Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 70)

Krzyk do nieba

Krzyk do nieba

39,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Kolejny tom z cyklu o przygodach komisarza Malina Forsa. "Krzyk do nieba" to mroczna powieść, która w niezwykle wciągający sposób pokaże, że każdy człowiek ma swoją ciemną stronę. Jeżeli poszukujesz książki, która sprawi, że przejdzie Cię dreszczyk, to dobrze trafiłeś, ponieważ Mons Kallentoft, po raz kolejny udowadnia, że zna się na rzeczy. Pewnego bardzo gorącego sierpniowego dnia w samochodzie zostaje odnalezione ciało martwego chłopca. Po dotarciu na miejsce komisarza Malina Forsa ciało chłopca znajduje się w objęciach matki siedzącej pod drzewem i szlochającej nad utraconym synem. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że matka zapomniała o śpiącym w samochodzie dziecku. Kobieta przyznaje jednak, że ostatnio miała dosyć trudny okres, więc nie jest pewna, czy może całkowicie polegać na swojej poszarpanej pamięci, co utrudnia ogląd całej sytuacji. Sprawa martwego chłopczyka zostaje szybko zamknięta. Krótko po tym okropnym wydarzeniu w Linköpingu ma miejsce morderstwo, przez które sprawa musi znowu zostać otwarta. Niedługo potem komisarz Malin dochodzi do wniosku, że to, co się wydarzyło, to gra pozorów; misterna i ogromna układanka, która może dać mu mocno popalić. Śledztwo to staje się oczkiem w głowie komisarza, który z każdym dniem czuje się w nie coraz bardziej zaangażowany. Z tego powodu bardzo głęboko przeżywa wszystko, co z nim związane. Malin Fors doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia cienkiej linii pomiędzy dobrem a złem, wie też, że każdy człowiek ma ukryte głęboko tajemnice, z których niektóre mogą być mroczniejsze, niż się wydaje.
Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II wojny światowej

54,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj kulisy rozgrywek wojennych, które zadecydowały o losach świata. "Ptaki i wilki. Tajna gra, która odwróciła losy II Wojny Światowej" zabierze Cię brytyjskiego pokoju strategicznego, gdzie szczegółowo analizowany był każdy ruch U-Bootów. W roku 1941 miała miejsce bitwa o Atlantyk. Jej dramatyczny przebiegł został utajniony przez Churchilla, a liczba zatopionych jednostek i poległych marynarzy została ukryta. Na domiar złego w Anglii zapanował głód, który mógł być powodem kapitulacji kraju. Nikt nie spodziewał się, że niemal tragiczną sytuację uratować mogą młode kobiety pod dowództwem emerytowanego komandora. Już na początku 1942 roku ta błyskotliwa grupa, w której najmłodsza dziewczyna miała zaledwie siedemnaście lat, wchodzi w skład tajnej jednostki do spraw strategii wojennej. Przesiadują w Liverpoolu w uszkodzonym budynku, gdzie całe dnie spędzają na tworzeniu i rozgrywaniu gier wojennych, które mają pomóc im w rozpracowaniu strategii U-Bootów. "Ptaki i wilki" to pierwsza książka autora przełożona na język polski. Simon Parkin niezwykle szczegółowo i z wielkim zaangażowaniem przedstawia czytelnikowi opowieść o jednej z najważniejszych bitew II Wojny Światowej oraz opowiada o postaciach, które do tej pory kryły się w cieniach historii. Wielcy bohaterowie, których pomysłowość i nieustępliwość pozwoliły na wygranie wojny nareszcie zostali wymienieni i zauważeni. Powieść historyczna autorstwa Simona Parkina napisana jest w sposób lekki, a wszystkie wydarzenia z okresu II Wojny Światowej zostały zrozumiale opisane. Książka wciąga na długie godziny i rozwiewa liczne tajemnice i niedopowiedzenia, pozwalając ujrzeć te tragiczne wydarzenia w nowym świetle.
Kwestia sumienia

Kwestia sumienia

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy idealny świat faktycznie jest możliwy do osiągnięcia? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć "Kwestia sumienia", kultowa powieść fantastycznonaukowa, za którą James Blish otrzymał Nagrodę Hugo. W roku 2049 czwórka naukowców zostaje wysłana na planetę Lithia. Jednym z członków ziemskiej ekspedycji jest ojciec Ramon Ruiz-Sanchez, jezuita pochodzący z Peru. Mężczyzna pełni w załodze rolę biologa oraz medyka zespołu. Towarzyszą mu geolog Agronski, fizyk Cleaver oraz chemik Michelis. Na miejscu poznają gadopodobną rasę, która zdołała stworzyć utopię. Ich świat pozbawiony jest przestępstw, sporów, pragnień i religijnych przekonań. Lithia robi na naukowcach ogromne wrażenie, ale każdy z nich wraca na rodzinną planetę z odmiennymi przemyśleniami odnośnie do "idealnego" społeczeństwa. Ekspedycja przywozi ze sobą również jednego z przedstawicieli obcego gatunku, wywołuje ON wśród Ziemian wiele skrajnych emocji. Czy utopia jest możliwa do osiągnięcia i to bez boskiej pomocy? Czy chciwy świat ludzi jest gotowy na rewolucję?
Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych

Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych

39,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak pachnie deszcz? Co czyni jego zapach tak intensywnym? Zaskakujący widok rozchodzącej się po niebie błyskawicy potrafi nas przerazić, ale i zarazem wprowadzić w zachwyt. Jak myślicie, jak często piorun uderza w ziemię? Odpowiedzi na powyższe i wiele innych pytań, znajdziecie w książce "Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych"! Nie da się ukryć, że huragany posiadają niszczycielską moc, którą już nieraz mieliśmy okazję zaobserwować. Czy to dlatego huragany mają swoje imiona? A co ze zjawiskami meteorologicznymi na innych planetach? Jak silne są tamtejsze burze? Czy w innych miejscach kosmosu istnieją pory roku? Jakie panują tam temperatury? Meteorolodzy Simon King oraz Clare Nasir dokonali wszelkich starań, żeby zaspokoić ciekawość Czytelników, odpowiadając na te i podobne pytania. Autorzy książki zabierają nas w niesamowitą podróż wśród nieprzewidywalnych zjawisk pogodowych, takich jak urzekająca swoim widokiem zorza polarna czy potężne cyklony, wprowadzające w osłupienie mieszkańców stojących na ich drodze. Znajdziemy tutaj również informacje dotyczące zależności między nasłonecznieniem, wiatrem, chmurami i opadami, przedstawione w interesujący oraz zrozumiały dla Czytelnika sposób. Nie zapomniano też poruszyć tematu roli, jaką odgrywał klimat w historii naszej planety, i jaka może być jej przyszłość, która stoi pod znakiem zapytania.
Diego. Bóg futbolu

Diego. Bóg futbolu

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Niezwykła książka przygotowana z okazji 60 urodzin Diega Maradony i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią. Książka w hołdzie dla Diega Armando Maradony. Podróż przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały go na różnych etapach jego kariery, od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji, najpierw jako piłkarz, a następnie trener. O Maradonie opowiadają między innymi: César Luis Menotti, Claudio Caniggia, Javier Mascherano, Carlos Valderrama, Nery Pumpido, Ubaldo Fillol, Careca, Alemäo, Gianfranco Zola, Bernd Schuster, Davor Šuker i wielu innych. Wstęp napisał Fernando Signorini, słynny trener przygotowania fizycznego Maradony w latach jego gry w Barcelonie, Napoli i w reprezentacji Argentyny.
Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi

Od takich ludzi trzymaj się z daleka. Jak chronić siebie przed niestabilnymi ludźmi

34,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy zdarza się, że ktoś Cię denerwuje, a Ty nie potrafisz o tym głośno powiedzieć? Albo czujesz się niezręcznie w danej sytuacji i nie umiesz z niej wybrnąć? A może, nie chcąc robić innym przykrości, wysłuchujesz różnych bzdur, tracąc czas i energię? Jeśli chcesz sobie pomóc, skorzystaj z poradnika "Od takich ludzi trzymaj się z daleka" Davida J. Liebermana. Lektura tej książki wyposaży Cię w narzędzia, pozwalające rozpoznać, czy osoba, z którą nawiązujemy relację, będzie miała na nas dobry wpływ. A że nowe znajomości zawieramy obecnie bardzo często i bardzo szybko, to czasem trudno jest w porę dobrze poznać nowych znajomych. To stawia pod znakiem zapytania kwestię zaufania i lojalności, a także przywiązania, skąd bowiem mamy wiedzieć, czy ta akurat osoba zasługuje na naszą uwagę i zaangażowanie? Czy ta znajomość jest tego warta? Nie każdy przecież jest stabilny emocjonalnie i nie każdy kieruje się moralnością. Pozory mogą mylić. Dzisiaj wiele można przed sobą udawać, zwłaszcza w wirtualnym świecie. Co robić? Ufać i cierpieć? A może ryzykować i czekać na rozwój wydarzeń? Można też zamknąć się w swojej skorupie i prowadzić życie pustelnika. Autor przekonuje, że między tymi skrajnościami da się znaleźć złoty środek. Wszyscy bowiem wysyłamy sygnały ostrzegawcze; wystarczy nauczyć się je rozpoznawać. Ten poradnik pomoże Ci w tworzeniu poprawnych portretów psychologicznych nawet nowo poznanych ludzi, by uniknąć rozczarowań na dalszym etapie znajomości. To cenna umiejętność, bo nigdy nie wiemy, kogo los postawi na naszej drodze. Ta książka podpowie Ci, kogo warto poznać, a od kogo lepiej trzymać się z daleka.
Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej

Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej

44,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
"Medyceusze. Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej", czyli krwawe walki w cieniu epoki Odrodzenia. W dziejach historycznych niejednokrotnie miały miejsce nieco już dziś zapomniane wydarzenia, które - zauważone i odpowiednio wykorzystane - mogłyby posłużyć jako podstawa do stworzenia świetnego filmu bądź serialu historycznego. Wiele takich historii wydarzyło się w renesansowej Italii, która już wówczas była postrzegana jako siedlisko intryg i zakulisowych spisków. Rozgrywki prowadzone przez włoskich możnych były bardzo zacięte, gdyż toczyły się w warunkach rozbicia Italii na szereg niewielkich, rywalizujących ze sobą miast oraz księstw. O tej rywalizacji, w przystępny nawet dla historycznego laika sposób, opowiada opracowanie "Medyceusze. Tajemnica Montefeltra. Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej". W książce autor posługuje się rozległą, popartą źródłami historycznymi wiedzą na temat renesansowych Włoch, by wyjaśnić jedną z najdonioślejszych tajemnic. Marcello Simonetto, w celu poznania prawdy, wykorzystuje m.in. informacje zawarte w zapiskach i listach skierowanych do papieża Sykstusa IV.
Krwawa Róża

Krwawa Róża

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
“Krwawa Róża” to kontynuacja bodaj najbardziej rock’n’rollowej powieści fantasy ostatnich lat! Zanurz się po raz kolejny w świecie Wyldu i przeżyj wspaniałą, pełną niebezpieczeństw przygodę! Jeśli spytalibyście Tam Hashford, jakie jest jej życiowe motto, odpowiedziałaby zapewne: “Żyj szybko, umieraj młodo!” Dlatego niemiłosiernie wręcz nudzi ją praca w podrzędnej spelunce. Wykorzystuje więc pierwszą nadarzającą się okazję, aby wstąpić na awanturniczą drogę. Kiedy w mieście pojawia się banda złowrogich najemników, Tam dołącza do nich jako bard. Na czele grupy stoi owiana złą sławą Krwawa Róża. Tam i jej nowi towarzysze ruszają na pełną niebezpieczeństw wyprawę, która może zakończyć się sukcesem, ale z dużo większym prawdopodobieństwem gwałtowną śmiercią w męczarniach. “Krwawa Róża” to kontynuacja znakomitej powieści Nicholasa Eamesa “Królowie Wyldu”. Powieść ta została okrzyknięta najlepszym debiutem literatury fantasy w roku 2017. Nareszcie możemy powrócić do krainy Wyldu i znów dać się porwać wirowi szalonej przygody. Eames w zachwycający sposób łączy wartką akcję z ogromnym poczuciem humoru, dlatego też podczas lektury uśmiech będzie gościć na waszych ustach niemal bez przerwy. To znakomita propozycja dla wszystkich wielbicieli prozy Abercrombiego i Pratchetta! Gorąco polecamy!
Po cudze pieniądze

Po cudze pieniądze

37,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
"Po cudze pieniądze" przeniesie Cię we wciągający czas wielkich przemian społecznych, kulturowych i technologicznych. “Po cudze życie” opowiada o ludziach, którzy - jak każdy z nas - upadają, szukają swojej drogi i szansy na lepsze jutro, a to wszystko na tle wielkich zmian, które wystąpiły na świecie u progu XX wieku. Czy bohaterom uda się odnaleźć sposób na szczęśliwe życie? Czy dawne grzechy oraz zmiany społeczne skutecznie pokrzyżują im plany? Dowiesz się tego, czytając tę wypełnioną nieprzewidywalnymi zwrotami akcji książkę. Rodzina Szuszkinów patrzy z niepokojem na zmieniającą się na ich oczach Amerykę. Z całych sił próbuje odnaleźć się w nowych realiach. Maksymilian hrabia Kwilecki przeszukuje najdalsze krańce Afryki w poszukiwaniu fortuny oraz resztek człowieczeństwa, które w nim zostały. Hannelore Hallmann wyznaczył sobie natomiast za zadanie zrozumieć, kim tak naprawdę jest jego prawdziwy ojciec i jakie ma intencje. Czy mimo przeciwności losu i trudnych czasów odnajdą swoje "nowe niebo"? Czy uda im się zmazać winę za dawne krzywdy i podłości? Jeśli książka "Po cudze pieniądze" przypadła Ci do gustu, polecamy inne tytuły z gatunku literatury pięknej. Wśród nich m.in. cykl "Cmentarz zapomnianych książek" oraz znakomicie przyjętą przez czytelników powieść "W księżycową jasną noc" stworzoną przez Williama Whartona.
Europa o świcie. Tom 4. Pęknięta Europa

Europa o świcie. Tom 4. Pęknięta Europa

44,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Europa o świcie" to czwarty i tym samym ostatni tom fenomenalnej serii "Pęknięta Europa", który wyjaśni najbardziej intrygujące wcześniejsze zagadnienia! Jeśli czytałeś wcześniejsze części kultowego cyklu o podzielonej Europie, ta pozycja zachwyci Cię od razu! "Europa o świcie" rozwiąże najbardziej interesujące problemy i zagadnienia, które zostały poruszone wcześniej. To powieść psychodeliczna, ale i inteligentna, w której ponadto nie brakuje prawdziwych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Akcja rozgrywa się jak zawsze w zupełnie różnych miejscach. W Tallinie spotykamy Alice, która pracuje w szkockiej służbie dyplomatycznej. Niespodziewanie zostaje zaangażowana w dziwną intrygę, z której nie będzie miała jak się wyplątać. Benno to z kolei młody uchodźca, który na Morzu Egejskim decyduje się na ostateczną ucieczkę ku wolności i wreszcie nowe, lepsze życie. Rudi, doświadczony coureur, wraz z Rupertem wyrusza w pościg za kimś, kto podobno już nie żyje. Równoległe światy europejskie zaskakują, a każda z historii okaże się ze sobą w jakiś sposób powiązana.
Seks w wielkim mieście... i co dalej?

Seks w wielkim mieście... i co dalej?

34,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Minęło już ponad 20 lat, odkąd Candace Bushnell wydała przełomowy "Seks w wielkim mieście", który za sprawą serialu HBO stał się już kultowy. Po tak długim czasie autorka wraca z kolejną bestsellerową powieścią, równie ostrą i bezpruderyjną jak poprzednia. "Seks w wielkim mieście... i co dalej" to książka nieco podobna do poprzedniczki. Napisana z wielkim humorem i odwagą, także koncentruje się wokół randkowania i poszukiwania miłości w Nowym Jorku. Ta powieść opowiada także o życiu grupy przyjaciółek – w tym wypadku to sześć kobiet w średnim wieku. Próbują rozgryźć tajniki budowania dojrzałego związku i znalezienia miłości w wielkim mieście... co jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Bohaterki mają już swoje lata. Są także doroślejsze i lepiej wiedzą, czego chcą od życia, przynajmniej w teorii. Do tego dochodzi jeszcze presja, by zachować wieczną młodość i być idealną w każdym calu. W takich realiach znalezienie mężczyzny idealnego (albo chociaż odpowiedniego) nie jest takie proste. W "Seksie w wielkim mieście... i co dalej" randkowanie to pasmo szalonych wzlotów i bolesnych upadków, radosnych wydarzeń i rozczarowujących niepowodzeń. A to wszystko w lekkiej, humorystycznej, wręcz satyrycznej formie. Idealna książka na leniwy wieczór.
Seks w wielkim mieście

Seks w wielkim mieście

34,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Książka wydana z okazji 20-lecia premiery serialu. “Seks w wielkim mieście” co roku zyskuje nowych fanów. Temat singli poszukujących miłości obecnie jest może jeszcze bardziej aktualny! Carrie Bradshaw to urocza kobieta, która nieustannie poszukuje swojej wymarzonej, drugiej połówki. Liczne randki oraz opowieści przyjaciółek (także singielek) zainspirowały ją do napisania serii felietonów na temat związków (najczęściej tych nieudanych). Carrie opisuje świat nowojorczyków dowcipnie i błyskotliwie. A sama ma nadzieję, że jej książę z bajki w końcu się pojawi. Główna bohaterka porównywana jest do Ally McBeal i Bridget Jones. Tak jak one, jest kobietą sukcesu, która w sprawach sercowych radzi sobie gorzej niż w tych zawodowych. Wzloty i upadki to jej chleb powszedni. Zawsze jednak podnosi się, poprawia przysłowiową koronę i, z podniesioną głową, brnie dalej do przodu. Fani serialu muszą mieć tę pozycję na swoich półkach. Czy Carrie “z ekranu” i Carrie “papierowa” to te same kobiety? W czym tkwi wieloletni sukces “Seksu w wielkim mieście”? Odpowiedź czeka na wyciągnięcie ręki.
Schizmą rozdarci. Tom 2. Schronienie

Schizmą rozdarci. Tom 2. Schronienie

47,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
W ciągu dziewięciu wieków od założenia nowego świata Kościół Boga Oczekiwanego stał się jedynym strażnikiem ludzkich dusz. Rządzi żelazną ręką planetą zwaną Schronieniem. Inkwizycja z kolei ma zadanie tłumić wszelką krytykę w zarodku, co czyni skutecznie, odkąd krytykę Kościoła ogłoszono grzechem śmiertelnym. Dochodzi jednak do sytuacji gdy Grupa Czworga – ludzie, którzy uzurpują sobie przewodzenie Świątyni – napotyka opór. Wyspiarskie królestwo Charisu nie uznaje ich władzy. Kościół Charisu nie ma zamiaru dłużej znosić przypadków nadużywania władzy i radosnego skazywania całych narodów na zniszczenie ogniem i mieczem. Charis zwyciężył w pierwszej rozgrywce z atakującymi siłami Kościoła i przygotowuje się do zbrojnej odpowiedzi. Jednakże nie wszyscy z tych, którzy popierają Kościół, są skorumpowani, a Grupa Czworga chętnie wykorzystuje wiarę i ufność ich nieskalanych dusz, aby osiągnąć własne cyniczne cele. Rękawica została rzucona i Schronieniu grozi otwarta wojna religijna – najgorsza ze wszystkich wojen.
Potężna forteca

Potężna forteca

59,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Czwarty tom cyklu SCHRONIENIE. Cayleb Ahrmahk odniósł największe morskie zwycięstwa w historii ludzkości. Rozbił w pył wrogie przymierze i wspólnie z królową Sharleyan utworzył Imperium Charisu, największą potęgę morską w dziejach Schronienia i ostoję dla ceniących sobie wolność uciekinierów z innych krain. Jednakże Grupa Czworga, klika rządząca Schronieniem, poprzysięgła zniszczenie Imperium Charisu. Potężna flota, wyposażona w najnowszą broń, wkrótce zostanie wysłana przeciwko Charisowi. Tymczasem dla Kościoła nadal tajemnicą jest osoba doradcy Cayleba i Sharleyan, mnicha-wojownika zwącego się Merlin Athrawes. Merlin wie, że Schronienie to ostatnia planeta zamieszkana przez ludzi, a narzucony przez Kościół Boga Oczekiwanego zastój technologiczny może się okazać wyrokiem śmierci dla ludzkości. Ślepa niszczycielska siła Matki Kościoła przetacza się przez Charis, lecz Merlin Athrawes i garstka bohaterów stają na jej drodze. Grupa Czworga ma się niebawem przekonać, jaką potęgą jest w rzeczywistości ludzka wolność.
Tabu

Tabu

34,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
"Tabu" Bernadety Prandzioch to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników dobrego kryminału. Mroczne tajemnice, trzymająca w napięciu akcja, mnożące się zagadki i intrygi, wiele wątków, które splatają się w odpowiednim czasie. "Tabu" prezentuje wszystkie cechy kryminału doskonałego. Przed wami prawdziwa uczta literacka! W małej mazurskiej miejscowości pojawia się psychiatra Wiktor Janosz. To bohater o zagadkowej przeszłości, który zamierza podjąć pracę w miejscowym szpitalu psychiatrycznym. Wiktor jest wycofany, a miejscowi traktują go jako obcego i podchodzą do niego z dużą dozą podejrzliwości i dystansu. Ich niechęć potęgowana jest także faktem, że tajemniczy mężczyzna przyjechał na prowincję z Warszawy i nic nie wiadomo ani o nim samym, ani o jego przeszłości. Wiktor jest osamotniony, nie potrafi nawiązać relacji z miejscowymi, dręczą go wyrzuty sumienia. Mężczyzna postanawia poświęcić się swojej pracy. Całkowicie pochłania go przypadek Zygmunta Milewskiego, jednego z pacjentów szpitala psychiatrycznego, który próbuje popełnić samobójstwo. Mężczyzna przed lat został skazany za morderstwo, a następnie odbył swój wyrok. Później, nie radząc sobie z otaczającą go rzeczywistością, popadł w alkoholizm i trafił do zamkniętej placówki. Wiktor razem z garstką przyjaciół postanawia wrócić do dawno zamkniętej sprawy. Jego zdaniem Milewski może być przetrzymywany w ośrodku wbrew własnej woli. Prywatne śledztwo Wiktora zaczyna prowadzić do odkrycia zaskakujących wniosków. Wygląda na to, że sprawa Milewskiego powiązana jest z przed- i powojenną historią Węgorzewa i jego mieszkańców. Kim tak naprawdę jest tajemniczy Wiktor Janosz? Czy uda mu się rozwiązać zagadkową sprawę Milewskiego? Jakie sekrety jeszcze skrywa z pozoru spokojne mazurskie miasteczko? Bernadeta Prandzioch jest polską pisarką, publicystką i psycholog. W 2017 roku ukazała się jej pierwsza powieść kryminalna, "Terapeutka". W tym samym roku autorka została nominowana do Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców.
SKAM Sezon 4: Sana

SKAM Sezon 4: Sana

34,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Czy znasz już “SKAM”? Ten niezwykle popularny serial dla młodzieży doczekał się wydania scenariusza w formie książki. I to niejednej - każdy z sezonów to kolejna część serii. “SKAM. Sezon 4. Sana” właśnie czeka na swoją premierę. To wspaniała wiadomość dla miłośników serialu, którzy zachwycili się pomysłem poznania historii bohaterów na nowo - tym razem w nieco innej formie. Sana Bakkoush to muzułmańska nastolatka, która mieszka w Norwegii. Sana jest postacią wyjątkową - bardzo rozważną jak na swój wiek, spokojną i dumną ze swego pochodzenia. Jednak jak każda nastolatka miewa chwile zwątpienia - neguje wtedy własną tożsamość kulturową, nie jest pewna, czy zasługuje na miano dobrej muzułmanki, zwłaszcza gdy po raz pierwszy się zakochuje. Miłość okazuje się dla niej próbą - musi na nowo zastanowić się, czego oczekuje od życia oraz innych ludzi. Staje przed trudnymi decyzjami - jednak na szczęście jak zawsze dopingują ją zaufane przyjaciółki: Noora, Eva, Vilde oraz Chris. Choć dziewczyny są skrajnie od siebie różne, wspierają się w każdej sytuacji, a to, co je pozornie różni, w istocie zaczyna je łączyć. Każda ma swoje chwile słabości, ale wzajemne wsparcie pozwala im zawsze stanąć z powrotem na nogi. Julie Andem w książce zawarła także sceny, które nie znalazły się w serialu, szczegółowo przedstawiając historię dziewczyny, której przyszło żyć wśród ludzi o odmiennej kulturze, nie zawsze potrafiących ją zrozumieć. Julia Andem wydała już trzy książki bazujące na jej serialu “SKAM” - każda z nich opowiada historię innego bohatera. Pierwsza skupia się na Evie, druga - na Noorze, trzecia natomiast na Isaaku. Książki ukazują problemy współczesnych nastolatków, a ich przekaz jest jasny - choć każdy ma różne problemy, nic tak nie łączy ludzi tak, jak trudne chwile. Autorka przez opisy swoich bohaterów obrazuje społeczeństwo współczesnej Europy, a przede wszystkim - zróżnicowanie charakterów nastolatków, którzy przynależą do jednej społeczności, a mimo to patrzą na świat w zupełnie różny sposób.
SKAM Sezon 3: Isak

SKAM Sezon 3: Isak

34,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
“SKAM Sezon 3. Isak” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do trzeciego sezonu najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat. Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem! Isak Valtersen wkracza w niezwykle trudny etap swojego życia. Nastolatek odkrywa swoją seksualność i zdaje sobie sprawę z tego, kim tak naprawdę jest. Zakochuje się bez pamięci w o dwa lata starszym od siebie Evenie. Obawia się reakcji bliskich na wiadomość, że jest gejem. Even także mierzy się z przerastającymi go problemami. Istotnie wpłyną one na życie Isaka. Niełatwej miłości dwóch nastolatków gorliwie kibicują koleżanki Isaka: Eva, Noora, Chris, Vilde i Sana. Gorąco wierzą one, że tym dwóm po prostu musi się udać. Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic zresztą dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży. Wiele z nich było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo zdobyła niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Ich książkowe wersje pozwolą ci jeszcze lepiej poznać losy Evy, Noory, Isaka oraz Sany. Zanurz się raz jeszcze w świecie wykreowanym przez Julie Andem, który zafascynował całe pokolenie widzów. Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do trzeciego sezonu serialu "Skam" w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji będzie to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nienagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji serialu. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem.
SKAM Sezon 2: Noora

SKAM Sezon 2: Noora

37,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
“SKAM. Sezon 2. Noora” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat. Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem! Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył już ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży, spośród których wiele było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo uzyskała niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana licznymi nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Oto publikacja, której wielbiciele “SKAM” po prostu nie mogą przegapić! Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do drugiego sezonu serialu w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji jest to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nie nagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem. “SKAM. Sezon 2. Noora” to książka, z której ucieszy się każdy fan serialu. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Rebis. Tę oraz inne pozycje z serii serdecznie polecamy! Tym zaś, którzy jeszcze nie widzieli serialu, proponujemy czym prędzej nadrobić zaległości. Warto!
SKAM Sezon 1: Eva

SKAM Sezon 1: Eva

35,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Serial “SKAM” uwielbiany jest przez miliony widzów telewizyjnych i miliony internautów. To jedna z serii, z którymi trudno się rozstać. Pocieszeniem są scenariusze, udostępnione w formie książki. “Eva. SKAM. Sezon 1”, autorstwa Julie Andem, zawiera również sceny nigdy wcześniej niepublikowane. Wszyscy znamy to uczucie, gdy kończy się ulubiony serial. To koniec przygód bohaterów, ich przemian, radości i bolączek. Serial “SKAM” to norweska produkcja dla młodzieży. Twórcy chcieli podkreślić wartość autentyczności i plusy życia w zgodzie z własnymi przekonaniami. Udało się, a nastolatkowie pokochali przygody Evy, Noory, Isaka i Sany. Imprezy, trudne związki, przyjaźnie i dorastanie: poruszono problematyczne aspekty, z którymi zmaga się młodzież na całym świecie. Związek Evy i Jonasa jest jednocześnie zagrożeniem jej przyjaźni z byłą dziewczyną chłopaka. Część znajomych odwraca się od głównej bohaterki. Dziewczyna nawiązuje jednak nowe przyjaźnie! Tak rozpoczyna się jej nauka w liceum “Hartvig Nissen skole” w Oslo. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Być może już to wiesz. Julie Andem, twórczyni serialu, proponuje wersję pisaną tej historii. Czym wyróżnia się “Eva. SKAM. Sezon 1”? Prologi i epilogi są przeredagowane, autorka uzupełniła treść o ciekawe komentarze i notatki, a także udostępniła opisy scen nigdy nieopublikowanych. Warto więc sięgnąć po to niesamowitą książkę. Dla wielu osób, serial SKAM stał się przewodnikiem po świecie dorastania. Ta książka bez wątpienia wyląduje na półkach młodszych i starszych nastolatków. Jeśli Twoje dziecko jest fanem tego serialu, koniecznie sprezentuj mu książkę! Każdy miłośnik tej historii ucieszy się z takiego prezentu. Poznaj tę historię z innej perspektywy!
Serce z czarnego lodu. Kroniki Nicci. Tom 4

Serce z czarnego lodu. Kroniki Nicci. Tom 4

44,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Czwarty tom „Kronik Nicci” W następstwie brutalnej wojny przetaczającej się przez Stary Świat na wybrzeżu narasta nowe niebezpieczeństwo. Lila i Bannon poznają wkrótce straszliwą potęgę grożącą zniszczeniem Starego Świata. Barbarzyńscy piraci i handlarze niewolników budują ogromną flotę wśród swoich niegościnnych skalistych wysp. Norukai – z armią liczniejszą, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać – są gotowi rozpocząć swoją ostatnią i najkrwawszą wojnę.
Całując ul

Całując ul

34,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
Dobry kryminał trzyma w napięciu aż do końca. "Całując ul" nie dość, że jest skrojony przez jednego z lepszych literatów, jaki stąpał po ziemi, to dodatkowo serwuje nam fabułę dwutorową. Rozgrywającą się w dwóch różnych okresach, trzymającą się jednej postaci. Książka Jonathana Carrolla to fantastyczna pozycja dla fanów misternie skonstruowanych zagadek, gdzie niespiesznie zbiera się tropy, a sam bohater nie do końca jest przekonany, czy podjęte przez niego działanie jest słuszne. Sam Bayer ma poważny problem. Od wielu miesięcy nie może napisać nic, co mógłby pokazać swojemu wydawcy, wszystko go rozprasza, a wena znikąd nie chce nadejść. Próbuje chwytać się różnych rozwiązań - zmusza się, zmienia rutynę dnia, pisze odręcznie, siedząc, stojąc, leżąc. Nic. Stwierdza, że z wszystkim należy wrócić do korzeni, zrobić dwa kroki do tyłu i spojrzeć szerzej na to, co może go blokować. Wybiera podróż do rodzinnego miasteczka, sennego Crane's View, gdzie ma wrażenie, że czas się zatrzymał. Chociaż tego nie planował, Sam wdaje się w romans z niejaką Veroniką, dzięki czemu paradoksalnie wyostrzają się jego zmysły i chęć do pracy. Wówczas natyka się na ślady zbrodni sprzed ponad trzech dekad, dokonanej na niejakiej Pauline - uznanej kiedyś za najpiękniejszą dziewczynę w miasteczku. Bohater bardzo szybko zrozumie, dlaczego ludzie ukrywali historię Pauline przez tyle lat. Najgorsze dla niego jest to, że nie będzie mógł, z przynajmniej dwóch powodów, zaprzestać swego śledztwa. Jonathan Carroll jest głównie znany jako pisarz fantastyczny, jednak z biegiem lat jego oś zainteresowań wyraźnie przechyla się w stronę historii i kryminałów. W Polsce najbardziej popularną pozycją jest dziewięciotomowy zbiór "Wysłuchane modlitwy".
Wojenna nawałnica. Kroniki Nicci. Tom 3

Wojenna nawałnica. Kroniki Nicci. Tom 3

44,90 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Terry Goodkind to obowiązkowy autor dla każdego fana fantasy. Swoim cyklem “Miecz prawdy” stworzył całkiem nową jakość w tym gatunku. Nie zwlekaj i sięgnij po "Wojenną nawałnicę" - trzeci tom wspaniałego cyklu "Kroniki Nicci"! "Kroniki Nicci” powracają do świata znanego nam z najsłynniejszej serii Goodkinda i opowiadają o jednym z ulubionych bohaterów tego cyklu. Mowa o złowrogiej Nicci, niegdyś przybocznej złego imperatora Jaganga, szerzej znanej jako "Pani Śmierci” lub "Królowa Niewolnica”. Nicci porwała Richarda Rahla, chcąc przekonać go do słusznego postępowania Imperialnego Ładu. Przewrotnie udało się to w drugą stronę i to właśnie Richard odmienił Nicci, która od tamtej pory stała się jedną z najbliższych osób Richarda i Kahlan oraz jedną z ich najgroźniejszych sojuszników. W trzecim tomie "Kronik Nicci” zatytułowanym “Wojenna Nawałnica” czarodziejka Nicci w towarzystwie czarodzieja Nathana i młodego szermierza Bannona pozostają w mieście Ildakaru po wielkiej rewolcie, która uwolniła niewolników i obaliła radę czarodziejów. Z powodu tych wydarzeń do życia budzą się dawno uśpieni żołnierze generała Utrosa, którzy przeprowadzili inwazję na miasto przed piętnastoma wiekami. Nicci, Nathan oraz Bannon nie mają innego wyjścia jak tylko pomóc Ildakarowi przetrwać oblężenie. Jednak to nie jest ich jedyny problem, ponieważ generał Utros ma ambicje podboju nie tylko Ildakaru, ale i całego Starego Świata.
Piąta pora roku

Piąta pora roku

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Jest początek maja. W czasie spaceru po lesie ojciec z dwójką dzieci znajduje brutalnie okaleczone zwłoki kobiety, noszące wyraźnie ślady tortur. Komisarz Malin Fors od razu dostrzega podobieństwo do sprawy Marii Murvall, kobiety, która przebywa w szpitalu psychiatrycznym od czasu, gdy znaleziono ją zgwałconą i brutalnie pobitą w lesie. Teraz okazuje się, że sprawa Marii to być może element większej układanki.
Złoty dom Goldenów

Złoty dom Goldenów

49,90 zł 17,95 zł
Opis
Zamknij
"Złoty dom Goldenów" to powieść, w której nie zabraknie zbrodni, intryg i polityki. W świecie pełnym ekscentryzmu i alternatyw z pewnością się nie znudzisz. Neron Golden to człowiek, który posiada ogromny majątek i dobytek w postaci trzech synów, z którymi przybywa do Nowego Jorku. U jego boku brak jednak kobiety. Życie Goldenów przybliża młody amerykański filmowiec, który zdaje się być sąsiadem bogatej rodziny. Co skrywa się za kurtyną ogromnego bogactwa i kim tak właściwie jest Neron, człowiek, którego nikt nie zna i który wziął się znikąd? "Złoty dom Goldenów" to powieść, która rozpoczyna się od momentu, kiedy Barack Obama rozpoczyna swoją prezydenturę i trwa przez dziewięć lat. Głowa rodziny Goldenów bez wątpienia skrywa jakąś tajemnice, ale jedno jest pewne. Neron jest ojcem trzech synów, z których dwóch pierwszych urodziła mu jego prawowita małżonka, a ostatni był owocem romansu, jednak za pieniądze został oddany w opiekę Goldenowi. Ich osobisty kronikarz, który podgląda świat sąsiadów zdradza nam, co dzieje się w posiadłości miliardera. Każdy z jego synów jest inny i wydaje się, że każdy z nich skrywa jakiś brudny sekret, tak samo jak głowa rodziny. Posiadłość Goldenów jest niczym gniazdo, z którego wykluwa się niebezpieczeństwo, kłamstwa, intrygi, zdrady i gra o wielkie pieniądze, a to wszystko utkane w nieprzewidywalnym świecie gry politycznej.
1 2 3

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry