Strona główna Poradniki Rozwój osobisty i zawodowy

W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne

 • Nasza cena

  :
  11,55 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 44,90 zł
 • Dostępność: 19 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Marginesy
 • Autor: Kate Murphy
 • Ilość stron: 304
 • Okładka: Twarda
 • Rok wydania: 2022
 • ISBN: 9788366500549
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Pomimo rozwoju technologicznego i komunikatorów, dzięki którym możemy porozumiewać się z osobami z drugiego końca świata, jesteśmy samotni. Proste, powierzchowne komunikaty wyparły normalną rozmowę. "W ogóle mnie nie słuchasz! Czyli co nam umyka i dlaczego to takie ważne" autorstwa Kate Murphy to publikacja, w której pisarka dowodzi, że znajdujemy się w kryzysie komunikacyjnym doprowadzającym do pandemii samotności.

Kate Murphy dokładnie zgłębia naukowe aspekty procesu słuchania. Skupia się na stronie psychologicznej, fizjologicznej oraz społecznej. Obecnie zewsząd słyszymy, by wyróżniać się z tłumu. Uczymy się, jakich słów używać, by inny byli zagłuszani. W efekcie prowadzi to do powstawania szumu, z którego ciężko wyłowić istotne informacje.

Autorka za cel stawia sobie znalezienie przyczyny zatracenia umiejętności słuchania. Jej poszukiwania poparte są licznymi badaniami i wywiadami, między innymi z radiowcem, sprzedawcą mebli oraz księdzem spowiednikiem, którzy zawodowo zajmują się słuchaniem innych. Udowadnia, jak olbrzymie znaczenie ma poświęcenie komuś swojego czasu i uwagi. Kryzys komunikacyjny doprowadza do samotności oraz izolacji społecznej, która stwarza doskonałe warunki do rozwoju uzależnień i depresji.

Format: 15,5x22 cm
Kupione z tym produktem
Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch

49,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Twoje ciało to Twój najlepszy przyjaciel, o którego musisz zadbać. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik pomagający zrozumieć siebie, a także poprawić swoją samoocenę i stan zdrowia. Okazywanie sobie miłości i czułości to przede wszystkim dbanie o samopoczucie. "Bodyfulness. Jak poprawić swoje relacje z ciałem poprzez zmysły, oddech i ruch" to poradnik dla tych osób, które chcą wprowadzić w swoim życiu istotne zmiany i zadbać o kondycję, psychikę i relacje z innymi ludźmi. Autorka podpowiada, jak można pracować z samym sobą. W książce Christine Caldwell skupia się na wyjaśnieniu czytelnikowi, w jaki sposób może zadbać o kondycję fizyczną, radzić sobie ze stresem i świadomie budować pozytywną samoocenę. Nie brakuje także porad odnośnie budowania zdrowych, satysfakcjonujących relacji. Podręcznik zawiera ćwiczenia, które można wykonywać, aby łatwiej i sprawniej wprowadzać pozytywne zmiany do swojego życia. To lektura obowiązkowa dla osób, które chcą zapewnić swojemu ciału wszystko, co najlepsze.
Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia

44,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Masz milion obowiązków na głowie i poczucie, że doba jest zdecydowanie za krótka? Choć czujesz się tym wszystkim przytłoczona, nie jesteś jedyna - wiele z nas zmaga się z nadmiarem zadań do wykonania, rolą żony, matki, siostry, przyjaciółki i pracownicy. A gdzie w tym wszystkim czas dla nas samych? "Mindfulness dla kobiet. Zatrzymaj się i poczuj smak życia" to najprościej mówiąc - podręcznik uważnego i spokojnego życia. Autorka zachęca, by zatrzymać się na chwilę w tym zamkniętym kole, w którym ciągle pędzimy, w którym same się zamknęłyśmy - i spojrzeć na nasze życie z boku, jako postronna osoba. Poczuć, że jesteśmy tu i teraz, dostrzec i nawiązać kontakt z tym, co ma dla nas, indywidualnie, największe znaczenie, oraz nauczyć się budować ciepłe, pełne przyjaźni relacje ze sobą, ale również z otaczającym nas światem. Każda z nas jest wyjątkowa, każda ma swoje potrzeby, marzenia i pomysł na życie - dzięki mindfulness będziemy w stanie porozumieć się z samymi sobą, wyeliminować te aspekty naszego życia, które nam szkodzą, a pracować tylko nad tymi niosącymi dla nas rozwój i spełnienie.
Oszustwa pamięci

Oszustwa pamięci

44,90 zł 17,95 zł
Opis
Zamknij
Przełomowy bestseller w 20 krajach uhonorowany nagrodą Mądra Książka Roku 2018 – przyznaną przez Uniwersytet Jagielloński, Fundację Euklidesa i redaktorów portalu Mądre Książki. Ta książka zmienia myślenie o naszych wspomnieniach! Zapamiętywanie, zapominanie i fałszywe wspomnienia. Dlaczego być może nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś. Możecie mnie nazwać „hakerką pamięci”, bo moja praca polega na włamywaniu się ludziom do pamięci i sprawianiu, że przypominają sobie z ogromnym bogactwem szczegółów zdarzenia, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca. Przekonywałam ludzi, że popełniali przestępstwa, że cierpieli z powodu fizycznego urazu, albo że zostali zaatakowani przez psa... To może wydać się niewiarygodne, ale jest to po prostu starannie zaplanowane wykorzystywanie naukowej wiedzy o pamięci. I choć brzmi to dość groźnie, robię to, by pomóc odkryć, jak poważne mogą być zniekształcenia pamięci… W Oszustwach pamięci doktor JULIA SHAW, psycholożka sądowa, ekspertka kryminalistyki i światowy autorytet w dziedzinie badań nad pamięcią, prezentuje zdumiewającą różnorodność sposobów, w jakie nasz mózg może być oszukany. Wspomnienia są naszą najcenniejszą własnością. To one nas tworzą.Tylko że tak naprawdę dalekie są od dokładnego zapisu przeszłości. Każdy z nas przyzna, że nieraz doświadcza luki w pamięci, na przykład wchodzi do pokoju i natychmiast zapomina, po co, albo nagle nie jest w stanie przypomnieć sobie imienia osoby, którą spotkał dziesiątki razy. A co, jeśli nasza pamięć ma potencjał popełniania znacznie poważniejszych błędów: na granicy czystego zmyślenia i samooszukiwania?
Samoleczenie

Samoleczenie

42,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Twój umysł może uzdrowić twoje ciało! Choroba to manifestacja stresu. Stan fizyczny jest odbiciem stanu umysłu. I to właśnie umysł poprzez zmianę sposobu myślenia i nastawienia do rzeczywistości może przywrócić zdrowie ciału. W tym fascynującym i niezwykle przydatnym poradniku Louis Proto wyjaśnia, jak: o Rozwinąć w sobie pozytywne nastawienie, które pomoże walczyć z chorobą. o Zredukować stres i wzmocnić układ odpornościowy. o Pozbyć się negatywnych myśli i uczuć. o Odtruć organizm i wzmocnić swoją energię. o Poprawić swoje zdrowie dzięki wizualizacji, medytacji i innym naturalnym metodom.
Mądrość ciała

Mądrość ciała

49,99 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
Czy jesteś wiecznie zmęczona? Cierpisz na przewlekły ból głowy, pleców albo innych części ciała? Jesteś przygnębiona albo doświadczasz stanów lękowych? Masz alergie albo doskwierają ci choroby autoimmunologiczne? Straciłaś popęd seksualny? Jeśli masz jeden lub kilka z powyższych objawów, możliwe, że cierpisz na coś, co dr Rachel Abrams określa mianem chronicznego wyczerpania organizmu, a więc schorzenie, które objawia się tyciem, wysokim ciśnieniem krwi, wyczerpaniem i wieloma innymi symptomami drenującymi twoje ciało z energii. W Mądrości ciała dr Abrams pomaga zrozumieć, że wszystkie te objawy, choć są uciążliwe, to stanowią dowód na inteligencję naszego ciała. Z ich pomocą twoje ciało próbuje ci coś powiedzieć, a czasem wręcz wykrzyczeć. I dopiero kiedy nauczysz się go słuchać, będziesz mogła cieszyć się długotrwałym zdrowiem. W swojej książce dr Abrams prezentuje 28-dniowy plan, stosowany przez tysiące osób, jakie przewinęły się przez jej klinikę, a zaprojektowany z myślą o zdrowiu fizycznym i emocjonalnym. Za pomocą testów i narzędzi diagnostycznych wyjaśnia ona, jak każda z nas może użyć własnej mądrości ciała w ocenie takich zjawisk jak stres, sen, popęd seksualny, ból, lęk, depresja, alergie czy choroby autoimmunologiczne. Książka Mądrość ciała pomoże ci wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania, codziennych nawykach i stylu życia, dzięki którym odkryjesz swoje własne potrzeby i stworzysz dla siebie warunki do życia w pełnym zdrowiu i równowadze.
Na własnej skórze. Mała książka o wielkim narządzie

Na własnej skórze. Mała książka o wielkim narządzie

44,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Z tej książki dowiesz się: • Ile waży cała ludzka skóra? • Czym są pchły piaskowe? • Jak człowiekowi mogą wyrosnąć rybie łuski? • Dlaczego Lenin był grzybem? Skóra jest naszym największym organem. I pomimo obiegowej opinii – bardzo skomplikowanym. Wbrew temu, co widzimy gołym okiem, nie jest jednolitą warstwą, lecz złożoną strukturą. I każdy jej element może zachorować
Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?

Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?

39,80 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Zabawne i poparte naukowo wyjaśnienia różnic między kobietami a mężczyznami, które pomogą lepiej zrozumieć przeciwną płeć. Mężczyźni nie słuchają tego, co się do nich mówi, dlatego że są egoistami i egocentrykami. – Nie. Kobiety mają zawsze ostatnie słowo, dlatego że mówią więcej niż mężczyźni. – Nie. Mężczyźni nie pomagają w domu, dlatego że ich zdaniem kobiety radzą sobie z tym lepiej. – A to
Ogarnij się !

Ogarnij się !

34,90 zł 11,85 zł
Opis
Zamknij
Jest książką dla tych wszystkich, którzy dążą do uporządkowania umysłowego rozgardiaszu - czyli takich spraw, jak praca zawodowa, finanse, kreatywność, związki i zdrowie. Pozwoli wyrwać się z kolein rutyny, aby wieść życie, jakiego pragniemy. Dzięki tej książce dowiesz się, jak obierać cele, jak je realizować wbrew drobnym trudnościom, a także poważnym przeszkodom, a potem - jak sobie wyobrażać i osiągać cele jeszcze większe, które być może dotąd nie wydawały ci


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry