Strona główna Literatura, beletrystyka Kobieca, obyczajowa

Pomimo wszystko

 • Nasza cena

  :
  13,95 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 44,90 zł
 • Dostępność: 18 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Filia
 • Autor: Joanna Kruszewska
 • Ilość stron: 400
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • ISBN: 9788382806779
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
"Pomimo wszystko" to opowieść o ludziach ponoszących konsekwencje za podjęte przed laty decyzje oraz walce z troskami dnia codziennego. Uświadamia czytelnikom, że każdy człowiek jest w stanie znaleźć siłę na pogodzenie się z bolesnymi zmianami, które przynosi mu przekorny los.

Powieść ukazuje losy rodziny zmagającej się z różnymi problemami. Seniorzy rodu - Ignacy i Natalia zostali wysiedleni z ukochanego domu na wsi i zmuszeni do zamieszkania w bloku, gdyż w miejscu ich zamieszkania powstało jezioro. Choć kobieta dokłada wszelkich starań, by zorganizować życie na nowo, jej mąż nie potrafi odnaleźć się w tej sytuacji. Natalia prosi o pomoc swoją córkę Barbarę, która postanawia zaopiekować się ojcem.

Barbara od lat nie rozmawia z siostrą bliźniaczką Marzeną, gdyż dawno temu doszło między nimi do poważnej sprzeczki. Kłopoty nie omijają również jej córki, Anety. Ta młoda i ambitna dziewczyna, będąca chlubą rodziców, podążała ściśle wytyczoną ścieżką, dopóki w jej życiu nie pojawił się początkujący pisarz Piotr. Nieoczekiwanie zachodzi w ciążę i rodzi bliźnięta, lecz nie może liczyć na wsparcie ze strony swojego partnera.

Format: 13,5x20,5 cm
Kupione z tym produktem
Altanka pod magnolią

Altanka pod magnolią

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Życie Moniki rozpada się na kawałeczki wraz ze śmiercią jej ukochanej córeczki, Aurelii. Mimo upływu trzech lat kobieta nie potrafi pogodzić się ze stratą dziecka, dlatego podejmuje decyzję o przeprowadzce do małej miejscowości, w której próbuje odzyskać wewnętrzną równowagę i skupić się na pracy jako ilustratorka. Jej świat przewraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się o istnieniu dziewczynki łudząco podobnej do jej córki. Zdeterminowana postanawia ją odnaleźć. Jaką rolę w jej życiu odegra dwóch mężczyzn: architekt krajobrazu, Grzegorz oraz fryzjer, Piotrek? Gdzie kończy się granica między rozpaczą a obłędem? Czy zdruzgotanej kobiecie uda się w końcu odzyskać spokój ducha?
Miłość, proszę pani

Miłość, proszę pani

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Dwadzieścia międzywojennych lat– kolorowych i szarych. Biednych i bogatych. Pełnych nadziei i zwątpienia. Wyjątkowych – jak nigdy wcześniej i nigdy później. Dwie kobiety - Irena i Teresa. Pierwsza ma wszystko: męża, kochanka, wymarzone dzieci, wykształcenie, dobrobyt. Drugiej wszystkiego brakuje: miłości, szczęścia, pracy i pieniędzy. Irena Krzywicka - skandalistka, demoralizatorka, uwikłana w głośny romans. Teresa Kulebianka - od losu dostała słabe karty. Chciała się wyrwać z biedy rodzinnego domu i nigdy tam nie wrócić. Obu życie wystawiło wysoki rachunek za podążanie za pragnieniami. Kiedy się spotykają, Irena jest na szczycie, Teresa - na samym dole. Ta znajomość je odmieni, zwłaszcza że nic nie może przecież wiecznie trwać - ani nieszczęście, ani szczęście... Piękna powieść osadzona w realiach epoki, ze słynną Ziemiańską, teatrzykami rewiowymi i salonami literackimi, z postaciami takimi jak Irena Krzywicka i Tadeusz Boy-Żeleński.
Małe przyjemności

Małe przyjemności

49,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Książka roku według „The Times”, „Daily Telegraph”, „Evening Standard” i „Daily Express” Nominacja do Women’s Prize for Fiction Rok 1957, przedmieścia Londynu. Jean Swinney, dziennikarka lokalnej gazety, wiedzie samotne życie wypełnione obowiązkami i rozczarowaniami. Kiedy do redakcji przychodzi list z niezwykłym wyznaniem pewnej kobiety, Jean otrzymuje zadanie sprawdzenia, czy chodzi o oszustwo, czy cud. To dziennikarskie śledztwo wywraca jej życie do góry nogami. Jean zyskuje nieoczekiwaną szansę na przyjaźń, miłość i wolność. Jednak szczęście ma swoją cenę.
Nie moja matka

Nie moja matka

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Prawda uderza niespodziewanie... Książka "Nie moja matka" jest porywającym thrillerem o pozornie idealnej matce i jej sekretach! Marion jest pewna, że jej najdroższa matka Eileen nie zrobiła tego, o co oskarżają ją śledczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego - kobieta wiele razy widziała, że policja popełniła błąd i ktoś inny okazał się winny. Marion nigdy nie wątpiła w słowa swojej matki. Zawsze czuła, że ta nad nią czuwa i nie pozwoli, by jej ukochanej córeczce stała się krzywda. Nie jest możliwe, by od lat kłamała i unikała odpowiedzialności za swoje czyny, prawda? Marion dobrze pamięta, że Eileen dbała o potrzeby innych i była osobą, która nigdy nie skupiała się jedynie na sobie. Co jednak, jeśli wszystko to jest jedynie pozorami, które stworzyła jej matka? Wkrótce Marion zaczyna wątpić w to, że wie cokolwiek o swoim życiu. Pragnie zrozumieć to, co kierowało jej matką, i zadbać o to, by jej własnej córce Avie nie przytrafiło się nic złego. Przeszłość Eileen kryje wiele tajemnic... Niektóre mogą okazać się dla Marion wyjątkowo niebezpieczne. Czy kiedykolwiek Eileen była wobec niej szczera? Czy tak dobroduszna kobieta mogła kiedyś posunąć się do odebrania komuś życia? Przed Marion największe wyzwanie w jej życiu - zrozumienie, kim jest jej własna matka... Miranda Smith jest amerykańską pisarką. Na polski rynek trafiła także jej pozycja skierowana dla młodszych czytelników - edukacyjny przewodnik "Ciało człowieka".
Zima w Jodłowym Zagajniku

Zima w Jodłowym Zagajniku

47,90 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
Spontaniczność to słowo, które nie istnieje w słowniku Ingi. Dziewczyna zmaga się z perfekcjonizmem oraz nadmierną potrzebą kontroli, a w jej poukładanym życiu nie ma miejsca na nieprzewidziane sytuacje. Mimo że od dziecka pracuje w Jodłowym Zagajniku – pensjonacie położonym w Beskidzie Żywieckim, którym zarządza jej mama, swoją przyszłość wiąże z prawem. Planuje przeprowadzić się do Krakowa, lecz obawia się reakcji apodyktycznej Anety. Kobieta oczekuje, że córka poświęci się pracy w rodzinnej posiadłości, rezygnując z własnych marzeń. W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w pensjonacie zjawia się nowy pracownik – Nataniel, któremu pojęcie sarkazmu nie jest obce. Choć chłopak zostaje zatrudniony na miesiąc, postanawia zatruć życie Ingi i zamienić jej grudzień w koszmar. Dziewczyna stawia sobie za punkt honoru, by pozbyć się go przed nadejściem świąt. Wkrótce na jaw wychodzą niepokojące fakty z jego przeszłości. Sytuacja nieoczekiwanie wymyka się spod kontroli, gdy okazuje się, że wydarzenia sprzed lat zaczynają wpływać na teraźniejszość bohaterów.
Sekret zegarmistrza

Sekret zegarmistrza

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Są w życiu człowieka sprawy, na które nigdy nie ma czasu, choć jednocześnie jest na nie czas najwyższy. Lena mieszka w starym dworku odziedziczonym po przodkach. W atmosferze dawnych czasów tworzy piękną biżuterię z części wiekowych czasomierzy - pamiątek po dziadku zegarmistrzu. Każdego dnia nakręca zegarki nigdy nieodebrane z naprawy, przechowywane w blaszanym pudełku po francuskich czekoladkach, a wśród nich jeden wyjątkowy, z monogramem na kopercie. Stary dom skrywa wiele sekretów, które nagle zaczynają się odsłaniać. W kaflowym piecu odnajduje się dziennik z 1884 roku oraz coś, co może pomóc rozwikłać zagadkę bezimiennej mogiły w lesie za domem, złotego zegarka oraz tego, co ukrywa od lat miejscowa zielarka. Lena w poszukiwaniu odpowiedzi na owe pytania podąża śladami tajemniczej autorki dziennika – Emilie de Fleury. Wyrusza w podróż do słonecznej Prowansji, gdzie narażając siebie i córkę na niebezpieczeństwo, odkrywa zaskakujące karty historii rodziny.
Uratować dziecko

Uratować dziecko

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Sięgnij po książkę pod tytułem "Uratować dziecko", którą napisała Sarah A. Denzil, i sprawdź, co się stanie, gdy w okolicy zamieszka prawdziwe zło! Sąsiedzi to osoby, które często widujemy każdego dnia. Niektórych zwyczajnie mijamy, wymieniając się zdawkowymi powitaniami. Z innymi z kolei utrzymujemy przyjacielskie relacje. Hannah każde wyjście z domu traktuje jako ogromne wyzwanie. Od dłuższego czasu zmaga się z chorobliwymi lękami, które paraliżują ją na tyle, że najchętniej spędza całe dnie w zaciszu swoich czterech ścian. Przyjaźni się jedynie z Edith, sympatyczną staruszką mieszkającą nieopodal. W przewidywalne życie Hannah wkrada się dreszcz zaciekawienia, gdy do domu naprzeciwko wprowadza się idealna z pozoru rodzina Masonów. Kobieta zaczyna uważnie ich obserwować i dostrzega, że wcale nie są tak perfekcyjni, za jakich uchodzą. Gdy nastoletnia córka Masonów, April, umieszcza w oknie plakat, przy pomocy którego prosi o pomoc, Hannah musi podjąć decyzję. Czy odważy się pokonać własny strach, by uratować drugą osobę?
Dzwonki, gwiazdki i słomki

Dzwonki, gwiazdki i słomki

42,90 zł 13,45 zł
Opis
Zamknij
Święta Bożego Narodzenia ze staropolskimi tradycjami, przepełnione ciepłem rodzinnego ogniska to marzenie Matyldy - dwudziestokilkuletniej singielki mieszkającej w Warszawie. Do zrealizowania swego planu używa podstępu - wprasza się do koleżanki z pracy - Halszki, pochodzącej z podlaskiej prowincji. Wyjazd ten jednak niespodziewanie odmieni życie Matyldy. "Dzwonki, gwiazdki i słomki" autorstwa Renaty Kosin odzwierciedla niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia w podlaskiej wsi, a także ukazuje, jak ten wyjazd diametralnie zmieni życie głównej bohaterki. Po dotarciu na miejsce Matylda orientuje się, że spodziewana sielska wieś wyraźnie odbiega od jej wyobrażeń. Dziewczyna jednak jest ogromnie zdeterminowana, by spełnić swoje marzenie i za wszelką cenę pragnie dopasować rzeczywistość do swoich wyimaginowanych obrazów. Doprowadza to do wielu niespodziewanych i komicznych zdarzeń. Obecność warszawianki zmienia codzienność nie tylko gospodarzy domu, lecz także starszego brata Halszki - zatwardziałego kawalera. Znajomość ze Stefanem będzie miała także ogromny wpływ na samą Matyldę. Co z tego wyniknie? Czy kobieta wróci na Podlasie za rok? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz na kartach powieści.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry