Strona główna Literatura, beletrystyka Biografie i wspomnienia

Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

 • Nasza cena

  :
  10,15 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 42,99 zł
 • Dostępność: 10 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: SQN
 • Autor: Michał Grzesiek
 • Okładka: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • ISBN: 9788381295772
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
Jeśli kochasz klasykę polskiego rocka i muzykę Oddziału Zamkniętego, to nie przegap tej książki! Pierwsza biografia kultowego zespołu to doskonały wgląd w jego burzliwą historię, którą masz okazję w końcu poznać! "Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami" to wejście do szalonego rockowego świata, którego nie będziesz chciał opuścić!

Oddział Zamknięty to nie przelewki. W przypadku tej grupy półśrodki nigdy nie wchodziły w grę. Zresztą to słowo w słowniku muzyków praktycznie nie istniało. Wrzucić piąty bieg i jazda aż do zatarcia silnika - z taką właśnie filozofią kojarzony jest ten zespół. Imprezy bez żadnych zahamowań, hektolitry alkoholu i hotelowe rozróby okazały się stałymi punktami programu.

Mimo to pierwsze miejsce zawsze należało się muzyce. Ostra i bezkompromisowa twórczość trafiła na podatny grunt. Oddział Zamknięty to zespół, który przemówił do młodzieży jak żaden inny dzięki swojej szczerości i pasji. Z jednej strony zapraszał do zabawy i oderwania się od codziennej szarości, z drugiej prowokował do myślenia. Połączenie tych elementów przyniosło efekty w postaci wielu niezapomnianych hitów, które stały się klasykami.

Oddział Zamknięty zawsze kojarzy się z dwiema istotnymi w historii zespołu postaciami. Krzysztof Jaryczewski, twórca pokoleniowych hymnów, i Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, zdystansowany wobec świata gitarzysta i strażnik rockowego riffu, to główni bohaterowie, dzięki którym ta opowieść jest tak barwna i fascynująca. W przeszłości bliscy sobie niczym bracia. Obecnie oddzieleni od siebie murem prawników.

Ponad cztery dekady działalności, sukcesów i katastrof to ekstremalna jazda bez żadnych kompromisów. Sięgnij po tę książkę, a w pełni poczujesz rockowy klimat!

Ilość stron: 464 / Format: 15x21,5cm
Kupione z tym produktem
20 najwspanialszych budowli świata

20 najwspanialszych budowli świata

38,00 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Informacje o najwspanialszych budowlach świata podane w przystępnej formie Wielki Mur Chiński, wykute w skałach miasto Petra, wieża Eiffla, zamek Neuschwanstein i Alhambra – wszystkie te budowle są powszechnie znanymi, nadzwyczajnymi i spektakularnymi cudami świata. Ale kto je wybudował? I w jakim celu? Jaka jest ich historia, a jakie znaczenie? Czy są czymś więcej niż architektoniczną
Śmierć Hitlera. W tajnych aktach KGB

Śmierć Hitlera. W tajnych aktach KGB

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
30 kwietnia 1945 roku Hitler popełnił samobójstwo w swoim berlińskim bunkrze. Zachodni alianci i Sowieci razem świętowali zwycięstwo. Taka w każdym razie jest wersja oficjalna. Istnieje jednak inna, bardziej skomplikowana, zagadkowa, niepokojąca. Wersja, której szczegóły pozostają ukryte, strzeżone pilnie przez archiwistów. Jean-Christophe Brisard i Lana Parshina uzyskali dostęp do poufnych dokumentów w rosyjskich archiwach dotyczących niezwykłych poszukiwań ciała Hitlera prowadzonych przez radzieckie służby specjalne. Były to miedzy innymi plany bunkra, przesłuchania świadków ostatnich dni Fhrera, a przede wszystkim ludzkie szczątki: odłamek czaszki z otworem po kuli i fragmenty szczęki. Czy tuż po kapitulacji Niemiec Sowietom udało się zidentyfikować zwłoki Hitlera, mimo że zostały spalone?
Annapurna

Annapurna

39,90 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Przekraczając nasze ograniczenia, sięgając poza granice ludzkiego świata, poznaliśmy coś z jego prawdziwego piękna. W najgorszych chwilach udręki wydawało mi się, że odkryłem głębokie znaczenie istnienia, którego dotychczas nie byłem świadomy. Zrozumiałem, że lepiej być lojalnym niż silnym. Na ciele noszę znamiona naszej gehenny. Zostałem uratowany i zdobyłem wolność. Ta wolność, której nigdy nie stracę, dała mi pewność i spokój spełnionego człowieka. Dała mi rzadką radość kochania tego, czego niegdyś nie doceniałem.
Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

44,99 zł 10,35 zł
Opis
Zamknij
"Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop" autorstwa Jennifer Otter-Bickerdike to biografia jednej z największych gwiazd współczesnego popu, czyli Britney Spears. W książce zawarto anegdoty, relacje fanów, opinie z forów i wywiady, z których wyłania się wyrazisty portret piosenkarki. Britney Spears chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest ona jedną z największych ikon popkultury. Sławę zaczęła zdobywać w latach 90. i niemal od samego początku wzbudzała zainteresowanie mediów. Dużo mówiło się nie tylko o twórczości piosenkarki, ale również o jej życiu prywatnym. Jak to się stało, że zwykła dziewczyna z sąsiedztwa stała się księżniczką muzyki pop i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w show-biznesie? Jennifer Otter-Bickerdike w obiektywny sposób śledzi rozwój kariery Britney. Pokazuje, z jakimi trudnościami musiała zmagać się artystka na przestrzeni lat i jak stała się więźniem swojej własnej sławy. W polskim wydaniu książki można znaleźć dodatkowy komentarz Otter-Bickerdike na temat bieżących wydarzeń z życia piosenkarki. To nie tylko biografia, ale również przenikliwa ocena jednej z największych gwiazd muzyki współczesnej.
Warszawa. Szlakiem Gościńca Adama Jarzębskiego

Warszawa. Szlakiem Gościńca Adama Jarzębskiego

64,90 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Architekt Tomasz Kuls zabiera czytelników w niezwykłą wędrówkę po Warszawie z czasów Adama Jarzębskiego – nadwornego muzyka i kronikarza, który pozostawił najbardziej znany opis Syreniego Grodu. Dzięki przygotowanym przez autora wizualizacjom czytelnicy mogą się na własne oczy przekonać, jak wyglądała stolica, zanim od 1655 roku zaczęli pustoszyć ją Szwedzi. Album przygotowany przez specjalistę od XVII-wiecznej architektury zawiera cenne obserwacje i odkrycia, które w istotny sposób uzupełniają stan badań nad Warszawą sprzed potopu szwedzkiego.
Wham! George i ja

Wham! George i ja

49,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Czytając książkę "Wham! George i ja", będziesz miał jedyną w swoim rodzaju okazję poznania prawdziwej historii zespołu - i to z najlepszego możliwego źródła! Boże Narodzenie, a właściwie okres, który je poprzedza, na zawsze zmienił się w roku 1984, kiedy to George Michael i Andrew Ridgeley nagrali najbardziej znany świąteczny kawałek o "Last Christmas". Od tej chwili nikt nie wyobraża sobie okresu przedświątecznego bez tej piosenki. Zespół składający się z dwóch zaledwie osiemnastoletnich chłopaków w szybkim tempie zaczął zdobywać popularność na wszystkich możliwych listach przebojów na całym świecie. Takie utwory, jak "Wake Me Up Before You Go-Go", czy "The Edge of Heaven" porywały do tańca tłumy dziewczyn i chłopaków, rozgrzewając parkiet do czerwoności. Kiedy w 1986 roku postanowili zakończyć współpracę, fani przez długi czas nie mogli się z tym pogodzić. Ich ostatni koncert, który odbywał się na stadionie Wembley, przyciągnął tłumy spragnionej dobrej muzyki publiczności. Mimo że zespół rozpadł się 34 lata temu, nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych na całym świecie. Andrew Ridgeley to brytyjski piosenkarz i gitarzysta, współzałożyciel zespołu "Wham". Duet z Georgem Michaelem przyniósł mu największą popularność. Ridgeley po raz pierwszy postanowił podzielić się z fanami zakulisowymi opowieściami i ciekawostkami na temat zespołu, jak i samego nieodżałowanego George'a Michaela.
Lincoln

Lincoln

49,90 zł 13,55 zł
Opis
Zamknij
Dzieje Stanów Zjednoczonych z wielu względów stanowią dla czytelnika europejskiego materiał interesujący, a nieraz wręcz pasjonujący. Są one przecież tak odmienne od dziejów państw europejskich, dodatkowo przeciętna nasza znajomość historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, ta wyniesiona jeszcze ze szkoły, jest bardzo fragmentaryczna. Odruchowe zdumienie budzi fakt, że kraj ten, reprezentujący dziś tak wysoki poziom techniczny, ekonomiczny i społeczny, zaledwie przed stu pięćdziesięciu laty rozdarty był najzacieklejszą wojną domową o elementarną w naszym rozumieniu kwestię, czyli zniesienie niewolnictwa. Żeby zrozumieć Amerykę, trzeba poznać Abrahama Lincolna. Lincoln praktykował jako adwokat przez blisko 25 lat. W tym czasie zdobył podstawy wiedzy społecznej i tę ogromną znajomość psychiki ludzkiej, którą się tak wyróżniał jako prezydent. Jako człowiek budził wiele sympatii. Był w miarę możliwości tolerancyjny, ale i niezłomny wtedy, gdy uważał to za konieczne. Był w pełni sobą, gdy jako prezydent odręcznie pisał listy kondolencyjne do rodzin poległych żołnierzy lub gdy wieczorami sam zasiadał przy telegrafie. Już jako prezydent Lincoln wyznaczył Stanom Zjednoczonym taką drogę: "Przyszłość naszą musi teraz opanować chłodny rozum, skrupulatnie wszystko obliczający". I choć taka polityka nie budzi wielkiego entuzjazmu, to jednak Stany na ogół poszły rzeczywiście tą drogą, choć z różnymi zakrętami - ciekawe, jak by to ocenił dzisiaj Abraham Lincoln"
Gdzie w Polsce do miasta

Gdzie w Polsce do miasta

59,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz podróżować, to koniecznie przeczytaj książkę "Gdzie w Polsce do miasta". Odkryj sekrety wspaniałych metropolii, a także ich mniej popularne miejsca! Wydawać by się mogło, że miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań oferują znacznie mniej niż europejskie stolice. Nic bardziej mylnego! Bogata historia polskich metropolii oferuje tyle samo, jeśli nie więcej. W książce "Gdzie w Polsce do miasta" znajdują się pomysły na wycieczki po kraju. Autorka zaznaczyła również wiele interesujących miejsc, które są istotne dla większości podróżników, a o których nie zawsze łatwo znaleźć informacje. Publikacja zawiera opisy najlepszych restauracji, noclegów, parków, punktów widokowych, atrakcji, a nawet zyskujących na popularności instaspotów, czyli miejsc, w których koniecznie trzeba zrobić sobie selfie na media społecznościowe. Plany miast zamieszczone w książce zawierają szczegółowe oznaczenie wszystkich atrakcji, a także wskazówki o interesujących miejscach znajdujących się blisko siebie. Dzięki temu nic nie zostanie przegapione.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry