Strona główna Literatura, beletrystyka Kryminał

Shadowman. True crime

 • Nasza cena

  :
  14,35 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 54,99 zł
 • Dostępność: 2 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Znak
 • Autor: Ron Franscell
 • Ilość stron: 320
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • ISBN: 9788324086351
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Trzymająca w napięciu relacja o powstaniu pierwszego w historii FBI profilu psychologicznego, który pomógł złapać seryjnego mordercę.

25 czerwca 1973 roku z kempingu w Montanie ginie siedmioletnia Susie Jaeger. Ktoś rozciął tył namiotu i porwał dziewczynkę, gdy jej rodzina spała. Nikt nic nie widział, nic nie słyszał. Rozpłynęła się w powietrzu.

FBI rozpoczyna największą obławę w historii Montany. Czas mija. Gdy policja szuka śladów, agent specjalny Peter Dunbar uczestniczy w warsztatach w siedzibie FBI w Quantico w Wirginii. To tu rodzi się zupełnie nowy, przełomowy pomysł. Co byłoby, gdyby przestępcy na miejscu zbrodni zostawiali nie tylko odciski palców czy butów? Co, jeśli na trop może naprowadzić ślad psychologiczny?

Na prośbę Dunbara agenci FBI tworzą pierwszy w historii profil domniemanego sprawcy: UnSub, który porwał Susie Jaeger, a kilka miesięcy później dziewiętnastoletnią kelnerkę. Kiedy w końcu dochodzi do aresztowania podejrzanego Davida Meirhofera, przygotowany przez agentów profil pasuje do seryjnego mordercy jak ulał. A nowa dziedzina wiedzy zostaje nazwana profilowaniem kryminalnym.

Format: 14x20,5 cm
Kupione z tym produktem
Obietnica mroku / Audiobook 1CD MP3

Obietnica mroku / Audiobook 1CD MP3

31,90 zł 7,55 zł
Opis
Zamknij
Znużony życiem małżeńskim nowojorski dziennikarz, Brady O’Donnel, spotyka się za namową przyjaciela z gwiazdką filmów porno. Wywiad z kobietą ma być inspiracją do napisania kolejnego reportażu, jednak sprawy przyjmują zupełnie nieoczekiwany obrót… Kiedy Brady odrzuca dwuznaczne propozycje dziewczyny, ta strzela sobie w twarz. Spanikowany mężczyzna ucieka z miejsca zdarzenia, ale nie może przestać myśleć o samobójstwie kobiety. Próbując rozwikłać zagadkę jej śmierci, trafia do miejsca, o którego istnieniu nie wiedział – do podziemi Nowego Jorku Podczas ryzykownych wędrówek po krainie odrzuconych odkrywa odrębne prawa i odmiennych ludzi, nad głowami których żyje Megalopolis. Tylko niewielu na górze wie, że to rezerwuar wypaczeń i zła, że ci z góry sięgają po tych z dołu, żeby kreować wampiryzm i nagrywać najohydniejsze filmy, które wcale nie są fikcją…
Spirytystka. Tom 2. Honoriusz Mond

Spirytystka. Tom 2. Honoriusz Mond

44,90 zł 13,75 zł
Opis
Zamknij
Zanurz się w mrocznym świecie rytuałów, morderstw i tajemnic. Bestsellerowa powieść "Spirytystka. Honoriusz Mond. Tom 2" sprawi, że nie będziesz w stanie opędzić się od niewyjaśnionego uczucia silnego niepokoju. Honoriusz Mond usłyszał o bezlitosnym mordercy, który grasuje w pobliżu Krakowa. Mężczyzna odprawiał tajemnicze rytuały, a ich celu nie udało się ustalić. Na szczęście psychopata został odnaleziony i zastrzelony podczas przygotowywania się do złożenia kolejnej ofiary. Pomocne okazały się informacje, które Honoriusz Mond przekazał policji. Mężczyzna postanowił zrezygnować ze stanowiska kierownika katedry mortalistyki. Wymarzył sobie spokojne życie, w którym nie ma miejsca na morderstwa, zbrodnie i śledztwa. Zatrudnienie się w firmie sprzątającej wydawało się doskonałym pomysłem. Niestety śmierć ma długą pamięć i nigdy nie zapomina. Rytuały zostały wznowione, ale tym razem nie sposób dopatrzyć się jakichkolwiek wskazówek. Tym bardziej że o ich szczegółach wiedział tylko zastrzelony przez policję szaleniec oraz Honoriusz Mond. Mężczyzna zaczyna podejrzewać, że to on może być tajemniczym geniuszem zła, który zyskuje sławę w darknecie. Czy należy zaufać swoim zmysłom? Książki napisane przez Maxa Czornyja charakteryzują się ciężką atmosferą i nieustannie rosnącym napięciem. Autor tworzy skomplikowane historie, które zaskakują czytelnika na każdym kroku. Czornyj znany jest z brutalnych i krwawych powieści, wśród których na szczególną uwagę zasługują: "Kat z Płaszowa", "Bestia z Buchenwaldu", a także serie "Komisarz Eryk Deryło" i "Honoriusz Mond".
Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił

43,00 zł 12,65 zł
Opis
Zamknij
Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich. To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera” Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego oraz kompanem „od kieliszka” i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo. Jennifer jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, studiowała w Izraelu. Po swoim odkryciu musiała stawić czoło historii rodzinnej, od której już nigdy nie zdoła uciec. Jak jeszcze kiedyś ma spojrzeć w oczy swoim żydowskim przyjaciołom? Co powinna powiedzieć własnym dzieciom? Jennifer Teege postanawia zmierzyć się z przeszłością. Spotyka się z matką, której nie widziała od wielu lat, razem z dziennikarką Nikolą Sellmair bada historię swojej rodziny, odwiedza miejsca związane z tą przeszłością: wyjeżdża do Polski i raz jeszcze do Izraela. Krok po kroku, z przerażenia mrocznymi losami rodziny, tworzy historię własnego wyzwolenia. Jennifer Teege (ur. 1970) – jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Gdy miała cztery tygodnie, została oddana do domu dziecka, a w wieku siedmiu lat adoptowana. Przez cztery lata mieszkała i studiowała w Izraelu. Od 1999 roku pracuje jako copywriterka w branży reklamowej. Mieszka w Hamburgu. Nikola Sellmair (ur. 1971) – absolwentka szkoły dziennikarskiej DJS (Deutsche Journalistenschule). Studiowała ekonomię, nauki polityczne oraz komunikację społeczną na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Od roku 2000 redaktorka tygodnika „Stern”. Nagrodzona wieloma wyróżnieniami przyznawanymi dziennikarzom, w tym Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską 2013 za artykuł „Mój dziadek by mnie zastrzelił”.
Moxie

Moxie

33,00 zł 10,35 zł
Opis
Zamknij
"Moxie. Dziewczyny rządzą!" to zaskakująca książka dla młodszych Czytelniczek, które chciałyby poznać historię jednej ze swoich rówieśniczek. Sprawdź, jak zmierzyć się z przeciwnościami losu i zawalczyć o swoje marzenia w najmniej sprzyjających momentach. Vivian Carter to przeciętna szesnastolatka. Tak jak wszystkie dziewczyny w jej wieku, chodzi do szkoły, gdzie musi sobie radzić z bardzo różnymi sytuacjami. Nie wyróżnia się z tłumu, bo i o to nie zabiega, a jednocześnie uczy się pilnie, by zapewnić sobie dobrą przyszłość. W pewnym momencie jednak, gdy seksistowskie komentarze jej kolegów stają się nie do zniesienia, Vivian mówi "dość" i postanawia sprzeciwić się takiemu traktowaniu dziewczyn. Wie, że kategorycznie powinna coś zrobić. Inspirując się matką, która dawniej była wielką fanką punk rocka, postanawia zacząć prowadzić feministyczną gazetkę. To za sprawą niecodziennej prasówki w szkole rozpocznie się autentyczna rewolucja. Czy zbuntowane dziewczyny zdołają zawalczyć o siebie?
Nocny tygrys

Nocny tygrys

39,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Przed nami magiczna podróż do XX-wiecznej Malezji, do miejsca, gdzie dawne wierzenia i cudowne legendy wciąż są żywe. 11-letnia sierota i ambitna tancerka mają niewiele czasu, aby spełnić dziwne życzenie zmarłego mistrza i uchronić go przed wieczną tułaczką po ziemi. Podczas długiej i trudnej podróży młodzi mają dziwne przeczucie, że stare podania o ludziach zmieniających się w tygrysy mogą być prawdą, a ich życiu zagraża poważne niebezpieczeństwo... 11-letni Ren ma przed sobą trudne zadanie - musi odnaleźć zasuszony palec swojego zmarłego mistrza. W przeciwnym razie zagubiona dusza doktora będzie na wieki tułać się po ziemi i nigdy nie zazna spokoju. Ren wie, że ma tylko 49 dni na spełnienie nietypowej prośby swojego pana, więc od razu rusza na poszukiwania. Tylko gdzie się udać i od czego zacząć? Uzbrojony w list i dobre chęci rusza w podróż. W międzyczasie młoda i ambitna dziewczyna Ji Lin jest zniesmaczona i zszokowana swoim odkryciem. W kieszeni swojego tanecznego partnera znajduje fiolkę, w której tkwi zasuszony palec. Ji Lin nie wie, co ma zrobić ze swoim odkryciem, i pragnie jak najszybciej pozbyć się tego dziwnego znaleziska. Dziewczyna jest przekonana, że ten przedmiot jest przeklęty i z pewnością ściągnie na nią pecha. Za wszelką cenę stara się odnaleźć prawowitego właściciela fiolki i uwolnić się od złego losu. Tak natrafia na 11-letniego sierotę. Młodzi nie mają wiele czasu na spełnienie prośby zmarłego mistrza. W dodatku w mieście zaczynają się rozchodzić plotki o niebezpiecznych ludziach tygrysach, znanych z chińskich legend. Czy te istoty mogą zagrażać w wypełnieniu ostatniej woli doktora? A może będą stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców? Czasu jest coraz mniej, a stare podania nie dają o sobie zapomnieć... "Nocny tygrys" to druga książka Yangsze Choo. Autorka zadebiutowała powieścią pt."The Ghost Bride. Narzeczona ducha", która spotkała się z przychylnymi opiniami czytelników na całym świecie.
Zaginiona - Georgina Cross

Zaginiona - Georgina Cross

49,90 zł 14,45 zł
Opis
Zamknij
Autorka bestsellerowej "Idealnej niani" powraca z nowym thrillerem! Jest czwarty lipca i całe miasteczko zebrało się przy lokalnym basenie. W to skwarne popołudnie my, samotne matki, nie mieszamy się z tamtymi kobietami - tymi, które mają idealne życia i szczęśliwe małżeństwa. Kobietami takimi, jak Sabine Miller. Ale kiedy Sabineposyła mi pełne desperacji spojrzenie z drugiego końca basenu, krew zastyga mi w żyłach... Gdy podbiegam do tylnej furtki, znajduję tylko srebrnąbransoletkę z wisiorkiem, którą upuściła po drodze. Przekonuję samą siebie, że wyobraziłam sobie tęsytuację aż do chwili, gdy pojawia się mąż Sabine. Kiedy uświadamia sobie, że zniknęła, od razu dzwoni napolicję. "Ktoś groził Sabine" oznajmia. "A teraz ją porwali". Prawda jest taka, że byłam ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Teraz policja pojawia się przed moimi drzwiami i zadają pytania. Jestem przerażona, że dowiedzą się, co zaszło wiele lat temu między mną a Sabine. Coś, o czym nigdy nikomu nie powiedziałam. Ale muszę to komuś wyznać. Potrafisz dochować tajemnicy?
Nikt się nie dowie

Nikt się nie dowie

39,90 zł 12,75 zł
Opis
Zamknij
Najnowszy kryminał bestsellerowej autorki thrillera Zostań w domu. Borys, odnoszący sukcesy pisarz kryminałów, znajduje ciało żony pod tarasem ich nadmorskiego domu, w którym tego wieczora przebywali tylko ich syn i córka wraz z koleżanką. Wokół jej tajemniczej śmierci rozpoczyna się śledztwo. Z początku nie wiadomo czy to zabójstwo, czy może Malwina sama postanowiła skończyć ze swoim życiem? I dlaczego znaleziono przy jej ciele kawałki kieliszka po winie? Na jaw zaczynają wychodzić długo skrywane tajemnice i rodzinne brudy. Romanse, zdrady, i nieuczciwy biznes burzą sielankowy obraz życia wydawałoby się idealnej rodziny Rottmanów? Pojawia się też pytanie: czy ze śmiercią żony Borysa ma coś wspólnego zniknięcie jego najstarszego syna, pasierba Malwiny?
Milcząc jak grób

Milcząc jak grób

39,90 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Pragnienie pozostawienia za sobą przeszłości i rozpoczęcia wszystkiego od nowa w zupełnie innym miejscu towarzyszy wielu osobom. Czy zdobycie się na odwagę i zrealizowanie tego planu to zawsze doby wybór? Przekonaj się o tym, sięgając po książkę pod tytułem "Milcząc jak grób", którą napisała Małgorzata Rogala! Monika Gniewosz decyduje się na opuszczenie tętniącej życiem stolicy i przeprowadzkę do niewielkiego miasteczka o nazwie Pełnia, które w niczym nie przypomina tętniącej życiem metropolii. Gdy kobieta rozpoczyna pracę na komisariacie policji, nie podejrzewa, że przyjdzie jej się tam mierzyć z liczbą spraw, której nie powstydziłaby się nawet Warszawa. Napadnięty zostaje młody mężczyzna, znika gospodyni miejscowego pensjonatu. Szybko okazuje się, że lokalna społeczność ukrywa więcej, niż można byłoby się spodziewać. Jakby tego było mało, wszyscy mieszkańcy wierzą w to, że pobliskie jezioro jest nawiedzone. Jak Monika odnajdzie się w tej nowej rzeczywistości?


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry