Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 115)

Tak wiele jest strachów

Tak wiele jest strachów

54,00 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
II Wojna Światowa była krwawym i bezlitosnym czasem dla wszystkich europejczyków, ale w szczególności dla ludności polskiej. Był to czasu bólu, cierpienia i upokorzenia. Dla ocalałych z okupacji był to także czas śmiertelnego strachu, obawy o zdrowie własne i bliskich, a często ich strata. Najnowsza powieść Seweryny Szmaglewskiej "Tak wiele jest strachów" obejmuje wszystkie opowiadania autorki, które opowiadają trudne historie wojennej i powojennej rzeczywistości. Obowiązkowa pozycja dla każdego sympatyka historii II wojny światowej! "Tak wiele jest strachów" to książka trudna, która udowadnia, że kapitulacja i wycofanie wojsk niemieckich z Polski nie zakończyły wojny. Ona nadal trwa w umysłach ludzi, którzy przeżyli jej piekło. Zostały w nich strachy minionych dni, wypełnionych walką o życie i utratą ukochanych. To także opowiadania mające na celu przybliżyć nam czytelnikom, jak trudno było przystosować się tym którzy przeżyli, do nowej codzienności i jak rządził nimi strach, że wojna może się powtórzyć.
Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni

49,99 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Mechanika kwantowa to najbardziej pogłębiona, najbardziej wyczerpująca wizja znanej nam rzeczywistości. Zgodnie z obecnym stanem naszej wiedzy nie jest przybliżeniem prawdy, jest prawdą. Tylko kto ją rozumie? Zachowanie układu kwantowego jest różne, zależnie od tego, czy jest ON obserwowany, czy też nie. Co, do licha, z tym zrobić? Zdaniem autora książki, wybitnego amerykańskiego fizyka Seana Carrolla, naukowcy wkładają zdecydowanie za mało wysiłku w wyjaśnienie mechaniki kwantowej - zrozumienie, co mówi nam ona o naturze rzeczywistości. Wolą pozostawać w strefie typowego dla fizyków komfortu, przemilczeć wątpliwości, pisać równania i kazać studentom szukać rozwiązań. Podejście autora jest zupełnie inne. Przedstawia własny punkt widzenia, interpretację mechaniki kwantowej, wyjaśnienie jej ukrytego znaczenia. Czyni to jak zwykle w sposób prosty i zrozumiały dla każdego, z lekkością pióra, błyskotliwością i charakterystyczną dla niego głębią myśli. Pełna wrażeń podróż przez mechanikę kwantową, która jest prawdopodobnie największym intelektualnym dokonaniem ludzkości. Carroll z odwagą demaskuje niezwykłość kwantów, by odsłonić jeszcze bardziej niezwykłą, lecz cudowną rzeczywistość. Brian Green, profesor fizyki i matematyki, dyrektor Columbia Center of Theoretical Physics
Cała prawda

Cała prawda

45,00 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz zwariowane komedie romantyczne, to bestsellerowa powieść "Cała prawda" wciągnie Cię na długie godziny! Weź udział w szalonych perypetiach wyjątkowej rodzinki, dla której spiski i kłamstwa nie są niczym obcym. Edward Sokołowski musi stworzyć testament. Problem w tym, że nie przepada za żadną ze swoich czterech córek. Zawsze chciał mieć syna, lecz to nigdy nie było mu dane. W związku z tym wpada na oryginalny pomysł, aby całą swoją posiadłość przekazać zięciowi. Tym sposobem to Bartosz będzie zarządzać majątkiem, a Edward będzie mógł spoczywać w spokoju. Niestety głowa rodu nie przewidziała jednej rzeczy. Relacje Hanny i Bartosza ulegają zepsuciu, a ślub zostaje odwołany. Na domiar złego córki poznają treść testamentu. W tym momencie rozpoczyna się szalony wyścig do ołtarza. Która z nich przejmie rodzinny majątek? Hanna postanawia połączyć siły z Wiktorem Wiśniewskim. To jedyna szansa, aby uprzedzić siostry. Ślub udaje się zorganizować i wygląda na to, że wszystko dobrze się skończy. Młoda kobieta nie wie jeszcze, że to dopiero początek przygody i poważnych kłopotów. Tym bardziej że w życiu Hanny pojawia się przystojny Matteo. Bestsellerowa powieść "Cała prawda" jest kolejną komedią romantyczną napisaną przez Kasię Bulicz-Kasprzak. Autorka stworzyła pełną humoru historię, która na każdym kroku zaskakuje szybkimi zwrotami akcji. Bulicz-Kasprzak jest również znana z takich powieści, jak: "Gościniec", "Muszę wiedzieć", "Magiczna podróż" czy "Zielone pastwiska".
Zanim zamkniemy drzwi

Zanim zamkniemy drzwi

39,99 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
"Zanim zamkniemy drzwi" to opowieść oparta na historii zwykłych ludzi, których spotyka się na co dzień. Małżeństwo Olgi i Karola, bohaterów książki, z czasem zaczyna się psuć, a być może nigdy nie należało do łatwych. Karol - mąż i ojciec, który kiedyś dopuścił się zdrady - to nieco skryta i cicha osoba, w przeciwieństwie do swojej żony. Olga, którą czytelnik poznaje jako apodyktyczną i surową osobę, gardzi mężem, a jej złość jest wynikiem życiowej frustracji i skłonności do traktowania ludzi z góry. Również relacje matka-córka, które poznajemy w książce, to asymetria miłości rodzinnej. Czytelnik znajdzie tutaj całe spektrum relacji, jakie zdarzają się na co dzień i których doświadczenia być może zwrócą uwagę na istotne sprawy w jego własnym życiu. "Zanim zamkniemy drzwi" jest próbą rozliczenia się z demonami, które każda osoba w sobie nosi. O ile każdy z nas posiada własne doświadczenia, czy to związane z rodziną, czy z relacjami w ogóle, historia poruszona w powieści Elżbiety Jodko-Kuli okazuje się idealna na przeanalizowanie zmian, jakie mogą nas spotkać w wyniku określonych zdarzeń. Jako socjolog, autorka sprawnie porusza się w tej tematyce, co pozwala czytelnikowi na odkrywanie trudnych związków i dokładne przeanalizowanie rozkładu życia rodzinnego.
Wszystko nie tak! Tom 2

Wszystko nie tak! Tom 2

38,00 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Idealne życie nie istnieje. Za zamkniętymi drzwiami zawsze kryje się coś, czego nikt by się nie spodziewał. Czy jest jakiś sposób, by zmienić swój los? Jakie konsekwencje niosą ze sobą nasze wybory? "Wszystko nie tak 2" to kontynuacja historii Marzeny - kobiety, która pozornie ma wszystko. Jest żoną, matką i spełnioną panią architekt. Niestety to nie ona wybrała sobie takie życie i bardzo tego żałuje. Pewnego dnia bohaterka postanawia wszystko zmienić. Wyjeżdża do SPA, gdzie poznaje pewną siebie Monikę, która spodziewa się dziecka. Kobiety dość szybko nawiązują ze sobą dobry kontakt i chętnie chodzą razem na zabiegi. Pewnego dnia w hotelu pojawia się Ewa - przyjaciółka Moniki, która jak szybko się okazuje, jest rywalką Marzeny ze studiów. Mimo nieporozumień z przeszłości główna bohaterka postanawia poprosić koleżanki o to, by pomogły jej zostawić dawne życie za sobą i zniknąć. Niestety perfekcyjny plan pali na panewce wskutek niespodziewanych wypadków losowych. Marzena musi odnaleźć się na nowo, w miejscu, gdzie odnalazła swoje szczęście. Niestety nie będzie to takie proste, ponieważ kobieta traci pamięć. Jak potoczą się losy Marzeny? Czy bohaterka zostanie z mężem? A może podda się romansowi z Leszkiem i to z nim będzie chciała budować przyszłość? "Wszystko nie tak 2" to bardzo pozytywnie zakręcona powieść obyczajowa. Lekki styl, przystępny język i duża doza humoru oraz zwrotów akcji sprawiają, że książkę można pochłonąć dosłownie w kilka godzin. Za uwagę zasługuje również sposób kreacji bohaterek, które wzbudzają sympatię do tego stopnia, że chciałoby się poznać je w prawdziwym świecie. Autorka w humorystyczny sposób przedstawia problemy, które mogą dotknąć każdego. Pokazuje również, że każdy plan, nawet ten idealny może mieć pewne wady. Przed sięgnięciem po "Wszystko nie tak 2" warto zapoznać się z pierwszą częścią cyklu - "Wszystko nie tak". Nie jest to jednak konieczne do zrozumienia fabuły drugiej części.
Wikingowie. Tom 2. Wężowe Oko

Wikingowie. Tom 2. Wężowe Oko

42,00 zł 13,65 zł
Opis
Zamknij
Świat wikingów z ich siłą, namiętnością i zmysłową pierwotnością. Średniowieczna Norwegia. Rządy króla Halfdana Czarnego. Nikt nie ucieknie przed tym, co go czeka. Przyszłość człowieka jest zapisana w niciach życia, które norny tkają pod ogromnym drzewem Yggdrasil. Bjorn Wężowe Oko, syn Thorolfa i Ingrid, staje się jednym z wojowników jarla Ulfara z Trondheim. Jego życie zostaje podporządkowane nauce i walce, a głównym celem młodzieńca jest zdobycie sławy i chwały. Solveig, rudowłosa córka Alfa Baldersona, żyje w biednej wiosce na południu. Pewnego dnia do osady przybywają królewscy urzędnicy zbierający daniny. Od tej pory losy kobiety będą zależeć wyłącznie od drużynników Halfdana Czarnego. Pragnienie bliskości, pożądanie oraz ukryte żądze bohaterów sprawią, że losy Solveig i Bjorna przetną się w najmniej oczekiwanym momencie ich życia. Czy żar ich miłości zdoła pokonać wszystkie przeszkody, które znajdą się na ich drodze? Drugi tom przygód nieustraszonych wikingów z Trondheim przeniesie czytelnika do krainy pełnej tajemnic, tęsknot i zakazanego uczucia, a wszystko to w scenerii ośnieżonych fiordów średniowiecznej Norwegii.
Wikingowie. Tom 1. Zew Odyna

Wikingowie. Tom 1. Zew Odyna

42,00 zł 13,65 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz dobrą literaturę i nordyckie klimaty, to koniecznie zanurz się w powieści "Wikingowie. Zew Odyna". Wyrusz w podróż pełną spisków, krwi i namiętnej miłości! Ingrid została postawiona w trudnej sytuacji. Jako córka jarla Sigurda Czerwonookiego musi spełnić oczekiwania ojca i poślubić jednego z lokalnych wodzów. Tym sposobem zawarty zostanie sojusz, który znacząco wzmocni pozycję jarla. Problem w tym, że dziewczyna pragnie cieszyć się wolnością i nie chce wychodzić za starego wikinga. Podczas przygotowań do ceremonii zdarzyło się coś nieoczekiwanego - jarl Hrafn Niski z Kristiansundu zaatakował wioskę. Podczas walk zginął Sigurd, a jego syn został wybrany nowym wodzem. To jednak nie zmieniło sytuacji, a wręcz wzmogło potrzebę dokonania zaślubin. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się podczas pochówku zmarłych. Jeden z nich wciąż oddychał, a Ingrid zdołała go uratować. Tym samym poznała mężczyznę, którego obdarzyła uczuciem i spędziła z nim noc. Konsekwencje tego czynu niebawem odczują oba królestwa, a dwoje zakochanych wikingów na zawsze odmieni swoje życie.
Czy kości grają rolę Boga? (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Czy kości grają rolę Boga? (DEFEKT - NIEZNACZNY)

45,00 zł 7,95 zł
Opis
Zamknij
Ciekawe zagadki, trochę prostych obliczeń i mnóstwo niespodzianek – wszystko to znajdziemy w najnowszej książce Iana Stewarta, w której powraca do fascynującego problemu niepewności w nauce i sposobów radzenia sobie z tym, co nieprzewidywalne. "Czy kości grają rolę Boga?" to niezwykła podróż od rachunku prawdopodobieństwa, teorii chaosu, aż po zadziwiający świat mechaniki kwantowej, lektura pełna intelektualnych przygód, wspaniała opowieść przesycona tak cenionym przez czytelników na całym świecie charakterystycznym stylem Iana Stewarta. Znajdziemy tu nieoczekiwane zwroty akcji, gwałtowne skoki naprzód, ślepe uliczki nauki i matematyczne idee, które okazały się fałszywymi tropami, a także perły geniuszu, które przez lata pozostawały niezauważone, zanim ktokolwiek docenił ich doniosłe znaczenie. Dziś mamy świadomość, iż niepewność przyjmuje wiele różnych form, ale każda z nich jest do pewnego stopnia zrozumiała. Potrafimy przewidywać przyszłość o wiele lepiej niż dawniej. Jednak niepewność wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych i fascynujących właściwości naszego Wszechświata.
Irlandzka księżniczka

Irlandzka księżniczka

42,00 zł 24,95 zł
Opis
Zamknij
Jedyna córka króla. Jedyna nadzieja kraju. Irlandia, rok 1166. Aoife MacMurchada ma zaledwie czternaście lat, kiedy jej ojciec, Dermot MacMurchada, król Leinsteru, zostaje brutalnie pozbawiony władzy i zmuszony do ucieczki z kraju. Szuka wsparcia u króla Anglii, Henryka II, w wyniku czego nawiązuje sojusz z Ryszardem z Clare, Silnołukim ("Strongbow"), charyzmatycznym hrabią Strigoilu. W zamian za pomoc Dermot obiecuje Ryszardowi ziemie, bogactwo i rękę córki, lecz Aoife ma na ten temat swoje zdanie. Owszem, poświęci się dla dobra rodziny, ale zrobi to na własnych warunkach. "Irlandzka księżniczka" to historia Aoife, występującej w niektórych źródłach jako Ewa z Leinsteru, kolejnej - obok Eleonory Akwitańskiej i cesarzowej Matyldy, znanych z wcześniejszych powieści Elizabeth Chadwick - fascynującej kobiety epoki średniowiecza. To zarazem historia nieustraszonej odwagi i miłości, przedstawiona na barwnym tle Irlandii tuż po najeździe normańskim, u zarania jej państwowości.
Księga Dwóch Dróg

Księga Dwóch Dróg

44,00 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Jaki byłby nasz dalszy los, gdybyśmy w przeszłości podjęli inne decyzje? Czy Dawn wyjdzie przeznaczeniu naprzeciw? "Księga Dwóch Dróg" to wzruszająca historia kobiety, która daje się porwać przeznaczeniu. Zna tematykę śmierci na wskroś. Dawn Edelstein pracuje jako doula od umierania. Wspiera ludzi, którzy jedną drogą są już w zaświatach. Pomaga im oswoić się z tą myślą i poukładać nieuporządkowane dotąd sprawy. W przeszłości zaczęła wszystko od nowa, by znów mieć czystą kartę. Tymczasem los ponownie wystawia ją na próbę. Stoi przed nią konieczność podjęcia ważnej decyzji - sama musi stawić czoła własnej śmiertelności, odpowiedzieć sobie na zamiatane pod dywan, niewygodne pytania i podjąć kluczowe decyzje. W punkcie krytycznym swego życia zdaje się nie myśleć o mężu. Jej umysł zaprząta pewien znany jej wcześniej egiptolog i archeolog, Wyat Armstrong. Postanawia wrócić do wcześniej prowadzonych badań nad najstarszym przewodnikiem po świecie umarłych. Wyrusza więc do Egiptu, gdzie pochyli się nad Księgą Dwóch Dróg. Czy naszym życiem kieruje przeznaczenie? Czy my i nasze wybory mamy wpływ na nasz los? Autorka "Wielkich małych rzeczy", Jodi Picoult wraca po raz kolejny z urzekającą powieścią o miłości i przeznaczeniu!
Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski

Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski

59,99 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
Marek Hłasko jest jednym z najważniejszych polskich twórców w zakresie literatury, jednak nie tylko jego spisane prace są tym, co warto poznać - prywatne historie z jego życia są równie ciekawe. Jego żywot pełny był skrajnych emocji, interesujących zdarzeń i sytuacji, które zostały zinterpretowane całkowicie odmiennie, niż powinny. "Piękny dwudziestoletni. Biografia Marka Hłaski" to książka, która pozwoli zrozumieć artystę z wielu perspektyw. Pozycja ta zawiera informacje, zdjęcia i dokumenty, które do tej pory pozostawały nieopublikowane, a które rozwiązują przeróżne mity dotyczące postaci Marka Hłaski. Ze względu na swój wygląd nazywany był często polskim Jamesem Deanem, a poprzez talent przyrównywano go do Ernesta Hemingwaya. Ostatnie lata badawcze autora tej książki pozwoliły na odkrycie faktów, które dużo dokładniej opisują życie prowadzone przez polskiego pisarza. Najnowsze wydanie jest więc wzbogacone o istotne informacje, ale to nie wszystko - zadbano również o to, aby tym razem zamieścić większą liczbę zdjęć i reprodukcji dokumentów, co zbliża czytelnika do postaci artysty.
Gdybyś wiedziała

Gdybyś wiedziała

42,00 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Znacie to uczucie, kiedy spodziewamy się określonego scenariusza, realizowanego w określony sposób, aż nagle całość zostaje przewrócona do góry nogami i nic już nie jest takie, jak dotychczas? Jeśli tak - powinniście sięgnąć po książkę "Gdybyś wiedziała" Grażyny Jeromin-Gałuszki! Co pięć lat, od czasu ukończenia szkoły, Kamila, Magda, Ramona i Julia spotykają się na imprezie w domu jednej z nich. To już tradycja, przyjęcia zawsze przebiegają w podobny sposób, jednak nie tym razem? Podczas corocznego spotkania przyjaciółek, które sądziły, że wiedzą o sobie wszystko, pada strzał. Publikacja "Gdybyś wiedziała" jest przejmującą opowieścią o sile przyjaźni, poświęceniu, zaufaniu, ale również zdradzie i sekretach. Autorka w sposób niezwykle emocjonalny przedstawia nam historie czterech kobiet. Cztery różne, ale jednak - jak się później okazuje - mocno ze sobą powiązane. Na kolejnych kartach książki wraz z głównymi bohaterkami przeżywamy ich losy oraz trudne, nieodwracalne decyzje, które na zawsze zmieniają ich życie.
Zamiana - Robyn Harding

Zamiana - Robyn Harding

39,99 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Historia, która zaskoczy Cię i wprowadzi odrobinę niepewności. Zobacz, jak łatwo zranić czyjeś uczucia i jak coś zupełnie niewinnego może się zmienić w okropną katastrofę. "Zamiana" to thriller, który ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie. Nastoletnia Low nie potrafi za żadne skarby dopasować się do rówieśników i wymagającej rzeczywistości. Została ukształtowana przez rodziców z hipisowskiego środowiska, a jej wysoki wzrost sprawia, że zawsze odstawała od innych. Wszystko jednak zmienia się i jej życie nabiera sensu, gdy zaczyna uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Ich prowadząca, piękna Freya, która też zawsze miała problem z kontaktami z ludźmi, wzbudza zachwyt Low. Obie szybko znajdują wspólny język, a nauczycielka zaczyna zwierzać się swojej uczennicy. Niedługo później w życiu Freyi pojawia się Jamie, przeżywająca zawód z powodu braku dziecka. Zapatrzona w nią artystka poświęca coraz więcej czasu jej i jej mężowi, zupełnie zapominając o Low, która znów czuje się porzucona. Pewnego razu Freya proponuje Jamie, by na jedną noc zamieniły się partnerami. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a Low, która bardzo chciałaby się zemścić, nagle zyska ku temu świetną okazję.
Dzieciństwo w pasiakach

Dzieciństwo w pasiakach

38,00 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Pozycja, która wstrząśnie Tobą do głębi. Przyjrzyj się na nowo realiom obozowym - tym razem jednak wykorzystaj do tego oczy dziecka. "Dzieciństwo w pasiakach" stanowi kompletną relację na temat obozowego życia, którą zdaje czytelnikom książki dziecko. Bogdan Bartkowski, główny bohater, a zarazem autor opowieści, miał dokładnie dwanaście lat, gdy w nocy z 11 na 12 sierpnia trafił z matką do obozu Auschwitz-Birkenau. To wspomnienia, które wryły się w pamięć chłopca - a później dorosłego mężczyzny - już na zawsze. To jeden z najpełniejszych obrazów tamtejszej rzeczywistości prezentowany przez najmłodszych, którzy nie rozumieli, co się dzieje, a jednak musieli jakoś funkcjonować między więźniami, by przetrwać.
Pamiętnik Mary Berg

Pamiętnik Mary Berg

43,00 zł 12,65 zł
Opis
Zamknij
Książka "Pamiętnik Mary Berg" zabierze Cię w tragiczne wspomnienia autorki, która swoje dzieciństwo spędziła w warszawskim getcie. Poznaj jeden z najważniejszych dokumentów z czasów II wojny światowej. Poruszający zapis koszmaru i terroru. Mery Berg postanowiła spisać szczegółowy pamiętnik swoich przeżyć i obserwacji. Prace nad nim rozpoczęła w wieku 15 lat. Młoda dziewczyna nie spodziewała się, że koszmar niemieckiej okupacji i nieludzkie cierpienie będzie trwać kolejne 4 lata. W tym czasie zapisała sugestywne szczegóły niektórych z najważniejszych wydarzeń XX wieku, a dziś dzięki niej każdy może je poznać. W publikacji "Pamiętnik Mary Berg" znajduje się świadectwo koszmarnego cierpienia prześladowanych Żydów, ich życia w niewoli, przymusowych werbunków do pracy, licznych deportacji, a także bohaterstwa bojowników, którzy dzielnie stawiali czoła niemieckiej okupacji. Mary Berg miała wiele szczęścia w swojej niedoli - odzyskała wolność wraz ze swoją rodziną dzięki akcji wymiany więźniów. Zdołała także przemycić ze sobą pamiętnik pisany przez ostatnie cztery lata. Tym samym ujawniła światu pełną szczegółów relację z najmroczniejszych wydarzeń z czasów Hitlera. Nowe wydanie "Pamiętnika Mary Berg" zostało na nowo przetłumaczone i wzbogacone o niepublikowane do tej pory materiały. Młoda dziewczyna była świadkiem tworzenia się historii i z pewnością nie spodziewała się, że tworzy jeden z najważniejszych dokumentów dotyczących II wojny światowej.
Czy kości grają rolę Boga? Matematyka niepewności

Czy kości grają rolę Boga? Matematyka niepewności

45,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Ciekawe zagadki, trochę prostych obliczeń i mnóstwo niespodzianek – wszystko to znajdziemy w najnowszej książce Iana Stewarta, w której powraca do fascynującego problemu niepewności w nauce i sposobów radzenia sobie z tym, co nieprzewidywalne. "Czy kości grają rolę Boga?" to niezwykła podróż od rachunku prawdopodobieństwa, teorii chaosu, aż po zadziwiający świat mechaniki kwantowej, lektura pełna intelektualnych przygód, wspaniała opowieść przesycona tak cenionym przez czytelników na całym świecie charakterystycznym stylem Iana Stewarta. Znajdziemy tu nieoczekiwane zwroty akcji, gwałtowne skoki naprzód, ślepe uliczki nauki i matematyczne idee, które okazały się fałszywymi tropami, a także perły geniuszu, które przez lata pozostawały niezauważone, zanim ktokolwiek docenił ich doniosłe znaczenie. Dziś mamy świadomość, iż niepewność przyjmuje wiele różnych form, ale każda z nich jest do pewnego stopnia zrozumiała. Potrafimy przewidywać przyszłość o wiele lepiej niż dawniej. Jednak niepewność wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych i fascynujących właściwości naszego Wszechświata.
Wąski pas lądu

Wąski pas lądu

45,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Wyjątkowy portret jednego z najwspanialszych malarzy XX wieku! Powieść autorstwa jednej z najbardziej nagradzanych pisarek irlandzkich! "Wąski pas lądu" to chwytająca za serce opowieść o samotności i smutku. Powieść jest wizją "amerykańskiego snu" w świecie, w którym zakończyła się II wojna światowa. Jednocześnie jest to wnikliwy literacki portret jednego z największych malarzy XX wieku i wzruszający obraz jego małżeństwa. W 1950 roku w Cape Cod dziesięcioletni wówczas Michael spędza lato ze swoim kolegą Richiem i jego rodziną. Chłopcy pozostawieni sami sobie poznają mieszkające w okolicy małżeństwo artystów - Jo i Edwarda Hopperów. Między chłopcami a małżeństwem zaczyna rodzić się przyjaźń. Jo jest wybuchowa i maniakalnie zazdrosna o męża. Edward jest skryty, boryka się z problemami zdrowotnymi i brakiem weny potrzebnej mu do tworzenia. Mężczyzna zakochuje się w pięknej ciotce Richiego, Katherine. Kobiecie pozostało jednak niewiele życia. W tym związku ma swój udział również Michael.
Nienawiść - Stanisław Srokowski

Nienawiść - Stanisław Srokowski

38,00 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polskie Kresy wytworzyły własną piękną legendę, zrodziły takich gigantów literatury jak Mickiewicz, Słowacki, Schulz i Herbert, ale stały się też ziemią kaźni i straszliwych zbrodni ludobójstwa. A zbrodnie te, dokonywane w latach 1939-1947 na Polakach, Żydach, Ormianach przez ukraińskie formacje nacjonalistyczne, odbijały się jak echo hańbą odwetu. "Nienawiść" to książka o tamtych czasach, o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności, a także o pamięci, o której Kardynał Stefan Wyszyński pisał: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie". Ten zbiór wstrząsających opowiadań nie pozwala, by tylko kamienie mówiły. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat, o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą, jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią.
Tajemnica rzekomego małżonka

Tajemnica rzekomego małżonka

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Takiego detektywa w świecie literatury kryminalnej jeszcze nie było! Poznaj kolejne osobliwe śledztwo Samuela Hoeniga, który zarabia, odpowiadając na najbardziej niedorzeczne i irracjonalne pytania! Samuel Hoenig jest miłośnikiem baseballu i Beatlesów. Bohater ma zespół Aspergera, co postanowił wykorzystać do rozwiązywania zagadek wymagających logicznego myślenia, a także wyjątkowej wnikliwości. W "Tajemnicy rzekomego małżonka" do biura detektywa zgłasza się klientka, która chce dowiedzieć się więcej na temat swojego męża. A raczej poznać prawdziwą tożsamość osoby, która się za niego podaje. Samuel Hoenig nie zna się zbyt dobrze na małżeńskich sprawach, dlatego liczy na pomoc niezastąpionej Janet Washburn. Na początku sprawa idzie gładko, jednak w pewnym momencie detektywistyczny duet znajduje w swoim biurze ciało owego mężczyzny. Para będzie musiała odpowiedzieć na pytania: kto i dlaczego zabił domniemanego męża klientki. W Polsce wydano już drugą książkę opowiadającą o sprawach popularnego detektywa Samuela Hoeniga zatytułowaną "Tajemnica brakującej głowy".
Tajemnica brakującej głowy

Tajemnica brakującej głowy

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Lubisz zagadki i niebanalnych bohaterów? Kręcą Cię historie detektywistyczne? Zdecydowanie musisz sięgnąć po książkę "Tajemnica brakującej głowy" autorstwa Jeffa Cohena i E.J. Coppermana. Samuel Hoenig to popularny detektyw, który zarabia na życie poprzez odpowiadanie na niedorzeczne i irracjonalne pytania. Mężczyzna ma zespół Aspergera, dzięki czemu potrafi odnaleźć nawet najbardziej skryte odpowiedzi. Jakiś czas temu zadał sobie nowe, oryginalne pytania: Kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State? Kto inny, jak nie ON znajdzie rozwiązanie tej nietypowej zagadki? Hoenig jedzie wraz z nową znajomą do Instytutu, gdzie odkrywa, że kradzież to nie najgorsza zbrodnia, do jakiej doszło w tym budynku. Drogą dedukcji Samuel znajduje kolejne tropy, ale czy uda mu się odkryć, kto jest sprawcą tego wszystkiego? Dowiesz się tylko i wyłącznie, jeśli przeczytasz "Tajemnicę brakującej głowy".
Dni długie jak lata

Dni długie jak lata

42,00 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Dramatyczna walka o przetrwanie w czasach II wojny światowej. Bogdanowi Bartnikowskiemu i wielu innym dzieciom w okupowanej Warszawie nie dana była spokojna, szczęśliwa młodość. "Dni długie jak lata" to zapis heroicznych zmagań małych bohaterów. Książka Bogdana Bartnikowskiego to poruszająca opowieść o przeżyciach wojennych z perspektywy małego dziecka. Gdy wybuchła II wojna światowa, autor miał zaledwie siedem lat. Jego spokojne dzieciństwo zostało brutalnie przerwane przez panujący wokół terror i dramatyczną walkę o przetrwanie. Mały Bogdan został łącznikiem w czasie Powstania Warszawskiego. Brał również udział w walkach na Ochocie, posługując się pseudonimem "Mały". Jego opowieść to wstrząsające świadectwo rzeczywistości wojennej widzianej oczami dziecka. Autor musiał zmierzyć się z wyzwaniami, którym nie sprostałby niejeden dorosły człowiek. Jak sam twierdzi, wojna odebrała dzieciństwo jemu i wielu innym dzieciom - niektóre z nich okupiły ją nawet życiem. "Dni długie jak lata" to powieść napisana z potrzeby serca. Bogdan Bartnikowski chciał, by na kartach historii pozostał ślad po małych bohaterach. Wydanie zawiera również sto pięćdziesiąt stron nie opublikowanego jak dotąd tekstu.
Rosyjskie róże

Rosyjskie róże

43,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Poznaj odważne "Rosyjskie róże" - trzy kobiety, które w obliczu tragicznych wydarzeń, próbują pomóc swoim bliskim i uczynić świat choć trochę lepszym... Ta przepełniona nadzieją powieść zabierze Cię do świata ubiegłego wieku i zachwyci historią prawdziwych bohaterek... W 1914 r. widmo nadchodzącego konfliktu jest coraz wyraźniejsze. Wielu bagatelizuje jednak nadciągające zagrożenie. Taką osobą jest Eliza, która planuje podróż do Rosji. Jej przewodniczką ma być tam Sofia, jej bliska przyjaciółka. Kobiety planują obejrzeć zachwycające rosyjskie świątynie i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia podczas wieczornych tańców. Nie spodziewają się, że ich plany zostaną brutalnie przerwane... Gdy wojna jest coraz bliżej, sytuacja staje się coraz poważniejsza. Przyjaciółki się rozdzielają. Eliza ponownie wraca do swojej ojczyzny - Ameryki, a Sofia postanawia wraz z rodziną spędzić trudny czas w jednym z domów na wsi. To tam poznaje Warinkę, kobietę o hardym charakterze, która zaczyna pracować u nich jako pomoc domowa. Początkowo współpraca układa się bardzo dobrze. Szybko okaże się, że decyzja o zatrudnieniu Warinki może mieć wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje... Gdy Eliza przestaje dostawać wiadomości od swojej rosyjskiej przyjaciółki, zaczyna podejrzewać, że na wsi rodzina Sofii mogła znaleźć coś innego niż spokój...
Dom nad jeziorem

Dom nad jeziorem

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Paryskie uliczki, wspomnienia II wojny światowej i dawne historie miłosne... Sięgnij po "Dom nad jeziorem" - nastrojową opowieść o rodowych pamiątkach i tajemnicach, które przerywają spokojne życie pewnej młodej kobiety. Spokojne życie Anny w San Francisco zostaje przerwane przez jej ukochanego dziadka Maxa. Mężczyzna opowiada wnuczce zaskakującą historię sprzed wielu lat i prosi ją o pomoc. Anna ma podjąć próbę odnalezienia dawnej rodzinnej pamiątki, którą utracił kilkadziesiąt lat temu. Tajemniczy przedmiot ma znajdować się w jego dawnej posiadłości, którą musiał nagle opuścić na skutek wojny. Anna nie chce zawieść dziadka i wyrusza na poszukiwanie tajemniczego przedmiotu, o którym niemal nic nie wie. Pragnie zrozumieć, dlaczego ma ON tak ogromne znaczenie dla starszego mężczyzny, i poznać rodzinne sekrety, o których wcześniej nic nie wiedziała. Niespodziewanie pomocną dłoń oferuje jej Wil, z którym kobieta przemierza przepiękne ulice Paryża. To właśnie tam znajduje się opuszczona posiadłość, w której jej dziadek spędził lata swojej młodości. Czy Anna tak naprawdę zna swojego dziadka? Czy uda jej się odnaleźć tak ważny dla niego przedmiot? Rozwiązanie tajemnicy może na zawsze zmienić życie młodej kobiety... Czy odważy się poznać prawdę?
Skazane na poniewierkę

Skazane na poniewierkę

43,00 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Wojna to przejaw największego okrucieństwa, które zawsze niewinnych istnień. Wprowadza terror, strach i niepokój, pod znakiem zapytania stawiając każdy kolejny dzień. Sięgnij po książkę pod tytułem "Skazane na poniewierkę" autorstwa Diney Costeloe i przekonaj się, czy więzi rodzinne okażą się wystarczająco silne, aby przetrwać tak dramatyczną próbę! Rita i Rosie to dwie siostry, które w czasie drugiej wojny światowej straciły ojca. Ich matka zdecydowała się ponownie wyjść za mąż, jednak jej wybór nie okazał się odpowiedni. Nowy partner nie pała sympatią do dzieci kobiety i wywiera na nią presję, by się ich pozbyła. W efekcie jego nacisków ta zgadza się podpisać papiery, na mocy których dziewczynki zostają odesłane do sierocińca. Dopiero po pewnym czasie kobieta uświadamia sobie, jakie konsekwencje niesie jej czyn. Dokumenty uprawniają bowiem placówkę do całkowitego decydowania o życiu Rity i Rosie. Jak potoczą się ich losy?
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry