Strona główna Literatura, beletrystyka Kobieca, obyczajowa

Jestem, jestem, jestem. Siedemnaście przelotnych spotkań ze śmiercią

  • Nasza cena

    :
    9,95 zł
  • Sugerowana cena wydawcy: 36,90 zł
  • Dostępność: 33 egz.
  • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
W zwartej prozie wibrującej od elektryczności i powstrzymywanych emocji Maggie O`Farrell przedstawia niebezpieczeństwa kryjące się tuż pod powierzchnią i rzuca światło na bezcenność, piękno i tajemnice samego życia.

Jestem, jestem, jestem to zdumiewający pamiętnik opisujący doświadczenia bliskiej śmierci, znaczące i definiujące jej życie. Choroba z dzieciństwa, która na rok przykuła autorkę do łóżka i której zdaniem lekarzy miała nie przeżyć. Nastoletnie pragnienie ucieczki, które o mało nie skończyło się katastrofą. Spotkanie z niebezpiecznym mężczyzną na bezludziu. I najbardziej przerażające ze wszystkiego codzienne zmagania, by chronić córkę (dla której ta książka została napisana) przed stanem pozostawiającym ją niewyobrażalnie bezbronną wobec miriady zagrożeń czyhających w życiu.

„Tam, gdzie inni pisarze bawią się papierem, O`Farrell chwyta łuk i strzałę, po czym celuje w ludzkie serce.” - The Times

„Niezwykłe… niewygodne i absorbujące - trudno oderwać się od lektury… Płynne, wytworne, pełne barwnych szczegółów. Jej proza wydaje się niepokonana.” - Guardian, Book of the Month, sierpień 2017

Ilość stron: 280 / Format: 13x20,5cm
Kupione z tym produktem
Czarodziejska góra

Czarodziejska góra

79,90 zł 27,95 zł
Opis
Zamknij
"Czarodziejska góra" jest uznawana za najwybitniejsze dzieło w dorobku Thomasa Manna. Portret europejskiego społeczeństwa w przeddzień wybuchu wielkiej wojny. Hans Castorp to młody, 23-letni inżynier rodem z Hamburga. Przyjeżdża do sanatorium w szwajcarskim Davos, by odwiedzić swojego kuzyna, Joachima Ziemssena. Joachim przebywa w sanatorium Berghoff już od kilku lat, zmagając się z gruźlicą. Castorp wdraża się w rutynę codziennego życia lecznicy: je przygotowane specjalnie dla niego posiłki, chodzi na spacery po górach, regularnie mierzy temperaturę, nadrabia też zaległości w lekturze. Nie spostrzega nawet, jak planowany początkowo na trzy tygodnie pobyt coraz bardziej się wydłuża. Podczas badania rentgenowskiego okazuje się, że u Castorpa wystąpiły początki gruźlicy. Młodzieniec zostaje w sanatorium na całe siedem lat. Rzeczywistość tego miejsca, tak różna od życia "na dole", wciąga go coraz bardziej. "Czarodziejska góra" miała być początkowo krótkim opowiadaniem. Jednak dwanaście lat pracy literackiej, obserwacji i przemyśleń sprawiły, że dzieło to rozrosło się do potężnych rozmiarów. Powieść została przetłumaczona na polski przez Józefa Kramsztyka (tom I) oraz Władysława Tatarkiewicza (tom II) pod pseudonimem Jan Łukowski. Opisywane przez Manna sanatorium Berghoff jest niejako soczewką, w której wyraźnie widać bolączki ówczesnych, europejskich społeczeństw. Oczywiście nie znajdziemy tu pełnego społecznego przekroju epoki. Trudno byłoby przecież jako pensjonariusza luksusowego sanatorium we szwajcarskim Davos wyobrazić sobie chłopa czy robotnika z początku XX wieku. Manna interesuje co innego: krytyka ówczesnego, niemieckiego mieszczaństwa, opozycja między racjonalizmem a mistycyzmem, a przede wszystkim proces kształtowania się osobowości głównego bohatera w nieustannym obcowaniu z chorobą i śmiercią, a także pod wpływem filozoficznych trendów epoki.
Niedzielna dziewczyna

Niedzielna dziewczyna

39,90 zł 10,55 zł
Opis
Zamknij
Zaczyna się dość niewinnie – poluzowana śruba w kranie, woreczek kokainy zostawiony w niewłaściwym miejscu, fikuśna bielizna wysłana na adres zamężnej sąsiadki, kradzież pary skarpetek przynoszącej właścicielowi szczęście. Ale nic nie zrekompensuje Taylor wstydu, który poczuła, gdy jej służbową pocztę zapchały setki maili z linkiem do sekstaśmy przeznaczonej przecież tylko dla jednej osoby. Musi się zemścić, wyjść na prostą, odegrać się i na nowo poukładać sobie życie. Dla Angusa Hollingswortha nie będzie już w nim miejsca. Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń, rzekł mistrz Sun Tzu, autor starożytnego podręcznika, na który natrafia Taylor. A więc wojna. Ta potyczka wymknie jej się spod kontroli szybciej, niż planowała.
Tam ci będzie lepiej. Tom 1. Antoni Fischer

Tam ci będzie lepiej. Tom 1. Antoni Fischer

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Wiosną 1924 roku Poznaniem wstrząsa fala brutalnych morderstw. W tropieniu bezwzględnego zabójcy prostytutek siły jednoczą komisarz Antoni Fischer oraz jego zastępca Albin Siewierski. Obaj mężczyźni reprezentują różne wartości. Fischer to elokwentny oficer polskiej armii, dystyngowany i przystojny trzydziestokilkulatek, ceniący sobie poznański sznyt. Dla pochodzącego z Kongresówki Siewierskiego najistotniejsze są szybkie efekty, brylantyna i blichtr. Na domiar złego prowadzenie śledztwa utrudniają bolszewiccy szpiedzy. Międzywojenny Poznań to miasto o różnych obliczach, w którym niełatwo utrzymać ład. Szczyci się tradycją pruskiego porządku i mieszczańskiej stabilizacji, ale niemal w każdej uliczce czyhają drobni złodziejaszkowie, a niekiedy nawet zwyrodniali mordercy. Czy uda się powstrzymać zabójcę?
Sposób na chroniczne zmęczenie

Sposób na chroniczne zmęczenie

39,30 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Długotrwały stres jest groźny dla zdrowia Energia to życie. Ciało naenergetyzowane to zdrowe ciało. Bez wystarczającej energii narażamy na szwank swoje zdrowie, osiągamy ułamek tego, co naprawdę możemy. Współczesny świat stawia przed nami coraz większe wyzwania. Staramy się za nimi nadążyć i w efekcie stajemy się coraz bardziej zaganianym i znerwicowanym społeczeństwem. Ciągły stres powoduje wypalenie nadnerczy, a wypijanie kolejnych filiżanek kawy jedynie pogarsza sytuację. Organizm zaczyna dawać sygnały w postaci zmęczenia, cukrzycy, złej przemiany materii, egzemy, a nawet chorób autoimmunologicznych. Pokonaj chroniczne zmęczenie! Autor, ekspert z dziedziny zdrowego stylu życia, fitnessu i odzyskiwania energii, proponuje niezwykle prosty i możliwy do samodzielnego wykonania, test, który zmierzy Twój poziom stresu. W zależności od jego wyniku będziesz mógł zastosować techniki, które uwolnią Cię od jego nadmiaru i nauczysz się radzić sobie z sytuacjami pełnymi napięć. Dzięki tej książce podwoisz energię i pozbędziesz się wielu dolegliwości zaledwie w siedem dni. Jak przywrócić prawidłowe procesy trawienne? Równie ważnym czynnikiem, który wpływa na nasze samopoczucie jest dieta, dlatego Autor dokładnie analizuje codziennie produkty spożywcze, które Cię okradają z energii i powodują chroniczne zmęczenie. Dzięki tej publikacji poznasz prawdziwe działanie kawy, płatków śniadaniowych, napojów energetycznych, glutenu i cukru na organizm. Sprawdzisz czy prawidłowo trawisz spożywane przez Ciebie pokarmy. Zrozumiesz, dlaczego niektóre z nich mogą zakwaszać organizm i negatywnie wpływać na funkcjonowanie poszczególnych organów. Energetyzujące ćwiczenia Zastanawiasz się zapewne, jak ćwiczenia fizyczne mogą być w ogóle możliwe w sytuacji, w której czujesz się nieustannie zmęczony. Jest to możliwe a kluczem do sukcesu są w tym przypadku mądre ćwiczenia. Twój plan treningów powinien uwzględniać więcej czasu, podczas którego nadnercza będą miały okazję odpocząć, naładować się na nowo i w końcu całkowicie zresetować. W rezultacie może powstać na przykład taki program: 5 do 8 wyciśnięć na ławce, odpoczynek, 5 do 8 wykroków do przodu z ciężarkami w dłoniach, odpoczynek, podciągnięcia (maksymalna ilość 5 do 8, jeśli są wykonywane z dodatkowym obciążeniem), odpoczynek, 5 do 8 powtórzeń przysiadów z ciężarkami w dłoniach, powtórzyć całość trzy razy.
Zanim odszedł

Zanim odszedł

36,90 zł 12,55 zł
Opis
Zamknij
Karolina, po tragicznej śmierci męża i utracie dziecka, długo nie może dojść do siebie. Zachęcona przez przyjaciółkę postanawia przelać swoje emocje na kartki książki. Pomysł okazuje się strzałem w dziesiątkę, a Karola pisze i kolejne powieści. Oparcie znajduje w przyjaciółkach – krzykliwej i przebojowej Sylwii oraz dopiero co poznanej za pośrednictwem Internetu Caro. Z czasem okazuje się, że z wirtualną znajomą łączy ją zadziwiająco wiele podobieństw, a w kobietach rodzi się podejrzenie, że mogą one być ze sobą spokrewnione. Wrażenie to jest tym silniejsze, że Karolina nigdy nie poznała swojego ojca, który zmarł przed jej narodzinami, a jej matka uparcie nabiera wody w usta, kiedy kobieta próbuje dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach. Caro również odnosi wrażenie, że jej rodzina coś przed nią ukrywa. Czy stare zdjęcia, które obie kobiety posiadają, mogą przedstawiać tego samego mężczyznę – Karola, który prawdopodobnie jest ich ojcem? Nic nie jest jednak takie, jak się wydaje, w dodatku nie tylko Karolina i Caro ukrywają swoje małe sekrety…
Miasto iluzji. Róże

Miasto iluzji. Róże

39,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
Dwie śmierci. Jedna dziewczyna. Jeden dziwny przedmiot. Medalion przedstawiający pistolety i róże. II tom wieńczący historię niedokończonego scenariusza sprzed lat 50% mrocznych tajemnic z warszawskich przedmieść, 25% ostrej obyczajówki, 10% dragów i osiedlowej dilerki, 10% wewnętrznych roztrząsań i 5% niecodziennego romansu z przeszłości, podlanego fascynacją Władcą Pierścieni . Oto przepis Konrada Grześlaka na stuprocentowo wciągającą lekturę. Drogi Marcina Bielawskiego i dziennikarza Andrzeja Rulewskiego się rozchodzą, odtąd każdy prowadzi śledztwo na własną rękę. Obaj wiedzą, że by wyjaśnić sprawę śmierci Artura, muszą dotrzeć do tajemniczej dziewczyny z burdelu, której Artur czytał Władcę Pierścieni , i odkryć, dokąd prowadzą tropy z książki. Pozostają też jeszcze inne pytania. Co wspólnego z tym wszystkim mają Major i Dariusz Sosnowski, ojciec Artura? I kim jest Tony Orlowsky, którego wskazuje Marcinowi Major?
Historia porządnej rodziny

Historia porządnej rodziny

38,00 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Pozycja obowiązkowa dla czytelników, którzy pokochali Genialną przyjaciółkę Eleny Ferrante. Włochy, lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku. Życie w najstarszej dzielnicy Bari toczy się między białymi domami, w labiryncie ulic, pośród radosnych krzyków dzieci, zapachu suszącej się pościeli i aromatycznej woni sosu pomidorowego. Maria wychowuje się wraz dwójką starszych braci, Giuseppem i Vincenzem. Jest dziewczynką o drobnej budowie ciała i ciemnej karnacji, a cechą szczególną są nietypowe rysy, które sprawiają, że wyróżnia się spośród rówieśniczek. Ze względu na niepokorny i buntowniczy charakter otrzymała przydomek Malacarne, ladaco. Żyje w miejscu, gdzie czas się zatrzymał, w dzielnicy, w której króluje wszechobecna przemoc. Jedynym stałym punktem jest Michele, pochodzący z ubogiej i cieszącej się w starym Bari złą sławą rodziny. Przyjaźń między tą dwójką, pomimo wrogości dzielącej obie rodziny i kłód rzucanych pod nogi przez życie, umacnia się z biegiem lat. Aż w końcu silne i zarazem niemalże braterskie uczucie przeradza się w miłość. W miłość niemożliwą, która ochroni przed żalem wobec reszty świata i przed otaczającym rozpadem. W najstarszej i najbiedniejszej dzielnicy Bari rodzi się nieoczekiwana przyjaźń, jak kwiat na spalonej słońcem ziemi. Miłość, która budzi sprzeciw, ale która potrafi się mu oprzeć. „Realia poza czasem. Surowy, sugestywny i czarujący styl. Dramatyczny opis gorzkiej rzeczywistości włoskiego Południa, rodem z neorealistycznych obrazów filmowych”. Corriere della Sera „Rosa Ventrella to Ferrante z Bari”. La Gazzetta del Mezzogiorno


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry