Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 102)

Policz do trzech

Policz do trzech

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Intrygująca powieść, nosząca w sobie znamiona thrillera. Czy dziecko może przepaść bez śladu? A może wytrwałość potrafi zdziałać cuda? "Policz do trzech" to powieść, w której niczego do końca nie można być pewnym. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy pięciolatka, Tinsley, idzie po raz pierwszy do zerówki i niespodziewanie przepada. Jej matka, Dani Callahan, nigdy nie pogodziła się z jej zniknięciem. Choć minęło już pięć lat, wciąż liczy na to, że odnajdzie swoje dziecko. Obecnie Dani jest rozwiedziona i robi karierę jako detektyw. Wspólnie z asystentką, Quinn Sullivan, której nie brakuje determinacji i samozaparcia w dążeniu do celu, zajmują się poszukiwaniami bliskich zgłaszających się do nich ludzi. Obecnie skupiają się na rozwiązaniu sprawy Ali Cross, nastolatki zaginionej w Sacramento. Dziewczyna wracała do domu, jednak nigdy do niego nie dotarła. To, co wiedzą Dani i Quinn, opiera się wyłącznie na zeznaniach buntowniczego nastolatka. Im dłużej jednak drążą, tym więcej pojawia się wskazówek również odnośnie dawnego zaginięcia Tinsley. Dwie drogi wiodą do rozwikłania zagadki. Jak mroczne tajemnice wyjdą na jaw? Kto i co starał się ukryć?
The Simple Wild. Zostań ze mną

The Simple Wild. Zostań ze mną

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Calla Fletcher nie miała nawet dwóch lat, gdy matka wywiozła ją z Alaski, nie mogąc dłużej znieść izolacji i wiejskiego trybu życia. Dwudziestosześcioletnia dziewczyna zna tylko życie w wielkim, zatłoczonym Toronto. Kiedy dowiaduje się jednak, że dni jej ojca, który pozostał na Alasce, są policzone, zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas na długą podróż do odległego miasteczka, w którym się urodziła. Calla stawia czoła dzikiej przyrodzie, dziwacznym porom naturalnego światła, wygórowanym cenom, nawet konieczności korzystania z wychodka, a wszystko to, by poznać ojca. Podczas gdy dziewczyna stara się przywyknąć do surowego środowiska, nieuczesany, arogancki miejscowy pilot, który pomaga w prowadzeniu firmy czarterującej samoloty jej ojca, nie potrafi sobie wyobrazić życia w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. I z chęcią odstawi Call do domu, przekonany, że jest zbyt rozpieszczona, by poradzić sobie na odludziu. Niebawem jednak między dwojgiem zupełnie różnych ludzi, rodzi się nieoczekiwane uczucie. Calla nie zamierza jednak zostać na Alasce, a Jonah nigdy z niej nie wyjedzie. Czy przystojny pilot i rozkapryszona dziewczyna z Toronto znajdą w końcu do siebie drogę? Czy będą potrafili poświęcić się dla miłości? Czy powtórzy się historia rodziców dziewczyny?
Śmiertelna rozpacz

Śmiertelna rozpacz

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
W każdym z nas jest ziarno zarówno dobra, jak i zła. Idealne życie, które Faith McMann znała jako żona, matka i nauczycielka, zostało zniszczone, gdy bezwzględni przestępcy zamordowali jej męża i porwali jej dzieci. Oprócz żalu, strachu i rozpaczy nie pozostało jej nic, co mogłaby poczuć… oprócz wściekłości. Faith wkracza w mroczny świat przestępców, zdeterminowana, by za wszelką cenę uratować swoje dzieci. Czy zdąży je odnaleźć, zanim będzie za późno? Otaczały ją tylko śmierć i zniszczenie. Nowy thriller autorki „Gniewu matki” Ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy bestseller „New York Times”, „USA Today” i „Wall Street Journal”
Dżuma. Czarna śmierć

Dżuma. Czarna śmierć

52,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Najbardziej wyniszczająca epidemia wszech czasów Zwłoki wrzucone do zbiorowych mogił, wozy zbieraczy trupów przemierzające ulice, mężowie porzucający umierające żony i rodzice opuszczający konające dzieci w obawie przed zarażeniem. Chmury pyłu unoszące się nad drogami pełnymi zatrwożonych uciekinierów, statki widma z trupami zamiast załogi i zdziczałe dzieci błąkające się po opustoszałych górskich wioskach. John Kelly opisuje atmosferę, panującą wśród mieszkańców Sieny czy Awinionu, kiedy dowiadywali się, że w sąsiednich miastach każdego dnia umierają tysiące. Jak to jest wybierać między własnym życiem a obowiązkiem wobec śmiertelnie chorego dziecka? Jak żyć w społeczeństwie, w którym więzy krwi, uczucia i prawa straciły wszelkie znaczenie? Czarna śmierć to jedno z najbardziej niewyobrażalnych wydarzeń w historii ludzkości – warte przypomnienia zwłaszcza teraz, gdy problem epidemii jest znów tak aktualny.
Wkręcona w rodzinę

Wkręcona w rodzinę

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Relacje międzyludzkie bywają skomplikowane. Tam, gdzie w grę wchodzą emocje, zaufanie i przeżycia z przeszłości, nietrudno o różnice zdań, spory oraz wiele innych negatywnych zjawisk. Szczególnie problematyczne są one wtedy, gdy mają miejsce w rodzinie. Sięgnij po książkę "Wkręcona w rodzinę", którą napisała Natasza Socha, i przekonaj się, czy zbudowanie więzi z pozoru obcymi osobami jest w ogóle możliwe. Gdy Kasia jako nastolatka stanęła przed koniecznością zamieszkania z nową żoną swojego ojca, nie była z tego powodu szczęśliwa. Od początku przyjęła postawę pełną niechęci, określając Romę mianem okropnej macochy, której nie cierpi. Dojrzałość sprawiła, że Katarzyna nie chce mieć własnego potomstwa. Cieszy się swoją niezależnością i spokojem. Do chwili, gdy jej codzienność stawia na głowie dwójka kilkuletnich pociech. To dzieci mężczyzny, z którym się spotyka. Niestety, postrzegają ją dokładnie w taki sam sposób, w jaki ona postrzegała kiedyś Romę. Kobieta postanawia udowodnić wszystkim, że nawet macocha może zaprezentować się z dobrej strony. Czy odniesie sukces? Natasza Socha, autorka, to znana polska pisarka, która z powodzeniem realizuje się także jako dziennikarka oraz felietonistka. Zasłynęła dzięki publikacjom z takich gatunków literackich, jak literatura obyczajowa, literatura kobieca oraz literatura dla dzieci. Słowo pisane nie ma przed nią żadnych tajemnic. Dotychczas wydała już następujące tytuły: "Zagubieni", "Zamrożona" oraz "Macocha".
Opowiedz mi swoją historię

Opowiedz mi swoją historię

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
LOSY LUDZKIE, CZASAMI NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE I DRAMATYCZNE, POTRAFIĄ JEDNAK MIEĆ SZCZĘŚLIWY FINAŁ, PODOBNIE JAK POPLĄTANE WSTĄŻKI MOŻNA ROZPLĄTAĆ I UŁOŻYĆ NA SWOIM MIEJSCU. Matylda Wiśniewska jest psychologiem klinicznym i pracuje w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Natalia Krzyżanowska jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie w wypadku motocyklowym. Obie kobiety spotykają się w szpitalu…
Altanka pod magnolią

Altanka pod magnolią

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Życie Moniki rozpada się na kawałeczki wraz ze śmiercią jej ukochanej córeczki, Aurelii. Mimo upływu trzech lat kobieta nie potrafi pogodzić się ze stratą dziecka, dlatego podejmuje decyzję o przeprowadzce do małej miejscowości, w której próbuje odzyskać wewnętrzną równowagę i skupić się na pracy jako ilustratorka. Jej świat przewraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się o istnieniu dziewczynki łudząco podobnej do jej córki. Zdeterminowana postanawia ją odnaleźć. Jaką rolę w jej życiu odegra dwóch mężczyzn: architekt krajobrazu, Grzegorz oraz fryzjer, Piotrek? Gdzie kończy się granica między rozpaczą a obłędem? Czy zdruzgotanej kobiecie uda się w końcu odzyskać spokój ducha?
Egzekutor

Egzekutor

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Wojna raz na zawsze odmienia losy tych, którzy jej doświadczyli. Jest nieodłącznie związana ze strachem, cierpieniem, a także niepewnością jutra. Sięgnij po książkę pod tytułem "Egzekutor", którą napisał Marcel Woźniak i przekonaj się, czy nawet w tak trudnym czasie można zachować człowieczeństwo! Felix Landau zapisał się na kartach historii jako wcielenie najprawdziwszego zła. Bezgranicznie oddany Hitlerowi posłusznie wypełniał rozkazy swego przywódcy, bez mrugnięcia okiem pozbawiając życia Żydów. Swoje obowiązki wykonywał z radością i zatrważającym zaangażowaniem. Mordowanie szybko stało się dla niego rozrywką, do której nie potrzebował żadnego pretekstu. Wystarczyło, aby ktoś spojrzał na mężczyznę w niewłaściwy sposób, powiedział o jedno słowo za dużo lub po prostu nie przypadł mu do gustu. Było to jednoznaczne z wyrokiem śmierci. Jedyną osobą, wobec której Landau żywił ciepłe uczucia, była wybranka jego serca. To do niej pisał listy miłosne, w których nie tylko zapewniał o oddaniu i miłości, ale i dzielił się szczegółami zabójstw, których dokonywał. Ta książka to fascynująca podróż do umysłu bezwzględnego nazisty, w którym nie było miejsca nawet na odrobinę dobra.
Miłość, proszę pani

Miłość, proszę pani

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Dwadzieścia międzywojennych lat– kolorowych i szarych. Biednych i bogatych. Pełnych nadziei i zwątpienia. Wyjątkowych – jak nigdy wcześniej i nigdy później. Dwie kobiety - Irena i Teresa. Pierwsza ma wszystko: męża, kochanka, wymarzone dzieci, wykształcenie, dobrobyt. Drugiej wszystkiego brakuje: miłości, szczęścia, pracy i pieniędzy. Irena Krzywicka - skandalistka, demoralizatorka, uwikłana w głośny romans. Teresa Kulebianka - od losu dostała słabe karty. Chciała się wyrwać z biedy rodzinnego domu i nigdy tam nie wrócić. Obu życie wystawiło wysoki rachunek za podążanie za pragnieniami. Kiedy się spotykają, Irena jest na szczycie, Teresa - na samym dole. Ta znajomość je odmieni, zwłaszcza że nic nie może przecież wiecznie trwać - ani nieszczęście, ani szczęście... Piękna powieść osadzona w realiach epoki, ze słynną Ziemiańską, teatrzykami rewiowymi i salonami literackimi, z postaciami takimi jak Irena Krzywicka i Tadeusz Boy-Żeleński.
The Wedding Date. Randka w ciemno

The Wedding Date. Randka w ciemno

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Przypadkowe spotkanie może przerodzić się w coś więcej. Może to być początek wielkiej miłości lub kolejnego zawodu. "The Wedding Date. Randka w ciemno" to zaskakujący romans, który jest dowodem na to, że nic w życiu nie dzieje się przypadkowo. "The Wedding Date. Randka w ciemno" autorstwa Jasmine Guillory to romans z elementami komedii, który wywołuje uśmiech na twarzy od pierwszych stron. Splot niefortunnych zdarzeń i przypadkowe spotkanie mogą doprowadzić do wzajemnej fascynacji. Alexa i Drew na co dzień realizują się zawodowo, każde z nich skupia się na karierze, mieszkając w innej części Stanów Zjednoczonych. Trafiają na siebie w windzie, a podczas awarii prądu mają szansę, aby lepiej się poznać. Zauroczony mężczyzna zaprasza Alexę na ślub swojej byłej i przyjaciela, na którym jest drużbą. Pomiędzy znajomymi zaczyna rodzić się uczucie, jednak z uwagi na obowiązki zawodowe napotykają trudności w budowaniu relacji na odległość. Czy zatem wzajemna sympatia może rzeczywiście przerodzić się w coś więcej? Czy uda im się pokonać przeciwności losu? "The Wedding Date. Randka w ciemno" to pierwszy tom cyklu "The Wedding Date" autorstwa Jasmine Guillory. Cechą charakterystyczną twórczości amerykańskiej pisarki jest łączenie ze sobą wątków afroamerykańskich bohaterów. Jej książki zostały docenione przez czytelników, jedna z jej powieści znalazła się nawet na liście bestsellerów "The New York Times".
Toksyczna pozytywność

Toksyczna pozytywność

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Jak zachować zdrowy rozsądek w świecie ogarniętym obsesją bycia szczęśliwym. Toksyczna pozytywność to nie lista cytatów, To moda na uśmiechy i pozytywne myślenie za wszelką cenę, wbrew temu, co czujemy. Masz dość wszechobecnej presji bycia nieustannie szczęśliwym czy porad w stylu „spróbuj znaleźć coś pozytywnego w swojej sytuacji”? Nie możesz już patrzeć na memy typu „strefa dobrych wibracji” i „życie jest piękne”? Chcesz po prostu być autentycznym? Ta książka jest dla Ciebie! Każdego dnia jesteśmy poddawani presji, aby być pozytywnymi. Nieustannie wmawia się nam, że kluczem do szczęścia jest wyzbycie się negatywnych emocji. Nawet w obliczu choroby, straty, rozstania czy innych trudności, nie ma miejsca na wyrażanie prawdziwych uczuć. A co, jeśli to właśnie ta wszechobecna pozytywność u wielu z nas jest przyczyną niepokoju, przygnębieniaczy wypalenia? W tym pokrzepiająco szczerym przewodniku uznana terapeutka Whitney Goodman przybliża najnowsze badania i zestawia je z konkretnymi przykładami oraz historiami pacjentów, które ukazują, jak szkodliwa dla nas jest toksyczna pozytywność. Pozwól sobie doświadczać tego, co czyni nas ludźmi - dobrego i złego.
Idealna para - Marcel Moss

Idealna para - Marcel Moss

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
W Dubaju nic nie jest tak niewinne, na jakie wygląda... Książka "Idealna para" zabierze Cię w podróż po świecie pełnym obłudy, w którym prawdziwe uczucia mogą być tym, co doprowadzi do Twojego upadku. Aneta w Dubaju zobaczyła rzeczy, o których chciałaby zapomnieć. Gdy zostaje nową ambasadorką Mytholovic, zaczyna odpowiadać za wizerunek aplikacji, która ma pomagać znajdować ludziom idealnie dopasowanych partnerów na randki. Jej zadanie nie wydaje się trudne - ma udawać, że jest zakochana w atrakcyjnym Eryku. Choć ich relacja miała być jedynie czystym biznesem, Aneta szybko zauważa, że mężczyzna budzi w niej wyjątkowo gorące emocje. Czy jednak zna tak naprawdę Eryka? A może gra ON w swoją własną grę i wcale nie zależy mu na jej szczęściu? Z każdym dniem Aneta coraz bardziej wątpi w to, że wszystko jest w porządku. Zauważyła, że przygląda się jej tajemnicza nieznajoma, a bukiety białych kwiatów, które dostaje, wydają się mieć w sobie coś przerażającego. Kobieta wkrótce uświadamia sobie, że dawne przygody w Dubaju nie zostały jej zapomniane. Ten, o którym nigdy więcej nie chciała już myśleć, jest coraz bliżej i chce, by Agata poniosła odpowiedzialność za dawne czyny. Zegar tyka - czy Anecie uda się odzyskać spokój i na zawsze pogrzebać grzechy minionych lat?
Pomimo wszystko

Pomimo wszystko

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
"Pomimo wszystko" to opowieść o ludziach ponoszących konsekwencje za podjęte przed laty decyzje oraz walce z troskami dnia codziennego. Uświadamia czytelnikom, że każdy człowiek jest w stanie znaleźć siłę na pogodzenie się z bolesnymi zmianami, które przynosi mu przekorny los. Powieść ukazuje losy rodziny zmagającej się z różnymi problemami. Seniorzy rodu - Ignacy i Natalia zostali wysiedleni z ukochanego domu na wsi i zmuszeni do zamieszkania w bloku, gdyż w miejscu ich zamieszkania powstało jezioro. Choć kobieta dokłada wszelkich starań, by zorganizować życie na nowo, jej mąż nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji. Natalia prosi o pomoc swoją córkę Barbarę, która postanawia zaopiekować się ojcem. Barbara od lat nie rozmawia z siostrą bliźniaczką Marzeną, gdyż dawno temu doszło między nimi do poważnej sprzeczki. Kłopoty nie omijają również jej córki, Anety. Ta młoda i ambitna dziewczyna, będąca chlubą rodziców, podążała ściśle wytyczoną ścieżką, dopóki w jej życiu nie pojawił się początkujący pisarz Piotr. Nieoczekiwanie zachodzi w ciążę i rodzi bliźnięta, lecz nie może liczyć na wsparcie ze strony swojego partnera.
Psychopata

Psychopata

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Historia, która wstrząśnie każdym, kto ją pozna. Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej zdegenerowanych psychopatów na świecie i poznaj fakty z jego życia. "Psychopata" to książka ukazująca wyjątkowo mroczną, zdegenerowaną postać, jaką jest Ed Gein. Mężczyzna, określany też mianem "rzeźnika z Plainfield", miał dwa skrajne oblicza. Z jednej strony zdawał się zupełnie niepozorny, a jego otoczenie uważało go za dziwnego, ale zarazem przepełnionego spokojem człowieka. Z drugiej strony natomiast był zabójcą, który dopuścił się w swoim życiu okropnych zbrodni. To świat zbudowany na potwornościach i makabrze. To psychopatyczne pomysły Eda Geina stały się inspiracją dla Alfreda Hitchcocka, gdy pracował nad "Psychozą". Stały się one również podłożem dla innego filmu, "Milczenie owiec". Na pewno sporą rolę w kształtowaniu jego charakteru odegrała jego matka, despotyczna, jednak przez syna uważana za wzór cnót. W książce można uważnie przyjrzeć się zbrodniom dokonanym przez tego mężczyznę, a także obserwować, jak przebiegało jego aresztowanie, a później także wytoczony mu proces.
Sekret zegarmistrza

Sekret zegarmistrza

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Są w życiu człowieka sprawy, na które nigdy nie ma czasu, choć jednocześnie jest na nie czas najwyższy. Lena mieszka w starym dworku odziedziczonym po przodkach. W atmosferze dawnych czasów tworzy piękną biżuterię z części wiekowych czasomierzy - pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Każdego dnia nakręca zegarki nigdy nieodebrane z naprawy, przechowywane w blaszanym pudełku po francuskich czekoladkach, a wśród nich jeden wyjątkowy, z monogramem na kopercie. Stary dom skrywa wiele sekretów, które nagle zaczynają się odsłaniać. W kaflowym piecu odnajduje się dziennik z 1884 roku oraz coś, co może pomóc rozwikłać zagadkę bezimiennej mogiły w lesie za domem, złotego zegarka oraz tego, co ukrywa od lat miejscowa zielarka. Lena w poszukiwaniu odpowiedzi na owe pytania podąża śladami tajemniczej autorki dziennika – Emilie de Fleury. Wyrusza w podróż do słonecznej Prowansji, gdzie narażając siebie i córkę na niebezpieczeństwo, odkrywa zaskakujące karty historii rodziny.
Upadek - Olga Kruk

Upadek - Olga Kruk

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
O tym, że Laura jest ofiarą, wiedzą tylko ona i jej oprawca. Laura od dzieciństwa sprawiała problemy. Po śmierci ukochanego ojca życie już nigdy nie było dla niej takie samo. Gdy tylko osiągnęła pełnoletność, wyprowadziła się z domu i ograniczyła kontakty z najbliższą rodziną. Na jakiś czas zniknęła, a gdy się odnalazła, nikt jej nie uwierzył, gdy mówiła, że ran nie zadała sobie sama. Po jakimś czasie bloger, który bada niewyjaśnione zbrodnie, zaczyna rozumieć, że Laura mówi prawdę, twierdząc, że ją porwano i torturowano. Ponadto niedawno w okolicy w podobnych okolicznościach zaginęła dziewczyna podobna do Laury. To oznacza, że oprawca jest nadal na wolności. Z czasem okaże się, że dziewczyna musi zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale także z okolicznościami, w jakich zmarł jej ojciec.
Zaginiona - Georgina Cross

Zaginiona - Georgina Cross

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Autorka bestsellerowej "Idealnej niani" powraca z nowym thrillerem! Jest czwarty lipca i całe miasteczko zebrało się przy lokalnym basenie. W to skwarne popołudnie my, samotne matki, nie mieszamy się z tamtymi kobietami - tymi, które mają idealne życia i szczęśliwe małżeństwa. Kobietami takimi, jak Sabine Miller. Ale kiedy Sabineposyła mi pełne desperacji spojrzenie z drugiego końca basenu, krew zastyga mi w żyłach... Gdy podbiegam do tylnej furtki, znajduję tylko srebrnąbransoletkę z wisiorkiem, którą upuściła po drodze. Przekonuję samą siebie, że wyobraziłam sobie tęsytuację aż do chwili, gdy pojawia się mąż Sabine. Kiedy uświadamia sobie, że zniknęła, od razu dzwoni napolicję. "Ktoś groził Sabine" oznajmia. "A teraz ją porwali". Prawda jest taka, że byłam ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Teraz policja pojawia się przed moimi drzwiami i zadają pytania. Jestem przerażona, że dowiedzą się, co zaszło wiele lat temu między mną a Sabine. Coś, o czym nigdy nikomu nie powiedziałam. Ale muszę to komuś wyznać. Potrafisz dochować tajemnicy?
Zła mamusia

Zła mamusia

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli szukasz mocnego thrillera psychologicznego, to sięgnij po tę powieść! Pobudza ona wiele emocji i skłania też do głębszych refleksji. "Zła mamusia" to książka, obok której nie można przejść obojętnie! Sara posiada praktycznie wszystko, czego pragnie każda kobieta. Jest bogata, piękna i wydaje się, że niczego jej nie brakuje. Poza własną córką. Pewnego dnia nadarza się jej okazja, żeby to zmienić. W zatłoczonym sklepie dostrzega Kim, która jest w zaawansowanej ciąży i zajęta jest rozmową przez telefon. Kompletnie ignoruje przy tym swoje najstarsze dziecko. Sara postanawia wykorzystać chwilę nieuwagi Kim i porywa jej córkę. Tyle że Tonya wcale nie przypomina dziewczynki, której tak bardzo pragnęła... Córka Kim z wielką determinacją opiera się wszelkim próbom uczynienia z niej idealnego dziecka. Tymczasem życie jej prawdziwej rodzicielki zostaje wywrócone do góry nogami. Przez prasę zostaje opisana jako "wyrodna matka". Pojawiają się głosy, że powinno się jej również odebrać pozostałe dzieci. Kobieta nie ma zamiaru grać według zasad prasy. Dręczona jest też przez wspomnienia własnego dzieciństwa. W końcu całkowicie traci kontrolę i odwraca się od tych, którzy ją kochają. Wydaje się także, że Sara i Kim nie mają ze sobą wiele wspólnego, chociaż prawda wygląda inaczej. Obie kobiety więcej łączy, niż dzieli. Jak zakończy się ta powieść? Co jeszcze wydarzy się w życiu Kim i Sary? Pozostaje przeczytać tę książkę i się tego dowiedzieć. "Zła mamusia" to pierwsza powieść autorstwa Tiny Baker. Warto zapoznać się z tym udanym debiutem, a jednocześnie doskonałym thrillerem.
Promyk nadziei. Tom 5. Siostry Jutrzenki

Promyk nadziei. Tom 5. Siostry Jutrzenki

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Mimo upływu lat, stary dom w Przytulisku wciąż jest siedzibą i sercem rodu Śmiałowskich. Przechowywane są tam wspomnienia o przodkach, z poszanowaniem tego, co pozostawili po sobie dla przyszłych pokoleń. Współcześni potomkowie podlaskich szlachciców podążają własnymi ścieżkami, niekiedy naśladując bezwiednie swoich poprzedników. Dokonują podobnych wyborów. W ten oto sposób Daniel Brave przywraca dawną świetność stadninie hrabiego Brzostowickiego, nie zapominając o tym, kim był dla jego prababki. Kostka, jako godna potomkini Valentina Pommiera, w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje odziedziczony po nim talent. Rozalia Śmiałowska, śladem doktor Kasi Lipki, odbywa staż w warszawskim szpitalu położniczym. Natomiast w dawnym dworze Śmiałowskich od czasu do czasu słychać terkot kołowrotka Arachny, wprawianego w ruch rękoma równie silnych kobiet. Z kolei na skraju Boguduchów, w drewnianej chatce zamieszkuje zielarka nazywana Złą, mimo że w sobie ma tylko dobro, jak niegdyś babka Małgorzata.
Krwawy rzeźnik

Krwawy rzeźnik

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Poznaj mrożącą krew w żyłach historię jednego z najokrutniejszych seryjnych morderców XX wieku. Publikacja "Krwawy rzeźnik" jest książką, która przybliży Ci umysł radzieckiego potwora, który przez 12 lat mordował i torturował niewinnych ludzi. Andriej Czikatiło był wzorowym ojcem, kochającym mężem, dziadkiem i nauczycielem. Był również seryjnym mordercą, który przez 12 lat unikał wymiaru sprawiedliwości i prowadził swój makabryczny proceder niemalże na oczach policji. Mimo to nigdy nie pozostawiał wskazówek, które mogłyby wskazywać na jego winę. Do czasu, aż tajna akcja zakrojona na wyjątkowo szeroką skalę w 1992 roku pozwoliła ująć tego psychopatę. Podczas 12 lat swojej działalności brutalnie zamordował ponad 50 osób. Były to głównie kobiety, dzieci i nastolatkowie. Andriej Czikatiło był wyjątkowo brutalnym mordercą, który wielokrotnie gwałcił swoje ofiary, a następnie porzucał ich zmasakrowane ciała. Książka "Krwawy rzeźnik" pozwala zagłębić się w obłąkany umysł psychopaty, który przez 12 lat siał postrach i pozostawał nieuchwytny. Czym się kierował? W jaki sposób tak długo unikał kary?
Zrobiliśmy coś złego

Zrobiliśmy coś złego

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Zuzanna i Adam to para, jakich wiele. Mieszkają w niewielkim miasteczku nad jeziorem i pracują w tym samym gabinecie stomatologicznym. Żyją z dnia na dzień. Pewnego dnia dzieje się jednak coś strasznego. Po tragicznym wypadku muszą podjąć decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Kolejne dni są koszmarem. Wyrzuty sumienia nie dają im żyć, a ich codzienność zamienia się w piekło. Do tego ktoś wie, co zrobili i zaczyna ich szantażować. Chce, by zapłacili za swój błąd. Pewnego dnia Adam znika. Zuzanna wie jedno, musi zrobić wszystko, by go odnaleźć. Zrobiliśmy coś złego to opowieść o tym, jak jedna zła decyzja może zniszczyć całe życie. To opowieść o obsesyjnej miłości i zemście. O przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć.
Uratować dziecko

Uratować dziecko

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po książkę pod tytułem "Uratować dziecko", którą napisała Sarah A. Denzil, i sprawdź, co się stanie, gdy w okolicy zamieszka prawdziwe zło! Sąsiedzi to osoby, które często widujemy każdego dnia. Niektórych zwyczajnie mijamy, wymieniając się zdawkowymi powitaniami. Z innymi z kolei utrzymujemy przyjacielskie relacje. Hannah każde wyjście z domu traktuje jako ogromne wyzwanie. Od dłuższego czasu zmaga się z chorobliwymi lękami, które paraliżują ją na tyle, że najchętniej spędza całe dnie w zaciszu swoich czterech ścian. Przyjaźni się jedynie z Edith, sympatyczną staruszką mieszkającą nieopodal. W przewidywalne życie Hannah wkrada się dreszcz zaciekawienia, gdy do domu naprzeciwko wprowadza się idealna z pozoru rodzina Masonów. Kobieta zaczyna uważnie ich obserwować i dostrzega, że wcale nie są tak perfekcyjni, za jakich uchodzą. Gdy nastoletnia córka Masonów, April, umieszcza w oknie plakat, przy pomocy którego prosi o pomoc, Hannah musi podjąć decyzję. Czy odważy się pokonać własny strach, by uratować drugą osobę?
Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

Elżbieta Batory. Krwawa hrabina czy ofiara spisku Habsburgów?

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Seryjna morderczyni. Sadystka. Szalona kobieta. Wampirzyca. Wilkołak. Wszystkie te epitety i określenia przypisywane są Elżbiecie Batory. Słynęła nie tylko z wyrafinowanego okrucieństwa, lecz także z nieprzeciętnej inteligencji i urody. Zwana „Panią na Czachticach” lub „Wampirzycą z Transylwanii”, przeszła do historii jako jedna z najokrutniejszych kobiet Europy. Do dzisiaj krążą opowieści o księżnej owładniętej obsesją wiecznej młodości, dla osiągnięcia której kąpała się we krwi młodych dziewic. Czy rzeczywiście jest odpowiedzialna za ponad sześćset zabójstw, które się jej przypisuje? A może krewna króla Polski Stefana Batorego była ofiarą intrygi uknutej przez jej krewnych do spółki z żądnymi władzy Habsburgami? Prawda wydaje się równie intrygująca jak legenda, która ciągnie się za „Krwawą Hrabiną”.
Jedno z nas nie żyje

Jedno z nas nie żyje

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Bogactwo, wystawne domy, wysokie stanowiska, miłość. Brzmi jak bajka, w której chciałby się znaleźć każdy. Tymczasem za zasłoną idealnego świata i pozornego szczęścia kryje się niepohamowana zazdrość mogąca doprowadzić do tragedii. Thriller "Jedno z nas nie żyje" autorstwa Jenevy Rose to trzymająca w napięciu opowieść, w której nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kiedy życie zmienia się o 180 stopni Buckhead to miasto, w którym próżno szukać ubóstwa. Przepych, piękne domy i drogie samochody, to coś, na co może pozwolić sobie każdy mieszkaniec. W tak bajkowym miejscu powstał elitarny klub kobiet, na czele którego od lat stoi Shannon, żona polityka Bryce'a. Pozorna sielanka zmienia się jednak gdy mężczyzna poznaje Crystal. Znajomość z młodą pięknością okazuje się czymś więcej niż tylko przelotnym romansem. Zdrada i odejście męża jest dla Shannon ciosem, który budzi w niej żądze zemsty. Jak Crystal poradzi sobie z atakami zdradzonej żony? Czy młoda kobieta rzeczywiście jest tak niewinna, czy doskonale wie, co robi? Olivia od lat czekała, aż Shannon w końcu powinie się noga. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła zostać królową Buckhead. Co musi zrobić, by udowodnić, że to ona zasługuje na miano najlepszej? Właścicielka ekskluzywnego salonu kosmetycznego, Jenny od lat wspiera i wysłuchuje swoje klientki, stając się powierniczką ich sekretów. Czy jej wiedza może okazać się kluczem do rozwiązania mrocznej zagadki? Do czego może doprowadzić fałszywa przyjaźń? Kto okaże się martwy? Książka, którą czyta się jednym tchem "Jedno z nas nie żyje" to thriller będący częścią serii “Mroczna strona”, przeznaczonej dla ludzi o mocnych nerwach. Jeneva Rose zaprasza czytelników do bajkowego świata przyjaźni i bogactwa, w którym tak naprawdę liczą się intrygi, knucie i manipulacja. Trzymającą w napięciu akcję sprawnie przeplatają momenty, w których nie sposób się nie uśmiechnąć. Różne perspektywy oraz opinie wielu postronnych bohaterów sprawiają, że historia wydaje się jeszcze bardziej zagmatwana i zadowoli nawet najbardziej wymagającego fana thrillerów psychologicznych.
1 2 3 4 5

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry