Strona główna Dla dzieci i młodzieży Literatura dla dzieci

Wielki napad na mózg

 • Nasza cena

  :
  10,95 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 39,90 zł
 • Dostępność: 47 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Autor: P. G. Bell
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • ISBN: 9788366750081
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Przygoda pędząca jak ekspres i niemożliwa jak trolle w twojej kuchni!

Suzy nie może się doczekać powrotu do Unii Miejsc Niemożliwych i jazdy Niemożliwym Ekspresem Pocztowym. Ale kiedy dowiaduje się o nikczemnym planie zniszczenia Trollowic przez podejrzanego i nieoczekiwanego złoczyńcę, postanawia oczywiście pomóc przyjaciołom. Muszą pędzić od magicznych światów chmur do sekretnych jaskiń, aby złapać winowajcę, zanim Trollowice upadną…

Ekscytująca, pełna wyobraźni szalona przejażdżka, która na nawet minutę nie zwalnia. - Robin Stevens, autorka serii książek Zbrodnia niezbyt elegancka

Ilość stron: 368 / Format: 12,5x19,5 cm
Kupione z tym produktem
Inspektor Parma i afera środowiskowa

Inspektor Parma i afera środowiskowa

34,99 zł 13,25 zł
Opis
Zamknij
Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo? Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi. Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka.
Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach

Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach

44,99 zł 13,25 zł
Opis
Zamknij
Nosi je każdy z nas. Niektórzy swoje bardzo lubią, inni mają dość wiecznych próśb o przeliterowanie albo powtarzających się pomyłek. Najczęściej jednak nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi. A szkoda! Czy wiesz, że w NAZWISKACH drzemią historie, które mówią wiele o naszych przodkach? Kto z nas miał w rodzinie Czecha, a kto piekarza nieudacznika? Czyj prapradziad był kowalem, a czyj – sołtysem? Jaki ród zapoczątkował przystojniak? Kto może podejrzewać swojego przodka o przydeptywanie innym butów? A kto być może ma przodków o niezwykle wybuchowej naturze? By odczytać te historie, potrzeba trochę wiedzy, bo nazwiska bywają też… zagadkowe, nietypowe lub mylące. Wiedzę tę w Podbipięcie przedstawia dzieciom Michał Rusinek, niestrudzony detektyw językowy, ilustracje zmalowała zaś Joanna Rusinek. Jak można wnioskować po nazwisku, przodek autora i ilustratorki (czyżby wspólny?), pochodził z Rusi (czyli z terenów dzisiejszej Rosji, Ukrainy lub Białorusi). A co brzmi, dźwięczy, bawi, intryguje lub domaga się odkrycia w twoim nazwisku? Chomicz, Sznajder, Rykała i Palimąka już wiedzą! A ty?
Milion światów z tobą

Milion światów z tobą

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Trzecia część trylogii Firebird Claudii Grey ‒ bestsellerowej autorki „New York Timesa” Połączenie gorącego romansu z powieścią akcji i science fiction. Niezwykła podróż po złożonych zakrętach alternatywnych światów i osobowości, gdzie los jest nieunikniony, prawda nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.
Braciszek

Braciszek

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Obsypana nagrodami powieść o życiu w cieniu rodzinnej traumy. Niezwykły literacki głos oddany tym, o których często się zapomina. Gdy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Co robić, kiedy okazuje się, że Braciszek nie wodzi wzrokiem za soczystą pomarańczą, którą matka przesuwa mu przed oczami? Rodzeństwo nie rozumie, co się dzieje. Jak żyć z kimś, kto zamiast radości i szczęścia przyniósł samotność, ból i mrok? Trzy perspektywy: Starszy Brat, Młodsza Siostra i Najmłodszy Brat. Każde z nich z trudnymi emocjami radzi sobie inaczej: arogancki chłopiec zmienia się w troskliwego opiekuna. Młodsza Siostra buntuje się i miłości szuka w domu babci. Najmłodszy próbuje wypełnić pustkę po Braciszku. Żadne z nich nie wie, jak wielki ciężar będzie nieść przez całe życie. Historia, która ma siłę poruszającą nawet kamienie.
Hania i Cyrk Marzeń

Hania i Cyrk Marzeń

24,80 zł 7,45 zł
Opis
Zamknij
Tom 2 nowej magicznej serii popularnej w kilkunastu krajach, rozpoczętej Hanią i Szkarłatną Parasolką. Hania wraz z przyjaciółmi frunie na czarodziejskiej Szkarłatnej Parasolce, gdy nagle dostrzega dziewczynkę, która biegnie po zawieszonej wysoko w powietrzu linie. Prowadzi ona dzieci do urzekającego Cyrku Marzeń, unoszonego w przestworzach przez balony. Przyjaciele spotykają na swej drodze
Złodziejaszki

Złodziejaszki

39,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Pozwól, żeby rezolutne “Złodziejaszki” skradły serce Twojego dziecka. Sięgnij po humorystyczną i poruszającą książkę o przygodzie, miłości i lojalności. Jak wiele można zrobić dla ukochanej rodziny i najbliższych przyjaciół? Vita Marlowe wyrusza w fascynującą podróż do Nowego Jorku. Musi pokonać ocean, aby dostać się do swojego dziadka, który wiele ją nauczył. To dzięki niemu potrafi tak celnie rzucać, niemal zawsze trafiając w sam środek celu. Na miejscu jej radość nieco maleje, kiedy odkrywa smutną historię swojego dziadka. Padł ofiarą oszustwa, tracąc swój piękny dom, zajęty teraz przez znanego naciągacza, Victora Sorretore. Trudny okres i tragiczna historia złamały dziadka, który po raz pierwszy życiu całkowicie się poddał, tracąc chęci do życia. Vita początkowo jest bezradna, ale szybko zabiera się do działania, pokonując własne słabości. Układa staranny plan i dba o każdy jego szczegół. Teraz pozostało zebrać drużynę, będącą w stanie spełnić niezwykłe wymagania. Niebawem dołącza do niej dwójka cyrkowców - Samuel, będący akrobatą, Akradij, który potrafi oswajać zwierzęta, a także urocza złodziejka, Silk, zajmująca się kradzieżą kieszonkową. Wyjątkowa czwórka dopracowuje szczegóły planu, dostosowując je do swoich możliwości, a wspólnie spędzony czas zacieśnia łączące ich więzi. Co kombinują młode złodziejaszki? Czy zdołają odzyskać dom dziadka i przywrócić jego chęci do życia?
Zorza

Zorza

39,90 zł 11,55 zł
Opis
Zamknij
Styczeń 1939 roku. Zorza, agentka polskiego wywiadu, legendarnej „Dwójki”, dostaje zadanie przetransportowania wraz z partnerem ściśle tajnej, śmiercionośnej broni chemicznej o kryptonimie S-10 w bezpieczne miejsce. Akcja przybiera niespodziewany obrót, a Zorza i walizka z bronią giną bez śladu. Wszystko wskazuje na to, że wykradła broń dla Sowietów. Styczeń 2017 roku. Historyk, Piotr Wilczyński, zbiera materiały do książki na temat „Dwójki”. Trafia na ślady świadczące o tym, że największa zdrada w historii polskiego wywiadu nie była tym, czym sądzono. Co tak naprawdę wydarzyło się w styczniu 1939 roku? Co stało się z S-10? Czy Wilczyńskiemu uda się odpowiedzieć na te pytania? Czy uda mu się odnaleźć zaginioną broń? Czy może ubiegnie go w tym Patria – radykalna organizacja marząca o zamachu, który wstrząsnąłby polskim społeczeństwem?
Pisarze świata

Pisarze świata

29,95 zł 10,55 zł
Opis
Zamknij
Pisarze świata - Zioła-Zemczak Katarzyna Leksykon najważniejszych i najbardziej znanych pisarzy świata – od Homera po J.K. Rowling. Uwzględnia zarówno twórców z najnowszej listy lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i tych spoza szkolnego kanonu, których po prostu wypada znać. Będzie świetną pomocą na lekcjach, a dla zainteresowanych – okazją do poszerzenia wiedzy o literaturze powszechnej.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry