Strona główna Literatura, beletrystyka Literatura piękna, powieść pozostała

Opera na trzy śmierci

 • Nasza cena

  :
  14,35 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 49,99 zł
 • Dostępność: 8 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Znak
 • Autor: Sylwia Stano
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • ISBN: 9788324066575
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Porywająca opowieść przedstawiająca polskie realia tuż po zakończonej wojnie. Czy ambicje i talent wystarczą, by osiągnąć szczyt i zostać zapamiętaną?

"Opera na trzy śmierci" to powieść, w której życie, dotąd stłumione przez wojnę, powoli się odradza. Warszawa z wolna zaczyna nim tętnić, a to, co piękne i kojące ludzką duszę, powoli wyrasta na nowo.

Jest rok 1946. W Polsce dopiero wszystko budzi się na nowo. Gustawa Starewicz nie miała lekkiego życia, podobnie jak inni, muszący do tej pory zmagać się z realiami wojny. Dziewczyna znalazła jednak receptę na bolesne wspomnienia, które dopiero co zostały za nią: często sięga po alkohol, chętnie uprawia seks z przypadkowymi osobami i śpiewa. Niestety, jej sytuacja wciąż nie przedstawia się najlepiej. Brakuje jej pieniędzy oraz sposobów na to, by je zdobyć. To wszystko ciągnie ją w dół i zmusza do poddania się rozpaczy.

Niespodziewanie Baden-Baden, mistrzyni Gustawy, umiera na jej oczach. Wtedy przed dziewczyną otwierają się nieoczekiwane możliwości: oto może ją zastąpić w trakcie koncertów, mających inaugurować scenę operową w Puszczy Białowieskiej. Nie zastanawiając się długo, Gustawa pakuje swoje rzeczy i dociera do obozu w samym środku lasu. Wtedy też przybiera nowe imię: Gusta Star, co pozwala jej się przeobrazić z brzydkiego kaczątka w prawdziwą królową.

Ilość stron: 384 / Format: 14,5x21cm
Kupione z tym produktem
Osmański sekret

Osmański sekret

44,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Pełna napięcia powieść, skrywająca niesamowite tajemnice. Przyjrzyj się historii opartej na alternatywnej wersji rzeczywistości. "Osmański sekret" to powieść przedstawiająca zupełnie alternatywną wersję europejskiej historii. Jest rok 2017. Kamal Aga pracuje jako śledczy państwowej policji. Jego zadaniem jest chronienie imperium przed licznymi zagrożeniami, które mogą nadejść zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz. A niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, zwłaszcza teraz. Autorytarne rządy sułtana trwają i praktycznie trudno zaufać komukolwiek. Nad brzegiem Sekwany dochodzi do zaskakującego zabójstwa przypadkowego człowieka. Sprawcą jest nagi mężczyzna, którego skórę niemal w całości pokrywają tatuaże. Kamal natychmiast wyrusza w poszukiwaniu podejrzanego. Początkowo nie do końca uświadamia sobie, jak ryzykowne będzie jego zadanie. Cała sprawa jest bowiem ściśle związana z pewnym sekretem, który doprowadził do sukcesu imperium. Zarówno sułtan, jak i służby bezpieczeństwa działające z jego polecenia będą strzec go do upadłego. Kamal zaś już niedługo może zwątpić w sens tego, co robi. Zwłaszcza że służby bezpieczeństwa coraz bardziej interesują się jego rodziną. Wkrótce będzie musiał uciekać. Tylko czy zdoła ukryć siebie i najbliższych przed tymi, którzy widzą wszystko i potrafią przewidzieć każdy jego kolejny ruch?
Niewidzialna

Niewidzialna

42,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Wzruszająca opowieść o kobiecie mierzącej się z trudną przeszłością. Ile będzie w stanie poświęcić, by osiągnąć wymarzony cel i spełnić swoje marzenia? "Niewidzialna" to historia kobiety, której dzieciństwo nie należało do szczęśliwych. Ignorowana przez ojca, wpędzana w poczucie winy przez matkę, a ostatecznie odrzucona przez rodziców Antonia dorasta pozbawiona miłości i poczucia bezpieczeństwa. Stara się zwracać na siebie jak najmniej uwagi i pozostawać niewidzialna dla innych, gdyż tylko wtedy nikt nie jest w stanie jej zranić. Już jako dziecko szukała pocieszenia w filmach i marzyła o tym, że kiedyś napisze scenariusz. Gdy dorasta, podejmuje letnią pracę w hollywoodzkim studiu, gdzie poznaje słynnego reżysera, który chce z niej zrobić gwiazdę. Antonia przestaje być niewidzialna i zostaje wystawiona na świecznik, zwłaszcza wtedy, gdy zakochuje się z wzajemnością w reżyserze. Gdy wszystko zaczyna się dobrze układać, dochodzi do tragedii. Antonia musi zdecydować, czy pozostanie w centrum uwagi, czy po raz kolejny usunie się w cień i ukryje się przed całym światem. Czy kobieta zmierzy się ze swoimi demonami i zacznie spełniać swoje marzenia? Czy zdecyduje się na powrót do bycia niewidzialną dla otoczenia?
Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jak wiele zaryzykowałbyś, by przeżyć przygodę i odmienić swoje życie? Wielokrotnie nagradzany autor książek podróżniczych Adam Fletcher w niezwykłym, pełnym angielskiego humoru pamiętniku z podróży odwiedza dziesięć najdziwniejszych miejsc na ziemi. Aby znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania: zagubi się w śnieżycy w drodze do chińskiego Wuhan jedynie z paczką suchych herbatników w ręce; pochyli się nad apokalipsą w Czarnobylu; spróbuje uciec przed chorwacką policją w drodze do Liberlandu; stanie twarzą w twarz z dwoma martwymi dyktatorami w Korei Północnej, najbardziej dystopijnym kraju świata. Fletcher nie zawaha się przed podjęciem wyzwań, nierzadko ryzykując własne zdrowie, bezpieczeństwo i związek. Czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu? Czy ktoś będzie na niego czekał? I co da dyktatorowi, który ma już wszystko? A ty, czy jesteś skłonny zamienić wygodne wczasy all inclusive na przygodę swojego życia?
Mroczne wyznania

Mroczne wyznania

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli lubisz czytać thrillery psychologiczne, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Pełna zaskakujących zwrotów akcji wciąga czytelnika już od pierwszej strony. Bohaterką powieści "Mroczne wyznania" jest Selena Murphy. Akcja powieści rozpoczyna się, gdy kobieta wraca pociągiem z pracy do domu. W pociągu zajmuje miejsce obok sympatycznie wyglądającej kobiety. Kiedy pociąg zatrzymuje się po kilku chwilach jazdy, kobiety wdają się w pogawędkę, aby uprzyjemnić sobie czas. Selena zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie już nigdy się nie spotkają, dlatego decyduje się podzielić swoimi sekretami z drugą kobietą. Opowiada jej o swoim życiu oraz o tym, że podejrzewa swojego męża o zdradę z nianią ich dzieci. Druga kobieta, Martha, opowiada jej natomiast o romansie, który sama ma ze swoim pracodawcą. Kobiety rozmyślają o tym, jak cudownie by było, gdyby ich problemy rozpłynęły się w powietrzu. Gdy pociąg rusza i kobiety docierają do celu podróży, ich drogi się rozchodzą. Kilka dni później opiekunka dzieci Seleny znika bez śladu, a życie głównej bohaterki dosłownie wywraca się do góry nogami. Jakie konsekwencje będzie mieć przeprowadzona w pociągu rozmowa z obcą osobą?
Zmora

Zmora

39,90 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Takiego thrillera po prostu nie można sobie odpuścić. "Zmora" to jedna z najlepszych powieści słynnego twórcy bestsellerów, Roberta Małeckiego! Tutaj rodzinne więzy nie są tylko zwykłym drzewem genealogicznym, a podstawą do rozwikłania zagadek i odkrycia wielkich tajemnic z przeszłości. Ta książka wciąga bez opamiętania - jeden wieczór wystarczy, by pochłonąć ją w całości. Czy o własnej rodzinie możemy nie wiedzieć więcej, niż wiedzieć? Czy ludzie, z którymi żyło się wiele lat mogą okazać się zupełnie obcymi? Z tym z pewnością będzie musiała zmierzyć się Kama Kosowska. Kobieta nie zrobiła ogromnej kariery w dziennikarstwie, ale wkrótce otrzymuje szansę w postaci programu o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Kosowska wróciła właśnie do Torunia i ma zająć się sprawą, która jest jej bliższa, niż może jej się wydawać. Wówczas słuch zaginął o Piotrku - chłopcu, z którym Kama spędziła dzieciństwo. Sprawa już sama w sobie jest trudna, a skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy aktami zajmie się Lesław Korcz... Kiedy wszystkie podejrzenia będą wskazywać na jedną osobę, a oczy ludzi zwrócą się na ojca Kamy i jednocześnie emerytowanego policjanta, cała praca dziennikarki zmieni się o 180 stopni. Do tego wszystkiego dojdzie temat niezwykle drażliwy - śmierć matki dziewczyny, która nigdy nie została wyjaśniona... Aż do teraz.
Kamerdyner

Kamerdyner

42,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Wzruszająca opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy osobami pochodzącymi z dwóch różnych światów. Czy takie uczucie ma szanse zaistnieć w realnym świecie? A może występuje jedynie w bajkach? Jeśli chcesz się przekonać, to koniecznie musisz przeczytać "Kamerdynera". "Kamerdyner" opowiada o życiu dwóch osób pochodzących z odmiennych światów. Olivia całe swoje życie poświęciła karierze. Gdy okoliczności zmusiły ją do zamknięcia ukochanej firmy, podjęła decyzję o przeprowadzce do Paryża, o czym od dawna marzyła. Teraz potrzebuje kogoś do pomocy w urządzeniu nowego domu. Los stawia na jej drodze Joachima. Joachim pochodzi z Argentyny, jako nastolatek przeniósł się do Europy. Ma brata bliźniaka, który pozostał w Argentynie i wkroczył tam do mrocznego świata. Joachim natomiast zdecydował się zostać kamerdynerem. Gdy rozpoczął swoją pracę dla Olivii, jego życie mocno się zmieniło. Przekonali się, że są udaną parą nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Olivia stara się ułożyć swoje życie na nowo w nowym miejscu, korzystając z pomocy Joachima. Gdy wszystko zmierza ku dobremu, wydarza się coś, co sprawia, że świat Joachima rozpada się na kawałki. Czy uda im się oddzielić przeszłość od przyszłości i cieszyć się tym, co tu i teraz?
Protest

Protest

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Protest" Magdaleny Zimniak to interesująca współczesna powieść psychologiczna. Dla dorosłych i dla młodzieży. Niechciana ciąża nastoletniej Krysi to początek tragedii w rodzinie Romaniuków. Jest rok 1979, aborcja w Polsce jest przeprowadzana na życzenie, więc za namową rodziców Krysia usuwa ciążę. Dziewczyna nie radzi sobie psychicznie, sięga po alkohol i narkotyki. Nikt w rodzinie nie wie, kto był ojcem dziecka, Krysia trzyma to w tajemnicy. Jakiś czas później matka Krysi i Anity, młodszej córki, popełnia samobójstwo. Ojciec dziewczyn nie wierzy w samobójczą śmierć żony. Mijają lata, samobójstwo popełnia Krysia. Ten fakt również wygląda podejrzanie. Anita przeżywa wszystko od nowa, gdy w 2000 roku Trybunał Konstytucyjny w Polsce zakazuje aborcji nawet wówczas, gdy dziecko jest nieuleczalnie chore. Ta decyzja to piekło kobiet i ich zniewolenie. Córka Anity, Julia, bierze udział w protestacyjnych marszach kobiet. Anita traci poczucie bezpieczeństwa. Boi się, że ktoś się mści na rodzinie Romaniuków, jej zachowanie staje się irracjonalne. Ojciec, który stracił już żonę i córkę, patrzy na szaleństwo drugiej córki i sam jest bliski utraty zmysłów. A co z Julią? Nastolatką, której bezpieczny świat całkowicie się rozpadł? "Protest" nie jest łatwą książką. Dużo tu trudnych emocji, żalu, lęku, podejrzeń, niewiary w ludzi. Zwyczajna rodzina, wydawałoby się. A w środku dramat. Wystarczyło jedno traumatyczne wydarzenie sprzed lat, by uruchomić lawinę. Czy można ją zatrzymać? Finał powieści jest zaskakujący i zmusza do refleksji. Ta książka jest buntem i głosem w obronie kobiet.
Zatańczmy w słońcu

Zatańczmy w słońcu

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
"Zatańczmy w słońcu" to przepiękna opowieść o radzeniu sobie z utratą i odnajdywaniu w życiu nadziei... Czy odważysz się zatańczyć w jeden z pięknych wieczorów lata? Do dziś Ada wspomina dawne letnie dni i romantyczne momenty, które przeżyła sześć lat temu. Wydawało jej się, że znalazła w końcu upragnioną bratnią duszę i teraz wszystko już potoczy się niczym w bajce. Sprawy potoczyły się jednak inaczej - kobieta straciła osobę, która była najbliższa jej sercu. Dziś Ada ma oparcie w swojej rodzinie, a córeczka rozświetla jej pochmurne dnie. Nie chce jednak angażować się w związki i nie wierzy, że uda jej się jeszcze do kogoś zbliżyć, by na nowo uwierzyć w miłość. Kolejne wakacje są zupełnie inne. Ada spotyka Szymona, do którego należy piękne letnisko. Ponownie zbliża się też do Igora, z którym wspólnie dorastała. Choć nie może zaprzeczać, że mężczyźni budzą w niej ciepłe uczucia, nie jest pewna, czy jest gotowa na nową relację. Czy Adzie uda się uwierzyć w to, że i dla niej jest jeszcze szansa? Choć jej serce otacza mur, być może tym razem znalazła kandydata, któremu uda się sprostać temu wyzwaniu... Czas, by w życiu Ady na nowo zaświeciło słońce!


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry