Strona główna Literatura naukowa Przyroda
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 8 książek (ZESTAW-014) kryminał, thriller 85%
285,34 zł 43,95 zł

Pakiet 8 książek (ZESTAW-014) kryminał, thriller

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza
Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza
39,90 zł 17,95 zł
Promocja!
Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać
Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać
42,90 zł 11,95 zł
Promocja!
Szarak za miedzą
Szarak za miedzą
39,90 zł 13,35 zł

Przyroda | tania książka

Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

Jeże. Najeżona kłopotami namiętność

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Oderwij się od codziennych problemów i pozwól sobie na chwilę relaksu z fascynującą książką "Jeże. Najeżona kłopotami namiętność". Poznaj najbardziej zaskakujące fakty i mity dotyczące tych uroczych zwierząt! Na świecie istnieje wiele oryginalnych żartów i mitów związanych z jeżami. Te drobne zwierzęta często zostają również oskarżone o różnego rodzaju zbrodnie czy przewinienia. Większość z tych opinii jest nieprawdziwa, a autor "Jeży" postanawia podzielić się swoją wiedzą i obalić najpopularniejsze teorie, które mogą negatywnie wpłynąć na wizerunek kolczastych stworzeń. Jednym z takich popularnych stereotypów jest chociażby jabłko nabite na kolce. Skąd wziął się taki pomysł, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości? Każdy przecież wie, że kolce są jedynie do obrony, a jeże żywią się żabami? Przyglądając się bliżej zwierzętom o niezwykle sympatycznym pyszczku, można wiele dowiedzieć się o zmianach środowiska oraz o dzikiej przyrodzie. Książka ta jest fascynującą podróżą w czasie, po świecie, a także kulturze. Jakie istnieją odmiany jeży i co o nich myślały osoby takie jak Herodot czy Beatrix Potter?
Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

17,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Gdzie można spotkać w Polsce błękitne żaby, a gdzie usłyszeć tokujące cietrzewie? Dlaczego znad Biebrzy zniknęły bataliony? I jak może się zakończyć nieoczekiwane spotkanie z wilkiem? Czuliście kiedyś ekscytację na myśl, by przespać w samochodzie noc przy ujemnej temperaturze, a później wstać przed świtem i pół dnia czatować na podmokłym terenie w pozycji leżącej? Zapewne niewielu o tym marzy, a zrozumieć może tylko ten, kto tego doświadczył. Ale efekty możemy podziwiać wszyscy – dzięki fotografom i pasjonatom takim jak Magda i Łukasz, którzy od lat z powodzeniem portretują m.in. zmieniające się Bagna Biebrzańskie. Znajdziecie tu wiele zaskakujących ciekawostek o przyrodzie, piękne zdjęcia oraz związane z nimi fascynujące historie. Długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie. Nie zawsze uda się właściwie wybrać miejsce potencjalnego spotkania, a niekiedy jeden nieostrożny ruch może spłoszyć cel. Czy zatem warto? Zajrzyjcie do książki i przekonajcie się!
Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt

Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt

10,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Jak reagują zwierzęta na strach i stres? Do czego są im potrzebne te odczucia? Książka "Krajobraz strachu. Jak stres i strach kształtują życie zwierząt" to niezwykła podróż do zwierzęcego świata, która pozwala lepiej go zrozumieć. A i często wyciągnąć wnioski dotyczące ludzi. Nierzadko zapominamy o tym, że zwierzęta także mogą się bać. Bywa, że przypisujemy takie skłonności przede wszystkim ludziom. Same zwierzęta zresztą na zagrożenie reagują różnie. Z czego wynika to, że jedne natychmiast rzucają się do ucieczki, a inne stają jak wryte? Czy na przykładzie zwierzęcych reakcji na stres możemy lepiej zrozumieć mechanizmy obronne uruchamiane w sytuacji zagrożenia w organizmie człowieka? I czy odczuwanie strachu zapisane jest w genach? Dzięki książce Adama Zbyryta poznasz wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania o nietypowe zachowania zwierząt. Zdziwisz się, jak często ich reakcje wcale nie są aż tak nietypowe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niezwykle bogata wiedza autora zawarta w książce podana jest w przystępny, zrozumiały i atrakcyjny dla każdego czytelnika sposób, co sprawia, że od czytania trudno się oderwać. Tym bardziej że publikacja pozwala nam wysnuć wnioski dotyczące źródeł zachowań ludzkich w sytuacjach stresowych.
Szarak za miedzą

Szarak za miedzą

13,35 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Ta książka to historia naturalna, przekazana z bliska. Jest świadectwem zażyłości ze światem przyrody. Powstała z wnikliwej obserwacji roślin i zwierząt żyjących na ziemi uprawnej i pod nią – od pracowitych bakterii po pustułkę patrolującą z wysoka łany zboża. To opowieść o polnych myszach w gniazdach przyczepionych do łodyg pszenicy i o zającach, które biegną, by chronić swoje życie. Napisana z pasją, pociętymi od słomy palcami i w ubłoconych kaloszach. Jest to opowieść o naszym krajobrazie i o nas samych. I jest to historia pola, które było o krok od śmierci.
Misterium życia zwierząt

Misterium życia zwierząt

11,95 zł   44,80 zł
Opis
Zamknij
Tajemny język, niewiarygodne praktyki seksualne, imprezowanie, myślenie abstrakcyjne, uczucia i marzenia ZWIERZĘTA LĄDÓW I OCEANÓW ŚWIATA OD WIELKICH SSAKÓW I DOMOWYCH PUPILI, PRZEZ EGZOTYCZNE RYBY I PTAKI, AŻ PO OWADY I BAKTERIE Delfiny nawołują się po imieniu, a orki żyją w kulturze liczącej ponad 700 000 lat. Szympansy prowadzą wojny strategiczne, a małpy bonobo uwielbiają sprośne pogaduszki. Pisklęta kaczek zdają skomplikowane testy na abstrakcyjne myślenie, a ślimaki z własnej woli robią rundki w kołowrotkach dla chomików. Owady używają narzędzi, a ryby bawią się termometrami. Szczury uwielbiają imprezować, a kruki zjeżdżać na sankach po ośnieżonych dachach. Mrówki rozpoznają się w lustrze i stroją przed powrotem do domu. Psy karzą za nielojalność, ale potrafią wybaczyć, jeśli się przeprosi. Pająki wybierają zawód odpowiadający ich osobowości i osobistym preferencjom. A my ludzie nie przestajemy się dziwić... Od wielorybów śpiewających co roku nowe pieśni, po orangutany eksperymentujące z erotycznymi gadżetami i sex-lalkami własnej roboty doktor Karsten Brensing ukazuje fascynujące bogactwo przeżyć i emocji zwierząt: o czym marzą, jak tworzą wspólnoty, jakich obyczajów przestrzegają, jakie obrzędy odprawiają i jakie zasady moralne wyznają. Odsłania świat, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – zdumiewająco podobny do naszego. Na podstawie najnowszych badań naukowych i własnych obserwacji Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, odkrywa przed nami niezbadane tajemnice życia zwierząt.
Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać

Ptaki w ogrodzie - jak je rozpoznawać

11,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza i jedyna książka, która pokazuje ptaki w naturalnej wielkości. Nowy sposób identyfikacji ptaków dostępny dla każdego! Teraz każdy będzie mógł rozpoznać ptaka. Genialnie proste: wystarczy, że porównasz ptaka, którego zobaczysz, ze zdjęciem w książce, i już wiesz, co to za gatunek – bez obawy, że się pomylisz. 60 gatunków ptaków najpowszechniej występujących w parkach i ogrodach. Nowatorska forma i maksimum treści: - cechy charakterystyczne ptaka, - opis gatunku i mnóstwo cennych informacji, - ciekawe zdjęcia ptaków w locie oraz gniazd i dziupli.
Safari za progiem domu

Safari za progiem domu

7,45 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Safari za progiem domu Brawurowa podróż w codzienność dzikich zwierząt Polski. Opowieść o narodzinach i śmierci, miłości i zdradzie, przyjaźni i kanibalizmie, atakach i sztuce uniku. : kto gryzie żaby w tyłek zamiast je całować, : łosie korzystające z anten i wzmacniaczy sygnału : niedźwiedzie tańczące twista : żywe trupy w siedzibach Czarnego Pana : namiętność w grządce rzodkiewek : koncerty trupich główek na
Podróż różowych delfinów

Podróż różowych delfinów

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Naukowcy nazywają je Inia geoffrensis i wywodzą ich początki z pradawnego gatunku lądowych ssaków, które przed milionami lat wróciły do wody. Dla mieszkańców Amazonii różowe delfiny rzeczne to „boto”, zmiennokształtni, którzy pod ludzką postacią i znając ludzkie pragnienia, wychodzą z wody, aby skraść duszę człowieka, a jego samego zaprowadzić do Encante, podwodnego świata cudów
Kategoria książek przyrodniczych to zbiór literatury naukowej i popularnonaukowej, która zajmuje się badaniem różnych dziedzin naukowych związanych z przyrodą. Do takich dziedzin zalicza się min. biologia, ekologia, zoologia, botanika, geologia, meteorologia, astronomia i wiele innych. Książki z tej kategorii mogą zawierać opisy różnych gatunków roślin i zwierząt, analizy zjawisk atmosferycznych i kosmicznych, badania nad geologią i ruchami tektonicznymi, a także wiele innych tematów związanych z przyrodą. Książki przyrodnicze często zawierają wiele ilustracji, zdjęć i diagramów, które pomagają zobrazować przedstawiane zjawiska i procesy w sposób przystępny dla czytelnika. Wiele z tych książek zawiera także ciekawostki związane z badaniami naukowymi, opowieści o odkryciach naukowych i wynikach badań, a także porady i wskazówki dla osób zainteresowanych eksploracją natury. Książki z tej kategorii mogą być interesujące dla naukowców, studentów, pasjonatów przyrody oraz dla każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat świata przyrody.
1

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry