Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 82)

Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam, gdzie chcą

Do raju idą tylko grzeczne dziewczynki, a niegrzeczne tam, gdzie chcą

39,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Przyjemna, lekka i zabawna książka w stylu Jane Austen, "Bridget Jones" i "Seksu w wielkim mieście" ze smakowitymi potrawami w tle. Zoey Westwood jest utalentowaną trzydziestolatką. Mieszka w Nowym Jorku i prowadzi wraz z przyjaciółką Sally firmę cateringową – jej talent to gotowanie. Firma rozwija się dobrze, choć Sally, urodzona biznesmenka, uważa, że nie dość prężnie. Ale życie osobiste głównej bohaterki nie wygląda tak różowo. Kontakty z matką są źródłem ciągłego stresu. Ostatnio przyjaciele, i nawet brat, jakby się od niej oddalili, a jej życie uczuciowe leży odłogiem. Trzydziestka na karku, wszyscy znajomi zakładają rodziny albo przynajmniej mają partnerów, a ona – nic. Wszystko się zmienia, kiedy na horyzoncie pojawia się wybitny i seksowny krytyk kulinarny, Matthew Ziegler.
Znajdź w życiu sens

Znajdź w życiu sens

39,90 zł 17,95 zł
Opis
Zamknij
Poszukiwanie sensu życia daje większe poczucie spełnienia niż dążenie do szczęścia. Jak wieść życie dobre, bogate i satysfakcjonujące. Gdzie szukać źródeł sensu życia i jak je wykorzystać, aby dodać głębi własnej egzystencji. Ta książka wyjaśnia również, jakie są korzyści z życia z sensem - dla nas samych, naszych rodzin, miejsc pracy i społeczeństwa.
Minecraft. Łowcy mobów

Minecraft. Łowcy mobów

44,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Sielskie życie mieszkańców miasteczka Róg Obfitości zostaje gwałtownie zakłócone. Ktoś zatruwa okoliczne pola uprawne! Tajemniczy stwór przeniknął przez mur okalający miasto i oblewa dynie toksyczną miksturą. Czworo nastolatków – Lenna, Mal, Tok i Chug – postanawia temu zaradzić. Chcą uratować mieszkańców i rozprawić się z wrogami. Ale sprawa nie jest wcale łatwa. Przyjaciół czeka wyprawa do odległego leśnego dworu, podczas której czyhać na nich będą przeróżne niebezpieczeństwa. Lenna i jej kompani będą się musieli zmierzyć z przywoływaczem, który nasyła na Róg Obfitości dręczycieli. Wreszcie staną do walki z wrogimi mobami. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy szansą na ocalenie miasta będzie zburzenie muru? Przeczytaj inne książki z serii "Minecraft. Najlepsze przygody". Każdą z nich napisał inny autor i w każdej spotkasz zupełnie nowych bohaterów!
Bezwzględny książę. Tom 1. Royal Hearts Academy

Bezwzględny książę. Tom 1. Royal Hearts Academy

44,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Powieść, która otwiera emocjonalną serię powieściową, idealną do śledzenia z zapartym tchem. Poznaj bezwzględnego księcia i zakochaną w nim dziewczynę, dostrzegając szereg sprzeczności, jakie rządzą ich życiem. "Bezwzględny książę" jest pierwszym tomem powieściowej serii "Royal Hearts Academy". Mówi o Dylan, osiemnastolatce, która wraca do miasteczka Royal Manor. W tej miejscowości dorastała i uczęszczała do szkoły. Teraz rozpoczyna naukę w ostatniej klasie prywatnego liceum. Na miejscu spotyka koleżanki, które niegdyś mocno jej dokuczały, a także Jace'a, do którego wzdychała jeszcze przed wyjazdem z miasteczka. Jace, który cieszy się dużą popularnością w kręgu młodzieży, jest bardzo przystojny i niemożliwie bogaty. Problem w tym, że darzy Dylan obecnie gorącą nienawiścią. Choć jeszcze nie tak dawno temu blisko się przyjaźnili, obecnie chłopak wolałby jej nie oglądać, ponieważ uważa, że jest winna śmierci jego brata. Ich stosunki są mocno napięte, a Jace traktuje Dylan jak zabawkę. Mimo to dziewczyna wciąż darzy go miłością. Gdzieś tam, w środku, Jace też ją kocha, jednak nie potrafi sobie poradzić z emocjami i nienawiść bierze górę. Sprawy skomplikują się jeszcze bardziej, gdy do tej dwójki dołączy Tommy i postara się za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę dziewczyny. Którego z chłopaków wybierze Dylan? Czy jej dawna miłość ma szansę zostać odnowiona?
Igrając z przeznaczeniem. Tom 2. British Bad Boys

Igrając z przeznaczeniem. Tom 2. British Bad Boys

42,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
Piekielnie seksowny brytyjski playboy Porzucona dziewczyna Pomyłka w londyńskim klubie Narzeczony Remi Montague rzuca ją jak zepsutą zabawkę na dwa tygodnie przed ich ślubem. Uzbrojona w butelkę tequili dziewczyna wybiera się wraz z najlepszą przyjaciółką do Londynu, by utopić smutki przed rozpoczęciem nowego semestru na Uniwersytecie Whitmana. Nie zamierzała wziąć udziału w imprezie. A już na pewno nie planowała obudzić się w łóżku obok brytyjskiego bad boya, zachwycająco przystojnego Daxa Blaya, który trzy lata wcześniej złamał jej serce. Tak samo jak nie planowała pasujących tatuaży, które sobie zrobili. Po powrocie na studia postanawiają udawać, że nie przeżyli pełnej namiętności przygody w Londynie. Chociaż to nie jest łatwe, gdy mieszka się w tym samym domu? Czy można walczyć z uczuciem i przeznaczeniem?"
Łatwy hajs. Tom 2. Kryształowi

Łatwy hajs. Tom 2. Kryształowi

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
"Łatwy hajs” to drugi tom cyklu powieści sensacyjnych “Kryształowi”. Poznaj mroczną stronę funkcjonowania polskiej policji. Jak cienka jest granica między stróżem prawa a gangsterem? Jak niszczące może okazać się poczucie władzy? Driver jest fuszem BSWP, jednym z tak zwanych kryształowych. Jego zadaniem jest oczyszczanie szeregów policji ze skorumpowanych, żądnych władzy glin. Na jego biurko trafia sprawa znanego judoki, który oskarża jednego z funkcjonariuszy o poważne przestępstwo. Na portalu społecznościowym pojawia się wpis: “Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu”, a obok pełne dane policjanta. Driver odwiedza zatem judokę w więzieniu. Podczas rozmowy dowiaduje się o działalności fusza o pseudonimie Łysy. Ma ON ponoć wymuszać haracze od właścicieli klubów ze striptizem. Tych zaś, którzy nie chcą płacić, uczy pokory, zamykając ich do paki. Driver musi sprawdzić, czy oskarżenia te mają jakąś podstawę, czy też są jedynie zagrywką żądnego zemsty cwaniaka. Problem w tym, że Łysy jest członkiem zespołu Życie i Zdrowie i zajmuje się monitorowaniem nocnych klubów oraz agencji towarzyskich. Kto tu naprawdę okaże się kryształowy, a kto zwykłą szumowiną? “Łatwy hajs” to drugi tom cyklu sensacyjnego “Kryształowi” autorstwa Joanny Opiat-Bojarskiej. Pierwszy tom zatytułowany “Świeża krew” wywołał ogromne poruszenie wśród wielbicieli rodzimej literatury kryminalnej. To pełna brutalności i wartkiej akcji opowieść o mrocznych stronach polskiej policji. Szokująca, bo przecież byliśmy święcie przekonani, że era “Psów” Pasikowskiego dawno już minęła. Drugi tom cyklu jest równie wciągający. Uświadamia nam, jak łatwo zwyczajne pragnienie zemsty może zniszczyć ludzkie życie.
Make Photography Easier

Make Photography Easier

34,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Odkryj tajniki fotografii wraz z "Make photography easier" autorstwa Katarzyny Tusk i zaskocz wszystkich idealnymi zdjęciami! W dzisiejszych czasach media społecznościowe pełne są zdjęć z imprez, ważnych wydarzeń, podróży, a nawet ze zwykłych spacerów czy spotkań ze znajomymi. Wielu z nas wrzuca je tam codziennie. Uwiecznianie praktycznie każdej osobistej chwili na fotografii stało się już bardzo powszechnym zjawiskiem. Zapewne nie raz spotkałeś się jednak z przekonaniem, że do zrobienia dobrego zdjęcia potrzebny jest profesjonalny, drogi sprzęt i grono współpracowników. Bez tego nie ma co nawet ruszać się z aparatem z domu. Tymczasem Katarzyna Tusk przypomina, że najsłynniejsze zdjęcia w historii powstawały w sposób bardzo spontaniczny, szybko i bez nakładu wielkiej ilości pracy. Z resztą ta słynna blogerka sama zasłynęła z robionych przez siebie fotografii, choć posługiwała się przy ich robieniu sprzętem dostępnym praktycznie dla każdego. W książce tej dzieli się właśnie swoimi doświadczeniami na temat fotografowania. Przedstawia Czytelnikom szereg praktycznych rad, jak zrobić ładne zdjęcie i samemu wyglądać na nim ładnie. Kasia Tusk to jedna z najsłynniejszych postaci w polskim świecie mody i mediów społecznościowych. Prowadzi blog, który codziennie odwiedzają tysiące internautów. Również jej książka zatytułowana "Elementarz stylu" została znakomicie przyjęta i trafiła na listy bestsellerów. W tej oto książce dzieli się swoimi zawodowymi i prywatnymi doświadczeniami na temat fotografii. Bez specjalistycznego żargonu, w sposób jasny, klarowny i przystępny wyjaśnia Czytelnikom, na czym polega sekret udanego zdjęcia. Nie znajdziecie tu przepisu na genialne dzieła sztuki fotograficznej. Po prostu po lekturze tej książki zdjęcia z Waszych wakacji czy nawet te kulinarne będą wyglądać o wiele lepiej niż do tej pory.
Projekt młodość (OUTLET)

Projekt młodość (OUTLET)

34,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Przewodnik młodego wyglądu i zdrowego stylu życia. Autorka bestsellerowego "Zupowego detoksu", coach, dietetyk, twórczyni idei i programu Diet Coaching, ekspertka w zakresie świadomego odżywiania się proponuje program, który nie wymaga inwazyjnych sposobów działania. Radzi, jak walczyć ze stresem i zabiegać o dobry sen, proponuje odmładzający jadłospis przywracający energię, poprawiający nastrój i inspirujący do zmiany stylu życia, a także działania upiększająco-relaksujące, takie jak: naturalne maseczki, zioła, olejki eteryczne i kąpiele.
Sztuka bycia i obycia

Sztuka bycia i obycia

32,00 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Książka poświęcona dobremu wychowaniu dedykowana tym, którzy uważają, że wcale jej nie potrzebują. Informacje zawarte w "Sztuce bycia i obycia" wskażą wyjście z trudnych sytuacji i podpowiedzą, jak zachować się w pracy, podróży, w łóżku, czy na towarzyskich spotkaniach. W tej książce nie ma konkretnych porad dotyczących stroju, czy makijażu, ale uniwersalne zasady, dzięki którym zrobimy dobre wrażenie i unikniemy towarzyskich gaf. W książce znajdziesz cenne podpowiedzi, jak zachować się w różnych sytuacjach oficjalnych i półoficjalnych, podczas spotkań towarzyskich oraz biznesowych.
Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

44,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Wreszcie przewodnik dla każdego, kto zmaga się z samotnością i izolacją. W tym niezwykłym wezwaniu do działania dr Bill Howatt prowadzi czytelnika do pewności siebie, komfortu i wspólnego poczucia celu. Książka oferuje zarówno opis stopniowego wychodzenia z mentalnych pułapek, jak i jasno nakreśloną ścieżkę wiodącą do pozytywnych relacji, które będą budować i chronić zdrowie psychiczne. Przydatne, ciekawe ćwiczenia, które pozwalają ocenić poziom własnej izolacji i samotności, a także praktyczne, skuteczne wskazówki, jak wydostać się z mentalnej pułapki. Przeczytaj i wykorzystaj, żeby poczuć się lepiej!
Omnium

Omnium

44,90 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
Jest rok 1956. Mały Adam mieszka z rodzicami w Krakowie. Jego ojciec Zenon nadal piastuje wysokie stanowiska polityczne, matka Róża nie chce udzielać się w partyjnych kręgach. Szyje w domu i wychowuje Adama. Jest w bardzo złym stanie, rozchwiana emocjonalnie z powodu szykan, jakie stosuje wobec niej Zenon. Mąż, działacz partyjny, prowadzi bujne życie erotyczne i angażuje się w wiele działań, które mają mu zapewnić miejsce w Sejmie, jako posłowi z Nowego Sącza. Znienawidzony tam Zenon otrzymuje pogróżki, a raz nawet ktoś usiłuje włamać się do jego mieszkania, rozbijając mu drzwi siekierą. Zenon angażuje się w produkcję leku na podniesienie wydajności o nazwie diabol. Jego prototyp uzyskał od szwajcarskich naukowców. Testuje ten lek na synu i na zaprzyjaźnionych członkach partii. Wraz z doktorem Norbertem Drupaczyckim badają wpływ elektrowstrząsów na poprawę możliwości organizmu ludzkiego. Zenon sam jest królikiem doświadczalnym, poddaje się badaniom bez umiaru, podobnie jak Krasnodarska, nauczycielka Adama i jednocześnie kochanka jego ojca.
Przyszła Ty

Przyszła Ty

42,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Co możemy wiedzieć o przyszłości? Czy można sobie ją zaplanować? Jak iść przed siebie bez obaw o porażkę? Książka pod tytułem "Przyszła Ty" autorstwa Briana Davida Johnsona to publikacja, która uświadamia, że futurologia to nie czytanie z kart, lecz naukowa metoda przewidywania przyszłości. Autor podpowie Ci, jak zadbać o swoją przyszłość, by żyć w taki sposób, w jaki tylko zapragniesz. Publikacja ta zawiera szereg ćwiczeń i wskazówek służących do pracy nad sobą. Autor uczy rozpoznawać ograniczenia, o których być może nawet nie myślisz, a są przyczyną Twojej stagnacji. Wszystkie codzienne i ważne decyzje, które bezustannie podejmujemy, mają znaczący wpływ na przyszłość nie tylko naszą, lecz również najbliższych nam osób. Brian David Johnson przekonuje, że umiejętna analiza tych decyzji oraz naszych zachowań to klucz do sukcesu, by przewidzieć i skutecznie zaplanować swoją przyszłość. Autor pragnie wzbudzić w czytelnikach przekonanie, że każdy jest panem swojego życia i ma prawo ukształtować je po swojemu, bez względu na panujące wokół schematy. Książka "Przyszła Ty" napisana jest przystępnym, klarownym językiem, każdy zrozumie zawarte w niej, niezwykle istotne przesłanie.
Słynne procesy II Rzeczypospolitej

Słynne procesy II Rzeczypospolitej

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Sceny z sali rozpraw przesuwają się przed oczami niczym kadry z prawniczego thrillera – publiczność szturmuje budynki sądów, polityka i zbrodnia rozpalają emocje, prasa podgrzewa nastroje, a adwokaci wygłaszają płomienne mowy. Na ławie oskarżonych wrogowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej: dezerterzy, malwersanci, mordercy i szpiedzy. Niezwykły sądowy spektakl. Dzięki mistrzowskiej narracji autorki czytelnik ma wrażenie, że znalazł się w samym centrum wydarzeń. Że oto uczestniczy w głośnych procesach II Rzeczypospolitej. Na ławie oskarżonych m.in.: Michał Rola-Żymierski, Eligiusz Niewiadomski, Jerzy Sosnowski. W rolach oskarżycieli i obrońców – tuzy ówczesnej palestry. W ławach dla publiczności – żywiołowe reakcje na zeznania świadków czy prokuratorskie wystąpienia. Słychać szmery, krzyki, wrzenie albo zapada martwa cisza... Zbiór reportaży ukazujących lata 20. i 30. ubiegłego wieku przez pryzmat sali sądowej to lektura fascynująca i skłaniająca do refleksji.
W szczelinach czasu

W szczelinach czasu

49,90 zł 20,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli żyliście w czasach PRL, albo chcecie się dowiedzieć, jak wyglądało życie waszych rodziców, powinniście sięgnąć po "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" Krystyny Kofty. Czasy PRL-u wciąż są bardzo żywe we wspomnieniach bardzo dużej liczby osób. Autorka w bardzo namacalny sposób opisuje realia Polski Ludowej, głównie dlatego, że sama w nich żyła. Jej relacja staje się wyjątkowo pouczającą i wciągającą historią o tym, jak kiedyś było szaro, a pomimo tego człowiek potrafił odnaleźć nieco kolorów wokół siebie. "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" jest prawdziwym wehikułem czasu, który przeniesie czytelników do świata pełnego absurdów, ale dla ludzi w nim żyjących jest jak codziennością. Krystyna Kofta stara się przekazać, jak trudne były czasy PRL-u w naszym kraju, głównie dla ówczesnych kobiet. Codzienna walka z całym światem o zdobycie podstawowych produktów nie kończyła się powrotem do domu i błogim odpoczynkiem. We własnych czterech kątach trzeba było zrobić jeszcze więcej, zadbać o tysiące małych spraw, które stawały się prawdziwymi wyzwaniami dla każdej kobiety. Z jednej strony opowieść ta wydaje się mocno nierealna, szczególnie dla młodszego pokolenia, ale dla osób pamiętających tamte czasy, jest niemal jak pocztówka z przeszłości, mogącą na nowo rozbudzić dawno zapomniane wspomnienia. "W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u" Krystyny Kofty to doskonała propozycja dla osób szukających opowieści o prawdziwym, trudnym życiu w kraju komunistycznym. Krystyna Kofta urodziła się w 1942 roku w Poznaniu. Całe jej życie jest ściśle związane ze sztuką, zarówno tą pisaną, jak i wizualną. Po swoim debiucie w 1976 roku opowiadaniem "Lustro" jej kariera nabrała tempa, kierując Koftę w stronę pisania powieści, opowiadań, scenariuszy filmowych oraz książek publicystycznych. W swojej twórczości porusza głównie problemy kobiet, skupiając się głównie na problematyce uczuć. Od lat związana jest z czasopismem "Twój Styl", w którym publikuje swoje felietony.
Gdyby zamilkły kobiety

Gdyby zamilkły kobiety

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
"Od czasu pierwszego wydania tej książki wydarzyło się wiele ważnych rzeczy, które musiały się znaleźć w nowej wersji. Kobiety nie milczą, ujawniają swoją traumę. Mówią o torturach fizycznych i psychicznych jakie muszą znosić przez lata w małżeństwie, w związkach, czy w pracy. O tym jak depcze się ich godność. Opowiadają o różnych rodzajach przemocy, o gwałtach. Książka opowiada o rozmaitych sposobach dyskryminacji kobiet w firmach. W książce znalazły się też rozważania o aktualnych zjawiskach. Wielka światowa akcja MeToo dotarła także do nas. Jakie są konsekwencje tego zjawiska? Co z tego zostało u nas? Jeszcze ciągle lęk zamyka kobietom usta. Brakuje solidarności, nie wierzy się ofiarom. Nowa wersja „Gdyby zamilkły kobiety” pokazuje także wiele nowych, pozytywnych zjawisk. Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni. Łatwiej znajdują pracę, lepiej jej szukają a także lepiej radzą sobie, gdy utracą pracę. Nie boją się samodzielności. Wnikają w nowe sfery życia, w Internet. Są blogerkami. Często zarabiają w taki sposób, prowadząc tematyczne blogi, na przykład dla młodych matek, które nie radzą sobie z macierzyństwem i mówią o tym. To łagodzi poczucie wykluczenia. To także jest głos kobiet."
Jak ogarniać emocje w pracy

Jak ogarniać emocje w pracy

39,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
Emocje towarzyszą człowiekowi w życiu prywatnym i zawodowym. Mogą one wspierać w wielu sytuacjach albo okazać się drogą do katastrofy. O tym, jak radzić sobie z nimi tam, gdzie, wydawałoby się, nie ma na nie miejsca, odpowiada książka "Jak ogarnąć emocje w pracy"! Ten przewodnik to coś więcej niż tylko zwykły zbiór porad. Został napisany dowcipnym, zabawnym i ciepłym językiem. Oczywiście jego główną zaletą są same porady i mądrość, którą można znaleźć na każdej ze stron. Wskazówki mają szerokie zastosowanie w praktyce i to właśnie jest siłą tej książki. Dzięki niej w zupełnie inny niż dotychczas sposób można podejść do zagadnienia emocji. Przede wszystkim autorki obalają mit, że w pracy nie ma absolutnie miejsca na emocje. Zwracają uwagę na to, że nie można się zrozumiale i skutecznie komunikować, jeśli nie jest się świadomym uczuć i emocji, które wywołuje się u innych osób. Nie ma przecież nic gorszego od postawy przypominającej robota. Takie podejście niweczy budowanie produktywnych relacji w pracy i przekłada się także na brak odpowiednich rezultatów. Na szczęście można z tego wybrnąć i całkowicie odmienić sposób postępowania ze współpracownikami. Książka pomoże w zbudowaniu dyscypliny emocjonalnej, tak potrzebnej do odniesienia sukcesu. Do tego treść została wzbogacona o krótkie, zabawne i pouczające komiksy. Książka powstała w wyniku współpracy dwóch autorek. Liz Fosslien pomaga zespołom i liderom rozwijać umiejętności i nawyki, które pozwalają im uwolnić ich pełny potencjał. Mollie West Duffy jest z kolei ekspertką w zakresie projektowania organizacji, rozwoju i coachingu przywództwa.
Cash. Tom 2. Gangsterzy Nowego Jorku

Cash. Tom 2. Gangsterzy Nowego Jorku

44,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
"Cash. Gangsterzy Nowego Jorku. Tom 2" to drugi tom trylogii zatytułowanej "Gangsterzy Nowego Jorku", której autorką jest Bella Di Corte. Zanurz się w brutalnym świecie mafii, w którym żyje się szybko, a umiera młodo. Daj się porwać napisanemu przez autorkę gorącemu romansowi, pomiędzy bezwzględnym gangsterem o imieniu Cash Kelly, a piękną Keely Ryan. Fabuła powieści "Cash. Gangsterzy Nowego Jorku. Tom 2" opowiada historię zimnego gangstera o imieniu Cash Kelly, który po spędzeniu dziesięciu lat w więzieniu, postanawia się zemścić na swoim oprawcy, nie tylko za niezasłużoną odsiadkę, ale również za śmierć swojego ojca. Po wyjściu z więzienia gangster poznaje olśniewająco piękną Keely Ryan, którą postanawia wykorzystać, aby dotrzeć do zabójcy swojego ojca. Tak rozpoczyna się namiętny romans między tą dwójką bohaterów, w tle którego trwa krwawa i brutalna wojna gangów, która codziennie zalewa Nowy Jork kolejnym hektolitrami krwi.
Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania

Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
Pozycja "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania", skupia się na lewicy i stawianej przed nią współczesnością. Przyjrzyj się popełnianym błędom i sprawdź najnowsze wyzwania. Książka "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania" to zbiór esejów dotyczących współczesnej lewicy, która musi się odnaleźć i odpowiednio ustosunkować do tego, co się obecnie dzieje. Trudno mówić o zjednoczeniu, kiedy wszyscy działają na własny rachunek, popełniając stale te same błędy. Autor namawia do szukania kompromisu, który mógłby coś zmienić, wprowadzić pewien powiew świeżości do tego, co skostniałe, znane, nieodpowiednio przygotowane na obecny świat. Podpowiada, że choć to trudne, należy słuchać innych, wyciągać wnioski i starać się dojść do porozumienia, bez ciągłych kłótni i sporów. Michael Walzer jest amerykańskim intelektualistą oraz filozofem. Urodził się 3 marca 1935 roku. Jest emerytowanym profesorem w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Princeton w stanie New Jersey. Razem z Michaelem Kazinem wydaje magazyn "Dissent". Napisał wiele książek, które można przyporządkować do rozmaitych dziedzin, między innymi traktujących o przyczynach wojen, zarówno tych sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych, krytyce modeli społecznych oraz tolerancji. Opublikował także wiele artykułów z pogranicza polityki i historii. Zajmuje się propagowaniem idei komunitaryzmu w teorii nauk politycznych. Walzer należy także do rady wydawniczej "Jewish Review of Books". W 2008 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą Soczewki Spinozy za osiągnięcia w dziedzinie etyki.
Zostań dla mnie. Tom 4. The Arrowood Brothers

Zostań dla mnie. Tom 4. The Arrowood Brothers

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
Historia, która zaskoczy Cię siłą przekazywanych emocji. Przekonaj się, że miłość można znaleźć wszędzie, nawet tam, gdzie w ogóle się tego nie spodziewamy. "Zostań dla mnie" to ostatni tom serii powieściowej zatytułowanej "Arrowood Brothers". Główny bohater to Jacob, aktor, któremu świetnie się powodzi, a jego kariera w Hollywood nabiera tempa. Nie może się opędzić od paparazzich, zwraca też uwagę wielu atrakcyjnych kobiet. Niestety, musi wypełnić wolę ojca i spędzić pół roku w małym i dusznym Sugarloaf. Mężczyzna przewiduje, że będzie to najgorsze sześć miesięcy w jego życiu. Wtedy jednak poznaje Brennę Allen, a wszystko w jego życiu ulega gwałtownej zmianie. Choć kobieta jest w pierwszej chwili do niego uprzedzona, mając go za zadufaną w sobie gwiazdę, z czasem także wykazuje zainteresowanie bliższą znajomością. Czy to możliwe, żeby tę parę połączyło coś poważnego? Czy Jacob zupełnym przypadkiem trafił na miłość swojego życia?
Pragnienia

Pragnienia

39,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
Lubisz czytać romanse, pełne namiętności i zmysłowości? "Pragnienia" autorstwa Ilony Gołębiewskiej to opowieść o przypadkowym spotkaniu i gorącej nocy, która odmieni życie dwojga nieznajomych. Jego życie jest niemal perfekcyjne. Pochodzi z bogatej rodziny, ma ogromne powodzenia u płci przeciwnej, a do tego jest gwiazdą koszykówki. Kiedy Red Shadows wygrywają mistrzostwa, Janek dostaje propozycję, której nie może odrzucić. Życie Wiktorii to kompletne przeciwieństwo. Od zawsze marzyła o studiach artystycznych i realizowaniu swojej największej pasji, jaką jest fotografia. Dziewczyna nie może jednak podążać własną drogą. Studiuje ekonomię i rezygnuje z własnych marzeń, aby jej toksyczny ojciec mógł uczynić z niej następczynię swojego biznesu. Tych dwoje młodych ludzi różni niemal wszystko, jednak jest jedna rzecz, która ich łączy - ogromna chemia. Janek i Wiktoria przypadkowo poznają się w klubie Hades 66. Szybko staje się jasne, że ukradkowe spojrzenia, intrygująca rozmowa i zmysłowy taniec przerodzą się w pełen namiętności wieczór. Od tej chwili zakochani nie mogą przestać myśleć o sobie nawzajem. Nie było im dane długo cieszyć się szczęściem, które ich spotkało. W życiu Janka zdarzyło się coś, co wywróciło wszystko do góry nogami i zrujnowało jego karierę, marzenia i dobrze zapowiadającą się przyszłość. Czy Janek będzie umiał pogodzić się z życiowymi porażkami i przyznać, że ta znajomość jest dla niego najważniejsza w życiu?
Gorąca sesja. Tom 4. Game On

Gorąca sesja. Tom 4. Game On

44,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
Co mogę powiedzieć na temat Chess Copper? Ta kobieta rzuca mnie na kolana. Wiem to po jakichś pięciu minutach od momentu, gdy się dla niej rozebrałem. Chyba nikt nie jest tym zaskoczony bardziej niż ja. Złośliwa fotografka, którą mój zespół zatrudnił, aby zrobiła zdjęcia do naszego dorocznego kalendarza charytatywnego, kompletnie nie jest w moim typie. Broni się przed moimi atakami, na każdym kroku stanowi wyzwanie. Ale kiedy z nią jestem, znikają wszystkie smutki i zmartwienia. Ta dziewczyna sprawia, że życie staje się zabawne. Chcę poznać Chess, być blisko niej. To kiepski pomysł. Bo Chess nie szuka związku. Nigdy nie poświęciłem kobiecie więcej niż jedną noc. Ale kiedy Chess traci swoje mieszkanie, ofiaruję jej pomoc i proponuję mój dom. Teraz jesteśmy współlokatorami. Przyjaciółmi bez seksu. Chociaż coraz trudniej jest nam trzymać ręce przy sobie. Im dłużej razem mieszkamy, tym bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że ona jest dla mnie wszystkim. Teraz chcę czegoś więcej…
Strażak. Życie w ciągłej akcji

Strażak. Życie w ciągłej akcji

42,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Są takie zawody, które wymagają nieustannego poświęcenia. Związane są z nieustannym narażaniem własnego zdrowia i życia. Jednym z nich jest praca strażaka, którą w swojej książce "Strażak. Życie w ciągłej akcji" opisuje Waldemar Pruss. Ogień to żywioł niejednoznaczny. Przynosi wiele dobrego i nie da się wyobrazić bez niego życia. Potrafi być też niszczycielski. W ciągu kilku minut jest w stanie pochłonąć i strawić dobytek całego życia, a co gorsza - także i życie. Jednym z zadań strażaka jest sprzeciwianie się tej niszczycielskiej sile. Niwelowanie strat do minimum. Strażak musi być kimś, kto jest w stanie dla dobra innych poświęcić bardzo dużo. To ktoś odważny, zdecydowany i od stóp do głów przepełniony dobrem. Ale ogień nie jest jedyną siłą, z którą walczy. Jego służba polega również między innymi na ratowaniu ludzi po wypadkach drogowych oraz zabezpieczeniu terenu katastrofy. W tym zawodzie nie ma czasu na myślenie. Trzeba po prostu działać. Kilka sekund zwłoki może mieć fatalne w skutkach konsekwencje. Waldemar Pruss to strażak wyjątkowo odważny. Jego książka "Strażak. Życie w ciągłej akcji" jest piekielnie szczerą relacją jego zawodowego życia. W ciągu kilkunastu lat swojej pracy zawodowej przeżył naprawdę wiele. Podjął niełatwą decyzję, by jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i przelać swoje myśli na papier. To droga pełna niebezpieczeństw, chwil smutku i złości, ale także radości i oczyszczenia.
Twórcze życie we dwoje

Twórcze życie we dwoje

74,90 zł 26,95 zł
Opis
Zamknij
Janusz Majewski i Zofia Nasierowska, Jeremi Przybora i Alicja Wirth, Eryk Lipiński i Hanna Gosławska, Stefan i Franciszka Themersonowie, Gabriel i Hanna Rechowiczowie Jak to jest, gdy dwie jednostki twórcze decydują się na wspólne życie? Czy mogą liczyć na wsparcie czy raczej rywalizację? I czy w patriarchalnej rzeczywistości PRL-u, w której przyszło żyć większości z nich, możliwe było prawdziwe partnerstwo? Czy w przypadku związku artystów pierwsze miejsce zajmuje miłość czy może jednak sztuka, nieznosząca kompromisów? Autorka z niezwykłą finezją układa kolejne kadry z życia artystycznej elity, tworzącpodwójne portrety par, które kształtowały naszą wrażliwość wizualną, filmową, literacką, muzyczną, czy w końcu sprawiały, że szary PRL był trochę bardziej baśniowy i kolorowy. Szkicuje przy tym odrębne sylwetki silnych kobiet, których niebywały talent i oryginalność pozwoliły na niezależność, a także wolność w tworzeniu w dziedzinach wówczas zdominowanych przez mężczyzn. Na kartach książki pojawią się nieprzecięte osobowości, w często nieznanejnam wcześniej odsłonie. Wśród nich: Klasyk polskiego kina i najbardziej pożądana portrecistka PRL-u, dzięki której ikony polskiej kultury, tj.Beata Tyszkiewicz, Agnieszka Osiecka zyskały ponadczasowe piękno. Współautor Kabaretu Starszych Panów, mistrz języka i absurdalnego humoru, wcielenie cnót poprzedniej epoki, prywatnie – jak sam mówił – mężczyzna dzieckiem podszyty. Ona uznana scenografka telewizyjna i teatralna, słynąca z urody i klasy. Najbardziej znany karykaturzysta PRL, bon vivat, współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu oraz uwielbiana rysowniczka satyrycznych scenek rodzajowych m.in. ze „Szpilek”. Twórcy awangardy filmowej w Polsce, niezależni wydawcy książek, artyści absolutni. On - pisarz z nieodłączną fajką w zębach, deklarujący, że jest raczej czasownikiem niż rzeczownikiem, ona – genialna ilustratorka, bezkompromisowa wobec siebie i innych. Artyści plastycy, przedstawiciele bohemy, twórcy mozaik i wielkoformatowych dekoracji architektonicznych. Ich dom stał się żywą galerią i scenografią dla twórczego życia. To wybrańcy sztuki, którzy postanowili czerpać z niej siłę we dwoje.
Mroczne wyznania

Mroczne wyznania

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli lubisz czytać thrillery psychologiczne, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Pełna zaskakujących zwrotów akcji wciąga czytelnika już od pierwszej strony. Bohaterką powieści "Mroczne wyznania" jest Selena Murphy. Akcja powieści rozpoczyna się, gdy kobieta wraca pociągiem z pracy do domu. W pociągu zajmuje miejsce obok sympatycznie wyglądającej kobiety. Kiedy pociąg zatrzymuje się po kilku chwilach jazdy, kobiety wdają się w pogawędkę, aby uprzyjemnić sobie czas. Selena zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie już nigdy się nie spotkają, dlatego decyduje się podzielić swoimi sekretami z drugą kobietą. Opowiada jej o swoim życiu oraz o tym, że podejrzewa swojego męża o zdradę z nianią ich dzieci. Druga kobieta, Martha, opowiada jej natomiast o romansie, który sama ma ze swoim pracodawcą. Kobiety rozmyślają o tym, jak cudownie by było, gdyby ich problemy rozpłynęły się w powietrzu. Gdy pociąg rusza i kobiety docierają do celu podróży, ich drogi się rozchodzą. Kilka dni później opiekunka dzieci Seleny znika bez śladu, a życie głównej bohaterki dosłownie wywraca się do góry nogami. Jakie konsekwencje będzie mieć przeprowadzona w pociągu rozmowa z obcą osobą?
1 2 3 4

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry