Strona główna Literatura naukowa Historia

Bunt na Bounty. Historia prawdziwa

  • Produkt archiwalny
  • Dostępność:
  • Czas realizacji:
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Poznaj najsłynniejszą morską historię wszech czasów! Książka "Bunt na Bounty. Historia prawdziwa" to opowieść o legendarnym zdarzeniu w dziejach Wielkiej Brytanii. Autorka, Caroline Alexander, dzieli się w niej wynikami swoich badań. Odkrywa fascynujące fakty o rewolcie na legendarnym brytyjskim okręcie w czasach wielkich wypraw i geograficznych odkryć. Oraz dominacji morskiej Królewskiej Marynarki Wojennej. Książka ta przenosi czytelnika na pokład niewielkiego żaglowca HMS, który wyruszył z misją transportową na wody południowego Pacyfiku. Półtora roku od startu, dokładnie 28 kwietnia 1789 roku, doszło tam do rebelii.

Marynarz Fletcher Christian podburzył załogę i razem z kompanami przejął kontrolę nad statkiem. Buntownicy zmusili dowódcę okrętu, Williama Blighta, i osiemnastu wiernych mu marynarzy do opuszczenia jednostki. Umieścili ich na małej szalupie, która nie dawała szansy na przeżycie. Jednak Blight razem z towarzyszami dotarli bezpiecznie do wybrzeża wyspy Timor. Pokonując tym samym aż 3500 mil morskich!

Wydarzenia opisane w książce "Bunt na Bounty. Historia prawdziwa" miały miejsce ponad dwieście lat temu. Mimo to historia tajemniczej rebelii jest nadal żywa i intrygująca.

Szczegóły na jej temat możemy poznać dzięki Caroline Alexander. Autorka podczas pracy nad tekstem korzystała m.in. z materiałów z rozprawy w sądzie wojennym dziesięciu buntowników z HMS Bounty, którzy ostatecznie zostali schwytani na Tahiti.

Publikacja ta nie tylko odkrywa przed nami przebieg wydarzeń. Autorka poszła o krok dalej. Pokazuje, jak mit romantycznego bohatera w zachodniej cywilizacji lepiej służył Christianowi, a nie Bligtowi. Zdrajcy i buntownikowi, a nie odważnemu i niezłomnemu ocalałemu z opresji. Przecież czterdziestoośmiodniowa mordęga dowódcy, który w małej szalupie pokonał Ocean Spokojny, zapisała się jako jedno z największych dokonań w historii żeglarstwa. A to jednak nie on błyszczy w tej legendzie.

Ponadto Catherine Aleksander w książce "Bunt na Bounty. Historia prawdziwa" uzmysławia, że prawda, jako taka, zależy od interpretacji historycznej. Jest nieuchwytna. I że nawet po bardzo długim czasie można pokazać ją z nowej perspektywy.

Ilość stron: 656 / Format: 15,5x21cm
Kupione z tym produktem
Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec

Samobójcy. Listy z nazistowskich Niemiec

54,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Berlin. Rok 1945. Dzień po ślubie małżonkowie rozgryzają kapsułki z cyjankiem i – na wszelki wypadek – strzelają sobie w skronie. W tym samym miejscu, zaledwie kilka godzin później, inne małżeństwo podaje szóstce dzieci truciznę. Matka też ją zażywa. Ojciec martwych już dzieci dobija żonę strzałem w tył głowy. Sam wychodzi do parku przed budynkiem i ostatnim nabojem kończy ze sobą. Ludzie ci noszą nazwiska Hitler i Goebbels. Trzecia Rzesza ginie samobójczą śmiercią. Zdarzenia z berlińskiego bunkra to kulminacja fali samobójstw, jaka przetaczała się przez Niemcy od końca I wojny światowej. Historyk Christian Goeschel przygląda się temu wstrząsającemu zjawisku i rozkłada je na czynniki pierwsze. Samobójstwa w Niemczech umieszcza w szerokim politycznym, kulturowym, ekonomicznym i społecznym kontekście. Napisanie książki stało się możliwe dzięki niezwykłemu znalezisku – autor dotarł do zbioru autentycznych listów samobójców. Rezultatem jest unikalne spojrzenie na historię narodowego socjalizmu – oczami ludzi, którzy za chwilę się zabiją
Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles\'a Sobhraja

Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
"Na tropie Węża. Prawdziwa historia seryjnego mordercy i mistrza oszustwa Charles'a Sobhraja" to reportaż o jednym z najbardziej bezwzględnych przestępców na świecie. Czarujący, tajemniczy, wiecznie uśmiechnięty. Jaki tak naprawdę był Charles Sobhraj? W jaki sposób usypiał czujność nieświadomych niczego ofiar? Radosny, urzekający, niebezpieczny. Taki właśnie był jeden z najbardziej skutecznych przestępców lat 70. Jego ofiarą padali turyści z Europy Zachodniej i USA. Nieświadomi niczego dawali się podejść jak małe dzieci. Był mistrzem farmacji. Odurzał ofiary środkami farmakologicznymi. Mogadon, regulet, zastrzyk z largactilu. Jego arsenał był bardzo szeroki. Odurzeni turyści pozbywali się portfeli, czeków, biżuterii i dokumentów, które były dla Charles'a Sobhraja bardzo cenne. To z ich pomocą szmuglował drogocenne kamienie za granicę. Nie zawahał się otruć sześćdziesięcioosobowej grupy francuskich turystów, by zdobyć cenne paszporty. Pławił się w luksusie, kupował drogie prezenty niezliczonym kochankom, a jego posiadłość była istnym skarbcem niezmierzonych bogactw i przepychu. Był ścigany przez służby w aż 30 krajach! Julie Clark przedstawia Wam jedną z najbardziej przerażających postaci świata przestępczego, którą można przyrównać do Teda Bundy'ego i Zodiaca.
Zapłacisz mi za to

Zapłacisz mi za to

42,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Książka "Zapłacisz mi za to" to ciekawy i wciągający thriller psychologiczny, po którym z pewnością będziesz mieć wiele przemyśleń. Zanurz się w tej mrocznej historii i spróbuj rozplątać węzeł tajemnic. Alice Henderson jest znaną dziennikarką, która tworzy artykuły i zbiera materiały dla lokalnej gazety. Mieszka w spokojnym miasteczku, gdzie na co dzień nie ma żadnych dramatów. W związku z tym nigdy się nikomu nie naraziła i prowadzi ułożone i szczęśliwe życie. Dlatego też uznała, że telefon z pogróżkami, który odebrała w pracy, był jedynie głupim żartem. Zmieniła zdanie już tydzień później, kiedy sytuacja się powtórzyła. Policja zaczęła przyglądać się sprawie i szukać osoby odpowiedzialnej za tajemnicze telefony. Z każdym kolejnym tygodniem sytuacja się rozwijała, aż w końcu zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Chłopak Alice postanowił wynająć do pomocy prywatnego detektywa, ale i ON okazał się bezradny. Stalker nie pozostawia po sobie żadnych śladów, a w swoją chorą grę zaczyna wciągać całą rodzinę dziewczyny. Alice próbuje wrócić myślami do przeszłości, którą musiała porzucić i wyprowadzić się, zmieniając tożsamość. Kto może życzyć jej śmierci?
Dziedzic podziemia. Tom 1. Szept diabła

Dziedzic podziemia. Tom 1. Szept diabła

39,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom serii mafijnej, której akcja rozgrywa się w Warszawie! Mafia, krew i pieniądze. Tylko to się dla niego liczy. Ludzie bali się wypowiadać jego imię. Ten rosyjski diabeł był ucieleśnieniem wszystkiego, co najgorsze. Jego ciało pokrywały tatuaże oraz blizny. Nie miał żadnych skrupułów, kiedy rozprawiał się z wrogami. Cierpieli oni w męczarniach. Teraz wyszedł z więzienia i dowiedział się, że ktoś próbuje zająć jego miejsce w mafii. Catriona właśnie skończyła studia i do jej świata wreszcie wkracza zwyczajność. Kobieta pragnie znaleźć pracę i ułożyć sobie życie, aby wszystko było „normalne”. Nie wie jednak, że los postawi na jej drodze najniebezpieczniejszego mężczyznę w Warszawie, przez co marzenia o spokojnym życiu raz na zawsze się skończą. Wpadła w oko samemu diabłu, a on z jakiegoś powodu uznał, że Catriona już jest jego.
Punkt zwrotny

Punkt zwrotny

44,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
Poruszająca opowieść o rodzinie, uczuciach i o tym, że nigdy nie jest za późno by zmienić coś w swoim życiu… Krystyna i Piotr są emerytowanymi nauczycielami, którzy już dawno temu wychowali dwie dorosłe córki. Szukając dla siebie dodatkowego zajęcia wynajmują zabytkowy dworzec w nadbałtyckim Trzęsaczu, w którym oferują turystom pokoje. Po sezonie miasteczko pustoszeje, a rodzinne problemy zaczynają narastać. Córki Biernackich zmagają się też ze swoimi kłopotami. Wkrótce do Trzęsacza trafiają kolejni goście, którzy z różnych powodów szukają w życiu zmian, nowych możliwości i lepszego jutra. Miasteczko okazuje się być zwrotnicą w ich życiu, przekierowując ich na nowe tory… Dorota Schrammek zabiera nas w sentymentalną podróż, w której udowadnia, że zmiany są dobre, a czasami nawet konieczne by być szczęśliwym!
Mrok

Mrok

47,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Lacey Flint, młoda policjantka z mroczną przeszłością, powraca, by zmierzyć się z NIMI… Oni kryją się w cieniu. Obserwują ją... Lacey Flint ratuje niemowlę wrzucone do Tamizy. Któż byłby zdolny do takiej zbrodni? Nadinspektor Mark Joesbury obawiał się nowego zagrożenia terrorystycznego. Monitorując strony dark webu, zauważył zwiększoną aktywność grupy ekstremistów - nienawidzących kobiet mężczyzn zwanych incelami. Zespół Joesbury’ego próbuje namierzyć ich przywódców, ale dark web chroni anonimowość zbrodniarzy. Policjanci odkrywają, że porwanie niemowlęcia było zaledwie pierwszym z całej serii brutalnych ataków, których celem jest sterroryzowanie kobiet. Co gorsza okazuje się, że dla inceli uosobienie wszystkiego, czego nienawidzą, stanowi młoda policjantka z mroczną przeszłością – Lacey Flint.
Siostrzyczki - Michael Palmer

Siostrzyczki - Michael Palmer

36,90 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
Po tym, jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji, David Shelton, chirurg z bostońskiego szpitala, zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się, że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach. Tajemnicę znają pielęgniarki należące do Stowarzyszenia Sióstr Życia, tajnej organizacji działającej na terenie całych Stanów Zjednoczonych, której członkinie zabijają nieuleczalnie chorych pacjentów ze względów etycznych. Ale do wspomnianego stowarzyszenia należy pewna grupa pielęgniarek, które bezpardonowo zabijają dla prywatnych celów. David Shelton na własną rękę usiłuje rozwiązać zagadkę niespodziewanych zgonów w bostońskim szpitalu, sam stając w obliczu poważnego niebezpieczeństwa…
Misterium życia zwierząt

Misterium życia zwierząt

44,80 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Tajemny język, niewiarygodne praktyki seksualne, imprezowanie, myślenie abstrakcyjne, uczucia i marzenia ZWIERZĘTA LĄDÓW I OCEANÓW ŚWIATA OD WIELKICH SSAKÓW I DOMOWYCH PUPILI, PRZEZ EGZOTYCZNE RYBY I PTAKI, AŻ PO OWADY I BAKTERIE Delfiny nawołują się po imieniu, a orki żyją w kulturze liczącej ponad 700 000 lat. Szympansy prowadzą wojny strategiczne, a małpy bonobo uwielbiają sprośne pogaduszki. Pisklęta kaczek zdają skomplikowane testy na abstrakcyjne myślenie, a ślimaki z własnej woli robią rundki w kołowrotkach dla chomików. Owady używają narzędzi, a ryby bawią się termometrami. Szczury uwielbiają imprezować, a kruki zjeżdżać na sankach po ośnieżonych dachach. Mrówki rozpoznają się w lustrze i stroją przed powrotem do domu. Psy karzą za nielojalność, ale potrafią wybaczyć, jeśli się przeprosi. Pająki wybierają zawód odpowiadający ich osobowości i osobistym preferencjom. A my ludzie nie przestajemy się dziwić... Od wielorybów śpiewających co roku nowe pieśni, po orangutany eksperymentujące z erotycznymi gadżetami i sex-lalkami własnej roboty doktor Karsten Brensing ukazuje fascynujące bogactwo przeżyć i emocji zwierząt: o czym marzą, jak tworzą wspólnoty, jakich obyczajów przestrzegają, jakie obrzędy odprawiają i jakie zasady moralne wyznają. Odsłania świat, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – zdumiewająco podobny do naszego. Na podstawie najnowszych badań naukowych i własnych obserwacji Karsten Brensing, biolog morski i doktor etologii, odkrywa przed nami niezbadane tajemnice życia zwierząt.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry