Strona główna Literatura, beletrystyka Fantastyka, Fantasy, Science fiction
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 64%
298,20 zł 105,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Rycerze pożyczonego mroku. Wieczny Dwór
Rycerze pożyczonego mroku. Wieczny Dwór
34.90 zł 9,95 zł
Promocja!
Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy
Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy
34.99 zł 12,25 zł
Promocja!
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót
Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót
39.90 zł 16,95 zł

Fantastyka, Fantasy, Science fiction | tanie książki

www.1944.waw.pl

www.1944.waw.pl

12,45 zł   54,90 zł
Opis
Zamknij
Porywająca i pełna zwrotów akcji opowieść o tym, jak mogłaby się potoczyć historia, którą tak dobrze znamy! W czasy Powstania Warszawskiego trafiają żołnierze z XXI wieku. Przeszkoleni i uzbrojeni w najnowszy sprzęt. Przygotowani na to, by rozegrać jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy uda im się odmienić los? Czy mają szansę w starciu z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS? Czy bohaterom będzie dane wrócić w nasze czasy? Marcin Ciszewski kolejny raz zabiera nas w podróż w czasie, rysując alternatywne scenariusze wojennej zawieruchy.
Dar krwi

Dar krwi

10,15 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Constanta była zwykłą wieśniaczką, żyjącą w średniowiecznej wsi. Jednak jej życie zmieniło się diametralnie, gdy została ocalona od śmierci przez tajemniczego nieznajomego. Ten uratował ją przed niebezpieczeństwem i zabrał do swojej posiadłości, gdzie awansowała do rangi godnej żony nieumarłego króla - Drakuli. Kobieta była zachwycona swoim nowym życiem, ale szybko zaczęła zauważać, że jej mąż nie jest tym, za kogo się podaje. Dracula zaczął manipulować podstępną arystokratką i cierpiącym głód artystą, co sprawiło, że Constanta zrozumiała, że jej ukochany jest w stanie posunąć się do okrutnych rzeczy. Nie wiedząc, co robić, Constanta zaczęła szukać ukojenia u mężów rywalizujących o jej względy. To prowadziło ją do odkrywania mrocznych sekretów swojego męża. Gdy życie wszystkich, których kocha, zostało zagrożone, Constanta musiała dokonać trudnego wyboru - czy pozostać przy swojej miłości do męża, czy też odejść, by zachować swoją wolność. Ostatecznie jednak Constanta zrozumiała, że więzi, które są złączone krwią, mogą zostać rozerwane tylko przez śmierć. W końcu Constanta musiała podjąć decyzję, która mogłaby zapewnić jej bezpieczeństwo i spokój ducha.
Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

10,15 zł   36,99 zł
Opis
Zamknij
“Muza koszmarów” to drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”! Dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy już pokochać! Lazlo walczy z całych sił, aby zachować ducha swojej ukochanej. Musi dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Wyboru między jej ocaleniem a ocaleniem Szlochu. Jednak losy Szlochu zależą już teraz wyłącznie od małej Minyi. To właśnie ona chroni duszę Sarai przed zniknięciem. Agresja i wzajemne animozje nasilają się, grożąc wybuchem wojny... Czy ludzie zdążą opamiętać się i uchronić przed gniewem małej dziewczynki i atakiem jej widmowych żołnierzy? Tymczasem w zupełnie innym świecie bliźniaczki Kora i Nova muszą radzić sobie po stracie matki. Pragną wyrwać się spod władzy macochy, która zmusza je do pracy ponad siły. Wiedzą, że czasu pozostało niewiele, bo gdy osiągną odpowiedni wiek, mogą zostać najzwyczajniej w świecie sprzedane jakiemuś obcemu mężczyźnie… Oto drugi tom wspaniale napisanego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”. Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść, podobnie zresztą jak pierwszą część cyklu, należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. To kolejne spotkanie z bohaterami, których pokochaliśmy już całym sercem oraz z takimi, których zdążyliśmy znienawidzić. “Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję”. Tak oto mówiła o pierwszej części cyklu Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji “Przewodnik fantastyczny” i zdecydowanie można te słowa odnieść także i do niniejszej książki.
Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

12,25 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Czy to marzyciel wybiera swoje marzenie? A może jest zupełnie na odwrót? Przekona się o tym Lazlo Strange, skromny bibliotekarz a zarazem bohater tej niezwykłej powieści! Lazlo Strange miał wiele marzeń, a wśród nich jedno tak wielkie, że zasługiwało wręcz na spełnienie. Od dzieciństwa, które spędził jako sierota i także później, gdy pracował już w bibliotece, pragnął poznać tajemnice zaginionego, mitycznego miasta Szloch. Zawsze sądził, że kosztowna podróż przez pustynię Elmuthaleth jest poza jego zasięgiem. A przecież tak bardzo chciał odwiedzić miejsce, gdzie podobno mieszkają mityczni wojownicy. Wszystko zmieniło się, gdy wojownicy przekroczyli bramę wielkiej biblioteki proponując wyprawę... komuś innemu! Strange musi szybko podjąć decyzję, która będzie pierwszą z szeregu trudnych wyborów. Tutaj liczy się każda minuta. Strange rusza w podróż, w trakcie której pojawi się konieczność dokonywania wyborów, jakich nie sposób podjąć i żal, jakiego nie sposób wyleczyć. Czeka też na niego magia i to jak najbardziej prawdziwa. Oto pierwszy tom wspaniale napisanego cyklu fantasy "Strange. The Dreamer". Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. Spotkamy tu bohaterów, których pokochamy całym sercem oraz takich, których całym sercem znienawidzimy. "Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję." Tak oto mówiła o tej książce Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji "Przewodnik fantastyczny".
Zawisza Czarny

Zawisza Czarny

12,25 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Oto nietypowy, polski patriota w typowych niestety, polskich realiach. Czy czarny człowiek może być prawdziwym Polakiem i co to naprawdę oznacza? Na Wybrzeżu Kości Słoniowej działał niegdyś misjonarz, lecz dość nietypowy. Był on emerytowanym żołnierzem i mistrzem sztuk walki. Zaopiekował się pewnym afrykańskim chłopcem. Nauczył go, jak zmienić w niezawodną broń własne ciało i zaszczepił wyznawane przez siebie polskie, patriotyczne wartości. Chłopiec dorósł i jako Zawisza Czarny przybył do kraju nad Wisłą, by krzewić prawdziwe, dobrze rozumiane, patriotyczne wartości. Już po przybyciu do Warszawy nasz bohater wpada w tarapaty. Zostaje wmieszany w spisek tzw. młodych polskich patriotów. Jednak to dopiero początek. Intryga bowiem ze strony na stronę staje się coraz bardziej złożona. Pojawiają się w niej między innymi młodzi ambitni z Mordoru, uczestnicy rowerowej masy krytycznej, członkowie ONR-u, kibice Legii, a także podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak. Oto opowieść o niezwykłym, polskim patriocie. Ta postać może równie dobrze jednoczyć, jak irytować i to wszystkich po równo. Z pewnością jednak pokaże nam bez ogródek, jacy naprawdę jesteśmy, co znaczy dla nas Polska, polskość i bycie patriotą. Dlatego do książki tej warto podejść bez uprzedzeń, przyjąć ją otwartym sercem i umysłem i po prostu sprawdzić, co z tego wyniknie. Jedno jest tutaj pewne. To doskonała, mądra i rozwijająca rozrywka. Dzięki tej powieści na samych siebie możemy spojrzeć z przymrużeniem oka. I być może uda nam się w ten sposób dostrzec o wiele więcej, niż na co dzień. Jakub Ćwiek to polski pisarz i kulturoznawca. Jest miłośnikiem muzyki rockowej oraz znawcą popkultury. Prywatnie zaś to ojciec dwójki dzieci, Zuzanny i Samuela. Tworzy głównie literaturę fantasy, lecz nie tylko. Jego książki adresowane są w większości do dzieci i młodzieży. Pisze jednak także z myślą o dorosłych czytelnikach. Ma w swoim dorobku takie powieści jak "Bóg marnotrawny", "Chyba śnisz", "Ciemność płonie", "Dreszcz", "Drobinki nieśmiertelności" czy seria "Chłopcy".
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Tom 1. Nikita

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Tom 1. Nikita

12,25 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Wars i Sawa - dwa miasta przedzielone rzeką. Wars jest szalony i brutalny, a Sawa uzbrojona w pazury. Książka przenosi nas do szalonego świata, w którym to co niezwykłe łączy się ściśle z codziennością. Poznajemy też ją - Nikitę, dziewczynę o wielu imionach i z trudną przeszłością za sobą. Na daną chwilę pracuje dla Zakonu Cieni, gdzie mając do dyspozycji pistolet, doskonale wie jak sobie poradzić z wrogiem. Ale czy ma jakichś przyjaciół? Jej własna matka, która jednocześnie jest jej szefową, nie zmartwiłaby się nazbyt, gdyby jej córce stało się coś złego. Nic dziwnego więc, że Nikita nie potrafi nikomu zaufać. A w szczególności mężczyznom. Akcja zagęszcza się, kiedy bohaterka otrzymuje pomocnika, Robina i dostaje za zadanie wyjaśnić sprawę uprowadzonej piosenkarki. Książka obfituje w dużo dobrej akcji oraz została doceniona przez czytelników za dobrze zbudowany świat alternatywny, w którym dzieje się cała historia. W książce można spotkać dużo silnych charakterów, zarówno męskich jak i kobiecych, różne dziwne istoty oraz tajemnicze zdarzenia i zagadki. Publikacja została napisana w lekkim stylu, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie.
Akuszer Bogów. Tom 2. Nikita

Akuszer Bogów. Tom 2. Nikita

12,25 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej. Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło. Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje? Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.
Pakiet 9 książek (ZESTAW-015) fantastyka

Pakiet 9 książek (ZESTAW-015) fantastyka

49,95 zł   386,30 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 9 książek, fantastyka: Niezabliźniona nić, Boży ślepiec, Ostateczność. Starfire. Tom 6, Magia złota. Tom 2. Kroniki Tortallu, Everless, Imperium kości słoniowej, Wirus. Jak przewidziano pandemię, Black Mirror. Czy to już się dzieje?, Cienie Ziemi
Potworem rodzisz się albo stajesz

Potworem rodzisz się albo stajesz

12,25 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Świat, w którym potwory to nie najgorsze, na co możesz trafić. Czy walka o najbliższych może się powieść w obliczu przeciwności, za jakie odpowiedzialni są bezlitośni ludzie? "Potworem rodzisz się albo stajesz" to powieść dla młodych odbiorców, która przenosi czytelnika w fantastyczny świat, pełen przerażających morskich bestii. Jak się jednak okazuje, to nie ich należy się bać w pierwszej kolejności. Koral nie boi się wyzwań i niestraszne jej poświęcenie. Każdego dnia może stracić życie podczas polowania na morskie bestie, które potrzebne są do Wyścigu Chwały. Tylko w ten sposób dziewczyna może zapewnić byt swoim najbliższym i jednocześnie zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Wyścig Chwały to rodzaj igrzysk, w których uczestnikiem może zostać wyłącznie szlachetnie urodzony mieszkaniec Solonii. Niespodziewanie stan chorującej siostry Koral, Lirii, znacząco się pogarsza. Wtedy też starsza siostra decyduje się wziąć udział w Wyścigu Chwały, nie licząc się z przeciwnościami ani zasadami, które nie pozwalają jej wziąć w nim udziału. W rywalizacji bierze też udział Dorian, chłopak, niegdyś połączony z Koral szczególną więzią. Czy dziewczynie uda się pokonać tych, którzy patrzą wyłącznie na swoje bogactwo i chwałę? Czy zdoła uratować to, co naprawdę cenne?
Gregor i klątwa stałocieplnych

Gregor i klątwa stałocieplnych

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Trzecia cześć sagi o przygodach Gregora Naziemnego autorki osławionych „Igrzysk śmierci” jest jeszcze bardziej ekscytująca i poruszająca od poprzednich. Tak niedawno przecież ludzkość walczyła z pandemią… Gregor bardzo się martwi brakiem wiadomości od przyjaciół z Podziemia. Kiedy wreszcie nadchodzą, wcale nie są dobre. W krainie pod Nowym Jorkiem wybuchła epidemia! Tak jak się tego obawiał, Gregor musi znów wrócić do podziemnego miasta. Zadaniem chłopca jest znalezienie antidotum, o którym mówi zagadkowa Przepowiednia Krwi. Poszukiwania prowadzą Gregora, jego siostrzyczkę Botkę oraz innych uczestników wyprawy przez niebezpieczną dżunglę, w której czyhają krwiożercze rośliny. Podróżnicy muszą się śpieszyć, gdyż epidemia dziesiątkuje mieszkańców Podziemia, a wśród zarażonych jest przyjaciel Gregora, zespolony z nim nietoperz Ares, oraz jego ukochana mama. Przekonaj się czy istnieje lekarstwo na epidemię i co odkryją Gregor i Botka podczas brawurowej misji ratowania Podziemia przed zagładą.
Gregor i niedokończona przepowiednia

Gregor i niedokończona przepowiednia

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza część fantastycznej serii bestsellerowej autorki Igrzysk śmierci Suzanne Collins. Odważ się i wyrusz na niezwykłą wyprawę do Podziemia. Nie pożałujesz, choć zobaczysz i przeżyjesz z bohaterem niejedno! Historia Gregora rozpali Twoją wyobraźnię, porwie, wciągnie i zachwyci! Ostrzegamy! Ta książka uzależnia! Kto by się spodziewał… Kto by uwierzył… Kto by na to wpadł, że pod Nowym Jorkiem jest tajny, podziemny świat, zamieszkany przez tajemnicze stworzenia… Wystarczy chwila nieuwagi, szuuu, skręcasz w swoim własnym mieszkaniu w złym kierunku i buuum! gigantyczny karaluch przebiega Ci drogę! Bez magii, bez podróży w czasie i przestrzeni, odkrywasz, że za Twoją suszarką do ubrań jest portal do innego świata. A Ty masz do niego klucz! To miały być najnudniejsze wakacje życia jedenastoletniego Gregora, spędzone w nowojorskim mieszkaniu z babcią i dwuletnią siostrzyczką. Tymczasem zamiast zrobić kolejne pranie, Gregor spadł wraz z małą Botką do ciemnego Podziemia, zamieszkanego przez przystosowanych do braku światła ludzi oraz mówiące ludzkim głosem olbrzymie nietoperze, karaluchy, pająki i szczury. Wszyscy tam spodziewali się przybycia Gregora i mają dla niego niebezpieczną misję. Chłopiec chce jednak jak najszybciej powrócić z siostrą do domu. Czy zmieni zdanie, gdy się dowie, że może w tym mrocznym świecie odnaleźć i uratować zaginionego ojca? A więc miał rację: była władczynią. Teraz pewnie każe ściąć mu głowę albo wymyśli coś gorszego. Mimo wszystko czuł, że nie powinien okazywać strachu. Wzruszył ramionami. W jednym z wywiadów Suzanne Collins zdradziła, jak wpadła na pomysł napisania opowieści o przygodach Gregora w Podziemiu. Otóż, kiedy pewnego dnia myślała o Alicji w Krainie Czarów, uderzyło ją, jak obca może się wydawać wiejska sceneria dzieciom, które tak jak ona mieszkają w mieście. W Nowym Jorku bardziej prawdopodobne jest, że wpadnie się do włazu kanalizacyjnego niż do króliczej nory, a gdy się już tam wpadnie, raczej nie trafi się na przyjęcie z herbatką. A na co tam można by natrafić? Na to pytanie Collins próbuje odpowiedzieć historią o Gregorze Naziemnym, Gregor i Niedokończona Przepowiednia, pierwszym tomem pięcioczęściowego cyklu wojennego / fantasy Kroniki Podziemia.
Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Kontynuacja opowieści o niezwykle walecznej wojowniczce! Tamora Pierce powraca, a wraz z nią "Alanna. Pod słońcem pustyni. Świat Tortallu. Pieśń lwicy. Tom 3". Alanna z Trebondu to wyjątkowo waleczna kobieta, która stawia pierwsze kroki jako rycerz. Po upragnionym pasowaniu wyrusza na rozległą tortallską pustynię w poszukiwaniu kolejnych przygód. Tam zostaje pojmana przez tubylców i będzie musiała stoczyć niebezpieczny pojedynek o swoje życie. Są tylko dwa rozwiązania - albo zginie, albo plemię Krwawych Jastrzębi przyjmie ją w swoje szeregi. Czy Alanna podoła temu wyzwaniu? Alannie udaje się wygrać krwawy pojedynek. Zamieszkuje w plemiennym namiocie, jednak okazuje się, że to nie koniec czekających na nią wyzwań. Zostaje mianowana pierwszą kobietą szamanem i uczy się korzystać ze swoich magicznych mocy. Alanna pragnie walczyć o zmianę odwiecznych tradycji, nie tylko dla dobra plemienia Krwawych Jastrzębi, ale także całego Tortallu. Czy jedna kobieta może być równocześnie rycerką i szamanką? Czy w pełnym wyzwań życiu kobiety znajdzie się miejsce na miłość?
Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Stworzony w powieściach Tamory Pierce Tortall to świat surowej, średniowiecznej fantasy, w którym miecze dzierżyć mogą tylko mężczyźni. A kobiety? One także mogą odnaleźć dla siebie ścieżkę sławy, ale tylko jako szpiedzy i czarodziejki. Odwieczny „porządek” postanawia zburzyć Alanna. Ta młoda dziewczyna zamierza bowiem zostać… rycerzem! W pierwszym tomie cyklu Pieśń Lwicy pt. Alanna. Pierwsza przygoda ( ukazał się po polsku w 2021) dziewczyna sprytem i podstępem (zamienia się rolami z bratem-bliźniakiem) dostaje się do akademii rycerzy i zostaje giermkiem samego księcia Jonathana. W drugim tomie Pod opieką Bogini (ukaże się w styczniu 2022 roku) Alanna musi wytężyć wszystkie siły, umiejętności i coraz większą magiczną moc, by ochronić księcia przed tajemniczym złym czarodziejem, który stanowi wielkie zagrożenie dla nich obojga. W książce przygoda goni przygodę. Dziewczyna zyska nieoczekiwanego zwierzęcego pomocnika. Wplącze się też w niejedną aferę, nawet szpiegowską! Kim jest tajemnicza Bogini i nad kim roztoczy opiekę? Jak się rozwinie znajomość z Jonathanem? Co słychać u brata-bliźniaka? Poznajcie dalsze losy Alanny, dziewczyny, która marzy o chwale i jest gotowa pokonać wszelkie przeciwności, żeby osiągnąć to, w co wierzy.
Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
"Alanna. Pierwsza przygoda" to początek słynnego cyklu “Pieśń lwicy”. Klasyka amerykańskiej fantasy dla młodzieży. W królestwie Tortallu jedynie mężczyźni mogą nosić broń, a przynajmniej tak zwykło się uważać. Jednak i kobiety potrafią zawalczyć tu o swoje. Jedne zostają szpiegami, inne adeptkami magii. Jeszcze inne ścigają złowrogich przestępców. Alanna z Trebondu pragnie czegoś więcej. Chce zostać rycerzem. Z początku wydaje się to niemożliwe, ale Alanna obmyśla w końcu sposób. Dziewczyna przebiera się w męski strój, udając odtąd Thoma, swojego brata bliźniaka. W tym przebraniu zaczyna służyć jako paź w pałacu króla Roalda. Droga do rycerskiego pasa i złotych ostróg nie jest jednak łatwa. Alanna musi nauczyć się sztuki walki, w tym władania mieczem. Poznaje podstawy magii i rycerskiego kodeksu. Uczy się ogłady i tego, jak powstrzymywać swój temperament. Będzie też musiała zapanować nad porywami serca... "Alanna. Pierwsza przygoda" to powieść z wartką, zaskakującą niemal na każdym kroku akcją. Postać głównej bohaterki wzorowana jest na siostrze autorki. Według Tamory Pierce w literaturze fantasy brakowało silnych postaci kobiecych, zwłaszcza w rolach głównych. Postanowiła więc taką postać wymyślić i tak właśnie narodziła się Alanna. "Alanna. Pierwsza przygoda" to jak na razie jedyna powieść z cyklu "Pieśń lwicy" przetłumaczona na język polski. Na kolejne przekłady musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli jednak ktoś zapragnie poznać dalsze przygody Alanny w oryginale, znajdzie je w: - "In the Hand of the Goddess", - "The Woman Who Rides Like a Man", - "Lioness Rampant".
Marsjanin

Marsjanin

22,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze! Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę, co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość, odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…
Miasto snów

Miasto snów

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Książka młodzieżowa o fabule, której jeszcze nie znacie. Po bestsellerowych "Kronikach Jaaru" najnowsza książka Adama Fabera zapowiada się na naprawdę dobrą powieść. Sięgnij po "Miasto snów" i pozwól zabrać się w podróż po magicznej krainie. Życie w nastoletnim wieku nigdy nie jest łatwe ? hormony, problemy z rówieśnikami, nadszarpnięta pewność siebie, bunt... March Sky zdecydowanie jest tą osobą, której ten przykry okres nie omija. Dziewczyna każdego dnia zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Żyje jak normalna nastolatka w niewielkim miasteczku Szkocji, jednak w jej odczuciu nic w jej życiu nie jest zwykłe. Młoda dziewczyna ma problemy ze środowiskiem, w jakim żyje. Jej jedyną przyjaciółką jest Isel ? dziewczyna równie pokrzywdzona przez szkolnych znajomych. Rówieśnicy ciągle uprzykrzają głównej bohaterce życie i sprawiają przykrość. W domu również nic nie jest proste ? matka wciąż coś przed nią ukrywa, nie wykazując nawet chęci wytłumaczenia dlaczego. March wie, że tajemnice skrywane od lat muszą dotyczyć poważnych spraw, skoro jej rodzicielka tak bardzo stroni od rozmów na ich temat. Zaledwie 120 centymetrów wzrostu, a problemy w tak młodym wieku są znacznie większe. Poza kiepską atmosferą w szkole i tajemnicami w domu, March odkrywa, że jej sny nie zdarzają się raz na jakiś czas. Co więcej, to nie są zwykłe sny ? to wizje, w których przenosi się do świata dziwnych, nieprzyjaznych elfów. Przerażają one dziewczynę. Sen z powiek spędza jej także okropne wrażenie, że ktoś nieustannie ją śledzi. Co się stanie, gdy sen przerodzi się w jawę? Jak rozwinie się charakterek przepełnionej emocjami March i co wspólnego ma z tym niebieskooki chłopak? Adam Faber jest polskim autorem bestsellerowych książek, głównie z gatunku fantastyki i science fiction. Swoje powieści kieruje w szczególności do młodzieży. Jest niezwykle konsekwentnym twórcą ? wszystkie swoje pomysły zapisuje czarnym długopisem, a tylko te najbardziej wartościowe treści pozwala ukazać szerszemu gronu. Jego najpopularniejszą serią są "Kroniki Jaaru", których pierwsza część debiutowała w 2017 roku.
Spookademia. Szkoła duchów

Spookademia. Szkoła duchów

17,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Spookademia. Szkoła duchów" Adama Fabera to mieszanka horroru i obezwładniającego poczucia humoru, dzięki którym rzeczywiście możesz przeżyć przygodę nie z tego świata. Daj się porwać w niesamowitą podróż do szkoły, w której nic nie jest oczywiste. I nikt nie jest żywy. Pewnego deszczowego popołudnia, trzy dni po swoich dwunastych urodzinach, Filipa Bloom traci życie i bezpowrotnie żegna się ze światem żywych. Nie jest to jednak definitywny koniec, a raczej początek niezwykłej przygody w nowej szkole. Aby dostać się do Spookademii, należy przepłynąć Jezioro Bezimienne, odwiedzić galerię duchów i być umarłym. W niezwykłej szkole dziewczynka poznaje mnóstwo nietuzinkowych postaci i rozpoczyna lekcje historii ażywej, zajęcia z unoszenia się w powietrzu oraz lekcje używania nabytej duchowej mocy. Spookademia ma jednak drugie oblicze, o wiele mroczniejsze od ciekawych zajęć. W jej ciemnych zakamarkach czai się ogromne niebezpieczeństwo i to właśnie Filipa będzie musiała się z nim uporać. Czy jej się to uda? Książka wciąga od pierwszych stron i wbrew pozorom może rozbawić i wzruszyć. To mroczna alternatywa dla literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Batawe. Tom 3. Wędrowcy

Batawe. Tom 3. Wędrowcy

16,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
"Batawe" to trzecia część bestsellerowego cyklu "Wędrowcy" autorstwa Augusty Docher, który stanowi jej literacki debiut. Annie była niegdyś zwyczajną nastolatką, uwielbiała malować i planowała rozpocząć naukę na studiach artystycznych. Jej życie odmieniło się kilka miesięcy temu, kiedy postanowiła wyruszyć w podróż do Francji, gdzie na festiwalu filmowym w Cannes poznała Leo. Człowieka spod znaku Eperu, który potrafi odradzać się w coraz to nowszych wcieleniach. Między dwójką bohaterów narodziło się uczucie, które wielokrotnie było wystawiane na próbę, ich relacja musiała przetrwać także wiele niebezpieczeństw, Leo był bowiem celem Wędrowców z plemienia Habbatum. Teraz kolejnym celem plemienia jest Annie, która musi stawić czoło nadciągającemu zagrożeniu. Bohaterka może liczyć na wsparcie swojego ukochanego, jest także świadoma swojej mocy. Plemię Habbatum planuje nie tylko dopaść Annie i wszystkich ludzi spod znaku Eperu, w ich planach znajduje się również całkowita kontrola nad światem! Główni bohaterowie pod żadnym pozorem nie mogą do tego dopuścić! "Batawe" to trzecia część popularnej serii "Wędrowcy". Tytuł skierowany jest przede wszystkim dla młodzieży. Poprzednie tomy: "Eperu" oraz "Habbatum" spotkały się z ciepłym przyjęciem Czytelników.
Habbatum. Tom 2. Wędrowcy

Habbatum. Tom 2. Wędrowcy

16,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Druga część cyklu „Wędrowcy”. Anna budzi się uwięziona w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie, gdzie się znajduje i z jakiego powodu jest przetrzymywana. Wie tylko, że uwięziła ją osoba, której ufała - jej nauczycielka Dorothy. Okazuje się ona jedną z plemienia Habbatum, wrogiego wobec ludzi spod znaku Eperu, takich jak Anna i jej ukochany Leo. Dorothy prowadzi skomplikowaną grę i jest podstępną, zdolną do wszystkiego przeciwniczką. Ma swoje porachunki z Leo. Życie Anny narażone jest na niebezpieczeństwo. Czy uda jej się wydostać? Co zrobi Leo, by ją uratować? Czy ich miłość pokona przeszkody? I kim jest Brian? Okaże się wrogiem czy sprzymierzeńcem? Pełna przygód, emocji i niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o sile miłości i przeznaczenia.
Eperu. Tom 1. Wędrowcy

Eperu. Tom 1. Wędrowcy

16,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza część cyklu „Wędrowcy” Anna Wilk z pozoru jest zwykłą nastolatką, która powoli wkracza w dorosłe życie. Pasjonuje się malowaniem, wybrała studia artystyczne. Choć urodzona w Polsce, od wielu lat mieszka razem z matką i Wiką, serdeczną przyjaciółką, w Londynie. Z okazji ukończenia szkoły matki Anny i Wiki zaplanowały dziewczynom niespodziankę: wyjazd do Francji. Przebojowa Wika odkrywa, że znajdą się tam akurat wtedy, gdy niedaleko, w Cannes, odbywać się będzie słynny festiwal filmowy. A że kocha się w jednym z popularnych aktorów, Leo Blacku, wymusza na Annie wspólne pójście po autografy. Wydarzenia w Cannes wywracają życie Anny do góry nogami, bowiem Leo Black nieoczekiwanie wyławia ją z tłumu i proponuje spotkanie. Szybko pojawia się zauroczenie. Leo nie jest jednak zwykłym człowiekiem – jest Wędrowcem, człowiekiem odradzającym się w nowych wcieleniach. Jak zmieni się życie Anny i jak potoczą się losy tego niezwykłego związku?
Magia i stal. Tom 1. Blackwater

Magia i stal. Tom 1. Blackwater

16,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku Magia i stal to początek nowej serii jednego z najlepszych rosyjskich autorów fantasy Nika Pierumowa. Jest to trzymająca w napięciu i wypełniona akcją powieść, która w świetny sposób łączy w sobie elementy cyberpunku oraz steampunku. Ziemię dotknął olbrzymi kataklizm. Na ruinach cywilizacji powstały dwa mocarstwa. Pierwsze z nich to Królestwo, w którym żądzą racjonalizm, wiedza i technologia, magia jest zakazana, a jej uprawianie napiętnowane. Drugie to ziemia tajemniczych Rooskies, będącą dziką i nieskażoną krainą magów. Departament Specjalny Królestwa stale monitoruje wszelkie przejawy zaistnienia magii. Osoby ją uprawiające są przez nich izolowane i nikt nie wie co ich czeka. Wkrótce krainy dopada wojna o ważne surowce potrzebne do dalszego przetrwania. Molly Blackwater, mieszkanka Królestwa, odkrywa w sobie niesamowite magiczne zdolności. Staje przed wyborem, po której stronie opowiedzieć się w wielkiej wojnie. W ojczyźnie jest wyklęta jako wiedźma, zaś druga strona traktuje ją jako szpiega. Nik Pierumow to współczesny pisarz fantasy i science-fiction. Dwukrotnie uznany został za najlepszego rosyjskiego pisarza fantasy oraz jednokrotnie jako najlepszy autor europejski. Szeroką popularność zdobył po opublikowaniu w 1993 roku epopei Pierścień mroku, której akcja dzieje się w tolkienowskim Śródziemiu. Aktualnie mieszka z rodziną w Stanach Zjednoczonych. Pracuje w instytucie naukowo-badawczym, zajmując się biofizyką i biologią molekularną. Pisanie książek traktuje nie jako sposób na życie, lecz jako pasję i hobby.
Magia i ogień. Tom 2. Blackwater

Magia i ogień. Tom 2. Blackwater

19,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Bezlitosnej walki ciąg dalszy. Stal przeciwko magii, para przeciwko czarom. Dwa narody: racjonalni wyznawcy technicznego postępu z Królestwa i kierujący się głównie emocjami, ufający magii mieszkańcy Północy. Jedna wojna: Królestwo dąży do wyparcia barbarzyńskich Rooskies z ich ziem, gotowe unicestwić wszystkich, którzy stoją na drodze postępu. A pośród tego trzynastoletnia Mollynaird Blackwater, czarodziejka wychowana w świecie stalowych machin, która wśród śniegów Północy nauczyła się panować nad swoim darem. Z Królestwem łączą ją wychowanie, rodzina i dom. Z krainą Rooskies – przyjaciele, magia i przekonanie, że słuszność jest po stronie ludzi z Północy. Po której stronie stanie młoda czarodziejka? Którą ojczyznę wybierze? Kto jeszcze zginie, zanim Molly podejmie ostateczną decyzję?
Czarownica

Czarownica

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Ocalić honor rodziny? Książka "Czarownica" jest fascynującą opowieścią autorstwa Finbara Hawkinsa. Czy nastoletniej Evey uda się odnaleźć morderców własnej matki? Znachorka, lekarka, kobieta niosąca pomoc. Tak zapamiętały swoją matkę Evey oraz Dill. Dziewczynki były naocznymi świadkami zabójstwa własnej rodzicielki, którą dopadli Łowcy Czarownic. Tuż przed śmiercią udało jej się zmusić starszą siostrę do złożenia obietnicy, iż będzie chronić młodszą córkę. Jednak Evey nie przejawia chęci do opiekowania się Dill, która zawsze była faworyzowana, a także przygotowywana do pełnienia roli powierniczki magii. Odsunięta na bok starsza siostra pragnie dowieść swej siły i niezależności. Kierowana zemstą nastolatka pozostawia Dill w rękach ciotki, aby wyruszyć na poszukiwanie zabójców matki. Przed podróżą siłą zabiera siostrze wróżebny kamień, twierdząc, iż ma do niego większe racje. Czy dziewczyna odnajdzie Łowców, którzy pozbawili życia Czarownicę? Jak sprawdzi się w roli niezależnego detektywa? Czy niesubordynacja i niespełnienie woli zmarłej wyjdą Evey na dobre? Powieść "Czarownica" jest historią pełną tajemnic, złości i podświadomego bólu, który kieruje decyzjami głównej bohaterki. Pomimo żalu do matki Evey wyrusza w niebezpieczną podróż, by wymierzyć karę jej mordercom. Podczas tych poszukiwań nastolatka będzie musiała się zmierzyć z własnymi demonami, brutalną rzeczywistością i przerażającymi sekretami, które ukształtują jej ostateczne decyzje. To książka będąca zbiorem emocjonujących wydarzeń, które z pewnością przykują uwagę czytelników. Losy dwóch skłóconych ze sobą sióstr zaciekawią każdego odbiorcę, który pasjonuje się światem magii.
Bestie zagłady. Tom 2. Beasts of Prey

Bestie zagłady. Tom 2. Beasts of Prey

19,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Zanurz się w mrocznym i skomplikowanym świecie, który został przedstawiony w bestsellerowej powieści "Bestie zagłady. Beasts of Prey. Tom 2". Znajdź drogę ucieczki z Ciernistego Grodu i ocal świat przed zagładą! Koffi stała się służącą Fedu i została uwięziona w Ciernistym Grodzie. Bóg śmierci otoczył to miejsce potężną magią, a dookoła zalega mgła, w której zamieszkują przerażające potwory. Czy w tym wrogim i niebezpiecznym miejscu można znaleźć sojuszników? Ekon musi przetrwać za wszelką cenę. Synowie Sześciu polują na niego, chociaż jeszcze niedawno nazywał ich swoimi braćmi. Teraz chowa się przed ich spojrzeniami, bo wie, że niosą mu śmierć. Chłopak również poszukuje sojuszników. Będą mu potrzebni, jeśli chce wyruszyć na misję ratunkową i uratować Koffi. Długa podróż przez dzikie ostępy okazuje się też wędrówką we własne wnętrze. Ekon odkrywa rodzinne tajemnice, które od lat były skrywane. Koffi i Ekon zostali rozdzieleni przez bogów, ale prawdziwa miłość nie zna strachu. Bohaterowie zrobią wszystko, aby zerwać kajdany i odzyskać wolność. Ayana Gray napisała bestsellerowy cykl fantasy "Beasts of Prey", w skład którego wchodzą tytuły "Drapieżne bestie" oraz "Bestie zagłady". Liczne wątki fabularne tworzą spójną całość, a książki ukazują oryginalną historię na długo pozostającą w pamięci czytelnika. Charyzmatyczne postacie, heroiczna walka o miłość i refleksje na temat życia sprawiają, że serię czyta się z przyjemnością.
Kategoria książek Fantastyka, Fantasy, Science fiction to obszar literacki, w którym autorzy tworzą fikcyjne światy, opowieści o niezwykłych postaciach i nadprzyrodzonych zjawiskach. W tej kategorii można znaleźć książki, które wciągają czytelnika w magiczne lub futurystyczne światy, pełne przygód, niezwykłych stworzeń i zagadek do rozwiązania. Fantastyka to gatunek, który skupia się na przedstawianiu wyimaginowanych światów, w których pojawiają się postaci takie jak czarodzieje, elfy, krasnoludy czy smoki. W tych książkach magiczne stworzenia i miejsca są często bardzo ważnymi elementami fabuły, a ich opisy są pełne detali, co pomaga czytelnikowi wyobrazić sobie cały świat przedstawiony. Fantasy z kolei, to gatunek, który często zawiera elementy fantastyki, ale może również dotyczyć historii, kultury i mitologii. W tych książkach autorzy często przedstawiają światy, które są mocno związane z realnymi kulturami, ale zawierają elementy nadprzyrodzone lub mityczne, co sprawia, że czytelnik może cieszyć się połączeniem świata rzeczywistego i wyimaginowanego. Science fiction z kolei, to gatunek, w którym autorzy przedstawiają wizję przyszłości, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę. W tych książkach czytelnicy mogą odkrywać kosmiczne światy, poznawać nowe technologie i naukowe odkrycia, a także wyobrażać sobie przyszłe wersje naszej planety. Podsumowując, kategoria książek Fantastyka, Fantasy, Science fiction to miejsce, w którym czytelnicy mogą wyjechać w podróż do wyimaginowanych światów, poznawać magiczne lub futurystyczne krajobrazy i odkrywać nowe postaci, które zapadają w pamięć na długo.
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry