Strona główna

Nowości

Pasja życia

Pasja życia

59,90 zł 24,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj jedną z najważniejszych postaci w historii sztuki. Zbeletryzowana biografia Vincenta van Gogha "Pasja życia" pióra Irvinga Stone'a pozwala poznać holenderskiego postimpresjonistę w niemalże namacalny sposób. Biografia niedocenianego za życia holenderskiego malarza to jedna z najbardziej emocjonujących i pełnych pasji do sztuki historii. Vincent van Gogh, nazywany również "męczennikiem sztuki", to postać, której losy i obrazy poruszają nie tylko krytyków sztuki oraz jej adeptów, ale również zwykłych ludzi. Irving Stone w doskonały sposób zdołał uchwycić piękno i zaangażowanie holenderskiego artysty. Dzięki temu "Pasja życia" daje niepowtarzalną okazję, aby poznać bliżej osobę genialnego malarza, która na kartach książki niemalże ożywa. Wraz z Vincentem van Goghiem wybierz się w podróż pełną impresjonistycznych obrazów i przekonaj się, co tak naprawdę skrywał w sobie niespokojny duch malarza, który zdołał zachwycić świat dopiero po śmierci.
Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Żyj zgodnie z fazami Księżyca

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Czy zauważasz w swoim życiu takie dni, w których jesteś poddenerwowany bez żadnego powodu? Masz takie dni, kiedy nic Ci nie wychodzi? Wiesz, że na te sytuacje wpływa Księżyc? Koniecznie zajrzyj do publikacji "Żyj zgodnie z fazami Księżyca" autorstwa Kirsty Gallagher i poznaj niesamowite działanie Księżyca na samopoczucie człowieka! Książka "Żyj zgodnie z fazami Księżyca" opisuje magiczne właściwości Księżyca, które każdy z nas może wdrożyć w swoje życie. Księżyc jest przedmiotem zainteresowań ludzi od wieków. Wielokrotnie był badany, ludzie pierwotni czcili go, był wykorzystywany do pomiaru czasu, a także określano przy jego pomocy prognozy pogody. Do naszych czasów uważa się, że fazy księżyca mają wpływ na wiele aspektów w życiu człowieka. W publikacji zawarte są podstawy astrologii, przedstawione są rozmaite techniki oraz praktyki, które umożliwiają wykorzystać niezastąpioną mądrość Księżyca w życiu każdego człowieka. Ponadto autorka książki udowadnia, iż cały czas zmieniające się fazy Księżyca, pozwalają człowiekowi zrozumieć lepiej siebie oraz uporządkować trudne sprawy życiowe. Dzięki książce nauczysz się dbania o siebie, zwiększysz ufność wobec świata i ludzi, dostrajania własnych emocji, odzyskasz wewnętrzną siłę, zbudujesz emocjonalne więzi z naturą oraz innymi ludźmi, a także zrealizujesz własne marzenia.
Polskie aktorki filmowe na emigracji

Polskie aktorki filmowe na emigracji

49,90 zł 23,95 zł
Opis
Zamknij
Wrzesień 1939 roku był dla wielu gwiazd polskiego filmu przedwojennego ostatnim aktem w ich karierze. W obliczu zupełnie nowej dramatycznej rzeczywistości niemało artystów zdecydowało się na emigrację. Tam zderzyli się z prozą życia, daleką od tej w przedwojennej Polsce. Niestety, niemal wszyscy odeszli w zapomnieniu tysiące kilometrów od ojczyzny.
Tradycje polskiego stołu

Tradycje polskiego stołu

60,00 zł 29,95 zł
Opis
Zamknij
Kolejna książka z serii "Ocalić od zapomnienia" poświęcona jest tradycjom polskiego stołu i spiżarni. Znajdziemy w niej charakterystykę tradycyjnych polskich produktów spożywczych, tzn. takich, które mają wielopokoleniowa historie i niekiedy są jeszcze wytwarzane na małą skalę w gospodarstwach domowych lub niewielkich zakładach wytwórczych. Produkty takie są fundamentem pożywienia i tradycji kulinarnych. W książce znajdują się oczywiscie dopełniające całość przepisy na wybrane potrawy staropolskie: chleb, żur, pierogi, gołąbki, nalewki, ciasta. Odrębny rozdział autorka poświęciła przetwórstwu domowemu i zapasom, które były świadectwem gospodarności i sztuki kulinarnej pani domu. Znajdziemy też przykładowe staropolskie jadłospisy. Książka może być wręcz poradnikiem dla każdej gospodyni, dla której istotna jest tradycja. Obecnie przywoływane z przeszłosci technologie, tradycyjne produkty, przepisy i potrawy to prawdziwe skarby, które staja sie chlubą dobrej ambitnej kuchni domowej, oryginalnej restauracji, a nawet wizytówka regionu. Książka, jak wszystkie pozostałe z tej serii, jest bardzo bogato ilustrowana.
W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

54,90 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
"W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków" to książka opisująca życie i relacje rodzeństw, z których jedno z dzieci żyło zawsze w cieniu tego drugiego... W każdym domu - rodzinie, relacji zdarzają się kłótnie i nieporozumienia. To one jednak również budują nasz obraz siebie oraz to, jak odbieramy świat. Czy popularne, sławne czy genialne rodzeństwo może być dla kogoś problemem? "W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków" to książka, która odkrywa wiele tajemnic! Bronisława przez całe życie z oddaniem pomagała Marii Skłodowskiej-Curie. Ludwika Chopin do ostatniej chwili siedziała przy łóżku umierającego brata. Ale Izabela Boznańska nie kryła złości i tego, że nienawidziła sukcesu Olgi. Jednocześnie przez to nienawidziła samej siebie. Mimo to w tajemnicy pomagała siostrze, nie mogąc wytłumaczyć sobie, dlaczego tak właściwie to robi. Widzimy jednak, że życie pisze różne scenariusze i relacje nigdy nie są jednoznacznie dobre lub złe. Bez wątpienia jednak życie w cieniu słynnego brata lub siostry przynosi wiele problemów i nie raz wystawia nas na próbę. Nic dziwnego, jeśli w rodzinie nikt nie był w stanie przyćmić blasku bijącego od tego drugiego: lepszego, genialnego, utalentowanego? Czy jednak oznacza to, że reszta rodzeństwa nie miała tych cech? A może świadomie ustąpiła, aby pozwolić bratu lub siostrze na spełnianie marzeń? Ewa Jałochowska jest polską pisarką. Przez kilka lat pracowała jako redaktor w dziale kultury Redakcji Internetowej Polskiego Radia. Swoje teksty o sztuce i kulturze publikowała również w "Tygodniku Powszechnym", "Wiedzy i Życiu" oraz portalu tygodnika "Polityka".
Ten, którego zatrzymam. Tom 4. Bishop Brothers

Ten, którego zatrzymam. Tom 4. Bishop Brothers

49,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Jackson jest dziki, nieobliczalny i pewny siebie. Typowy playboy. W głębi duszy skrywa jednak prawdziwe uczucia do tej jedynej, która skradła jego serce W dniu ślubu z Trentem, na kilkanaście minut przed ceremonią, Kiera znajduje w torebce miłosny list od Jacksona. Kocha ją od czasu, gdy był nastolatkiem, ale sądzi, że nie jest dla niej wystarczająco dobrą partią, bo ona zasługuje na kogoś, kto rzuci jej świat do stóp. Kiera uświadamia sobie, że nie może wyjść za Trenta. Na oczach zgromadzonych gości ucieka, zostawiając oniemiałego pana młodego. Chce odszukać Jacksona, chce mu wygarnąć, dlaczego czekał z wyznaniem tak długo. Jest na niego wściekła. Dlaczego podrzucił ten list w dniu jej ślubu? Odnajduje go w ich sekretnej kryjówce na ranczu. Zaskoczony Jackson twierdzi, że list napisał kilka miesięcy wcześniej, i nie wie, jakim cudem teraz trafił on do torebki Kiery. Po szokującym incydencie ślubnym Trent wyrzuca rzeczy niedoszłej małżonki przed dom i wysyła jej zjadliwego esemesa. Nie chce jej znać. Kiera zamieszkuje u rodziców. Jest szczęśliwa, że rozstała się z Trentem. Spotyka się Jacksonem. Czy on będzie tym jedynym na całe życie? Tym, którego zatrzyma?
Słynne procesy II Rzeczypospolitej

Słynne procesy II Rzeczypospolitej

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Sceny z sali rozpraw przesuwają się przed oczami niczym kadry z prawniczego thrillera – publiczność szturmuje budynki sądów, polityka i zbrodnia rozpalają emocje, prasa podgrzewa nastroje, a adwokaci wygłaszają płomienne mowy. Na ławie oskarżonych wrogowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej: dezerterzy, malwersanci, mordercy i szpiedzy. Niezwykły sądowy spektakl. Dzięki mistrzowskiej narracji autorki czytelnik ma wrażenie, że znalazł się w samym centrum wydarzeń. Że oto uczestniczy w głośnych procesach II Rzeczypospolitej. Na ławie oskarżonych m.in.: Michał Rola-Żymierski, Eligiusz Niewiadomski, Jerzy Sosnowski. W rolach oskarżycieli i obrońców – tuzy ówczesnej palestry. W ławach dla publiczności – żywiołowe reakcje na zeznania świadków czy prokuratorskie wystąpienia. Słychać szmery, krzyki, wrzenie albo zapada martwa cisza... Zbiór reportaży ukazujących lata 20. i 30. ubiegłego wieku przez pryzmat sali sądowej to lektura fascynująca i skłaniająca do refleksji.
Słodki twardziel. Tom 8. Rock Chick

Słodki twardziel. Tom 8. Rock Chick

49,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Przyjemny powrót do emocjonującej serii książkowej "Rock Chick". Poznaj historię kolejnej pary bohaterów i zobacz, jak potoczą się ich losy, a także kto odnajdzie szczęście. "Słodki twardziej" to ósmy już tom powieściowego cyklu obyczajowego "Rock Chick". Tym razem oczy wszystkich skupiają się na Ally Nightngale, a także Renie Zano. Dziewczyna, choć należy do Rock Chicks, nosi w sercu pewne sprawy, które trzyma w sekrecie przed wszystkimi. No, prawie. Powiernikami jej tajemnic są Darius Tucker, przyjaciel zasługujący na szczególne względy z powodu wieloletniego stażu, a także Ren Zano, mężczyzna, w którym Ally się zakochała. I choć Darius nie ma żadnych problemów z tym, by po raz kolejny wesprzeć swoją przyjaciółkę, w zachowaniu Rena pojawia się lekkie zawahanie. Co zrobi Ally? Czy zdecyduje się poświęcić to, na czym jej zależy, by zdobyć serce wybranego mężczyzny i miłość, na którą przecież tak bardzo zasługuje? A może Zycie napisało dla niej zupełnie inny scenariusz, a niespodzianka, jaka ją czeka, okaże się prawdziwym wybawieniem?
Pałac Północy. Tom 2. Trylogia mgły

Pałac Północy. Tom 2. Trylogia mgły

37,00 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz powieści utrzymane w mrocznym klimacie i niezwykłe historie pełne tajemnic, koniecznie sięgnij po bestsellerową książkę "Pałac Północy" z cyklu Trylogia Mgły. Czy zwyczajna młodzież zdoła przetrwać nadchodzący koszmar? W 1932 roku Ben i jego przyjaciele skończyli 16 lat. Oznaczało to, że musieli opuścić dom dziecka w Kalkucie, odnaleźć własną drogę i samodzielnie walczyć o przetrwanie w bezlitosnym świecie. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że opuszczenie ośrodka będzie wiązało się z rozstaniami. Każdy pójdzie własną drogą. Z tego powodu postanowiono zorganizować pożegnalną imprezę. To właśnie na niej Ben poznał Sheerę. Był to początek przerażającej historii. W Pałacu Północy mieściła się siedziba tajnego stowarzyszenia złożonego przez Bena i jego przyjaciół. To właśnie tam Sheera podzieliła się tragiczną historią swojej rodziny, a chłopcy od razu postanowili pomóc w odnalezieniu legendarnego domu z opowieści dziewczyny. Chociaż początkowo podchodzili do tego, jak do zabawy i przygody, to teraz wszystko się odmieniło. Ognista zjawa, dworzec widmo i płonący pociąg są jasnymi znakami, że zwyczajne poszukiwania stały się śmiertelną grą.
Zdarzyło się w Berlinie. Polak patrzy na mur

Zdarzyło się w Berlinie. Polak patrzy na mur

34,99 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym książka naocznego świadka upadku Muru Berlińskiego! Wszyscy znamy historię, która zdarzyła się w Berlinie, a jednak tę opo-wieść czyta się jak thriller. Wieczorem 9 listopada 1989 pada Mur Berliński, a ten upadek uruchamia nieprawdopodobny ciąg wydarzeń. W zaledwie trzysta dwadzieścia dziewięć dni jednoczą się Niemcy, kończy się zimna wojny między Wschodem a Zachodem, powojenny podział Europy na dwie strefy wpływów zostaje ostatecznie przezwyciężony i wyłania się nowy europejski porządek. Ta książka to dziennikarska i osobista relacja z tych wydarzeń, widzianych na gorąco, z tamtej, zachodniej strony Muru, a także komentowanych z dystansu późniejszej o nich wiedzy. Marek Orzechowski pokazuje je na szerszym tle: od konsekwencji powojennej polityki zwycięskich mocarstw poczynając, po prze-miany w samym ZSRR i całym bloku wschodnim. Ujawnia nieznane fakty z okresu budowy Muru Berlińskiego oraz działania policji politycznej STASI. Trudny proces jednoczenia się Niemiec oraz związaną z nim gigantyczną opera-cję logistyczną opisuje krok po kroku, stawianym wbrew obawom sąsiadów i niechęci przyzwyczajonych do status quo sojuszników zachodnich, aż do podpi-sania 3 października 1990 układu zjednoczeniowego, kiedy wreszcie przyszedł czas na wzruszenie i radość. Przypomina także, jakie dylematy nowa wolna prze-strzeń w Europie stawiała przed polską dyplomacją.
Zamień leczenie na jedzenie

Zamień leczenie na jedzenie

49,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
JAK WYDŁUŻYĆ SWOJE ŻYCIE – NAJNOWSZA WIEDZA O ZDROWYM ODŻYWIANIU I POŚCIE LECZNICZYM SKUTECZNE TERAPIE NAJCZĘSTSZYCH CHORÓB PRZEWLEKŁYCH Nadwaga, cukrzyca, depresja, nadciśnienie, choroby skóry, reumatyzm… Choroby przewlekłe w siedemdziesięciu procentach spowodowane są niewłaściwym odżywianiem. Jedząc to, co dla nas dobre, i mądrze poszcząc, możemy uwolnić się od wielu dolegliwości, wzmocnić w organizmie procesy samonaprawcze i wydłużyć życie. Prof. dr Andreas Michalsen w swojej najnowszej książce mówi o dobroczynnych skutkach zdrowego żywienia oraz postu leczniczego. Opiera się na faktach, najnowszej wiedzy medycznej, własnej praktyce lekarskiej oraz historiach pacjentów. Proponuje skuteczne programy terapeutyczne do leczenia najczęstszych chorób przewlekłych.
W szczelinach czasu (OUTLET)

W szczelinach czasu (OUTLET)

49,90 zł 17,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli żyliście w czasach PRL, albo chcecie się dowiedzieć, jak wyglądało życie waszych rodziców, powinniście sięgnąć po "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" Krystyny Kofty. Czasy PRL-u wciąż są bardzo żywe we wspomnieniach bardzo dużej liczby osób. Autorka w bardzo namacalny sposób opisuje realia Polski Ludowej, głównie dlatego, że sama w nich żyła. Jej relacja staje się wyjątkowo pouczającą i wciągającą historią o tym, jak kiedyś było szaro, a pomimo tego człowiek potrafił odnaleźć nieco kolorów wokół siebie. "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" jest prawdziwym wehikułem czasu, który przeniesie czytelników do świata pełnego absurdów, ale dla ludzi w nim żyjących jest jak codziennością. Krystyna Kofta stara się przekazać, jak trudne były czasy PRL-u w naszym kraju, głównie dla ówczesnych kobiet. Codzienna walka z całym światem o zdobycie podstawowych produktów nie kończyła się powrotem do domu i błogim odpoczynkiem. We własnych czterech kątach trzeba było zrobić jeszcze więcej, zadbać o tysiące małych spraw, które stawały się prawdziwymi wyzwaniami dla każdej kobiety. Z jednej strony opowieść ta wydaje się mocno nierealna, szczególnie dla młodszego pokolenia, ale dla osób pamiętających tamte czasy, jest niemal jak pocztówka z przeszłości, mogącą na nowo rozbudzić dawno zapomniane wspomnienia. "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" Krystyny Kofty to doskonała propozycja dla osób szukających opowieści o prawdziwym, trudnym życiu w kraju komunistycznym. Krystyna Kofta urodziła się w 1942 roku w Poznaniu. Całe jej życie jest ściśle związane ze sztuką, zarówno tą pisaną, jak i wizualną. Po swoim debiucie w 1976 roku opowiadaniem "Lustro" jej kariera nabrała tempa, kierując Koftę w stronę pisania powieści, opowiadań, scenariuszy filmowych oraz książek publicystycznych. W swojej twórczości porusza głównie problemy kobiet, skupiając się głównie na problematyce uczuć. Od lat związana jest z czasopismem "Twój Styl", w którym publikuje swoje felietony.
Tylko nie on

Tylko nie on

42,00 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Gdy świat ogarnia pandemia, w kwarantannie rodzi się miłość Cameron to dwudziestodwulatka z wyższych sfer, wychowana w posiadłości St. Jamesów, dziedziczka imperium modowego wartego miliard dolarów. Gdy wybucha epidemia i zostaje ogłoszony lockdown, opuszcza Nowy Jork i zaszywa się eleganckiej górskiej willi, by zdalnie dokończyć ostatni semestr uniwersyteckich studiów. Za kilka dni ma do niej dołączyć jej chłopak Zane. Tymczasem jednak, ku swojemu zaskoczeniu, Cameron na miejscu zastaje Elijaha, dawnego znajomego z dzieciństwa. Chłopak z biednej rodziny chce w tym ustroniu całkowicie poświęcić się zdalnej pracy, by zasłużyć na awans. A klucze do rezydencji w górach dostał od swojego kumpla Ryana, brata dziewczyny – znał zresztą wszystkich St. Jamesów, bo jego matka była u nich gosposią. Cameron jako dziecko skrycie podkochiwała się w Elim, a ON durzył się w niej bez pamięci. Nigdy jednak sobie tego nie wyjawili. Później, gdy dorastali, wręcz się nie znosili, były spięcia, kłótnie, ciągła wymiana złośliwości. Teraz są zdani tylko na siebie. Ona – rozpieszczona młoda kobieta, właśnie porzucona, bo Zane nie dojechał, okazał się dupkiem i zerwał z nią esemesowo! I ON – ledwo wiążący koniec z końcem, młody, ambitny mężczyzna marzący o karierze. Wspólne wieczory, spędzane przy kominku i obficie podlewane alkoholem, zbliżają ich do siebie. Skrywane uczucia sprzed lat odżywają ze zdwojoną siłą. I choć tak wiele ich różni, Cameron i Elijah lgną do siebie coraz bardziej. Czy z tych skrajności uda się zbudować związek? Czy śmiercionośny wirus nie pokrzyżuje im planów? “Tylko nie on” to romantyczna opowieść o miłości, nadziei i przełamywaniu stereotypów osadzona we współczesnych pandemicznych realiach.
W ramionach mafii

W ramionach mafii

42,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
"W ramionach mafii" Moniki Nerc porwie Cię do epicentrum porachunków gangsterskich w Warszawie, gdzie nie tylko śmiertelne niebezpieczeństwo winduje emocje na najwyższy poziom. Połączenie świata mafii, mocnych charakterów i rodzącego się uczucia zapewnia lekturę, którą pochłania się z wypiekami na twarzy. Mojra ucieka przed policją i włamuje się do przypadkowego mieszkania. Kiedy okazuje się, że w środku znajdują się członkowie gangu motocyklowego w trakcie imprezy, sytuacja staje się coraz ciekawsza. Pod wpływem impulsu kobieta godzi się na to, aby wziąć udział w pokerowej rozgrywce. Jej głównym przeciwnikiem jest Vincenzo Gambino, znany książę podziemia, którego działalność skupia się na dostarczaniu elitom najbardziej niegrzecznych rozrywek. Mojra jest coraz bardziej zdeterminowana, aby z nim wygrać, ale nie ma pojęcia, jak niebezpieczna może okazać się ta gra. Pod nieobecność swojego starszego brata Gambino rządzi całym gangsterskim światem w stolicy, a układ, który zawiera z Mojrą, robi się dla niej coraz bardziej niebezpieczny. Tymczasem w Warszawie pojawia się enigmatyczna grupa spod znaku złoto-czerwonego Feniksa?
Widzę cię - Mary Burton

Widzę cię - Mary Burton

44,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
Poczucie misji często nadaje życiu sens i zapewnia motywację niezbędną do działania i odnoszenia sukcesów. Jest ona szczególnie silna wtedy, gdy wiemy, że od powodzenia podjętych przez nas kroków może zależeć sprawiedliwość i dobro innych. Sięgnij po książkę "Widzę cię" autorstwa Mary Burton i przekonaj się, jak trudno jest zdemaskować prawdziwe zło! Zoe Spencer jest agentką zatrudnioną w FBI, która zajmuje się identyfikacją ofiar przy pomocy nieco nietypowej metody. Jest nią odtwarzanie szczątek szkieletów przy wykorzystaniu rzeźby. Kobieta za punkt honoru stawia sobie odnajdywanie morderców, gdyż uważa, że jest to winna tym osobom, które pozbawiono tego, co najcenniejsze - przyszłości. Gdy udaje się do rodzinnego miasta młodej dziewczyny, która zginęła wiele lat wcześniej, z przerażeniem odkrywa, że ktoś wciąż zabija kobiety. Czy uda jej się pojmać winnego tych zbrodni?
Wymiary mroku. Tom 2. Andrzej Bondar

Wymiary mroku. Tom 2. Andrzej Bondar

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Na kilka dni przed obchodami Nocy Świętojańskiej, w Borach Tucholskich dochodzi do serii tajemniczych wydarzeń. Porwana zostaje dziewczyna wracająca z pracy do domu, znika niebezpieczny pacjent szpitala psychiatrycznego, członkowie starosłowiańskiej sekty uczestniczą w krwawym obrzędzie, w głębi lasu odnalezione zostają zwłoki kobiety. Czy coś łączy te zdarzenia? W Starogardzie Gdańskim pojawia się nadkomisarz Andrzej Bondar, by rozwiązać zagadkę. Zwłoki kobiety znikają, zanim na miejsce zdąży dotrzeć ekipa śledczych. Śledztwo pozostaje w zawieszeniu do chwili odnalezienia kolejnego ciała. Nie ma wątpliwości, że kobieta padła ofiarą morderstwa. Asystująca nadkomisarzowi niedoświadczona aspirant Jagna Suchocka jest zdania, że w Borach Tucholskich grasuje seryjny morderca, ale Bondar sceptycznie odnosi się do tej teorii. Ponure tajemnice, które wychodzą na jaw oraz trauma wywołana kolejnymi okrutnymi zbrodniami sprawiają, że Bondar znowu musi stawić czoło demonom, z którymi zmagał się wcześniej w Bieszczadach.
Ostatnie piętro

Ostatnie piętro

44,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Spiralne schody prowadzą na dach, ona ma lęk wysokości… Zrozpaczona matka obsesyjnie pragnie zemsty W wypadku samochodowym ginie Lucas. Rozpędzone auto wpada do wody, w środku jest ich dwóch – ON i Kieran. Kieranowi udaje się wydostać na brzeg. Jechał bez prawa jazdy. I, jak twierdzi, niczego nie pamięta. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku w wyniku nieostrożnej jazdy zostaje skazany na dwa lata więzienia. Matka Lucasa Ellen Saint, oburzona rażąco niskim wyrokiem, postanawia sama wymierzyć sprawiedliwość, gdy tylko sprawca wychodzi na wolność. Ogarnia ją obsesja na punkcie Kierana. Nigdy nie lubiła tego chłopaka, uważała, że miał na Lucasa demoralizujący wpływ. Teraz go nienawidzi. By pomścić śmierć syna posuwa się do opłacenia, przez pośredników, płatnego zabójcy. Gdy po jakimś czasie na tarasie na dachu wieżowca widzi kogoś, kto przypomina kolegę Lucasa, żądza zemsty odżywa w niej ze zdwojoną siłą. Młody mężczyzna ma wprawdzie zmieniony wygląd, zmienione nazwisko, ale Ellen nie ma wątpliwości – to on. Kieran. Mieszka w luksusowym apartamencie na najwyższym piętrze. I żyje! Ellen postanawia go odwiedzić… Jaki będzie finał tej konfrontacji na ostatnim piętrze?
Prywatny przewodnik po Islandii

Prywatny przewodnik po Islandii

69,00 zł 29,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj Islandię oczami Polaka mieszkającego na wyspie od 7 lat! Islandia to raj dla turystów. To tutaj, z bezpiecznej odległości, możesz zobaczyć wybuch wulkanu, podziwiać zorzę polarną obok prawdziwego lodowca czy wybrać się na poszukiwania wielorybów. Zakochałem się w Islandii, bo poczułem się tu naprawdę wolny. Poczułem, że wszystko zależy ode mnie i od sił natury, którym podlega każdy w taki sam sposób. Ziemia często się trzęsie, padają poziome deszcze, dni się kończą zimą, a ja jestem tu zadowolony z życia. Piotr Wódecki z humorem opowiada o życiu na wyspie, tutejszej społeczności i zwyczajach. Pokazuje najlepsze trasy i miejsca warte obejrzenia. Zdecydowanie można mu zaufać – mieszka na wyspie od 7 lat i z pasją odkrywa jej tajemnice każdego dnia.
Rytm namiętności (OUTLET)

Rytm namiętności (OUTLET)

54,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Amelia Hathaway, dziedziczka rodzinnej fortuny, do niedawna miała wszystko: przystojnego męża, cudowne dzieci i dom jak z luksusowego katalogu. Niestety uczucia męża okazały się znacznie mniej płomienne, niż się początkowo wydawało - może dlatego, że znaczną ich część zagarnęła młodsza od Amelii kochanka? Szybki rozwód, a przede wszystkim utrata dzieci były dla Amelii niczym kubeł zimnej wody. Kobieta uświadomiła sobie, że całe życie starała się zadowolić innych, zapominając o swoich potrzebach. Teraz skupia się więc na tym, co najważniejsze - odzyskaniu dzieci i szacunku do samej siebie. Przenosi się do Magdalene, spokojnego miasteczka na wybrzeżu Maine, gdzie spotyka Mickeya Donovana. Przystojny strażak też ma za sobą nieudane małżeństwo; powziął mocne postanowienie, że miłosne relacje już nigdy nie znajdą się w obszarze jego zainteresowań. Zwłaszcza z kobietami przyzwyczajonymi do życia w luksusie. Czy dwoje ludzi po przejściach będzie w stanie przezwyciężyć obawy i ponownie uwierzyć w miłość? Kristen Ashley, autorka bestsellerów "New York Timesa", po raz kolejny stworzyła opowieść pełną emocji, wzruszeń i nadziei, że nowy początek zawsze jest możliwy.
Magia i ogień. Tom 2. Blackwater

Magia i ogień. Tom 2. Blackwater

44,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Bezlitosnej walki ciąg dalszy. Stal przeciwko magii, para przeciwko czarom. Dwa narody: racjonalni wyznawcy technicznego postępu z Królestwa i kierujący się głównie emocjami, ufający magii mieszkańcy Północy. Jedna wojna: Królestwo dąży do wyparcia barbarzyńskich Rooskies z ich ziem, gotowe unicestwić wszystkich, którzy stoją na drodze postępu. A pośród tego trzynastoletnia Mollynaird Blackwater, czarodziejka wychowana w świecie stalowych machin, która wśród śniegów Północy nauczyła się panować nad swoim darem. Z Królestwem łączą ją wychowanie, rodzina i dom. Z krainą Rooskies – przyjaciele, magia i przekonanie, że słuszność jest po stronie ludzi z Północy. Po której stronie stanie młoda czarodziejka? Którą ojczyznę wybierze? Kto jeszcze zginie, zanim Molly podejmie ostateczną decyzję?
Darkfever

Darkfever

44,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Uwielbiasz literaturę fantasy? Sięgnij po książkę "Darkfever" Karen Marie Moning i poznaj nową odsłonę fantastyki, wkraczając do świata, w którym wielkomiejskie realia łączą się z magią. "Darkfever" to pierwszy tom cyklu "Fever", przyjętego przez czytelników z ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem. Powieść reprezentuje gatunek urban fantasy w wersji new adult. Akcja książki została osadzona w wielkiej metropolii. Autorka doskonale oddaje realia tętniącego życiem miasta, a jednocześnie wprowadza do utworu wątek fantastyczny. Bohaterką powieści czyni MacKaylę - kobietę, która zmagając się z traumą po stracie siostry, odsłuchuje na poczcie głosowej wiadomość od zamordowanej. Wiedziona chęcią poznania tajemnicy zbrodni i odkrycia, kto za nią stoi, wyrusza do Dublina. Podróż rozpoczyna ciąg niesamowitych zdarzeń, których staje się uczestniczką. Główną rolę odgrywają w nich przedziwne istoty, zrodzone w bujnej wyobraźni autorki. Powieść adresowana jest do czytelników w wieku 18+.
Miasto mafii. Tom 1

Miasto mafii. Tom 1

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Książka "Miasto mafii", czyli debiut pisarski Kingi Litkowiec, jest jednocześnie pierwszym tomem cyklu "Miasto mafii". Sięgnij po tę książkę i przeżyj gorący i namiętny romans w małym miasteczku tuż obok Nowego Jorku. Publikacja "Miasto mafii" jest pierwszą powieścią autorstwa Kingi Litkowiec. Ten osadzony w brutalnym świecie mafii gorący romans opowiada historię pewnej kobiety o imieniu Emma Green, która próbuje odnaleźć upragniony spokój w małym amerykańskim miasteczku, w pobliżu Nowego Jorku. Jednak władzę nad okolicą przejmuje mafia, na której czele stoją bracia Rossi. Jeden z nich, nieziemsko przystojny Arthur, wzbudza zainteresowanie kobiety. Emma jest przyciągana przez roztaczaną przez mężczyznę aurę tajemniczości oraz charyzmy. Arthur również pragnie zbliżyć się do Emmy i tak właśnie rodzi się namiętny oraz niebezpieczny romans. Kinga Litkowiec jest polską autorką, która pisze powieści romantyczne. Pisarka urodziła się na Lubelszczyźnie 23 grudnia 1994 roku. Debiutem autorki była wydana w 2020 roku powieść "Miasto mafii", która rozpoczęła jak na razie dwutomowy cykl "Miasto mafii".
Porachunki. Tom 2. Grzechy mafii

Porachunki. Tom 2. Grzechy mafii

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Na wszystkie wielbicielki Magdaleny Winnickiej czeka prawdziwa perełka! Kolejne dzieło autorki, "Porachunki. Grzechy mafii", to pełna napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji powieść, od której nie sposób jest się oderwać. Przekonaj się sama, co ma Ci do zaoferowania ta wyjątkowa książka. Fabuła książki "Porachunki. Grzechy mafii" obraca się wokół Felicji, która ulega wypadkowi. W jego wyniku zapada w śpiączkę i pozostaje w niej na bardzo długi czas. Kiedy po niemal miesiącu się budzi, jej ciało jest obolałe, mięśnie w stanie zaniku, a jej pamięć również pozostawia wiele do życzenia. Alexander zaś, zakochany w Felicji do szaleństwa, postanawia udawać lekarza, aby być blisko niej i opiekować się nią, dopóki Felicja nie dojdzie do siebie oraz nie przypomni sobie łączącego ich uczucia. Kiedy jednak kobieta, ciągle nie odzyskawszy pamięci, odkrywa prawdę o jego życiu, odrzuca Alexandra i związuje się z niejakim Arturem - przyjaznym i przystojnym mężczyzną, który wydaje się być dla niej idealnym wyborem. Alexander nie ma jednak zamiaru odpuścić. W tym samym czasie policja wpada na trop Alicji, Konstandina oraz Victora. Jak potoczą się ich losy? Czy Alexandrowi uda się odzyskać miłość Felicji? Co stanie się z pozostałymi bohaterami? "Porachunki. Grzechy mafii" to jedyna w swoim rodzaju powieść erotyczna z doskonałym wątkiem kryminalnym, która trzyma w napięciu do samego końca i nie pozwala czytelnikowi odłożyć jej na półkę.
Obietnica gangstera. Tom 1. Bracia Tarasow

Obietnica gangstera. Tom 1. Bracia Tarasow

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Mafia, miłość, płatny zabójca. Książka "Obietnica gangstera" autorstwa Anny Wolf jest dobrze zapowiadającą się powieścią kryminalną, która wielu wbija w fotel. Jaką moc będzie mieć miłość w tej mrocznej historii? Jedno przypadkowe spotkanie może zmienić całe życie człowieka. Czy spotkanie jego - płatnego mordercy - i jej - zagubionej kobiety - przyniesie jakieś owoce? Ich szarą rutynę i codzienność przerywa niespodziewane spotkanie. Jak będą wyglądać ich kolejne spotkania? Anna Wolf w kolejnej części mafijnej serii, która opowiada o braciach Tarasow, daje odpowiedź na te i na inne pytania, które wraz z rozwojem akcji trapią czytelnika coraz bardziej. Książka "Obietnica gangstera" jest nieprzewidywalną i niezwykle ciekawą opowieścią o trudnych wyborach, nienawiści i miłości, które są tak powszechne w życiu każdego z nas. W książce niemało jest wbijających w fotel zwrotów akcji. Szalony i niebezpieczny świat rodziny Tarasow wciąga czytelnika na długie godziny. Bezwzględność, surowość i brutalność budzą grozę, a jednocześnie szacunek. Miłość, która przychodzi nieproszona, skomplikowane problemy, które trzeba szybko rozwiązać, tajemnice i brak prawdy są w tym świecie na porządku dziennym. Czy sprawiedliwość i miłość wygrają?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry