Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 46)

K2. Historia najtrudniejszej góry świata

K2. Historia najtrudniejszej góry świata

79,99 zł 24,95 zł
Opis
Zamknij
Jeśli fascynują Cię góry i prawdziwe wyzwania, to koniecznie musisz przeczytać bestsellerową książkę "K2. Historia najtrudniejszej góry świata". Jest to papierowy pomnik napisany w hołdzie dla majestatu skalnego giganta. Książka "K2" w znacznym stopniu różni się od innych pozycji opisujących szczyty górskie. Opowieść przedstawia sto lat historii alpinizmu i licznych prób zdobycia niedostępnego wierzchołka. Już w XIX wieku ruszały pierwsze ekspedycje naukowców i kartografów, którzy pragnęli poznać sekrety skrywane wśród lodów K2. Największym wyczynem była wyprawa Waltera Bonattiego oraz tragarza Mehdiego, którzy w 1954 roku dokonali rzeczy niemal niemożliwej. Wprowadzili oni na szczyt Lacedelliego oraz Compagnoniego i tym samym sprawili, że szczyt K2 został zdobyty po raz pierwszy w historii. Ta niezwykła opowieść o najtrudniejszym ośmiotysięczniku świata została wzbogacona o liczne archiwalne zdjęcia, ilustracje, grafiki oraz szczegółowe opisy tras. Alessandro Boscarino stworzył porywającą opowieść o górze, która jego zdaniem jest znacznie bardziej wymagająca od legendarnego Everestu. Autorowi udało się ukazać piękno i majestat K2. Góra jest równie zachwycająca, co niebezpieczna. Książka została napisana z prawdziwą pasją, a szczegółowe opisy oraz dołączone zdjęcia pozwalają czytelnikowi poczuć zew przygody. "K2. Historia najtrudniejszej góry świata" jest pierwszą książką autora przełożoną na język polski.
Family Guy. Za kulisami

Family Guy. Za kulisami

69,99 zł 15,25 zł
Opis
Zamknij
Nadzwyczajny przewodnik po jednym z najlepszych seriali wszech czasów. Storyboardy, projekty garderoby, fotografie źródłowe, oryginalne malunki i o wiele więcej. Świata Family Guya i jego kultowych postaci jeszcze nigdy nie zaprezentowano w taki sposób! Family Guy. Za kulisami to bogato ilustrowana i kolorowa przepustka za kulisy siedmiokrotnego zwycięzcy nagrody Emmy. Zapewnia ekskluzywny, jedyny w swoim rodzaju dostęp do miejsc, które do tej pory były zarezerwowane wyłącznie dla Setha McFarlane’a, Setha Greena, Mily Kunis, Alexa Borsteina i Mike’a Henry’ego. Pozwala zobaczyć grafiki koncepcyjne i przeczytać notatki scenarzystów, wywiady z ekipą i mnóstwo opowieści o słynnych ulubieńcach światowej publiczności. Oto Peter, Lois, Meg, Chris, Stewie i Brian Griffinowie oraz Joe Swanson, Glenn Quagmire i Cleveland Brown, znani, uwielbiani, kochani, jedyni i niepowtarzalni! Komentarze twórców serialu przeprowadzą krok po kroku przez proces produkcyjny, od wspólnych burz mózgów po przygotowanie ostatecznej wersji odcinka. Z niezwykłą pasją omawiają nie tylko historię jego powstania, ale i stronę artystyczną, co jest cennym źródłem wiedzy dla studentów animacji. Family Guy. Za kulisami to niezbędnik każdego fana serialu i wielbiciela popkultury.
Z tobą będzie inaczej

Z tobą będzie inaczej

44,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
"Z tobą będzie inaczej" to przebojowa komedia kryminalna autorstwa Mileny Wójtowicz. Czy Celina Nowacka rozwiąże sprawę tajemniczego zabójstwa, o które jest podejrzewana? Celina jest błyskotliwą singielką pracującą na własny rachunek. Nigdy nie poszukiwała partnera i uważała, że nie potrzebuje miłości. Tym bardziej nie jest zainteresowana poznaniem Jana Zbendy, który ma już swoją drugą połówkę. Wszyscy znajomi twierdzą jednak, że to mężczyzna, z którym Celina powinna spędzić resztę swojego życia. Nieoczekiwanie dochodzi do makabrycznego wydarzenia. Dziwnym zrządzeniem losu zostaje zamordowana narzeczona Janka. Podkomisarz prowadzący sprawę uważa, że to właśnie Zbenda lub Nowacka dokonali zabójstwa, aby legalnie zawrzeć związek. Celina jest zszokowana oskarżeniami i postanawia samodzielnie odkryć, kto stoi za zbrodnią na kobiecie, która jako pierwsza miała prawo do bycia z Jankiem. "Z tobą będzie inaczej" to humorystyczny kryminał, w którym przypadki prowadzą do przewrotnych zwrotów akcji. Dowcipny język, nieprzewidywalna fabuła oraz niepokorni bohaterowie zachwycą każdego czytelnika. Czy Celina dowie się, kim jest zabójca, który chciał ułatwić jej drogę do miłości? A może to sam Janek zabił partnerkę? Czy Nowackiej uda się poznać prawdę?
Dar krwi

Dar krwi

49,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
Constanta była zwykłą wieśniaczką, żyjącą w średniowiecznej wsi. Jednak jej życie zmieniło się diametralnie, gdy została ocalona od śmierci przez tajemniczego nieznajomego. Ten uratował ją przed niebezpieczeństwem i zabrał do swojej posiadłości, gdzie awansowała do rangi godnej żony nieumarłego króla - Drakuli. Kobieta była zachwycona swoim nowym życiem, ale szybko zaczęła zauważać, że jej mąż nie jest tym, za kogo się podaje. Dracula zaczął manipulować podstępną arystokratką i cierpiącym głód artystą, co sprawiło, że Constanta zrozumiała, że jej ukochany jest w stanie posunąć się do okrutnych rzeczy. Nie wiedząc, co robić, Constanta zaczęła szukać ukojenia u mężów rywalizujących o jej względy. To prowadziło ją do odkrywania mrocznych sekretów swojego męża. Gdy życie wszystkich, których kocha, zostało zagrożone, Constanta musiała dokonać trudnego wyboru - czy pozostać przy swojej miłości do męża, czy też odejść, by zachować swoją wolność. Ostatecznie jednak Constanta zrozumiała, że więzi, które są złączone krwią, mogą zostać rozerwane tylko przez śmierć. W końcu Constanta musiała podjąć decyzję, która mogłaby zapewnić jej bezpieczeństwo i spokój ducha.
Trup na plaży i inne sekrety rodzinne. Tom 1. Garstka z Ustki

Trup na plaży i inne sekrety rodzinne. Tom 1. Garstka z Ustki

44,99 zł 15,45 zł
Opis
Zamknij
Czerwcowy poranek, pusta plaża i... trup. Kiedy Magda Garstka wraca po studiach do rodzinnej Ustki, nie spodziewa się, że czeka ją najbardziej ekscytujące lato w całym życiu. Zatrzymuje się w pensjonacie, który prowadzi jej babcia, rozpoczyna pracę w kawiarni i niedługo później... znajduje zwłoki. Kim był martwy mężczyzna? Jak zginął i czego szukał w pensjonacie Garstków? Śledztwo utknęło w martwym punkcie, a Magda, córka policjanta, wbrew ostrzeżeniom postanawia zostać detektywem. Co prawda komuś zależy, aby czym prędzej wyjechała z miasteczka, ale tym pomartwi się później. Zwłaszcza że sprawa zagadkowego trupa wydaje się powiązana z pewną rodzinną tajemnicą... Rozrywkowy kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej dla trzech pokoleń kobiet. Każda rodzina trzyma trupy w szafie. W niektórych domach szafy są większe.
Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

Dobry pies! Kolejne dylematy rozwiązane!

44,99 zł 19,65 zł
Opis
Zamknij
''Dobry piesek!'' - każdy właściciel psa marzy o tym, żeby móc tylko i wyłącznie chwalić swojego pupila. Niestety, idealnie grzeczne pieski, podobnie jak idealnie grzeczne dzieci nie istnieją. Na szczęście istnieją książki, które pomogą nam zrozumieć zachowania psa i rozwiązać problemy. Ta książka jest jedną z nich. Steve Mann jest światowej klasy autorytetem w dziedzinie psiej behawiorystyki. Posiada wieloletnie doświadczenie, którym dzieli się w swojej najnowszej książce ''Dobry pies. Kolejne dylematy rozwiązane''. W lekki i przystępny sposób porusza kwestię wychowania dorosłego psa. Czasem nawet przemyślane decyzje niosą za sobą niespodziewane konsekwencje i problemy. Dla wielu osób taką decyzją jest adopcja psa i właśnie do nich skierowana jest ta pozycja. Znajdziemy w niej odpowiedzi na najczęstsze problemy spotykające właścicieli czworonogów zarówno w obrębie domu, jak i na spacerach. Autor prowadzi nas od znalezienia i wyjaśnienia behawiorystycznego fundamentu problemu aż do jego rozwiązania. A wszystko po to, żebyśmy mogli w pełni cieszyć się czasem spędzanym z pupilem. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla osób rozważających adopcję dorosłego psa. Również bardziej doświadczeni hodowcy, jak i właściciele szczeniaków będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i nauczyć się mowy ciała psa. Książka jest kontynuacją poprzedniego tytułu tego autora - ''Dobry piesek. Jak wychować niesfornego szczeniaka''.
Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

39,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia ? w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał ?człowiek na baterie?. Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt. Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie. *** Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie. prof. Marian Zembala kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby ? faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: ?Chrzanić protokół!?. książka roku według ?The Guardian? Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny ? zdawałoby się ? pozbawiony szans pacjent przeżyje.
Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

36,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
“Muza koszmarów” to drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”! Dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy już pokochać! Lazlo walczy z całych sił, aby zachować ducha swojej ukochanej. Musi dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Wyboru między jej ocaleniem a ocaleniem Szlochu. Jednak losy Szlochu zależą już teraz wyłącznie od małej Minyi. To właśnie ona chroni duszę Sarai przed zniknięciem. Agresja i wzajemne animozje nasilają się, grożąc wybuchem wojny... Czy ludzie zdążą opamiętać się i uchronić przed gniewem małej dziewczynki i atakiem jej widmowych żołnierzy? Tymczasem w zupełnie innym świecie bliźniaczki Kora i Nova muszą radzić sobie po stracie matki. Pragną wyrwać się spod władzy macochy, która zmusza je do pracy ponad siły. Wiedzą, że czasu pozostało niewiele, bo gdy osiągną odpowiedni wiek, mogą zostać najzwyczajniej w świecie sprzedane jakiemuś obcemu mężczyźnie… Oto drugi tom wspaniale napisanego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”. Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść, podobnie zresztą jak pierwszą część cyklu, należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. To kolejne spotkanie z bohaterami, których pokochaliśmy już całym sercem oraz z takimi, których zdążyliśmy znienawidzić. “Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję”. Tak oto mówiła o pierwszej części cyklu Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji “Przewodnik fantastyczny” i zdecydowanie można te słowa odnieść także i do niniejszej książki.
Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

36,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy to marzyciel wybiera swoje marzenie? A może jest zupełnie na odwrót? Przekona się o tym Lazlo Strange, skromny bibliotekarz a zarazem bohater tej niezwykłej powieści! Lazlo Strange miał wiele marzeń, a wśród nich jedno tak wielkie, że zasługiwało wręcz na spełnienie. Od dzieciństwa, które spędził jako sierota i także później, gdy pracował już w bibliotece, pragnął poznać tajemnice zaginionego, mitycznego miasta Szloch. Zawsze sądził, że kosztowna podróż przez pustynię Elmuthaleth jest poza jego zasięgiem. A przecież tak bardzo chciał odwiedzić miejsce, gdzie podobno mieszkają mityczni wojownicy. Wszystko zmieniło się, gdy wojownicy przekroczyli bramę wielkiej biblioteki proponując wyprawę... komuś innemu! Strange musi szybko podjąć decyzję, która będzie pierwszą z szeregu trudnych wyborów. Tutaj liczy się każda minuta. Strange rusza w podróż, w trakcie której pojawi się konieczność dokonywania wyborów, jakich nie sposób podjąć i żal, jakiego nie sposób wyleczyć. Czeka też na niego magia i to jak najbardziej prawdziwa. Oto pierwszy tom wspaniale napisanego cyklu fantasy "Strange. The Dreamer". Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. Spotkamy tu bohaterów, których pokochamy całym sercem oraz takich, których całym sercem znienawidzimy. "Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję." Tak oto mówiła o tej książce Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji "Przewodnik fantastyczny".
Jeszcze będziemy szczęśliwi

Jeszcze będziemy szczęśliwi

44,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Jeżeli szukasz wyjątkowej, wciągającej książki młodzieżowej, mamy coś specjalnie dla ciebie. “Jeszcze będziemy szczęśliwi” to książka pełna skrajnych, intensywnych emocji, przeżyć i odkrywania, czym właściwie jest miłość i całej mnogości odcieni tego uczucia. "Jeszcze będziemy szczęśliwi” autorstwa Enrica Galiana to poruszająca powieść o pewnej niezwykłej, emocjonalnej dziewczynie - siedemnastoletniej Gioi Spadzie. Ta unikatowa nastolatka sprawi, że po przewróceniu ostatniej kartki książki będziesz żałował, że tak jak ona nie masz w zwyczaju czytać wolniej, aby celebrować każde napisane przez autora słowo. Gioia Spada nie umie się odnaleźć wśród rówieśników. Wiedzie raczej samotne życie, nie śmieje się zbyt często, lubi zaszywać się w swoim pokoju i czytać, odcinając się od świata. Wszystko jednak się zmienia, kiedy do życia Gioi niespodziewanie wkracza Lo - tajemniczy chłopak z opuszczonego baru. Lubi grać w rzutki, nosi przy sobie zagadkowy słoik kamieni, stroni od spotkań z Gioią w miejscach, gdzie ktoś mógłby ich razem zobaczyć. Pewnego dnia Lo nagle znika bez ostrzeżenia. Okazuje się, że jego sekrety może odkryć jedynie Gioia, dziewczyna zaczyna więc podążać po jego śladach. Ta podróż będzie dla niej niezwykle ważna, gdyż okaże się, że słowo “miłość” ma dużo więcej znaczeń, niż mogła kiedykolwiek przypuszczać. Jeżeli zachwyciły cię przygody i przeżycia niezwykłej Gioi, z pewnością chętnie także sięgniesz po książki polskiej autorki Barbary Kosmowskiej. Od absolutnie fenomenalnej “Pozłacanej rybki”, po bestsellerowe pozycje takie jak “Obronić królową”, “Samotni.pl”, “Niechciana”, “Puszka” - te książki z pewnością są warte postawienia na półce. Ponadto, nawiązując do “Jeszcze będziemy szczęśliwi” i twórczości Enrica Galiana, warto pochylić się nad niezwykłą, niesamowicie poruszającą książką “Trzy kroki od siebie” autorstwa Mikki Daughtry, Rachael Lippincott oraz Tobiasa Laconisa, która traktuje o trudach dojrzewania z wyrokiem w postaci choroby i o miłości potrafiącej złamać nawet te zasady, które zagrażają życiu. Serdecznie zachęcamy do lektury!
Zawisza Czarny

Zawisza Czarny

36,90 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Oto nietypowy, polski patriota w typowych niestety, polskich realiach. Czy czarny człowiek może być prawdziwym Polakiem i co to naprawdę oznacza? Na Wybrzeżu Kości Słoniowej działał niegdyś misjonarz, lecz dość nietypowy. Był on emerytowanym żołnierzem i mistrzem sztuk walki. Zaopiekował się pewnym afrykańskim chłopcem. Nauczył go, jak zmienić w niezawodną broń własne ciało i zaszczepił wyznawane przez siebie polskie, patriotyczne wartości. Chłopiec dorósł i jako Zawisza Czarny przybył do kraju nad Wisłą, by krzewić prawdziwe, dobrze rozumiane, patriotyczne wartości. Już po przybyciu do Warszawy nasz bohater wpada w tarapaty. Zostaje wmieszany w spisek tzw. młodych polskich patriotów. Jednak to dopiero początek. Intryga bowiem ze strony na stronę staje się coraz bardziej złożona. Pojawiają się w niej między innymi młodzi ambitni z Mordoru, uczestnicy rowerowej masy krytycznej, członkowie ONR-u, kibice Legii, a także podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak. Oto opowieść o niezwykłym, polskim patriocie. Ta postać może równie dobrze jednoczyć, jak irytować i to wszystkich po równo. Z pewnością jednak pokaże nam bez ogródek, jacy naprawdę jesteśmy, co znaczy dla nas Polska, polskość i bycie patriotą. Dlatego do książki tej warto podejść bez uprzedzeń, przyjąć ją otwartym sercem i umysłem i po prostu sprawdzić, co z tego wyniknie. Jedno jest tutaj pewne. To doskonała, mądra i rozwijająca rozrywka. Dzięki tej powieści na samych siebie możemy spojrzeć z przymrużeniem oka. I być może uda nam się w ten sposób dostrzec o wiele więcej, niż na co dzień. Jakub Ćwiek to polski pisarz i kulturoznawca. Jest miłośnikiem muzyki rockowej oraz znawcą popkultury. Prywatnie zaś to ojciec dwójki dzieci, Zuzanny i Samuela. Tworzy głównie literaturę fantasy, lecz nie tylko. Jego książki adresowane są w większości do dzieci i młodzieży. Pisze jednak także z myślą o dorosłych czytelnikach. Ma w swoim dorobku takie powieści jak "Bóg marnotrawny", "Chyba śnisz", "Ciemność płonie", "Dreszcz", "Drobinki nieśmiertelności" czy seria "Chłopcy".
W cieniu Everestu

W cieniu Everestu

42,99 zł 15,45 zł
Opis
Zamknij
“W cieniu Everestu” to książka, która przybliża rzeczywistość ekstremalnych wypraw, towarzyszącą im motywację oraz cenę, którą nieraz przychodzi zapłacić za chwile euforii na najwyższej górze świata. Wciągająca i opowiadająca o życiu tak innym od codziennego, że codzienność wydaje się luksusem. Magda Lassota specjalnie na potrzeby książki spędziła 2 miesiące w bazie pod Mount Everest. Sprawdziła, jak wygląda życie na wysokości 5364 m nad poziomem morza, skupiając się jednak na najbliższej nam ludzkiej stronie zdobywania wysokich szczytów. Jest to przede wszystkim książka o ludziach zdobywających ten szalony szczyt. O ich motywacjach, o biznesie idącym za pragnieniem zdobycia góry. Autorka sprawdza, ile jest prawdy w doniesieniach o kolejkach na szczyt, gorączce Everestu, ciałach niedoszłych zdobywców, trudnościach w trakcie wędrówki. Rozmawia ze zdobywcami, z kobietami, mężczyznami, profesjonalistami i amatorami oraz z całym zapleczem tych wypraw - szerpami, przewodnikami, lekarzami i ratownikami. Wszystko po to, żeby samej zrozumieć ten świat, mieć na niego jak najszerszy ogląd i pomóc innym go pojąć. Autorka odważnie zagląda w górskie i prywatne życie ludzi związanych z górą, dowiadując się, co ich niesie, czego pragną, a czego się boją. Dowiaduje się, jak to jest czekać miesiącami, aby wykonać jeden nadludzki wysiłek w ciągu kilku dni, ryzykując swoim zdrowiem, a często nawet i życiem. Ten zbiór niezwykłych historii oraz fotografii pokazuje nam Everest, jakiego jeszcze nie poznaliśmy. Opowiada nie o górze, lecz o ludziach. O ich życiu, a nierzadko i śmierci. Książka stanowi debiut literacki autorki cenionej zarówno za liczne wystawy fotograficzne, jak i artykuły oraz wystąpienia o Himalajach i Mount Evereście.
Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu

59,99 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
Ten tytuł z pewnością zaciekawi wszystkich fanów historii związanych z polską gangsterką, a mówiąc dokładniej z polskim narkobiznesem. Ryszard J. - chemik, wyprodukował najczystszą amfetaminę, jaka kiedykolwiek została skonfiskowana przez brytyjską policję. Jeśli jesteś fanem kultowego serialu "Breaking Bad", książka "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu" koniecznie powinna trafić w Twoje ręce. Historia niczym z kolumbijskiego serialu - o bossach, handlu narkotykami i całym tym niebezpiecznym światku. A jednak wszystko, co opisuje autor, wydarzyło się w Polsce, w województwie świętokrzyskim. Reportaż Grzegorza Walczaka w ciekawy i bardzo przystępny dla chemicznego laika sposób ujawnia nam szczegóły biznesu, jaki w polowych warunkach stworzył tytułowy chemik z Kielc - produkując amfetaminę wartą cztery miliony brytyjskich funtów. Autor tej pozycji bezceremonialnie wprowadza nas w światek polskiego narkobiznesu, podając fakty, które zebrał dzięki niezliczonym godzinom spędzonym na czytaniu akt oraz opracowywaniu zebranych informacji.
Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie

Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie

54,99 zł 15,45 zł
Opis
Zamknij
Walka o sukcesję w Arabii Saudyjskiej nie obyła się bez wielu konfliktów, jednak w końcu wyłoniła charyzmatycznego księcia koronnego - Muhammada ibn Salmana. Znany jako MBS, wydaje się przywódcą otwartym na zmiany, przed którymi Arabia do tej pory się wzbraniała. Nurt nowoczesności przemawia do niego, ale czy na pewno? Książka "Ropa i krew. Walka o przywództwo w Arabii Saudyjskiej i wpływy na świecie" pokazuje, że niekoniecznie tak jest. Muhammad ma 35 lat i wydaje się niezwykle postępowym władcą. Niestety, to tylko pozory, które buduje za pomocą licznych konsultantów wizerunkowych. Tak naprawdę jest ekscentrycznym, brutalnym i niezwykle bogatym człowiekiem, który nie zawaha się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie. Człowiek ten nie dba ani trochę o to, jak świat zareaguje na jego brutalność. Nie zawahał się nawet przed porwaniem i przetrzymywaniem przez wiele miesięcy trzystu osób, w tym wielkich biznesmenów i prominentnych członków saudyjskiej rodziny królewskiej. Jakkolwiek wydaje się to wszystko scenariuszem wprost z Hollywood, jest to prawdziwa historia. MBS konsekwentnie buduje swoją siłę ekonomiczno-gospodarczą dzięki wielkim złożom ropy. Nikt nie wie, jak potężna może dziś być Arabia Saudyjska ani za jak ważne sznurki pociąga w politycznym światku. Autorami tej książki są Hope Bradley i Justin Scheck, którzy razem przedstawili nie tylko prawdziwą historię, ale również ostrzeżenie dla całego świata.
Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

Tim Cook. Człowiek, który wzniósł Apple na wyższy poziom

49,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
“Tim Cook. Człowiek, który wyniósł Apple na wyższy poziom” to tytuł obok, ktorego nie można przejść obojętnie. Choć bohater książki autorstwa Leandera Kahneya być może nie będzie na tyle barwną i kontrowersyjną postacią, by kręcić o niej filmy nominowane do prestiżowych nagród, to jego zasługi w rozwoju Apple pozostają niezaprzeczalne. Apple to światowy potentat w branży elektronicznej, w pewnym sensie też ikona stylu życia i symbol pewnego statusu. Z tą firmą nierozerwalnie wiąże się postać Steve’a Jobsa, geniusza, który stworzył jej podwaliny. Jobsa nie ma już na tym świecie od kilku lat - a Apple nie stanęło w miejscu, lecz dalej się rozwija. Na dalszy postęp firmy składa się nie tylko praca designerów, inżynierów i menadżerów, lecz także konsekwentna wizja firmy, której przestrzega jego następca. Choć postać okularnika w czarnym golfie stała się już legendą świata technologii, to jego następca Tim Cook (mimo że o wiele mniej ekstrawagancki) pozostaje człowiekiem o szerokich horyzontach, dzięki którym powiódł powierzone mu przedsiębiorstwo ku kolejnym sukcesom. Mogą go państwo poznać bliżej, czytając jego pierwszą biografię. Potrojenie wartości firmy (przekroczyła jako pierwsza w historii próg 1 biliona dolarów) to osiągnięcie, które jest w dużej mierze jego zasługą. Aby jak najlepiej nakreślić rysy obecnego CEO Apple, Leander Kahney przeprowadził szereg rozmów ze współpracownikami i znajomymi prezesa jednej z największych spółek technologicznych w dziejach. Jego książka to setki relacji o życiu człowieka, który odpowiada za tysiące pracowników Doliny Krzemowej. Autor śledzi losy Tima Cooka od jego najwcześniejszych lat, początków w Apple oraz decyzji i dylematów, które musiał rozstrzygnąć, będąc już następcą nieodżałowanego Steve’a Jobsa. Kahney prowadzi historię Cooka od rodzinnej miejscowości w Alabamie po decyzję o odmowie współpracy z FBI, żądającej od firmy złamania własnych zasad i obietnic złożonych klientom. Kulisy tej i innych spraw ukazują, jak wielce różną postacią od Jobsa jest Tim Cook - i jak wiele zmieniło się w działaniu tej wielkiej korporacji.
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Tom 1. Nikita

Dziewczyna z Dzielnicy Cudów. Tom 1. Nikita

36,90 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Wars i Sawa - dwa miasta przedzielone rzeką. Wars jest szalony i brutalny, a Sawa uzbrojona w pazury. Książka przenosi nas do szalonego świata, w którym to co niezwykłe łączy się ściśle z codziennością. Poznajemy też ją - Nikitę, dziewczynę o wielu imionach i z trudną przeszłością za sobą. Na daną chwilę pracuje dla Zakonu Cieni, gdzie mając do dyspozycji pistolet, doskonale wie jak sobie poradzić z wrogiem. Ale czy ma jakichś przyjaciół? Jej własna matka, która jednocześnie jest jej szefową, nie zmartwiłaby się nazbyt, gdyby jej córce stało się coś złego. Nic dziwnego więc, że Nikita nie potrafi nikomu zaufać. A w szczególności mężczyznom. Akcja zagęszcza się, kiedy bohaterka otrzymuje pomocnika, Robina i dostaje za zadanie wyjaśnić sprawę uprowadzonej piosenkarki. Książka obfituje w dużo dobrej akcji oraz została doceniona przez czytelników za dobrze zbudowany świat alternatywny, w którym dzieje się cała historia. W książce można spotkać dużo silnych charakterów, zarówno męskich jak i kobiecych, różne dziwne istoty oraz tajemnicze zdarzenia i zagadki. Publikacja została napisana w lekkim stylu, dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie.
Akuszer Bogów. Tom 2. Nikita

Akuszer Bogów. Tom 2. Nikita

36,90 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości, a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno, jak na poznaniu tej prawdziwej. Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości, rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii, gdzie wszystko się zaczęło. Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie, jakich oczekuje? Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.
Szaranowicz. Życie z pasją

Szaranowicz. Życie z pasją

49,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Niezwykle ciekawa historia znanego komentatora sportowego. Włodzimierz Szaranowicz, który od lat komentuje zmagania polskich skoczków narciarskich, a także naszych atletów na igrzyskach olimpijskich. Dzięki książce "Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją" dowiesz się, przez co przeszedł oraz jak wyglądała jego kariera i dążenie do celu. Poznaj nie tylko wybitnego komentatora i dziennikarza, ale również cudowną osobowość i charakter Włodzimierza Szaranowicza! Osiągnął wiele sukcesów sportowych, jest najlepszy w tym, co robi, a cała polska zna go z jego niesamowitych i porywających komentarzy. Potrafi wzbudzać emocje podczas komentowanych rozgrywek. Jak nikt inny rozumie i przeżywa sport. Czytając książkę, poznasz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dowiesz się, jak dorastał i jak wyglądało jego życie. Jak udało mu się pogodzić karierę z rodziną? Jak wyglądały jego początki oraz dlaczego cały świat tak bardzo polubił go, za to, co robi? Sam Włodzimierz Szaranowicz, wraz z córką Martą Szaranowicz-Kusz napisał tę książkę, by móc podzielić się swoją historią z innymi. Lektura zawiera szczerą rozmowę ojca z córką, z której można dowiedzieć się wiele tajemnic z życia bohatera, a także przekonać się o jego ogromnym doświadczeniu życiowym, dzięki któremu stał się tym, kim jest. Ta książka opowiada nie tylko o sporcie i karierze komentatora, ale również o rodzinie, problemach życiowych oraz o dobrych i złych momentach. Sam przekonaj się, kim tak naprawdę jest Włodzimierz Szaranowicz i przez co przechodził!
Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu

49,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Jesteś miłośnikiem jednego z najbardziej znanych i popularnych seriali Polsatu "Świat według Kiepskich"? Na myśl o Ferdku, Paździochu i Boczku pojawia się uśmiech na Twojej twarzy? A może znasz niektóre odcinki i teksty na pamięć? Jeśli tak, to książka autorstwa Pawła Łęczuka i Jakuba Jabłonka pt. "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" jest dla Ciebie. Serial "Świat według Kiepskich" bawił Polaków przez ponad 20 lat. Oglądały go osoby w różnym wieku, z różnym wykształceniem i o różnych poglądach, jednak pokazywane w nim treści łączyły pokolenia. Serial poruszał wiele tematów w satyryczny sposób i charakteryzował się kolokwialnym językiem. "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" to interesujący przewodnik po serialu, bohaterach i uwielbianych scenach. Z książki można dowiedzieć się między innymi, jaki był odbiór serialu po emisji pierwszych odcinków, którzy aktorzy mieli początkowo grać główne role oraz kto jest odpowiedzialny za stworzenie niezapomnianych postaci. Dodatkowo w książce obsada serialu wspomina aktorów, którzy już odeszli z tego świata: Krystynę Feldman czy Ryszarda Kotysa. Przewodnik to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Ferdka, Halinki, mocnego fulla i kultowych powiedzeń z serialu.
Denat wieczorową porą. Tom 3. Garstka z Ustki

Denat wieczorową porą. Tom 3. Garstka z Ustki

42,99 zł 15,55 zł
Opis
Zamknij
Ostatni tom uwielbianego przez czytelników kryminalnego cyklu autorstwa Anety Jadowskiej! Czy anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic okaże się początkiem kolejnej zbrodni, którą rozwiąże Maria Garstka? "Denat wieczorową porą" rozpoczyna się od anonimowego zaproszenia na Bal Tajemnic, które początkowo nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu. W przeciwieństwie do jej najlepszej przyjaciółki, Anieli Grzebałko, która żąda, żeby Garstka jej towarzyszyła na tym wydarzeniu. Bal został urządzony w starym domu położonym w usteckim lesie, upiornego klimatu dopełnia także śnieżyca stulecia. Ta sceneria staje się sceną zaplanowanej intrygi oraz konfrontacji. Zanim Garstka zdąży pomyśleć, że gorzej już być nie może, pojawia się trup? A za nim kolejny! Najbliższe osoby bohaterki są w niebezpieczeństwie, a ona będzie musiała wyznać prawdę. Ale o czym? Pilnie strzeżone sekrety i tajemnice gości Uroczyska zaczynają wychodzić na światło dzienne. Ta noc zmieni ich życie na zawsze. Aneta Jadowska jest polską pisarką, która tworzy przede wszystkim literaturę zaliczaną do gatunku fantasy i skierowaną przede wszystkim do młodzieży. Popularność przyniosła jej heksalogia opowiadająca o pochodzącej z Torunia policjantce-wiedźmie, Dorze Wilk. Pisarka wydała również serie powieściowe takie jak "Cykl szamański", "Cykl o Nikicie", a także liczne opowiadania. "Denat wieczorową porą" to trzeci i ostatni tom jej kryminalnego "Cyklu o Garstce z Ustki". Poprzednie wydane już tomy noszą tytuły "Trup na plaży i inne sekrety rodzinne" oraz "Martwy sezon".
Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział wszystko

39,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
Nowa książka autorów bestsellerowej „Anatomii kłamstwa”! Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków… Jeżeli twoje dziecko zmaga się z problemami z rówieśnikami, ale nie chce mówić na ten temat… Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój partner nie jest do końca szczery i nie wiesz, jak przekonać go, aby wyznał prawdę… Albo ciekawi cię, jakich technik używają sprzedawcy, by namówić klientów do zakupu niepotrzebnego gadżetu... ...to oznacza, że ta książka jest dla ciebie. Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który posiada niewiele osób. Co możesz zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiesz, że ktoś ukrywa ważne informacje, a ty koniecznie chcesz je poznać? Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji – i to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem! Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą ci, jak wydobyć z ludzi prawdę, a do tego nauczą cię technik stosowanych w walce z terroryzmem. Znajdziesz tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego, uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach. Jeśli chcesz stać się prawdziwym profesjonalistą w wydobywaniu prawdy, pora sięgnąć po przewodnik agentów CIA. Jesteś na to gotowy?
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

42,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
Jeśli kochasz klasykę polskiego rocka i muzykę Oddziału Zamkniętego, to nie przegap tej książki! Pierwsza biografia kultowego zespołu to doskonały wgląd w jego burzliwą historię, którą masz okazję w końcu poznać! "Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami" to wejście do szalonego rockowego świata, którego nie będziesz chciał opuścić! Oddział Zamknięty to nie przelewki. W przypadku tej grupy półśrodki nigdy nie wchodziły w grę. Zresztą to słowo w słowniku muzyków praktycznie nie istniało. Wrzucić piąty bieg i jazda aż do zatarcia silnika - z taką właśnie filozofią kojarzony jest ten zespół. Imprezy bez żadnych zahamowań, hektolitry alkoholu i hotelowe rozróby okazały się stałymi punktami programu. Mimo to pierwsze miejsce zawsze należało się muzyce. Ostra i bezkompromisowa twórczość trafiła na podatny grunt. Oddział Zamknięty to zespół, który przemówił do młodzieży jak żaden inny dzięki swojej szczerości i pasji. Z jednej strony zapraszał do zabawy i oderwania się od codziennej szarości, z drugiej prowokował do myślenia. Połączenie tych elementów przyniosło efekty w postaci wielu niezapomnianych hitów, które stały się klasykami. Oddział Zamknięty zawsze kojarzy się z dwiema istotnymi w historii zespołu postaciami. Krzysztof Jaryczewski, twórca pokoleniowych hymnów, i Wojciech Łuczaj-Pogorzelski, zdystansowany wobec świata gitarzysta i strażnik rockowego riffu, to główni bohaterowie, dzięki którym ta opowieść jest tak barwna i fascynująca. W przeszłości bliscy sobie niczym bracia. Obecnie oddzieleni od siebie murem prawników. Ponad cztery dekady działalności, sukcesów i katastrof to ekstremalna jazda bez żadnych kompromisów. Sięgnij po tę książkę, a w pełni poczujesz rockowy klimat!
Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera

Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera

44,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
"Mam już dość. Jak pokonałam domowego hejtera" to historia kobiet, które dla uzyskania wolności musiały wiele poświęcić. Jak wiele trzeba przejść, żeby rozwieść się z socjopatą, manipulatorem lub alkoholikiem? Książka opisuje historie kilku kobiet. Jedna z nich - Alicja - była żoną socjopaty. Był on niezwykle zazdrosny i stosował wobec niej przemoc. Zdarzało się nawet, że gwałcił ją, gdy była pod wpływem środków nasennych. Kolejna kobieta, o imieniu Marta, miała męża alkoholika. Pomimo tego, że dość szybko uzyskała rozwód, to dojście do siebie po życiu w takich warunkach trwało bardzo długo. Mąż Julii był manipulatorem, przez którego prawie popełniła samobójstwo. Adela uważa, że rozwód to jej porażka. Kolejna kobieta - Diana - wciąż próbuje się podnieść, bo nie potrafi sobie poradzić z życiem po rozwodzie. Jest jeszcze Sylwia, która do dziś spłaca kredyt, który wzięła na pokrycie długów byłego męża. Dlaczego kobiety takie jak te powyżej społeczeństwo uważa za porażki? Jak wysoka jest cena wolności i czy ta wolność jest osiągalna pomimo papierka świadczącego o rozwodzie? Jak zacząć nowe życie z takim bagażem doświadczeń? Książka pokazuje kilka przykładów, jak wyżej opisane kobiety starają się poradzić sobie z trudami życia po rozwodzie i po traumie, jaką musiały przeżyć. Książka Danuty Awolusi i Joanny Warpas opowiada o tym, jak przeżyć piekło rozwodu i jak podnieść się, gdy jest już po, a rzeczywistość jest zupełnie inna niż oczekiwania.
Zgasić Słońce. Szpony Smoka

Zgasić Słońce. Szpony Smoka

39,99 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Oto fascynujące połączenie technologii i japońskich wierzeń oraz Polski pragnącej odzyskać suwerenność. Dołącz do mitycznej wojny, pełnej magii i wierzeń Kraju Kwitnącej Wiśni. Po tysiącach długich lat japońskie demony wyszły na światło dzienne. Wydostały się z niewoli i powoli przedzierają się do świata ludzi. Ich jedynym pragnieniem jest podbicie świata, którym ma rządzić boski tennō. Swoją misję rozpoczynają od Tokio. Świat znajduje się u kresu zagłady, a niebo i ziemia stają w ogniu. Najsilniejsze mocarstwa ludzi łączą siły i zawierają sojusz. Wszyscy doskonale wiedzą, że wygrana demonów oznaczać będzie koniec ludzkości. Józef Piłsudski wypatruje w tej międzyświatowej wojnie szansy na odzyskanie suwerenności przez Polskę. Dokładnie analizuje przebieg zbrojeń oraz poznaje mocne i słabe strony wszystkich walczących stron. Pragnie, by Imperium Wschodzącego Słońca ujrzało prawdziwą wartość odrodzonej Rzeczypospolitej i zawarło z nią sojusz. W ten sposób Polska może wiele zyskać, a nie ma nic do stracenia. Tymczasem bitwy nad Tokio przybierają na sile, a podniebna armada wysłana przez ludzi ściera się z demonami. Okazuje się, że pod pozorem obrony Ziemi ma zniszczyć metropolię, której istnienie jest niewygodne dla wielu krajów i ich przywódców. Czy Józef Piłsudski zdoła wyzwolić Polskę i sprawić, by stała się krajem, z którym wszyscy będą zmuszeni się liczyć?
1 2

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry