Strona główna Literatura, beletrystyka Literatura piękna, powieść pozostała
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans 86%
356,00 zł 49,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Historia pewnego małżeństwa
Historia pewnego małżeństwa
29,99 zł 6,95 zł
Promocja!
Spotkajmy się w muzeum
Spotkajmy się w muzeum
29,99 zł 9,95 zł
Promocja!
Balsam dla duszy miłośnika psów
Balsam dla duszy miłośnika psów
39,90 zł 12,45 zł

Literatura piękna, powieść pozostała | tanie książki

Frankenstein w Bagdadzie

Frankenstein w Bagdadzie

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
“Frankenstein w Bagdadzie” to znakomite połączenie groteski i powieści grozy. Przedstawia makabryczne piekło wojny, codzienność żyjących w obliczu zagłady mieszkańców Bagdadu. Hadi jest sprzedawcą staroci. To pijak i o tym wiedzą wszyscy. Nie wszyscy natomiast świadomi są tego, że poza alkoholem ma jeszcze jedną obsesję. Włóczy się mianowicie ulicami ogarniętego wojną Bagdadu i zbiera kawałki poszarpanych przez eksplozje ciał. Zabiera je ze sobą i zszywa w domowym zaciszu. Tworzy swoje makabryczne dzieło, a jego twór ożywa niespodziewanie i znika bez śladu. Niedowidząca staruszka imieniem Eliszeba od lat czeka na powrót syna. Daniel zaginął dwadzieścia lat wcześniej podczas wojny iracko-irańskiej. Kiedy do jej drzwi puka tajemniczy mężczyzna z pokiereszowaną twarzą, uradowana matka wpuszcza go bez słowa. Tak bardzo chce wierzyć w to, że jej zaginiony syn powrócił. Tymczasem przez miasto przetacza się fala niewyjaśnionych, makabrycznych zbrodni, które budzą przerażenie nawet mimo szalejącej wokół wojny. Dwieście lat już minęło, odkąd Mary Shelley powołała do życia jednego z najsłynniejszych potworów w dziejach literatury. A dokładniej rzecz biorąc, powołał go do życia doktor Frankenstein na kartach powieści "Frankenstein, czyli współczesny Prometeusz". Motyw to dobrze znany i zdawałoby się wyeksploatowany ponad miarę. Okazuje się, że nie do końca! Ahmed Saadawi udowodnił, że ma w tym temacie jeszcze sporo do powiedzenia! Wbrew pozorom książka zawiera też dużą porcję świetnego, czarnego humoru! “Frankenstein w Bagdadzie” to powieść groteskowa i przerażająca zarazem. Przepełniona jest czarnym humorem i doskonale oddaje przy tym przerażającą atmosferę wojny. Można powiedzieć, że gdyby Quentin Tarantino zabrał się za baśnie z tysiąca i jednej nocy, wyszedłby mu właśnie “Frankenstein w Bagdadzie”. Ta poruszająca i wciągająca bez reszty powieść okazała się bestsellerem na światową skalę. Została uhonorowana prestiżową nagrodą Man Booker International Prize za rok 2018 oraz International Prize for Arabic Fiction za rok 2014. Jak do tej pory książkę przetłumaczono już na ponad trzydzieści języków!
Opera na trzy śmierci

Opera na trzy śmierci

14,35 zł   49,99 zł
Opis
Zamknij
Porywająca opowieść przedstawiająca polskie realia tuż po zakończonej wojnie. Czy ambicje i talent wystarczą, by osiągnąć szczyt i zostać zapamiętaną? "Opera na trzy śmierci" to powieść, w której życie, dotąd stłumione przez wojnę, powoli się odradza. Warszawa z wolna zaczyna nim tętnić, a to, co piękne i kojące ludzką duszę, powoli wyrasta na nowo. Jest rok 1946. W Polsce dopiero wszystko budzi się na nowo. Gustawa Starewicz nie miała lekkiego życia, podobnie jak inni, muszący do tej pory zmagać się z realiami wojny. Dziewczyna znalazła jednak receptę na bolesne wspomnienia, które dopiero co zostały za nią: często sięga po alkohol, chętnie uprawia seks z przypadkowymi osobami i śpiewa. Niestety, jej sytuacja wciąż nie przedstawia się najlepiej. Brakuje jej pieniędzy oraz sposobów na to, by je zdobyć. To wszystko ciągnie ją w dół i zmusza do poddania się rozpaczy. Niespodziewanie Baden-Baden, mistrzyni Gustawy, umiera na jej oczach. Wtedy przed dziewczyną otwierają się nieoczekiwane możliwości: oto może ją zastąpić w trakcie koncertów, mających inaugurować scenę operową w Puszczy Białowieskiej. Nie zastanawiając się długo, Gustawa pakuje swoje rzeczy i dociera do obozu w samym środku lasu. Wtedy też przybiera nowe imię: Gusta Star, co pozwala jej się przeobrazić z brzydkiego kaczątka w prawdziwą królową.
Małe kobietki

Małe kobietki

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Ponadczasowa, określona kanonem literatury książka "Małe kobietki" w nowszym, piękniejszym wydaniu. Ta wzruszająca, pouczająca i pełna emocji powieść powinna znaleźć się na półce każdej kobiety. Dziewiętnastowieczna autorka Louisa May Alcott od 150 lat opowiada nam historię czterech sióstr, które wchodzą w wiek dorosłości. Razem z nimi możemy przeżywać sukcesy, radości, pierwsze uczucia, ale i tragedie, których doświadczają. Cztery silne osobowości, w których każda kobieta odnajdzie swój odpowiednik. Niezależna i uparta Jo, delikatna i pełna wdzięku Beth, piękna i odpowiedzialna Meg oraz najmłodsza, uzdolniona artystycznie i wciąż marząca Amy. Siostry mieszkają w Concord w Massachusetts i są wychowywane przez matkę Marmee, która sama zajmuje się córkami pod nieobecność męża walczącego na wojnie secesyjnej. Jej sposób pokazywania dziewczynkom świata wyprzedza epokę, w której żyją, i jest ponadczasowy, aktualny dla współczesnych, silnych kobiet. Marmee stara się przekazać córkom, aby zawsze kierowały się sercem, ceniły wolność, znalazły własną drogę w życiu i nie podporządkowywały się mężczyznom, do których w tamtej epoce należało ostateczne zdanie. Siostry pomimo nieobecności ojca i braku pieniędzy odkrywają radość życia i zarażają nią innych, w tym Lauriego, samotnego chłopaka, który wprowadza się do domu obok, gdzie mieszka jego tajemniczy, wysoko postawiony i szanowany dziadek. Obie rodziny uczą się od siebie postrzegania świata, miłości do bliskich i stają się dla siebie wzajemnym wsparciem.
Stacja jedenasta

Stacja jedenasta

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Bestsellerowa powieść "Stacja jedenasta" odkryje przed Tobą wizję dystopijnej przyszłości. Niepokojąco realistyczny scenariusz przyprawi Cię o dreszcze i zachęci do rozmyślań o drodze, którą podąża człowiek. Zabójcza pandemia grypy rozpoczęła się nagle i wystarczyło zaledwie kilka tygodni, aby cała cywilizacja dobiegła końca. Od tamtej pory minęło już dwadzieścia lat, a ludzie musieli nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Wędrowna Symfonia jest trupą zebraną z ocalałych artystów, aktorów i muzyków - i to właśnie do niej należy Kristen Raymonde. Ich działaniom przyświeca jeden cel. Pragną, aby ludzkość zdołała zachować resztki sztuki i człowieczeństwa, jakie im zostały. Wędrują od osady do osady i realizują swoje plany, nikomu nie szkodząc i starając się poprawić życie napotkanych osób. Sytuacja diametralnie się zmienia w Świętej Deborze Nad Wodami. Dlaczego tajemniczy prorok postanowił się im przeciwstawić? Jaki może mieć cel w zakończeniu istnienia Wędrownej Symfonii?
Stracone miliony

Stracone miliony

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
"Stracone miliony" to piękna, niezwykle intymna historia dwóch braci o różnych charakterach, a zarazem znakomite studium pełnej niepokojów Ameryki z początków XX wieku. Stany Zjednoczone blisko 100 lat temu - kraj strajków oraz walki o równouprawnienie i wolność wypowiedzi. Bracia Dolan - Gig oraz Rye - wiodą tułacze życie. Obaj chwytają się dorywczych prac, żyją z dnia na dzień, zwykle śpiąc pod gołym niebem. Wieczna wędrówka prowadzi ich do miasta Spokane, gdzie dochodzi do licznych incydentów służb porządkowych ze związkami zawodowymi. Buntowniczy charakter Giga oraz jego idealistyczna, romantyczna natura skłania go do zaangażowania się w lokalne działania. Bierze udział w nielegalnych spotkaniach związkowców, czym przykuwa uwagę policji. Nastoletni Rye, młodszy z braci Dolanów, jest przeciwieństwem Giga. Nie są mu bliskie wzniosłe idee, nie interesują go też ruchy społeczne. Do szczęścia niewiele mu potrzeba, wystarczy, że ma gdzie spać i co zjeść. Powieść "Stracone miliony" przedstawia fikcyjną historię na tle autentycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Spokane. To znakomite źródło wiedzy o Ameryce XX wieku. W powieści znalazło się miejsce dla autentycznych środowisk (ruch Robotników Przemysłowych Świata) oraz postaci (Elizabeth Gurley Flynn).
Nocny tygrys

Nocny tygrys

12,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Przed nami magiczna podróż do XX-wiecznej Malezji, do miejsca, gdzie dawne wierzenia i cudowne legendy wciąż są żywe. 11-letnia sierota i ambitna tancerka mają niewiele czasu, aby spełnić dziwne życzenie zmarłego mistrza i uchronić go przed wieczną tułaczką po ziemi. Podczas długiej i trudnej podróży młodzi mają dziwne przeczucie, że stare podania o ludziach zmieniających się w tygrysy mogą być prawdą, a ich życiu zagraża poważne niebezpieczeństwo... 11-letni Ren ma przed sobą trudne zadanie - musi odnaleźć zasuszony palec swojego zmarłego mistrza. W przeciwnym razie zagubiona dusza doktora będzie na wieki tułać się po ziemi i nigdy nie zazna spokoju. Ren wie, że ma tylko 49 dni na spełnienie nietypowej prośby swojego pana, więc od razu rusza na poszukiwania. Tylko gdzie się udać i od czego zacząć? Uzbrojony w list i dobre chęci rusza w podróż. W międzyczasie młoda i ambitna dziewczyna Ji Lin jest zniesmaczona i zszokowana swoim odkryciem. W kieszeni swojego tanecznego partnera znajduje fiolkę, w której tkwi zasuszony palec. Ji Lin nie wie, co ma zrobić ze swoim odkryciem, i pragnie jak najszybciej pozbyć się tego dziwnego znaleziska. Dziewczyna jest przekonana, że ten przedmiot jest przeklęty i z pewnością ściągnie na nią pecha. Za wszelką cenę stara się odnaleźć prawowitego właściciela fiolki i uwolnić się od złego losu. Tak natrafia na 11-letniego sierotę. Młodzi nie mają wiele czasu na spełnienie prośby zmarłego mistrza. W dodatku w mieście zaczynają się rozchodzić plotki o niebezpiecznych ludziach tygrysach, znanych z chińskich legend. Czy te istoty mogą zagrażać w wypełnieniu ostatniej woli doktora? A może będą stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców? Czasu jest coraz mniej, a stare podania nie dają o sobie zapomnieć... "Nocny tygrys" to druga książka Yangsze Choo. Autorka zadebiutowała powieścią pt."The Ghost Bride. Narzeczona ducha", która spotkała się z przychylnymi opiniami czytelników na całym świecie.
Taniec zegara

Taniec zegara

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka zdobywczyni Nagrody Pulitzera! Decyzja, która zmienia wszystko! "Tak dawno już nie czułam się potrzebna" - mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń? "Taniec zegara" to słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany, o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie.
Szklany hotel

Szklany hotel

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Autorka bestsellerowej "Stacji Jedenaście" powraca, tym razem przedstawiając świat pełen żądz, deprawacji i wielkich pieniędzy. Czy Vincent ulegnie moralnemu zepsuciu? Gdzie tkwi granica między normalnością a deprawacją? Czy łatwo jest dostrzec początek końca? "Szklany hotel" to opowieść o piramidzie finansowej, która niszczy dorobek życia biednych i kruszy wielkie majątki bogatych. Vincent jest piękną barmanką pracującą w luksusowym hotelu. Jego właściciel, bogaty biznesmen Jonathan Alkaitis, składa jej niemoralną propozycję - ma udawać jego żonę. Kobieta zgadza się i przekracza progi niedostępnego dla niej świata. Świata, który razi swą brzydotą i zepsuciem. Jak Vincent poradzi sobie wśród ludzi, którzy biorą to, czego chcą, nie licząc się z ludzkim losem, nie stronią od narkotyków i mają ogromne możliwości? Emily St. John Mandel opowiada o zmorze starego świata - piramidzie finansowej, która niszczy dorobek wielu ludzi. Jak wpływają na siebie ludzie, których decyzje są dalekie od moralnych? Jak dostrzec niebezpieczny punkt krytyczny, od którego nie ma odwrotu? Emily St. John Mandel jest kanadyjską pisarką. Za powieść science fiction "Stacja Jedenaście" otrzymała masę nagród i wyróżnień, np. Toronto Book Award i Nagrodę im. Arthura C. Clarke'a. Jej powieść uzyskała również nominację do nagród PEN/ Foulkner Award, National Book Award i Nagrody im. Johna W. Campbella. "Stacja Jedenaście" znalazła uznanie u prezydenta USA, Baracka Obamy. Autorka takich powieści jak: "The Lola Quartet", "Last Night in Montreal" oraz "The Singer's Gun".
Francuskie wyjście

Francuskie wyjście

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Kiedy Francis, mieszkająca na Manhattanie wdowa o bardzo cierpkim charakterze, dowiaduje się, że jej majątek popada w ruinę i grozi jej katastrofa finansowa oraz, co gorsza, wizerunkowa, wpada w rozpacz. Tym bardziej, że towarzyszą jej jedynie pozbawiony ambicji syn Malcolm oraz kot – Mały Frank – w którym najprawdopodobniej mieszka duch zmarłego przed dwunastu laty męża. Francis nie ma więc wyjścia – musi uciec daleko, za ocean, do jedynego miasta, w którym mogą się uratować (bądź ulec zagładzie) – do Paryża. Już o samej trójce głównych, niezwykłych bohaterów można napisać niejedną nowelę. Książkę „Francuskie wyjście” zapełnia jeszcze więcej różnorodnych postaci, tworząc jedyną w swoim rodzaju, ciepłą, a jednocześnie mroczną, ciętą, ale też wzruszającą, tragedię obyczajową. Ekranizacja powieści jest równie surrealistyczna, w końcu scenariusz do niej pisał sam autor. W rolach głównych możemy podziwiać Michelle Pfeiffer i Lucasa Hedgesa. Film jest dostępny na platformach VOD.
Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 4

Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 4

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Kontynuacja trzeciego tomu monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Potężna i niezwyciężona armia Henryka II prze na wschód, już stoi nad Odrą. Bolesław jeden tylko rozkaz wydaje - nie przepuścić! Jednakowoż za wielkie i za silne to parcie na Bolesławowe Księstwo. Giną tarczownicy, drużyny posieczone w lasach, spalone domostwa, mordy, rabunek i gwałty…. Ciżba ludzka, głodna i przerażona gna ku grodom, które trzeba zamknąć… Co robić, jak przetrwać ten marsz tysięcy saskich wojów w szłomach…. Jaka będzie tego cena? Czy Księstwo się zbuntuje przeciw władcy? Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3

Bolesław Chrobry. Złe dni. Tom 3

13,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Trzeci tom monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Wielkie już i potężne księstwo trzyma w garści Bolesław. Mocny to ksiądz i władyka. Gońce skaczą z Krakowa do Poznania, Gniezdna, Wrocławia, Kołobrzegu. Trzeba wiedzieć co się w księstwie dzieje i co na granicach. Drogi już wyrąbane, stróże w trzemach osadzone pilnują porządku, świątki w cyrkwiach modlą się i tłumaczą nową wiarę. Bolesław, pełny ottonowej misji pragnie zjednoczonej słowiańszczyzny. Do Pragi wjeżdża jako król, którego witają zielonymi gałązkami. Nie pogodzić się z tym Henrykowi – za duże to księstwo bolesławowe, za mocne . Musi mu część zabrać a może i całe….. Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.
Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 6

Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 6

14,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Ostatnia część jednej z najznakomitszych polskich powieści historycznych, teraz na nowo przypomniana przez Wydawnictwo MG. Książka "Bolesław Chrobry. Rozdroża" jest domknięciem losów charyzmatycznego władcy z rodu Piastów, który mimo przeciwności zwieńczył swoje polityczne wysiłki pierwszą w dziejach Polski koroną. Antoni Gołubiew - pomimo iście monumentalnego dorobku - jest pisarzem wciąż niewystarczająco docenianym w powszechnym odbiorze czytelniczym. A przecież jego proza historyczna nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku i można ją śmiało zestawiać z nazwiskami Teodora Parnickiego, Hanny Malewskiej czy Elżbiety Cherezińskiej. Opowieść, którą podejmuje w "Chrobrym", jest majstersztykiem fabularyzowania historii z jednoczesnymi aspiracjami do uświadomienia odbiorcy, jak bardzo bliski sercu współczesnego czytelnika może być bohater czasów odległych, na wpół zapomnianych. Całe szczęście Gołubiew nie daje zapomnieć o pierwszym królu piastowskim, wpisując go w dynamiczny krajobraz średniowiecznych realiów: politycznych machinacji, krzewienia wiary chrześcijańskiej i kultury łacińskiej, które nie zawsze postępowało wedle zasad rycerskiego etosu. Powieść Gołubiewa szczególnie warto porównać z książką "Srebrne orły" Teodora Parnickiego, która rozgrywa się w zbieżnych okolicznościach przełomu X i XI wieku, a polityczne dylematy króla Bolesława zostały uzupełnione o paneuropejski kontekst uniwersalnego cesarstwa.
Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 5

Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 5

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Kolejna część niezwykłej historii życia Bolesława Chrobrego - poznaj dumne dzieje Polski! "Bolesław Chrobry. Rozdroża. Tom 5" to wspaniała, monumentalna historia o fundamentach państwa polskiego, które nie zawsze wyglądało tak, jak nam się wydaje. Autor zaprasza nas do świata, w którym postępująca chrystianizacja zderza się z ludowym pogaństwem, cesarz Otton III zdobywa władze nad kontynentem europejskim, a Polska rodzi się jako coraz silniejsze państwo Europy Środkowej. Treść skupia się na końcowych działaniach Mieszka I oraz początkach panowania jego syna Bolesława Chrobrego, który wysławił się niezwykłą odwagą, o czym świadczy nadany mu przydomek. Ponadto dowiemy się, jakie kontrowersyjne działania podjął wnuk Bolesława, Mieszko II. Poznamy tu rzeczywistość nie tylko arystokratyczną, ale też warunki życia nizin społecznych, dzięki czemu zdobędziemy kompleksową wiedzę na temat średniowiecznego społeczeństwa. Antoni Gołubiew splata w swoim dziele losy konstrukcji państwowych wielu politycznych potęg, dzięki czemu odczarowuje stereotypowe podejście do średniowiecza.
Róża w rozkwicie

Róża w rozkwicie

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Dalsze losy osieroconej Rose i jej siedmiorga kuzynów. Poznaj realia dorastania w XIX wieku w powieści jednej z najbardziej cenionych autorek książek dla młodzieży. Osierocona Rose Campbell, która po śmierci ukochanego ojca trafiła pod opiekę wuja, wraca z długiej podróży po Europie. Ciotki dziewczyny nieustannie obmyślają wydanie jej za mąż za jednego z kuzynów, aby zatrzymać majątek Rose w rodzinie. Młoda kobieta postanawia jednak zarządzać odziedziczonymi pieniędzmi samodzielnie i oddać się pracy filantropki. Skupia się również na relacjach z przyjaciółką Phebe, która chce rozwinąć swoją karierę i wyjść z nizin społecznych ciężką pracą. Tymczasem dwaj młodzieńcy zaczynają zabiegać o względy panienki Rose. "Róża w rozkwicie" to kontynuacja opowieści z książki "Ośmioro kuzynów". Porusza ludzkie problemy sprzed dwustu lat, przedstawiając dawną rzeczywistość i konwenanse. Jest także powieścią o odważnych kobietach, które postanowiły, że same będą decydować o swoim losie w czasach, gdy to mężczyźni mieli decydujący głos.
Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku

Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku

17,95 zł   69,90 zł
Opis
Zamknij
Co wspaniałego i strasznego wydarzyło się za sprawą Mikołaja Kopernika? Jak doszło do największej rewolucji naukowej wszech czasów? Kto brał udział w obalaniu naukowych mitów, a komu na rękę było trwanie w nieprawdzie? Gdzie toczyła się walka o zrozumienie i zaakceptowanie nowego obrazu świata? Dlaczego zakazywano drukowania i czytania niektórych książek? Kiedy przestano dyskryminować, więzić, torturować i zabijać za głoszenie prawdy? Zakazane księgi to historia ostatnich lat życia polskiego astronoma i burzliwych losów jego genialnego dzieła. Opowieść toczy się od czasów naiwnego odrodzenia poprzez mroczne oświecenie aż po czasy współczesne; przedstawia naukowe zmagania nie tylko Kopernika, ale również Keplera, Galileusza, Newtona, Kanta i innych uczonych. W tle teoretycznych sporów toczy się wielobarwne życie kulturalne, w którym biorą udział luminarze polskiej literatury, tacy jak Jan Kochanowski, Piotr Skarga czy Ignacy Krasicki. Powieść jest kontynuacją Rewolucji niebieskiej. Tomy te można nazwać Księgami Mikołajowymi i czytać je w dowolnej kolejności, razem bądź osobno.
Codziennik Małych kobietek

Codziennik Małych kobietek

13,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Książki autorstwa Louisy May Alcott to klasyka literatury, która skradła serca czytelniczek na całym świecie. Dzięki "Codziennikowi małych kobietek", bohaterki jej najpopularniejszej powieści - siostry March - mogą iść z Tobą przez życie w podręcznym notatniku. Będą zawsze przy Tobie, gwarantując uśmiech i chwilę wzruszenia dzięki cytatom z książki, które są zawsze pod ręką. "Codziennik małych kobietek" to inspirowany powieścią Louisy May Alcott notatnik, który docenią szczególnie fanki powieści. Podzielony na cztery pory roku, zapewnia mnóstwo miejsca na własne przemyślenia i uwagi. Na kartach "Codziennika" znajdzie się miejsce do zapisania planów i wspomnień, zarówno tych wzruszających niczym historia Beth, jak i pełnych szczęścia niczym życie Meg. W książce odkryjemy na nowo najpiękniejsze cytaty z powieści, które mogą towarzyszyć nam każdego dnia, przypominając o radości życia, jaką młode bohaterki dzieliły z całym światem. Oprócz tego Meg, Jo, Amy i Beth podzielą się z czytelnikami swoimi pomysłami na miłe i produktywne spędzanie czasu. "Codziennik" to coś więcej niż książka czy notatnik: to pełne ciepła miejsce, które możemy współtworzyć, by wracać do niego myślą w cięższych chwilach. "Codziennik małych kobietek" zainspirowany jest książkami autorstwa Louisy May Alcott, składających się na serię o przygodach sióstr March: "Małe kobietki", "Dobre żony", "Mali mężczyźni" oraz "Chłopcy Jo".
Leśne morze

Leśne morze

14,55 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli chociaż raz marzyłeś o tym, aby zamieszkać we własnoręcznie zbudowanym leśnym szałasie, zbierać grzyby, aromatyczne zioła i polować, koniecznie musisz sięgnąć po "Leśne morze" Igora Newerlego. Przewracając strony powieści, dowiesz się, jak piękne, ale i niesamowicie trudne jest życie w samym sercu dzikiej przyrody. Akcja powieści "Leśne morze" toczy się na przestrzeni lat 1939-1944. Jednym z bohaterów, którego losy będziemy śledzić, jest Wiktor Domaniewski. To młody człowiek, który dopiero co zdał maturę i został zmuszony do ucieczki ze swojego domu. Wszystko ze względu na poszukujących go Japończyków, którzy zajęli terytorium północnych Chin. Młody Domaniewski ukrywa się w Szu-hai, wielkiej mandżurskiej tajdze. To właśnie w otoczeniu dzikiej przyrody będzie starał się przetrwać. Na swojej drodze napotka ludzi kierujących się różnymi motywacjami. Niektórzy z nich są myśliwymi, a inni takimi zbiegami jak Wiktor. "Leśne morze" to fantastyczna opowieść o dzikiej przyrodzie, sile przetrwania, ale również o miłości i samotności, które przecież nierzadko się ze sobą przeplatają.
Profesor

Profesor

14,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza powieść Charlotte Brontë, wydana w Anglii dopiero po śmierci autorki. Głównym bohaterem i narratorem jest ambitny młody mężczyzna, który wszystko, do czego doszedł, zawdzięcza jedynie własnej pracy. William Cromsworth odrzuca swe arystokratyczne dziedzictwo i wyrusza do Brukseli, by tam znaleźć szczęście. Zostaje nauczycielem języka angielskiego w szkole z internatem dla młodych panien. W książce tej znajdziemy wątki autobiograficzne. Charlotte Brontë, podobnie jak jej bohater William, uczyła angielskiego w szkole w Brukseli. I podobnie jak on doświadczała miłości. Jednak jej obiektem był żonaty właściciel szkoły, co nie mogło zakończyć się happy endem. Niezwykła opowieść o miłości a zarazem krytyka relacji damsko-męskich, które w epoce wiktoriańskiej niejednokrotnie sprowadzały się do walki o dominację. Pytanie tylko, czy tak wiele do dziś się zmieniło? Ferie 2024 - nie daj się zimowej nudzie
Królowa Margot

Królowa Margot

14,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Jeśli uwielbiasz klimat powieści płaszcza i szpady, sięgnij po jedną z nich - "Królowa Margot" z dorobku Aleksandra Dumasa ojca. To wciągająca opowieść o głośnej rzezi francuskich hugenotów w trakcie tzw. nocy świętego Bartłomieja. Książka "Królowa Margot" jest powieścią historyczną z wątkiem przygodowym, charakterystycznym dla twórczości Aleksandra Dumasa. Autor przywołuje wydarzenia z 1572 roku, kiedy w Paryżu dokonano krwawego pogromu wyznawców kalwinizmu. Te historyczne fakty zostały ukazane na tle XVI-wiecznej Francji czasu sporów i walk religijnych toczonych pomiędzy zwolennikami katolicyzmu a wyznawcami nauk Jana Kalwina. Tłem historycznym powieści jest przede wszystkim ślub tytułowej katolickiej królowej Margot (czyli Małgorzaty de Valois) z protestanckim władcą Nawarry - Henrykiem Burbonem. Powieść jest pasjonującą historią dworskich intryg i politycznych rozgrywek, które doprowadziły do zmian dynastycznych w ówczesnej Francji.
Miasteczko Middlemarch. Tom 2

Miasteczko Middlemarch. Tom 2

14,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Wiktoriańska Anglia to epoka wielkich przemian. Pod panowaniem królowej Wiktorii Hanowerskiej Wielka Brytania staje się największym mocarstwem na świecie. Jak jednak w takich realiach odnajdywali się zwykli ludzie? W jaki sposób mieli okazywać swoje uczucia, skoro świat im tego zabraniał? Książka "Miasteczko Middlemarch. Tom 2" przeniesie Cię do tamtejszych realiów. Dzięki tej książce poznasz wszystkie cienie oraz blaski codziennego życia w XIX-wiecznej Anglii. Akcja powieści toczy się w epoce wiktoriańskiej, w miasteczku Middlemarch. To okres dziejów naznaczony wielkimi przemianami, a także rygorystyczną moralnością, która głosiła potrzebę ukrywania i tłamszenia uczuć. Historia opowiada o losach majętnej i szlachetnej Dorotei Brooke, która w poszukiwaniu sensu swojego życia próbuje nadać mu jakikolwiek cel. Czytelnik równolegle poznaje lekarza, Tertiusa Lydgatea, który odnalazł go w pracy naukowej i medycynie. Jednak na drodze do realizacji jego zamierzeń staje przeszkoda, którą jest piękna i zmysłowa kobieta. To powieść, która pozwala ujrzeć prowincjonalne życie ludzi XIX-wiecznej Anglii ich własnymi oczami. Losy mieszkańców, począwszy od zwykłych rolników, mieszczan, kupców, aż do lekarzy i prawników, splatają się ze sobą w niewidzialną nić. Czytelnik chłonie wszystkie barwy, zapachy oraz dźwięki, które towarzyszyły ludności wiktoriańskiej Anglii, stając się swoistym towarzyszem tamtejszych mieszkańców. Literatura wiernie oddaje klimat dawnej Wielkiej Brytanii, nawiązując przy tym do sytuacji politycznej i społecznej w XIX wieku. Seria "Miasteczko Middlemarch" autorstwa George Elliot jest jedną z najważniejszych pozycji w kanonie klasycznej literatury angielskiej.
Kociarz

Kociarz

14,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po zbiór niezwykłych opowiadań zamieszczonych w książce “Kociarz”. Poznaj twórczość Kristen Roupenian i jej przenikliwe analizy problemów, które dotyczą społeczności dzisiejszego świata. Kiedy “Kociarz” ukazał się na stronach “New Yorkera”, szybko zdobył popularność wśród czytelników. Opowieść stała się początkiem dla zbioru, który zyskał miano najważniejszego amerykańskiego wydarzenia literackiego roku. Książka, wydana pod tym samym tytułem, pokazuje obraz współczesnego społeczeństwa. Autorka przedstawia realizm magiczny, mający miejsce w dobie mediów społecznościowych. Zamieszczone w publikacji opowiadania wywołują wiele emocji, zachwycają, jednocześnie przerażając i oburzając. Zbiór “Kociarz” składa się z dwunastu opowiadań. Ich tematyka dotyczy, między innymi: samotności, poczucia winy, wstrętu, pożądania, seksu i zagubienia we współczesnych realiach. Bohaterami krótkich i wciągających opowieści są osoby, które mają problemy z zapanowaniem nad własnymi emocjami czy uczuciami. Jednym z opowiadań jest utwór pod tytułem “Niedobry chłopiec”. Mroczny tekst wciąga i fascynuje. Opowieść przedstawia losy chłopaka, który po rozstaniu ze swoją dziewczyną postanawia zamieszkać u znajomych. Rozbity psychicznie mężczyzna, staje się łatwą ofiarą i daje się całkowicie podporządkować. Jaka tragedia z tego wyniknie? Przeczytaj wszystkie opowiadania ze zbioru, który porusza, przeraża i nie pozwala odbiorcy pozostawać obojętnym.
Ten dziwny wiek

Ten dziwny wiek

19,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Uderzający i zaskakujący debiut. Nowy, pełen radości i ironii głos w świecie literatury — „Ten dziwny wiek” Kiley Reid to książka, którą czyta się na raz: otwierająca oczy opowieść o przynależności, kolorze skóry i przywilejach. Historia młodej, czarnej opiekunki do dzieci, jej pracodawczyni o nazbyt dobrych intencjach oraz zaskakującego spotkania, które może zniszczyć kruchy zamek zbudowany na uśmiechach i miłych gestach. Alix Chamberlain to kobieta, która dostaje to, czego chce. Zarabia na życie dzięki wielkiej marce zbudowanej na swojej pewności siebie i pokazuje innym kobietom, jak robić to samo. Jest zszokowana, gdy pewnego wieczoru opiekunka Emira Tucker, którą poprosiła o pilne zajęcie się dzieckiem, staje się ofiarą okropnych pomówień. Ochroniarz ekskluzywnego supermarketu, widząc młodą, czarną kobietę z białym dzieckiem, oskarża Emirę o porwanie dwuletniej Briar. Zbiera się mały tłum, jeden z klientów sklepu wszystko filmuje. Emira jest wściekła i upokorzona. Za to Alix postanawia wszystko naprawić. Emira nie wie, dokąd zmierza w życiu, jest spłukana i nieufna wobec chęci pomocy Alix. W wieku dwudziestu pięciu lat traci ubezpieczenie zdrowotne i nie ma pojęcia, co zrobić dalej. Kiedy nagranie Emiry przywołuje kogoś z przeszłości Alix, obie kobiety trafiają na kolizyjny kurs, który zmieni wszystko, co wiedzą o swoim wnętrzu i o sobie nawzajem. Z wielką empatią i przeszywającym komentarzem społecznym „Ten dziwny wiek” bada lepkość relacji transakcyjnych, pokazuje, co to znaczy tworzyć rodzinę, a także przedstawia skomplikowaną rzeczywistość bycia dorosłym. To debiut na nasze czasy!
Zbieranie kości

Zbieranie kości

20,65 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Książka idealna dla poszukiwaczy perełek literackich. Historia spod pióra kobiety, która szturmem wdarła się do świata literatury i niemal natychmiast udowodniła swój potencjał. "Zbieranie kości" nie bez powodu znalazła się na liście tych najgodniejszych uwagi - sięgnij po dzieło nagrodzone prestiżową nagrodą i daj się przekonać, że zdecydowanie nie był to przypadkowy wybór! Jak wygląda życie w sytuacji, gdy los rzuca Ci kłody pod nogi z każdej strony? Czy normalne funkcjonowanie w takim przypadku jest w ogóle możliwe? Gdy wali się świat, niesamowicie trudno jest się odbić od dna i stawić czoła problemom - szczególnie, gdy ma się zaledwie kilkanaście lat i żadnego autorytetu u boku. Północna Ameryka. Nad Zatoką Meksykańską właśnie rozpoczyna się kolejne piekło stworzone przez Matkę Naturę. Huragan, który jeszcze wygląda niepozornie, już niedługo stanie się powodem zmartwień mieszkańców tamtejszych krajów. Żywioł sieje panikę także w rodzinie Esch. Czternastoletnia dziewczynka musi sprostać sytuacji, w której z pewnością nikt nigdy nie chciałby się znaleźć. Huragan, który wkrótce ma strawić wszystko, co napotka na swojej drodze, nie jest największym problemem nastolatki. Wraz z trzema młodszymi braćmi musi zadbać o przetrwanie swojej rodziny - rodziny, która nigdy nie była symbolem bezpieczeństwa. Jak więc ma poradzić sobie dziecko, które nigdy wcześniej nie doświadczyło spokojnego życia? Nastoletnia Esch jest przerażona do granic możliwości, jednak wie doskonale, że liczyć może tylko i wyłącznie na siebie i młodsze rodzeństwo. Ojciec alkoholik nie widzi świata poza butelką piwa, a bezlitosny żywioł jest coraz bliżej. Na domiar złego, dziewczyna dowiaduje się, że nosi w sobie nowe życie... "Zbieranie kości" jest książką niesamowicie wciągającą - już sama fabuła i tło, na jakim rozgrywają się wydarzenia, stanowią spójną, intrygującą czytelnika całość. To jednak przede wszystkim historia o problemach, z jakimi zmagają się ludzie na całym świecie. Huragany i inne żywioły trawiące Ziemię od wielu lat stanowią ogromne zagrożenie dla ludzkości. Autorka porusza również nie mniej istotny temat, jakim jest patologia w rodzinie i uzależnienia. Jesmyn Ward urodziła się w 1977 roku. Pisarka pochodzi z Ameryki i z zawodu jest profesorem języka angielskiego. Jej największą życiową pasją jest jednak literatura, której poświęca zdecydowaną część swojego czasu. Debiutowała niemal dekadę temu, a jej potencjał już został doceniony dwukrotnie. Jesmyn jest laureatką prestiżowej nagrody National Book Award, co tylko potwierdza jej ogromny talent pisarski. Oprócz "Zbierania kości" jest autorką bestselleru "Śpiewajcie z prochów, śpiewajcie".
Jak pokochać centra handlowe

Jak pokochać centra handlowe

10,55 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
Debiut literacki Natalii Fiedorczuk to opowieść o kobiecym doświadczeniu, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Bezkompromisowa, mądra, do bólu prawdziwa. 10 stycznia 2017 roku Natalia Fiedorczuk-Cieślak otrzymała Paszport Polityki za książkę Jak pokochać centra handlowe! Czy mamy prawo traktować to skądinąd radosne wydarzenie w kategorii kryzysu? Macierzyństwo to nie tylko utrata wolności, przedciążowego ciała i czasu na hobby. To nagła lawina odpowiedzialności. To zmiana, którą trudno opisać, poza zdawkowym "urodzisz swoje to zobaczysz". Można uciekać w perfekcjonizm i strofowanie tych matek, których standardy nie są tak wyśrubowane. Można też, w obliczu tej zmiany coraz głębiej zapadać się w siebie. Depresyjna mieszkanka przedmieść Warszawy. Przedstawicielka pokolenia umów śmieciowych. Bywalczyni supermarketów. Młoda żona i - niedługo - matka. Bohaterka Jak pokochać centra handlowe to kobieta, w jakiej przejrzeć może się wielu z nas. Mimo braku stałego zatrudnienia i prawa do urlopu macierzyńskiego decyduje się na dziecko. I odkrywa, że na to, co przychodzi po porodzie, nikt jej nie przygotował. Tej gigantycznej zmiany trzeba doświadczyć na sobie. Ona jej doświadcza bardzo boleśnie. Macierzyństwo okazuje się wyzwaniem, któremu trudno podołać. Niepojętą konfrontacją z własnym ciałem i kulturowymi nakazami. Rozprawą ze swoim dotychczasowym życiem. Jak można sobie z tym poradzić? Czy głęboka depresja poporodowa to jedyne tabu, z którym trzeba się zmierzyć? "Prawo jest relatywnie łagodne dla dzieciobójczyń, jednak nie jest dla nich łagodna opinia publiczna. Wyznanie matki niemowlęcia, płaczącego szóstą godzinę przez ząbkowanie lub kolkę, że ma myśli o wyrzuceniu zawiniątka przez okno, wciąż pozostaje w sferze tabu." - tłumaczy autorka książki. I sama to tabu przełamuje - po raz pierwszy tak dojrzałym literacko, doniosłym głosem. Głosem, którego nie można zapomnieć. Jak pokochać centra handlowe to także mocny i realistyczny obraz współczesnej Polski widzianej oczami młodych ludzi wchodzących w dorosłość. To opis polskich przedmieść, codziennej pracy i obowiązków. Działający jak uderzenie pięścią manifest pokolenia prekariatu.

Książki z kategorii powieść pozostała to opowieści, których fabuła nie da się jednoznacznie zakwalifikować do żadnego konkretnego gatunku literackiego. Ich treść jest zróżnicowana, a bohaterowie i tematy, które podejmują, są różnorodne. Cechą charakterystyczną powieści różnej jest ich oryginalność, innowacyjność i niestandardowość. Powieści w tej kategorii charakteryzują się niesamowitą różnorodnością, dzięki czemu są one interesujące i wciągające dla czytelników. Ich fabuła jest często złożona, a wątki, które się w niej pojawiają, są wielowarstwowe. Autorzy często eksperymentują z formą i stylem narracji, co nadaje ich książkom oryginalnego charakteru. W kategorii tej mogą znajeźć się również zarówno elementy romansu i kryminału a także prozy i poezji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry