Strona główna Literatura, beletrystyka Literatura piękna, powieść pozostała

Panna młoda

  • Nasza cena

    :
    10,45 zł
  • Sugerowana cena wydawcy: 34,90 zł
  • Dostępność: 6 egz.
  • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
"Panna młoda" to dzieło włoskiego pisarza Alessandra Baricco o pożądaniu i oczekiwaniu na miłość.

Do rodziny we Włoszech przybywa kobieta, narzeczona głównego bohatera. Cierpliwie czeka na jego przyjazd, on natomiast przebywa w Anglii pilnując rodzinnych interesów firmy tekstylnej. Na osłodę przesyła prezenty. Dni wypełniają podekscytowanie, radość i gwar, noce zaś strach i udręka, bo jak głosi legenda, właśnie wtedy od wielu pokoleń umierają członkowie tej rodziny.

Specyficzna rodzina, w której dla Matki ważna jest uroda, córka miewa koszmary nocne, a ojciec z pozoru człowiek bezwzględny okazuje się dobrodusznym gospodarzem. Całość dopełnia majordomus Modest, który dba o wszystko i wszystkich. Kobieta pozostawiona sama sobie, której rodzina narzeczonego nie poświęca większej uwagi, czeka i stara się dopasować do zasad panujących w domu.

Alessandro Baricco, jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy włoskich, autor i reżyser sztuk teatralnych, krytyk literacki i muzyczny. Urodził się 25 stycznia 1958 roku w Turynie. Międzynarodową sławę zapewniła mu powieść "Jedwab". Wielokrotnie nagradzany za swoją powieść "Castelli di rabbia".

Ilość stron: 256 / Format: 13x20cm
Kupione z tym produktem
Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

36,99 zł 11,15 zł
Opis
Zamknij
“Muza koszmarów” to drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”! Dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy już pokochać! Lazlo walczy z całych sił, aby zachować ducha swojej ukochanej. Musi dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Wyboru między jej ocaleniem a ocaleniem Szlochu. Jednak losy Szlochu zależą już teraz wyłącznie od małej Minyi. To właśnie ona chroni duszę Sarai przed zniknięciem. Agresja i wzajemne animozje nasilają się, grożąc wybuchem wojny... Czy ludzie zdążą opamiętać się i uchronić przed gniewem małej dziewczynki i atakiem jej widmowych żołnierzy? Tymczasem w zupełnie innym świecie bliźniaczki Kora i Nova muszą radzić sobie po stracie matki. Pragną wyrwać się spod władzy macochy, która zmusza je do pracy ponad siły. Wiedzą, że czasu pozostało niewiele, bo gdy osiągną odpowiedni wiek, mogą zostać najzwyczajniej w świecie sprzedane jakiemuś obcemu mężczyźnie… Oto drugi tom wspaniale napisanego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”. Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść, podobnie zresztą jak pierwszą część cyklu, należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. To kolejne spotkanie z bohaterami, których pokochaliśmy już całym sercem oraz z takimi, których zdążyliśmy znienawidzić. “Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję”. Tak oto mówiła o pierwszej części cyklu Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji “Przewodnik fantastyczny” i zdecydowanie można te słowa odnieść także i do niniejszej książki.
Z tobą będzie inaczej

Z tobą będzie inaczej

44,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
"Z tobą będzie inaczej" to przebojowa komedia kryminalna autorstwa Mileny Wójtowicz. Czy Celina Nowacka rozwiąże sprawę tajemniczego zabójstwa, o które jest podejrzewana? Celina jest błyskotliwą singielką pracującą na własny rachunek. Nigdy nie poszukiwała partnera i uważała, że nie potrzebuje miłości. Tym bardziej nie jest zainteresowana poznaniem Jana Zbendy, który ma już swoją drugą połówkę. Wszyscy znajomi twierdzą jednak, że to mężczyzna, z którym Celina powinna spędzić resztę swojego życia. Nieoczekiwanie dochodzi do makabrycznego wydarzenia. Dziwnym zrządzeniem losu zostaje zamordowana narzeczona Janka. Podkomisarz prowadzący sprawę uważa, że to właśnie Zbenda lub Nowacka dokonali zabójstwa, aby legalnie zawrzeć związek. Celina jest zszokowana oskarżeniami i postanawia samodzielnie odkryć, kto stoi za zbrodnią na kobiecie, która jako pierwsza miała prawo do bycia z Jankiem. "Z tobą będzie inaczej" to humorystyczny kryminał, w którym przypadki prowadzą do przewrotnych zwrotów akcji. Dowcipny język, nieprzewidywalna fabuła oraz niepokorni bohaterowie zachwycą każdego czytelnika. Czy Celina dowie się, kim jest zabójca, który chciał ułatwić jej drogę do miłości? A może to sam Janek zabił partnerkę? Czy Nowackiej uda się poznać prawdę?
Ptaki padały deszczem

Ptaki padały deszczem

34,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
Zapadająca w pamięć refleksja nad przemijaniem i dążeniem do samookreślenia. Uhonorowana dziesiątkami nagród i doceniona przez krytyków z całego świata. Tom i Charlie, mocno już posunięci w latach, postanowili wycofać się z normalnego życia. Żyją teraz w oddaleniu, w środku lasu, gdzie szukają prawdziwej wolności. Wszystko zmienia się, gdy pewnego lata przybywają do nich dwie kobiety. Jedna z nich to młoda fotografka dokumentująca serię katastrofalnych pożarów lasów, które spustoszyły północne Ontario na początku XX wieku. Kobieta szuka Teda Boychucka, ocalałego z pożarów. Druga to starsza kobieta, która w tym samym czasie opuszcza szpital psychiatryczny, w którym przebywała od szesnastego roku życia. Osiemdziesięciodwulatka dołącza do mężczyzn i jako Marie-Desneige zaczyna nowe życie. Z pomocą fotografki grupa znajduje serię obrazów zmarłego Teda, naznaczonych Wielkimi Pożarami, i zaczyna rozszyfrowywać historię artysty.
Kiedy sprawiedliwość śpi

Kiedy sprawiedliwość śpi

54,99 zł 15,25 zł
Opis
Zamknij
"Kiedy sprawiedliwość śpi" to wciągający thriller z wielką polityką w tle. Historia pokazuje, jak daleko sięgają macki wielkich koncernów i co są w stanie zrobić politycy, by zarobić jeszcze więcej. Stawką w politycznej rozgrywce jest życie sędziego i młodej prawniczki, która odkrywa tajemniczą sprawę badaną w Sądzie Najwyższym. "Kiedy sprawiedliwość śpi" autorstwa Stacey Abrams to powieść, w której młoda prawniczka, Avery Keene, zostaje opiekunem prawnym sędziego Howarda Wynna. Sędzia zapada w śpiączkę, a Avery odkrywa jego tajemnice. Dowiaduje się, że Wynn badał kontrowersyjną fuzję amerykańskiego koncernu biotechnologicznego i indyjskiego giganta genetycznego. Wszystkie tropy prowadzą do wniosku, że za połączeniem obu firm stoi niebezpieczny spisek, w którym udział biorą elity amerykańskiej władzy. Prawniczka rozpoczyna własne śledztwo, by zrozumieć, na czym polega intryga zmierzająca do odsunięcia Wynna od sprawowania funkcji sędziego i kto jest w nią uwikłany. Powieść jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji i znakomicie nakreślonych postaci. Autorka doskonale zna amerykańską scenę polityczną i działanie sądów, dlatego stworzyła skomplikowaną i jednocześnie realistyczną fabułę.
Kiedyś przy Błękitnym Księżycu

Kiedyś przy Błękitnym Księżycu

34,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Nocne awantury, pilnowanie i próbowanie bimbru, gotowane penisy zamiast klusek, powtarzające się ataki padaczki alkoholowej ojca i dzieciństwo bez matki, która postanowiła uciec do Włoch - to tylko niektóre ze wspomnień Barbary. Najpierw oswaja je samotnie w kącie za kredensem, potem szuka miłości i zapomnienia w ramionach kochanków; pragnie tylko, by mieli ciemne oczy jak jej tato… Przeżyje wiele trudnych chwil i rozczarowań zanim zrozumie, że ma prawo do bycia szczęśliwą. Ale czy miłość, którą odnajdzie, nie okaże się zakazana? Błękitny Księżyc, czyli trzynasta w roku pełnia, zdarza się rzadko. Lecz to, co rzadkie, nie jest niemożliwe. Dotarcie do miejsca, w którym dziś jestem, nie zabrało mi paru miesięcy lub lat. To była moja całożyciowa wędrówka, ucząca mnie jak mam przeżyć swoje życie. To były setki złych i dobrych decyzji. Dorosłe dzieci alkoholików mówią często o tym, jak ich życie jest popaprane i pozbawione wartości. Kiedyś też byłam zagubiona. Błądząc, usprawiedliwiałam się przed sobą, że to wszystko przez moją skazę w sercu. Teraz wiem, że mogę być panią swojego życia.
Gotowi na wszystko

Gotowi na wszystko

39,90 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Jak zostać celebrytką? Mówią, że dla chcącego nic trudnego. Wystarczy dostać się do telewizji! Paula marzy, by ktoś odmienił jej życie dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Choć jest zwyczajną dziewczyną z sąsiedztwa, nieustannie marzy o sławie. Popularni ludzie wiodą przecież takie wygodne życie, prawda? Dziewczyna postanawia zgłosić się do nowego reality show, a do realizacji swojego szalonego pomysłu potrzebuje jedynie… partnera! Casting otwarty jest dla par, więc zaradna singielka namawia do udziału przyjaciela ze szkolnych lat. Jeśli zwyciężą w finale, podzielą się główną nagrodą według potrzeb: Paula zdobędzie popularność, a Marcel – pieniądze na wymarzony ślub. Tylko że ślub jak z bajki jest marzeniem jego narzeczonej… Ukochana o niczym nie wie, natomiast chłopak jest przekonany, że będzie wniebowzięta, gdy uda mu się zdobyć pieniądze. Miłość przecież wszystko wybaczy. Czy sława i popularność warte są każdej ceny?
Wiatr od jezior

Wiatr od jezior

34,90 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
Rok 1922. Większość mieszkańców Zełwąg w pobliżu Mikołajek, tworzących niezwykle zżytą społeczność, staje się mormonami. Rok 1998. W podmrągowskich lasach ktoś podpala na kamieniach ofiarnych zabite zwierzęta. Anna Sołowiecka, dziennikarka „Głosu Mrągowa” chce dociec, kim jest sprawca i dlaczego to robi. Jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swojej przyjaciółki, mimo iż policja przyjęła wersję samobójstwa. Ma przeczucie, że obie sprawy coś łączy. W mieście pojawia się czarnoskóry Bernard Mulunda Mayingo Bajohr. Spotkanie z nim prowadzi do odtworzenia przedwojennej historii Zełwąg. Fakty zaczynają się ze sobą splatać. Niespodziewanie jednak dziennikarska dociekliwość staje się śmiertelnie niebezpieczna.
Zniknięcie znachorki

Zniknięcie znachorki

42,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Dalsze losy Marty, młodej znachorki, z którą Sabine Ebert zapoznała czytelnika w "Tajemnicy znachorki". Przekonaj się, co grozi oskarżonej o czary kobiecie, sięgnij po "Zniknięcie znachorki". "Zniknięcie znachorki" to kontynuacja "Tajemnicy znachorki", w której autorka, Sabine Ebert, przybliżyła czytelnikowi główną bohaterkę, młodą znachorkę, Martę, jednocześnie opowiadając dzieje powstania Freibergu. Marta niezwykle skutecznie potrafi leczyć wszelkiego rodzaju schorzenia i dolegliwości, co oczywiście nie jest dobrze postrzegane przez duchownych. Znachorzy muszą być bardzo ostrożni, by nie zostać oskarżonymi o czary. Marta, wraz ze swym mężem, Chrystianem, oraz dziećmi, mieszka w założonej przez małżonków osadzie. Są szczęśliwym małżeństwem, dzieci dostarczają im nieustannej radości, a osada wciąż się bogaci. Marta jednakże odczuwa coraz silniejszy niepokój. Jej dar jasnowidzenia przygotowuje ją w ten sposób na zbliżające się niebezpieczeństwo. I faktycznie, jest rok 1173, a jej wróg, rycerz Randolf, powraca z pielgrzymki do Jerozolimy. Marta spodziewa się, że Randolf nie spocznie, dopóki się nie zemści. Niespodziewanie kobieta zostaje porwana z domu swojej przyjaciółki. Niebawem zostaje oskarżona o uprawianie czarów i przyjdzie jej stanąć przed sądem kościelnym. Potem poddana zostanie okrutnym torturom. Czy ukochany Chrystian będzie w stanie ją uratować? Rozpaczliwe poszukiwania nie przynoszą efektu, po uwięzionej w biskupich lochach znachorce zaginął wszelki ślad? Cykl powieści o mieszkańcach Chrystianowa składa się z pięciu tomów: "Tajemnica znachorki", "Zniknięcie znachorki", "Wybór znachorki", "Klątwa znachorki" i "Marzenie znachorki". Autorka łączy w swojej sadze wątki historyczne oraz fikcyjne wydarzenia, umiejscowione na terenie XII-wiecznych Niemiec. Sabine Ebert to jedna z najpopularniejszych niemieckich autorek kobiecych powieści historyczno-przygodowych. Absolwentka iberystyki i historii Ameryki Łacińskiej. Po studiach pracowała jako dziennikarka prasowa, później radiowa i telewizyjna, równolegle pisząc książki historyczne. "Tajemnica znachorki" to jej literacki debiut.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry