Strona główna Literatura, beletrystyka Kobieca, obyczajowa

Opowiedz mi swoją historię

 • Nasza cena

  :
  13,95 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 44,90 zł
 • Dostępność: 12 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Filia
 • Autor: Katarzyna Janus
 • Ilość stron: 424
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • ISBN: 9788381959896
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
LOSY LUDZKIE, CZASAMI NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE I DRAMATYCZNE, POTRAFIĄ JEDNAK MIEĆ SZCZĘŚLIWY FINAŁ, PODOBNIE JAK POPLĄTANE WSTĄŻKI MOŻNA ROZPLĄTAĆ I UŁOŻYĆ NA SWOIM MIEJSCU.

Matylda Wiśniewska jest psychologiem klinicznym i pracuje w szpitalu. Jednak los jej nie oszczędza. Jednego dnia dowiaduje się, że nie jest córką swojego ojca, a już następnego odchodzi od niej mąż. Kobieta ma wrażenie, że jej świat się wali. Natalia Krzyżanowska jest piękną dziewczyną, od dzieciństwa zakochaną z wzajemnością w koledze z klasy, Kajetanie. Tuż przed maturą okazuje się, że oboje zostaną rodzicami, na dodatek spodziewają się bliźniąt. Łącząca ich miłość okazuje się wyjątkowa. Tymczasem okrutny los nie daje młodym spokoju, Kajtek ginie w wypadku motocyklowym. Obie kobiety spotykają się w szpitalu…

Format: 13,5x20,5 cm
Kupione z tym produktem
Apokryf

Apokryf

42,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Porywająca powieść osadzona w realiach Starożytnego Rzymu. Jak poradzi sobie jeden człowiek z całą potęgą Imperium Rzymskiego? "Apokryf" to powieść historyczna o wyjątkowo porywającej fabule. Szereg opowiedzianych tam wydarzeń skupia się wokół zagłady, której Żydzi doświadczyli z rzymskich rąk. Trójka chłopców: Rzymianin, Grek i Żyd, żyjący na terenie Rzymu, doskonale się rozumie. Mimo różnego pochodzenia nie ma między nimi żadnych barier. Z czasem w ich życiu pojawiają się różne dramaty, wpływające na ich dalsze losy. Bo być może każdy z nich wyobrażał sobie przyszłość nieco inaczej. Najistotniejszym z narratorów w książce jest Sekstus Juliusz Sewer, będący rzymskim legatem. Mężczyzna przyznaje się przed swoim synem do zbrodni, których dopuścił się w Judei. A wszystko to wiązało się z hebrajskim słowem "mesjasz". Wspomina też o wielkim powstaniu Izraela, gdzie przeciw rzymskiej armii wystąpił jeden człowiek, uzbrojony zaledwie w pióro.
Całując ul

Całując ul

34,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Dobry kryminał trzyma w napięciu aż do końca. "Całując ul" nie dość, że jest skrojony przez jednego z lepszych literatów, jaki stąpał po ziemi, to dodatkowo serwuje nam fabułę dwutorową. Rozgrywającą się w dwóch różnych okresach, trzymającą się jednej postaci. Książka Jonathana Carrolla to fantastyczna pozycja dla fanów misternie skonstruowanych zagadek, gdzie niespiesznie zbiera się tropy, a sam bohater nie do końca jest przekonany, czy podjęte przez niego działanie jest słuszne. Sam Bayer ma poważny problem. Od wielu miesięcy nie może napisać nic, co mógłby pokazać swojemu wydawcy, wszystko go rozprasza, a wena znikąd nie chce nadejść. Próbuje chwytać się różnych rozwiązań - zmusza się, zmienia rutynę dnia, pisze odręcznie, siedząc, stojąc, leżąc. Nic. Stwierdza, że z wszystkim należy wrócić do korzeni, zrobić dwa kroki do tyłu i spojrzeć szerzej na to, co może go blokować. Wybiera podróż do rodzinnego miasteczka, sennego Crane's View, gdzie ma wrażenie, że czas się zatrzymał. Chociaż tego nie planował, Sam wdaje się w romans z niejaką Veroniką, dzięki czemu paradoksalnie wyostrzają się jego zmysły i chęć do pracy. Wówczas natyka się na ślady zbrodni sprzed ponad trzech dekad, dokonanej na niejakiej Pauline - uznanej kiedyś za najpiękniejszą dziewczynę w miasteczku. Bohater bardzo szybko zrozumie, dlaczego ludzie ukrywali historię Pauline przez tyle lat. Najgorsze dla niego jest to, że nie będzie mógł, z przynajmniej dwóch powodów, zaprzestać swego śledztwa. Jonathan Carroll jest głównie znany jako pisarz fantastyczny, jednak z biegiem lat jego oś zainteresowań wyraźnie przechyla się w stronę historii i kryminałów. W Polsce najbardziej popularną pozycją jest dziewięciotomowy zbiór "Wysłuchane modlitwy".
Miłość, proszę pani

Miłość, proszę pani

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Dwadzieścia międzywojennych lat– kolorowych i szarych. Biednych i bogatych. Pełnych nadziei i zwątpienia. Wyjątkowych – jak nigdy wcześniej i nigdy później. Dwie kobiety - Irena i Teresa. Pierwsza ma wszystko: męża, kochanka, wymarzone dzieci, wykształcenie, dobrobyt. Drugiej wszystkiego brakuje: miłości, szczęścia, pracy i pieniędzy. Irena Krzywicka - skandalistka, demoralizatorka, uwikłana w głośny romans. Teresa Kulebianka - od losu dostała słabe karty. Chciała się wyrwać z biedy rodzinnego domu i nigdy tam nie wrócić. Obu życie wystawiło wysoki rachunek za podążanie za pragnieniami. Kiedy się spotykają, Irena jest na szczycie, Teresa - na samym dole. Ta znajomość je odmieni, zwłaszcza że nic nie może przecież wiecznie trwać - ani nieszczęście, ani szczęście... Piękna powieść osadzona w realiach epoki, ze słynną Ziemiańską, teatrzykami rewiowymi i salonami literackimi, z postaciami takimi jak Irena Krzywicka i Tadeusz Boy-Żeleński.
Bractwo mandylionu

Bractwo mandylionu

42,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Geoffrey de Melville wyrusza na krucjatę, by odkryć, że staje do walki o własną duszę Młody rycerz z hrabiowskiego rodu w wyniku intrygi macochy zostaje oddany pod opiekę biskupowi miasta Gloucester, który wysyła go z misją na dwór króla Anglii. Porwany przez wiatr historii bohater staje się świadkiem wielu mrocznych i okrutnych wydarzeń: zabójstwa biskupa Becketa, zaciętych walk w Ziemi Świętej podczas trzeciej wyprawy krzyżowej, krucjaty przeciwko katarom, zdobycia Konstantynopola. Los stawia na jego drodze rycerza zakonu templariuszy, członka tajnego bractwa, które poszukuje mandylionu z Edessy, zaginionej relikwii czczonej w Bizancjum. Bractwo mandylionu to nowe, rozszerzone wydanie wielowątkowej powieści Wojciecha Dutki. Na jej kartach pojawiają się autentyczne postacie historyczne: Lotario Segni, czyli późniejszy papież Innocenty III, Dominik Guzmn założyciel zakonu dominikanów, król Ryszard Lwie Serce czy sułtan Saladyn. Krucjaty, herezje, zderzenie światów katolickiej Europy, prawosławnego Bizancjum oraz islamu tworzą barwne tło dla niezwykłej opowieści o losach głównego bohatera. Ma ona także drugie dno, autor stawia bowiem trudne pytania o religię i przemoc czynioną w jej imię.
Do zakochania jeden rok

Do zakochania jeden rok

34,90 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Zojka nareszcie znalazła wymarzoną pracę w redakcji i liczy na odrobinę spokoju. Ale wszystko, co dobre, szybko się kończy… Gdy początkująca dziennikarka goni za newsami, do których jeszcze nie dotarł konkurencyjny tygodnik, gorący temat trafia się bardzo blisko. Za blisko! Zaginięcie ukochanej babci sprawi, że Zojka nie cofnie się przed niczym. Zostanie klientką biura matrymonialnego, napadnie mrugającego donżuana, a nawet spróbuje… karpackiej kuchni! W poszukiwania zaangażuje się również aspirant Chochołek, który po cichu liczy na to, że przy okazji znajdzie swoją drugą połówkę. Zojkę czekają randki w ciemno z całą galerią osobliwych podrywaczy z Wadowic, bo jej babcia przed zaginięciem podobno kogoś poznała…
Miejsca cieniste

Miejsca cieniste

44,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Jak pozornie niewinne decyzje mogą odmienić życie? Książka "Miejsca cieniste" zabierze Cię w wyjątkową podróż, o której nie będziesz w stanie zapomnieć. Anna i Witek prowadzą spokojne życie. Zdołali uwolnić się od swojej przeszłości i zacząć wszystko od nowa. Kobieta była przekonana, że jej mąż to człowiek idealny, zawsze dbający o jej dobro. Czas pokazał, że nie wszystko jest takie doskonałe. Witek dowiedział się, że z więzienia wychodzi jego dawny przyjaciel. Nie zastanawiając się nad tym zbyt wiele, postanowił mu pomóc i przygarnąć go pod swój dach. Anna wiele słyszała o Krzysztofie i cieszyła się, że mężczyzna jest daleko od nich, za grubymi murami więzienia. Teraz jednak wkroczył w ich życie i stał się częścią ich codzienności. Czy istnieje jeszcze cień nadziei, że wszystko dobrze się ułoży? Niestety wygląda na to, że nie ma takiej szansy. A to dopiero początek poważnych problemów. Życie sąsiadów Witka i Anny staje się prawdziwym koszmarem. Zaledwie kilka dni po przybyciu Krzysztofa ginie córka Łukasza i Pauli. Podejrzenia od razu padają na zwolnionego z więzienia mężczyznę. Czy rzeczywiście miał coś wspólnego ze zniknięciem Igi?
Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet

Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet

25,20 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
Porady ziołolecznicze adresowane do dziewcząt, kobiet dojrzałych, a także tych, które przeżywają czas przekwitania. Książka zawiera: zestawy ziołowe skutecznie stosowane w różnych dolegliwościach, m.in.: bezpłodności, otyłości, zaburzeniach miesiączkowania; kosmetyczne zestawy ziołowe; receptury leczniczych nalewek; słowniczek roślin leczniczych; zioła przydatne w kuchni.
Namaluj mi słońce

Namaluj mi słońce

49,90 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Słyszałem, że miłość to dwie samotności, które spotykają się po to, by im było lżej w życiu. Sabina ma niecodzienny zawód. Założyła „Stowarzyszenie Ludzi Samotnych” i spotyka się z tymi, którzy szukają bliskości drugiego człowieka, bo chcą wyrzucić z siebie to wszystko, co skrywają na dnie swoich serc. Kobieta wspiera innych, choć sama czuje się opuszczona i nieszczęśliwa. Pewnego dnia Sabina poznaje siedmioletnią Marysię, która ma tylko jedno życzenie. Prosi o namalowanie słońca. Między kobietą a dzieckiem tworzy się bardzo silna więź. Sabina z każdym dniem czuje się za dziewczynkę coraz bardziej odpowiedzialna. Z czasem poznaje też ojca swojej małej przyjaciółki. Maks to mężczyzna tajemniczy i nieprzewidywalny. Niesie ze sobą bagaż życiowych doświadczeń i jest przy tym szalenie intrygujący. Jak potoczą się losy tej trójki? Co się stanie, gdy spotkają się dwie potłuczone dusze? Czy będą w stanie zbudować wspólną przyszłość?


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry