Strona główna Literatura naukowa Filozofia, socjologia, humanistyka

Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania

  • Nasza cena

    :
    16,95 zł
  • Sugerowana cena wydawcy: 39,90 zł
  • Dostępność: 2 egz.
  • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Pozycja "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania", skupia się na lewicy i stawianej przed nią współczesnością. Przyjrzyj się popełnianym błędom i sprawdź najnowsze wyzwania.

Książka "Lewica. Stare błędy, nowe wyzwania" to zbiór esejów dotyczących współczesnej lewicy, która musi się odnaleźć i odpowiednio ustosunkować do tego, co się obecnie dzieje. Trudno mówić o zjednoczeniu, kiedy wszyscy działają na własny rachunek, popełniając stale te same błędy. Autor namawia do szukania kompromisu, który mógłby coś zmienić, wprowadzić pewien powiew świeżości do tego, co skostniałe, znane, nieodpowiednio przygotowane na obecny świat. Podpowiada, że choć to trudne, należy słuchać innych, wyciągać wnioski i starać się dojść do porozumienia, bez ciągłych kłótni i sporów.

Michael Walzer jest amerykańskim intelektualistą oraz filozofem. Urodził się 3 marca 1935 roku. Jest emerytowanym profesorem w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Princeton w stanie New Jersey. Razem z Michaelem Kazinem wydaje magazyn "Dissent". Napisał wiele książek, które można przyporządkować do rozmaitych dziedzin, między innymi traktujących o przyczynach wojen, zarówno tych sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych, krytyce modeli społecznych oraz tolerancji. Opublikował także wiele artykułów z pogranicza polityki i historii. Zajmuje się propagowaniem idei komunitaryzmu w teorii nauk politycznych. Walzer należy także do rady wydawniczej "Jewish Review of Books". W 2008 roku został wyróżniony prestiżową nagrodą Soczewki Spinozy za osiągnięcia w dziedzinie etyki.

Ilość stron: 304 / Format: 13x20.5 cm
Kupione z tym produktem
Ani złego słowa

Ani złego słowa

39,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
"Ani złego słowa" to kolejna znakomita powieść w dorobku autora "Bestii znikąd". Opowieść o tolerancji, emigracji i o tym, że czasami słowa potrafią ranić najmocniej. Niru jest synem nigeryjskich imigrantów, którzy na amerykańskiej ziemi rozpoczęli nowe życie. Chłopak z pozoru nie wyróżnia się niczym spośród swoich rówieśników. Jest chrześcijaninem, chodzi do kościoła, osiąga znakomite wyniki jako sportowiec. Jesienią ma rozpocząć studia na Harvardzie. W głębi duszy skrywa jednak tajemnicę, z którą z pewnością nie mógłby pogodzić się jego konserwatywny ojciec. Dlatego wyrusza w podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości. Najpierw są dzikie imprezy z zakochaną w nim Meredith u boku, później kolejne inicjacje i mroczne, nowojorskie kluby. A wszystko to zmierza do finału, który na zawsze pozostanie w pamięci czytelnika! Powieść "Ani złego słowa" zdobyła szeroki rozgłos i uznanie, została też uhonorowana kilkoma prestiżowymi nagrodami. Krytycy są zgodni, że to kawał znakomitej, współczesnej prozy. Ta opowieść wciąga od pierwszej strony i nie sposób odłożyć ją na bok choćby na chwilę. Dawno już nikt w tak porywający sposób nie pisał o tolerancji, nienawiści, emigracji, o brutalności policji i o słowach, które potrafią niekiedy ranić najbardziej dotkliwie.
Porzucenie

Porzucenie

42,90 zł 11,45 zł
Opis
Zamknij
Powieść, która wzbudziła zachwyt w Europie! To zarazem książka dokumentalna i literatura piękna, która ma potężną siłę oddziaływania! "Porzucenie" to literacki hołd dla historii Żydów sefardyjskich. Książka Elisabeth Åsbrink jest głęboką opowieścią o miłości i nienawiści, dumie i upokorzeniu oraz o trudach powrotu do domu i konieczności nieustannej podróży. "Porzucenie" opowiada dzieje kilku pokoleń rodziny za pomocą historii trzech kobiet żyjących w trzech różnych miastach: babki Rity, matki Sally i alter ego autorki, czyli Katherine. Losy bohaterek łączą milczenie, poczucie wykluczenia i brak obecności mężczyzn. Autorka, przerabiając pełną bólu oraz upokorzeń historię swoich przodków, chce scalić rodzinę. Książka okazuje się być dla Elisabeth Åsbrink szansą na opowiedzenie o swoim bólu i próbą uporządkowania go. Ta historia udowadnia, że życie pełne wykluczenia i cudzej nienawiści boli tak samo mocno w każdym miejscu świata.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry