Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 101)

Uratować dziecko

Uratować dziecko

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po książkę pod tytułem "Uratować dziecko", którą napisała Sarah A. Denzil, i sprawdź, co się stanie, gdy w okolicy zamieszka prawdziwe zło! Sąsiedzi to osoby, które często widujemy każdego dnia. Niektórych zwyczajnie mijamy, wymieniając się zdawkowymi powitaniami. Z innymi z kolei utrzymujemy przyjacielskie relacje. Hannah każde wyjście z domu traktuje jako ogromne wyzwanie. Od dłuższego czasu zmaga się z chorobliwymi lękami, które paraliżują ją na tyle, że najchętniej spędza całe dnie w zaciszu swoich czterech ścian. Przyjaźni się jedynie z Edith, sympatyczną staruszką mieszkającą nieopodal. W przewidywalne życie Hannah wkrada się dreszcz zaciekawienia, gdy do domu naprzeciwko wprowadza się idealna z pozoru rodzina Masonów. Kobieta zaczyna uważnie ich obserwować i dostrzega, że wcale nie są tak perfekcyjni, za jakich uchodzą. Gdy nastoletnia córka Masonów, April, umieszcza w oknie plakat, przy pomocy którego prosi o pomoc, Hannah musi podjąć decyzję. Czy odważy się pokonać własny strach, by uratować drugą osobę?
Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Seryjna morderczyni. Sadystka. Szalona kobieta. Wampirzyca. Wilkołak. Wszystkie te epitety i określenia przypisywane są Elżbiecie Batory. Słynęła nie tylko z wyrafinowanego okrucieństwa, lecz także z nieprzeciętnej inteligencji i urody. Zwana „Panią na Czachticach” lub „Wampirzycą z Transylwanii”, przeszła do historii jako jedna z najokrutniejszych kobiet Europy. Do dzisiaj krążą opowieści o księżnej owładniętej obsesją wiecznej młodości, dla osiągnięcia której kąpała się we krwi młodych dziewic. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialna za ponad sześćset zabójstw, które się jej przypisuje? A może krewna króla Polski Stefana Batorego była ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych do spółki z żądnymi władzy Habsburgami? Prawda wydaje się równie intrygująca jak legenda, która ciągnie się za „Krwawą Hrabiną”.
Jedno z nas nie żyje

Jedno z nas nie żyje

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Bogactwo, wystawne domy, wysokie stanowiska, miłość. Brzmi jak bajka, w której chciałby się znaleźć każdy. Tymczasem za zasłoną idealnego świata i pozornego szczęścia kryje się niepohamowana zazdrość mogąca doprowadzić do tragedii. Thriller "Jedno z nas nie żyje" autorstwa Jenevy Rose to trzymająca w napięciu opowieść, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kiedy życie zmienia się o 180 stopni Buckhead to miasto, w którym próżno szukać ubóstwa. Przepych, piękne domy i drogie samochody, to coś, na co może pozwolić sobie każdy mieszkaniec. W tak bajkowym miejscu powstał elitarny klub kobiet, na czele którego od lat stoi Shannon, żona polityka Bryce'a. Pozorna sielanka zmienia się jednak gdy mężczyzna poznaje Crystal. Znajomość z młodą pięknością okazuje się czymś więcej niż tylko przelotnym romansem. Zdrada i odejście męża jest dla Shannon ciosem, który budzi w niej żądze zemsty. Jak Crystal poradzi sobie z atakami zdradzonej żony? Czy młoda kobieta rzeczywiście jest tak niewinna, czy doskonale wie, co robi? Olivia od lat czekała, aż Shannon w końcu powinie się noga. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła zostać królową Buckhead. Co musi zrobić, by udowodnić, że to ona zasługuje na miano najlepszej? Właścicielka ekskluzywnego salonu kosmetycznego, Jenny od lat wspiera i wysłuchuje swoje klientki, stając się powierniczką ich sekretów. Czy jej wiedza może okazać się kluczem do rozwiązania mrocznej zagadki? Do czego może doprowadzić fałszywa przyjaźń? Kto okaże się martwy? Książka, którą czyta się jednym tchem "Jedno z nas nie żyje" to thriller będący częścią serii “Mroczna strona”, przeznaczonej dla ludzi o mocnych nerwach. Jeneva Rose zaprasza czytelników do bajkowego świata przyjaźni i bogactwa, w którym tak naprawdę liczą się intrygi, knucie i manipulacja. Trzymającą w napięciu akcję sprawnie przeplatają momenty, w których nie sposób się nie uśmiechnąć. Różne perspektywy oraz opinie wielu postronnych bohaterów sprawiają, że historia wydaje się jeszcze bardziej zagmatwana i zadowoli nawet najbardziej wymagającego fana thrillerów psychologicznych.
When Life Happened

When Life Happened

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Czy lubisz iskrzące od napięcia i charakteryzujące się nieprzewidywalną fabułą historie o prawdziwej miłości? Jeśli tak, koniecznie sięgnij po "When Life Happened"! "When Life Happened" to wyjątkowa książka o wyjątkowej bohaterce - Parker Cruse, która najbardziej na świecie nienawidzi ludzi niewiernych, prawdopodobnie dlatego, że jej chłopak zdradził ją z jej siostrą bliźniaczką. Wydarzenie to miało olbrzymi wpływ na psychikę i zachowanie głównej bohaterki... choć ostatecznie to nie zdrada całkowicie zakończyła relację obu sióstr. Przysłowiowym gwoździem do trumny stał się żart z silnym środkiem przeczyszczającym w roli głównej. Jego konsekwencje sprawiły, że Parker Cruse postanawia spróbować dojrzeć, wyprowadzić się z domu rodzinnego, znaleźć pracę i nie oceniać innych. W międzyczasie poznaje żonatego mężczyznę Gusa, elektryka... którego żona jest jej szefową. Parker obiecuje sobie, że będzie w swojej pracy kompetentna i że nigdy więcej nie pocałuje już męża swojej pracodawczyni. Czy Parker uda się wytrwać w swoich postanowieniach? Jak pomimo oczywistego przyciągania między główną bohaterką a mężem jej szefowej zakończy się cała historia?
Znam twój sekret

Znam twój sekret

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Pełen napięcia thriller, od którego nie będziesz w stanie się oderwać. Pewne sekrety są niebezpieczne i lepiej, żeby jak najdłużej pozostały sekretami. A ty co byś zrobił, żeby ukryć własny? "Znam twój sekret" to powieść z gatunku thrillera, która porusza intrygujące wątki, skupiając się na psychice bohaterów. Clare jest zmęczona życiem, a także licznymi niepowodzeniami, dlatego teraz chciałaby odpocząć. Wakacyjny wyjazd do Włoch ma być ku temu świetną okazją. Kobieta liczy, że właśnie tam uda jej się odbudować relacje z mężem, Danem, który przez moment pozostawał pod wpływem innej, ale ostatecznie postanowił pozostać przy Clare i obiecał nie sprawiać więcej przykrych niespodzianek. Problem w tym, że na rodzinnym wyjeździe zjawia się też świeżo upieczona żona jednego z ich synów, Ella. Dziewczyna okazuje się wyjątkowo krnąbrna, a jej wyzywające zachowanie wzbudza sporo emocji wśród rodziny. Clare chciałaby coś zrobić, jakoś zareagować, jednak ma związane ręce, bo Ella poznała prawdę o niej, a pewien fakt z jej życia nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Znajdzie się jednak osoba, która postawi na szali wszystko, byle tylko nie dopuścić do tego, by tajemnica wyszła na jaw. Jak zakończy się niebezpieczna gra pozorów i kto wyjdzie z niej zwycięsko?
Cienie zła

Cienie zła

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Idealna propozycja dla ludzi o mocnych nerwach! Thriller psychologiczny "Cienie zła" Krystyny Mirek od wydawnictwa Filia to ostatnia część trylogii opowiadającej o losach bohaterów z mrocznego miasteczka Borki, których poznaliśmy w dwóch poprzednich tomach cyklu zatytułowanych: "Blizny przeszłości" i "Dawne tajemnice". "Cienie zła" kuszą czytelnika hasłem umieszczonym na przodzie okładki: "Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie", które wręcz zaprasza do tego, by jak najszybciej chwycić za powieść i dowiedzieć się, jaki mord sprzed lat domaga się sprawiedliwości. Mówi się, że nie ma zbrodni idealnej. Mimo to wielu morderców wykazuje się na tyle dużym sprytem, że nie dosięga ich sprawiedliwość. A przynajmniej do czasu... Złoczyńcy nie mają wyrzutów sumienia i skrupułów, przez co są w stanie precyzyjnie planować zabójstwa i zacieranie śladów po brutalnych czynach. Wydawać by się mogło, że nie mają nie tylko ludzkich odruchów i serc, ale również słabości. Jednak pewien morderca posiada słabość. I jest nią Majka Sokołowska, która dawno temu, jako mała dziewczynka była jedynym świadkiem jego zbrodni. Jako dorosła kobieta córka komendanta rozwiązała już swoją zagadkę. Udało jej się uratować życie wielu osób i pragnie teraz w spokoju budować swoją przyszłość. Czy będzie ryzykować szansę na bezpieczeństwo, miłość, a nawet swoje życie, by ocalić człowieka, który sprawił jej ogromny zawód? "Cienie zła" Krystyny Mirek, jak i poprzednie części jej trylogii, ukazały się w ramach cyklu Mroczna Strona od wydawnictwa Filia - serii, która skupia książki kryminalne i thrillery autorstwa różnych autorów.
Ogród z widokiem

Ogród z widokiem

45,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Co może zbliżyć do siebie ludzi? "Ogród z widokiem" to wyjątkowa książka opowiadająca o przyjaźni, jedności i wspólnym pokonywaniu przeszkód. Czy mieszkańcy Ogrodowej 7 znajdą siły, aby stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu? W zamkniętych mieszkaniach przy ulicy Ogrodowej 7 każdy prowadzi swoje własne, przeciętne życie. Sylwia od lat opiekuje się chorą mamą, przez co unika wszelkich okazji do spotkań towarzyskich. Przybyły zza granicy Daniel dopiero wprowadza się do bloku i zaczyna remont swojego lokalu. Jadwiga wraz z Antonim nie mogą przyzwyczaić się do zmiany miejsca i cały czas tęsknią za ukochanym domem z ogródkiem. Pochłonięta pracą Jowita ma dość przebywania na zwolnieniu lekarskim i snucia się po małym mieszkanku. Pomimo różnych historii, doświadczeń i planów mieszkańcy budynku przy Ogrodowej 7 postanawiają wspólnymi siłami założyć ogród na jego dachu. Decyzja ta przekłada się na zawiązanie nowych przyjaźni i rozwój namiętnych romansów. Jednak ktoś stara się zniszczyć szczęście sąsiadów. Czy bohaterowie dowiedzą się, komu przeszkadza ich znajomość? Czy sprawca popełni błąd podczas niszczenia owoców ich wspólnej pracy i będzie można go wykryć? "Ogród z widokiem" to zachwycająca, pełna refleksji powieść o zaangażowaniu ludzi i niezwykłej chęci niesienia pomocy w obliczu największych problemów. Anna Szczęsna w doskonały sposób pokazuje, że samotność może być zastąpiona fantastycznymi relacjami, które dodają siły i motywują do dalszego działania. Autorka zawiera w swej książce równie ważny motyw zawiści prowadzącej do zniszczenia marzeń innych osób. Czy dobro zwycięży w walce z ludzkimi słabościami? Jak potoczy się historia sąsiadów z Ogrodowej 7?
Blizny przeszłości. Tom 1

Blizny przeszłości. Tom 1

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
"Blizny przeszłości" to znakomity thriller psychologiczny autorstwa Krystyny Mirek. Dla mistrzyni powieści obyczajowej to początek przygody z kryminałem. Kiedy Maja Sokołowska miała siedem lat, jej życie zmieniło się raz na zawsze. Wtedy to właśnie zamordowano jej ojca, komendanta policji w małej miejscowości o nazwie Borki. Wkrótce ujęty został sprawca, który przyznał się do winy i trafił za kratki. Piętnaście lat później Maja wraca w rodzinne strony, a wraz z nią powracają mroczne cienie przeszłości. Bo wtedy, gdy była małą dziewczynką, widziała zbrodnię na własne oczy. Czy młoda kobieta wie, kto tak naprawdę odpowiedzialny jest za śmierć jej ojca? Mieszkańcy miasteczka zaczynają się bać i czynią pospiesznie rachunek sumienia... Oto nowa twarz Krystyny Mirek! "Blizny przeszłości" skręcają mocno w stronę kryminału, choć warstwa psychologiczna i obyczajowa nadal rzecz jasna odgrywa tu bardzo ważną rolę. Autorka po mistrzowsku odmalowuje duszną atmosferę małego miasteczka, gdzie praktycznie każdy skrywa w sobie jakiś sekret. I odkrywamy te sekrety jeden po drugim u boku niezwykłej, silnej, młodej i zdecydowanej na wszystko bohaterki. Czy Maja zdoła odróżnić, kto tutaj jest przyjacielem, kto zaś śmiertelnym wrogiem?
Nie moja matka

Nie moja matka

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Prawda uderza niespodziewanie... Książka "Nie moja matka" jest porywającym thrillerem o pozornie idealnej matce i jej sekretach! Marion jest pewna, że jej najdroższa matka Eileen nie zrobiła tego, o co oskarżają ją śledczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego - kobieta wiele razy widziała, że policja popełniła błąd i ktoś inny okazał się winny. Marion nigdy nie wątpiła w słowa swojej matki. Zawsze czuła, że ta nad nią czuwa i nie pozwoli, by jej ukochanej córeczce stała się krzywda. Nie jest możliwe, by od lat kłamała i unikała odpowiedzialności za swoje czyny, prawda? Marion dobrze pamięta, że Eileen dbała o potrzeby innych i była osobą, która nigdy nie skupiała się jedynie na sobie. Co jednak, jeśli wszystko to jest jedynie pozorami, które stworzyła jej matka? Wkrótce Marion zaczyna wątpić w to, że wie cokolwiek o swoim życiu. Pragnie zrozumieć to, co kierowało jej matką, i zadbać o to, by jej własnej córce Avie nie przytrafiło się nic złego. Przeszłość Eileen kryje wiele tajemnic... Niektóre mogą okazać się dla Marion wyjątkowo niebezpieczne. Czy kiedykolwiek Eileen była wobec niej szczera? Czy tak dobroduszna kobieta mogła kiedyś posunąć się do odebrania komuś życia? Przed Marion największe wyzwanie w jej życiu - zrozumienie, kim jest jej własna matka... Miranda Smith jest amerykańską pisarką. Na polski rynek trafiła także jej pozycja skierowana dla młodszych czytelników - edukacyjny przewodnik "Ciało człowieka".
Nasz pierwszy rok

Nasz pierwszy rok

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Marcel Moss, znany autor kryminałów i thrillerów, po raz kolejny pisze powieść obyczajową. "Nasz pierwszy rok" jest kontynuacją książki "Mój ostatni miesiąc". W obu bohaterami są nastolatkowie, ale to książki nie tylko dla nastolatków. Tematem powieści "Nasz pierwszy rok" jest życie po traumie. Trudne przeżycia w nastolatków uderzają szczególnie mocno. Nie jet łatwo znów uwierzyć w dobro i miłość. Jednego z bohaterów, Sebastiana, czytelnik poznał w "Moim ostatnim miesiącu". Sebastian przeżywał śmierć matki, zmagał się z myślami o chorobie Mateusza, którego poznał w hospicjum i pokochał. W nowej powieści Marcela Mossa Sebastian przyjeżdża na wieś, aby dojść do siebie po śmierci Mateusza. Chce odgrodzić się od dotychczasowego życia, liczy, że na wsi znajdzie trochę spokoju. Pisze też dziennik, w którym tworzy swoją Alternatywną Rzeczywistość. Drugi bohater powieści "Nasz pierwszy rok" to dziewiętnastoletni Kevin. Marzył o usamodzielnieniu się i przeprowadzce do dużego miasta, dostał się na studia i wyjechał. Jednak, ku zaskoczeniu wszystkich, chłopak po roku rzuca studia i wraca do rodziców, na mazurską wieś. Tam właśnie krzyżują się losy obu chłopców. Nie po raz pierwszy, bo to koledzy z dzieciństwa. Teraz obaj zmagają się z depresją, przestali ufać ludziom. Zaczynają poznawać się na nowo. Spędzają ze sobą coraz więcej czasu i prowadzą długie rozmowy. Czy opowiadanie Sebastiana o swoich przeżyciach pomoże Kevinowi odnaleźć miejsce w życiu? Czy wzajemna przyjaźń i zrozumienie, a także kojące działanie bliskości przyrody spowodują, że chłopcy po traumatycznych przeżyciach na nowo zaufają światu?
Miłość przyjdzie pocztą

Miłość przyjdzie pocztą

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Magia jest w zasięgu ręki! Hanna mieszka w Sulejówku i prowadzi sklep-kwiaciarnię „Dziewanna. Ładne rzeczy”. Jest całkiem zwyczajną kobietą, która pragnie tego samego, co wszyscy – chce być szczęśliwa. Kiedy przewraca przedostatnią kartkę w kalendarzu ściennym, te pragnienia się wzmagają – tak działa urok grudnia i nadchodzących świąt. Jednak nie u wszystkich siła marzeń potrafi zakręcić kołem zdarzeń. U Hanny – tak. Najpierw znajduje pod drzwiami piękną pomarańczę obwiązaną czerwoną wstążką. Potem – pudełko z czekoladkami. Szlachetny kamyk. Tomik poezji. Aż wreszcie dostaje zamówienie na „najczulszy bukiet na świecie”, który ma dostarczyć… pod swój adres. Próbuje ustalić, kto stara się trafić do jej serca. Zagląda w przeszłość, by tam znaleźć odpowiedź, usiłuje przewidzieć przyszłość. Bez efektu. Dodatkowo w bloku, w którym mieszka, zaczynają się dziać dziwne rzeczy… W kolorowej gazecie czyta: „Magia jest w zasięgu ręki”. Czego potrzeba, by jej dotknąć? Czy Hannie się to uda? A może do rozwiązania zagadki wcale nie potrzeba magii?
Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Pozycja, która pokazuje genezę naszego gatunku. Sprawdź, w jaki sposób człowiek wyrósł na istotę dominującą na świecie i z czym było to związane. "Pierwsze kroki. Jak staliśmy się ludźmi" to książka, w której autor skupia się na tym, co doprowadziło do tego, że człowiek zaczął królować na ziemi, przyćmiewając pozostałe gatunki zwierząt. Istotne okazało się to, że jako jedyni ludzie zaczęli chodzić na dwóch nogach. Czytelnik, dzięki tej pozycji, uzmysłowi sobie, z jakiego powodu tak się stało i co do tego doprowadziło. Znajdzie w niej także plusy i minusy takiego stanu rzeczy, a także ich szczegółową analizę. Ze względu na ludzką dwunożność, w przypadku naszego gatunku poród obarczony jest znacznie większym ryzykiem niż w przypadku wielu innych zwierząt. Co więcej, okazuje się też bardzo trudny dla matki. Z kolei dwie kończyny sprawiają, że człowiek jest znacznie wolniejszy, kiedy biegnie niż jakiekolwiek czworonożne zwierzę. Co więcej, może często cierpieć na szereg dokuczliwych dolegliwości. Z drugiej natomiast strony wykazuje się empatią i posiada złożony system moralny. Fakt, że ludzie zaczęli chodzić na dwóch nogach, wpłynął też na wykształcenie się u nich szeregu przydatnych cech, takich jak umiejętności technologiczne, odkrywczość, zdolność do współczucia czy mowa. Uczucia wyższe zresztą dotyczą tylko człowieka, dlatego też w tej materii można zauważyć jego dominację nad innymi gatunkami. Za kształt książki odpowiada paleantropolog Jeremy DeSilva.
Szaleństwo w ciemnościach. Tragiczna historia zaginięcia statku Erebus

Szaleństwo w ciemnościach. Tragiczna historia zaginięcia statku Erebus

59,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
HMS „Erebus” był jednym z najwspanialszych okrętów, weteranem przełomowych ekspedycji na krańce świata. W 1848 roku wraz z siostrzaną jednostką HMS „Terror” i 129 członkami wyprawy zaginął w Arktyce podczas próby wytyczenia trasy przez Przejście Północno-Zachodnie, a jego los spowiła mgła tajemnicy. W 2014 roku został odnaleziony. Oto jego historia. Książka Szaleństwo w ciemnościach to barwny opis doświadczeń tych, którzy jako pierwsi postawili stopę na Ziemi Wiktorii w Antarktydzie, a zaledwie kilka lat później jeden po drugim zamarzli w lodach Arktyki poza zasięgiem desperackich misji ratunkowych. To cudownie sugestywna relacja z prawdziwie niezwykłej przygody, wskrzeszonej przez podróżnika i gawędziarza.
Mój bodyguard

Mój bodyguard

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Bogata i rozpieszczona Olga musi radykalnie zmienić swój styl życia. Seksowny ochroniarz ma jej to zadanie ułatwić... Olga myślała, że ma wszystko. Hubert, jej przystojny chłopak, prawnik z dyplomem prestiżowej brytyjskiej uczelni, niedawno poprosił ją o rękę, a ojciec, jeden z najbogatszych deweloperów w kraju, obiecał jej wesele godne księżniczki. Jednak nad jej bajką gromadzą się ciemne chmury – ktoś grozi jej ojcu, a pogróżki dotyczą również jej samej. Wtedy pojawia się Aleks – przystojny i równie arogancki były agent rządowy, który na zlecenie jej ojca ma ją chronić przed zemstą niebezpiecznych ludzi. Dziewczyna jest jednak załamana radykalną zmianą stylu życia, a pewny siebie i nie znoszący sprzeciwu bodyguard od początku działa jej na nerwy. Ludzie, którzy chcą skrzywdzić jej rodzinę, jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – ktoś postrzelił jej ojca, a Olgę zaczyna oplatać misterna sieć kłamstw. Czy Aleks zdoła ją uratować? A może uparta i niezależna dziewczyna mu na to nie pozwoli? Dotyk jego warg dosłownie mnie zelektryzował. Tak wiele razy wyobrażałam sobie, że mnie pieści, całuje i bierze w ramiona, ale kiedy naprawdę to zrobił, czułam się tak, jakbym zaraz miała stracić przytomność…
Dary losu

Dary losu

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
"Dary losu" Hanny Szczepanowskiej to poruszająca powieść o kilku pokoleniach kobiet, które z różnym skutkiem starały się pokonywać wszelkie trudności w swoim życiu. Ich historia jest nie tylko wciągająca, ale z pewnością również inspirująca. Jest rok 1935. W tym roku w Polsce umiera marszałek Józef Piłsudski, a w Niemczech Adolf Hitler podejmuje decyzję o obowiązkowej służbie wojskowej. Tymczasem Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty, wyrusza z dwiema przyjaciółkami do dworku ciotki. Znajduje się on w Warce nad Pilicą, a piękne okoliczności przyrody i znakomita pogoda sprzyjają zabawom bez końca. Dziewczęta poznają porucznika i lekarza, którzy towarzyszy im w beztroskich chwilach, ale kiedy dochodzi do przestępstwa, ich życie ma się diametralnie zmienić. Wiele lat później wnuczka Kornelii, Klementyna, dowiaduje się o pałacu w Michałowie, który odziedziczyła jej rodzina. Nikt nie wie, kim jest enigmatyczny ofiarodawca, ale kobieta wraz z mamą i córką postanawiają zadbać o budowlę. Ma im w tym pomóc grupa archeologów, ale do głosu dochodzą uczucia. Czy kobietom uda się wyjaśnić rodzinną historię? Czy okoliczności poznawania swojej przeszłości sprzyjają miłości? A jeśli tak, to jak potoczą się dalsze losy rodziny, w której kobiety mają sporo do powiedzenia?
Fable

Fable

52,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Witaj w świecie, gdzie zagrożeniem jest morze i ci, którzy chcą z niego czerpać zyski. To świat stworzony tylko dla mężczyzn. Dla córki najpotężniejszego handlarza w Narrows, siedemnastoletniej Fable, morze jest jedynym domem, jaki zna. Cztery lata wcześniej w czasie burzy utonęła jej matka. Następnego dnia ojciec porzucił ją na owianej legendą jałowej wyspie pełnej niebezpiecznych złodziei. Aby przeżyć, musi pozostać wierna swoim zasadom, nikomu nie ufać i polegać na unikatowych umiejętnościach, których nauczyła się w dzieciństwie. Przyświeca jej jeden cel: wydostanie się z wyspy, odnalezienie ojca i zajęcie należnego jej miejsca obok niego i jego załogi. Aby tego dokonać, Fable werbuje do pomocy młodego handlarza o imieniu West. Szybko odkrywa, że chłopak nie jest tym, za kogo się podawał. Jeśli chcą pozostać przy życiu, muszą zmierzyć się z czymś więcej niż tylko ze zdradzieckimi burzami nawiedzającymi Narrows. Fable zabierze Cię w spektakularną podróż pełną intryg i przygód.
Zima w Jodłowym Zagajniku

Zima w Jodłowym Zagajniku

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Spontaniczność to słowo, które nie istnieje w słowniku Ingi. Dziewczyna zmaga się z perfekcjonizmem oraz nadmierną potrzebą kontroli, a w jej poukładanym życiu nie ma miejsca na nieprzewidziane sytuacje. Mimo że od dziecka pracuje w Jodłowym Zagajniku – pensjonacie położonym w Beskidzie Żywieckim, którym zarządza jej mama, swoją przyszłość wiąże z prawem. Planuje przeprowadzić się do Krakowa, lecz obawia się reakcji apodyktycznej Anety. Kobieta oczekuje, że córka poświęci się pracy w rodzinnej posiadłości, rezygnując z własnych marzeń. W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w pensjonacie zjawia się nowy pracownik – Nataniel, któremu pojęcie sarkazmu nie jest obce. Choć chłopak zostaje zatrudniony na miesiąc, postanawia zatruć życie Ingi i zamienić jej grudzień w koszmar. Dziewczyna stawia sobie za punkt honoru, by pozbyć się go przed nadejściem świąt. Wkrótce na jaw wychodzą niepokojące fakty z jego przeszłości. Sytuacja nieoczekiwanie wymyka się spod kontroli, gdy okazuje się, że wydarzenia sprzed lat zaczynają wpływać na teraźniejszość bohaterów.
Mój były

Mój były

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Bywa, że jedno spotkanie zmienia wszystko. Czy warto pozwolić, by przeszłość Cię dogoniła? Podjęcie decyzji na pewno nie będzie proste. "Mój były" to historia, w której nic nie jest oczywiste. Trudne wybory, zawiedzione nadzieje i dylematy pojawiają się wraz ze spotkaniem osoby, pozostawionej za zamkniętymi drzwiami, w poprzednim rozdziale życia. Spotkania z byłym nigdy nie są proste. Zwłaszcza gdy mija już naprawdę sporo czasu. Niewinna wymiana uśmiechów już może poruszyć strunę, której bohaterka wolała nigdy więcej nie trącać. Zastanowienie przyszło jednak później, gdy on zajrzał do wózka. Co myślał o dostrzeżonym tam dziecku? Bo jego oblicze w mgnieniu oka się zmieniło. Następnego dnia dzwoni telefon. To on, chce znać prawdę na temat dziecka. Kto jest jego ojcem? I matka, choć tak bardzo go kochała, wybiera dokładnie to, co zapewni bezpieczeństwo małemu Tomowi. Tyle tylko, że już parę miesięcy później całe życie wokół zmieni się w katastrofę. Bo kto podejrzewał, że którekolwiek z nich odważy się na coś takiego? I jak szereg różnych decyzji wpłynie na przyszłość, cały czas stojącą pod znakiem zapytania?
Zbrodnia i kara

Zbrodnia i kara

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Rozum jest sługą namiętności. Rodion Raskolnikow siekierą morduje starą lichwiarkę i jej siostrę, Lizawietę. Wierzy, że ma prawo zabijać. Morderstwo jest dla niego sprawdzianem odwagi i determinacji. Ale tam, gdzie jest zbrodnia musi być i kara. Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, Zbrodni i kary.
Konsultantka

Konsultantka

52,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Lubisz czytać psychologiczne thrillery i szukasz tytułu, który pozwoli ci zanurzyć się w mrocznej, wciągającej historii? W takim razie koniecznie sięgnij po "Konsultantkę" autorstwa Ruth Heald. Claire boryka się z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. Pewnego razu, gdy udało jej się dotrzeć na brzeg rzeki, znalazła drobne, blade ciało, zaplątane w trzciny. Ciało pozbawione życia. Od tamtego wydarzenia minęły trzy lata i życie Claire zdaje się idealne. Ma nowy dom i wiedzie spokojne życie na wsi. Niedawno urodziło jej się dziecko. Ma wspaniałego, kochającego męża. A mimo to jej życie z dnia na dzień zaczyna się rozpadać. W skrzynce na listy kobieta znajduje list. Ktoś twierdzi, że Claire nie zasługuje na swoją córkę. Ktoś, kto zna jej przeszłość i uważa, że nie ma ona prawa do szczęścia i idealnego życia. Tajemniczy adresat listu zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby zniszczyć nowe życie Claire... Ta historia wciąga, mrozi krew w żyłach i sprawia, że nie można oderwać się od czytania. Autorka stworzyła niezwykle realistyczną postać, która przeżywa najgorszy koszmar, przed którym drży każda kobieta, będąca matką... Jeżeli lubisz thrillery i ta książka przypadła ci do gustu, sięgnij również po "Dom po drugiej stronie jeziora" autorstwa Riley Sager, "Uwięzioną", którą napisała B.A. Paris, "Najbliższą rodzinę" Kii Abdullah lub po "Florystki" polskiej autorki Alicji Sinickiej.
Mój ukochany syn

Mój ukochany syn

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Josh miał dziewiętnaście lat i świat u stóp, kiedy wszystko się zmieniło. Niespodziewane pogorszenie zdrowia psychicznego doprowadziło do myśli i planów samobójczych. Jego matka, autorka bestsellerów Amanda Prowse, zaczęła desperacko szukać sposobów, by mu pomóc. Cierpienie Josha było cierpieniem całej rodziny. Każdego dnia bliscy obserwowali jego walkę, bojąc się chwili, w której mógłby ją przegrać. STATYSTYKI DOTYCZĄCE ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY SĄ PRZERAŻAJĄCE. POCZUCIE BEZRADNOŚCI RODZICÓW I ICH CIERPIENIE NIE ZNA GRANIC. TA KSIĄŻKA TO PRAWDZIWY I SZCZERY OPIS ŻYCIA Z DEPRESJĄ. TO ROZDZIERAJĄCA SERCE OPOWIEŚĆ MATKI O BÓLU PATRZENIA NA CIERPIENIE UKOCHANEGO DZIECKA.
Tajemnica z przeszłości

Tajemnica z przeszłości

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Jeśli szukasz wzruszającej powieści o istocie rodzinnych korzeni i rodowych sekretach, to koniecznie przeczytaj książkę "Tajemnica z przeszłości". Jak duży wpływ ma drzewo genealogiczne na nasze życie? Karolina i Malwina były wychowywane przez dziadka. Teraz mężczyzna zmarł, ale swoją leśniczówkę pozostawił wnuczkom. Miał tylko jedno ostatnie życzenie. Chciał, aby listy ukryte w domu trafiły do rąk Stefy. Tylko kim jest kobieta, o której siostry nigdy nie słyszały? Być może w leśniczówce znajdą się jakieś wskazówki. Pośród wielu interesujących rzeczy pojawiają się też listy od marynarza, Antka. W tym momencie rozpoczyna się fascynująca i pełna wzruszeń podróż do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, a kończy po blisko 60 latach. Całość rozgrywa się w Kołobrzegu, Helu i w Gniewie. Fascynująca podróż po dziejach rodziny na zawsze odmieni życie Karoliny i Malwiny. Do tej pory siostry nie wiedziały, że są tak bardzo związane z przeszłością swojego rodu.
Tajemnica willi Sielanka

Tajemnica willi Sielanka

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Książka wydana w serii Wielkie Litery – w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. NIESTRUDZONYM BOHATEROM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE WYPLĄTALI SIĘ Z MAFIJNYCH ROZGRYWEK, A TYMCZASEM WPADLI Z DESZCZU POD RYNNĘ. DOSIĘGA ICH ZEMSTA NIESŁUSZNIE ROZŻALONEGO NA NICH MĘŻA PACJENTKI. A I MAFIA CHYBA OSTATECZNIE NIE ODPUŚCIŁA... Olka i Joszka na pewien czas muszą zniknąć, a skalpele zamienić na… noże kuchenne. Mają nadzieję, że wszystkie nieporozumienia szybko się wyjaśnią, a oni będą mogli powrócić do swojego życia. Jednak czas płynie, a tak się nie dzieje. Para kardiologów przystosowuje się więc do nowego zawodu: otwierają bistro, które przebojem wdziera się na bydgoski rynek gastronomiczny. Mimo sukcesów odnoszonych w nowym zawodzie Aleksandra i Joachim tęsknią do Starego Morsa, swojego ordynatora oraz do zabiegów i operacji kardiochirurgicznych. Ordynator obiecał im, że niedługo do niego wrócą i ze wszystkich sił stara się ten powrót przyspieszyć. A Olka i Joszka mają jeszcze jeden atut – najpotężniejszą broń. Jest nią przyjaciel ze studiów, pewien tajemniczy policjant, członek tajnej jednostki specjalnej, specjalizującej się w walkach z mafią. WSZYSCY RAZEM STARAJĄ SIĘ URWAĆ DIABŁU ŁEB. CZY IM SIĘ UDA?
W imię miłości. Opowieść o wielkim uczuciu w najtrudniejszych chwilach

W imię miłości. Opowieść o wielkim uczuciu w najtrudniejszych chwilach

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
"W imię miłości. Opowieść o wielkim uczuciu w najtrudniejszych chwilach" autorstwa Amy Bloom to poruszająca opowieść o pożegnaniach i radzeniu sobie ze śmiercią najbliższych osób. Książka Amy Bloom to zapis prawdziwych wydarzeń, których doświadczyła w swoim życiu autorka. Zmiany zachowania, problemy z pamięcią i stopniowe izolowanie się od otoczenia to objawy, które dotknęły jej męża, co skłoniło parę do poszukiwania przyczyny takiego zjawiska. Okazało się, że sytuacja ta wynika z rozwijającej się u Briana choroby Alzheimera, której diagnoza stała się wyrokiem dla całej rodziny. W związku z brakiem możliwości zatrzymania postępu zmian otępiennych Amy i Brian zdecydowali się na podjęcie trudnej decyzji, jaką było zgłoszenie się do szwajcarskiej organizacji Dignitas. Możliwość poddania się przez Briana eutanazji stała się inspiracją do stopniowego rozliczania się ze swoim dotychczasowym życiem. W przypadku tego kochającego się małżeństwa z wieloletnim stażem poskutkowało to pełną nadziei i humoru opowieścią, którą Bloom zawarła w swojej książce.
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry