Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 108)

Do pierwszej randki

Do pierwszej randki

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Szukasz lekkiej opowieści o miłości i prawdziwych uczuciach, które są w stanie odmienić życie singielki? Ta książka będzie dla Ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę! "Do pierwszej randki" to opowieść o Idze - młodej, ale już spełnionej singielce, która dorastała u boku porzuconej przez męża matki. Już dawno przestała wierzyć w miłość, a jej uprzedzenie do ojca nie pozwala jej odzyskać tej właśnie wiary. Mimo wszystko stara się zaspokoić swoją potrzebę bliskości za pomocą randek (w większości pierwszych, a jednocześnie ostatnich), w trakcie których stara się zachować anonimowość. Wszystko to trwało do momentu, w którym umówiła się z Alkiem - symbolicznie, bo w walentynki. Czy jednak mężczyzna pozwoli jej zerwać z dotychczasowymi zasadami? A może nad szybszym biciem serca górę wezmą przekonania, którymi kierowała się do tej pory? Z pewnością cały bieg wydarzeń zacznie burzyć dotychczasowy wewnętrzny spokój bohaterki. Pewne w tym wszystkim jest jedno - opowieść potoczy się w kierunku, którego nie można z góry przewidzieć. Książka Aleksandry Rochowiak jest kolejną po "Spotkajmy się o północy" powieścią, która stoi na pograniczu romansu i powieści obyczajowej. To propozycja między innymi dla wielbicieli "It Ends with Us" Coleen Hoover. Nieoczywista, z zakończeniem nie dającym się łatwo przewidzieć, stopniowo odkrywanym wraz z następnymi stronami książki.
Wieczór cudów

Wieczór cudów

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Książka "Wieczór cudów" autorstwa Kingi Gąski jest świąteczną, pełną ciepła i magicznego klimatu powieścią obyczajową, która nastroi Cię przed Bożym Narodzeniem i wciągnie w wir perypetii bohaterów. Jeśli chcesz poczuć magię świąt zawczasu, to może być strzał w dziesiątkę. Wszędzie słychać świąteczne kolędy, a mieszkańcy Warszawy szykują się do zbliżających się świąt. Szał poszukiwania prezentów, dekorowania i zakupów przedświątecznych trwa. Adam postanawia wprowadzić porządek w swoim życiu, ale przez przypadek wywraca je do góry nogami. Julia, chociaż obiecywała sobie, że nigdy tego nie zrobi, wyrusza do domu rodzinnego na święta, a Tymon, który jest didżejem, podczas jednej z imprez naraża się wszystkim ludziom wokół. Kolejna ostra impreza jest źródłem wielu nowych problemów w jego życiu. Poznajemy tu również Ewę, która w przededniu świąt doświadcza wielkiego cudu. Miało do niego dojść już kilka lat wcześniej, ale niestety wypadek pokrzyżował jej plany. Maks jest z kolei skrajnym egocentrykiem, który będzie musiał sprawdzić się w zupełnie nowej roli. Każdą z tych osób czekają wyjątkowe święta, podczas których dziadkowie spotkają się z wnukami i połączy ich niesamowita więź.
Trzeba marzyć. Tom 2. Willa pod Jodłami

Trzeba marzyć. Tom 2. Willa pod Jodłami

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po optymistyczną opowieść o dwóch siostrach, tajemniczej właścicielce willi i zaskakującej miłości! "Trzeba marzyć" to idealna odtrutka na codzienne smutki... Odkąd Jaga postanowiła zamieszkać na dłużej w urokliwej willi, minęło już trochę czasu. Kobieta nie waha się podejmować odważnych decyzji i próbuje na nowo ułożyć sobie życie- spotyka się z Damianem, spędza czas z Parerasem i realizuje się w nowej pracy. Bliska jej stała się również Aniela - Jaga odkrywa, że kobieta, która sprzedała jej dom, jest osobą o niezwykle ciekawej przeszłości. W młodości pracowała jako agentka wywiadu, co na zawsze zmieniło jej życie i sprawiło, że zyskała wiele do opowiedzenia. Czy dzięki historiom snutym przez Anielę, Jadze uda się zrozumieć motywacje starszej kobiety? W życiu Meli nadchodzą duże zmiany. Kobieta szykuje się do wzięcia ślubu ze swoim ukochanym - przeciwny temu jest jej były, który nie chce pozwolić, by Mela na zawsze się od niego oddaliła. Wie, że teraz musi spróbować wszystkiego, by spróbować przekonać kobietę, że małżeństwo z kimś innym będzie największym błędem jej życia. Czy Jaga będzie żałować swojej decyzji o zakupie niezwykłej willi? Jak potoczą się losy ślubu planowanego przez Melę?
Niewidzialni rodzice (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Niewidzialni rodzice (DEFEKT - NIEZNACZNY)

49,90 zł 8,95 zł
Opis
Zamknij
"Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" to książka poruszająca trudny temat bezpłodności, przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z tym problemem, lecz również dla tych, którzy widzą go u swoich bliskich. Bezpłodność to często ogromny cios dla małżeństw starających się o dziecko. Niestety problem ten dotyka bardzo wielu ludzi, a jego przyczyny mogą być zróżnicowane - od uwarunkowań genetycznych, przez różne choroby, aż po nieprawidłowy styl życia. Wydaje się jednak, że w każdym przypadku jest to prawdziwe tabu. Większość osób nie wie, w jaki sposób rozmawiać o swojej sytuacji ani jak opowiedzieć o niej bliskim. Książka "Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" porusza ten trudny temat i stara się go "oswoić". Dostarcza cennych wiadomości dotyczących jego przyczyn. Samo wyjaśnienie problemu jest pierwszym krokiem do jego zaakceptowania i zrozumienia. Z publikacji mogą skorzystać zarówno osoby, które nie mogą mieć dzieci, jak i ci, którzy mają bliskich dotkniętych problemem bezpłodności. Ci pierwsi lepiej zrozumieją swoją sytuację i otrzymają pomoc w jej zaakceptowaniu. Drudzy z kolei nauczą się, jak lepiej okazywać im wsparcie.
Inkarnator (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Inkarnator (DEFEKT - NIEZNACZNY)

47,90 zł 8,95 zł
Opis
Zamknij
Co by się stało, gdyby w Krakowie doszło do serii zbrodni? Właśnie taka historia dzieje się na łamach tej książki. Jednak to nie wszystko - ktoś ewidentnie próbuje w swojej kryminalnej aktywności naśladować jednego z najokrutniejszych morderców w historii. Aby rozwikłać zagadkę, potrzebny będzie specjalista o nieprzeciętnym umyśle. Kimś takim może okazać się Honoriusz Mond, postać zdecydowanie niebanalna. Człowiek twardo stąpający po ziemi, wierzący w fizykę i biologię, daleki natomiast od wiary w siły nadprzyrodzone. Tym razem jednak jego wiara zostanie wystawiona na próbę, bo oto ma do czynienia z serią zabójstw, które wyglądają dokładnie tak, jakby znany zbrodniarz uległ reinkarnacji i powrócił w nowym wcieleniu. Czas biegnie nieubłaganie i już wkrótce morderca dopadnie kolejną ofiarę. A potem jeszcze kolejną. Dlatego trzeba go powstrzymać - czy zdoła tego dokonać Honoriusz Mond?
Ukryci

Ukryci

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Jeśli cenisz dobre i mocne thrillery, to sięgnij po tę powieść! Zapewnia ona wiele emocji, a wydarzenia w niej przedstawione niejednokrotnie Tobą wstrząsną. Przekonasz się o tym już od pierwszych stron książki "Ukryci"! Marta Sygit nie spodziewała się, że może ją spotkać prawdziwy dramat. Jej niepełnosprawny syn został uprowadzony, a świat legł w gruzach. Niestety rozpacz kobiety pogarsza fakt, że śledztwo w tej sprawie praktycznie stoi w miejscu i nie widać żadnych postępów. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się sprzymierzeniec. Marek Bielawski jest lokalnym przedsiębiorcą, a jego syn również został porwany. Łącząc siły i wykazując się ogromną determinacją, oboje podążają tropem chłopców przez labirynt pełen hipotez i domysłów. Zadanie nie jest łatwe, lecz zbieg okoliczności może ich przybliżyć do złapania działającego już od roku porywacza. Przypadkowy świadek może okazać się kluczem do znalezienia odpowiedzi. Problem w tym, że kryje się ona w zakamarkach jego umysłu i konieczne jest wsparcie wybitnego psychoterapeuty i psychiatry, doktora Sobczaka. Musi on znaleźć informacje dotyczące miejsca przetrzymywania chłopców. Ważny jest też czas, którego nie pozostało już wiele. Czy Marta i Marek zdążą uratować swoje dzieci?
Druga szansa

Druga szansa

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Znakomita książka "Druga szansa" Agnieszki Kulig opowie Ci niezwykle realną, mądrą i refleksyjną historię miłości. Skąd wiedzieć, kiedy przychodzi pora, aby się poddać? Przed laty Sławek niezmiernie kochał Olgę, choć bał się wyznać jej swoje uczucia. Zamiast tego zostali przyjaciółmi. Niestety ta relacja okazała się zbyt nieszczera, a ich drogi się rozeszły. Teraz na spotkaniu klasowym, kiedy wszyscy są już dorośli, pojawia się nowa szansa. Sławek odkrywa, że jego serce wciąż szybciej bije w towarzystwie dawnej miłości. Czy tym razem zdobędzie się na odwagę? On jest policyjnym psychologiem i prowadzi spokojne życie. Ona pracuje w korporacji i jest samotną, nadopiekuńczą matką dwójki nastoletnich synów. Jej jedynym marzeniem jest, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i spokój. Czy zdoła przełamać swoje opory i dostrzeże w Sławku kogoś więcej niż tylko przyjaciela sprzed lat? Nachodzące ją myśli burzą jej poukładany świat. Mężczyzna jest wyjątkowo opiekuńczy, troskliwy i uparty. Ma znakomitą pracę, w której dobrze się sprawdza, choć nie ułożył sobie życia osobistego. Może właśnie nadarzyła się wymarzona okazja dla nich obojga, aby już na zawsze się połączyć i stworzyć szczęśliwą rodzinę.
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie

Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
W szkole średniej Ani FaNelli zetknęła się z okrucieństwem, do jakiego są zdolne tylko nastolatki. W dorosłym życiu robi wszystko, by wymyślić siebie na nowo. Z impetem realizuje skrupulatnie przemyślany plan: prestiżowa praca, designerskie ubrania i przystojny narzeczony z arystokratycznym nazwiskiem. Ani jest już bardzo blisko celu. Wtedy pojawia się propozycja udziału w filmie dokumentalnym o tym, co wydarzyło się w szkole 14 lat temu. Jest jednak coś, o czym wie tylko Ani. Niebezpieczny sekret, który może wiele zmienić. CZY NAJSZCZĘŚLIWSZA DZIEWCZYNA NA ŚWIECIE ODKRYJE PRZED ŚWIATEM MROCZNĄ TAJEMNICĘ?
Miłość i tron. Tom 1. Serce w koronie

Miłość i tron. Tom 1. Serce w koronie

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom epickiej serii o Jagiellonach! W stronę zatłoczonej Drogi Królewskiej zmierzała niepozorna osóbka. Chciała zobaczyć orszak i słynną królową Elżbietę. W tym samym czasie książę Zygmunt szykował się do pierwszej - dyplomatycznej - potyczki. Uroczystość pasowania na rycerza w pruskim Toruniu miała przynieść jego ojcu polityczne korzyści. Czy ktoś mógłby przypuszczać, że dzięki szczęśliwemu splotowi okoliczności niebawem odmieni się ich życie? Czy w roku 1485 ktokolwiek pomyślałby, że losy dziedziców Jagiełłowego tronu mogą zależeć od determinacji zwykłej mieszczki? Pierwszy tom historycznego cyklu "Serce w koronie" to fascynująca opowieść o uniwersalnych ludzkich marzeniach, o czynach wielkich i dniach zupełnie zwyczajnych, o rodzinie, przyjaciołach i wrogach.
Zapach fiołków

Zapach fiołków

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Opowieść o tajemnicach z przeszłości, którym towarzyszy aromat fiołków. Słoneczna Prowansja czy podlaskie Bujany? Dla Kseni to trudny wybór, ponieważ do obu miejsc wyrywa się jej serce. Kiedy jest wreszcie bliska podjęcia decyzji, odkrywa kłamstwo, które znowu zmienia wszystko. Nic nie jest takie, jakie się wydawało. Do głosu dochodzą tajemnice z przeszłości, dotyczące jej przodków, w tym niezwykłej Emilie de Fleury i jej niezrealizowanego nigdy marzenia, któremu towarzyszy aromat fiołków. Zauroczona nimi Ksenia, powodowana ciekawością i sentymentem postanawia uczynić wszystko, co w jej mocy, by to marzenie spełnić.
Żona lobotomisty

Żona lobotomisty

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Lobotomia to kontrowersyjna metoda chirurgicznego leczenia zaburzeń psychicznych, dziś całkowicie zarzucona i potępiona. Zabieg ten, będący jedną z haniebnych kart w historii światowej medycyny, stanowi główny motyw powieści Samanthy Greene Woodruff "Żona lobotomisty". Książka powstała z inspiracji prawdziwymi historiami ludzi poddawanych zabiegowi lobotomii, który święcił triumfy w latach czterdziestych ubiegłego stulecia i stał się jedną z najchętniej stosowanych metod w terapii schizofrenii, innych chorób psychicznych, a nawet homoseksualizmu. Powieść jest fikcją literacką, ale doskonale pokazuje rzeczywiste konsekwencje, do jakich prowadziła pseudomedyczna technika lobotomii, a wśród nich były powikłania w postaci krwotoków śródczaszkowych i ropni mózgu, zaburzenia osobowości czy stany otępienne. Bohaterką powieści jest Ruth, kobieta wrażliwa na ludzkie cierpienie, decydująca się stawić czoła pseudomedycznej terapii oferowanej pacjentom przez jej męża - zagorzałego zwolennika lobotomii. "Żona lobotomisty" to historia życiowej drogi Ruth, której spojrzenie na małżonka ewoluuje od wiary w jego kompetencje i szlachetność do zwątpienia w słuszność metod terapeutycznych stosowanych przez lekarza.
Niebezpieczna propozycja

Niebezpieczna propozycja

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
W tej historii nic nie jest tym, czym się wydaje. Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic rodu di Sant’Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia. Czy można eksperymentować z uczuciami i bezkarnie przekraczać własne granice? A może miłość wcale nie wymaga wyłączności?
Obcy

Obcy

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Pozycja szczególnie wyróżniająca się spośród innych thrillerów. Mocna, mroczna, angażująca - te słowa najlepiej są w stanie opisać książkę "Obcy" autorstwa Maxa Czornyja. Jeżeli nie boicie się stawić czoła brutalnej rzeczywistości oraz chcecie poczuć niepowtarzalne napięcie, z całą pewnością powinniście sięgnąć po tę pozycję. Książka ta przedstawia historię pewnej rodziny repatrianckiej, która przyjeżdża do Polski i postanawia osiedlić się w niewielkiej, wiejskiej miejscowości. Jedynym pragnieniem tych ludzi jest prowadzenie spokojnego oraz stabilnego życia, bez jakichkolwiek wygórowanych ambicji czy celów. Niestety, nie zyskują oni akceptacji wśród lokalnych mieszkańców, co doprowadza do wielu, nieraz brutalnych, konsekwencji. Autor bez jakiejkolwiek cenzury pokazuje problemy, takie jak czysta, ludzka nienawiść czy dyskryminacja ze względu na narodowość lub wyznawaną religię. Opowieść ta bezpośrednio ukazuje czytelnikom makabryczne obrazy pełne przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, a sama historia ma bardzo mroczny oraz dosadny wydźwięk.
Kat z Płaszowa

Kat z Płaszowa

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
III Rzesza była państwem totalitarnym, w którym prym wiodły postacie niestroniące od przemocy, bezwzględności i brutalności: Herman Goering, Joseph Goebbels, Joseph Mengele, sam Adolf Hitler, Hans Frank czy... Amon Goth. Właśnie temu ostatniemu zbrodniarzowi wojennemu Max Czornyj poświęcił swoją książkę "Kat z Płaszowa", w której przybliża czytelnikowi postać o wyjątkowej brutalności, odznaczającej nawet na tle powyższych nazwisk. Powieść ukazała się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Filia. Autor postanowił we właściwy sobie sposób opisać piekło obozu koncentracyjnego KL Plaszow, które znajdowało się w Krakowie w latach 1942-1945. Nie jest to ani dziennik, ani biografia ówczesnego komendanta obozu. Książka jest powieścią obyczajową, a tłem są wydarzenia, których świadkami byli więźniowie KL w Płaszewie. Pierwsze skrzypce w dramatycznych i drastycznych epizodach odgrywa wspomniany już zbrodniarz, Amon Goth. Sylwetkę tej bestii w ludzkiej skórze autor stworzył bardzo dokładnie i idealnie odzwierciedlił, jak złym był ON człowiekiem. "Kat z Płaszowa" jest doskonałą, choć drastyczną i bardzo ciężką opowieścią o tym, jakie piekło na ziemi jest w stanie stworzyć jeden człowiek innemu. Obowiązkowa lektura dla fanów takich powieści, jak "Tatuażysta z Auschwitz" autorstwa Heather Morris czy "Skrzypaczka z Auschwitz" pióra Ellie Midwood.
Lato z Ritą

Lato z Ritą

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Tajemnicza bohaterka i niepokojąca, senna atmosfera małego miasteczka to główne atuty powieści Anny Szczęsnej "Lato z Ritą". Akcja powieści "Lato z Ritą" rozgrywa się w niewielkim mieście w czasie dokuczliwych letnich upałów. Codzienne życie mieszkańców toczy się wolno, ospale i monotonnie. Tę spokojną atmosferę burzy przybycie do mieściny Rity Plat - pięknej i tajemniczej nieznajomej. Przyjezdna wnosi ferment w ustabilizowane życie lokalnej społeczności. Jej nagłe pojawienie się budzi powszechne zainteresowanie, a jednocześnie zbiega się w czasie z diametralną zmianą w zachowaniu miejscowych mężczyzn. Panowie zaczynają adorować swoje partnerki, z dnia na dzień stają się coraz bardziej czuli i wrażliwi na ich potrzeby. Taka przemiana wzbudza zaniepokojenie wielu kobiet. Czy przybycie do miasteczka Rity oraz nagła metamorfoza mężów i ojców mają ze sobą jakikolwiek związek? Kim jest i jaką rolę odgrywa tajemnicza nieznajoma?
Przystań nad Wisłą

Przystań nad Wisłą

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz wzruszać się do głębi i obcować z książkami, które mogłyby zostać napisane przez samo życie, koniecznie musisz sięgnąć po tę pozycję! "Przystań nad Wisłą" Anny Szczęsnej to doskonała propozycja na długie, leniwe wieczory. Książka przeznaczona jest nie tylko dla tych, którzy niezbyt dobrze wspominają swoje dzieciństwo i chcą ją przeczytać w ramach swoistej autoterapii, skłoni bowiem do refleksji każdego wrażliwego czytelnika. Książka opowiada historię Tamary Pawlickiej, która po śmierci matki trafia pod opiekę apodyktycznego ojca. Dziewczynka przeżywa prawdziwą traumę, nie mogąc kontaktować się z ukochaną babcią i podporządkowując się na każdym kroku surowym regułom panującym w domu ojca. Staje się prawdziwą niewolnicą, która w żadnym wypadku nie ma prawa wyrażać własnego zdania. Wszelkie akty nieposłuszeństwa wobec ojca wiążą się z dotkliwymi konsekwencjami. Po latach, gdy jej oprawca umiera, a Tamara staje się dojrzałą kobietą, wszystkie nagromadzone do tej pory lęki wracają ze zwielokrotnioną siłą. Tamara wyjeżdża zatem z Warszawy i znajduje dla siebie nowy dom z dala od tego, który stał się jej miejscem kaźni. Dopiero wtedy zaczyna po raz pierwszy naprawdę żyć po swojemu. "Przystań nad Wisłą" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć raz czuł się niechciany, niepotrzebny, nic nieznaczący. To mądra opowieść o depresji, przemocy i poczuciu wyobcowania. Autorka w umiejętny sposób pokazuje, jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka miłość rodzicielska i jak trudno poradzić sobie w ponurej rzeczywistości bez solidnego wsparcia. Jednocześnie powieść daje nadzieję na to, że każdy może wyrwać się z domowego piekła i wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Postawa Tamary uczy, że choć jest to trudne i czasochłonne, warto zawalczyć o siebie.
Nie wiesz nic

Nie wiesz nic

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W NASZYCH CZASACH WYRAZEM NAJWYŻSZEJ ODWAGI JEST BYCIE SOBĄ ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, BY TRACIĆ JE NA NIEUSTANNY STRACH. NIE CHCĘ JUŻ DŁUŻEJ SIĘ BAĆ. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie na morale niektórych zawodników. Nowy kapitan, Hubert, wyjeżdża więc z kilkoma kolegami na kilkudniowy obóz w Bieszczady. Chłopak liczy, że w ten sposób uda mu się na nowo tchnąć w nich ducha rywalizacji. Nie wie, że to miejsce stanie się areną dramatycznej walki o przetrwanie. Komu tak bardzo zależy na ich śmierci? Tymczasem Marta wraz z przyjaciółmi próbuje wrócić do normalności po tragicznych wydarzeniach. Ktoś jednak zna ich tajemnicę i grozi, że ujawni prawdę. Rozpoczyna się walka z czasem. TO NIESPRAWIEDLIWE. TO MNIE POWINNA SPOTKAĆ ŚMIERĆ. Samotność i depresja to kolejna pandemia naszych czasów. Największe zło wynika często z rozpaczy. Bądźmy uważni, wspierajmy się, dodawajmy sobie odwagi, każdy z nas może uratować czyjeś życie. JOANNA MICHALAK Psychoterapeuta, kierownik oddziału dziennego psychiatrycznego dla młodzieży Warto, aby każdy rodzic zrozumiał, jak bardzo złożona jest rzeczywistość, w której żyje jego dorastające dziecko. To właśnie umiejętność wspierania młodego człowieka stała się kluczową kompetencją rodzicielską we współczesnym świecie, gdzie młodzież poszukuje siebie, a co za tym idzie – rozpaczliwie woła o akceptację najbliższych. MAGDALENA WEGNER-JEZIERSKA Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży
Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
"Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" to książka poruszająca trudny temat bezpłodności, przeznaczona nie tylko dla osób borykających się z tym problemem, lecz również dla tych, którzy widzą go u swoich bliskich. Bezpłodność to często ogromny cios dla małżeństw starających się o dziecko. Niestety problem ten dotyka bardzo wielu ludzi, a jego przyczyny mogą być zróżnicowane - od uwarunkowań genetycznych, przez różne choroby, aż po nieprawidłowy styl życia. Wydaje się jednak, że w każdym przypadku jest to prawdziwe tabu. Większość osób nie wie, w jaki sposób rozmawiać o swojej sytuacji ani jak opowiedzieć o niej bliskim. Książka "Niewidzialni rodzice. Jak rozmawiać o niepłodności" porusza ten trudny temat i stara się go "oswoić". Dostarcza cennych wiadomości dotyczących jego przyczyn. Samo wyjaśnienie problemu jest pierwszym krokiem do jego zaakceptowania i zrozumienia. Z publikacji mogą skorzystać zarówno osoby, które nie mogą mieć dzieci, jak i ci, którzy mają bliskich dotkniętych problemem bezpłodności. Ci pierwsi lepiej zrozumieją swoją sytuację i otrzymają pomoc w jej zaakceptowaniu. Drudzy z kolei nauczą się, jak lepiej okazywać im wsparcie.
Już nie czekam

Już nie czekam

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Jak podnieść się po stracie ukochanego mężczyzny? Książka "Już nie czekam" to historia kobiety o imieniu Marika, która wiodła szczęśliwe życie do momentu śmierci ukochanego męża. Czy będzie w stanie się podnieść? Co czeka ją po drugiej stronie? Główna bohaterka książki Marika prowadzi gabinet psychologiczny. Kiedyś tworzyła go razem z mężem Damianem. Do jego śmierci. Teraz Marika musi poukładać na nowo swoje życie zawodowe i prywatne. Jak śmierć ukochanego wpłynie na jej dalsze życie? Wydaje się, że kobieta pozbierała się po jego odejściu, a przynajmniej takie wrażenie sprawia. Dla postronnego obserwatora wygląda dobrze. Przyjmuje pacjentów jak dawniej, pomaga innym ludziom. Gdy wraca do domu, wtedy pojawiają się w niej uczucia niemocy i smutku. Pomocną dłoń wyciąga do niej Eryk, długoletni przyjaciel, dzięki któremu powoli staje na nogi. Któregoś dnia do gabinetu Mariki trafia Szymon. Jego problemem jest lęk przed zaśnięciem. Pojawił się on znienacka, od kiedy Szymon poznał pewną kobietę na zajęciach sportowych. Mężczyzna czuje, że coś go do niej przyciąga, wydaje mu się znajoma. Czy Marika będzie w stanie pomóc Szymonowi? Czy dzięki niemu także jej życie zacznie nabierać nowych kształtów i kolorów? Czy kobieta zdoła zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak zły los, a jedynie nasza reakcja układa życie w taki czy inny sposób? Agnieszka Olejnik stworzyła historię ludzi, którzy jak wielu z nas przeżyli coś, co spędza im sen z powiek, dosłownie lub w przenośni. Czy zdołają ponownie zasnąć?
Taki krótki urlop

Taki krótki urlop

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Nowa wspólna powieść najpopularniejszego polskiego duetu pisarskiego! Tym razem zapraszają do trójmiasta, gdzie ich bohaterowie wplątali się, oczywiście całkiem przypadkowo, w świat gangsterskich rozgrywek. Aleksandra i Joachim, kardiolodzy z Warszawy, przyjeżdżają do Sopotu na spontaniczny, niedługi urlop. Jednak już pierwszego dnia ich pobytu wydarza się coś, co zamienia ich miły, wymarzony wypoczynek, w dramat, by nie powiedzieć – w horror. Najpierw zupełnie przypadkowo widzą morderstwo, a gdy chcą złapać trochę snu, żeby zastanowić się na trzeźwo i spokojnie nad tym, co widzieli, ktoś wdziera się do ich pokoju i porywa Olkę. Joachimowi udaje się odbić dziewczynę i obydwoje uciekają furgonetką porywaczy. Niestety fatalny ciąg zdarzeń sprawia, że zostają uznani za płatnych zabójców. Muszą jak najszybciej wybrnąć z tarapatów, w jakie się wplątali. Nie mogą pozwolić, by ich krótki urlop stał się także ich ostatnim.
Utraceni

Utraceni

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Marcel Moss powraca, by ponownie zadziwić czytelników! Tym razem autor proponuje wciągającą historię osadzoną w polskich realiach politycznych... Sięgnij po książkę "Utraceni" i odkryj, kto stoi za serią tajemniczych zaginięć... Działalność polityczna Ryszarda Hajduka przysporzyła mu wielu wrogów. Gdy jego syn Ziemowit znika, mężczyzna podejrzewa, że mogła mieć z tym związek jedna z osób, którym się naraził. Policja bagatelizuje jego troski, więc mężczyzna postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Podczas poszukiwania podejrzanych natrafia na trop związany z brutalnymi incydentami, które miały miejsce podczas protestów kobiet. Gdy śledztwo staje w miejscu, Ryszard postanawia skontaktować się z tajemniczą organizacją Echo, która specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw osób zaginionych. Ignacy, właściciel Echo, oferuje Ryszardowi pomoc i rozpoczyna poszukiwania Ziemowita. Towarzyszy mu Sandra, dawna dziennikarka, która dzięki starym znajomościom potrafi poznać nawet najmocniej skrywane sekrety. Razem odkrywają, że Ziemowit nie jest jedynym zaginionym. Rozwiązanie zagadki leży w ich dawnym życiu - w czasach, w których oni sami stracili najbliższe sobie osoby... Czy Ziemowit znalazł się jedynie w niewłaściwym miejscu? A może sfingował swoje zaginięcie? Prawda o utraconych tego miasta będzie przerażająca...
Nasze życzenie

Nasze życzenie

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Sprowadził muzykę do mojego cichego świata […] Gra melodie, które znaczą dla mnie więcej niż słowa. Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka. Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca.
Centrum śmierci

Centrum śmierci

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
"Centrum śmierci" to opowieść jednego z najbardziej doświadczonych śledczych specjalizujących się w medycynie sądowej. To książka, która niezwykle wciąga - znajdziesz w niej swoistą biografię Nowego Jorku, przedstawioną w sposób, o którym Ci się nie śniło. Doskonały wybór dla fanów bestsellera "Ciało nie kłamie"! Osiem milionów mieszkańców Nowego Jorku to osiem milionów różnych sposobów na śmierć. Nowy Jork, jakiego nie znałeś - ta książka przeprowadzi Cię przez noclegownie pełne robactwa, zabierze w podróż zarówno po ponurych dzielnicach, jak i luksusowych apartamentach w samym sercu miasta. Z jednej z szaf w centrum amerykańskiej metropolii zaczynają wychodzić trupy - medycyna sądowa znajduje zastosowanie nie tylko w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, ale też w ratowaniu ludzkiego życia. Bliżej klimatu nowojorskich kostnic możesz się znaleźć jedynie jako ofiara zabójstwa. Ta powieść wciąga czytelnika od pierwszej strony, ale potrafi także zadać ból. Autor zgrabnie przeplata to, co mrozi krew w żyłach, z tym, co podniosłe. To trafny portret życia i śmierci w Nowym Jorku - mieście, które nigdy nie śpi.
Inkarnator. Tom 3. Honoriusz Mond

Inkarnator. Tom 3. Honoriusz Mond

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Co by się stało, gdyby w Krakowie doszło do serii zbrodni? Właśnie taka historia dzieje się na łamach tej książki. Jednak to nie wszystko - ktoś ewidentnie próbuje w swojej kryminalnej aktywności naśladować jednego z najokrutniejszych morderców w historii. Aby rozwikłać zagadkę, potrzebny będzie specjalista o nieprzeciętnym umyśle. Kimś takim może okazać się Honoriusz Mond, postać zdecydowanie niebanalna. Człowiek twardo stąpający po ziemi, wierzący w fizykę i biologię, daleki natomiast od wiary w siły nadprzyrodzone. Tym razem jednak jego wiara zostanie wystawiona na próbę, bo oto ma do czynienia z serią zabójstw, które wyglądają dokładnie tak, jakby znany zbrodniarz uległ reinkarnacji i powrócił w nowym wcieleniu. Czas biegnie nieubłaganie i już wkrótce morderca dopadnie kolejną ofiarę. A potem jeszcze kolejną. Dlatego trzeba go powstrzymać - czy zdoła tego dokonać Honoriusz Mond?
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry