Strona główna Literatura, beletrystyka Literatura piękna, powieść pozostała

Nocny tygrys

  • Nasza cena

    :
    12,95 zł
  • Sugerowana cena wydawcy: 39,99 zł
  • Dostępność: 8 egz.
  • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Przed nami magiczna podróż do XX-wiecznej Malezji, do miejsca, gdzie dawne wierzenia i cudowne legendy wciąż są żywe. 11-letnia sierota i ambitna tancerka mają niewiele czasu, aby spełnić dziwne życzenie zmarłego mistrza i uchronić go przed wieczną tułaczką po ziemi. Podczas długiej i trudnej podróży młodzi mają dziwne przeczucie, że stare podania o ludziach zmieniających się w tygrysy mogą być prawdą, a ich życiu zagraża poważne niebezpieczeństwo...

11-letni Ren ma przed sobą trudne zadanie - musi odnaleźć zasuszony palec swojego zmarłego mistrza. W przeciwnym razie zagubiona dusza doktora będzie na wieki tułać się po ziemi i nigdy nie zazna spokoju. Ren wie, że ma tylko 49 dni na spełnienie nietypowej prośby swojego pana, więc od razu rusza na poszukiwania. Tylko gdzie się udać i od czego zacząć? Uzbrojony w list i dobre chęci rusza w podróż.

W międzyczasie młoda i ambitna dziewczyna Ji Lin jest zniesmaczona i zszokowana swoim odkryciem. W kieszeni swojego tanecznego partnera znajduje fiolkę, w której tkwi zasuszony palec. Ji Lin nie wie, co ma zrobić ze swoim odkryciem, i pragnie jak najszybciej pozbyć się tego dziwnego znaleziska. Dziewczyna jest przekonana, że ten przedmiot jest przeklęty i z pewnością ściągnie na nią pecha. Za wszelką cenę stara się odnaleźć prawowitego właściciela fiolki i uwolnić się od złego losu. Tak natrafia na 11-letniego sierotę.

Młodzi nie mają wiele czasu na spełnienie prośby zmarłego mistrza. W dodatku w mieście zaczynają się rozchodzić plotki o niebezpiecznych ludziach tygrysach, znanych z chińskich legend. Czy te istoty mogą zagrażać w wypełnieniu ostatniej woli doktora? A może będą stanowić niebezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców? Czasu jest coraz mniej, a stare podania nie dają o sobie zapomnieć...

"Nocny tygrys" to druga książka Yangsze Choo. Autorka zadebiutowała powieścią pt."The Ghost Bride. Narzeczona ducha", która spotkała się z przychylnymi opiniami czytelników na całym świecie.

Ilość stron: 504 / Format: 13,5x20,5cm
Kupione z tym produktem
Małe kobietki

Małe kobietki

39,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Ponadczasowa, określona kanonem literatury książka "Małe kobietki" w nowszym, piękniejszym wydaniu. Ta wzruszająca, pouczająca i pełna emocji powieść powinna znaleźć się na półce każdej kobiety. Dziewiętnastowieczna autorka Louisa May Alcott od 150 lat opowiada nam historię czterech sióstr, które wchodzą w wiek dorosłości. Razem z nimi możemy przeżywać sukcesy, radości, pierwsze uczucia, ale i tragedie, których doświadczają. Cztery silne osobowości, w których każda kobieta odnajdzie swój odpowiednik. Niezależna i uparta Jo, delikatna i pełna wdzięku Beth, piękna i odpowiedzialna Meg oraz najmłodsza, uzdolniona artystycznie i wciąż marząca Amy. Siostry mieszkają w Concord w Massachusetts i są wychowywane przez matkę Marmee, która sama zajmuje się córkami pod nieobecność męża walczącego na wojnie secesyjnej. Jej sposób pokazywania dziewczynkom świata wyprzedza epokę, w której żyją, i jest ponadczasowy, aktualny dla współczesnych, silnych kobiet. Marmee stara się przekazać córkom, aby zawsze kierowały się sercem, ceniły wolność, znalazły własną drogę w życiu i nie podporządkowywały się mężczyznom, do których w tamtej epoce należało ostateczne zdanie. Siostry pomimo nieobecności ojca i braku pieniędzy odkrywają radość życia i zarażają nią innych, w tym Lauriego, samotnego chłopaka, który wprowadza się do domu obok, gdzie mieszka jego tajemniczy, wysoko postawiony i szanowany dziadek. Obie rodziny uczą się od siebie postrzegania świata, miłości do bliskich i stają się dla siebie wzajemnym wsparciem.
Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

36,99 zł 11,15 zł
Opis
Zamknij
“Muza koszmarów” to drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”! Dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy już pokochać! Lazlo walczy z całych sił, aby zachować ducha swojej ukochanej. Musi dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Wyboru między jej ocaleniem a ocaleniem Szlochu. Jednak losy Szlochu zależą już teraz wyłącznie od małej Minyi. To właśnie ona chroni duszę Sarai przed zniknięciem. Agresja i wzajemne animozje nasilają się, grożąc wybuchem wojny... Czy ludzie zdążą opamiętać się i uchronić przed gniewem małej dziewczynki i atakiem jej widmowych żołnierzy? Tymczasem w zupełnie innym świecie bliźniaczki Kora i Nova muszą radzić sobie po stracie matki. Pragną wyrwać się spod władzy macochy, która zmusza je do pracy ponad siły. Wiedzą, że czasu pozostało niewiele, bo gdy osiągną odpowiedni wiek, mogą zostać najzwyczajniej w świecie sprzedane jakiemuś obcemu mężczyźnie… Oto drugi tom wspaniale napisanego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”. Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść, podobnie zresztą jak pierwszą część cyklu, należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. To kolejne spotkanie z bohaterami, których pokochaliśmy już całym sercem oraz z takimi, których zdążyliśmy znienawidzić. “Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję”. Tak oto mówiła o pierwszej części cyklu Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji “Przewodnik fantastyczny” i zdecydowanie można te słowa odnieść także i do niniejszej książki.
Taniec zegara

Taniec zegara

34,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka zdobywczyni Nagrody Pulitzera! Decyzja, która zmienia wszystko! "Tak dawno już nie czułam się potrzebna" - mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń? "Taniec zegara" to słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany, o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie.
Panna młoda

Panna młoda

34,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
"Panna młoda" to dzieło włoskiego pisarza Alessandra Baricco o pożądaniu i oczekiwaniu na miłość. Do rodziny we Włoszech przybywa kobieta, narzeczona głównego bohatera. Cierpliwie czeka na jego przyjazd, on natomiast przebywa w Anglii pilnując rodzinnych interesów firmy tekstylnej. Na osłodę przesyła prezenty. Dni wypełniają podekscytowanie, radość i gwar, noce zaś strach i udręka, bo jak głosi legenda, właśnie wtedy od wielu pokoleń umierają członkowie tej rodziny. Specyficzna rodzina, w której dla Matki ważna jest uroda, córka miewa koszmary nocne, a ojciec z pozoru człowiek bezwzględny okazuje się dobrodusznym gospodarzem. Całość dopełnia majordomus Modest, który dba o wszystko i wszystkich. Kobieta pozostawiona sama sobie, której rodzina narzeczonego nie poświęca większej uwagi, czeka i stara się dopasować do zasad panujących w domu. Alessandro Baricco, jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy włoskich, autor i reżyser sztuk teatralnych, krytyk literacki i muzyczny. Urodził się 25 stycznia 1958 roku w Turynie. Międzynarodową sławę zapewniła mu powieść "Jedwab". Wielokrotnie nagradzany za swoją powieść "Castelli di rabbia".
Love & Gelato

Love & Gelato

39,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
Lina wyruszyła do Włoch tylko po to, by wypełnić wolę umierającej mamy i poznać swego ojca. Cóż to jednak za ojciec, skoro nie było go w jej życiu przez szesnaście lat! Dziewczyna marzy tylko o jednym – o powrocie do USA. Niespodziewanie w jej ręce trafia pamiętnik mamy i Lina zaczyna odkrywać magiczny świat romansów, włoskich dzieł sztuki i sekretnych kulinarnych receptur… W towarzystwie uroczego Rena rusza śladami mamy i ujawnia długo skrywaną rodzinną tajemnicę. Jak się okaże, nic nie jest takie, jakim się wydawało. Nawet ona sama…
Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji

Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji

42,90 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
"Ostatni pojedynek. Zbrodnia, skandal i sąd boży w średniowiecznej Francji" Erica Jagera to fascynująca podróż do średniowiecznej Francji, gdzie wielka polityka i historyczne wydarzenia mieszają się z niezwykłymi losami nietuzinkowych jednostek. Trwa wojna stuletnia, w której w kolejnych konfliktach zbrojnych biorą udział Francuzi i Anglicy. Kościół przechodzi kryzys i to nie tylko w związku z muzułmańskimi podbojami, na francuskim dworze zapanował chaos, a społeczeństwo żyje w strachu przed zarazą. Normański rycerz, Jean de Carrouges, wraca do domu ze Szkocji. Na miejscu okazuje się, że żona Jeana została brutalnie zgwałcona przez jego giermka i przyjaciela. Decyzją sądu mężczyźni mają stanąć do pojedynku na śmierć i życie, a jeśli Jean przegra, jego żona zostanie skazana na śmierć za krzywoprzysięstwo. Tak zwany ostatni pojedynek znajduje się na ustach Francuzów i dodaje pikanterii okresowi, który i tak już jest wyjątkowo ciekawy pod każdym względem. Czy elementarna sprawiedliwość i tak zwany sąd boży idą ze sobą w parze? Na podstawie tej niesamowitej powieści powstał film Ridleya Scotta z Benem Affleckiem i Mattem Damonem w rolach głównych.
Klątwy

Klątwy

37,90 zł 10,45 zł
Opis
Zamknij
Co dokładnie oznacza polityka dzisiaj? Czy politykom przyświecają, tak jak kiedyś, wzniosłe cele i pragnienia zgody oraz rozwoju? Czy może w zasadzie jest to sposób na ukrycie nielegalnych rozgrywek? Komu ufać w takim razie? Román Sabaté przypadkiem trafia do biura polityka. Po przeprowadzce z argentyńskiej prowincji do Buenos Aires, znajduje pracę jako osobisty sekretarz. Polityk jednak nie ma czystych intencji, pod płaszczem ułożonego człowieka tkwi pragnienie władzy. Roman odkrywając mechanizmy, w których główną rolę odgrywa kłamstwo oraz korupcja, buntuje się przeciwko temu. Doprowadza to do licznych kłótni z Rovirą. Fernando Rovira jest zdolny do wszystkiego. Po trupach do celu – tak brzmi jego dewiza. Sprawnie uprzykrza życie wszystkim, którzy chcą coś zmienić. Poruszająca opowieść o kulisach „nowej polityki”.
Stracone miliony

Stracone miliony

39,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
"Stracone miliony" to piękna, niezwykle intymna historia dwóch braci o różnych charakterach, a zarazem znakomite studium pełnej niepokojów Ameryki z początków XX wieku. Stany Zjednoczone blisko 100 lat temu - kraj strajków oraz walki o równouprawnienie i wolność wypowiedzi. Bracia Dolan - Gig oraz Rye - wiodą tułacze życie. Obaj chwytają się dorywczych prac, żyją z dnia na dzień, zwykle śpiąc pod gołym niebem. Wieczna wędrówka prowadzi ich do miasta Spokane, gdzie dochodzi do licznych incydentów służb porządkowych ze związkami zawodowymi. Buntowniczy charakter Giga oraz jego idealistyczna, romantyczna natura skłania go do zaangażowania się w lokalne działania. Bierze udział w nielegalnych spotkaniach związkowców, czym przykuwa uwagę policji. Nastoletni Rye, młodszy z braci Dolanów, jest przeciwieństwem Giga. Nie są mu bliskie wzniosłe idee, nie interesują go też ruchy społeczne. Do szczęścia niewiele mu potrzeba, wystarczy, że ma gdzie spać i co zjeść. Powieść "Stracone miliony" przedstawia fikcyjną historię na tle autentycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Spokane. To znakomite źródło wiedzy o Ameryce XX wieku. W powieści znalazło się miejsce dla autentycznych środowisk (ruch Robotników Przemysłowych Świata) oraz postaci (Elizabeth Gurley Flynn).


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry