Strona główna Literatura, beletrystyka Kobieca, obyczajowa
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 64%
298,20 zł 105,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Pakiet : Blask choinki, Zapach gozdzików
Pakiet : Blask choinki, Zapach gozdzików
54,90 zł 19,95 zł
Promocja!
Złoto maorysów
Złoto maorysów
43,90 zł 10,55 zł
Promocja!
Przebudzenie Lukrecji
Przebudzenie Lukrecji
34,99 zł 9,95 zł

Książki dla kobiet | tania książka

Księga Dwóch Dróg

Księga Dwóch Dróg

21,95 zł   44,00 zł
Opis
Zamknij
Jaki byłby nasz dalszy los, gdybyśmy w przeszłości podjęli inne decyzje? Czy Dawn wyjdzie przeznaczeniu naprzeciw? "Księga Dwóch Dróg" to wzruszająca historia kobiety, która daje się porwać przeznaczeniu. Zna tematykę śmierci na wskroś. Dawn Edelstein pracuje jako doula od umierania. Wspiera ludzi, którzy jedną drogą są już w zaświatach. Pomaga im oswoić się z tą myślą i poukładać nieuporządkowane dotąd sprawy. W przeszłości zaczęła wszystko od nowa, by znów mieć czystą kartę. Tymczasem los ponownie wystawia ją na próbę. Stoi przed nią konieczność podjęcia ważnej decyzji - sama musi stawić czoła własnej śmiertelności, odpowiedzieć sobie na zamiatane pod dywan, niewygodne pytania i podjąć kluczowe decyzje. W punkcie krytycznym swego życia zdaje się nie myśleć o mężu. Jej umysł zaprząta pewien znany jej wcześniej egiptolog i archeolog, Wyat Armstrong. Postanawia wrócić do wcześniej prowadzonych badań nad najstarszym przewodnikiem po świecie umarłych. Wyrusza więc do Egiptu, gdzie pochyli się nad Księgą Dwóch Dróg. Czy naszym życiem kieruje przeznaczenie? Czy my i nasze wybory mamy wpływ na nasz los? Autorka "Wielkich małych rzeczy", Jodi Picoult wraca po raz kolejny z urzekającą powieścią o miłości i przeznaczeniu!
Ich gwiazdy

Ich gwiazdy

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Druga powieść z cyklu Dziewczyna spotyka księcia rozpoczętego bestsellerem „New York Timesa” Ich obietnice. Zafascynowana gwiazdami guwernantka z przypadku i niepoprawny donżuan z wyboru… Książę Belvoir, Chase Reynaud, obawia się, że nie zapewni należnej edukacji i wychowania swoim dwóm osieroconym podopiecznym. Tym bardziej, że żadna guwernantka nie wytrzymała z nimi dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. Aż zjawia się panna Alexandra Mountbatten. Inteligentna, mądra i wrażliwa – a na dodatek – zachwycająca. Czyż mężczyzna, któremu nie może się oprzeć żadna kobieta, mógłby nie ulec aż tylu zaletom? Tym bardziej, że Chase wyczuwa w Alexandrze ogromną skrywaną namiętność, którą pragnie rozbudzić, zdecydowany na nową zdobycz. Jednakże Alexandra potrafi dotrzeć nie tylko do jego wychowanic, otaczając je miłością i zrozumieniem, ale swoje wychowawcze zdolności chce wykorzystać również w stosunku do niego. …do czegóż doprowadzi ta niespodziewana wzajemna edukacja? I jakże może być rozkoszna…
Majorka mi amor!

Majorka mi amor!

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Piękna trylogia obyczajowa, w której nie brakuje silnych uczuć. Jeśli potrzebujesz emocjonalnej historii, sprawdź, co ma Ci do zaoferowania Anna Klara Majewska. "Majorka, mi amor!" to bestsellerowa trylogia Anny Klary Majewskiej wydana w jednym tomie. Główną bohaterką, a zarazem narratorką powieści, jest Magda, energiczna pani architekt po trzydziestce. Poznajemy ją w momencie, gdy po rozwodzie z mężem oraz rozstaniu z kochankiem postanawia wyprowadzić się z Wiednia. Pakuje swoje dotychczasowe życie w kilka kartonów i wraz z nastoletnim synem, Michałem, przeprowadza się na Majorkę. Choć nie ma skonkretyzowanych planów, jest pełna nadziei na przyszłość. Szybko okazuje się, że nic nie jest tak łatwe, jak się spodziewała. Dom, w którym zamieszkała, okazuje się pełen usterek, co wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi. Michaś jest bardzo niezadowolony z przeprowadzki i okazuje to na każdym kroku. Galeria postaci, które przewijają się przez życie Magdy, dostarcza wielu wrażeń, bo i są to osoby nietuzinkowe: ekscentryczny homoseksualista nikczemnego wzrostu, ponętna Czeszka Ivanka o idealnych kobiecych kształtach, starsza pani kochająca polskie ptasie mleczko i trzymająca jego zapasy w lodówce. Do tego, co jakiś czas dzwoni do Magdy jej matka z Polski, wiecznie niezadowolona z wyborów córki. Gdy pieniądze zaczynają się kończyć (Magda pracuje zdalnie i otrzymuje coraz mniej zleceń), kobieta zakłada wraz z Ivanką kawiarnię, w której serwują mieszkańcom Majorki sernik i makowiec. Czy Magda znajdzie szczęście na hiszpańskiej wyspie? Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy powróci do Warszawy? Anna Klara Majewska to polska pisarka i felietonistka, ale także projektantka oraz redaktor naczelna ekskluzywnego magazynu podróżniczego. Autorka poradnika "Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce" oraz współautorka książki "Sekrety". Korzystając z życiowych doświadczeń stworzyła bestsellerowa trylogię: "Rok na Majorce", "Powrót na Majorkę" i "Majorka w niebieskich migdałach".
Planeta singli 2

Planeta singli 2

10,45 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
“Planeta singli 2” to książka stanowiąca kontynuację losu bohaterów fimu “Planeta singli”, którzy powracają do nas w świątecznym nastroju z kolejnymi perypetiami miłosnymi! Oglądałeś “Planetę singli”? Zachwyciła Cię Ania oraz Tomek, być może czekałeś na kolejną część ich przygód? Oto nadeszła ta chwila! “Planeta singli 2” zabierze nas w świat, gdzie wszystko jest przecież możliwe. Ania i Tomek wcale nie są spokojną i ustatkowaną parą. On, showman i celebryta, wciąż występuje na scenie i nie chce się ustatkować. Kocha Anię, ale nie do końca pragnie tego samego co ona: ciepła domowego ogniska, wierności aż po grób, spokoju. Dodatkowo temperaturę podkręca medialna gorączka wokół pary roku! Za chwilę swoją emisję w telewizji będzie miał program Tomka, który ma pobić wszelkie rekordy oglądalności. Jednocześnie na horyzoncie pojawia się Aleksander, będący milionerem i właścicielem aplikacji “Planeta singli”. Zakochał się w Ani i jest przekonany, że nikt oprócz niego nie pasuje do niej lepiej… Czy Aleksander przekona ją do swoich poglądów? Przecież Ania i Tomek wydawali się pasować do siebie idealnie - przynajmniej w świetle reflektorów... Nadchodzi czas miłosnych zawirowań i trudnych decyzji!
Selekcja

Selekcja

10,95 zł   29,30 zł
Opis
Zamknij
Czy cały świat zwariował? To nie jest normalne, że dzieci szwendają się po ulicach jak bezpańskie psy, że ze studni artezyjskich leje się gorąca woda, a z automatów z napojami wypadają atrapy puszek. Że ludzie znikają, ulice pustoszeją, a w słuchawce telefonu jakiś głos mówi mi: ?Przepraszamy za naszą przedłużającą się nieobecność. Żyj normalnie dalej. Na razie musisz sobie poradzić w pojedynkę, ale wkrótce wszystko wróci do normy?. Słyszę to od roku, chyba mają to nagrane na automacie. Na początku wydzwaniałem, interweniowałem, dopytywałem, co się stało. Wierzyłem, gdy mi mówili, że to minie i zaraz wszystko będzie w porządku. Już nie wierzę i nawet nie dzwonię. Po co mam gadać z jakimś głosem z puszki, który mi wciska kit? Tak wygląda mała apokalipsa epoki kapitalizmu. Obyczajowa opowieść o dziwnej przygodzie pewnego pracownika korporacji błyskawicznie zamienia się w ?Selekcji? w oniryczną narrację o znikaniu świata, jaki znamy. Tej książce patronują Orwell i przede wszystkim Kafka. Ale przecież poza tym jest to generacyjne rozliczenie pokolenia, które dorastało w PRL-u, a potem musiało zakorzenić się w nowej rzeczywistości. Piotr Bratkowski, ?Newsweek Polska?, juror nagrody Nike
Wędrowne ptaki (wydanie kieszonkowe)

Wędrowne ptaki (wydanie kieszonkowe)

6,95 zł   14,90 zł
Opis
Zamknij
Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej! Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła niespodziewanym wyzwaniom przewracają jej świat do góry nogami. Na szczęście każdy medal ma dwie strony ? życiowe zmiany to także okazja do poznania samej siebie. Wkrótce mieszkanka bloku przy ulicy Kwiatowej przekona się, co tak naprawdę jest dla niej ważne i czy w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Czy uda jej się pokonać problemy i zawirowania? Czy odnajdzie się w nowej życiowej roli? Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. Ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu.
Przy stole

Przy stole

15,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Rodzinne sekrety bywają poważnym wyzwaniem. Przekonasz się o tym dzięki znakomitej powieści "Przy stole". Czy dorosłe dzieci mają łatwiej? Okazuje się, że nawet po trzydziestce może być ciężko odzyskać równowagę. Nicole i Jamie mają ponad 30 lat i uważają, że ich rodzice stanowią idealnie dobraną parę. Żywią przekonanie, że życie obojga jest doskonałe i pełne szczęścia. Kiedy wychodzi na jaw, że Gerry i Linda są w separacji, ich dorosłe dzieci nie potrafią sobie z tym poradzić. Niespodziewana wiadomość sprawia, że muszą stawić czoła swoim pragnieniom, lękom i oczekiwaniom. Nicole jest dumną kobietą, która nie uznaje kompromisów i zawsze stawia na swoim. Z kolei Jamie sprawia wrażenie zagubionego mężczyzny niepotrafiącego sprostać wymaganiom życia. Gerry i Linda doskonale znają swoje pociechy i zrobią wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Głównie z tego powodu walczą o ochronę fasady związku, a przede wszystkim o ukrycie sekretów, których Nicole i Jamie nie powinni nigdy poznać. Tradycja jedzenia obiadów przy wspólnym stole przeradza się w filozoficzne dyskusje, które na nowo kształtują poglądy biesiadników. Jaki jest sens życia? Czym jest prawdziwa rodzina? Claire Powell napisała dającą do myślenia powieść, która oferuje czytelnikowi dużą dawkę nadziei i ciepła, jednocześnie wzruszając do łez i wprowadzając w nostalgiczny nastrój. Książka "Przy stole" jest jej debiutem literackim.
Finlay Donovan nadchodzi

Finlay Donovan nadchodzi

17,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Szykując się na jesienne wieczory, poszukujesz lektury, która będzie lekka, zabawna i przy tym wciągająca? Pragniesz mieć do czynienia z bohaterką, z którą zdołasz się utożsamić, a ją samą polubić, a nawet pokochać? W takim razie "Finlay Donovan nadchodzi" autorstwa Elle Cosimano powinno pojawić się na Twojej liście "must read"! Poza przyjemnością z czytania może Cię także zainspirować do zmian we własnym życiu. Finlay Donovan jest samotną matką dwójki dzieci i nie całkiem poczytną pisarką, a jej życie można określić jednym słowem - chaos. Wiele rzeczy nie układa się tak, jak powinno - Fin ma problem z napisaniem książki, bo ta nie chce się sama stworzyć, mąż bez konsultacji zwolnił opiekunkę do dzieci, a do tego we włosach córki znalazła się taśma montażowa, z którą to dziewczynka ruszyła do przedszkola. A najbardziej nie po myśli jest Finlay to, że przypadkowo zostaje uznana za zabójczynię na życzenie. Takie nieporozumienie może przyniosłoby ze sobą pieniądze na rachunki, ale bycie płatnym zabójcą w rzeczywistości to coś zupełnie innego niż literacka fikcja...
A jak to się wyda

A jak to się wyda

17,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Miłość nie zawsze bywa prosta. Niekiedy dopada nas tak niespodziewanie, że może zburzyć poukładany dotąd świat. Przekonali się o tym Ruben i Zach, bohaterowie książki "A jak to się wyda", której autorami są Sophie Gonzales i Cale Dietrich. Zespół Saturday to odnoszący sukcesy boysband z Ameryki. Jego członkowie to idole nastolatków na całym świecie. Nic więc dziwnego, że w każdym mieście czekają na nich rzesze fanów. Przed zespołem kolejne przystanki. Tym razem zawitają do wielkich europejskich miast, gdzie znów spotkają się z uwielbieniem, krzykami i piskami, zwłaszcza ze strony dziewcząt. Pomiędzy występami Ruben, Zach, Angel i Jon chętnie śledzą dostępne w prasie i telewizji informacje (również krytyczne) na swój temat. Wolny czas upływa im na zwiedzaniu i imprezowaniu. Długa trasa koncertowa i stałe przebywanie w swoim towarzystwie powoduje wprawdzie drobne spory i kłótnie, jednak są one małe w porównaniu do braterskiej więzi, jaka zacieśnia się pomiędzy chłopakami. Zwłaszcza relacja Rubena i Zacha wydaje się coraz mocniejsza. Po pewnym czasie uzmysławiają sobie oni, że wzajemna fascynacja to coś więcej niż zwykła przyjaźń. Niespodziewane uczucie powoduje wiele obaw. Jaka będzie reakcja pozostałych członków zespołu i fanów? Czy ta relacja ma szansę przetrwać? Książka "A jak to się wyda" wydaje się lekką opowieścią o uwielbianym przez fanów zespole. Są to jednak tylko pozory. Autorzy poruszają bowiem wiele ważnych wątków na czele z miłością osób tej samej płci. Nie brakuje również trudnych relacji rodzinnych, ciężaru zobowiązań czy chęci zadowolenia wszystkich. "A jak to się wyda" to pozycja, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
Na tej samej ziemi

Na tej samej ziemi

8,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Nadchodzi drugi tom wyczekiwanej przez czytelników powieści "Pod tym samym niebem"! Jak tym razem potoczą się losy bohaterów serii "Lilka i Śliwa"? Odpowiedzi szukajcie na kartach "Na tej samej ziemi", autorstwa Katarzyny Kieleckiej. Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony magią; czas, w którym dzieją się cuda. Lilka i Kinga jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, że już wkrótce ich życie wywróci się do góry nogami. Zajęta świąteczną bieganiną Lilka, nieustannie skupiona na wychowaniu małej Neli, wciąż nie potrafi wsłuchać się we własną intuicję, ciągle znajdując się między młotem a kowadłem. Przed Kingą z kolei rozciąga się perspektywa Wigilii bez ukochanego, który od kilku miesięcy przebywa na Spitsbergenie. Świąteczny nastrój, który wypełnia każdą przestrzeń w sklepach, autobusach i na ulicach zdaje się omijać obie kobiety. Monotonną grudniową codzienność odmienia tajemniczy pakunek, zaadresowany do Lilianny. Kobieta jeszcze nie wie, że los szykuje jej nie lada niespodziankę. Przesyłka bez adresu zwrotnego zaskakuje nie tylko Lilkę, ale także Kingę - okazuje się, że w Górach Połabskich na Liliannę czeka ukryta zagadka, która pomoże odkryć rodzinną tajemnicę sprzed lat. Przyjaciółki podejmują wyzwanie i wyruszają w niezwykłą podróż. Czy kobietom uda się odkryć skrywane sekrety z przeszłości? Jaką rolę w życiu Lilki odegra wola jej zmarłego dziadka? Czy dziewczyna odnajdzie wreszcie szczęście, o którym marzy? "Na tej samej ziemi" to ciepła opowieść o przywiązaniu, tęsknocie i nadziei, dzięki której można przetrwać najmroczniejsze chwile. Na kartach powieści przeplatają się historie, ludzkie losy i emocje, które niejednemu czytelnikowi dostarczą chwil pełnych wzruszeń i refleksji.
Hotel Aurora

Hotel Aurora

10,95 zł   42,00 zł
Opis
Zamknij
Ta niezwykła, ponadczasowa opowieść wciąga od pierwszych stron i zmusza do zastanowienia się, czy marzenia mogą być... niebezpieczne? Czy siła pragnień, do których często sami przed sobą się nie przyznajemy, może mieć dla naszego życia działanie niszczycielskie? A może to tylko pozory? "Hotel Aurora" to powieść obyczajowa osadzona w Sudetach, gdzie na tle pięknych gór i zapierających dech w piersiach widoków rozgrywają się sceny zarówno romantyczne, zabawne, ocierające się o komedię, jak i tragiczne czy przykre, sprawiające, że człowiek na moment zatrzymuje się i poddaje refleksji. Antonina na prośbę przyjaciółki udaje się w jej rodzinne strony i rozpoczyna pracę w nieco już podupadającym hotelu Aurora. W trakcie podróży na miejsce poznaje urzekającego pisarza, którego osobowość i podejście do życia bardzo szybko kradną jej serce. Romantycznie zaczynająca się historia kieruje Czytelnika do hotelu, gdzie mieszka i pracuje ojciec przyjaciółki Antoniny, Marian - ciężka choroba sprawia jednak, że coraz słabiej radzi ON sobie nie tylko z prowadzeniem firmy, ale i codziennym życiem. Książka stawia przed Czytelnikiem wiele trudnych pytań. Czy w starciu z brutalnym losem jesteśmy bezsilni? Czy warto walczyć, czy lepiej płynąć z prądem wydarzeń, nawet jeśli nie dzieją się one po naszej myśli? Czy jedna osoba może zmienić przyszłość, która wydaje się nieuchronna? Autorką "Hotelu Aurora" jest Emilia Teofila Nowak, która w doskonały sposób pokazuje starcie marzeń z rzeczywistością, pragnień z szarym życiem, i potrafi robić to tak, by dawać nadzieję na to, że - mimo przeciwności losu - w finalnym rozrachunku zwyciężą prawda i miłość. Pisarka jest również autorką inspirującej książki "Piromani".
To nie koniec świata

To nie koniec świata

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Życie potrafi zaskakiwać. Przekonuje się o tym Halina, bo choć szczęście o imieniu Ewunia jest słodkie, to rola matki ją przeraża, zaś nietypowe zachowanie partnera odbiera resztki nadziei… Ale od czego są przyjaciele?! Basia i ciotka Bogusława, którą dopadła miłość, postanawiają wspólnie zaopiekować się Haliną. Nadzieja, zdrada i tajemnice przeplatają się ze sobą, a kłamstwo jest jak bumerang, wystarczy rzucić i wróci. I chociaż czasami wydaje się, że trawa u sąsiada jest bardziej zielona, to może być podlana łzami, bo każdy skrywa sekrety. Nawet Rzepkowa. Nowe perypetie bohaterów znanych już z powieści Na koniec świata zostały okraszone jodłowaniem, wiarą i receptą, że wszystko ma swoją porę, a potknięcia i porażki to nie koniec świata.
Już nie uciekam

Już nie uciekam

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Joanna potrafi zaskakiwać zarówno siebie, jak i najbliższych. Jest narzeczoną Artura, iskrzy między nią a Jaromirem, w dodatku pojawia się kolejny zagadkowy mężczyzna. Pomimo wątpliwości, bohaterka zaczyna urzeczywistniać swoje marzenia. Przeprowadza się na Kociewie i podejmuje decyzję o uruchomieniu kawiarni w lokalu, z którym wiążą się pewne tajemnice. Nadal pracuje jako wolontariuszka w hospicjum dla dzieci. Pisze dla nich bajki. Wkrótce zgłasza się poważny wydawca, który chce je opublikować, ale stawia warunki... Nowa powieść Anny Sakowicz jest historią o dojrzałej, potarganej przez życie kobiecie, która pragnie stworzyć prawdziwy dom z właściwym partnerem.
Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze

9,95 zł   32,90 zł
Opis
Zamknij
Rok z życia dwóch serdecznych przyjaciółek Honoraty i Arlety. Honorata z oddaniem pracuje w ośrodku pomocy społecznej. Dzięki jednej z podopiecznych zyskuje wymarzoną rodzinę i spełnia swoje najskrytsze marzenie. Tymczasem Arleta poślubia - jak jej się wydaje - wymarzonego księcia z bajki. Jest pierwszy dzień Nowego Roku. Skatowana przez męża Arleta trafia do szpitala. Mimo, że rany goją się szybko, dziewczyna zmaga się z niepewnością i strachem. Szczęśliwie los stawia na jej drodze silne i mądre kobiety, dzięki którym krok po kroku odnajduje prawdziwą siebie i przekonuje się, że życie pisze dla niej całkiem nowy scenariusz. Wszystko będzie dobrze to poruszająca opowieść o mocy nadziei, kobiecej przyjaźni i… Rudziku, odnalezionym kocie. Wszystko będzie dobrze. Nie ma sytuacji bez wyjścia.
Wybranka nauczyciela

Wybranka nauczyciela

13,95 zł   39,99 zł
Opis
Zamknij
Klimatyczna i urokliwa opowieść utrzymana w luźnym i naturalnym klimacie. "Wybranka nauczyciela" autorstwa Kathleen Fuller to pierwsza część sagi o przyjaznym miasteczku Birch Creek. Autorka przedstawia czytelnikom ciepłą i zabawną opowieść o przyciągających się przeciwieństwach oraz nieprzewidywalnym losie, który przewróci życie bohaterów do góry nogami. Młody, lecz konserwatywny i niezwykle uporządkowany człowiek Christian rozpoczyna pracę nauczyciela w szkole w Birch Creek. Jego najważniejszą misją jest zaprowadzić ład i porządek w niezdyscyplinowanych i niesfornych dotąd młodych ludziach. Mężczyzna chce także w nowym miejscu zamieszkania odnaleźć wybrankę serca. Christian, mimo że wszystko skrupulatnie zaplanował, nie przewidział jednego - nagłych, nieprzewidywalnych wypadków i przekornego losu. Gdy nagłe przeciwności uniemożliwiają mężczyźnie pracę, jego klasę przejmuje Ruby Glick. Kobieta jest całkowitym przeciwieństwem Christiana. Żywiołowa, nieco roztrzepana, zagubiona i temperamentna nauczycielka wprowadza w życie zasady zupełnie odmienne od tych Christiana. Kłótnia i ciągłe nieporozumienia między tą dwójką wydają się nieuniknione. Im bardziej jednak się sprzeczają, tym silniejsza jest chemia między nimi...
Dwadzieścia jeden uderzeń serca

Dwadzieścia jeden uderzeń serca

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Nagroda Literacka Unii Europejskiej, najlepszy debiut według Guardiana, zdobywca Irish Book Awards dla Książki Roku. Efekty irlandzkiego kryzysu ekonomicznego docierają też na prowincję. Upada miejscowa firma budowlana, a wraz z nią rozpada się złudzenie stabilizacji i wspólnoty. Pojawiają się akty przemocy, poczucie krzywdy i bezbronności. Donal Ryan proponuje unikalną, wielogłosową narrację. Budowlańcy i ich żony, zatroskane matki i ojcowie, młodzi ludzie, którzy marzą o wyrwaniu się do lepszego świata – wszyscy oni muszą zmierzyć się z dezintegracją ich małej społeczności. Dwadzieścia jeden postaci, z których każda ma do opowiedzenia własną wersję zdarzeń. Ich różne spojrzenia i doświadczenia oddają rozsypkę świata pogrążonego w chaosie. Czy tylko ekonomicznym?
Słońce też jest gwiazdą

Słońce też jest gwiazdą

14,95 zł   35,00 zł
Opis
Zamknij
Natasha urodziła się na Jamajce, ale od lat mieszka w Nowym Jorku. To tutaj ma swoje prawdziwe życie, wspaniałych przyjaciół oraz kochającego chłopaka. Lecz jest jeden problem, niestety rodzina Natashy nielegalnie przebywa w tym mieście. Dlatego musi zostać jak najszybciej deportowana. To przez ojca dziewczyna jednego dnia traci wszystko. Na dodatek została zdradzona przez swojego chłopaka. Jej życie zaczyna snuć czarny scenariusz, ale, jak wiadomo, los potrafi zaskakiwać. Na jej drodze pojawia się uroczy chłopak o imieniu Daniel. Czy potrafimy zakochać się w człowieku w ciągu kilku godzin? Dziewczyna wie, że to niemożliwe. Przecież nie potrzebuje teraz miłości- niedługo wraca do Jamajki. Lecz los płata nam figle i przewraca nasze życie do góry nogami w najmniej oczekiwanych momentach. Jak potoczy się historia Natashy, kiedy Daniel wejdzie w jej życie? Już teraz sięgnij po tę książkę i zanurz się w przepięknej powieści "Słońce też jest gwiazdą" autorstwa Nicoli Yoon. Ta historia pokazuje, że miłości nie można się bać. Książka opowiada o najważniejszych wartościach takich jak: przyjaźń, rodzina i miłość. Z każdą kolejną stroną powieści widzimy, jak uczucie między Natashą a Danielem się rozwija. Nic nie jest jednak takie proste, miłość też nie jest prostym uczuciem. Czy Natasha pozwoli zakochać się jeszcze raz? Nicola Yoon jest autorką bestsellerowej powieści "Ponad wszystko", która trafiła na listę "New York Timesa" i została przetłumaczona aż na 20 języków. Nowa książka Nicoli również zdobyła na całym świecie ogromną popularność i stała się kolejnym bestsellerem. Na podstawie powieści powstał film.
Kurs tańca dla niezakochanych

Kurs tańca dla niezakochanych

14,95 zł   35,00 zł
Opis
Zamknij
Zaskakujące okoliczności mogą sprawić, że dotychczasowe przekonania ulegną zmianie. Tego właśnie doświadcza bohaterka tej historii. O tym, dlaczego zaczęła mimo woli kwestionować własne postanowienia, opowie wspaniała książka "Kurs tańca dla niezakochanych". Evie nie wierzy już w miłość. Przestała nie bez powodu. To uczucie zostało pogłębione pewnego popołudnia przez niespodziewaną wizję całującej się pary. Nie byłoby w tym nic przerażającego, gdyby nie jeden szczegół - oprócz początku tego romansu zobaczyła również jego koniec. Tym samym założyła, że miłość nie trwa wiecznie. Nawet te najpiękniejsze historie miłosne skończą się prędzej czy później. Najgorsze jest zawsze to, co przychodzi po nich - rozczarowanie, ból i smutek. Podczas gdy Evie usilnie stara się zrozumieć, co jej się właściwie przytrafiło i dlaczego pojawiła się ta wizja, trafia do La Brea Dance. To studio tańca, w którym jej przekonania o miłości zostaną poddane wielkiej próbie. Zanim się obejrzy, czeka ją udział w konkursie tanecznym - i to w towarzystwie X, przystojnego chłopaka! Jego charakter, postawa i cechy są tym, czego jej samej brakuje. Mężczyzna jest żądny przygód, śmiały i pełen pasji. Tyle że zakochanie się nie należy do planów Evie. Czy miłość jest warta podejmowania aż tak wielkiego ryzyka? Przekonaj się, jak potoczyła się dalej i skończyła ta historia. Czy Evie odnalazła w sobie odwagę i dała szansę miłości? A może stało się coś zupełnie innego?
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

105,95 zł   298,20 zł
Opis
Zamknij
Rok na Kwiatowej to seria książek romantycznych, którą pokocha każda kobieta. Autorką cyklu jest Karolina Wilczyńska, która wprowadza Czytelniczki w przepiękny, choć nieprzewidywalny świat. Na serię składa się 8 książek opisujących różne historie przyjaciółek, ich problemy, sukcesy życiowe i przygody. Nie ma konieczności do czytania wszystkich tomów po kolei, zgodnie z chronologią.
Dom łez

Dom łez

12,45 zł   37,99 zł
Opis
Zamknij
Każdego dnia dokonujemy wielu wyborów. Czasami chodzi o jakiś drobiazg, czasami o coś naprawdę istotnego. Większość wyborów nie powoduje wielkich zmian w naszym życiu. Są jak małe gałązki, które wplatają się w inne. Co innego podejmowanie ważnych decyzji, które powodują rozwidlenie naszej rzeczywistości, tak jak u drzewa, gdy z pnia wyrastają dwa konary. Życie toczy się dalej, ale w dwóch różnych kierunkach. W jednej rzeczywistości jesteś tą, która coś zrobiła, a w drugiej, równoległej, tą, która czegoś nie zrobiła. Bo przecież każdy ma swoje „co by było, gdyby…”, prawda? I nigdy nie można przewidzieć, która decyzja będzie słuszna, a która nie. Dopiero później, patrząc wstecz, można osądzić, co z tego wyszło. Opowieść o kobiecie, która dostała od losu niezwykłą szansę, by sprawdzić, jak wyglądałoby jej życie, gdyby dokonała innych wyborów.
Reguły dla dziewczyn

Reguły dla dziewczyn

12,64 zł   38,99 zł
Opis
Zamknij
Marin z wprawą lawiruje między tymi niepisanymi zasadami. Jako wzorowa uczennica i redaktorka szkolnej gazetki marzy, by dostać się na Uniwersytet Browna. Jej przyszłość rysuje się w jasnych barwach, w czym utwierdza ją pan Beckett – młody, charyzmatyczny nauczyciel angielskiego, który nigdy nie skąpi jej pochwał i zawsze chętnie spędza z nią czas, dyskutując o książkach. Kiedy jednak Bex posuwa się za daleko i próbuje się do niej dobrać, dziewczyna jest zaszokowana i przerażona. Czyżby go sprowokowała? Czy to jej wina? W końcu Marin zdobywa się na odwagę, by opowiedzieć o wszystkim dyrektorowi, lecz ani on, ani nikt inny nie chce jej wierzyć. W związku z tym Marin dzień w dzień zmuszona jest stawać oko w oko z Bexem, który teraz chce się na niej zemścić. Ale Marin nie daje za wygraną. Wykorzystuje do walki szkolną gazetkę i zakłada feministyczny klub książki, znajdując sprzymierzeńców wśród osób, po których nigdy by się tego nie spodziewała, jak choćby dyżurny casanova Gray Kendall, którego dotąd uważała za płytkiego, stereotypowego sportowca. Gdy sytuacja w szkole i w jej życiu prywatnym coraz bardziej się komplikuje, Marin musi wymyślić, jak odzyskać kontrolę i wprowadzić nowe reguły.
Mamy jeszcze czas

Mamy jeszcze czas

12,45 zł   37,99 zł
Opis
Zamknij
Ella i John, małżeństwo osiemdziesięciolatków, wyruszają w ostatnią sentymentalną podróż. Jadą wysłużonym kamperem słynną Drogą 66 wiodącą z Detroit do Los Angeles. Ella ma raka w końcowym stadium, John cierpi na alzheimera, mimo to podróżują przez Stany wbrew opinii lekarzy i protestom własnych dzieci. Pokonywali tę trasę wielokrotnie, w podróży poślubnej, z małymi dziećmi, z nieżyjącymi już przyjaciółmi. Oboje chcą udowodnić, że pragnienie wolności i przygody jest w nich nadal żywe, niezależnie od wieku i fizycznych ograniczeń. Amerykańska powieść drogi, przejmująca i czasem zabawna, o wspólnej podróży do kresu życia.
Zaklinaczka motyli

Zaklinaczka motyli

13,45 zł   36,90 zł
Opis
Zamknij
A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady…? Mężczyzna i kobieta – jeszcze się nie znają, ale już przeczuwają swoje istnienie. Ich losy splatają się w Polanie, małej bieszczadzkiej osadzie, w której trudno pozostać anonimowym. Iga, po tragicznej śmierci męża postanawia rozpocząć tu nowe życie z dala od starych dekoracji. Michał wraca po latach do domu dziadków, gdzie się wychował. Każde z nich przywozi bagaż swoich wspomnień, traum i niezaleczoną przeszłość. Pozornie są dla siebie obcymi ludźmi i nawet nie zdają sobie sprawy, że ich wspólna historia rozpoczęła się już dawno temu, na długo przed tym, zanim się spotkali. Czy uda im się pokonać przeciwności losu i czy życie dopisze do niej szczęśliwe zakończenie?
Bezsenne noce, senne dni

Bezsenne noce, senne dni

13,45 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
I ja mam z tym człowiekiem dożyć końca swoich dni? O nie! Muszę zmienić moje życie. Muszę zapewnić sobie radosną późną starość. Żadnych mężczyzn! Wywodząca się z ziemiaństwa Ewelina popełniła mezalians, wiążąc się z chłopakiem urodzonym na wsi. Co prawda podobnym do Roberta Redforda, ale – jak okazało się po czasie – tylko z urody, nie z charakteru. W wyobraźni Eweliny Robert Redford jest męski i stanowczy, podczas gdy Radek z biegiem lat zmienił się w zaniedbującego higienę osobistą dusigrosza. Analizując swoje małżeństwo, Ewelina dochodzi do wniosku, że pozbędzie się Radka. Jeszcze nie wie, jak to zrobi. Nie chce być rozwódką ani wdową. Chce być jedynie kobietą samotną. Ale nie osamotnioną! Komedia małżeńska, która bawi do łez, a jednocześnie podsuwa nam lustro prawdy i skłania do refleksji nad własnymi związkami i relacjami. W tej przewrotnej, zaskakującej, zabawnej i mądrej powieści występują charakterne i specyficzne postaci, a gorzka proza życia okraszona została humorem. Polecam serdecznie, to będzie przebój tego lata!
Literatura kobieca, obyczajowa jak sama nazwa wskazuje, kierowana jest do kobiet, jednak bardziej uczuciowi panowie również znajdą coś dla ciebie. Poruszanymi tematami są nierzadko rozterki miłosne, zdrada oraz problemy rodzinne i próba ich naprawy. Bohaterki powieści mierzą się z problemami życia codziennego, jak również z tragediami wpływającymi na całe ich dotychczasowe życie.
Miłośniczkom stricte romansów polecamy odwiedzić kategorie Romanse.
Wiemy, że wiele kobiet lubi kryminały, dlatego warto też rozejrzeć się w dziale Kryminał.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry