroczym misiu o małym rozumku ze Stumilowego Lasu? Kubuś Puchatek podbił serca milionów czytelników na całym świecie! Dziś powraca w książce autorstwa Jane Riordan zatytułowanej "Kubuś Puchatek. Był sobie miś". "Kubuś Puchatek. Był sobie miś" to książka przedstawiająca początek historii misia zakochanego w miodku i chłopca o imieniu Krzyś. Dzieci mają okazję dowiedzieć się, jak rozpoczęła się przygoda bohaterów ze Stumilowego Lasu, odkryć kulisy przyjaźni Kubusia Puchatka i Krzysia, a także zrozumieć, dlaczego Prosiaczek był bohaterem dalszoplanowym. Książka informuje małych czytelników, dlaczego Kłapouchy stale miał pecha i chodził smutny oraz co sprawia, że Tygrysek tak bardzo lubi brykać. Książka Jane Riordan jest wierna opowiadaniom A.A. Milne'a. Zachęca dzieci do czytania dzięki pięknym ilustracjom wykonanym przez E.H. Sheparda. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja książkowa, szukaj podobnych książek na naszej stronie! Kubuś Puchatek stał się prawdziwym kulturowym fenomenem, dlatego wszyscy jego miłośnicy znajdą coś dla siebie, począwszy od oryginalnych opowieści o misiu i pozostałych mieszkańcach Stumilowego Lasu, a skończywszy na książkach nawiązujących do oryginału, takich jak "Kubuś Puchatek. Był sobie miś".
Pakiet : Umykający całusek / Śpij dobrze, dobry rycerzu / Trzy życzenia

Pakiet : Umykający całusek / Śpij dobrze, dobry rycerzu / Trzy życzenia

39,95 zł   119,90 zł
Opis
Zamknij
David Melling, twórca uwielbianej w ,30 krajach serii o ,Misiu Tulisiu, światową sławę zyskał trylogią o ,dzielnym rycerzu, uznaną za współczesna klasykę. Teraz w ,pakiecie w ,Amberku! Pełne ciepła, humoru, zabawnych przygód i ,czułości ukołyszą ,dzieci do snu, poprawią nastrój i ,przekażą mądre i ,dobre przesłanie o ,sile przyjaźni i ,okazywania miłości ? również wobec rodzeństwa. Umykający całusek Pierwszy tom nowej kultowej trylogii twórcy serii o ,Misiu Tulisiu, którego kochają dzieci w ,30 krajach! Cudownie ilustrowana opowieść o ,sile miłości i ,przyjaźni ? dla ,dzieci i ,rodziców. Król w ,pośpiechu przesyła synkowi całusa na dobranoc? ale nie ,trafia. Całusek wylatuje przez ,okno i ,umyka. Król rozkazuje odnaleźć całuska. Dzielny rycerz wyrusza więc ze swoim wiernym rumakiem w ,nieznane? Nie spodziewają się, ile przygód i ,niebezpieczeństw będą musieli pokonać. I jak wielka jest moc całuska. Śpij dobrze, dobry rycerzu Drugi tom trylogii. Cudownie ilustrowana książka o ,sile miłości nie ,tylko do rodzeństwa. W zamku wielkie poruszenie: mały książę ma nową siostrzyczkę, która nie ,może spać, tylko płacze i ,płacze. Król wysyła więc swojego dzielnego i ,oddanego rycerza na poszukiwanie najbardziej miękkiej i ,najbardziej puszystej poduszki w ,całym królestwie. Byle szybko! Rycerz rusza ze swoim wiernym rumakiem na poszukiwania do dzikiego lasu. Czy uda mu się pokonać wszystkie przeciwności i ,niebezpieczeństwa, by wypełnić rozkaz? I czy spokojny sen zapewni najlepsza poduszka? A może coś innego? Trzy życzenia Trzeci tom trylogii. Cudownie ilustrowana książka o ,przyjaźni, wierności, lojalności silniejszych niż magia. Dzielny rycerz i ,jego wierny rumak tym razem mają chyba najtrudniejszą misję: pod nieobecność pary królewskiej zaopiekować się małym księciem i ,małą księżniczką. Ale to takie męczące? I nagle z ,pomocą przychodzi im magia. Spełniają się życzenia... tylko czy na pewno o ,to chodziło? Czeka ich noc pełna niespodziewanych, magicznych przygód, podczas których zrozumieją, że nie ,zawsze magia jest potrzebna, żeby spełniły się życzenia.
Mops Klops

Mops Klops

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Mops Klops podbił świat! 4 000 000 egzemplarzy w 30 krajach! Zabawna, rymowana i ujmująca wyrazistymi, żywymi ilustracjami książka pokazuje, że nie warto być egoistą i że przyjaźń, wspólna zabawa i umiejętność dzielenia się są najważniejsze. Klops to najbardziej samolubny mops na świecie. Jest niegrzeczny, niemiły i ciągle się złości. Nie chce dzielić się zabawkami, choć ma ich mnóstwo. Aż zdarzy się coś, co go zmieni...
Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury?

Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury?

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Przezabawna i urocza, książka, urzekająca żywiołową kolorowością pięknych ilustracji. Zachęca do wzajemnej pomocy, solidarności i współpracy. Nie tylko dla miłośników dinozaurów! Brrr! Nadchodzi epoka lodowcowa. Temperatura na Ziemi gwałtownie spada i dinozaurom zaczyna być zimno. Przydałyby się im ciepłe wełniane swetry. Ale przecież dinozaury nie umieją robić na drutach. A może jednak… jeśli zabiorą się do tego RAZEM? • Ta książka bawiąc, rozwija nieposkromioną wyobraźnię i abstrakcyjne poczucie humoru dziecka. • W pełną przygód bajkową fabułę wplecione są nazwy gatunków dinozaurów i ich cechy charakterystyczne. Przepięknie wydana, utrzymana w zimowym klimacie pokazuje najmłodszym, na czym polega wzajemna współpraca. W piękny sposób pokazuje, że nie we wszystkim musimy być dobrzy. Okraszona nutą dobrego humoru stanowi prawdziwy trening dla dziecięcej wyobraźni :-) @zaczytany_franek Urocza, zwariowana, tryskająca humorem i ogromnym optymizmem opowieść o wielkim zlodowaceniu i przemarzniętych dinozaurach. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Uśmiałam się przy niej do łez. To świetna, komiczna i lekka historia. To bardzo przyjemna lekcja empatii i współdziałania. @biblioteka.malych.czytaczy Amberek po raz kolejny skradł nasze serduszka tak wartościową i oryginalną lekturą. @ha_lin_ka Książka jest świetna, uczy współpracy, działania w grupie, solidarności, kreatywności, rozwija wyobraźnię, a co najważniejsze – jest pięknie wydana. @adiwdrodze
Dinozaury kontra ludzie

Dinozaury kontra ludzie

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Zabawna, pełna humoru i przygód książka o przyjaźni, solidarności i o akceptacji innych. I o życiu w zgodzie! Nie tylko dla miłośników dinozaurów! Dinozaur Dexter i jaskiniowa dziewczynka Perełka są najlepszymi przyjaciółmi. Jest tylko jeden problem… Dinozaury i ludzie nie mogą bawić się razem… A może jednak? Co będzie, gdy znajdą się w niebezpieczeństwie? Czy zapomną o kłótniach, sporach i niechęci? Czy pomogą sobie nawzajem, by mogli bawić się razem?
Nie bój się zmian, MaLiszko!

Nie bój się zmian, MaLiszko!

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Radosna, urocza, cudownie ilustrowana żywymi barwami natury i dowcipnie rymowana książka doda otuchy każdej małej istotce, zaniepokojonej czekającymi ją zmianami. Pomoże też zmierzyć się z nieznanym. W dzikim zaułku ogródka, gdzie pędy jeżyn się zwieszają, tętni życiem świat stworzonek małych, które wielkie emocje przeżywają... Każde z nich historię swoją nam opowie. Zajrzyjmy więc w tę gęstwinę wspaniałą, gdzie dziś wśród robaczków wielu spotkamy MaLiszkę - gąsieniczkę małą. Nadchodzi czas, kiedy gąsienice przemieniają się w piękne, kolorowe motyle. Ale MaLiszka lubi być po prostu liszką. Boi się zmian i tego, co przyniosą. Czy dzięki pomocy i wsparciu swojego przyjaciela Bazyla, MaLiszka przekona się, że zmiany są nie tylko konieczne, ale mogą być ciekawe, zabawne i otwierać drogę do nowych przygód? To pierwsza książka w nowej serii Amberka, która oswaja dziecko z nowymi, trudnymi emocjami. Wśród zabawnych przygód motyli, pszczół, biedronek wprowadza ciekawe fakty i elementy edukacyjne z życia owadów.
Jak schować Lwa w Święta

Jak schować Lwa w Święta

14,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Seria Jak schować Lwa Ciepła, zabawna seria o wyjątkowej przyjaźni małej dziewczynki i wielkiego Lwa, przetłumaczona na 25 języków, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Najlepsza książka 2018 roku według „Timesa” Nadchodzi Gwiazdka. Malwinka wyjeżdża z rodzicami do cioci i dowiaduje się, że nie wolno zabrać Lwa do pociągu. Jak to? – przecież są nierozłączni. Czy Lew pozwoli, by Malwinka była smutna? Przecież przeciwności trzeba pokonywać… Urocza, pełna niebywałych przygód podróż w śnieżnej, świątecznej atmosferze i wspólne – choć inne niż zaplanowane – rodzinne Boże Narodzenie. Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią i wzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje i żywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom w wyszukiwaniu i wymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią i przekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać i chroni Malwinkę. Seria Jak schować Lwa niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel i chce pomagać innym, nie powinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty i zostaną docenione.
Jak schować Lwa

Jak schować Lwa

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Ciepła i zabawna, pięknie ilustrowana bestsellerowa seria o wyjątkowej przyjaźni małej dziewczynki i wielkiego Lwa, wydawana w 25 krajach, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Tom 1 Pewnego dnia w miasteczku pojawił się Lew, żeby kupić sobie kapelusz... Mieszkańcy się przerazili. Wszyscy... oprócz Malwinki. Ale gdzie bardzo mała dziewczynka może schować bardzo dużego Lwa? I jak ma przekonać rodziców, by pozwolili mu zamieszkać w domu? A może Lew jej pomoże? Bo przecież przeciwności trzeba pokonywać... Seria Jak schować Lwa niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel i chce pomagać innym, nie powinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty i zostaną docenione. Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią i wzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje i żywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom w wyszukiwaniu i wymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią i przekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać i chroni Malwinkę.
Kto się boi Lisa?

Kto się boi Lisa?

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pięknie ilustrowana i rymowana, zabawna i wzruszająca książka nagradzanych autorek pomaga pokonać lęk przed nieznanym, który często jest tylko wytworem wyobraźni. I pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, która dodaje odwagi. Łup-łup-łup! Któż by to być mógł? Kto boi się Lisa w ciemności? Królik i pan Kaczor, i Myszka, i Owca. Wszyscy uciekają i chcą się schronić w domu Królika. Ale czy Lis jest naprawdę taki straszny, jak myślą? • Radosna zachęta do pomocy innym i dzielenia się, zaufania wobec innych i niepoddawania się lękowi. • Idealna książka na dobranoc – łagodne ilustracje uroczych postaci i zabawny rytmiczny tekst uspokoją i ukołyszą dziecko do snu. To urocza, mądra, rymowana historia o tym, że strach ma wielkie oczy. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla przedszkolaka. Jest tak ciepła i pozytywna, że naprawdę zachwyci każde dziecko. I pomoże przepracować temat nocnych strachów i lęku przed nieznanym. Maluszkowe inspiracje
Bądź dzielny, pingwinku

Bądź dzielny, pingwinku

14,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Światowy bestseller, cudownie ilustrowany i pięknie rymowany przez twórców kultowej książki Żyrafy nie umieją tańczyć, nieschodzącej od 23 lat z list bestsellerów, przetłumaczonej na 36 języków, sprzedanej w ponad 10 000 000 egzemplarzy i uznanej za współczesną klasykę. Ta książka pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym i zachęca do nowych doświadczeń. Pingwinek Pip Pip boi się wody, więc kiedy jego przyjaciele bawią się radośnie w oceanie, biedny Pip Pip jest całkiem sam. Czy maluch zdoła przezwyciężyć swój lęk? Czasem wystarczy odrobina zachęty i mnóstwo miłości, żeby odważyć się i… skoczyć! Wzruszająca, ciepła i zabawna opowieść pomaga dziecku nabrać poczucia własnej wartości, pewności siebie i odwagi przed każdym nowym wyzwaniem! GILES ANDREAE – poeta i GUY PARKER-REES – ilustrator są twórcami światowego fenomenu wydawniczego Żyrafy nie umieją tańczyć. Od 23 lat książka ta nie schodzi z czołówki list bestsellerów, wydawana jest w 36 językach, sprzedana w ponad 10 milionach egzemplarzy. Zachwyca wyjątkowymi, energetyzującymi ilustracjami, pięknymi rymami i inspirującym przesłaniem, podanym w metaforyczny, wzruszający sposób. Dodaje otuchy dzieciom, które różnią się od innych. Kolejne dzieła tych wybitnych brytyjskich twórców: Bądź dzielny, pingwinku, Słonik, który polubił być sobą, Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały! też pomagają dzieciom nabrać poczucia własnej wartości i walczyć z uprzedzeniami i stereotypami myślenia. Uczą spełniać marzenia, przełamywać lęk przed nieznanym. Pokazują, że każdy jest ważny, tylko musi po prostu być sobą, a wtedy pozostali go zaakceptują. Te książki inspirują i podnoszą na duchu każde dziecko. Uczą odwagi i pokazują, że nikt nie musi czuć się gorszy.
Księżycowy czarodziej snów

Księżycowy czarodziej snów

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Zachwycająco ilustrowana, pełna czułości i fantazji, przywodząca na myśl Małego Księcia, opowieść na dobranoc, która łagodnie kołysze rytmem rymów do snu. Co noc, gdy dzieci śpią, Księżycowy Chłopiec wyrusza w podróż po gwiazdozbiorze snów, by zbierać i siać magiczne ziarenka pięknych snów. One rosną i przenoszą dzieci do czarodziejskiej krainy, pełnej cudownych przygód. Tam, gdzie wszystko jest możliwe! Ruszaj więc z Księżycowym Chłopcem w podniebny lot nad śpiącymi miastami i wioskami, nad morzami i górami. Poszybujesz na grzbiecie smoka, polecisz z wróżkami do zaczarowanego lasu i popływasz z syrenami. Przeżyjesz najpiękniejsze senne przygody jak wszyscy Mali Marzyciele. Książka pełna uwielbianych przez dzieci magicznych stworzeń: smoków, jednorożców, wróżek, syren i dinozaurów. Pobudza wyobraźnię, marzenia, nadzieję i kreatywność dziecka. Nagrody dla uczniów
Możesz na mnie liczyć

Możesz na mnie liczyć

15,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Każdy ma jakąś pasję. Dla jednych to sztuka, dla innych gotowanie. A bohaterka książki „Możesz na mnie liczyć” kocha matematykę. Widzi ją wszędzie: w liściach drzew, na placu zabaw, podczas wakacji nad jeziorem. Matematyka to dla niej wspaniała zabawa i prawdziwa przygoda. Ta pięknie ilustrowana książka to doskonała lektura dla dzieci i dorosłych – zarówno dla tych, których fascynują figury geometryczne i fraktale, jak i dla tych, których kąty i wzory onieśmielają. Istnieje tyle sposobów, by poznawać świat, a matematyka może być jednym z nich!
Mogę wejść?

Mogę wejść?

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Urocza, ciepła i wzruszająca, pięknie zilustrowana przez autorkę Wielkiej przygody Jeżyka, książka o przyjaźni, dzieleniu się z innymi i życzliwej pomocy. Dodaje dziecku otuchy. Ułatwia przezwyciężyć lęk i poczucie osamotnienia. Niebo przecinają błyskawice. Walą pioruny. W taką noc Szop tak bardzo boi się być sam w domu, że wybiega w ulewny deszcz i mrok. Pędzi przez Kolczasty Las w nadziei, że przyjaciele pomogą mu przetrwać burzę. Ale Opos, Przepiórka i Świstak nie pozwalają mu wejść . Tłumaczą, że ich domki są za małe, za wąskie, jednoosobowe… Wtedy Szop dostrzega jeszcze jedno światełko. Migocze i mruga. W tym domku jest przytulnie, wesoło i… bardzo tłoczno. Czy Króliczka otworzy swój dom i serce dla przemokniętego, przemarzniętego i przerażonego Szopa? A może nawet ci, którzy odmówili mu pomocy, przekonają się, że razem jest najlepiej i najbezpieczniej? • Wysmakowane, ciepłe ilustracje ukazują całą gamę uczuć wyrazistych postaci zwierząt i współgrają z rytmicznym tekstem przeplatanym zabawnymi onomatopejami.
Bajkołapek na dobranoc

Bajkołapek na dobranoc

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Współczesna klasyka. Uroczy i zabawny, pełen przygód, pięknie ilustrowany i rymowany światowy bestseller autorów książek wydawanych w 26 językach: Rycerz, który nie chciał walczyć i Abrakazebra. Poznajemy radość czytania z Bajkołapkiem, który na bajki miał wielką chrapkę. W każdym domu na dobranoc książki dzieciom wciąż czytano... Pewnego dnia książeczki z bajkami zaczynają znikać. Co się dzieje? Dzielny zajączek postanawia rozwiązać tę zagadkę. Wspaniała zachęta do czytania – nie tylko na dobranoc – w oryginalnej, zabawnej opowieści. Książki małżeńskiej pary twórców pokazują, jak wielka jest moc bajek i opowieści. Uczą wzajemnego szacunku, akceptacji innych i pokazują siłę życzliwej przyjaźni.
Mrukol i Żeglarz

Mrukol i Żeglarz

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Wzruszająca, zabawna, pięknie ilustrowana przez twórcę m.in. Bajkołapka na dobranoc opowieść o niezwykłej przyjaźni. Zachęca do nawiązywania kontaktów i dzielenia się z innymi. Pokazuje, jak wielką daje to radość i jak pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym. Mrukole lubią być same i mieć wszystko dla siebie. Mrukole nie przyjmują gości. I Mrukole przede wszystkim nie znają i nie chcą zaznać przygód. Ale pewnego wieczora PUK! PUK! PUK! – u drzwi Mrukola staje niespodziewany przemoczony gość. To Żeglarz, który chce schronić się, ogrzać i pożywić. I opowiedzieć o swoich niezwykłych przygodach. Czy życie Mrukola zmieni się tak, jak nigdy nawet nie umiał i nie śmiał marzyć? Czy Mrukol odważy się wyruszyć z domu w poszukiwaniu przygód? Ta książka zachęca do nawiązywania kontaktów i dzielenia się z innymi. Pokazuje, jak wielką radość daje przyjaźń i jak pomaga przezwyciężyć lęk przed nieznanym.
Trzy życzenia

Trzy życzenia

11,95 zł   36,80 zł
Opis
Zamknij
"Trzy życzenia" to ostatni tom trylogii napisanej przez Davida Mellinga, twórcy sławnego w wielu krajach Misia Tulisia. Opowiadanie to jest niezwykłe, ponieważ pozwala dostrzec, że takie cechy jak przyjaźń, lojalność, miłość i wierność są silniejsze niż jakakolwiek magia! Książka jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 5 roku życia. David Melling to jeden z wybitniejszych twórców opowiadań dla dzieci. Jego dzieła nie tylko zabawiają dzieci, ale przede wszystkim uczą, jak pozytywne wartości mogą wpłynąć na bohatera i jego otoczenie. W powieści "Trzy życzenia" poznajemy małego rycerza oraz jego wiernego rumaka. Mały bohater dostaje jedno z trudniejszych zadań na świecie - musi pod nieobecność króla i królowej zająć się małą księżniczką i małym księciem. Kiedy to zadanie zaczyna przerastać młodego rycerza, wtem pojawia się magia, a wraz z nią trzy życzenia, które wprowadzają nieoczekiwany chaos. Naszych bohaterów czeka pełna magii i przygód noc, która pozwoli im dostrzec, że na świecie są ważniejsze rzeczy niż magia. Zaczną doceniać ogromną moc tkwiącą w przyjaźni, wierności i lojalności. Powieści napisane przez Davida Mellinga zawierają w sobie sporą dawkę humoru, przygód oraz ponadczasowych wartości. Jego dzieła zachwycają dzieci w ponad 30 krajach na całym świecie. Jeżeli zależy Ci na książce, która pobudzi wyobraźnię u twojego dziecka oraz wspomoże jego rozwój emocjonalny i społeczny, to koniecznie sięgnijcie po całą trylogię!
Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!

Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały!

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka twórców kultowej współczesnej klasyki Żyrafy nie umieją tańczyć w Amberku równocześnie z premierą światową! Radosna, olśniewająca kolorami opowieść o tym, jak wiele jest sposobów, by być dzielnym. To zachęta do samoakceptacji, wiary w siebie i pochwała indywidualności. Delwi, mały niedźwiadek, nadaremnie stara się być taki jak jego starszy brat, Klarens: duży, silny i mężny. Taki jak – myśli Delwi – każdy niedźwiedź grizzly być powinien. Aż pewnego dnia odkrywa swój wyjątkowy talent, który daje mu radość i poczucie własnej wartości. Czy Delwi znajdzie siłę i odwagę, by pokazać swoje dzieła wszystkim? Ta książka to wspaniała inspiracja dla dzieci, które – wbrew własnym możliwościom i predyspozycjom – usiłują naśladować przywódców grupy lub starsze rodzeństwo. Zachęta do realizacji marzeń zgodnych z własnymi zainteresowaniami.
Maja i gabinet duchów

Maja i gabinet duchów

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Maja i gabinet duchów" to druga część przygód rezolutnej dziewczynki, która pod nieobecność rodziców trafiła pod opiekę babci. Książka ma w sobie wiele humoru i ciepła oraz przypomina starszym i młodszym czytelnikom, że przyjaźń i współdziałanie mogą przezwyciężyć wszystkie strachy i trudności. Po wakacjach Maja nadal mieszka z babcią Irenką, kotem Rumiankiem oraz kanarkiem Pepe, ponieważ jej rodzice musieli zostać dłużej na Spitsbergenie, gdzie prowadzą badania nad klimatem. Dziewczynka wraz z poznanymi w poprzednim tomie przyjaciółmi z Ekipy Badaczy rozpoczyna naukę w piątej klasie. Okazuje się, że wychowawczynią Mai zostanie jej sąsiadka Marcelina, która do tej pory była piosenkarką. Szkoła mieści się w starej willi pełnej zakamarków. Choć wszystkie pomieszczenia w budynku są zagospodarowane, panuje w niej atmosfera tajemniczości. Na strychu przeznaczonym na bibliotekę i salę muzyczną słychać niecodzienne odgłosy. Czy pochodzą one od duchów? Nieustraszona Ekipa Badaczy postanawia to sprawdzić. Tymczasem dziarska babcia dziewczynki przygotowuje zespół taneczny Zumbeczki do konkursu talentów.
Maja i tajemnicza szuflada

Maja i tajemnicza szuflada

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Co skrywa tajemnicza szuflada? Dowiedzcie się tego wspólnie z Mają! Wciągające przygody dziewczynki, których autorką jest Agnieszka Krawczyk, zainteresują każde dziecko, które lubi odkrywać sekrety. Poznajcie Maję, rezolutną dziesięciolatkę, która przeprowadza się na jakiś czas do swojej babci, Irenki. Rodzice dziewczynki wyjeżdżają do Norwegii, by prowadzić badania naukowe na Spitsbergenie, jednak w domu babci wcale nie jest nudno. Maja otrzymuje dawny pokój swojej mamy i cieszy się pysznymi posiłkami, przygotowywanymi przez Irenkę. Dziewczynka poznaje również nowych przyjaciół. Jej najważniejszym zadaniem okazuje się jednak rozwiązanie zagadki znikających zegarów. Dowiedzcie się, jak zakończy się ta opowieść, sięgając po książkę "Maja i tajemnicza szuflada". Rezolutna dziesięciolatka zaprasza dzieci, do przeprowadzenia wspólnego śledztwa. Zobaczcie, co stoi za sprawą znikających zegarów i bawcie się doskonale podczas czytania pełnej ciepła opowieści, pokazującej, jak ważny jest czas, poświęcany najbliższym. Lekturę książki "Maja i tajemnicza szuflada" umilają pięknie wykonane ilustracje, których autorką jest Katarzyna Kołodziej.
Klub Detektywów

Klub Detektywów

12,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
W 1930 roku w Anglii powstał Klub Detektywów zrzeszający najlepszych autorów powieści kryminalnych tamtych czasów. Jego członkowie musieli złożyć specjalną przysięgę, a w swoich książkach trzymać się określonych zasad, tak zwanych Dziesięciu Przykazań powieści kryminalnej. Koncentrowały się one wokół logiczności zagadki i przestrzegania zasad fair play wobec czytelnika. Wykluczone były na przykład wszelkie ingerencje sił nadprzyrodzonych, czy obsadzanie w roli mordercy detektywa bądź narratora. Członkowie klubu spotykali się raz w tygodniu, by dyskutować i pojedynkować na zagadki, a wsród jego założycieli znaleźli się m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr, Dorothy L. Sayers, major Alfred Mason, baronowa Emma Orczy, czy wielebny Ronald Knox. 

 Wszyscy oni spotykają się także na kartach komiksu Jeana Harambata, który przygotował dla nich największe wyzwanie życia. Ekscentryczny milioner zaprasza członków klubu do swojej posiadłości położonej na prywatnej wyspie, gdzie zamierza zaprezentować prawdziwy cud techniki - robota, który po opisaniu mu szczegółów dowolnej zbrodni z ich powieści bezbłędnie wskaże jej sprawcę! 

Ale co wydarzy się, gdy naprawdę dojdzie na wyspie do morderstwa? Kto z wielkich twórców kryminalnych zagadek będzie prowadził dochodzenie i jakich metod użyje? „Klub Detektywów” to niezwykle dowcipna, wciągająca i przewrotna zabawa konwencją klasycznych kryminałów z ich autorami w rolach głównych!
S.O.S. Pies

S.O.S. Pies

11,25 zł   32,90 zł
Opis
Zamknij
S.O.S. PIES to nic innego jak „instrukcja obsługi psa” dla najmłodszych! Korzystając z zawartych w tej uroczej książce obrazkowej porad, których udziela pies Bąbel, dziecko nauczy się, jak postępować z psem w różnych sytuacjach, na przykład, kiedy daje sygnał, że jest głodny, że chce iść na spacer, że się boi, że coś mu dolega, czuje się niepewnie lub chce się bawić. Dzięki prostym hasłom i powtarzającym się ilustracjom-ikonkom reagowanie na potrzeby czworonoga okazuje się niezwykle proste! Każdy z nas ma supermoc i może sprawić, że pies będzie szczęśliwy, a jego rozwój prawidłowy, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić! Książka Kasi Antczak, która jest psią psycholożką, z rozmachem zilustrowana przez Kasię Fryzę, na pewno Wam w tym pomoże!
Tu i teraz!

Tu i teraz!

12,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Żeby uratować świat, trzeba działać Tu i teraz! Dzieci, jak mało który dorosły, żyją tu i teraz. Uważnie przyglądają się światu i całkowicie poświęcają się swoim sprawom. Kiedy w Miastoszewie nieoczekiwanie pojawia się uwolniona z roztopionego lodowca brontozaurzyca o wdzięcznym imieniu Nadzieja, natychmiast rozpoczynają wspólną przygodę. Sprawdźcie, czego dzieci nauczą ją o dzisiejszym świecie u progu katastrofy klimatycznej i co dostaną w zamian… Nieoczywista i zabawna książka o ekologii jest kontynuacją współpracy autorów książki Miasto Potwór Joanny Guszty i Przemka Liputa z wydawnictwem Kropka.
Kategoria książek dla dzieci to obszar literatury, który skupia się na publikacjach adresowanych do najmłodszych czytelników. Książki te są zwykle w pełni ilustrowane i mają proste językowe struktury, co umożliwia łatwe zrozumienie treści przez dzieci. Wszystkie książki dla dzieci są skierowane do różnych grup wiekowych, począwszy od niemowląt, poprzez przedszkolaków, aż do starszych dzieci, które uczą się czytać samodzielnie. Wśród książek dla dzieci można znaleźć wiele różnych gatunków, takich jak bajki, opowiadania, wiersze, powieści czy encyklopedie. Ważnym elementem książek dla dzieci jest edukacyjny aspekt, dzięki czemu czytelnicy mogą na przykład poznać zwierzęta, rośliny, historię czy poznawać wartościowe życiowe lekcje. Wiele z tych książek skłania dzieci do myślenia, kreatywności i rozwijania ich wyobraźni.
1 2 3 4 5 6

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry