Strona główna Literatura, beletrystyka
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans 86%
356,00 zł 49,95 zł

Pakiet 9 książek (ZESTAW-5) erotyczna, romans

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Poniżenie
Poniżenie
39,90 zł 11,95 zł
Promocja!
Na Zawsze Rodzina  Tom 5 i ostatni
Na Zawsze Rodzina Tom 5 i ostatni
35,80 zł 9,95 zł
Promocja!
Dom Straussów
Dom Straussów
44,90 zł 11,95 zł

Literatura, beletrystyka - tania książka

Żona lobotomisty

Żona lobotomisty

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Lobotomia to kontrowersyjna metoda chirurgicznego leczenia zaburzeń psychicznych, dziś całkowicie zarzucona i potępiona. Zabieg ten, będący jedną z haniebnych kart w historii światowej medycyny, stanowi główny motyw powieści Samanthy Greene Woodruff "Żona lobotomisty". Książka powstała z inspiracji prawdziwymi historiami ludzi poddawanych zabiegowi lobotomii, który święcił triumfy w latach czterdziestych ubiegłego stulecia i stał się jedną z najchętniej stosowanych metod w terapii schizofrenii, innych chorób psychicznych, a nawet homoseksualizmu. Powieść jest fikcją literacką, ale doskonale pokazuje rzeczywiste konsekwencje, do jakich prowadziła pseudomedyczna technika lobotomii, a wśród nich były powikłania w postaci krwotoków śródczaszkowych i ropni mózgu, zaburzenia osobowości czy stany otępienne. Bohaterką powieści jest Ruth, kobieta wrażliwa na ludzkie cierpienie, decydująca się stawić czoła pseudomedycznej terapii oferowanej pacjentom przez jej męża - zagorzałego zwolennika lobotomii. "Żona lobotomisty" to historia życiowej drogi Ruth, której spojrzenie na małżonka ewoluuje od wiary w jego kompetencje i szlachetność do zwątpienia w słuszność metod terapeutycznych stosowanych przez lekarza.
Niebezpieczna propozycja

Niebezpieczna propozycja

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
W tej historii nic nie jest tym, czym się wydaje. Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic rodu di Sant’Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia. Czy można eksperymentować z uczuciami i bezkarnie przekraczać własne granice? A może miłość wcale nie wymaga wyłączności?
Obcy

Obcy

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Pozycja szczególnie wyróżniająca się spośród innych thrillerów. Mocna, mroczna, angażująca - te słowa najlepiej są w stanie opisać książkę "Obcy" autorstwa Maxa Czornyja. Jeżeli nie boicie się stawić czoła brutalnej rzeczywistości oraz chcecie poczuć niepowtarzalne napięcie, z całą pewnością powinniście sięgnąć po tę pozycję. Książka ta przedstawia historię pewnej rodziny repatrianckiej, która przyjeżdża do Polski i postanawia osiedlić się w niewielkiej, wiejskiej miejscowości. Jedynym pragnieniem tych ludzi jest prowadzenie spokojnego oraz stabilnego życia, bez jakichkolwiek wygórowanych ambicji czy celów. Niestety, nie zyskują oni akceptacji wśród lokalnych mieszkańców, co doprowadza do wielu, nieraz brutalnych, konsekwencji. Autor bez jakiejkolwiek cenzury pokazuje problemy, takie jak czysta, ludzka nienawiść czy dyskryminacja ze względu na narodowość lub wyznawaną religię. Opowieść ta bezpośrednio ukazuje czytelnikom makabryczne obrazy pełne przemocy zarówno fizycznej, jak i psychicznej, a sama historia ma bardzo mroczny oraz dosadny wydźwięk.
Kat z Płaszowa

Kat z Płaszowa

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
III Rzesza była państwem totalitarnym, w którym prym wiodły postacie niestroniące od przemocy, bezwzględności i brutalności: Herman Goering, Joseph Goebbels, Joseph Mengele, sam Adolf Hitler, Hans Frank czy... Amon Goth. Właśnie temu ostatniemu zbrodniarzowi wojennemu Max Czornyj poświęcił swoją książkę "Kat z Płaszowa", w której przybliża czytelnikowi postać o wyjątkowej brutalności, odznaczającej nawet na tle powyższych nazwisk. Powieść ukazała się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Filia. Autor postanowił we właściwy sobie sposób opisać piekło obozu koncentracyjnego KL Plaszow, które znajdowało się w Krakowie w latach 1942-1945. Nie jest to ani dziennik, ani biografia ówczesnego komendanta obozu. Książka jest powieścią obyczajową, a tłem są wydarzenia, których świadkami byli więźniowie KL w Płaszewie. Pierwsze skrzypce w dramatycznych i drastycznych epizodach odgrywa wspomniany już zbrodniarz, Amon Goth. Sylwetkę tej bestii w ludzkiej skórze autor stworzył bardzo dokładnie i idealnie odzwierciedlił, jak złym był ON człowiekiem. "Kat z Płaszowa" jest doskonałą, choć drastyczną i bardzo ciężką opowieścią o tym, jakie piekło na ziemi jest w stanie stworzyć jeden człowiek innemu. Obowiązkowa lektura dla fanów takich powieści, jak "Tatuażysta z Auschwitz" autorstwa Heather Morris czy "Skrzypaczka z Auschwitz" pióra Ellie Midwood.
Lato z Ritą

Lato z Ritą

14,25 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Tajemnicza bohaterka i niepokojąca, senna atmosfera małego miasteczka to główne atuty powieści Anny Szczęsnej "Lato z Ritą". Akcja powieści "Lato z Ritą" rozgrywa się w niewielkim mieście w czasie dokuczliwych letnich upałów. Codzienne życie mieszkańców toczy się wolno, ospale i monotonnie. Tę spokojną atmosferę burzy przybycie do mieściny Rity Plat - pięknej i tajemniczej nieznajomej. Przyjezdna wnosi ferment w ustabilizowane życie lokalnej społeczności. Jej nagłe pojawienie się budzi powszechne zainteresowanie, a jednocześnie zbiega się w czasie z diametralną zmianą w zachowaniu miejscowych mężczyzn. Panowie zaczynają adorować swoje partnerki, z dnia na dzień stają się coraz bardziej czuli i wrażliwi na ich potrzeby. Taka przemiana wzbudza zaniepokojenie wielu kobiet. Czy przybycie do miasteczka Rity oraz nagła metamorfoza mężów i ojców mają ze sobą jakikolwiek związek? Kim jest i jaką rolę odgrywa tajemnicza nieznajoma?
Przystań nad Wisłą

Przystań nad Wisłą

14,25 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Jeśli lubisz wzruszać się do głębi i obcować z książkami, które mogłyby zostać napisane przez samo życie, koniecznie musisz sięgnąć po tę pozycję! "Przystań nad Wisłą" Anny Szczęsnej to doskonała propozycja na długie, leniwe wieczory. Książka przeznaczona jest nie tylko dla tych, którzy niezbyt dobrze wspominają swoje dzieciństwo i chcą ją przeczytać w ramach swoistej autoterapii, skłoni bowiem do refleksji każdego wrażliwego czytelnika. Książka opowiada historię Tamary Pawlickiej, która po śmierci matki trafia pod opiekę apodyktycznego ojca. Dziewczynka przeżywa prawdziwą traumę, nie mogąc kontaktować się z ukochaną babcią i podporządkowując się na każdym kroku surowym regułom panującym w domu ojca. Staje się prawdziwą niewolnicą, która w żadnym wypadku nie ma prawa wyrażać własnego zdania. Wszelkie akty nieposłuszeństwa wobec ojca wiążą się z dotkliwymi konsekwencjami. Po latach, gdy jej oprawca umiera, a Tamara staje się dojrzałą kobietą, wszystkie nagromadzone do tej pory lęki wracają ze zwielokrotnioną siłą. Tamara wyjeżdża zatem z Warszawy i znajduje dla siebie nowy dom z dala od tego, który stał się jej miejscem kaźni. Dopiero wtedy zaczyna po raz pierwszy naprawdę żyć po swojemu. "Przystań nad Wisłą" to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto choć raz czuł się niechciany, niepotrzebny, nic nieznaczący. To mądra opowieść o depresji, przemocy i poczuciu wyobcowania. Autorka w umiejętny sposób pokazuje, jak ważną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka miłość rodzicielska i jak trudno poradzić sobie w ponurej rzeczywistości bez solidnego wsparcia. Jednocześnie powieść daje nadzieję na to, że każdy może wyrwać się z domowego piekła i wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie. Postawa Tamary uczy, że choć jest to trudne i czasochłonne, warto zawalczyć o siebie.
Nie wiesz nic

Nie wiesz nic

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W NASZYCH CZASACH WYRAZEM NAJWYŻSZEJ ODWAGI JEST BYCIE SOBĄ ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, BY TRACIĆ JE NA NIEUSTANNY STRACH. NIE CHCĘ JUŻ DŁUŻEJ SIĘ BAĆ. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie na morale niektórych zawodników. Nowy kapitan, Hubert, wyjeżdża więc z kilkoma kolegami na kilkudniowy obóz w Bieszczady. Chłopak liczy, że w ten sposób uda mu się na nowo tchnąć w nich ducha rywalizacji. Nie wie, że to miejsce stanie się areną dramatycznej walki o przetrwanie. Komu tak bardzo zależy na ich śmierci? Tymczasem Marta wraz z przyjaciółmi próbuje wrócić do normalności po tragicznych wydarzeniach. Ktoś jednak zna ich tajemnicę i grozi, że ujawni prawdę. Rozpoczyna się walka z czasem. TO NIESPRAWIEDLIWE. TO MNIE POWINNA SPOTKAĆ ŚMIERĆ. Samotność i depresja to kolejna pandemia naszych czasów. Największe zło wynika często z rozpaczy. Bądźmy uważni, wspierajmy się, dodawajmy sobie odwagi, każdy z nas może uratować czyjeś życie. JOANNA MICHALAK Psychoterapeuta, kierownik oddziału dziennego psychiatrycznego dla młodzieży Warto, aby każdy rodzic zrozumiał, jak bardzo złożona jest rzeczywistość, w której żyje jego dorastające dziecko. To właśnie umiejętność wspierania młodego człowieka stała się kluczową kompetencją rodzicielską we współczesnym świecie, gdzie młodzież poszukuje siebie, a co za tym idzie – rozpaczliwie woła o akceptację najbliższych. MAGDALENA WEGNER-JEZIERSKA Psycholog, terapeuta dzieci i młodzieży
Już nie czekam

Już nie czekam

13,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Jak podnieść się po stracie ukochanego mężczyzny? Książka "Już nie czekam" to historia kobiety o imieniu Marika, która wiodła szczęśliwe życie do momentu śmierci ukochanego męża. Czy będzie w stanie się podnieść? Co czeka ją po drugiej stronie? Główna bohaterka książki Marika prowadzi gabinet psychologiczny. Kiedyś tworzyła go razem z mężem Damianem. Do jego śmierci. Teraz Marika musi poukładać na nowo swoje życie zawodowe i prywatne. Jak śmierć ukochanego wpłynie na jej dalsze życie? Wydaje się, że kobieta pozbierała się po jego odejściu, a przynajmniej takie wrażenie sprawia. Dla postronnego obserwatora wygląda dobrze. Przyjmuje pacjentów jak dawniej, pomaga innym ludziom. Gdy wraca do domu, wtedy pojawiają się w niej uczucia niemocy i smutku. Pomocną dłoń wyciąga do niej Eryk, długoletni przyjaciel, dzięki któremu powoli staje na nogi. Któregoś dnia do gabinetu Mariki trafia Szymon. Jego problemem jest lęk przed zaśnięciem. Pojawił się on znienacka, od kiedy Szymon poznał pewną kobietę na zajęciach sportowych. Mężczyzna czuje, że coś go do niej przyciąga, wydaje mu się znajoma. Czy Marika będzie w stanie pomóc Szymonowi? Czy dzięki niemu także jej życie zacznie nabierać nowych kształtów i kolorów? Czy kobieta zdoła zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak zły los, a jedynie nasza reakcja układa życie w taki czy inny sposób? Agnieszka Olejnik stworzyła historię ludzi, którzy jak wielu z nas przeżyli coś, co spędza im sen z powiek, dosłownie lub w przenośni. Czy zdołają ponownie zasnąć?
Taki krótki urlop

Taki krótki urlop

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Nowa wspólna powieść najpopularniejszego polskiego duetu pisarskiego! Tym razem zapraszają do trójmiasta, gdzie ich bohaterowie wplątali się, oczywiście całkiem przypadkowo, w świat gangsterskich rozgrywek. Aleksandra i Joachim, kardiolodzy z Warszawy, przyjeżdżają do Sopotu na spontaniczny, niedługi urlop. Jednak już pierwszego dnia ich pobytu wydarza się coś, co zamienia ich miły, wymarzony wypoczynek, w dramat, by nie powiedzieć – w horror. Najpierw zupełnie przypadkowo widzą morderstwo, a gdy chcą złapać trochę snu, żeby zastanowić się na trzeźwo i spokojnie nad tym, co widzieli, ktoś wdziera się do ich pokoju i porywa Olkę. Joachimowi udaje się odbić dziewczynę i obydwoje uciekają furgonetką porywaczy. Niestety fatalny ciąg zdarzeń sprawia, że zostają uznani za płatnych zabójców. Muszą jak najszybciej wybrnąć z tarapatów, w jakie się wplątali. Nie mogą pozwolić, by ich krótki urlop stał się także ich ostatnim.
Utraceni

Utraceni

12,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Marcel Moss powraca, by ponownie zadziwić czytelników! Tym razem autor proponuje wciągającą historię osadzoną w polskich realiach politycznych... Sięgnij po książkę "Utraceni" i odkryj, kto stoi za serią tajemniczych zaginięć... Działalność polityczna Ryszarda Hajduka przysporzyła mu wielu wrogów. Gdy jego syn Ziemowit znika, mężczyzna podejrzewa, że mogła mieć z tym związek jedna z osób, którym się naraził. Policja bagatelizuje jego troski, więc mężczyzna postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Podczas poszukiwania podejrzanych natrafia na trop związany z brutalnymi incydentami, które miały miejsce podczas protestów kobiet. Gdy śledztwo staje w miejscu, Ryszard postanawia skontaktować się z tajemniczą organizacją Echo, która specjalizuje się w rozwiązywaniu spraw osób zaginionych. Ignacy, właściciel Echo, oferuje Ryszardowi pomoc i rozpoczyna poszukiwania Ziemowita. Towarzyszy mu Sandra, dawna dziennikarka, która dzięki starym znajomościom potrafi poznać nawet najmocniej skrywane sekrety. Razem odkrywają, że Ziemowit nie jest jedynym zaginionym. Rozwiązanie zagadki leży w ich dawnym życiu - w czasach, w których oni sami stracili najbliższe sobie osoby... Czy Ziemowit znalazł się jedynie w niewłaściwym miejscu? A może sfingował swoje zaginięcie? Prawda o utraconych tego miasta będzie przerażająca...
Nasze życzenie

Nasze życzenie

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Sprowadził muzykę do mojego cichego świata […] Gra melodie, które znaczą dla mnie więcej niż słowa. Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka. Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca.
Centrum śmierci

Centrum śmierci

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Centrum śmierci" to opowieść jednego z najbardziej doświadczonych śledczych specjalizujących się w medycynie sądowej. To książka, która niezwykle wciąga - znajdziesz w niej swoistą biografię Nowego Jorku, przedstawioną w sposób, o którym Ci się nie śniło. Doskonały wybór dla fanów bestsellera "Ciało nie kłamie"! Osiem milionów mieszkańców Nowego Jorku to osiem milionów różnych sposobów na śmierć. Nowy Jork, jakiego nie znałeś - ta książka przeprowadzi Cię przez noclegownie pełne robactwa, zabierze w podróż zarówno po ponurych dzielnicach, jak i luksusowych apartamentach w samym sercu miasta. Z jednej z szaf w centrum amerykańskiej metropolii zaczynają wychodzić trupy - medycyna sądowa znajduje zastosowanie nie tylko w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, ale też w ratowaniu ludzkiego życia. Bliżej klimatu nowojorskich kostnic możesz się znaleźć jedynie jako ofiara zabójstwa. Ta powieść wciąga czytelnika od pierwszej strony, ale potrafi także zadać ból. Autor zgrabnie przeplata to, co mrozi krew w żyłach, z tym, co podniosłe. To trafny portret życia i śmierci w Nowym Jorku - mieście, które nigdy nie śpi.
Inkarnator. Tom 3. Honoriusz Mond

Inkarnator. Tom 3. Honoriusz Mond

14,25 zł   47,90 zł
Opis
Zamknij
Co by się stało, gdyby w Krakowie doszło do serii zbrodni? Właśnie taka historia dzieje się na łamach tej książki. Jednak to nie wszystko - ktoś ewidentnie próbuje w swojej kryminalnej aktywności naśladować jednego z najokrutniejszych morderców w historii. Aby rozwikłać zagadkę, potrzebny będzie specjalista o nieprzeciętnym umyśle. Kimś takim może okazać się Honoriusz Mond, postać zdecydowanie niebanalna. Człowiek twardo stąpający po ziemi, wierzący w fizykę i biologię, daleki natomiast od wiary w siły nadprzyrodzone. Tym razem jednak jego wiara zostanie wystawiona na próbę, bo oto ma do czynienia z serią zabójstw, które wyglądają dokładnie tak, jakby znany zbrodniarz uległ reinkarnacji i powrócił w nowym wcieleniu. Czas biegnie nieubłaganie i już wkrótce morderca dopadnie kolejną ofiarę. A potem jeszcze kolejną. Dlatego trzeba go powstrzymać - czy zdoła tego dokonać Honoriusz Mond?
Czerwony terror

Czerwony terror

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Czy rewolucyjne przewroty polityczne zawsze muszą nieść za sobą tysiące, jeśli nie miliony ofiar? Dojście do władzy bolszewików zostało okupione śmiercią wielu istnień ludzkich. Czy tak się musiało stać? To pytania, na które poszukuje odpowiedzi Max Czornyj w książce "Czerwony terror". Autor skupia się przede wszystkim na analizie postaci przywódcy bolszewików i twórcy aparatu "czerwonego terroru" - Włodzimierza Ilicza Lenina. Pokazuje jego drogę do władzy w państwie, usłaną morzem ofiar - zarówno zwykłych obywateli Rosji, jak i najbliższych współpracowników bolszewickiego przywódcy - tych, którzy nie zgadzali się z objętą strategią polityczną oraz metodami działania i ośmielili się wyrazić swój sprzeciw. "Czerwony terror" to przygnębiające studium zbrodni, za którymi stoją osobiste ambicje, ale i niezachwiana wiara w to, że słuszność idei usprawiedliwia każdą niegodziwość i mord. To opowieść o narodzinach państwa opartego na aparacie terroru.
Nie wiesz dlaczego

Nie wiesz dlaczego

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Nie wiesz dlaczego" Marcela Mossa to szokujący thriller psychologiczny, który od pierwszych stron wciąga czytelników w niebezpieczną podróż po meandrach ludzkiej psychiki i zmusza do refleksji na jak najbardziej aktualne tematy. W prestiżowym Liceum Freuda dochodzi do wydarzenia, które wstrząsa wszystkimi uczniami. Nastoletnia Dagmara znika, a ostatni raz widziano ją niedaleko szkoły, kiedy wsiadała do czyjegoś samochodu. Pojawia się coraz więcej teorii dotyczących jej tajemniczego zaginięcia. Niektórzy uważają, że dziewczyna, która zmagała się z depresją, postanowiła uciec i zacząć wszystko od nowa w odległym miejscu. Tymczasem mijają dwa miesiące, a śledczy wpadają na trop. Okazuje się, że Dagmara była pokłócona z trzema koleżankami. Wiki, Sara i Marta są coraz bardziej zdesperowane i na własną rękę starają się odkryć prawdę, aby w końcu oczyścić się z zarzutów. Dlaczego Dagmara uciekła i czy udało jej się przeżyć? Czy internetowe wyzwanie samobójców ma ze sprawą cokolwiek wspólnego?
Dzieci nazistów

Dzieci nazistów

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
"Dzieci nazistów" to siedem wstrząsających opowieści o losach dzieci słynnych, nazistowskich zbrodniarzy. Ojciec wychodzi do pracy. Na pożegnanie całuje ukochaną córkę w głowę, potem wsiada do czarnej, lśniącej limuzyny. Za chwilę dojedzie do biura. Tam, jednym podpisem wyśle do komór gazowych miliony niewinnych ludzi... Ta scena nie jest jedynie wytworem wyobraźni autora. A stanie się tym bardziej rzeczywista, gdy uświadomimy sobie, że córka miała na imię Gudrun, natomiast ojcem był nie kto inny, jak czołowy hitlerowski zbrodniarz, Heinrich Himmler. II wojna światowa w Europie zakończyła się 8 maja 1945 roku. Nazistowskich zbrodniarzy spotkały różne losy. Jedni zostali ujęci i skazani w procesach norymberskich. Inni uniknęli odpowiedzialności, odbierając sobie życie, a jeszcze inni, uciekając za granicę. Ich działalności, zbrodniom, procesom poświęcono liczne książki, filmy, artykuły prasowe. Lecz ich życie prywatne w dużej mierze było i nadal jest owiane tajemnicą. A przecież wielu z nich miało rodziny: żony i dzieci. Co stało się z tymi dziećmi po wojnie? W jaki sposób przyszło im stawiać czoła prawdzie o tym, jak strasznych rzeczy dopuścili się ich ojcowie czy krewni? Na kartach książki "Dzieci nazistów" Jarosław Molenda opowiada siedem historii, z których każda jest inna, lecz na równi dająca do myślenia. Gudrun Himmler do końca pozostała wierna nazistowskiej ideologii. Syn Bormanna przyjął święcenia kapłańskie. Syn Alberta Speera, ulubionego architekta Hitlera, z dumą odnosił się do dokonań ojca. Przeciwnie syn niesławnego doktora Mengele, który ojca zdecydowanie potępił. Czy jednak udało mu się odciąć od potwornego piętna, jakie doktor Mengele zostawił mu w spadku?
Spirytystka. Tom 2. Honoriusz Mond

Spirytystka. Tom 2. Honoriusz Mond

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Zanurz się w mrocznym świecie rytuałów, morderstw i tajemnic. Bestsellerowa powieść "Spirytystka. Honoriusz Mond. Tom 2" sprawi, że nie będziesz w stanie opędzić się od niewyjaśnionego uczucia silnego niepokoju. Honoriusz Mond usłyszał o bezlitosnym mordercy, który grasuje w pobliżu Krakowa. Mężczyzna odprawiał tajemnicze rytuały, a ich celu nie udało się ustalić. Na szczęście psychopata został odnaleziony i zastrzelony podczas przygotowywania się do złożenia kolejnej ofiary. Pomocne okazały się informacje, które Honoriusz Mond przekazał policji. Mężczyzna postanowił zrezygnować ze stanowiska kierownika katedry mortalistyki. Wymarzył sobie spokojne życie, w którym nie ma miejsca na morderstwa, zbrodnie i śledztwa. Zatrudnienie się w firmie sprzątającej wydawało się doskonałym pomysłem. Niestety śmierć ma długą pamięć i nigdy nie zapomina. Rytuały zostały wznowione, ale tym razem nie sposób dopatrzyć się jakichkolwiek wskazówek. Tym bardziej że o ich szczegółach wiedział tylko zastrzelony przez policję szaleniec oraz Honoriusz Mond. Mężczyzna zaczyna podejrzewać, że to on może być tajemniczym geniuszem zła, który zyskuje sławę w darknecie. Czy należy zaufać swoim zmysłom? Książki napisane przez Maxa Czornyja charakteryzują się ciężką atmosferą i nieustannie rosnącym napięciem. Autor tworzy skomplikowane historie, które zaskakują czytelnika na każdym kroku. Czornyj znany jest z brutalnych i krwawych powieści, wśród których na szczególną uwagę zasługują: "Kat z Płaszowa", "Bestia z Buchenwaldu", a także serie "Komisarz Eryk Deryło" i "Honoriusz Mond".
Sanatorium Zagłada

Sanatorium Zagłada

13,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Wyobraź sobie, że wszystko, co uznajesz za rzeczywistość, tak naprawdę nigdy nawet nie było jej blisko. Pomyśl, że nagle cały świat wydaje Ci się nowością, a do tego budzisz się w okresie II wojny światowej i trafiasz do Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie. Jak się z tym czujesz? "Sanatorium Zagłada" opowiada właśnie o takim człowieku - Lew Wilcek doświadczył tego wszystkiego. Lew Wilcek to osoba, która należy do prastarego rodu żyjącego w całkowitym odosobnieniu i wciąż sądzi, że światem rządzą królowie i cesarzowie. Tak naprawdę niemal całą Europą władają naziści, a wszystko, czego pragną ludzie, to przetrwać. Jak poradzi sobie z tym nasz bohater? Kiedy trafia do oddziału zamkniętego, zaczyna się zastanawiać, czy jakiekolwiek jego wartości miały sens. Szczególną wagę przykłada do myśli, czy prawdziwa miłość naprawdę może zaistnieć w tak podłym świecie. Już niedługo się tego dowiaduje, gdyż w zakładzie poznaje wiele kobiet, które wprowadzają go w sieć intryg, czego ON naprawdę nigdy nie chciał. Jak się z nich wydostanie? W międzyczasie naziści przygotowują akcję Lebensunwertes Leben, która ma w zamiarze eksterminację pacjentów. Czy Lew to przeżyje?
Niebo nad Paryżem

Niebo nad Paryżem

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
MATNIA UCZUĆ, KŁAMSTW I AMBICJI, GDZIE KAŻDY JEST ZMUSZONY WALCZYĆ O SWOJĄ WIZJĘ SZCZĘŚCIA I ZDECYDOWAĆ, CZY TO, CZEGO PRAGNIE, JEST WARTE SWOJEJ CENY. Francja, 1793 rok. Claire de Chauvel, rozpieszczona jedynaczka i idealistka, pod wpływem tajemniczych wieści opuszcza rodzinny dom w przeddzień ślubu. W ślad za nią do pogrążonego w rewolucyjnej gorączce Paryża rusza Lisette Pelletier, jej dotychczasowa guwernantka, która już miała nadzieję, że pozbyła się obowiązku opieki nad kłopotliwą podopieczną. W stolicy ich losy splatają się z losami Ettore Bilottiego – skrytego syna włoskich imigrantów, którego rodzina boleśnie odczuwa skutki politycznych zmian – i Xaviera Viteta, kryjącego pod gładką powłoką kilka tajemnic.
Mój ostatni miesiąc

Mój ostatni miesiąc

13,75 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Marcel Moss zaskoczył swoich fanów, tworząc powieść inną od tych, które do tej pory pięły się na listach bestsellerów. "Mój ostatni miesiąc" to powieść dla młodych czytelników - wzrusza i skłania do refleksji nad życiem i śmiercią. Gdy Sebastian zostaje osierocony przez matkę, ból całkowicie przejmuje jego życie. Chłopak, nie potrafiąc poradzić sobie z jej śmiercią, popada w depresję, oddala się od bliskich i zaczyna obracać się w nieprzyzwoitym towarzystwie. Czas chłopaka zajmują używki i alkohol, które omal nie prowadzą do tragedii - momentu, w którym jego ojciec stawia ultimatum. Chłopak musi zacząć pomagać w miejscowym hospicjum, aby docenić swoje życie. Tam poznaje Mateusza, chłopaka chorującego na raka. Po bliższym poznaniu chłopak wyznaje, że pozostał mu miesiąc. Obaj decydują, aby zacząć korzystać z życia na własnych zasadach i oszukać nadchodząca śmierć Mateusza. Historia doprowadzająca do łez nie tylko młodych czytelników, ale i tych starszych! Opowieść o dojrzewającej relacji, poznawaniu siebie i akceptacji przeszłości. Powinien poznać ją każdy nastolatek, który zaczyna zauważać zmiany, na które nie ma się wpływu.
Wystarczy kochać

Wystarczy kochać

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Wystarczy kochać" tętni szalonym rytmem muzyki i silnych emocji. Opowieść o blaskach i cieniach pierwszej wielkiej, życiowej przygody. Zespół Lucasa Morgana odnosi swoje pierwsze sukcesy. Przed nimi debiutancka trasa koncertowa: alkohol, nieprzespane noce i gorące fanki. Dla Lucasa jest to jednak przede wszystkim szansa, aby wreszcie zacząć żyć na własną rękę, nie zaś w cieniu sławnych rodziców. Jego matka, Caroline Morgan, jest znaną pisarką, a ojciec, Alex Morgan, to gwiazda popularnego zespołu Free Birds. Próbując zapracować na własny sukces, Lucas podejmuje bardzo ryzykowne decyzje. Na szczęście ma przy sobie kolegów z zespołu, pasażerkę na gapę w postaci młodszej siostry i jeszcze kogoś... Kogoś, czyja obecność dać mu może otuchę i nadzieję. "Wystarczy kochać" to powieść tętniąca muzyką i dziką radością życia. Ale młodzieńcze lata też mają swoje mroczne strony. Przygoda życia nie jest tylko i wyłącznie czasem beztroskiej zabawy. Na Lucasa i jego przyjaciół czyhają też pokusy i liczne niebezpieczeństwa dobrze znane popularnym muzykom. Czy debiutancki zespół wyjdzie z nich obronną ręką? Czy uda im się wyjść cało z próby, którą szykuje dla nich los? Emilia Szelest napisała rozedrganą od emocji powieść o tym, że niekiedy szczęście jest tuż obok nas, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. I napisała to w taki sposób, że od książki wprost trudno się oderwać. Idealna propozycja na wakacyjną lekturę!
Przeznaczeni

Przeznaczeni

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Czy przeszłość może mieć znaczenie? Adriana Wenberger wraca do Great Falls po śmiertelnym wypadku rodziców. Od tego momentu zaczynają ją dręczyć koszmary o własnej śmierci. W każdym z nich pojawiają się mężczyźni bez twarzy. Pewnej nocy kobieta śni o Davidzie, z którym łączą ją zażyłe relacje, jednak nie ma pojęcia, kim jest mężczyzna. Kiedy spotyka go na farmie, nie może uwierzyć, że David istnieje naprawdę. Sny nabierają tempa, a ich znajomość staje się coraz bardziej intrygująca dla obojga. Takiej książki jeszcze nie czytałam! Emilia Szelest zabiera nas do świata kowbojskich porachunków, szybkich koni i wielkiej tajemnicy. Z ogromnym zainteresowaniem śledziłam historię Ade i Davida, nie mogąc się doczekać wyjaśnienia wydarzeń nie z tego świata. Ta historia z pewnością poruszy serca, wywoła uśmiech na twarzy oraz zostawi po sobie pełną nadziei myśl: zawsze odnajdę do ciebie drogę. Przeczytałam jednym tchem i gorąco polecam! Ada Tulińska Byłam pewna, że Emilia Szelest już niczym mnie nie zaskoczy. Och, jak bardzo się myliłam! Autorka porywa nas w podróż do przeszłości, na granicę jawy i snu, udowadniając, że wszystko spod jej pióra (lub klawiatury) jest genialne! Czy przeszłość może przenikać się z teraźniejszością? Nie przegap, bo... nie wiadomo, co Ci się przyśni ) Katarzyna Bieńkowska / Autorka bloga Poligon Domowy Poruszająca, niemal baśniowa i pełna emocji historia, która pokazuje, że przeznaczenie zawsze odnajdzie właściwą drogę ku szczęśliwemu zakończeniu. Emilia Szelest oczarowała mnie tą historią i nadal jestem pod jej urokiem! Barbara Bandyk, @zaczytana.book
Pochowani w niebie. Niezwykła historia szerpów w najtragiczniejszym dniu na K2

Pochowani w niebie. Niezwykła historia szerpów w najtragiczniejszym dniu na K2

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
“Pochowani w niebie” to pełna napięcia opowieść, w której poznajemy kulturę i zwyczaje Szerpów przedstawione na tle największych wspinaczek górskich. Kiedy myślimy o wspinaczkach, szczególnie na ośmiotysięczniki, przed oczami mamy dzielnych i wytrwałych himalaistów. Kto jednak pamięta o Szerpach, którzy ruszają na pomoc, zakładają liny poręczowe i zawsze towarzyszą zdobywaniu szczytów? O nich i ich kulturze przeczytamy w książce “Pochowani w niebie”. Historie o Szerpach rzadko wyciągane są na światło dzienne. Mało kto o nich pamięta, nawet jeśli jako jedyni przeżyją wyprawę. Kiedy w 2008 roku 11 osób straciło życie na K2, to właśnie jedynie dwóch Szerpów przeżyło. Po raz pierwszy autorzy postanowili oddać im głos. Opowiadają więc historię Chhiringa Dorje i Pasanga Lamy, podążając za nimi w rodzinne strony. Na Szerpów nie czekają czekany, profesjonalny sprzęt czy wielka chwała. To, co robią, jest dla nich normą i codziennością. “Pochowani w niebie” to książka, która ukazuje Szerpów z zupełnie innej strony. Wreszcie ktoś dał im możliwość opowiedzenia swojej historii; ktoś zainteresował się ich losem i zauważył, jak ogromną odwagą muszą się wykazywać.
Wąż z Essex

Wąż z Essex

10,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Połączenie niebanalnej historii miłosnej z atmosferą epoki wiktoriańskiej, jeśli interesuje Cię taka nietuzinkowa mieszanka, musisz przeczytać tę książkę. “Wąż z Essex” to opowieść o losach ciekawej pary, a mianowicie pastora i wdowy. Cora Seaborne zbyt wiele lat spędziła u boku toksycznego męża. Po jego śmierci wyprowadza się wraz z synem Francisem na południe Anglii. W Essex ich życie ma się pozytywnie odmienić! W nowym miejscu huczy jednak od plotek. Mieszkańcy obawiają się mitycznego stworzenia, ogromnego węża, który powrócił, by znów zabijać. Można byłoby się spodziewać, że taka informacja zniechęci Corę. Nie jest to jednak osoba wierząca w mity. Wręcz przeciwnie, to kobieta racjonalna, która w historii o wężu doszukuje się naukowych faktów. Nie czuje więc obawy, lecz ekscytację ewentualnym ciekawym odkryciem. Podobne wrażenie odnosi miejscowy pastor, William Ransome. Zgodnie z regułami chrześcijaństwa nie wierzy w tego typu pogańskie przesądy. To przekonanie połączy tych dwoje w sposób, którego nie podejrzewali. Przeprowadzka do Colchester nie jest dla Cory tylko kwestią poszukiwania piękniejszych widoków i zdrowszego środowiska. Tutaj kobieta odżywa, porzucając surowe zasady wiktoriańskiej obyczajności. Gdy w okolicy rozpoczynają się krwawe ataki węża, Cora i William wspólnie zastanawiają się nad ich rzeczywistym źródłem. Łącząca ich przyjaźń to zderzenie dwóch zupełnie różnych charakterów. Czy listowne dociekania połączą pastora i wdowę silniej? Poboczne wątki i postaci również zasługują na uwagę! W jaki sposób Cora ułoży sobie życie w nowym miejscu? Czym jest tak naprawdę monstrum grasujące w Essex? Dowiesz się tego, sięgając po “Węża z Essex”, poczytną powieść autorstwa Sarah Perry.
W dziale literatura, beletrystyka znajdą Państwo m.in. powieści, opowiadania, powieść historyczną i wojenną.

Literatura kobieca dla miłośniczek romansów i powieści obyczajowej.

Fani gatunków książek kryminalnych, thrillerów oraz grozy również nie będą zawiedzeni.

Dzieła z gatunku fantasy lub science fiction dla miłośników fikcji, lub odległej przyszłości.

Biografie sławnych ludzi, pisarzy, aktorów. Ludzi, którzy postawieni w sytuacji ekstremalnej, wygrali walką o życie.

Fakty, reportaże jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie.

Interesującą Państwa tematykę można wybrać po lewej stronie w menu kategorii.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry