Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 92)

Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś

Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś

39,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Przygody Misia i Tygryska skradły już serce niejednego malucha. Jeśli Twoja pociecha uwielbia ten duet lub jeśli jeszcze go nie zna, koniecznie podaruj jej "Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś" autorstwa Janoscha. Książka bawi i jednocześnie między wierszami zwraca uwagę na wartości, jakimi cechuje się prawdziwa przyjaźń. Zabawne ilustracje, ciekawe historie i przede wszystkim pozytywny przekaz są atutami tej publikacji. Tygrysek zachorował i z tego powodu bardzo cierpi, ale może liczyć na swojego kompana, który wyciągnął do niego pomocną łapę. Miś troskliwie zajął się przyjacielem, robiąc wszystko, by ulżyć Tygryskowi w ciężkich chwilach. A skoro działał trochę nieporadnie, opowieść przybrała humorystyczny wydźwięk. Znakomitym dodatkiem jest barwna szata graficzna. A najmocniej liczy się przesłanie. "Ja ciebie wyleczę, powiedział Miś" to prawdziwa lekcja empatii, uwrażliwiająca na problemy innych istot. Uczy o tym, by nie być obojętnym i nie odwracać się od bliskich znajdujących się w potrzebie. A najmłodszym zmagającym się z chorobą książka pomoże oswoić się z koniecznością przejścia przez proces leczenia. Całość została podana w przystępny dla dzieci sposób.
Idziemy po skarb

Idziemy po skarb

39,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Najlepsze książeczki dla dzieci to takie, które bawią i zawierają wartościowy przekaz. Tym charakteryzuje się opowieść "Idziemy po skarb". Towarzysząc bohaterom w ich przygodzie, pociechy dowiedzą się również czegoś ważnego. Tygrysek i miś to przyjaciele, którzy postanowili, że staną się bogaci. Jeśli znajdą skarb, w końcu ich sytuacja zmieni się na lepsze. Mając dużo złota, będą mogli kupić chociażby nadmuchiwaną łódź i zjeść na kolację aż dwa pstrągi! Potrzebny jest im do tego skarb, więc wyruszają na jego poszukiwania. Czeka na nich po drodze wiele niespodzianek i niezwykłych sytuacji. Co takiego ujawni im poborca podatkowy? Czego dowiedzą się od grubasa z motorówką? Co usłyszą od ślepego kreta? Spotkają również zbója nazywającego się Łaps-caps, który również czegoś ich nauczy. Tylko czym to się okaże? No i czy uda im się odnaleźć skrzynię pełną złota? Przyjaciół czeka do przebycia spora droga. Nie zabraknie podczas tej wędrówki wielu perypetii. Dołączając do nich, dzieci poznają odpowiedzi na wiele pytań i dowiedzą się, czym tak naprawdę jest bogactwo. Publikacja "Idziemy po skarb" jest uroczą książeczką, która zawiera bezcenny morał. Jej autorem jest Janosch (a właściwie Horst Eckert), niemieckojęzyczny autor pochodzący z Górnego Śląska. Został wielokrotnie nagradzany, otrzymując m.in. Federalny Krzyż Zasługi. Inne jego książki o dwójce przyjaciół to: "Miś i Tygrysek chodzą po mieście", "Ach, jak cudowna jest Panama" czy też "Miś, Tygrysek i nowi przyjaciele".
Poczta dla Tygryska

Poczta dla Tygryska

39,99 zł 13,35 zł
Opis
Zamknij
Poczta dla Tygryska „Kochany Tygrysku! W pierwszych słowach mojego listu donoszę Ci, że jestem zdrów, czego i Tobie życzę. Obierz cebulkę i ugotuj ziemniaki, bo może na obiad będzie ryba. Całuję Ciebie mocno. Twój przyjaciel Miś”. Czasami znienacka dopada nas straszna tęsknota i sprawia, że nic, ale to zupełnie nic nam się nie chce. Miś i Tygrysek zaczynają wówczas pisać do siebie listy. I już wkrótce w całym lesie pojawiają się skrzynki pomalowane na żółto. A kiedy to nie wystarcza, przyjaciele wpadają na jeszcze ciekawsze pomysły. Tak żeby każdego spotkała radość! Pogodna opowiastka o tym, że żeby być blisko, wcale nie trzeba być obok!
Braciszek

Braciszek

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Obsypana nagrodami powieść o życiu w cieniu rodzinnej traumy. Niezwykły literacki głos oddany tym, o których często się zapomina. Gdy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Co robić, kiedy okazuje się, że Braciszek nie wodzi wzrokiem za soczystą pomarańczą, którą matka przesuwa mu przed oczami? Rodzeństwo nie rozumie, co się dzieje. Jak żyć z kimś, kto zamiast radości i szczęścia przyniósł samotność, ból i mrok? Trzy perspektywy: Starszy Brat, Młodsza Siostra i Najmłodszy Brat. Każde z nich z trudnymi emocjami radzi sobie inaczej: arogancki chłopiec zmienia się w troskliwego opiekuna. Młodsza Siostra buntuje się i miłości szuka w domu babci. Najmłodszy próbuje wypełnić pustkę po Braciszku. Żadne z nich nie wie, jak wielki ciężar będzie nieść przez całe życie. Historia, która ma siłę poruszającą nawet kamienie.
Wham! George i ja

Wham! George i ja

49,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Czytając książkę "Wham! George i ja", będziesz miał jedyną w swoim rodzaju okazję poznania prawdziwej historii zespołu - i to z najlepszego możliwego źródła! Boże Narodzenie, a właściwie okres, który je poprzedza, na zawsze zmienił się w roku 1984, kiedy to George Michael i Andrew Ridgeley nagrali najbardziej znany świąteczny kawałek o "Last Christmas". Od tej chwili nikt nie wyobraża sobie okresu przedświątecznego bez tej piosenki. Zespół składający się z dwóch zaledwie osiemnastoletnich chłopaków w szybkim tempie zaczął zdobywać popularność na wszystkich możliwych listach przebojów na całym świecie. Takie utwory, jak "Wake Me Up Before You Go-Go", czy "The Edge of Heaven" porywały do tańca tłumy dziewczyn i chłopaków, rozgrzewając parkiet do czerwoności. Kiedy w 1986 roku postanowili zakończyć współpracę, fani przez długi czas nie mogli się z tym pogodzić. Ich ostatni koncert, który odbywał się na stadionie Wembley, przyciągnął tłumy spragnionej dobrej muzyki publiczności. Mimo że zespół rozpadł się 34 lata temu, nadal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych na całym świecie. Andrew Ridgeley to brytyjski piosenkarz i gitarzysta, współzałożyciel zespołu "Wham". Duet z Georgem Michaelem przyniósł mu największą popularność. Ridgeley po raz pierwszy postanowił podzielić się z fanami zakulisowymi opowieściami i ciekawostkami na temat zespołu, jak i samego nieodżałowanego George'a Michaela.
Zbyszek przez przypadki

Zbyszek przez przypadki

44,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Wywiad, a w zasadzie luźna rozmowa ze Zbigniewem Zamachowskim przeprowadzona przez Beatę Nowicką pokazuje czytelnikowi życie i twórczość jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. "Zbyszek przez przypadki" to ciekawe i nowatorskie podejście do biografii, bez próby stworzenia mity idealnego idola. Obowiązkowa lektura dla fanów polskiej kultury, jak i samego Zbigniewa. Zbigniew Zamachowski w rozmowie z Beatą Nowicką odkrywa przed czytelnikiem swoje życie i twórczość, która rozpoczęła się jeszcze w czasie jego dzieciństwa. Opowiada o swoich przygodach ze znajomymi ze świata wielkiego ekranu oraz trochę o życiu prywatnym. Aktor znany z setki ról, podkładający głosy pod znane postacie i odgrywający ikonicznych bohaterów po raz kolejny wychodzi do widza, tym razem w nietypowej dla siebie formie. "Zbyszek przez przypadki" to szczera publikacja, bez zbędnego patosu, skierowana w pierwszej kolejności na czytelnika i nastawiona na niego. Pokazuje, że nawet największe nazwiska prowadzą zwykłe życie, mają swoje wzloty i upadki oraz starają się radzić sobie z codziennymi problemami.
Demonomachia

Demonomachia

44,99 zł 14,25 zł
Opis
Zamknij
"Demonomachia", pierwszy horror w dorobku Marka Krajewskiego, to również barwny obraz Galicji przełomu XIX i XX stulecia. Stefan Zborski, uczeń krakowskiego gimnazjum, nigdy nie wierzył w duchy. Gdy jednak w tragicznym wypadku ginie jego ojciec, Stefan żałuje, że nie zdążył zadać mu wielu ważnych pytań. Postanawia więc zorganizować seans spirytystyczny i przywołać duszę zmarłego. Podczas seansu wydarza się coś, czego Stefan nie potrafi zrozumieć. Jego racjonalny umysł nie godzi się z istnieniem sił nadprzyrodzonych. W tym samym czasie żydowski chłopiec, Szlomek, dostaje pierwszego ataku. Rzuca się na ziemię, wije niczym wąż, a z jego krtani wydobywają się przerażające wrzaski. Rozmodleni Żydzi z Podgórza mówią jedno: dybuk! Czy to właśnie umysł Stefana Zborskiego stał się bramą, przez którą demony przypuściły swój brutalny atak? Spirytysta, który nie wierzy wszak w te wszystkie brednie, rozpoczyna jedyne w swoim rodzaju śledztwo na granicy dwóch światów. "Demonomachia" to zupełnie nowe otwarcie w twórczości Marka Krajewskiego. Autor porzuca swoich dotychczasowych bohaterów i stylistykę czarnego kryminału w typie Chandlera, choć tajemnice, kryminalne zagadki i atmosfera grozy nadal będą nam towarzyszyć. No właśnie. "Demonomachia" to subtelne połączenie powieści grozy z barwnym tłem społeczno-obyczajowym Galicji na przełomie XIX i XX wieku. Poznajemy tu Kraków tętniący życiem i ekscesami młodopolskich artystów spod znaku Przybyszewskiego. Poznajemy też podkrakowskie Podgórze, gdzie prym wiedzie zabobonna wręcz religijność. Obserwujemy rozwarstwienie społeczne i animozje na tle narodowościowym. A wśród tego wszystkiego rozgrywa się niezwykła historia pełna po mistrzowsku budowanego napięcia.
Książę mafii

Książę mafii

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Przejście do nowej szkoły zawsze jest trudne i zwykle dotyczy dopasowania się do utworzonej już społeczności. Ava doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak nie wszystko idzie po jej myśli. Bardzo szybko zadziera z chłopakiem, któremu mało kto potrafi się przeciwstawić. Nikt jej jednak nie ostrzegł. Co wyniknie z tej sytuacji? Wszystkiego dowiesz się w kultowej już powieści "High School Tales. Książę mafii". Poznaj Avę, która dopiero przeniosła się do nowej szkoły. Pragnie się dostosować, jednak na drodze staje jej Samuel Weston. Nikt nie denerwuje jej tak bardzo, jak ten chłopak. Uwziął się na niej, ponieważ jako jedyna potrafiła mu się postawić - sama nie wie, czy z własnej głupoty, czy pragnienia igrania z ogniem. Ava nie ma jednak zamiaru się poddawać i dać się przygnieść jego szkolnej osobowości. Ostre spojrzenia i wielkie emocje nie zawsze muszą oznaczać nienawiść, choć często tak się zdaje, nawet dotkniętym nimi osobom. Czy tym razem uczucia te nie są bliższe fascynacji? Kim jest ta dziewczyna, która wreszcie mu się postawiła? Kim jest ten, którego każdy w szkole unika? Powieść jest swoistym huraganem emocji, który świetnie odzwierciedla serca i umysły młodzieńczego ducha.
Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie

Siostry nadziei. Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Wojna na Ukrainie to niewątpliwie ogromna zbrodnia, która dotyka nie tylko żołnierzy, ale także zwykłych mieszkańców tego kraju. Powstało już wiele reportaży ukazujących nam obraz tego przejmującego konfliktu zbrojnego. Jednym z nich jest dzieło zatytułowane "Siostry Nadziei" autorstwa Agaty Puścikowskiej. Dzieło to nosi podtytuł "Nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie" i opowiada historie sióstr zakonnych, które - mimo że mogły opuścić ten kraj w poszukiwaniu pomocy - począwszy od 24 lutego 2022, dzielnie walczą o zachowanie człowieczeństwa w piekle, jakie zgotowali im Rosjanie. Kobiety zajmują się organizacją pomocy humanitarnej, opatrują rannych żołnierzy oraz zapewniają schronienie ludziom, którzy uciekają przed wojną. Opiekują się także sierotami oraz wspierają duchowo walczących żołnierzy oraz cywilów. Książka ta to przejmujące świadectwo wojny, widziane oczyma zwykłych ludzi, którzy ryzykują własne zdrowie oraz życie, aby nieść pomoc innym.
Mock. Golem. Tom 9. Eberhard Mock

Mock. Golem. Tom 9. Eberhard Mock

39,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Kolejny z serii kryminałów, które traktują o najmroczniejszych zakamarkach duszy człowieka. Co będzie, gdy nienawiść osiągnie swoje apogeum? "Mock. Golem" to dziewiąty już tom serii kryminałów o Eberhardzie Mocku. Jest rok 1920, a w Breslau dzieje się coraz gorzej. Miasto nawiedza niespodziewanie prawdziwa sekta "mesjaszy". Choć z pozoru jej członkowie nie wydają się groźni, umiejętnie podsycają wśród mieszkańców antysemickie nastroje. Za tym wszystkim kryje się coś znacznie poważniejszego - coś, co może zaważyć na losach całego miasta. Tymczasem Eberhard Mock ma poważny problem. Wciąż nie może się podźwignąć z alkoholizmu, choć trzeba przyznać, nie składa broni i wciąż walczy. Jego myśli wciąż krążą wokół tajemniczego zniknięcia Rosemarie, aby zrozumieć, co się faktycznie stało, musiałby rozwikłać pewną niezwykle mroczną zagadkę. Jest za to przekonany, że jeśli tylko dotrze do dziewczynki, uda mu się natychmiast przestać pić. Aby osiągnąć cel, jest w stanie wiele poświęcić. Właśnie dlatego bez wahania podejmuje się zadania, które okazuje się bardzo niebezpieczne. Czy bohaterowi uda się zdemaskować mroczne tajemnice skrywane przez ludzki umysł?
Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

Nie jedź tam. Od Czarnobyla po Koreę Północną

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jak wiele zaryzykowałbyś, by przeżyć przygodę i odmienić swoje życie? Wielokrotnie nagradzany autor książek podróżniczych Adam Fletcher w niezwykłym, pełnym angielskiego humoru pamiętniku z podróży odwiedza dziesięć najdziwniejszych miejsc na ziemi. Aby znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania: zagubi się w śnieżycy w drodze do chińskiego Wuhan jedynie z paczką suchych herbatników w ręce; pochyli się nad apokalipsą w Czarnobylu; spróbuje uciec przed chorwacką policją w drodze do Liberlandu; stanie twarzą w twarz z dwoma martwymi dyktatorami w Korei Północnej, najbardziej dystopijnym kraju świata. Fletcher nie zawaha się przed podjęciem wyzwań, nierzadko ryzykując własne zdrowie, bezpieczeństwo i związek. Czy uda mu się bezpiecznie wrócić do domu? Czy ktoś będzie na niego czekał? I co da dyktatorowi, który ma już wszystko? A ty, czy jesteś skłonny zamienić wygodne wczasy all inclusive na przygodę swojego życia?
Żony Beatlesów. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr

Żony Beatlesów. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr

49,99 zł 14,35 zł
Opis
Zamknij
Miłość była tematem wielu piosenek czwórki z Liverpoolu. Od wczesnych lat sześćdziesiątych, kiedy dopiero stawali się rozpoznawalni, aż do schyłku dekady, gdy coraz trudniej było im pracować jako zespół, piosenki o miłości pojawiały się na każdym z wydanych albumów. Inspiracją do wielu z nich były kochanki, muzy i żony. Kim były kobiety, które kochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr? "Żony Beatlesów" to książka napisana przez Marca Shapiro, autora wielu biografii muzycznych, m.in. takich gwiazd jak Adele, Justin Bieber czy Carlos Santana. Shapiro z niezwykłą dociekliwością przygląda się związkom Johna, Paula, George'a i Ringo, snując opowieść o miłości, zazdrości, zdradach i rozstaniach. A to wszystko w atmosferze szalonych lat sześćdziesiątych i panującej beatlemanii. Dzięki historiom opowiedzianym przez autora możemy spojrzeć na słynnych chłopców z Liverpoolu oczami najbliższych im kobiet, dla których byli nie tylko słynnymi muzykami, ale przede wszystkim mężami, ojcami ich dzieci i zwykłymi facetami, którzy mają swoje wzloty i upadki. W jakich okolicznościach John Lennon poznał Yoko Ono i czy to prawda, że to ona pchnęła swojego męża w ramiona kochanki? Kim tak naprawdę była kobieta, którą Paul McCartney poznał w jednym z londyńskich klubów i z którą spędził niemal 30 lat swojego życia? Te i inne fascynujące historie znajdziemy w książce Marca Shapiro. To lektura zarówno dla tych, którzy w latach sześćdziesiątych, pośród szumów i trzasków, słuchali Radia Luxemburg, jak i dla nieco młodszych czytelników, dla których muzyczny świat tej kolorowej dekady to odległa historia.
Przyjaciele

Przyjaciele

44,99 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Bert i Emi codziennie taszczą na Wzgórze ogromne kartonowe pudła, by w nich przesiadywać. Bywa, że są królami, żołnierzami, astronautami. Czasem piratami żeglującymi po wzburzonych morzach. Lecz zawsze, ale to zawsze pozostają przyjaciółmi. W powinien bardzo zimny poniedziałek pojawia się ktoś, kto chce do nich dołączyć. Czy ich dwójka przyjmie nowego do paczki? Czy można mieć więcej niż jednego najlepszego przyjaciela? Poruszające powiastki Benjiego Davisa stały się już klasyką literatury dziecięcej. Autor z niezwykłą sobie czułością, słowem i obrazem opowiada o najważniejszych sprawach, takich jak miłość, tęsknota, czy właśnie przyjaźń. Polscy czytelnicy pokochali go za takie tytuły jak: „Mój wieloryb”, „Cudowna wyspa dziadka”, „Lato u babci”, „Powrót wieloryba”.
Juve! Historia potęgi

Juve! Historia potęgi

49,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Opowieść o niezwykłych losach jednego z najbardziej utytułowanych klubów w dziejach światowego futbolu. Książka "Juve! Historia potęgi" pozwala zajrzeć za kulisy świata piłki nożnej na najwyższym poziomie i lepiej zrozumieć fascynację milionów ludzi Juventusem Turyn. Ta historia zaczęła się pod koniec XIX wieku w turyńskim liceum, gdy nikt nie mógł jeszcze spodziewać się, jak się rozwinie. Dziś Juventus ma w swoim dorobku najwięcej tytułów mistrza Włoch, liczne sukcesy międzynarodowe i oddanych kibiców na całym świecie. Jako pierwszy zespół zdobył wszystkie najważniejsze europejskie puchary. Książka Herbiego Sykesa pokazuje drogę na szczyt, jaką przez ponad 120 lat przeszła "Stara Dama". Z gąszczu anegdot i ciekawostek wyłania się obraz prawdziwej legendy światowego futbolu, która stała się punktem odniesienia dla wielu rywali. Wśród tych ciekawych opowieści znajduje się również ta o transferze do Juve Zbigniewa Bońka. "Juve! Historia potęgi" to jednak nie tylko klasyczna książka sportowa. Można z niej dowiedzieć się wiele na temat najnowszej historii Włoch i kultury tego kraju, bo Juventus na Półwyspie Apenińskim jest zjawiskiem, które na stałe wpisało się w tamtejszy pejzaż społeczny. Bo jak głosi klubowy hymn "Juve to historia wielkiej miłości".
Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata

Plan Bezosa. Sekret skuteczności najlepszego sprzedawcy świata

64,99 zł 12,35 zł
Opis
Zamknij
Sekrety sztuki skutecznej komunikacji twórcy Amazona Jeffa Bezosa. Nowa książka autora bestsellerów "Steve Jobs. Sztuka prezentacji" i "Mów jak TED". W 2004 roku CEO Amazona Jeff Bezos podjął zaskakującą decyzję: zakazał swoim pracownikom korzystania z PowerPointa. Najbardziej zaawansowana technologicznie firma świata wróciła do podstawowych narzędzi komunikacji: tekstów i opowieści. To właśnie tak Bezos tworzy perfekcyjnie skuteczne strategie komunikacyjne, które pozwoliły zamienić garażową firmę w światową potęgę. Co wspólnego ma dobra prezentacja i wpadająca w ucho piosenka? Jak zbudować opowieść, której nie oprą się ani współpracownicy, ani klienci? Jak dobrze używać metafor i porównań, żeby przekonać słuchaczy do swoich pomysłów? W tej książce Carmine Gallo odsłania przed nami sekrety skutecznej komunikacji stosowane przez twórcę Amazona. Teraz opracowane przez Bezosa narzędzia efektywnego porozumiewania się i przekazywania idei staną się dostępne również dla ciebie.
Otulina

Otulina

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Morderstwo, które wstrząśnie małą społecznością, i ponura puszcza, która pożera ludzi żywcem. Pewnej nocy czwórka licealistów wyrusza na wyprawę do Puszczy Kampinoskiej. Kilka godzin później tylko troje z nich wraca szczęśliwie do swoich domów. Gdy ciało nastoletniej Hani zostaje znalezione na skraju lasu, jej rodzice – którzy zaledwie pół roku wcześniej przeprowadzili się z córką z Warszawy pod Kampinos w poszukiwaniu ciszy i spokoju – przeżywają swój najgorszy koszmar. Okoliczni mieszkańcy również są wstrząśnięci, zwłaszcza że wiele wskazuje na to, iż mordercą jest ktoś z nich. Co wydarzyło się tamtej nocy w samym sercu puszczy? I kto tak naprawdę jest winien tragedii, która wpłynie na życie wielu osób?
Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych

39,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Publikacja, która przybliży Ci nieco fenomen ojca Johna Bashobory. Poznaj bliżej niezwykłego kaznodzieję i niecodzienne umiejętności, jakimi dysponuje. "Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych" to książka przedstawiająca sylwetkę niesamowitego człowieka, potrafiącego w mgnieniu oka porwać tłumy i skłonić je, by słuchały. Autor skupia się na tej niezwykłej postaci, starając się zweryfikować, które z wiadomości na jego temat rzeczywiście są prawdą. Podążając za samym tytułem publikacji, bada, czy Bashobora rzeczywiście potrafi wskrzeszać zmarłych. Jako przykład przywołana zostaje historia, zgodnie z którą ksiądz wziął na ręce martwe dziecko i gdy kilkakrotnie powtarzał "I love you", ono ożyło. Dziennikarz jest także zainteresowany powodem popularności, jaką cieszy się kaznodzieja, podczas swoich wystąpień zbierający zawsze ogromną widownię (gdy głosił swoje nauki na Stadionie Narodowym w Warszawie, zgromadził na miejscu 58 tysięcy ludzi). John Baptist Bashobora jest katolickim kapłanem pochodzącym z Ugandy. Dał się ponadto poznać jako charyzmatyk i doktor teologii duchowości. Urodził się piątego grudnia 1946 roku w Bushenyi. Podobno gdy był dzieckiem, ciotka chciała go otruć poprzez podanie zatrutego posiłku, jednak miska rozpadła się, kiedy chłopiec odmawiał modlitwę. Po zdobyciu edukacji i związaniu się z katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej, Bashobora powrócił do rodzinnej diecezji, gdzie stał się założycielem dwóch szkół podstawowych, dwóch średnich oraz dwóch sierocińców. Dzięki temu udało mu się otoczyć opieką pięć tysięcy sierot. Aktualnie Bashobora cieszy się popularnością jako rekolekcjonista, który znany jest z przepełnionych charyzmą na spotkaniach modlitewnych. Polskę odwiedził po raz pierwszy w 2007 roku. Na swoim koncie ma takie publikacje książkowe, jak: "Jesteśmy obrazem Boga" (2012), "Jesteśmy ambasadorami Boga na ziemi" (2013) oraz "Uwierz Bogu sercem" (2013).
Arsene Wenger. Autobiografia

Arsene Wenger. Autobiografia

44,99 zł 9,15 zł
Opis
Zamknij
Innowator – gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”. Jednak to Wenger w ciągu kilku lat wyznaczył nowe standardy profesjonalnego futbolu i zrewolucjonizował myślenie o diecie, treningu czy sposobie gry. To on wprowadził do angielskiego futbolu francuskie piękno i polot na boisku, wyrażane niesamowitym połączeniem dynamiki, techniki i szybkości. Jemu zawdzięczamy ukształtowanie takich piłkarskich wirtuozów jak Dennis Bergkamp, Thierry Henry czy Cesc Fàbregas, wspieranych przez silne osobowości pokroju Patricka Vieiry czy Jensa Lehmanna. Mistrz – podczas bogatej kariery trenerskiej był finalistą Ligi Mistrzów, zdobył trzykrotnie mistrzostwo Anglii, a także siedmiokrotnie Puchar Anglii – najstarsze piłkarskie trofeum na świecie. Jego legendarni „Invincibles” w sezonie 2003/2004 zostali mistrzami Anglii, nie ponosząc nawet jednej ligowej porażki – to rekord, którego na Wyspach do tej pory nie udało się wyrównać żadnemu menedżerowi i żadnej drużynie. Legenda – jeden z najbardziej charakterystycznych menedżerów w historii piłki nożnej. Prawdziwy dżentelmen, człowiek do końca wierny swoim zasadom mówiącym, że można i należy wygrywać w pięknym stylu, a futbol to sztuka. Pierwsza autobiografia prawdziwej legendy futbolu! Pełna smaczków, anegdot i niepublikowanych dotąd wypowiedzi. Must read dla każdego fana piłki nożnej, w szczególności angielskiej.
Niespokojne niebo. Tom 3. Czas burz

Niespokojne niebo. Tom 3. Czas burz

44,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Nad rodziną Domberów wiszą burzowe chmury. Felicja ma nadzieję, że wnuczka ocali ich dziedzictwo. Sprawa nie jest jednak prosta, a komplikuje ją konfrontacja z przeszłością. Sięgnij po "Niespokojne niebo" Charlotte Link i przekonaj się, jak zakończy się rodzinna saga! Akcja powieści rozgrywa się w Niemczech w latach 70. XX wieku. Felicja jest już leciwa, ale nadal z powodzeniem zarządza biznesem i majątkiem. Prowadzenie spraw rodzinnych nie idzie jej jednak tak dobrze, jakby sobie tego życzyła. Relacje kobiety z córkami są dość napięte. Felicja nie potrafi porozumieć się zwłaszcza z Belle, która tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie i coraz bardziej zatraca się w nałogu. Felicja pokłada nadzieję w swojej wnuczce - Alexandrze. Córka Belle tak jak babka jest harda, posiada trzeźwy umysł i zdolność pragmatycznego działania. Jest także uparta i niezależna, przez co Felicji trudno jest podporządkować młodą dziewczynę swojej woli. Czy i na tym polu polegnie? Sprawy nie ułatwia jej fakt, że nie może pozbyć się śladów z przeszłości. Na drodze kobiety ponownie staje Maksym Marakow. Felicja nie wie, czy darzy go jeszcze uczuciem i czy ON sam nadal ją kocha. Jakie zamiary ma wobec niej mężczyzna? Czy po latach będzie im jeszcze pisane szczęście? Sięgnij po powieść Charlotte Link, a poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań!
Potworem rodzisz się albo stajesz

Potworem rodzisz się albo stajesz

49,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Świat, w którym potwory to nie najgorsze, na co możesz trafić. Czy walka o najbliższych może się powieść w obliczu przeciwności, za jakie odpowiedzialni są bezlitośni ludzie? "Potworem rodzisz się albo stajesz" to powieść dla młodych odbiorców, która przenosi czytelnika w fantastyczny świat, pełen przerażających morskich bestii. Jak się jednak okazuje, to nie ich należy się bać w pierwszej kolejności. Koral nie boi się wyzwań i niestraszne jej poświęcenie. Każdego dnia może stracić życie podczas polowania na morskie bestie, które potrzebne są do Wyścigu Chwały. Tylko w ten sposób dziewczyna może zapewnić byt swoim najbliższym i jednocześnie zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Wyścig Chwały to rodzaj igrzysk, w których uczestnikiem może zostać wyłącznie szlachetnie urodzony mieszkaniec Solonii. Niespodziewanie stan chorującej siostry Koral, Lirii, znacząco się pogarsza. Wtedy też starsza siostra decyduje się wziąć udział w Wyścigu Chwały, nie licząc się z przeciwnościami ani zasadami, które nie pozwalają jej wziąć w nim udziału. W rywalizacji bierze też udział Dorian, chłopak, niegdyś połączony z Koral szczególną więzią. Czy dziewczynie uda się pokonać tych, którzy patrzą wyłącznie na swoje bogactwo i chwałę? Czy zdoła uratować to, co naprawdę cenne?
Niedługie życie

Niedługie życie

39,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
Przejmujące rozmowy lekarza z rodzicami chorych dzieci Nikt nie chce tej książki przeczytać. Nikt nie chce być bohaterem tych opowieści. Nikt nie chce słuchać o tym, jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka. Nikt nie chce uwierzyć, że decyzja o urodzeniu takiego dziecka wcale nie jest tą najtrudniejszą. I nikt nie chce wyobrażać sobie podejmowania tej, ani kolejnej – kiedy i w jaki sposób pozwolić swemu dziecku odejść. Jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka? Co czują rodzice, którzy spełniają ostatnie marzenia swoich pociech? Dlaczego łatwiej jest pozwolić odejść niż patrzeć na życie, które bez maszyn nie ma szans? Ile odwagi trzeba mieć, by podjąć taką decyzję? To jednak książka nie tylko o życiu między domem a szpitalem, o znieczulicy systemu, ale również o dobrych ludziach, którzy są obok. To książka o bohaterach.
Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

Gładko. O polskim wstydzie, obsesji młodości i intymnych operacjach plastycznych

54,99 zł 9,65 zł
Opis
Zamknij
Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami, a także z osobami, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Na początku był wstyd Za duże, za małe, za brzydkie, za stare. Niedoskonałe. Polacy rzadko mówią o narządach intymnych, ale coraz chętniej je poprawiają. Magdalena Kuszewska rozmawia o zabiegach ginekologii estetycznej i urologii estetycznej z ekspertami: lekarzami specjalistami, psychologami, seksuologami, terapeutami, a także z innymi osobami, w tym takimi, które takim zabiegom się poddały. Czy zabiegi rozwiązały ich problemy? Jesteśmy narodem wstydliwym. Wstydzącym się i zawstydzającym siebie nawzajem. Oceniającym. Ale czy wstyd to jedyny powód, dla którego poddajemy się takim zabiegom? Jaką rolę w tym wyścigu po doskonałość odgrywają kult młodości i obsesja piękna?
Gdzie w Polsce do miasta

Gdzie w Polsce do miasta

59,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz podróżować, to koniecznie przeczytaj książkę "Gdzie w Polsce do miasta". Odkryj sekrety wspaniałych metropolii, a także ich mniej popularne miejsca! Wydawać by się mogło, że miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Poznań oferują znacznie mniej niż europejskie stolice. Nic bardziej mylnego! Bogata historia polskich metropolii oferuje tyle samo, jeśli nie więcej. W książce "Gdzie w Polsce do miasta" znajdują się pomysły na wycieczki po kraju. Autorka zaznaczyła również wiele interesujących miejsc, które są istotne dla większości podróżników, a o których nie zawsze łatwo znaleźć informacje. Publikacja zawiera opisy najlepszych restauracji, noclegów, parków, punktów widokowych, atrakcji, a nawet zyskujących na popularności instaspotów, czyli miejsc, w których koniecznie trzeba zrobić sobie selfie na media społecznościowe. Plany miast zamieszczone w książce zawierają szczegółowe oznaczenie wszystkich atrakcji, a także wskazówki o interesujących miejscach znajdujących się blisko siebie. Dzięki temu nic nie zostanie przegapione.
Magda M. Słoneczna strona

Magda M. Słoneczna strona

49,99 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj dalsze losy Magdy i jej przyjaciółek. Czy uda się im wyjść na prostą i odzyskać panowanie nad swoim życiem? Sięgnij po książkę "Magda M. Słoneczna strona" i odkryj ich sekrety. Magda niebawem ma stanąć przed ołtarzem. Problem tylko w tym, że to jest marzenie jej ukochanego, a nie jej. Ona nie chce białej sukni, welonu ani związku. Nie chce też się rozstawać. Co zrobić w takiej sytuacji? Poświęcić się i powiedzieć sakramentalne "tak" czy szukać sposobu na odroczenie ślubu? Sytuacja zdaje się być bez wyjścia. U przyjaciółek Magdy też nie jest najlepiej. Karolina wiedzie idealne życie, a jej mąż jest czułym i opiekuńczym mężczyzną, który zrobi wszystko dla swojej żony. Ich dzieci również są szczęśliwe. Dorastają i spełniają swoje marzenia. Tylko dlaczego Karolina coraz więcej pije i popada w apatię? W tym czasie Agata próbuje sprostać wyzwaniom, jakie czekają każdą początkującą matkę. Na domiar złego mąż nie potrafi zrozumieć jej problemów i nie jest w stanie jej pomóc. Tylko czy to wystarczająca wymówka, aby szukać pocieszenia w ramionach innego mężczyzny? Radosław Figura jest autorem popularnych przygód Magdy M. W swoich książkach przedstawia dalsze losy znanej serialowej bohaterki. Chociaż w powieściach znajdują się odniesienia do historii z ekranu telewizora, to równie dobrze książki mogą czytać osoby, które nie poznały wcześniej pięknej prawniczki. Pierwszą częścią serii "Magda M." jest tytuł: "Ciąg dalszy nastąpił".
1 2 3 4

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry