Strona główna Poradniki Rozwój osobisty i zawodowy

Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi

 • Nasza cena

  :
  13,95 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 34,90 zł
 • Dostępność: 1 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Rebis
 • Autor: David J. Lieberman
 • Ilość stron: 216
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • ISBN: 9788381881005
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Czy zdarza się, że ktoś Cię denerwuje, a Ty nie potrafisz o tym głośno powiedzieć? Albo czujesz się niezręcznie w danej sytuacji i nie umiesz z niej wybrnąć? A może, nie chcąc robić innym przykrości, wysłuchujesz różnych bzdur, tracąc czas i energię?

Jeśli chcesz sobie pomóc, skorzystaj z poradnika "Od takich ludzi trzymaj się z daleka" Davida J. Liebermana.

Lektura tej książki wyposaży Cię w narzędzia, pozwalające rozpoznać, czy osoba, z którą nawiązujemy relację, będzie miała na nas dobry wpływ. A że nowe znajomości zawieramy obecnie bardzo często i bardzo szybko, to czasem trudno jest w porę dobrze poznać nowych znajomych. To stawia pod znakiem zapytania kwestię zaufania i lojalności, a także przywiązania, skąd bowiem mamy wiedzieć, czy ta akurat osoba zasługuje na naszą uwagę i zaangażowanie? Czy ta znajomość jest tego warta? Nie każdy przecież jest stabilny emocjonalnie i nie każdy kieruje się moralnością. Pozory mogą mylić.

Dzisiaj wiele można przed sobą udawać, zwłaszcza w wirtualnym świecie. Co robić? Ufać i cierpieć? A może ryzykować i czekać na rozwój wydarzeń? Można też zamknąć się w swojej skorupie i prowadzić życie pustelnika. Autor przekonuje, że między tymi skrajnościami da się znaleźć złoty środek. Wszyscy bowiem wysyłamy sygnały ostrzegawcze; wystarczy nauczyć się je rozpoznawać. Ten poradnik pomoże Ci w tworzeniu poprawnych portretów psychologicznych nawet nowo poznanych ludzi, by uniknąć rozczarowań na dalszym etapie znajomości. To cenna umiejętność, bo nigdy nie wiemy, kogo los postawi na naszej drodze. Ta książka podpowie Ci, kogo warto poznać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka.

Format: 15x22,5 cm
Kupione z tym produktem
Love & Gelato

Love & Gelato

39,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
Lina wyruszyła do Włoch tylko po to, by wypełnić wolę umierającej mamy i poznać swego ojca. Cóż to jednak za ojciec, skoro nie było go w jej życiu przez szesnaście lat! Dziewczyna marzy tylko o jednym – o powrocie do USA. Niespodziewanie w jej ręce trafia pamiętnik mamy i Lina zaczyna odkrywać magiczny świat romansów, włoskich dzieł sztuki i sekretnych kulinarnych receptur… W towarzystwie uroczego Rena rusza śladami mamy i ujawnia długo skrywaną rodzinną tajemnicę. Jak się okaże, nic nie jest takie, jakim się wydawało. Nawet ona sama…
Najważniejszy wrzesień świata

Najważniejszy wrzesień świata

39,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Najważniejszy wrzesień świata. Kronika niezauważonego ludobójstwa na Rohingach – opis wydawcy Wstrząsający reportaż o najbardziej prześladowanej mniejszości świata We wrześniu 2017 r. represje wobec ludu Rohinga przybrały kształt starannie zaplanowanej i przeprowadzonej z zimną krwią czystki etnicznej, w których śmierć poniosło co najmniej dwadzieścia pięć tysięcy osób, a setki tysięcy
Kto przytuli Misia Tulisia?

Kto przytuli Misia Tulisia?

28,80 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru i ciepła serii, sprzedanej w 2 milionach egzemplarzy! MISIA TULISIA KOCHAJĄ DZIECI W 30 KRAJACH! Miś Tuliś to współczesna klasyka! „Guardian”. Miś Tuliś budzi się i czuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nie to! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół i dzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie w największych, najcieplejszych ramionach mamy. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości, i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W AMBERKU ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej.
Historia pewnej dziewczyny

Historia pewnej dziewczyny

34,99 zł 7,45 zł
Opis
Zamknij
Przeszłość może okazać się Twoim największym wrogiem Pacifica w stanie Kalifornia. Na restauracyjnym parkingu ojciec nakrywa swoją trzynastoletnią córkę i jej starszego chłopaka w jednoznacznej sytuacji. Nie potrzeba wiele czasu, by o tym wydarzeniu dowiedziała się cała okolica. Dziewczynie szybko przypięto łatkę, której nie może się pozbyć mimo upływu kolejnych lat,
Krawiec

Krawiec

42,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu. Dziennikarka Alicja Rucka zbliża się do czterdziestki. Ma skłonność do natręctw, niebanalnych porównań i przekraczania granic, a jej życie prywatne nie układa się najlepiej. Gdy w kamienicy na poznańskim Łazarzu dochodzi do morderstwa, Rucka rozpoczyna nieoficjalne śledztwo w nadziei, że praca pomoże jej zapomnieć o osobistej tragedii. Szybko orientuje się, że sprawa nie będzie łatwa. Na miejscu zbrodni obok okaleczonych zwłok starszej kobiety zostawiono mnóstwo tajemniczych trójkątów. Nieliczne ślady prowadzą dziennikarkę do zamkniętej społeczności katowickiego Nikiszowca, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Zwłaszcza gdy wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a na jaw wychodzą sekrety sprzed lat… Książka otwiera serię ZŁE MIASTA, w której areną zbrodni i siedliskiem wszelkiego zła stają się polskie metropolie.
W końcu czyje to życie?

W końcu czyje to życie?

34,90 zł 5,95 zł
Opis
Zamknij
Jak być dwudziestolatką i żyć według własnych zasad. Codziennie bombardują cię obrazy doskonałych ludzi, którzy odnieśli życiowy sukces. Media mówią ci, ile powinnaś ważyć, jak się ubierać, jak często uprawiać seks i ile zarabiać. Na Facebooku oglądasz zdjęcia i czytasz wpisy znajomych, którzy prowadzą szalenie interesujące i satysfakcjonujące życie? I czujesz, że sama odbiegasz od ideału, jesteś nudna i wszystko cię omija. Poczucie, że nie dajesz rady, zawodzisz siebie i innych, prowadzi w końc
Diego. Bóg futbolu

Diego. Bóg futbolu

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Niezwykła książka przygotowana z okazji 60 urodzin Diega Maradony i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią. Książka w hołdzie dla Diega Armando Maradony. Podróż przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały go na różnych etapach jego kariery, od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji, najpierw jako piłkarz, a następnie trener. O Maradonie opowiadają między innymi: César Luis Menotti, Claudio Caniggia, Javier Mascherano, Carlos Valderrama, Nery Pumpido, Ubaldo Fillol, Careca, Alemäo, Gianfranco Zola, Bernd Schuster, Davor Šuker i wielu innych. Wstęp napisał Fernando Signorini, słynny trener przygotowania fizycznego Maradony w latach jego gry w Barcelonie, Napoli i w reprezentacji Argentyny.
W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

W poszukiwaniu sensu. Inspiracje dla wrażliwych, bystrych i dociekliwych

44,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
"W poszukiwaniu sensu" pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie, jak żyć szczęśliwie w trudnych czasach. Kiedy młody człowiek wchodzi w dorosłe życie, ma głowę pełną nadziei i wzniosłych ideałów. Niestety szybko okazuje się, że rzeczywistość z ideałami ma niezwykle mało wspólnego. Dla osób wrażliwych to wyjątkowo bolesne doświadczenie, które często skutkuje depresją. Rozczarowani idealiści zaczynają szukać sensu życia i to na rozmaite sposoby. Często poszukiwania te spełzają na niczym, bo prawda jest taka, że poczucie sensu, idealizm, a nawet szczęście leży nie gdzieś w świecie zewnętrznym, lecz przede wszystkim w nas samych. "W poszukiwaniu sensu" to książka, która wielu wrażliwym i dociekliwym osobom może udzielić odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Autor w niezwykle przystępny i pełen empatii sposób pokazuje, jak pielęgnować w sobie nadzieję, wzniosłe ideały i zadowolenie z życia. Wyjaśnia, skąd bierze się w nas poczucie braku sensu i z czym na co dzień muszą mierzyć się ludzie obdarzeni wysoką wrażliwością. Na kartach niniejszej książki James T. Webb pisze o tym, skąd bierze się idealizm oraz dlaczego wnikliwym umysłom potrzeba coraz to nowych odpowiedzi. Tłumaczy, czym jest depresja i poczucie rozczarowania. Wyjaśnia, czym jest tak naprawdę sens życia. Odpowiada na liczne pytania dotyczące samoakceptacji. Pokazuje też praktyczne metody na odnalezienie w sobie spokoju i szczęścia.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry