Strona główna Dla dzieci i młodzieży
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna 93%
221,80 zł 14,95 zł

Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Mały lord
Mały lord
44.90 zł 12,45 zł
Promocja!
Jurassic World 2. Fantastyczne zadania
Jurassic World 2. Fantastyczne zadania
15.99 zł 5,45 zł
Promocja!
Skandar i złodziej jednorożców
Skandar i złodziej jednorożców
44.99 zł 13,75 zł

Dla dzieci i młodzieży | tania książka

Tomo. Tomo w tarapatach

Tomo. Tomo w tarapatach

10,45 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Nowa przygoda rezolutnego robota Tomo, który pragnąc poznawać świat… popada w niezłe tarapaty. Tomo jest już pełnoprawnym członkiem rodziny. Pokochali go nie tylko najmłodsi – Antek i Amelka – ale także dziarski jamnik Drops. Zasłyszana rozmowa prowadzona między dwoma mężczyznami tuż za żywopłotem sprawi, że ciekawski robot uwikła się w aferę, z której nie będzie tak łatwo się wyplątać. Barbara Wicher zabiera nas do świata, w którym przyjaźń mimo różnic jest naprawdę możliwa! W końcu, na dobre czy na złe… tomo to znaczy przyjaciel!
Tomo. Niezwykły przyjaciel

Tomo. Niezwykły przyjaciel

10,45 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Na swoje dziewiąte urodziny Antek dostaje paczkę od cioci Igi, która jest inżynierem i pracuje w dalekiej Japonii. W środku jest prezent, o jakim nawet nie marzył: przypominający małego człowieka robot Tomo. Tomo potrafi mówić we wszystkich językach świata, ma poczucie humoru, lubi pomagać innym i zawsze jest chętny do zabawy, zarówno z Antkiem, jego młodszą siostrą Amelką, jak i psem Dropsem. Nie wszystko wychodzi mu jednak perfekcyjnie. Wielu rzeczy musi się nauczyć. Szybko staje się członkiem rodziny. „Tomo. Niezwykły przyjaciel” to książka o tym, jak cenna jest przyjaźń i rodzina. O tym, że warto o siebie dbać, wzajemnie się doceniać i pielęgnować przyjazną atmosferę. O tym, że nikt nie jest doskonały, a mimo to może być kochany i szczęśliwy.
Nadia i kuce z leśnej stadniny

Nadia i kuce z leśnej stadniny

9,95 zł   29,90 zł
Opis
Zamknij
Nadia marzy o tym, żeby nauczyć się jeździć na kucykach. Rodzice obiecali, że zapiszą ją do klubu jeździeckiego, gdy dziewczynka skończy sześć lat. Gdy nadchodzi ten dzień, Nadia jest bardzo szczęśliwa. Rozpoczyna się wspaniała przygoda! Nie wszystko jednak przebiega tak, jak Nadia sobie wymarzyła. Czy jej zamiłowanie do jeździectwa okaże się trwałe? Przy okazji lektury przygód Nadii czytelnicy mają okazję poznać bliżej kuce, sposób, w jaki należy się z nimi obchodzić oraz życie stadniny. Książkę pokochają młodzi miłośnicy zwierząt i przyrody, którzy marzą o przyjaźni i przygodach.
Przyjaciele

Przyjaciele

14,35 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Bert i Emi codziennie taszczą na Wzgórze ogromne kartonowe pudła, by w nich przesiadywać. Bywa, że są królami, żołnierzami, astronautami. Czasem piratami żeglującymi po wzburzonych morzach. Lecz zawsze, ale to zawsze pozostają przyjaciółmi. W powinien bardzo zimny poniedziałek pojawia się ktoś, kto chce do nich dołączyć. Czy ich dwójka przyjmie nowego do paczki? Czy można mieć więcej niż jednego najlepszego przyjaciela? Poruszające powiastki Benjiego Davisa stały się już klasyką literatury dziecięcej. Autor z niezwykłą sobie czułością, słowem i obrazem opowiada o najważniejszych sprawach, takich jak miłość, tęsknota, czy właśnie przyjaźń. Polscy czytelnicy pokochali go za takie tytuły jak: „Mój wieloryb”, „Cudowna wyspa dziadka”, „Lato u babci”, „Powrót wieloryba”.
Skandar i złodziej jednorożców

Skandar i złodziej jednorożców

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Ekscytująca powieść fantasy dla młodszych czytelników. Przekonaj się, jak wygląda życie w świecie, gdzie jednorożce wcale nie są miłymi, ufnymi stworzeniami, a ten, kto dosiądzie najpotężniejszego z nich, może zachwiać porządkiem całego świata. "Skandar i złodziej jednorożców" to epicka opowieść dla młodych odbiorców, która ma szansę zyskać ogromną popularność na całym świecie. Tam, gdzie żyje Skandar, trzynastoletni chłopiec, jednorożce wcale nie są baśniowymi stworzeniami, charakteryzującymi się niewinnością i uległością. Tak naprawdę pojawiają się one w najgorszych snach, a jako wyjątkowo niebezpieczne bestie, mogą zostać okiełznane tylko przez prawdziwych wybrańców. Skandar marzy o tym, by zostać bohaterem. Dosiąść grzbietu jednorożca i związać się z tym stworzeniem już na całe życie. W końcu otrzymuje szansę na to, by rzeczywiście zostać jeźdźcem, jednak wówczas wszystkie sprawy gwałtownie się komplikują. Niezwykle niebezpieczny wróg kradnie najpotężniejszego jednorożca na wyspie. Co więcej, Skandar odkrywa sekret, który podaje w wątpliwość wszystko to, w co chłopiec wierzył. Czy zdoła stawić przeszłości i ochronić tych, na których najbardziej mu zależy?
Skandar i widmowy jeździec

Skandar i widmowy jeździec

12,95 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Bohaterowie i jednorożce, jakich nigdy przedtem nie widzieliście! Jeszcze więcej magii żywiołów, powietrznych bitew i niesamowitych przygód w odlotowej kontynuacji światowego bestsellera. Marzenie Skandara się spełniło. Ma swojego jednorożca, ukończył pierwszy rok nauki w szkole dla jeźdźców, a w Orlim Gnieździe znalazł przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina. Nareszcie też wie, jaką magiczną mocą dysponuje. Jego życie jeszcze nigdy nie było takie ekscytujące! Co prawda łączy go z jednorożcem zakazany żywioł, który wszystkich przeraża, ale Skandar rozpoczyna drugi rok pełen wiary w siebie. Niestety na Wyspie zaczynają umierać dzikie jednorożce, a nasz bohater staje się głównym podejrzanym. Aby udowodnić swoją niewinność i powstrzymać kataklizmy niszczące Wyspę, Skandar musi odkryć pewną mroczną tajemnicę… Czy zdoła tego dokonać, zanim dla życia na Wyspie będzie za późno? Odwiedź ze Skandarem tajemniczą Wyspę! Być może czeka tam na ciebie twój jednorożec?
Wilczerka

Wilczerka

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, BRATERSTWO Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów” i „Odkrywcy”, o przygodach Fieodory, nieustraszonej dziewczynki, która mieszka w lasach Syberii, w połowie października ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K. Tym razem autorka przenosi czytelnika w przeddzień rewolucji, w zaśnieżone lasy Rosji, gdzie w maleńkiej chatce mieszkają Fieodora i jej matka. Fieodora uczy się, jak sprawiać, by oswojone wilki mogły powrócić do swojej dzikiej natury. To ważne zadanie: ludzie tutaj mówią, że ten, kto zabije wilka, zabija siebie samego, a w domach arystokratów pełno jest oswojonych zwierząt, które gdy stają się niebezpieczne, są odsyłane do lasu. Pewnego dnia wojska carskie pod dowództwem generała Rakowa palą dom Fieo, a jej matkę zabierają do niewoli. Dziewczynka będzie musiała znaleźć sposób, by uwolnić matkę z petersburskiego więzienia… Jej jedyną pomocą jest młody chłopak Aleksiej i wierne wilki. „Wilczerka” to wyjątkowa, pięknie ilustrowana opowieść o sile miłości i przyjaźni, lojalności, o wierności sobie i swoim ideałom, a także wolności, która jest najcenniejszą wartością.
Inspektor Parma i afera środowiskowa

Inspektor Parma i afera środowiskowa

13,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo? Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi. Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka.
Inspektor Parma i przestępstwa w sieci

Inspektor Parma i przestępstwa w sieci

13,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Szukasz dobrej i ciekawej książki detektywistycznej dla swojego dziecka? "Inspektor Parma i przestępstwa w sieci" to trzecia część przedstawiająca przygody niezwykłego duetu. Młode osoby mogą liczyć na ciekawą akcję, nie zabraknie przy tym mądrego przekazu! Szykuje się wielka afera. Jej tropem podążają świnka Parma i szczur Szperek. Problem jest duży. Okazuje się, że ktoś ma zamiar zniszczyć elektrownię w Jagodnie. Jeśli nie zostanie zapłacony stumilionowy okup, miastu grozi całkowity paraliż. Intrygujące jest również to, że mieszkańcy niczym zahipnotyzowani wpłacają pieniądze na nieznane nikomu konto. Parma i Szperek mają trudne zadanie do wykonania. Muszą uratować przed tajemniczym wrogiem miasto, a nawet cały kraj. Czy możliwe jest, że przeciwnikiem jest internet? Może i naprawdę jest tak, że nowe technologie są złe i zmieniają ludzi w zombie uzależnione od smartfonów? Detektywistyczny duet ponownie zabierze się za śledztwo związane z poważnymi sprawami. Inspektor Parma i jej asystent Szperek zajmowali się już zdrowym żywieniem i ekologią. Tym razem podczas czytania książki dzieci poznają plusy i minusy nowych technologii oraz mediów społecznościowych. Dzięki temu uświadomią sobie dobre i złe strony korzystania z osiągnięć techniki. Ciekawa treść łączy się z wartościowym przekazem, co ma duże znaczenie.
Inspektor Parma i spisek żywnościowy

Inspektor Parma i spisek żywnościowy

19,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Czy wiecie, co się kryje w waszym jedzeniu? Jest takie miasteczko, zupełnie niepodobne do innych, którego mieszkańcy bardzo dbają o to, by ich dieta była zdrowa i pożywna. Nie jest to wcale takie proste: sąsiednie miejscowości, Buły Wielkie i Parówy Niżne, dają zły przykład, a z ukrycia działają złowrogie siły… Na szczęście Jagodno ma swoich obrońców. Przy Boczkowej 23 działa biuro detektywistyczne Parma i Partnerzy, w którym urzędują inspektor Parma i jej wierny pomocnik Szperek. Detektywi rozpoczynają śledztwo i ruszają na pomoc mieszkańcom miasteczka, którym zagraża podejrzana substancja. Jaką rolę w tej historii odgrywa demoniczny doktor Truj i jakimi motywami kierują się przestępcy? Dzięki śledztwu dowiemy się, co to takiego sztuczne barwniki i aromaty, konserwanty, spulchniacze pieczywa oraz dlaczego jedzenie czasami tylko przypomina jedzenie…
Dachołazy

Dachołazy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Wszyscy myślą, że Sophie jest sierotą. Rzeczywiście, nie potwierdzono, aby jakakolwiek kobieta ocalała z wraku, który opuściła Sophie, dryfując w futerale po wiolonczeli przez kanał La Manche. Sophie jednak pamięta widok matki wzywającej pomocy. Jej opiekun mówi, że to niemal niemożliwe, aby jej matka wciąż żyła, jednak "niemal" oznaczało, że taka możliwość istniała. Dlatego kiedy nadszedł list z opieki społecznej, z którego wynikało, że grozi jej sierociniec, Sophie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Uciekła do Paryża, aby odnaleźć matkę, wyposażona w jedną jedyną wskazówkę - adres lutnika, który wykonał wiolonczelę. Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej odnaleźć mamę? Książka - zwycięzca nagrody "Blue Peter Book Award", "Waterstones Children's Book Prize" oraz nominowana do nagrody "CILIP Carnegie Medal". Porównywana do Roalda Dahla lub Evy Ibbotson, książka Katherine Rundell "Dachołazy" łączy w subtelny sposób świat fantazji i historycznej fikcji, z wyrafinowaną prozą poetycką i żywymi obrazami, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii Lemony Snicket, pozycje Ellen Potter, Cornelii Funke czy Sally Gardner, nie mają wyboru - muszą sięgnąć po literaturę Katherine Rundell. Phillip Pullman, autor "Złotego kompasu" zachwycił się autorką i stwierdził, że ma niezwykłą wyobraźnię. O autorce Katherine Rundell spędziła dzieciństwo w Afryce i Europie. Po obronie doktoratu na temat Johna Donne'a, stała się pisarką na pełen etat. Wykłada także w college'u All Souls w Oxfordzie. Tam też bada literaturę renesansu, a w nocy wspina się na dachy starych budynków. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień, między innymi Nagrodę Literatury Dziecięcej Waterstones i Blue Peter Book Award.
Odkrywca

Odkrywca

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Każdy człowiek na ziemi jest odkrywcą! Połączenie "Indiany Jonesa" i filmu "Odlot' - jedna z najbardziej fascynujących książek roku - Spectator Książka piękna jak puszcza, którą z taką miłością opisuje. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie dziecka, które się nią nie zachwyci – The Independent Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów”, o przygodach czwórki dzieci w Puszczy Amazońskiej już w marcu ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K. "Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić" - mówi stare porzekadło. Fred zawsze marzył, by zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść... Wyjątkowa opowieść o sile przyjaźni i lojalności, o wierności sobie i swoim ideałom, a także o miłości do natury i potrzebie jej ochrony. Autorka pracując nad książką odwiedziła Amazonię, toteż powieść jest niezwykle realistyczna - przenosimy się z bohaterami do serca dżungli i wraz z nimi przeżywamy niezwykłe przygody – budujemy tratwę, wspinamy się na drzewa i uciekamy przed aligatorem. Ta rzeczywistość zapiera dech w piersiach, a mistrzowskie tłumaczenie dopełnia dzieła. Witaj, przygodo! Katherine Rundell jest laureatką nagród „Blue Peter Book Award”, „Waterstones Children's Book Prize” oraz była nominowana do „CILIP Carnegie Medal” i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą. „Odkrywca” przyniósł jej Boston Globe Horn Book Award i Costa Award dla najlepszej książki dziecięcej. Philip Pullman, autor „Złotego kompasu”, orzekł, że Rundell jest pisarką „o wyjątkowej wyobraźni, bezsprzecznie W PIERWSZEJ LIDZE”. Książkę przeczytała jako pierwsza Justyna Bednarek, bestsellerowa autorka wydawnictwa, na której powieść zrobiła wielkie wrażenie: Wszyscy o tym marzymy: oderwać się od naszego poukładanego życia i wskoczyć w sam środek fantastycznej przygody. Tak żeby było trochę strasznie, trochę groźnie, ale też żeby można było odkryć coś pięknego i jeszcze znaleźć skarb. Bohaterowie „Odkrywcy" – Fred, Con, Lila i Max mają to niesamowite szczęście. Dołączają tym samym do innych znanych szczęściarzy – na przykład Dzieci Kapitana Granta czy Jima Hawkinsa z Wyspy Skarbów. Książka wymarzona dla złaknionych przygód młodych czytelników napisana nowocześnie i wartko, pozostawia w nas przesłanie, że doświadczanie świata jest dużo ciekawsze, niż siedzenie godzinami przy komputerze. I że głaskanie prawdziwego ptasznika (jest dość niegroźny) jest jednak fajniejsze, niż trzecia godzina gry w strzelankę. Ta książka to podróż, z której każdy wróci trochę odmieniony. Serdecznie polecam!
Ella Zaklęta

Ella Zaklęta

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli masz w domu małą księżniczkę, którą fascynuje świat magii, wróżek i tajemniczych przygód, nie czekaj dłużej! "Ella zaklęta" to idealna książka dla każdej dziewczynki. Piękna, wzruszająca opowieść o pokonywaniu przeciwności losu i poszukiwaniu siebie. Uczy cierpliwości i wzmacnia wiarę we własne siły, tak potrzebną dorastającym dziewczynkom. Główna bohaterka książki, Ella, w dniu swoich urodzin otrzymuje od wróżki pewien niezwykły dar, nie wie jeszcze, że ten wkrótce stanie się jej przekleństwem. Za sprawą "daru" bezwzględnego posłuszeństwa bohaterka od tej pory musi wykonać każde polecenie i spełniać wszystkie żądania, nawet te, które zupełnie się jej nie podobają. Po śmierci ukochanej matki Elli, ojciec posyła dziewczynkę do szkoły z internatem dla panienek z dobrych domów. Tam dziewczyna poznaje gorzki smak brzemienia, jaki za sprawą szalonej wróżki Lucyndy przyszło jej dźwigać. Zmęczona wpływem magicznej mocy postanawia odszukać wróżkę i zmusić ją, aby ta odwróciła niefortunne zaklęcie. Bohaterka wyrusza w nieznaną krainę pełną elfów, magicznych jednorożców i groźnych ogrów, by odzyskać upragnioną wolność. Wkrótce na swojej drodze spotyka tajemniczego księcia - nie wie, że niebezpieczne osoby z jego otoczenia będą chciały wykorzystać jej posłuszeństwo. Podążając wraz z Ellą śladami wróżki, towarzysząc jej w niezliczonych przygodach i czasami niebezpiecznych sytuacjach, można utożsamić się z bohaterką i zastanowić "czy na pewno zawsze słucham siebie?". Ella podąża za głosem serca, choć zawsze musiała być posłuszna, lepiej niż inni wie, co jest dobre, a co nie. Walczy o prawo do decydowania o sobie samej, bez względu na konsekwencje. Amerykańska pisarka Gail Carson Levine zachwyca miłośników literatury młodzieżowej. Autorka kreuje silne, niezależne bohaterki, które niestrudzenie poszukują własnej drogi. Akcja jej powieści rozgrywa się w tajemniczym świecie magii, niezwykłych stworzeń i czyhających niebezpieczeństw. "Ella zaklęta" doczekała się ekranizacji w postaci filmu o tym samym tytule, z Anne Hathaway w roli głównej.
Dwie księżniczki z Bamarry

Dwie księżniczki z Bamarry

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Dwie księżniczki z Bamarry, Addie i jej starsza siostra Meryl, bardzo się od siebie różnią: Addie jest nieśmiała i boi się wszystkiego, a Meryl jest odważna i zapowiada, że uwolni królestwo od gryfów, ogrów i straszliwej choroby – Szarej Śmierci. Według przepowiedni lekarstwo znajdzie się, kiedy tchórze staną się odważni, a na całą Bamarrę spadnie deszcz. Siostry bardzo się kochają. Gdy Meryl zachoruje, to lękliwa Addie wyruszy na wyprawę, od której zależy życie jej siostry. Wyposażona w siedmiomilowe buty, magiczną lunetę, zaklęty obrus i pelerynę niewidkę, wyruszy w poszukiwaniu lekarstwa. Czy wystarczy jej odwagi, by zmierzyć się ze straszliwym smokiem i złośliwymi widmami?
Zaginiony Ollie

Zaginiony Ollie

14,45 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Dla dzieci - magiczna opowieść o tajemniczym świecie zabawek. Dla rodziców - wzruszający powrót do czasów dzieciństwa. Malutkiemu Billy'emu mama uszyła przytulankę, pluszowego królika o imieniu Ollie. Od samego początku stał się on wyjątkową zabawką, najlepszym przyjacielem chłopca, jego powiernikiem i ulubieńcem. Tam, gdzie jest Billy, tam jest i Ollie. Nigdy się nie rozstają i razem poznają świat. Ale bycie ukochaną zabawką to nie tylko przywilej, ale i niebezpieczeństwo. Bo są zabawki, które nie zostały ulubieńcami dzieci. Tak jak klaun Zozo, którego nikt nigdy nie wybrał i nikt nigdy nie polubił. Dlatego Zozo jest ponury, groźny i zły. Wszystkich nie lubi i prześladuje inne zabawki. Pewnego dnia wydarza się nieszczęście. Ollie się zgubił! Ollie został porwany! Billy musi być naprawdę dzielny i jak najszybciej go odnaleźć. To trudne i niebezpieczne zadanie, spotka go wiele przygód i nie wszystkie będą przyjemne. Czy uda mu się uwolnić małego przyjaciela z łap nikczemnego Zozo i jego bandy? Cudownie zilustrowana, poruszająca i ciepła opowieść dla dzieci i dorosłych, która wzruszy każdego, kto kiedykolwiek stracił ukochaną zabawkę.
Złodziejaszki

Złodziejaszki

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Pozwól, żeby rezolutne “Złodziejaszki” skradły serce Twojego dziecka. Sięgnij po humorystyczną i poruszającą książkę o przygodzie, miłości i lojalności. Jak wiele można zrobić dla ukochanej rodziny i najbliższych przyjaciół? Vita Marlowe wyrusza w fascynującą podróż do Nowego Jorku. Musi pokonać ocean, aby dostać się do swojego dziadka, który wiele ją nauczył. To dzięki niemu potrafi tak celnie rzucać, niemal zawsze trafiając w sam środek celu. Na miejscu jej radość nieco maleje, kiedy odkrywa smutną historię swojego dziadka. Padł ofiarą oszustwa, tracąc swój piękny dom, zajęty teraz przez znanego naciągacza, Victora Sorretore. Trudny okres i tragiczna historia złamały dziadka, który po raz pierwszy życiu całkowicie się poddał, tracąc chęci do życia. Vita początkowo jest bezradna, ale szybko zabiera się do działania, pokonując własne słabości. Układa staranny plan i dba o każdy jego szczegół. Teraz pozostało zebrać drużynę, będącą w stanie spełnić niezwykłe wymagania. Niebawem dołącza do niej dwójka cyrkowców - Samuel, będący akrobatą, Akradij, który potrafi oswajać zwierzęta, a także urocza złodziejka, Silk, zajmująca się kradzieżą kieszonkową. Wyjątkowa czwórka dopracowuje szczegóły planu, dostosowując je do swoich możliwości, a wspólnie spędzony czas zacieśnia łączące ich więzi. Co kombinują młode złodziejaszki? Czy zdołają odzyskać dom dziadka i przywrócić jego chęci do życia?
Kochamy cię, Misiu Tulisiu

Kochamy cię, Misiu Tulisiu

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kolejna część fantastycznej serii dla dzieci z wyjątkowym bohaterem w roli głównej! Dzięki tej opowieści pociechy przekonają się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń. Książeczka "Kochamy cię, Misiu Tulisiu" to zaproszenie na niezwykłą wyprawę! Najlepszy przyjaciel to bezcenny skarb. Mieć takiego jest wielkim szczęściem i o tym marzy Miś Tuliś. Przekonał się o tym, kiedy towarzyszył swojej koleżance w poszukiwaniu jej przyjaciółki. Kiedy już ją odnaleźli, zrobiło mu się smutno. Zaczął martwić się tym, że wszyscy mają kogoś bliskiego, a ON cały czas nie ma. Postanowił zatem wyruszyć w drogę i znaleźć własnych przyjaciół. Tak zaczyna się wielka przygoda obfitująca w zabawne wydarzenia. Towarzysząc Misiowi Tulisiowi, dzieci mają okazję dobrze się bawić i uświadomić sobie też coś istotnego. Czy spełni się marzenie bohatera tej opowieści? Co spotka go podczas poszukiwań? Jak zakończą się jego perypetie? Wystarczy otworzyć tę książeczkę, żeby się tego dowiedzieć! "Kochamy cię, Misiu Tulisiu" to piąty tom bestsellerowej serii. Pomysłodawcą cyklu i autorem wszystkich części jest David Melling. Poprzednie tytuły to: "Kto przytuli Misia Tulisia?", "Miś Tuliś idzie do przedszkola", "Święta Misia Tulisia" i "Miś Tuliś kocha małe ptaszki". Książki cieszą się wielką popularnością na całym świecie i sprzedały się jak dotąd w ilości 1,5 miliona egzemplarzy. Świadczy to o cudownej mocy oddziaływania tej serii i jej wspaniałego bohatera na dzieci!
Jak schować Lwa w szkole

Jak schować Lwa w szkole

12,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Ciepła, zabawna seria o wyjątkowej przyjaźni małej dziewczynki i wielkiego Lwa, wydawana w 25 krajach, obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Malwinka i jej Lew są nierozłączni. Ale lwom nie wolno chodzić do szkoły, więc Lew Malwinki wciąż wkrada się za nią, a nawet dołącza jako pasażer na gapę do szkolnej wycieczki do muzeum. I tu zaczynają się niespodziewane przygody... A Lew - jak zwykle - zjedna sobie wszystkich swoją opiekuńczością, pomocą i życzliwością. Seria "Jak schować Lwa" niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel i chce pomagać innym, nie powinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty i zostaną docenione. Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią i wzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje i żywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom w wyszukiwaniu i wymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią i przekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać i chroni Malwinkę.
Miś Tuliś bawi się w chowanego

Miś Tuliś bawi się w chowanego

12,55 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Miś Tuliś to bohater, którego pokochały dzieci na całym świecie. Zawsze jest przyjazny, pomocny i cechuje się wielkim sercem. "Miś Tuliś bawi się w chowanego" to siódma część wspaniałej serii, która odkryje przed pociechami kolejną uroczą opowieść! Zabawę w chowanego uwielbiają nie tylko dzieci, ale również Tuliś oraz jego przyjaciele. Niestety miś ma jeden problem - jest za duży. To sprawia, że zawsze łatwo go znaleźć, ponieważ nie może się nigdzie dobrze ukryć. Zmartwiony chce już dać za wygraną i zaprzestać zabawy. Na szczęście pojawia się owieczka, która ma doskonały pomysł. Proponuje, żeby próbował szukać, a ona pomoże mu w tym zadaniu. Dzięki temu Tuliś wcale nie musi przerywać dobrej zabawy. Miś zachwycony tym pomysłem z ochotą i przejęciem zabiera się do szukania. Jak zwykle wkłada w to też całe swoje serce. Efektem jest wiele zabawnych sytuacji i niezwykłych przygód! Dla dzieci także będzie to niezapomniane i wspaniałe doświadczenie! Ta książeczka to śmieszna opowieść, która jednocześnie uczy. Dzieci dowiedzą się z niej, co mają zrobić, jeśli się zgubią. W tym pomoże im oczywiście sam bohater o wielkim sercu! Nie zabraknie przy tym okazji do śmiechu! Książeczki o Tulisiu stały się hitami w wielu krajach i sprzedały się już w milionach egzemplarzy. Ich twórcą jest David Melling - autor popularnych publikacji dla najmłodszych. Warto także zapoznać pociechy z innymi książkami o sympatycznym bohaterze: "Kto przytuli Misia Tulisia?", "Miś Tuliś idzie do przedszkola" czy "Miś Tuliś kocha małe ptaszki".
24 dni do Gwiazdki

24 dni do Gwiazdki

19,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
A gdyby tak wybrać się do lasu i między drzewami dostrzec ogromne renifery z zaprzęgu świętego Mikołaja? A potem polecieć na daleką Północ, nauczyć się od elfów, jak pakować świąteczne prezenty, odwiedzić fabrykę zabawek i pocztę, która codziennie przyjmuje tysiące listów od dzieci z całego świata? Gdy pierwszego grudnia spadł długo wyczekiwany śnieg, Gabrysia, Ignaś i ich rodzice nie przypuszczali, że właśnie rozpoczynają niesamowitą rodzinną przygodę, a przed nimi dwadzieścia cztery dni, których nigdy nie zapomną. Książka dla dzieci autorstwa Agaty Przybyłek to ciepła, świąteczna opowieść o rodzinie, bliskości, spełnianiu marzeń i wyjątkowej dziecięcej wyobraźni. To również książka, która wspaniale wprowadza dzieci w świąteczny nastrój - krótkie, ilustrowane rozdziały są idealne do czytania po jednym każdego grudniowego dnia, aż do Wigilii, zarówno w przedszkolnym kąciku książek, jak i w domu na dobranoc.
Wyniosła i przyjaciele

Wyniosła i przyjaciele

11,95 zł   29,90 zł
Opis
Zamknij
Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka, trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy pająka!
Strasznie fajna wichura

Strasznie fajna wichura

10,95 zł   32,90 zł
Opis
Zamknij
Historia Alicji, która podczas szalejącej za oknem wichury zostaje nagle całkiem sama w zupełnej ciemności. W domu pojawia się jednak dziwny gość – Ptak Elek, czarny jak noc za oknem, odziany w krótkie spodenki w paski i gadający wierszem. Ptaszysko stawia przed Alicją trudne zadania. Czasem brzmią one zawile jak łamigłówki i samo ich rozszyfrowanie jest dla Ali nie lada wyzwaniem. Zadania te wypełniają Alicji czas i prowadzą do szczęśliwego finału. Po tej przygodzie nic nie będzie dla dziewczynki takie samo jak przedtem – mówiąc szczerze, wszystko będzie dużo, dużo lepsze. Zadziałają czary, ale takie... domowej roboty, dostępne każdemu, kto wierzy w moc odwagi, miłości i przyjaźni.
Kto przytuli Misia Tulisia?

Kto przytuli Misia Tulisia?

9,95 zł   28,80 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru i ciepła serii, sprzedanej w 2 milionach egzemplarzy! MISIA TULISIA KOCHAJĄ DZIECI W 30 KRAJACH! Miś Tuliś to współczesna klasyka! „Guardian”. Miś Tuliś budzi się i czuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nie to! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół i dzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie w największych, najcieplejszych ramionach mamy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości, i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W AMBERKU ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej.
Jeden, dwa, trzy, idziemy na party!

Jeden, dwa, trzy, idziemy na party!

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Olśniewająca intensywnymi barwami fantazyjnych baśniowych ilustracji, pięknie rymowana książka łączy zabawę w liczenie i wyszukiwanie z poznawaniem flory i fauny z czterech stron świata. Bawiąc i zachwycając, uczy i rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i poczucie piękna. Ruszaj w podróż po egzotycznych krainach, tropikalnych dżunglach i piaszczystych pustyniach. Kogo spotkasz po drodze na to party magiczne? Znajdź te wszystkie stworzenia, co nazwy mają tak śliczne! Oto pełna kolorów i kształtów zwierząt parada. Nie dostrzec ich i nie policzyć – po prostu nie wypada! Ta oryginalna rymowana wyliczanka i wyszukiwanka bawiąc i zachwycając, uczy i rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i poczucie piękna.
Kategoria książek dla dzieci to obszar literatury, który skupia się na publikacjach adresowanych do najmłodszych czytelników. Książki te są zwykle w pełni ilustrowane i mają proste językowe struktury, co umożliwia łatwe zrozumienie treści przez dzieci. Wszystkie książki dla dzieci są skierowane do różnych grup wiekowych, począwszy od niemowląt, poprzez przedszkolaków, aż do starszych dzieci, które uczą się czytać samodzielnie. Wśród książek dla dzieci można znaleźć wiele różnych gatunków, takich jak bajki, opowiadania, wiersze, powieści czy encyklopedie. Ważnym elementem książek dla dzieci jest edukacyjny aspekt, dzięki czemu czytelnicy mogą na przykład poznać zwierzęta, rośliny, historię czy poznawać wartościowe życiowe lekcje. Wiele z tych książek skłania dzieci do myślenia, kreatywności i rozwijania ich wyobraźni.
1 2 3 4 5 6

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry