Strona główna Literatura, beletrystyka Biografie i wspomnienia

Hitler. Biografia

  • Nasza cena

    :
    39,95 zł
  • Sugerowana cena wydawcy: 99,00 zł
  • Dostępność: 211 egz.
  • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Tyran, psychopata, wykonawca ?programu? ideologii rasowej czy charyzmatyczny wódz? Każde pokolenie kreśli inny wizerunek Hitlera, na nowo stawiając pytania o współodpowiedzialność Niemców za jego reżim. Peter Longerich, renomowany historyk nazizmu, w swojej nowej, obszernej biografii ukazuje nam dyktatora osobiście ingerującego w rozmaite sfery polityki ? znacznie intensywniej i aktywniej, niż dotychczas sądzono. Mamy tu nowe spojrzenie na rządy Hitlera i jego rolę w dziejach narodowego socjalizmu.

Niniejsza biografia stawia osobę Hitlera i jego poczynania w centrum dziejów narodowego socjalizmu. Polityka zagraniczna, operacje militarne, terror i masowe morderstwa, stosunek do Kościołów, sprawy kulturalne, a także codzienne życie Niemców ? w każdej z tych dziedzin kierownicza aktywność Hitlera sięgała bardzo szczegółowych kwestii. Systematycznie rozbijał on te struktury władzy, które stały mu na drodze, zamiast nich tworząc wodzowską dyktaturę ? aż osiągnął władzę tak ogromną, że nie był już zdany na aprobatę społeczeństwa. Peter Longerich pokazuje nam, że za prawdziwe, wewnętrzne spoiwo Trzeciej Rzeszy można uznać dopiero współdziałanie tych sił, które poruszały Hitlerem, z tymi, które on sam wprawił w ruch.

Peter Longerich to jeden z najlepszych znawców Trzeciej Rzeszy i Holokaustu. ?Frankfurter Allgemeine Zeitung?

Peter Longerich (ur. 1955) ? profesor historii nowożytnej w college?u Royal Holloway, na Uniwersytecie Londyńskim, oraz założyciel tamtejszego Ośrodka Badań nad Holokaustem (Holocaust Research Centre). Ukończył Uniwersytet w Monachium, pracował w monachijskim Instytucie Historii Współczesnej (Institut für Zeitgeschichte), Instytucie Fritza Bauera we Frankfurcie nad Menem oraz w Centrum Studiów nad Holokaustem Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie (The Center or Advanced Holocaust Studies Holocaust Memorial Museum). Od roku 2013 pracuje na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium. Cieszy się międzynarodową renomą jako wybitny znawca narodowego socjalizmu. Jest autorem licznych książek, m.in. monumentalnych biografii Heinricha Himmlera (?Himmler. Buchalter śmierci?) i Josepha Goebbelsa (?Goebbels. Apostoł diabła?).

Biografia "Hitler" autorstwa Petera Longericha jest kompleksowym studium postaci i rządów dyktatora, rzucając nowe światło na historię narodowego socjalizmu. Dzięki tej książce czytelnicy otrzymują wyjątkowe spojrzenie na życie i działalność Hitlera, ukazujące go jako aktywnego i dominującego przywódcę, który osobiście angażował się we wszystkie aspekty polityki, militarnej działalności, terroru i propagandy.

Autor kładzie nacisk na współdziałanie sił, które poruszały Hitlerem i tymi, które on sam wprowadzał w ruch. Jego wodzowska dyktatura rozbijała struktury władzy na swojej drodze, tworząc system władzy oparty na autorytaryzmie i terrorze. Książka skupia się na głębokim wpływie Hitlera na niemieckie społeczeństwo, co pozwala czytelnikom zrozumieć, jak narodził się reżim Trzeciej Rzeszy.
Peter Longerich jest cenionym historykiem nazizmu i holokaustu, co czyni tę biografię niezwykle rzetelną i wnikliwą. Jego prace są jednymi z najważniejszych publikacji na temat tego okresu w historii. Książka "Hitler" to nie tylko portret dyktatora, ale także głębokie spojrzenie na okoliczności, które doprowadziły do powstania narodowego socjalizmu i tragicznych wydarzeń związanych z Holocaustem.

Ilość stron: 1296 / Format: 16x23,5 cm
Kupione z tym produktem
Snajper - Clive Cussler

Snajper - Clive Cussler

47,80 zł 11,75 zł
Opis
Zamknij
Największy mistrz powieści przygodowych świata Cykl Isaac Bell Najbardziej wybuchowa przygoda Isaaca Bella: od pałaców Rockefellera po kaspijskie pola naftowe Rok 1905. Isaac Bell, detektyw Agencji Van Dorn, bada na zlecenie rządu monopolistyczne praktyki koncernu Standard Oil Johna D. Rockefellera. Nagle śledztwo staje się śmiertelnie niebezpieczne: tajemniczy snajper zabija konkurentów Standard Oil. Strzela z nieprawdopodobnych odległości i precyzyjnie trafi a w cel. A następnym celem jest najlepszy świadek Bella... Kim jest zabójca? Dla kogo zabija? Bell rozpoczyna pościg za nieuchwytnym zbrodniarzem: od ogarniętych „naftową gorączką” terenów Kansas i Teksasu, przez Waszyngton i Nowy Jork, po wstrząsane wojną rosyjskie pola roponośne Baku, i z powrotem po Amerykę, gdzie dojdzie do ostatecznej, bezwzględnej konfrontacji. I niewyobrażalnie wybuchowego finału...
Rumo i cuda w ciemnościach

Rumo i cuda w ciemnościach

49,90 zł 17,95 zł
Opis
Zamknij
Imponujące dzieło, zrywające z konwencjami współczesnej prozy, należące, jak "Miasto Śniących Książek", do kręgu opowieści Moersa o fantastycznym świecie Camonii. Tym razem głównym bohaterem jest Rumo, który jak każdy Wolperting posiada zdolność widzenia z zamkniętymi oczami. Któregoś ranka, posługując się wyłącznie nosem, wietrzy srebrne pasmo zapachu zapowiadającego oczekujące na niego
I m a babysitter

I m a babysitter

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Ponad milion odsłon na Wattpadzie! Dwudziestodwuletnia Keith Wilson traci pracę w pubie, po czym – dzięki pomocy swojego przyjaciela Drake’a – otrzymuje posadę opiekunki. Kobieta jest bardzo zadowolona, ponieważ desperacko potrzebuje pieniędzy na leczenie matki. Jej pracodawcą okazuje się właściciel dużej firmy, Rick Morgan. Poszukuje on niani dla swojej pięcioletniej córki Grace. Mężczyzna przejął opiekę nad
Jego obietnica

Jego obietnica

41,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Sara Mróz uczyniła z rozmów kwalifikacyjnych prawdziwy sport. Uwielbiała je. Były dla niej źródłem wiedzy o ludziach i czystą rozrywką. Brylowała na nich i to ona je prowadziła, a nie jej potencjalni pracodawcy. Jednak tym razem po raz pierwszy szła na rozmowę zdesperowana. Pragnęła otrzymać pracę. Nie była już tą samą dziennikarką ubóstwiającą pisać. Teraz nosiła w sercu ranę, która odebrała jej radość z wykonywania zawodu. Musiała opuścić Warszawę i uciekać z podkulonym ogonem, mając nadzieję, że pewna sprawa przycichnie.Kobieta wraca w rodzinne strony i planuje zacząć życie od nowa. Na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna z blizną. Ich pierwsze, przypadkowe spotkania nie należą do przyjemnych. Oboje podchodzą do siebie z dystansem oraz nieufnością. Sara dowiaduje się, że nieznajomy to Mikołaj Strzelecki, architekt, z którym musi przeprowadzić wywiad. Kiedy Mikołaj jej odmawia, a kilka godzin później czeka na nią pod redakcją, kobieta zaczyna rozumieć, że skrywa on równie wiele tajemnic co ona.
Szaranowicz. Życie z pasją

Szaranowicz. Życie z pasją

49,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Niezwykle ciekawa historia znanego komentatora sportowego. Włodzimierz Szaranowicz, który od lat komentuje zmagania polskich skoczków narciarskich, a także naszych atletów na igrzyskach olimpijskich. Dzięki książce "Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją" dowiesz się, przez co przeszedł oraz jak wyglądała jego kariera i dążenie do celu. Poznaj nie tylko wybitnego komentatora i dziennikarza, ale również cudowną osobowość i charakter Włodzimierza Szaranowicza! Osiągnął wiele sukcesów sportowych, jest najlepszy w tym, co robi, a cała polska zna go z jego niesamowitych i porywających komentarzy. Potrafi wzbudzać emocje podczas komentowanych rozgrywek. Jak nikt inny rozumie i przeżywa sport. Czytając książkę, poznasz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dowiesz się, jak dorastał i jak wyglądało jego życie. Jak udało mu się pogodzić karierę z rodziną? Jak wyglądały jego początki oraz dlaczego cały świat tak bardzo polubił go, za to, co robi? Sam Włodzimierz Szaranowicz, wraz z córką Martą Szaranowicz-Kusz napisał tę książkę, by móc podzielić się swoją historią z innymi. Lektura zawiera szczerą rozmowę ojca z córką, z której można dowiedzieć się wiele tajemnic z życia bohatera, a także przekonać się o jego ogromnym doświadczeniu życiowym, dzięki któremu stał się tym, kim jest. Ta książka opowiada nie tylko o sporcie i karierze komentatora, ale również o rodzinie, problemach życiowych oraz o dobrych i złych momentach. Sam przekonaj się, kim tak naprawdę jest Włodzimierz Szaranowicz i przez co przechodził!
Dałeś mi siłę

Dałeś mi siłę

36,90 zł 11,75 zł
Opis
Zamknij
Gdy sięgasz po książkę z cyklu „Ja, kobieta”, to już wiesz, że za chwilę spotkasz kobietę, którą mogłaś minąć na ulicy, w sklepie czy podczas spaceru - z pozoru zwyczajną. A jednak, gdy poznasz jej losy, posłuchasz opowieści o tym, co przeszła i o co przyszło jej walczyć, zrozumiesz, że to ktoś, kogo nie da się zapomnieć. Gdy Joanna prosi napotkaną w parku malarkę o portret zmarłego przed laty ojca, nie spodziewa się, że sama zostanie modelką. Jest dojrzałą i silną kobietą, która nie boi się otwarcie opowiedzieć Klarze o swoich przejściach, by dzięki temu jej portret był pełny, prawdziwy. Klara, malując i dobierając barwy, słucha historii Joanny i jej rodziny: o ciężkim porodzie, chorobie ukochanego męża, niełatwym życiu w czasach PRL-u i o rezygnacji z marzeń i ambicji dla czyjegoś dobra. Oraz o własnej, długiej i bolesnej walce o zdrowie. Historia Joanny jest utkaną z emocji opowieścią o sile woli, walce i miłości do najbliższych. Lecz jest w niej także przesłanie dla każdego - przypomni nam o tym, co w życiu jest naprawdę ważne.
Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości

Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Najbardziej kontrowersyjna książka, jaką przeczytasz w tym roku. Poruszy cię, pochłonie i emocjonalnie rozłoży na łopatki. Pokochasz tę historię, albo znienawidzisz, ale nie pozostaniesz wobec niej obojętna. I długo jej nie zapomnisz... Wystarczyło jedno spojrzenie… Jestem oszustką. Jestem kłamczuchą. Moje życie to jeden wielki bałagan. Kocham mężczyznę. Nie, kocham dwóch mężczyzn… Tak sądzę. Jeden z nich odwzajemnia to uczucie. Drugi sprawia, że płonę. Jeden jest moją opoką. Drugi – kryptonitem. Jestem załamana, zagubiona i zniesmaczona samą sobą. Ale nie potrafię się powstrzymać. Oto moja historia. Opowieść o mojej nieszczęśliwej miłości.
Wszystkie marzenia świata

Wszystkie marzenia świata

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Powieść o ostatnim rejsie najnowocześniejszego hiszpańskiego transatlantyku, Príncipe de Asturias, który w ostatnim roku I wojny światowej wyrusza w – jak się okazuje – swój ostatni rejs do Ameryki Południowej. Na pokładzie „hiszpańskiego Titanica” podróżuje wiele osób – każda w innym celu i z innym marzeniem zmierzająca ku nowemu życiu w Argentynie. Chociaż z góry wiemy, jaki los ich spotka, autor


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry