Strona główna Literatura, beletrystyka Fantastyka, Fantasy, Science fiction
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-010) obyczajowa, kobieca 87%
328,80 zł 42,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-010) obyczajowa, kobieca

Popularne w księgarni
Mister - E L James
39,90 zł 9,95 zł
75%
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Nocturna
Nocturna
39.90 zł 10,45 zł
Promocja!
Imperium Aniołów
Imperium Aniołów
37.00 zł 9,95 zł

Fantastyka, Fantasy, Science fiction | tanie książki

Córka smoka

Córka smoka

14,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Długo wyczekiwany finał trylogii, pełnej magii i tajemnic. Przekonaj się, jak przebiegnie ostateczne starcie i kto będzie górą. "Córka smoka" to trzeci tom intrygującej serii o niezbadanym Mieście Snów. Nareszcie klątwa Wyrd przeminęła. Finfolk jest całkowicie wolne, a w Domu Wiedźm na powrót króluje magia. Tymczasem March wciąż nie może dojść do siebie po tym, co zobaczyła. Niestety, musi przywyknąć, że nie wszystko wokół niej będzie takie, jak by chciała. Na szczęście wciąż może liczyć na wsparcie ze strony Callena i Ove. Ten drugi jeszcze do niedawna podążał za nią w formie czarnego kota. Teraz March stara się rozgryźć jego zamiary. Dlaczego zdecydował się ukraść amulet burmistrzowi? Problem stanowią ponadto duchy, które wciąż czają się gdzieś tam, w gęstym mroku. Matka wyśle Hypnosa w podróż. Bohaterowi uda się poznać sporo faktów na temat swojego ojca. Z kolei Pustynia, na którą trafi, zaskoczy go niejednokrotnie. Czy zdoła się odnaleźć w zupełnie nowej sytuacji? Obecnie nikt nie może czuć się bezpieczny, zwłaszcza że finałowe starcie wreszcie nadciąga. Co nadejdzie z Jaaru? Czy rzeczywistość przejdzie kolejne zmiany?
Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Zgasić Słońce. Szpony Smoka

10,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Oto fascynujące połączenie technologii i japońskich wierzeń oraz Polski pragnącej odzyskać suwerenność. Dołącz do mitycznej wojny, pełnej magii i wierzeń Kraju Kwitnącej Wiśni. Po tysiącach długich lat japońskie demony wyszły na światło dzienne. Wydostały się z niewoli i powoli przedzierają się do świata ludzi. Ich jedynym pragnieniem jest podbicie świata, którym ma rządzić boski tennō. Swoją misję rozpoczynają od Tokio. Świat znajduje się u kresu zagłady, a niebo i ziemia stają w ogniu. Najsilniejsze mocarstwa ludzi łączą siły i zawierają sojusz. Wszyscy doskonale wiedzą, że wygrana demonów oznaczać będzie koniec ludzkości. Józef Piłsudski wypatruje w tej międzyświatowej wojnie szansy na odzyskanie suwerenności przez Polskę. Dokładnie analizuje przebieg zbrojeń oraz poznaje mocne i słabe strony wszystkich walczących stron. Pragnie, by Imperium Wschodzącego Słońca ujrzało prawdziwą wartość odrodzonej Rzeczypospolitej i zawarło z nią sojusz. W ten sposób Polska może wiele zyskać, a nie ma nic do stracenia. Tymczasem bitwy nad Tokio przybierają na sile, a podniebna armada wysłana przez ludzi ściera się z demonami. Okazuje się, że pod pozorem obrony Ziemi ma zniszczyć metropolię, której istnienie jest niewygodne dla wielu krajów i ich przywódców. Czy Józef Piłsudski zdoła wyzwolić Polskę i sprawić, by stała się krajem, z którym wszyscy będą zmuszeni się liczyć?
Banda szalonych obozowiczów

Banda szalonych obozowiczów

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Nazywam się Danny Moon i chwilowo jestem uziemiony na Saharze. Moi rodzice dostali tu pracę, więc siłąrzeczy przywlekli mnie ze sobą do tego piekła – i nie mówię wyłącznie o temperaturze. Wyobrażacie sobie, żena pustyni nie ma zasięgu?! Na (nie)szczęście rodzice zauważyli, że nienawidzę Sahary. Postanowili zrobić dla mnie coś „miłego”i zafundowali mi letni obóz w stanie Nowy Jork, gdzie razem z bandą małolatów będę bawił się w berkai wypełniał kolorowanki. Ja nie mogę, serio? Jedyny sposób, aby uczynić obóz fajnym, to ściągnąć tam moją dziewczynę, odnaleźć jakiegoś ducha i zrobićrozróbę stulecia. Tak, to brzmi świetnie! Zacznijmy więc odliczanie: łamanie wszystkich zasad obozowego regulaminu rozpocznie się za 3... 2... 1..
Oz. Tom 5. Inny świat

Oz. Tom 5. Inny świat

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Piąty tom fascynującego cyklu Inny Świat. Statek Życia, ogromna jednostka wybudowana dla ekspedycji ratunkowej, wyrusza w rejs, zabierając na pokład około tysiąca Piotrusiów. Na lądzie postępy Entropii dają nikłe nadzieje na przetrwanie Edenu. Niestety Piotrusie dopiero na oceanie zauważają, że jest wśród nich zdrajca albo wróg. Zaczynają się dziać rzeczy groźne, dochodzi do niespodziewanych ataków ze strony istoty wykorzystującej przemianę niewidzialności.
Boży ślepiec

Boży ślepiec

11,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Jeśli masz ochotę na mocne i mroczne fantasy, to ta powieść sprawdzi się idealnie! Dzięki niej pojawia się też okazja do rozpoczęcia przygody z niezwykłą serią. "Boży ślepiec" otwiera wrota, a jeśli przez nie przejdziesz, wkroczysz w sam środek krwawych zmagań! Czerwoni Bogowie rządzili niegdyś ziemią. W tych brutalnych czasach Mroczna Pani prowadziła swoją hordę do wielu bojów. Jej wojownicy i ona walczyli ze śmiercią, ogniem i krwią. Tyle że to należy do przeszłości. Te czasy już dawno minęły. Dwa sąsiadujące ze sobą królestwa Mirecji i Rilpor zawarły rozejm, który nie jest łatwy dla obu stron. Przemoc i rozlew krwi mają miejsce jedynie na granicy. To właśnie tam strażnicy zwący siebie Wilkami nie oszczędzają się, chroniąc terytorium i swoich bliskich. Należy do nich Dom Świątynson. To najpotężniejszy kalestar od pokoleń, nękany wizjami i proroctwami. Skrywa tajemnice, które mogą ujrzeć światło dzienne, kiedy do jego wioski trafia Rillirin. Jest ona zbiegłą z Mirecji niewolnicą. W międzyczasie Rilpor staje się niebezpiecznym miejscem. Coraz więcej potężnych osób decyduje się podążyć w mrok. Zwracają się ku rytuałom i krwawym ofiarom dla Czerwonych Bogów. Wśród nich jest książę, który pragnie sięgnąć po władzę, odbierając tron umierającemu ojcu. Kluczem do wygrania nadchodzącej wojny może okazać się Rillirin. Ma bowiem wiedzę na temat Czerwonych Bogów i powiązania z królem Mirecjan. Tylko czy kobieta przyczyni się do zwycięstwa?
Książę Cierni. Tom 1. Rozbite Imperium

Książę Cierni. Tom 1. Rozbite Imperium

11,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Książe Cierni" to pierwsza część nowej, pasjonującej trylogii fantasy Rozbite Imperium, a zarazem ambitny i oryginalny debiut angielskiego pisarza Marka Lawrence'a. Niektórzy oceniają, że "Książę Cierni" to najlepsza fantasy od czasów cyklu "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Peter V. Brett, autor "Malowanego człowieka" stwierdził, że "Książę Cierni" to najlepsza powieść, jaką przeczytał w całym roku. W krwawej opowieść o zdradzie, magii i braterstwie autor maluje przed nami fascynujący, brutalny, momentami piękny portret niezwykłego chłopca zmierzającego ku dorosłości i objęciu tronu. Zanim został Księciem Cierni, czarującym, zepsutym do cna przywódcą bandy bezwzględnych rzezimieszków, zajmujących się plądrowaniem i mordem, Jorg Ancrath był królewskim synem, wychowywanym przez kochającą matkę, cieszącym się najwyższymi przywilejami. Dziś światem rządzi chaos: szerzy się przemoc, ożywają koszmary. Doświadczenia z przeszłość sprawiły, że Jorg nie lęka się żadnego człowieka, żywego ni martwego. Istnieje jednak coś, co mrozi mu krew w żyłach. Po powrocie do zamku swojego ojca Jorg musi zmierzyć się z koszmarami z dzieciństwa i zbudować swą przyszłość na przekór otaczającym go wrogom.
Koło Osheim. Tom 3. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

Koło Osheim. Tom 3. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

11,95 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Zwieńczenie epickiej historii autorstwa Marka Lawrence’a. Jak wiele niebezpieczeństw czyha na bohaterów i czy są w stanie się z nimi mierzyć? “Koło Osheim” to trzecia część trylogii “Wojna Czerwonej Królowej”, która zyskała szerokie grono odbiorców na całym świecie. Tym razem Snorri ver Snagason napotka prawdziwy problem, by dotrzeć do swojej rodziny. Aby to zrobić, musiałby pokonać wiele niebezpieczeństw, i to z gatunku tych prawdziwie “piekielnych”. Jalan chce opuścić krainę śmierci, wykradając klucz Lokiego. Tylko dzięki niemu udałoby mu się otworzyć wszystkie drzwi i zamki. Jalan jest przekonany, że w ten sposób zdobędzie prawdziwe bogactwo i poważanie w świecie żywych. Jalan chce wrócić do tego, co najbardziej kochał, czyli picia wina, towarzystwa pięknych kobiet i gier hazardowych. Nie spodziewa się jednak, że rzeczywistość będzie wyglądać zgoła inaczej i to ON będzie musiał się do niej dostosować, a nie odwrotnie. Koło Osheim pędzi coraz szybciej i szybciej, a jeśli ktoś wreszcie nie stanie mu na drodze, dojdzie do prawdziwej katastrofy. Zarówno Jalan, jak i Snorri, muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, co wcale nie przyjdzie im z łatwością. A co najgorsze, koło stale będzie ich przyciągać. Jakie skutki będzie miała nadciągająca przygoda?
Klucz kłamcy. Tom 2. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

Klucz kłamcy. Tom 2. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Autor bestselerowej trylogii ""Rozbite imperium"" przedstawia kolejną część cyklu ""Wojna Czerwonej Królowej"". Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach, które znamy z poprzednich powieści tego autora: Książę Cierni, Król Cierni i Cesarz Cierni. Tym razem staje przed nami bohater inny niż Jorg Ancrath, ale nie mniej wyrazisty, dzięki czemu nowa trylogia Marka Lawrence'a jest z jednej strony powrotem w dobrze znane strony, ale z drugiej zupełnie nową wyprawą, która udowodni, że Mark Lawrence nie bez powodu uznawany jest za jedno z największych objawień gatunku fantasy ostatnich lat. Po straszliwych przygodach, których o mało nie przypłacili życiem, Książę Jalan Kendeth i wiking Snorri ver Snagason znaleźli się w posiadaniu klucza Lokiego, zdolnego otworzyć każde drzwi, artefaktu poszukiwanego przez najniebezpieczniejsze istoty zamieszkujące Rozbite Imperium, łącznie z Martwym Królem. Jal pragnie jedynie wrócić do domu, do wina, kobiet i śpiewu, ale Snorri ma zamysł, jak wykorzystać klucz - zamierza odnaleźć drzwi do śmierci, otworzyć je na oścież i sprowadzić z powrotem do świata żywych swoją rodzinę. Gdy Snorri przygotowuje się na poszukiwania drzwi śmierci, babka Jala, Czerwona Królowa, nie przestaje manipulować królami i pionkami, aby zakończyć grę wedle jej planu...
Książę głupców. Tom 1. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

Książę głupców. Tom 1. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Bestsellerowy świat Rozbitego Imperium powraca w nowej trylogii Marka Lawrencea. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach, które znamy z poprzednich powieści tego autora: Książę Cierni, Król Cierni i Cesarz Cierni. Tym razem staje przed nami bohater inny niż Jorg Ancrath, ale nie mniej wyrazisty, dzięki czemu nowa trylogia Marka Lawrencea jest z jednej strony powrotem w dobrze znane strony, ale z drugiej zupełnie nową wyprawą, która udowodni, że Mark Lawrence nie bez powodu uznawany jest za jedno z największych objawień gatunku fantasy ostatnich lat. Czerwona Królowa jest stara, ale budzi grozę wśród królów Rozbitego Imperium. Odkąd objęła tron prowadzi wojnę, sekretną walkę z siłami, które stoją za narodami. Stawką w tej wojnie jest coś więcej niż terytoria czy złoto. Jej najpotężniejszą bronią jest Milcząca Siostra, którą mało kto widzi, i o której się nie mówi. Wnuk Czerwonej Królowej, książę Jalan Kendeth, pijak, hazardzista i kobieciarz, jako jeden z niewielu widzi Milczącą Siostrę. Dziesiąty w kolejce do tronu, jest całkiem zadowolony ze swego statusu pomniejszego książątka. Zwykle udaje, że nie jest świadomy obecności okropnej staruchy przy boku królowej-babki. Ale nadciąga wojna. Świadkowie twierdzą, że zbliża się armia nieumarłych, więc Czerwona Królowa wzywa członków rodu do obrony królestwa. Jal uważa, że to czcze pogłoski, a jeśli nawet jeśli tkwi w nich ziarno prawdy, to jego to nie dotyczy. Ale jest w błędzie. Po wyrwaniu się z pułapki zastawionej przez Milczącą Siostrę, los splata magicznie życie Jalana z porywczym wojownikiem z północy. We dwóch podejmują wędrówkę przez Imperium, by przełamać wiążące ich zaklęcie. Po drodze wystawieni są na śmiertelnie niebezpieczeństwa, natykają się na chętne niewiasty oraz żądnego władzy księcia Jorga Ancrath. Jalan powoli zaczyna dostrzegać przebłyski prawdy - on i Wiking są tylko pionkami w grze, częścią posunięć w długiej wojennej rozgrywce. Władzę nad planszą sprawuje zaś Czerwona Królowa.
Więzień labiryntu. Tom 3. Lek na śmierć

Więzień labiryntu. Tom 3. Lek na śmierć

10,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Lek na śmierć to trzeci tom serii Więzień labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox. Poprzednie tomy to Więzień labiryntu i Próby ognia. Przed tobą jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i maksymalnej dawki adrenaliny. Czy poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania czy będziesz miał ich jeszcze więcej? To już koniec drogi. Dreszcz zabrał Thomasowi wszystko: jego życie, wspomnienia i jego jedynych przyjaciół – Streferów. Ale to już koniec. Próby dobiegły końca, przeszedł ostatni test. Czy ktokolwiek przetrwa? Ale Dreszcz nie wie o tym, że Thomas przypomniał sobie dużo więcej niż przypuszczają. A to wystarczy, aby nie wierzył już w żadne ich słowo. Prawda okaże się przerażająca. Thomas pokonał Labirynt i przetrwał na Pogorzelisku. Teraz zaryzykuje wszystko, aby uratować swoich przyjaciół. Ale prawda może zakończyć wszystko. Bo czas kłamstw się skończył.
Zakon Świętego Brutusa

Zakon Świętego Brutusa

10,95 zł   37,90 zł
Opis
Zamknij
Pozwól się przenieść w czasie do Warszawy, jakiej nie znałeś. To niepokojące miasto pełne tajemnic, niespodzianek i zagadek. Tu niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a śmierć jest codziennością. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziesz we wciągającej nowej powieści Adama Podlewskiego "Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie". Jest 1830 rok. Niepodległej Polski nie ma na mapie, ale są ludzie, którzy o niej marzą. Zrzeszają się w tajnych organizacjach mających doprowadzić do wyzwolenia spod panowania zaborców. Jedną z nich był kiedyś Zakon Świętego Brutusa. Wielu młodych żołnierzy to właśnie w tym tajnym patriotycznym zrzeszeniu widziało szansę na lepszą przyszłość ojczystych terenów. Zakon najwyraźniej zaszedł komuś za skórę, bo nagle młodzi wojskowi zaczynają ginąć jeden po drugim. Tym, co ich łączy, jest dawna działalność spiskowa. Komu zależy na tym, by wyeliminować ich wszystkich? I do kogo mają się zwrócić dawni spiskowcy po pomoc? Sytuacja zmusza ich do dokonania tragicznego wyboru między troską o swoje życie a patriotyczną dumą. Czy w tej najtrudniejszej próbie da się ocalić i jedno, i drugie? Czy człowiek, któremu zaufają, będzie w stanie im pomóc? W śmiertelnym niebezpieczeństwie wszystko może być zupełnie inne, niż się wydaje. W swojej kolejnej "warszawskiej" książce Adam Podlewski przenosi czytelnika w świat spisków, kryminalnych zagadek i zdarzeń mrożących krew w żyłach. "Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie" to malowany na tle historycznych wydarzeń zupełnie inny obraz dawnej stolicy.
Pieśń o Warszawie

Pieśń o Warszawie

10,95 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
To nie kolejna książka o fabule identycznej jak tysiące innych. Przeczytaj "Pieśń o Warszawie" i poznaj literacką, ale bardzo realną wizję nadchodzącego świata, stworzoną przez debiutującą pisarkę - Dominikę Tarczoń. Stolica Polski - jeszcze niedawno piękne miasto, tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy, zapierająca dech w piersiach wizytówka naszego kraju. Aż do momentu, kiedy miasto ponownie legło w gruzach, a otaczający świat powoli zaczął przygotowania do apokalipsy. Rośliny tracą swój kolor, zaczynają obumierać, pociągając za sobą żywot całej ojczyzny. Gdy ludzkość, która do tej pory nie zdawała sobie sprawy z powagi sytuacji, zaczyna panikować - przyroda po raz ostatni wyciąga do nich pomocną dłoń. Na powierzchni pojawiają się filtry zdolne do cofania procesu degradacji roślinności. To one mogą uratować Świat przed zagładą, jednak decyzja leży tylko i wyłącznie w rękach społeczeństwa. Oskar, nastoletni goniec, nagle znalazł się w centrum przerażającego zamieszania. To dla niego zdecydowanie nowość - od lat przecież żyje z dala od ludzi. Odkąd niesprawiedliwie oskarżono go o morderstwo, mieszkańcy czyhają na każdym kroku by wyrok, jaki na niego wydali, wreszcie stał się rzeczywistą karą. Jedyną szansą na odbudowanie reputacji jest dla niego zlecenie, które może ocalić wszystkich. Burmistrz Podziemnego Miasta Stołecznego Warszawy powierza mu niełatwe zadanie, a Oskar z całych sił stara się wypełnić je w stu procentach. W trakcie podróży na Powiśle napotyka na swojej drodze wiele zaskakujących sytuacji, które coraz bardziej utwierdzają go w przekonaniu, że wszystko, w co wierzył do tej pory, jest jednym, wielkim kłamstwem...
Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 2. Dom cienia

Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 2. Dom cienia

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Gdy Akademia rzuca rękawicę, podejmij wyzwanie! Przyjęcie do elitarnej szkoły magii, potworów i zabójców nie było moim pomysłem na zdobycie wyższego wykształcenia, wiecie? Ale oto jestem, biorę udział w Próbach śmieci, żeby móc uzyskać prawo do zdobycia tajemnej wiedzy. I jakby problemów było za mało, inni uczestnicy zaczynają nagle znikać. Ludzie, którzy są moimi przyjaciółmi. Nauczyciele uważają, że powinniśmy po prostu uważać na siebie, że powinniśmy zostawić poległych i nie zadawać pytań. Najwyraźniej myślą, że jesteśmy głupi! Dowiem się, co knują! W niebezpiecznym świecie, w którym nikt nie jest taki, jakim się wydaje, złota zasada jest prosta: nie ufaj nikomu. Dotarłam tak daleko, ufając swojemu instynktowi, i nie zamierzam się teraz wycofywać. Te dzieciaki nie zostaną pozostawione na śmierć… Nie na mojej warcie.
Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 3. Noc cudów

Akademia Mrocznych Zaklęć. Tom 3. Noc cudów

12,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kiedy dowiesz się, kim jesteś, już nic nie będzie takie, jak wcześniej! To już koniec. Czas zmierzyć się z ostatnią Próbą śmierci. Do jakiego Domu będę należeć? Czy wystarczy mi sił, żeby stawić czoła nekromantom, wypełzającym spod ziemi zombie i niecnej intrydze uknutej przez tajemniczych zabójców? Droga na szczyt będzie wyboista, ale nie poddam się bez walki! Każda z prób była wyzwaniem, które sprawiło, że wśród moich potencjalnych wrogów znalazłam przyjaciół. Nie spodziewałam się, że zamiast mroku odnajdę prawdziwy dom, przyjaciela sprzed lat i nadzieję. A jednak! Tylko jest coś jeszcze – coś tajemniczego. Coś we mnie. Nie wiem, co to jest, ale czuję, że mam do odegrania rolę ważniejszą, niż mi się wydaje. Muszę znaleźć odpowiedź na jeszcze jedno pytanie: co to znaczy być prawdziwie wyjątkową?
Czyste serce. Tom 2. Covenant

Czyste serce. Tom 2. Covenant

24,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Czyste serce. Covenant. Tom 2" to kontynuacja emocjonującej serii fantasy autorstwa Jennifer L. Armentrout. W tej części bohaterka związana jest z Sethem za pomocą przeznaczenia, jednak nie potrafi zapomnieć, że jej serce bije szybciej na widok Aidena. "Czyste serce" to drugi tom serii "Covenant". W tle fabuły znajduje się świat, w którym zarówno Przymierze, jak i jego uczniowie zostali zaatakowani przez groźne daimony. W takiej sytuacji bogowie postanawiają interweniować, wysyłając swoje zabójcze furie, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i chronić bohaterkę. Seth również znajduje się w niebezpieczeństwie, ponieważ napotyka tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną siłę. W związku z tym Alex musi podjąć trudne decyzje, a także walczyć o swoje życie i przyszłość, gdyż bogowie mogą wmieszać się w jej sprawy. Czy Alex jest w stanie przetrwać i zapewnić sobie bezpieczeństwo, zanim będzie za późno? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w kontynuacji "Czyste serce". Jeśli lubisz fantastyczne światy pełne magii i niebezpieczeństw, "Czyste serce. Covenant. Tom 2" jest idealnym wyborem dla Ciebie.
Intruz

Intruz

15,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Intruz" to prawdziwa gratka dla fanów powieści dystopijnych, cyklu Animorphs czy stylu Stephanie Meyer! Książka ta ukazuje zupełnie inne oblicze popularnej autorki i zabiera czytelnika do świata, w którym ludzie utracili wolną wolę na rzecz tajemniczych najeźdźców... Melanie jest jedną z nielicznych osób, którym udało się uniknąć utraty własnej tożsamości. Niemal każdy człowiek nie jest już sam - ich umysły przejęły tajemnicze istoty, które kontrolują każdy ich ruch. Pozostała tylko mała grupa osób, które nadal są wolne. Ich przeciwnicy zrobią wszystko, by ostatni buntownicy zapłacili za swoje czyny. Potrzeba im tylko kogoś, kto zdradzi wszystkie sekrety ocalałych. Do misji zostaje wybrane pewna niedoświadczona dusza... Gdy Melanie zostaje złapana, do jej umysłu wkracza Wagabunda. Istota ta szybko zdaje sobie sprawę z tego, że Melanie wiele ukrywa i kierowana lojalnością pragnie wydobyć od niej informacje o ostatnich wolnych ludziach. Intruz nie jest jednak gotowy na to, że Melanie okaże się tak waleczną osobą. Pojawiają się wątpliwości... Czy Wagabunda doprowadzi swój gatunek do zwycięstwa i wyda rebeliantów?
Legenda o popiołach i wrzasku

Legenda o popiołach i wrzasku

17,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Długo zapowiadana i wyczekiwana – nowa, zupełnie inna książka Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej rozpoczynająca niezwykłą sagę fantasy! Wyobraźcie sobie połączenie „Gry o tron” i trylogii „Grisza”. To wartka i przejmująca opowieść o wojnie i odkrywaniu siebie, która rozpali was do czerwoności! Antoinette żyje na północy, w królestwie Tesaryth. Jest pokojową pracującą w królewskim pałacu. Niespodziewanie otrzymuje stanowisko książęcej ochmistrzyni, co oznacza, że będzie zarządzać służbą tajemniczego księcia Fiyonna Corvusa. To on powoli odkryje drzemiący w niej magiczny talent, który odziedziczyła po swoich potężnych przodkiniach. Okaże się, że przeszłość Antoinette, a zarazem historia jej rodziny, wygląda zupełnie inaczej, niż jej się do tej pory wydawało. Na południu Rosemary i Raina, księżniczki Zjednoczonego Królestwa Elendoru, stają przed wielkim wyzwaniem. Ktoś dokonuje zamachu stanu i odbiera należny im tron. Oszołomione zdradą siostry uciekają w głąb kontynentu. Zmuszone są zebrać wielu sojuszników, żeby odzyskać swój ukochany dom. Nie spodziewają się, że w międzyczasie odkryją podziemny świat, który wprawi w drganie wojenne bębny, a nad ich przeznaczeniem zawiśnie wizja nadciągającej zagłady. Czy Antoinette przetrwa próbę i stanie się tą, na którą czekano od lat? Czy siostrzana miłość Rosemary i Rainy jest w stanie przezwyciężyć to, co nieuniknione? „Legenda o popiołach i wrzasku” to emocjonalny rollercoaster i wstęp do fantastycznej serii, która zawładnie sercami czytelników!
A kiedy zniknie pustynia

A kiedy zniknie pustynia

11,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Samaa żyje w świecie, który za kilka stuleci może być naszym światem. To pustynia pozbawiona tlenu, pełna nieznośnego ciepła. Większość zwierząt i roślin wymarła na skutek tajemniczej katastrofy klimatycznej. Ludzkość zmuszona jest funkcjonować w opustoszałej przestrzeni, prowadzić koczowniczy tryb życia, a także żyć w strachu przed głodem i odwodnieniem. W tym wrogim człowiekowi środowisku ocaleni nauczyli się organizować swoją codzienność na nowo. Kobiety zajmują się domem, mężczyźni handlują lub polują… na drzewa. To pozostałość dawnego świata będąca ostatnim cennym dobrem – walutą wymiany żywności i tlenu, które można zdobyć w Mieście. Nikt nie wierzy, że to właśnie drzewa są sednem sprawy i nie powinny być wycinane. Zbyt wiele pokoleń przeminęło, by ktokolwiek o tym wiedział. Samaa nie zna innego świata. Marzy o dołączeniu do łowców, ale w jej społeczeństwie kobiety nie mogą wykonywać wielu czynności. Pomimo to dziewczyna zdobywa się na odwagę i pewnego dnia wyrusza w ślad za łowcami. Okazuje się, że pustynia ma niejedno oblicze, a wszystko, w co do tej pory wierzyła Samaa, jest kłamstwem. Poetycka i futurystyczna powieść autorstwa Marie Pavlenko pokazuje, że niektóre rozwiązania problemu globalnego ocieplenia są na wyciągnięcie ręki. Ale podobnie jak ludzie ze świata Samai, nie bierzemy ich pod uwagę. Marie Pavlenko proponuje nam kontemplacyjną historię, w której krok po kroku, razem z bohaterką, odkrywamy istotę natury – istotę życia.
Serce z czarnego lodu. Kroniki Nicci. Tom 4

Serce z czarnego lodu. Kroniki Nicci. Tom 4

12,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Czwarty tom „Kronik Nicci” W następstwie brutalnej wojny przetaczającej się przez Stary Świat na wybrzeżu narasta nowe niebezpieczeństwo. Lila i Bannon poznają wkrótce straszliwą potęgę grożącą zniszczeniem Starego Świata. Barbarzyńscy piraci i handlarze niewolników budują ogromną flotę wśród swoich niegościnnych skalistych wysp. Norukai – z armią liczniejszą, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać – są gotowi rozpocząć swoją ostatnią i najkrwawszą wojnę.
Wojenna nawałnica. Kroniki Nicci. Tom 3

Wojenna nawałnica. Kroniki Nicci. Tom 3

12,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Terry Goodkind to obowiązkowy autor dla każdego fana fantasy. Swoim cyklem “Miecz prawdy” stworzył całkiem nową jakość w tym gatunku. Nie zwlekaj i sięgnij po "Wojenną nawałnicę" - trzeci tom wspaniałego cyklu "Kroniki Nicci"! "Kroniki Nicci” powracają do świata znanego nam z najsłynniejszej serii Goodkinda i opowiadają o jednym z ulubionych bohaterów tego cyklu. Mowa o złowrogiej Nicci, niegdyś przybocznej złego imperatora Jaganga, szerzej znanej jako "Pani Śmierci” lub "Królowa Niewolnica”. Nicci porwała Richarda Rahla, chcąc przekonać go do słusznego postępowania Imperialnego Ładu. Przewrotnie udało się to w drugą stronę i to właśnie Richard odmienił Nicci, która od tamtej pory stała się jedną z najbliższych osób Richarda i Kahlan oraz jedną z ich najgroźniejszych sojuszników. W trzecim tomie "Kronik Nicci” zatytułowanym “Wojenna Nawałnica” czarodziejka Nicci w towarzystwie czarodzieja Nathana i młodego szermierza Bannona pozostają w mieście Ildakaru po wielkiej rewolcie, która uwolniła niewolników i obaliła radę czarodziejów. Z powodu tych wydarzeń do życia budzą się dawno uśpieni żołnierze generała Utrosa, którzy przeprowadzili inwazję na miasto przed piętnastoma wiekami. Nicci, Nathan oraz Bannon nie mają innego wyjścia jak tylko pomóc Ildakarowi przetrwać oblężenie. Jednak to nie jest ich jedyny problem, ponieważ generał Utros ma ambicje podboju nie tylko Ildakaru, ale i całego Starego Świata.
Spryciarz z Londynu

Spryciarz z Londynu

15,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Humor i przygoda jak w Ankh-Morpork, ale w Londynie? Brytyjski mistrz satyry tym razem nie w fantastyce, a w realiach historycznych! "Spryciarz z Londynu" (oryg. "Dodger") to powieść nietypowa jak na coś, co wyszło spod pióra Terry'ego Pratchetta. Choć niektóre cechy głównego bohatera - spryciarza, ulicznika i urwisa, który znajdzie wyjście z każdej sytuacji, są znajome, o tyle realia, w których dzieje się akcja, już nie wpisują się tak dobrze w to, do czego przyzwyczaił nas ten świetny autor. Tym razem zamiast do fantastycznego Świata Dysku przenosimy się do dziewiętnastowiecznego Londynu. Terry Pratchett oddaje swoisty hołd powieści społeczno-obyczajowej i mistrzowi tego gatunku, Karolowi Dickensowi, nie rezygnując jednak z tego, z czego sam znany jest najlepiej - wartkiej akcji i niepowtarzalnego humoru. Czytając "Spryciarza z Londynu" ryzykujemy, że wciągniemy się i zapomnimy o całym świecie na dobrych kilka godzin! Zmarły w 2015 roku Terry Pratchett to jeden z najpopularniejszych autorów fantasy, znany szczególnie z cyklu rozgrywającego się w wymyślonym przez niego Świecie Dysku. Jego znakiem rozpoznawczym jest przezabawny humor oraz liczne nawiązania do zjawisk i problemów współczesnego świata niejako "przemycone" przez inteligentne parodie. Umiejętnie miesza popkulturowe klisze, tworząc przy okazji niezapomniane postaci. Poznawanie twórczości Pratchetta najlepiej zacząć od jednego z pierwszych tomów cyklu o Świecie Dysku, na przykład "Koloru magii" albo "Straż! Straż!". Choć większość jego publikacji jest przeznaczona raczej dla dorosłych i starszej młodzieży, Pratchett jest też autorem kilku nagradzanych książek pisanych specjalnie dla młodszych czytelników, jak "Wolni Ciut Ludzie" czy "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie".
Kamień Rozstania

Kamień Rozstania

15,45 zł   54,90 zł
Opis
Zamknij
W kontynuacji Smoczego Tronu Tad Williams znów przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów – świata, w którym panują czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego – Króla Burz, i wszechogarniające zło. Dopiero, gdy cały kraj znajdzie się w mocy gniewu Inelukiego, resztki niegdyś dumnej armii ludzi wyruszają na poszukiwanie ostatniego sanktuarium i zarazem punktu zbiórki – Kamienia Rozstania, miejsca od pradawnych czasów owianego tajemnicą. A porozrzucani po kraju członkowie klanu podejmą desperacką walkę o wypełnienie misji? Walka zaprowadzi ich od upadłych ludzkich twierdz do ukrytych górskich grot trolli Qanuc? W końcu dotrą do tajemniczej siedziby niemal nieśmiertelnych Sithów, którzy będą musieli zdecydować, czy powinni połączyć się z ludźmi w ostatecznej walce przeciwko istotom swej własnej rasy?
Imperium ciszy. Pożeracz Słońc. Tom 1

Imperium ciszy. Pożeracz Słońc. Tom 1

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Brakowało Ci dobrej powieści science fiction, która sprawiłaby, że w pełni oddasz się czytanej historii? Mamy dla ciebie idealną propozycję, którą jest “Imperium ciszy” autorstwa Christophera Ruocchia. Jest to pierwszy tom nowej serii “Pożeracz Słońc”. Książka opowiada o Hadrianie, którego jedni mają za bohatera, inni zaś za potwora. Kim tak naprawdę jest? Dla ludzkości Hadrian jest kimś, kto dokonał czegoś niesamowitego, a mianowicie zgładził ostatnich obcych, którzy znajdowali się we wszechświecie - Cielcinów. Natomiast oni uważają go za okropnego potwora, który, niszcząc Słońce, nie tylko unicestwił ich, lecz miliony innych istnień. Hadrian nie był potworem. Nie był także bohaterem. Ba, nie był ON nawet żołnierzem. Hadrian ucieka przed ojcem, który zaplanował dla niego przyszłość w Świętym Zakonie Terrańskim. Uciekając, znalazł się ON nie na tej planecie, na której powinien, w najdalszym, zapuszczonym zakątku galaktyki. Nie miał żadnego wsparcia. Żadnej pomocy. Zdany był wyłącznie na siebie i swoje siły, zmuszony do walki na arenie niczym dawni gladiatorzy. Kiedy wydostał się z areny, wcale nie było łatwiej. Trafiając na dwór lokalnego lorda, również był zmuszony walczyć. Tym razem była to inna walka - pełna intryg i tajemnic, dziwnych układów. Te okoliczności wcale nie były mniej niebezpieczne od pełnych krwi rozgrywek. Właśnie w ten sposób, pomimo chęci oddalenia się od swego przeznaczenia, wkroczył ON na jego ścieżkę. Walczył w wojnie, w której nie chciał walczyć, którą to nie ON rozpoczął, w imię czegoś, czego nie kochał, przeciwko przeciwnikowi, którego nie potrafił zrozumieć.
Czaszkowiercy. Kronika Nieciosanego Tronu

Czaszkowiercy. Kronika Nieciosanego Tronu

13,45 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Świetny prequel, w którym towarzyszymy intrygującej bohaterce. Kroniki Nieciosanego Tronu. Staveley udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu światów i tworzeniu fascynujących, nietuzinkowych postaci oraz niezrównanym gawędziarzem.- Beauty in Ruins. Pyrre Lakatur, jako wierna wyznawczyni boga śmierci, nie uważa się za morderczynię, tylko kapłankę. Aby jednak zostać nią oficjalnie, musi przejść ostateczną Próbę: zabić siedem osób, które opisuje starożytna pieśń. Wśród nich ma się znaleźć człowiek, który sprawił, że twój umysł i ciało miłością się rozśpiewały. Pyrre zaś nie jest pewna, czy kiedykolwiek kogoś kochała. Jeśli jednak się nie zakocha i nie złoży ukochanej osoby w ofierze, nie zaliczy Próby. A Pyrre nie cierpi przegrywać. Tak rozpoczyna się jej podróż do miasta dzieciństwa tropem jedynego mężczyzny, który kiedyś zdołał poruszyć jej serce? Musi tam stawić czoło nie tylko wymaganiom Próby, ale też strasznym wspomnieniom i mrocznemu kultowi okrutnych bóstw. Epicka i poetycka, przesiąknięta krwią opowieść o poszukiwaniu niemożliwego, od której nie sposób się oderwać. - Kevin Hearne, autor cyklu ?Kroniki Żelaznego Druida?
Kategoria książek Fantastyka, Fantasy, Science fiction to obszar literacki, w którym autorzy tworzą fikcyjne światy, opowieści o niezwykłych postaciach i nadprzyrodzonych zjawiskach. W tej kategorii można znaleźć książki, które wciągają czytelnika w magiczne lub futurystyczne światy, pełne przygód, niezwykłych stworzeń i zagadek do rozwiązania. Fantastyka to gatunek, który skupia się na przedstawianiu wyimaginowanych światów, w których pojawiają się postaci takie jak czarodzieje, elfy, krasnoludy czy smoki. W tych książkach magiczne stworzenia i miejsca są często bardzo ważnymi elementami fabuły, a ich opisy są pełne detali, co pomaga czytelnikowi wyobrazić sobie cały świat przedstawiony. Fantasy z kolei, to gatunek, który często zawiera elementy fantastyki, ale może również dotyczyć historii, kultury i mitologii. W tych książkach autorzy często przedstawiają światy, które są mocno związane z realnymi kulturami, ale zawierają elementy nadprzyrodzone lub mityczne, co sprawia, że czytelnik może cieszyć się połączeniem świata rzeczywistego i wyimaginowanego. Science fiction z kolei, to gatunek, w którym autorzy przedstawiają wizję przyszłości, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę. W tych książkach czytelnicy mogą odkrywać kosmiczne światy, poznawać nowe technologie i naukowe odkrycia, a także wyobrażać sobie przyszłe wersje naszej planety. Podsumowując, kategoria książek Fantastyka, Fantasy, Science fiction to miejsce, w którym czytelnicy mogą wyjechać w podróż do wyimaginowanych światów, poznawać magiczne lub futurystyczne krajobrazy i odkrywać nowe postaci, które zapadają w pamięć na długo.
1 2 3 4 5 6

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry