Strona główna Dla dzieci i młodzieży Literatura dla dzieci
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna 93%
221,80 zł 14,95 zł

Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Jack i geniusze. Na końcu świata
Jack i geniusze. Na końcu świata
34,90 zł 10,55 zł
Promocja!
Max Einstein. Genialny eksperyment
Max Einstein. Genialny eksperyment
39,90 zł 15,95 zł
Promocja!
Księga dżungli. Historia Mowgliego
Księga dżungli. Historia Mowgliego
39,90 zł 11,95 zł

Literatura dla dzieci | tania książka

Baletnice. Tom 3. W cieniu brata

Baletnice. Tom 3. W cieniu brata

12,25 zł   36,99 zł
Opis
Zamknij
Nie porównuj się z innymi. Bądź taki, jak chcesz. Colin ma już dość porównywania go ze starszym bratem. Nauka w elitarnej szkole baletu jest wielkim wyzwaniem, ale tam cały czas ktoś przypomina chłopakowi o jego słabościach. Marzenia o byciu tancerzem zaczynają blaknąć. Zbliżają się ważne przesłuchania. Czy to możliwe, że ten niski, chudy i niepozorny blondyn zostanie wybrany i wystąpi w spektaklu wyreżyserowanym przez mistrza? Może właśnie wtedy w końcu dostrzeże go śliczna i tajemnicza Constance? Trzeci tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 17 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: „Przyjaciółki i rywalki” „Prawie idealna”
Maja i gabinet duchów

Maja i gabinet duchów

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Maja i gabinet duchów" to druga część przygód rezolutnej dziewczynki, która pod nieobecność rodziców trafiła pod opiekę babci. Książka ma w sobie wiele humoru i ciepła oraz przypomina starszym i młodszym czytelnikom, że przyjaźń i współdziałanie mogą przezwyciężyć wszystkie strachy i trudności. Po wakacjach Maja nadal mieszka z babcią Irenką, kotem Rumiankiem oraz kanarkiem Pepe, ponieważ jej rodzice musieli zostać dłużej na Spitsbergenie, gdzie prowadzą badania nad klimatem. Dziewczynka wraz z poznanymi w poprzednim tomie przyjaciółmi z Ekipy Badaczy rozpoczyna naukę w piątej klasie. Okazuje się, że wychowawczynią Mai zostanie jej sąsiadka Marcelina, która do tej pory była piosenkarką. Szkoła mieści się w starej willi pełnej zakamarków. Choć wszystkie pomieszczenia w budynku są zagospodarowane, panuje w niej atmosfera tajemniczości. Na strychu przeznaczonym na bibliotekę i salę muzyczną słychać niecodzienne odgłosy. Czy pochodzą one od duchów? Nieustraszona Ekipa Badaczy postanawia to sprawdzić. Tymczasem dziarska babcia dziewczynki przygotowuje zespół taneczny Zumbeczki do konkursu talentów.
Maja i tajemnicza szuflada

Maja i tajemnicza szuflada

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Co skrywa tajemnicza szuflada? Dowiedzcie się tego wspólnie z Mają! Wciągające przygody dziewczynki, których autorką jest Agnieszka Krawczyk, zainteresują każde dziecko, które lubi odkrywać sekrety. Poznajcie Maję, rezolutną dziesięciolatkę, która przeprowadza się na jakiś czas do swojej babci, Irenki. Rodzice dziewczynki wyjeżdżają do Norwegii, by prowadzić badania naukowe na Spitsbergenie, jednak w domu babci wcale nie jest nudno. Maja otrzymuje dawny pokój swojej mamy i cieszy się pysznymi posiłkami, przygotowywanymi przez Irenkę. Dziewczynka poznaje również nowych przyjaciół. Jej najważniejszym zadaniem okazuje się jednak rozwiązanie zagadki znikających zegarów. Dowiedzcie się, jak zakończy się ta opowieść, sięgając po książkę "Maja i tajemnicza szuflada". Rezolutna dziesięciolatka zaprasza dzieci, do przeprowadzenia wspólnego śledztwa. Zobaczcie, co stoi za sprawą znikających zegarów i bawcie się doskonale podczas czytania pełnej ciepła opowieści, pokazującej, jak ważny jest czas, poświęcany najbliższym. Lekturę książki "Maja i tajemnicza szuflada" umilają pięknie wykonane ilustracje, których autorką jest Katarzyna Kołodziej.
Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli Wasze dzieci polubiły zwariowaną serię Koszmarny Karolek, to ta książka również im się spodoba! "Mali wredni wikingowie i Gbur Żelazna Czaszka" to drugi tom cyklu o przygodach Fangi i Tracha. Podczas czytania gwarantowane dobra zabawa i dużo śmiechu! Takich bliźniąt na próżno szukać gdzie indziej. Wojowniczy duch nie jest im obcy i nie boją się niczego. Nie zważają na żadne nakazy i robią to, na co mają akurat ochotę, czyli najczęściej rozrabiają. Tyle że pojawił się ktoś, kto już samym swoim wyglądem wzbudza przerażenie. To Gbur Żelazna Czaszka, najbardziej przerażający wiking stąpający po świecie. Jego ryk jest tak potężny i donośny, że może w jednej chwili zmieść dom z powierzchni ziemi. Ciągle też toczy on pianę z ust. Poza tym wygryza dziury w swojej tarczy. Najgorsze jest to, że wybudował sobie wychodek obok domu rodzeństwa! Jak pozbyć się kogoś takiego? Co można zrobić, żeby wykurzyć tego odrażającego potwora? Wystarczy, że pociechy dołączą do przygód bliźniąt i dowiedzą się, jak zakończyła się ta szalona historia. Mogą się przy tym spodziewać wielu wypełnionych humorem sytuacji!
Mali wredni wikingowie

Mali wredni wikingowie

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
"Mali wredni wikingowie" to błyskotliwy powrót twórczyni Koszmarnego Karolka! Życie wikinga jest bardzo trudne. Nic, tylko morskie wyprawy, napady i grabieże. A w dodatku jeszcze te wszystkie trolle, które trzeba tropić... Prawidziwy wiking jest wielki, silny i zły, a przynajmniej tak myślą wszyscy poza tą niewielką, ale bardzo zabawną gromadką, którą za chwilę Wam przedstawimy. Przed Wami bliźniaki Fanga i Trach. Nie straszne im żadne niebezpieczne przygody, ani (co trzeba przyznać) wszystkie zakazy, nakazy i dobre rady dorosłych. Flejka nie lubi się ani kąpać, ani czesać. Uważa, że jedna kąpiel w roku w zupełności wystarcza. Goldi wygląda na kogoś, kto absolutnie nie powinien należeć do paczki. To typ lizusowatej pannicy, ale przecież nikt inny nie potrafi lepiej wytropić śpiącego wśród skał trolla. A oto bohater, którego opiewać będą wszystkie sagi! Zakręcone Gacie ma już na swoim koncie morskiego smoka i najlepiej zna się na wszelkiego typu zbrojnych napadach. Teraz wszyscy razem muszą stawić czoła prawdziwemu wyzwaniu! "Mali wredni wikingowie" to książka zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Opowieść Franceski Simon tryska wprost łobuzerstwem i czarnym humorem. Tutaj nie ma czasu na nudę! Wartka akcja, błyskotliwe dialogi, powiedzonka, które z miejsca zapadają w pamięć i oni: jedyni w swoim rodzaju, do bólu zabawni i niepokonani... Oto ekipa spod ciemnej, północnej gwiazdy, która zaprasza Was w swoje szeregi!
Skandar i widmowy jeździec

Skandar i widmowy jeździec

12,95 zł   54,99 zł
Opis
Zamknij
Bohaterowie i jednorożce, jakich nigdy przedtem nie widzieliście! Jeszcze więcej magii żywiołów, powietrznych bitew i niesamowitych przygód w odlotowej kontynuacji światowego bestsellera. Marzenie Skandara się spełniło. Ma swojego jednorożca, ukończył pierwszy rok nauki w szkole dla jeźdźców, a w Orlim Gnieździe znalazł przyjaciół, którzy są dla niego jak rodzina. Nareszcie też wie, jaką magiczną mocą dysponuje. Jego życie jeszcze nigdy nie było takie ekscytujące! Co prawda łączy go z jednorożcem zakazany żywioł, który wszystkich przeraża, ale Skandar rozpoczyna drugi rok pełen wiary w siebie. Niestety na Wyspie zaczynają umierać dzikie jednorożce, a nasz bohater staje się głównym podejrzanym. Aby udowodnić swoją niewinność i powstrzymać kataklizmy niszczące Wyspę, Skandar musi odkryć pewną mroczną tajemnicę… Czy zdoła tego dokonać, zanim dla życia na Wyspie będzie za późno? Odwiedź ze Skandarem tajemniczą Wyspę! Być może czeka tam na ciebie twój jednorożec?
Wilczerka

Wilczerka

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, BRATERSTWO Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów” i „Odkrywcy”, o przygodach Fieodory, nieustraszonej dziewczynki, która mieszka w lasach Syberii, w połowie października ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K. Tym razem autorka przenosi czytelnika w przeddzień rewolucji, w zaśnieżone lasy Rosji, gdzie w maleńkiej chatce mieszkają Fieodora i jej matka. Fieodora uczy się, jak sprawiać, by oswojone wilki mogły powrócić do swojej dzikiej natury. To ważne zadanie: ludzie tutaj mówią, że ten, kto zabije wilka, zabija siebie samego, a w domach arystokratów pełno jest oswojonych zwierząt, które gdy stają się niebezpieczne, są odsyłane do lasu. Pewnego dnia wojska carskie pod dowództwem generała Rakowa palą dom Fieo, a jej matkę zabierają do niewoli. Dziewczynka będzie musiała znaleźć sposób, by uwolnić matkę z petersburskiego więzienia… Jej jedyną pomocą jest młody chłopak Aleksiej i wierne wilki. „Wilczerka” to wyjątkowa, pięknie ilustrowana opowieść o sile miłości i przyjaźni, lojalności, o wierności sobie i swoim ideałom, a także wolności, która jest najcenniejszą wartością.
Inspektor Parma i afera środowiskowa

Inspektor Parma i afera środowiskowa

13,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo? Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi. Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka.
Inspektor Parma i przestępstwa w sieci

Inspektor Parma i przestępstwa w sieci

13,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Szukasz dobrej i ciekawej książki detektywistycznej dla swojego dziecka? "Inspektor Parma i przestępstwa w sieci" to trzecia część przedstawiająca przygody niezwykłego duetu. Młode osoby mogą liczyć na ciekawą akcję, nie zabraknie przy tym mądrego przekazu! Szykuje się wielka afera. Jej tropem podążają świnka Parma i szczur Szperek. Problem jest duży. Okazuje się, że ktoś ma zamiar zniszczyć elektrownię w Jagodnie. Jeśli nie zostanie zapłacony stumilionowy okup, miastu grozi całkowity paraliż. Intrygujące jest również to, że mieszkańcy niczym zahipnotyzowani wpłacają pieniądze na nieznane nikomu konto. Parma i Szperek mają trudne zadanie do wykonania. Muszą uratować przed tajemniczym wrogiem miasto, a nawet cały kraj. Czy możliwe jest, że przeciwnikiem jest internet? Może i naprawdę jest tak, że nowe technologie są złe i zmieniają ludzi w zombie uzależnione od smartfonów? Detektywistyczny duet ponownie zabierze się za śledztwo związane z poważnymi sprawami. Inspektor Parma i jej asystent Szperek zajmowali się już zdrowym żywieniem i ekologią. Tym razem podczas czytania książki dzieci poznają plusy i minusy nowych technologii oraz mediów społecznościowych. Dzięki temu uświadomią sobie dobre i złe strony korzystania z osiągnięć techniki. Ciekawa treść łączy się z wartościowym przekazem, co ma duże znaczenie.
Inspektor Parma i spisek żywnościowy

Inspektor Parma i spisek żywnościowy

19,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Czy wiecie, co się kryje w waszym jedzeniu? Jest takie miasteczko, zupełnie niepodobne do innych, którego mieszkańcy bardzo dbają o to, by ich dieta była zdrowa i pożywna. Nie jest to wcale takie proste: sąsiednie miejscowości, Buły Wielkie i Parówy Niżne, dają zły przykład, a z ukrycia działają złowrogie siły… Na szczęście Jagodno ma swoich obrońców. Przy Boczkowej 23 działa biuro detektywistyczne Parma i Partnerzy, w którym urzędują inspektor Parma i jej wierny pomocnik Szperek. Detektywi rozpoczynają śledztwo i ruszają na pomoc mieszkańcom miasteczka, którym zagraża podejrzana substancja. Jaką rolę w tej historii odgrywa demoniczny doktor Truj i jakimi motywami kierują się przestępcy? Dzięki śledztwu dowiemy się, co to takiego sztuczne barwniki i aromaty, konserwanty, spulchniacze pieczywa oraz dlaczego jedzenie czasami tylko przypomina jedzenie…
Dachołazy

Dachołazy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Wszyscy myślą, że Sophie jest sierotą. Rzeczywiście, nie potwierdzono, aby jakakolwiek kobieta ocalała z wraku, który opuściła Sophie, dryfując w futerale po wiolonczeli przez kanał La Manche. Sophie jednak pamięta widok matki wzywającej pomocy. Jej opiekun mówi, że to niemal niemożliwe, aby jej matka wciąż żyła, jednak "niemal" oznaczało, że taka możliwość istniała. Dlatego kiedy nadszedł list z opieki społecznej, z którego wynikało, że grozi jej sierociniec, Sophie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Uciekła do Paryża, aby odnaleźć matkę, wyposażona w jedną jedyną wskazówkę - adres lutnika, który wykonał wiolonczelę. Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej odnaleźć mamę? Książka - zwycięzca nagrody "Blue Peter Book Award", "Waterstones Children's Book Prize" oraz nominowana do nagrody "CILIP Carnegie Medal". Porównywana do Roalda Dahla lub Evy Ibbotson, książka Katherine Rundell "Dachołazy" łączy w subtelny sposób świat fantazji i historycznej fikcji, z wyrafinowaną prozą poetycką i żywymi obrazami, która zachwyci czytelników w wieku od 7 do 80 lat. Czytelnicy, którym przypadły do gustu książki z serii Lemony Snicket, pozycje Ellen Potter, Cornelii Funke czy Sally Gardner, nie mają wyboru - muszą sięgnąć po literaturę Katherine Rundell. Phillip Pullman, autor "Złotego kompasu" zachwycił się autorką i stwierdził, że ma niezwykłą wyobraźnię. O autorce Katherine Rundell spędziła dzieciństwo w Afryce i Europie. Po obronie doktoratu na temat Johna Donne'a, stała się pisarką na pełen etat. Wykłada także w college'u All Souls w Oxfordzie. Tam też bada literaturę renesansu, a w nocy wspina się na dachy starych budynków. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień, między innymi Nagrodę Literatury Dziecięcej Waterstones i Blue Peter Book Award.
Odkrywca

Odkrywca

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Każdy człowiek na ziemi jest odkrywcą! Połączenie "Indiany Jonesa" i filmu "Odlot' - jedna z najbardziej fascynujących książek roku - Spectator Książka piękna jak puszcza, którą z taką miłością opisuje. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie dziecka, które się nią nie zachwyci – The Independent Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów”, o przygodach czwórki dzieci w Puszczy Amazońskiej już w marcu ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K. "Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić" - mówi stare porzekadło. Fred zawsze marzył, by zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i dowódców wypraw, o których czytał i których podziwiał. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w Puszczy Amazońskiej, nagle jego marzenie może się spełnić. Wraz z Con, Lilą i Maxem, którzy przeżyli katastrofę, musi poradzić sobie w dżungli, korzystając z wiedzy, którą zdobył dzięki lekturze przygodowych książek i znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu. Przerażone, głodne dzieci, które są od niego niewiele młodsze, bardzo liczą na jego wiedzę i zmysł przetrwania. Ale czas prawdziwej próby dopiero ma nadejść... Wyjątkowa opowieść o sile przyjaźni i lojalności, o wierności sobie i swoim ideałom, a także o miłości do natury i potrzebie jej ochrony. Autorka pracując nad książką odwiedziła Amazonię, toteż powieść jest niezwykle realistyczna - przenosimy się z bohaterami do serca dżungli i wraz z nimi przeżywamy niezwykłe przygody – budujemy tratwę, wspinamy się na drzewa i uciekamy przed aligatorem. Ta rzeczywistość zapiera dech w piersiach, a mistrzowskie tłumaczenie dopełnia dzieła. Witaj, przygodo! Katherine Rundell jest laureatką nagród „Blue Peter Book Award”, „Waterstones Children's Book Prize” oraz była nominowana do „CILIP Carnegie Medal” i do Nagrody Guardiana za powieść dziecięcą. „Odkrywca” przyniósł jej Boston Globe Horn Book Award i Costa Award dla najlepszej książki dziecięcej. Philip Pullman, autor „Złotego kompasu”, orzekł, że Rundell jest pisarką „o wyjątkowej wyobraźni, bezsprzecznie W PIERWSZEJ LIDZE”. Książkę przeczytała jako pierwsza Justyna Bednarek, bestsellerowa autorka wydawnictwa, na której powieść zrobiła wielkie wrażenie: Wszyscy o tym marzymy: oderwać się od naszego poukładanego życia i wskoczyć w sam środek fantastycznej przygody. Tak żeby było trochę strasznie, trochę groźnie, ale też żeby można było odkryć coś pięknego i jeszcze znaleźć skarb. Bohaterowie „Odkrywcy" – Fred, Con, Lila i Max mają to niesamowite szczęście. Dołączają tym samym do innych znanych szczęściarzy – na przykład Dzieci Kapitana Granta czy Jima Hawkinsa z Wyspy Skarbów. Książka wymarzona dla złaknionych przygód młodych czytelników napisana nowocześnie i wartko, pozostawia w nas przesłanie, że doświadczanie świata jest dużo ciekawsze, niż siedzenie godzinami przy komputerze. I że głaskanie prawdziwego ptasznika (jest dość niegroźny) jest jednak fajniejsze, niż trzecia godzina gry w strzelankę. Ta książka to podróż, z której każdy wróci trochę odmieniony. Serdecznie polecam!
Ella Zaklęta

Ella Zaklęta

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Jeśli masz w domu małą księżniczkę, którą fascynuje świat magii, wróżek i tajemniczych przygód, nie czekaj dłużej! "Ella zaklęta" to idealna książka dla każdej dziewczynki. Piękna, wzruszająca opowieść o pokonywaniu przeciwności losu i poszukiwaniu siebie. Uczy cierpliwości i wzmacnia wiarę we własne siły, tak potrzebną dorastającym dziewczynkom. Główna bohaterka książki, Ella, w dniu swoich urodzin otrzymuje od wróżki pewien niezwykły dar, nie wie jeszcze, że ten wkrótce stanie się jej przekleństwem. Za sprawą "daru" bezwzględnego posłuszeństwa bohaterka od tej pory musi wykonać każde polecenie i spełniać wszystkie żądania, nawet te, które zupełnie się jej nie podobają. Po śmierci ukochanej matki Elli, ojciec posyła dziewczynkę do szkoły z internatem dla panienek z dobrych domów. Tam dziewczyna poznaje gorzki smak brzemienia, jaki za sprawą szalonej wróżki Lucyndy przyszło jej dźwigać. Zmęczona wpływem magicznej mocy postanawia odszukać wróżkę i zmusić ją, aby ta odwróciła niefortunne zaklęcie. Bohaterka wyrusza w nieznaną krainę pełną elfów, magicznych jednorożców i groźnych ogrów, by odzyskać upragnioną wolność. Wkrótce na swojej drodze spotyka tajemniczego księcia - nie wie, że niebezpieczne osoby z jego otoczenia będą chciały wykorzystać jej posłuszeństwo. Podążając wraz z Ellą śladami wróżki, towarzysząc jej w niezliczonych przygodach i czasami niebezpiecznych sytuacjach, można utożsamić się z bohaterką i zastanowić "czy na pewno zawsze słucham siebie?". Ella podąża za głosem serca, choć zawsze musiała być posłuszna, lepiej niż inni wie, co jest dobre, a co nie. Walczy o prawo do decydowania o sobie samej, bez względu na konsekwencje. Amerykańska pisarka Gail Carson Levine zachwyca miłośników literatury młodzieżowej. Autorka kreuje silne, niezależne bohaterki, które niestrudzenie poszukują własnej drogi. Akcja jej powieści rozgrywa się w tajemniczym świecie magii, niezwykłych stworzeń i czyhających niebezpieczeństw. "Ella zaklęta" doczekała się ekranizacji w postaci filmu o tym samym tytule, z Anne Hathaway w roli głównej.
Dwie księżniczki z Bamarry

Dwie księżniczki z Bamarry

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Dwie księżniczki z Bamarry, Addie i jej starsza siostra Meryl, bardzo się od siebie różnią: Addie jest nieśmiała i boi się wszystkiego, a Meryl jest odważna i zapowiada, że uwolni królestwo od gryfów, ogrów i straszliwej choroby – Szarej Śmierci. Według przepowiedni lekarstwo znajdzie się, kiedy tchórze staną się odważni, a na całą Bamarrę spadnie deszcz. Siostry bardzo się kochają. Gdy Meryl zachoruje, to lękliwa Addie wyruszy na wyprawę, od której zależy życie jej siostry. Wyposażona w siedmiomilowe buty, magiczną lunetę, zaklęty obrus i pelerynę niewidkę, wyruszy w poszukiwaniu lekarstwa. Czy wystarczy jej odwagi, by zmierzyć się ze straszliwym smokiem i złośliwymi widmami?
Zaginiony Ollie

Zaginiony Ollie

14,45 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Dla dzieci - magiczna opowieść o tajemniczym świecie zabawek. Dla rodziców - wzruszający powrót do czasów dzieciństwa. Malutkiemu Billy'emu mama uszyła przytulankę, pluszowego królika o imieniu Ollie. Od samego początku stał się on wyjątkową zabawką, najlepszym przyjacielem chłopca, jego powiernikiem i ulubieńcem. Tam, gdzie jest Billy, tam jest i Ollie. Nigdy się nie rozstają i razem poznają świat. Ale bycie ukochaną zabawką to nie tylko przywilej, ale i niebezpieczeństwo. Bo są zabawki, które nie zostały ulubieńcami dzieci. Tak jak klaun Zozo, którego nikt nigdy nie wybrał i nikt nigdy nie polubił. Dlatego Zozo jest ponury, groźny i zły. Wszystkich nie lubi i prześladuje inne zabawki. Pewnego dnia wydarza się nieszczęście. Ollie się zgubił! Ollie został porwany! Billy musi być naprawdę dzielny i jak najszybciej go odnaleźć. To trudne i niebezpieczne zadanie, spotka go wiele przygód i nie wszystkie będą przyjemne. Czy uda mu się uwolnić małego przyjaciela z łap nikczemnego Zozo i jego bandy? Cudownie zilustrowana, poruszająca i ciepła opowieść dla dzieci i dorosłych, która wzruszy każdego, kto kiedykolwiek stracił ukochaną zabawkę.
Złodziejaszki

Złodziejaszki

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Pozwól, żeby rezolutne “Złodziejaszki” skradły serce Twojego dziecka. Sięgnij po humorystyczną i poruszającą książkę o przygodzie, miłości i lojalności. Jak wiele można zrobić dla ukochanej rodziny i najbliższych przyjaciół? Vita Marlowe wyrusza w fascynującą podróż do Nowego Jorku. Musi pokonać ocean, aby dostać się do swojego dziadka, który wiele ją nauczył. To dzięki niemu potrafi tak celnie rzucać, niemal zawsze trafiając w sam środek celu. Na miejscu jej radość nieco maleje, kiedy odkrywa smutną historię swojego dziadka. Padł ofiarą oszustwa, tracąc swój piękny dom, zajęty teraz przez znanego naciągacza, Victora Sorretore. Trudny okres i tragiczna historia złamały dziadka, który po raz pierwszy życiu całkowicie się poddał, tracąc chęci do życia. Vita początkowo jest bezradna, ale szybko zabiera się do działania, pokonując własne słabości. Układa staranny plan i dba o każdy jego szczegół. Teraz pozostało zebrać drużynę, będącą w stanie spełnić niezwykłe wymagania. Niebawem dołącza do niej dwójka cyrkowców - Samuel, będący akrobatą, Akradij, który potrafi oswajać zwierzęta, a także urocza złodziejka, Silk, zajmująca się kradzieżą kieszonkową. Wyjątkowa czwórka dopracowuje szczegóły planu, dostosowując je do swoich możliwości, a wspólnie spędzony czas zacieśnia łączące ich więzi. Co kombinują młode złodziejaszki? Czy zdołają odzyskać dom dziadka i przywrócić jego chęci do życia?
Wyniosła i przyjaciele

Wyniosła i przyjaciele

11,95 zł   29,90 zł
Opis
Zamknij
Dowcipne i pełne humoru, a jednocześnie niosące dużą dawkę wiedzy opowiadania o owadach. Śledzimy przygody nieco zarozumiałej wszędobylskiej muchy Wyniosłej, pająka skakuna Bajdorka, trzmiela Bombusa, pasikonika Oktawy, pięknych motyli, ważek i chrząszczy, a przy tym poznajemy ich charakterystyczne cechy, zwyczaje, upodobania oraz grożące im niebezpieczeństwa. Po lekturze tej książki innymi oczami spojrzymy na muchę czy pająka!
Strasznie fajna wichura

Strasznie fajna wichura

11,25 zł   32,90 zł
Opis
Zamknij
Historia Alicji, która podczas szalejącej za oknem wichury zostaje nagle całkiem sama w zupełnej ciemności. W domu pojawia się jednak dziwny gość – Ptak Elek, czarny jak noc za oknem, odziany w krótkie spodenki w paski i gadający wierszem. Ptaszysko stawia przed Alicją trudne zadania. Czasem brzmią one zawile jak łamigłówki i samo ich rozszyfrowanie jest dla Ali nie lada wyzwaniem. Zadania te wypełniają Alicji czas i prowadzą do szczęśliwego finału. Po tej przygodzie nic nie będzie dla dziewczynki takie samo jak przedtem – mówiąc szczerze, wszystko będzie dużo, dużo lepsze. Zadziałają czary, ale takie... domowej roboty, dostępne każdemu, kto wierzy w moc odwagi, miłości i przyjaźni.
Patykopies chce hot doga

Patykopies chce hot doga

9,55 zł   24,90 zł
Opis
Zamknij
Patykopies i jego przyjaciele powracają! Są coraz bardziej głodni i mają niebywałą wręcz chęć na hot dogi. Co za szczęście, że wiedzą, gdzie się je sprzedaje! Ale jak odwrócić uwagę sprzedawcy i co zrobić, kiedy pojawi się kolejne głodne zwierzę? W brzuchach burczy coraz bardziej… Znakomicie opowiedziana historia, a zilustrowana, cóż… Autor wprost wyznaje, że psów to ON rysować nie umie! Dlatego Patykopies wygląda tak, jak wygląda, ale za to w książce znajdziecie całe mnóstwo innych zabawnych rysunków i żartów.
Patykot. Koty w mieście

Patykot. Koty w mieście

9,55 zł   24,90 zł
Opis
Zamknij
Patykot idzie gdzieś, gdzie jeszcze nigdy nie był – do mieszkania swojej kociej przyjaciółki. Jest tam wszystko, co tylko kot może sobie wymarzyć – okruchy pączków w zlewie i fantastyczny widok z okna. Ale przez okno widać też coś niepokojącego: ktoś jest w poważnym niebezpieczeństwie! To Hazel, która robi najpyszniejsze bajgle na świecie. Patykot staje przed ogromnym wyzwaniem przeprowadzenia misji ratunkowej. Wykorzysta do tego swoją wielką inteligencję i jeszcze większy apetyt Edyty. Ale czy biedna Hazel wytrzyma wystarczająco długo, aby doczekać się kocich ratowników?
Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron

Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron

10,55 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Pola jest młodą czarownicą z wieloma problemami: jej tata jakiś czas temu zmarł, mama jest wciąż smutna, jej siostra okropna. Na domiar złego dziewczyna nie umie nawet dobrze czytać! Ma jednak dobrego przyjaciela, maszkarona Bustera - problem w tym, że czarownice i maszkarony nie mogą się przyjaźnić. Każdy wie, że maszkarony nie bawią się z czarownicami, a czarownice z maszkaronami - mimo to Pola i Buster byli najlepszymi przyjaciółmi od zawsze. Ostatnio jednak rodzice powiedzieli im, że są już zbyt duzi na wspólną zabawę. Pewnego dnia na szkolnej wycieczce do muzeum, Pola zauważa, że jest tam również klasa potworów. Buster macha do Poli, ale ta ignoruje go, gdy jest z kolegami z klasy. Pola i Buster nie mogą być przyjaciółmi ze względu na to, że potwory i czarownice się nie dogadują. Ich przyjaźń jednak jest silniejsza od odwiecznej tradycji. Oprócz przeciwieństw losu stojących na drodze przyjaźni, czytelnicy śledzą również zmagania Poli z rzeczywistością szkolną. Bez względu na to, jak bardzo się stara, młoda czarownica po prostu nie potrafi robić tego, co robią inne czarownice w jej wieku; popełnia wiele błędów, a jej zaklęcia są pomieszane. Z pewnością nie pomaga w tym fakt, że jej starsza siostra jest dla odmiany czarownicą wprost idealną. "Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron" to zachwycająca i zabawna historia dla czytelników w niemal każdym wieku, która porusza szereg złożonych zagadnień typowych dzieci i młodzieży, takich jak zastraszanie, presja ze strony rówieśników, podejmowanie ryzyka, przyjaźń, lojalność, indywidualizm czy bycie wiernym swoim ideałom. Sally Rippin jest popularnym prezenterem w szkołach i na festiwalach literackich, zarówno w Australii, jak i za granicą. Jest także ambasadorem w centrum kreatywnego pisania 100 Story Building dla zmarginalizowanej młodzieży i mentorem wielu wschodzących pisarzy i ilustratorów.
Królewna chomik. Myszy i magia

Królewna chomik. Myszy i magia

10,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Zróbcie miejsce na półce dla niefalbianiastej królewny! Królewna Harriet nie jest typową damą w opałach! Po pierwsze jest chomikiem! A po drugie lubi walczyć ze smokami czy skakać z klifów, czym doprowadza rodziców na skraj obłędu. Mimo że Harriet nie jest już niepokonana (teraz jest już „tylko bardzo, bardzo uparta”), nadal poszukuje przygód. Ale czy jest w stanie uratować dwanaście tańczących mysich królewien, kiedy przed nią już tylu zawiodło? Królewna Harriet nie lubi czesać włosów, śpiewać duetów z leśnymi zwierzętami ani żadnych innych zajęć typowych dla królewien. Teraz, zaledwie kilka tygodni po unicestwieniu klątwy z pierwszej części serii („Harriet Niepokonana”), pragnie nowego wyzwania. Kiedy pojawia się wróżka, potrzebująca jej pomocy w królestwie myszy, Harriet nie zastanawia się długo. Dowiaduje się o zaklętych dwunastu mysich królewnach, które muszą tańczyć całą noc, każdej nocy! Harriet przybywa na zamek uzbrojona w poncho niewidkę. Musi się dowiedzieć, co zmusza królewny do tańca i złamać klątwę, zanim będzie za późno. Królewna chomik to wypełniona akcją, niezwykle zabawna, komiksowo-hybrydowa seria, pełna girl power i nowych, pokręconych baśniowych motywów dwukrotnej laureatki Nagrody Hugo.
Patykopies

Patykopies

9,55 zł   24,90 zł
Opis
Zamknij
Poznajcie swojego nowego najlepszego przyjaciela: oto Patykopies! Doprowadzi was do śmiechu, doprowadzi was do łez i sprawi, że poczujecie się okropnie… głodni! Oto bowiem Patykopies wyrusza w żmudną wędrówkę w poszukiwaniu idealnego hamburgera. Nie będzie łatwo! Znakomicie opowiedziana historia, a zilustrowana, cóż… Autor wprost wyznaje, że psów to on rysować nie umie! Dlatego Patykopies wygląda tak, jak wygląda, ale za to w książce znajdziecie całe mnóstwo innych zabawnych rysunków i żartów. Tom Watson mieszka w Chicago z żoną, córką i synem. Nietrudno się domyślić, że ma też psa. Na początku swojej kariery Tom pracował w polityce, w tym jako rzecznik prasowy gubernatora Ohio. Czas Toma w polityce uświadomił mu bardzo ważną rzecz: dzieci są mądrzejsze od dorosłych, dlatego o wiele bardziej zabawne i satysfakcjonujące jest pisanie dla nich książek niż przemówień dla dorosłych.
Wielki napad na mózg

Wielki napad na mózg

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Przygoda pędząca jak ekspres i niemożliwa jak trolle w twojej kuchni! Suzy nie może się doczekać powrotu do Unii Miejsc Niemożliwych i jazdy Niemożliwym Ekspresem Pocztowym. Ale kiedy dowiaduje się o nikczemnym planie zniszczenia Trollowic przez podejrzanego i nieoczekiwanego złoczyńcę, postanawia oczywiście pomóc przyjaciołom. Muszą pędzić od magicznych światów chmur do sekretnych jaskiń, aby złapać winowajcę, zanim Trollowice upadną… Ekscytująca, pełna wyobraźni szalona przejażdżka, która na nawet minutę nie zwalnia. - Robin Stevens, autorka serii książek Zbrodnia niezbyt elegancka
Kategoria książek Literatura dla dzieci skierowana jest do najmłodszych czytelników, którzy już nie tylko potrafią czytać, ale też chętnie zapoznają się z dłuższymi opowieściami. Powieści dla dzieci często opowiadają o przygodach bohaterów, którzy przeżywają niesamowite przygody i odkrywają tajemnicze miejsca. Książki te często zawierają elementy fantasy, a ich bohaterowie posiadają magiczne moce lub spotykają fantastyczne stworzenia. Powieści te nie tylko bawią i fascynują, ale także uczą ważnych wartości, takich jak przyjaźń, szacunek dla innych, odwaga czy wytrwałość. Wśród autorów tworzących powieści dla dzieci znajdują się zarówno polscy pisarze, jak i ci z zagranicy, a ich książki są często ilustrowane, co dodaje im dodatkowego uroku.
1 2

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry