Strona główna Literatura, beletrystyka
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8 64%
298,20 zł 105,95 zł

Pakiet. Rok na Kwiatowej. Tom 1-8

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Opera na trzy śmierci
Opera na trzy śmierci
49,99 zł 14,35 zł
Promocja!
Brulion
Brulion
42,90 zł 13,45 zł

Literatura, beletrystyka - tania książka

Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli

Stulecie Winnych. Tom 1. Ci, którzy przeżyli

14,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
"Ci, którzy przeżyli" to pierwsza część trylogii "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej. Poznaj losy rodziny Winnych w czasach I wojny światowej i w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Stanisław Winny cierpi. Z przerażeniem patrzy na śmierć swej żony, która odeszła podczas porodu bliźniaczek: Marii i Anny. Boi się, że nie podoła roli samotnego ojca, zwłaszcza że ma już dwóch starszych synów. Czasy są wyjątkowo trudne. Jest czerwiec 1914 roku. Wybuch wojny jest kwestią dni, może tygodni. To, że przetoczy się ona przez polskie ziemie, jest rzeczą pewną. W obliczu nieszczęścia rodzice Stanisława i jego bracia przychodzą mu z pomocą. Przed nimi cztery długie lata wojny i epidemia grypy hiszpanki. Przed nimi burzliwe lata międzywojnia, ale teraz, w czerwcu 1914 roku, nikt jeszcze nawet się tego nie domyśla... Oto pierwszy tom bestsellerowej sagi autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Epicka opowieść o losach rodziny z podwarszawskiego Brwinowa ukazana została na tle dramatycznej historii Polski w XX wieku. Cykl ten ukazuje nam kolejnych członków rodziny Winnych w ciągu stu lat: od momentu wybuchu I wojny światowej po czasy współczesne. Składają się nań następujące tomy: - "Ci, którzy przeżyli", - "Ci, którzy walczyli", - "Ci, którzy wierzyli". Ałbena Grabowska stworzyła również zbiór opowiadań nawiązujących do wydarzeń i postaci tego cyklu.
Lustrzane serce. Tom 2. Śnieżysko

Lustrzane serce. Tom 2. Śnieżysko

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Lustrzane serce. Śnieżysko. Tom 2" Anny Purowskiej to poruszająca powieść o tęsknocie, samotności i wspomnieniach, które w pełni przysłaniają teraźniejszość. Świąteczny nastrój w tym wypadku zmusza do refleksji i pozwala docenić to, co mamy. Bruno jest księgarzem w miejscu, które odziedziczył po rodzicach. Grudzień nie jest jego ulubionym miesiącem, ponieważ zbliżające się święta Bożego Narodzenia przypominają mu o bolesnym wydarzeniu sprzed wielu lat. Ma babcię Wiktorię i świetnego przyjaciela, ale wciąż nie potrafi żyć pełnią życia. Tymczasem mąż Julianny wyjeżdża w kilkutygodniową delegację i przed wyjazdem prosi ją, aby w tym czasie nie wychodziła z domu. Prośba ta wydaje jej się co najmniej dziwna. Zostaje jednak sama w luksusowym domu w nowym miasteczku i coraz gorzej radzi sobie z narastającą w czterech ścianach samotnością. Cechująca się wielką głębią psychologiczną powieść zabiera czytelnika w podróż przez meandry ludzkiej duszy i pragnień, zmuszając go do rewizji własnych wartości.
W otchłani

W otchłani

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"W otchłani" autorstwa Katarzyny Wolwowicz to opowieść o Weronice, która zakochuje się w starszym od siebie onkologu dziecięcym, Dawidzie. Para decyduje się na błyskawiczny ślub. Rozwiązanie historii zszokuje jednak z pewnością każdego czytelnika. Po decyzji o ślubie z Dawidem Weronika tryska szczęściem. Jej przyjaciółki są jednak przerażone, ponieważ niewiele wiedzą o mężczyźnie, natomiast rodzice cieszą się, bo przyszły zięć jest majętny, wykształcony i kulturalny. Weronika porzuca swoją pracę i dotychczasowe życie towarzyskie. Dawid nie przepada za opowiadaniem o przeszłości, jest niezwykle tajemniczy. Pojawia się coraz więcej niepokojących sytuacji, które rodzą pytanie, czy mężczyzna na pewno jest tym, za kogo się podaje. Pewnego razu Weronika otrzymuje list, w którym ktoś oskarżył Dawida o popełnienie najcięższej zbrodni. Filip trwa w żałobie po śmierci żony. Nie może poradzić sobie ze stratą, więc przenosi się do odludnych Bieszczad, gdzie nie będą przeszkadzali mu ludzie. Jego samotność zostaje jednak zakłócona przez niespodziewane zjawisko... W jaki sposób te dwie historie łączą się ze sobą?
Oddaj to nocy

Oddaj to nocy

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Oddaj to nocy" autorstwa Agaty Czykierdy-Grabowskiej to opowieść o pewnym tajemniczym wypadku, który odwrócił życie głównej bohaterki do góry nogami. Gdy Twoja pierwsza miłość prosi o pomoc, jak wiele jesteś w stanie poświęcić? Czy dawne uczucia mają znaczenie w obliczu zbrodni i dusznych tajemnic małego miasteczka? "Oddaj to nocy" to kryminał śledzący losy Olgi - dziennikarki, która z małej wioski uciekła do Edynburga. Zostawiła za sobą dawne życie i relacje, gdy jednak jej dawny ukochany pisze z prośbą o pomoc, decyduje się zaangażować jeszcze raz. Kto jest winny wypadku, w którym zginęła rodzina, i dlaczego oskarżony o niego chłopak przypłacił go życiem w więzieniu? Prosta na pozór sprawa okazuje się pokryta grubym kurzem tajemnic. Miejscowi mieszkańcy mają swoje zdanie na temat winnych i nie dzielą się nim chętnie z obcą już Olgą. Czy prywatne śledztwo, jakie podejmuje kobieta, przyniesie oczyszczenie i rozwiązanie, czy stanie się przyczyną kolejnych dramatów?
Dolina przebudzenia

Dolina przebudzenia

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Czasami prawda niszczy wszystko… Gdy miłość jest tak silna, że jedynym rozwiązaniem pozostaje szaleństwo… Jagna nadal mierzy się z błędami przeszłości, które zdają się definiować jej życie. Postanawia pozostać w Brzegach, jednak kolejne dni obfitują w zdarzenia podważające słuszność tej decyzji. Pensjonat nie jest opuszczony, jak wydawało się jeszcze kilka tygodni przed wydarzeniami na Rysach, a strach potęgują dodatkowo podejrzenia, że Staszek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Adam nie zamierza ułatwiać matce powrotu w rodzinne strony, a Jędrek… To wtedy na drodze Jagny pojawia się Kosma, który zdaje się skrywać własne tajemnice. W tym samym czasie policja i TOPR poszukują zaginionego turysty. Znajdują ślady, ale czy na pewno jego?
Przełęcz snów

Przełęcz snów

14,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Dramatyczne wydarzenia mogą raz na zawsze odmienić nasze życie. Trudno dojść do siebie zwłaszcza wtedy, gdy czujemy, że miały one miejsce z naszej winy. Sięgnij po książkę pod tytułem "Przełęcz snów", którą napisała Anna Olszewska, i przekonaj się, czy ujawnienie tajemnic sprzed lat pomoże w odnalezieniu upragnionego spokoju ducha! Góry odebrały Jędrkowi i Jagnie kogoś, kto był im niezwykle bliski. Ona straciła ukochanego, ON z kolei swojego brata. Każde z nich próbuje odnaleźć sposób na to, by poradzić sobie z cierpieniem i tym, jakie piętno na nich odcisnęło. Jędrek pragnie zaznać odkupienia poprzez pracę w zawodzie ratownika górskiego i walkę o uratowanie jak największej liczby ludzkich istnień. Chce zostawić dramatyczną przeszłość za sobą, jednak tajemnicza wiadomość, którą otrzymuje, zdecydowanie mu w tym nie pomaga. Komuś zależy na tym, by Jagna i ON ponownie znaleźli się na szczycie Rysów. Jedno jest pewne - to będzie bolesna wizyta, podczas której ujawnione zostaną zadziwiające sekrety.
Bittersweet

Bittersweet

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Książka "Bittersweet" K.A. Figaro to, zgodnie z tytułem, słodko-gorzka historia relacji damsko-męskich. Wkrocz do świata jej bohaterów i pozwól ponieść się emocjom, które targają postaciami wykreowanymi na kartach powieści. Głównymi bohaterami są postacie znane z powieści "Pieprz i sól": Gaja, Kostek oraz Mikołaj. W "Bittersweet" czytelnik ma okazję śledzić ich dalsze losy, niejednokrotnie stając się świadkiem wielkich ludzkich dramatów. Gaja, dowiedziawszy się, że mężczyzna któremu zaufała, dopuścił się niegodziwości i uczestniczył w nagraniu kompromitującego ją filmiku, przeżywa ogromny zawód miłosny. Ma poczucie, że została zdradzona oraz w nikczemny sposób wykorzystana. Pod wpływem złości i frustracji decyduje się zakończyć tę znajomość. Wówczas w jej życiu ponownie pojawia się Mikołaj i namawia ją na wspólny romantyczny wyjazd. Jak potoczą się dalsze losy Gai i miłosnego trójkąta? Który z mężczyzn zyska jej zaufanie? Czytelnik znajdzie odpowiedzi na te pytania na kartach powieści. "Bittersweet" to wciągająca lektura na samotne wieczory lub deszczowe weekendy. Będzie stanowić gratkę dla wszystkich fanów romansów z lekkim dreszczykiem emocji.
Wykluczona. Tom 1. Komisarz Tymon Hanter

Wykluczona. Tom 1. Komisarz Tymon Hanter

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Piętnastoletnia Iga ginie pod kołami samochodu, a śledztwo w jej sprawie ma zostać umorzone. Kiedy jej znajoma Joanna Bator dowiaduje się o tym, jest przekonana, że zabójcą dziewczyny był członek sekty, w której obie się wychowywały. Kobieta wie, że Iga śmiertelnie bała się kogoś z Karkonoskiej Osady. Joanna powraca zatem na łono Dzieci Dnia Apokalipsy, by wspólnie z poznanym niedawno komisarzem Tymonem Hanterem rozwikłać zagadkę śmierci koleżanki. Tymon Hanter postanawia działać pod przykrywką w porozumieniu z komisarz Olgą Balicką z jeleniogórskiej policji. Nie jest to proste, gdyż sprawy zaczynają się komplikować, a na światło dzienne wychodzą coraz bardziej zaskakujące informacje. Czyżby Iga nie była jedyną ofiarą? A może wszystkie podejrzenia dziewczyny to jedynie wytwór jej chorego umysłu? Kiedy w biały dzień ze zboru znika dziesięcioletni Miłoszek, komisarz Hanter wie, że musi jak najszybciej rozwikłać tę zagadkę. Tylko co zrobić, kiedy każdy przesłuchiwany świadek kłamie, próbując ukryć własne grzechy? W co wierzyć, gdy wszystko, co bierze się za pewnik, nagle rozpada się jak domek z kart? Katarzyna Wolwowicz powraca z kolejną wciągającą książką, w której każdy bohater skrywa mroczne sekrety…
Bursa. Tom 4. Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką

Bursa. Tom 4. Seria kryminalna z komisarz Olgą Balicką

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Na terenie starej bursy szkolnej zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Została uduszona, rozebrana do naga i pozbawiona rzeczy osobistych, a w pobliżu leżał jedynie różaniec. Czy jest on przesłaniem od zabójcy? W tym samym czasie z domu niedaleko bursy znika nastoletni Tomasz, ale jego rodzice nie spieszą się ze zgłoszeniem sprawy na policję. Ojciec chłopaka ewidentnie coś ukrywa i miesza się w zeznaniach, a matka nie ma już chęci do życia. Jak odkryć prawdę, jeżeli jedynym potencjalnym świadkiem w śledztwie jest mały, autystyczny chłopczyk? Jak rozmawiać z dzieckiem, z którym nie ma kontaktu? W komendzie zachodzi wiele zmian personalnych, a Olga Balicka rozpoczyna kolejne śledztwo, pełne zaskoczeń, tajemniczych zdarzeń i niewyjaśnionych zjawisk. Czy da radę zgrać się z nowym zespołem i odkryć prawdę? Czy Kornel, który odszedł z policji, będzie w stanie jej pomóc, a co najważniejsze, czy uda mu się uchronić ją przed zabójcą? Kluczem do rozwiązania zagadki mogą być odkopane niedawno na terenie bursy trzy szkielety. Jednak sprawa niespodziewanie zostaje uznana za przedawnioną. Być może komuś zależy, żeby pewne rzeczy nigdy nie wyszły na jaw… Olga Balicka i Kornel Murecki powracają w czwartym tomie serii. Mrocznym, zaskakującym i wywołującym zimny dreszcz na karku…
Niewypowiedziane

Niewypowiedziane

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
"Niewypowiedziane" to przejmująca, wnikliwa, napisana na faktach opowieść o walce z depresją. Jest młodą kobietą i całe życie ma jeszcze przed sobą. A jednak nie chce żyć. Każdego dnia czuje lęk: przed światem, przed ludźmi i... przed sobą samą. I każdego ranka zaczyna nierówną walkę, by jakoś dotrwać do wieczora. Apatia i poczucie beznadziei to jej nieodłączne towarzyszki. Walcząc z chorobą, rozpoczyna podróż: najtrudniejszą, zarazem najbardziej niezwykłą. To podróż w głąb samej siebie. W jej trakcie znów spotka tę małą dziewczynkę, którą niegdyś była. Będzie musiała przeżyć na nowo to, co przydarzyło jej się przed laty. Stawi czoła doświadczeniom przemocy i wykorzystywania. Spróbuje ukoić swoje wewnętrzne dziecko, które teraz wyciąga ręce i bezgłośnie skowycze w zakamarkach jej skołatanej głowy. "Niewypowiedziane" to poruszająca, oparta na faktach opowieść o walce z depresją. Pozwala nam zajrzeć za kulisy osobistego dramatu, jakim depresja jest w każdym, jednostkowym przypadku. Bo choć o tej chorobie mówi się dużo i głośno, nadal wielu z nas nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co czują dotknięte nią osoby, z czym muszą zmagać się na co dzień. Nie wiemy, jak wiele w naszej psychice łączy przeszłość z teraźniejszością. Często dopiero terapia pozwala odkryć te połączenia i znaleźć źródło problemu. Być może dla kogoś z Was lektura tej książki stanie się swoistą autoterapią. Być może dzięki niej lepiej zrozumiecie osoby dotknięte depresją czy innymi problemami psychicznymi. I dobrze, bo osobom takim bezwarunkowo należy się empatia.
Happy Ever After. Tom 2. Fairy Tales

Happy Ever After. Tom 2. Fairy Tales

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Bajki mają to do siebie, że kończą się w sposób szczęśliwy. Życie nie jest jednak takie łaskawe. Pozostaje pytanie, czy warto liczyć na szczęśliwe zakończenia? W prawdziwym życiu należy zawalczyć o happy ever after. Bohaterowie Majka i Kajetan przeżyli sporo ciężkich chwil. Każda przeszkoda jednak zbliżała ich coraz bardziej. Nie tylko poznali swoją wartość, ale także zyskali siłę. W swoich uczuciach są pewniejsi. Pewne niedopowiedzenia, które w międzyczasie się pojawiają, wykorzystywane są przez drugoplanowe postacie. Czy uda się im namieszać w tej parze? Czas pokaże. Okazuje się, że ich przepiękny świat jest jednak pełen mrocznych sekretów, cieni i tajemnic. Jak potoczyły się losy tych bohaterów? Jaką decyzję podjęła Majka? Może podporządkować się sztywnym regułom towarzystwa celebryckiego, czy też odejdzie raz na zawsze. Anna Szafrańska zaskoczyła swoich czytelników. W przygotowaniu jest kolejny tom o nazwie "Far, Far Away", w którym czytelnicy poznają nowych bohaterów, w tym Polę.
Once upon a time. Tom 1. Fairy Tales

Once upon a time. Tom 1. Fairy Tales

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Świat fikcji oferuje nam kuszącą możliwość ucieczki od nierzadko bolesnej i przyziemnej rzeczywistości. Pozwala przeżywać liczne emocje bez obaw o to, że nasze serce zostanie złamane. Sięgnij po książkę pod tytułem "Once upon a time" autorstwa Anny Szafrańskiej i przekonaj się, czy warto czasem wykazać się odwagą i zaryzykować dla prawdziwego uczucia godnego bestsellerowego romansu! Maja uwielbia książki i otacza się nimi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że przestała wierzyć w szczerą, niewinną miłość i zamknęła się na romantyczne relacje z mężczyznami. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, gdy ponownie spotyka na swojej drodze Kajetana, którego darzyła uczuciem w szkolnych czasach. Para zbliża się do siebie i wkrótce Maja przeprowadza się do Paryża, by trwać u boku narzeczonego, który należy do grona sławnych i czołowych piłkarzy. Czy uda jej się tam odnaleźć? I czy Kajetan to ten jedyny?
Dama do towarzystwa. Tom 1. Saga drozdowska

Dama do towarzystwa. Tom 1. Saga drozdowska

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Opowieść inspirowana prawdziwą historią rodziny Lutosławskich. Schyłek XIX wieku. Konstancja Korczycowa, po śmierci męża decyduje się objąć posadę damy do towarzystwa Pauliny Lutosławskiej, właścicielki dworu w Drozdowie. Wchodzi w rodzinę silnych kobiet, które mimo obyczajów epoki potrafią spełniać swoje pasje. Paulina zarządza ogromnym majątkiem i sześcioma synami, Sofityna jest poetką z dworu hiszpańskiej królowej i jedną z pierwszych reporterek, Maria pionierką - lekarką, Izabela poczytną w międzywojniu pisarką. Dwór nad Narwią jest ich rodzinnym gniazdem. Czy Konstancja znajdzie tu dom, miłość i przyjaźń? Czy dostosuje się do zwyczajów kwitnącego majątku, słynnego na całym świecie z produkcji piwa? Jak wykorzysta własne pasje i marzenia o samodzielności? Czy uda się ocalić dwór w Drozdowie? Powieść ukazuje realia ziemiańskiego życia i kobiet tej epoki. Znajdziecie tu miłość od uderzenia piorunem i swaty z rozsądku, budowę fortuny i bohaterską śmierć, podróże, pasje naukowe i szaleństwo. Mężczyźni tej rodziny byli bohaterami i budowniczymi, Witold muzykiem znanym na całym świecie. Ale to kobiety ocaliły dwór, który oparł się wichrom dziejów i po dziś dzień wita gości w Drozdowie nad Narwią. Drugi tom sagi drozdowskiej ukaże się pod tytułem Dziedziczka łez.
Gra o miłość. Tajemnice Bereniki

Gra o miłość. Tajemnice Bereniki

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
W jakim stopniu przeszłość może wpływać na przyszłość? "Gra o miłość. Tajemnice Bereniki" to powieść Katarzyny Drogi z cyklu "Seria uczuć". Z jakimi wyzwaniami będzie musiała poradzić sobie główna bohaterka, Berta? Berta to utalentowana graficzka pracująca w Gamedevie. Zajmuje się tworzeniem przestrzeni komputerowych, lecz nieco tęskni też za klasycznym malarstwem. W pewnym momencie zostaje zaangażowana w nowy projekt. Zespół pracuje nad grą osadzoną w przeszłości, w świecie pradawnych Słowian z postaciami z podań i legend. W wirtualnym uniwersum możliwe jest posiadanie kilku istnień, walka ze złem i zdobywanie skarbów. Twórcy muszą jednak odciąć się od realnego świata, który również stawia przed Bertą wyzwania. Choć ma ona wspaniałych rodziców i narzeczonego, z którym planuje ślub, odczuwa wewnętrzny niepokój. Przyczynia się do tego poznanie tajemnicy dotyczącej jej narodzin. Akcja gry i życia toczą się w tym samym czasie. Choć inne są realia i postaci, nie zmieniają się uczucia i marzenia. W obu przypadkach konieczne jest dokonywanie wyborów, a gra toczy się o miłość. Który z tych dwóch światów jest bardziej prawdziwy?
Kolor róż. Tom 2. Saga dworska

Kolor róż. Tom 2. Saga dworska

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Książka "Saga dworska. Kolor róż" jest publikacją, która przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom romansów oraz powieści historycznych. Doskonale oddaje klimat XIX-wiecznego szlacheckiego dworku. Przypomina czytelnikom o tym, że marzenie o miłości i szczęśliwym życiu z ukochaną osobą to uniwersalne pragnienie, niezależne od epoki, w której przyszło nam żyć. Główną bohaterką powieści jest Julianna, dziewczyna pochodząca ze znamienitej rodziny szlacheckiej. Jest niezwykle piękną i mądrą panną, która nie myśli o małżeństwie. Chciałaby zostać zielarką i pomagać ludziom, jak niegdyś jej prababka. Niestety, jak każda kobieta żyjąca w tamtej epoce będzie musiała podporządkować się woli ojca, który postanowił wydać ją za mąż. Tymczasem na drodze Julianny staje Dominik, tajemniczy młodzieniec, który zatrudnia się jako parobek w majątku jej ojca. Chłopak również pochodzi z zamożnego rodu, lecz los wygnał go z rodzinnych stron. Pewnego razu Dominik ratuje dziewczynę z opresji. Między młodymi zaczyna się rodzić uczucie, lecz nie wiadomo, czy przetrwa próbę. Książka "Kolor róż" jest kontynuacją losów postaci znanych z książki "Zapach bzów". Ich autorka, Krystyna Mirek, jest z wykształcenia nauczycielką języka polskiego i niemieckiego. Od lat wydaje powieści obyczajowe, których bohaterki poddawane są wielu przeciwnościom losu, a mimo to znajdują siłę, by walczyć o siebie i swoje marzenia. Innymi znanymi dziełami autorki są takie pozycje, jak "Prawdziwa miłość", "Dziewczyna z mojego nieba" czy też "Cena szczęścia".
Toksyczne układy

Toksyczne układy

12,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Kolejny kryminał z Olgą Balicką w roli głównej. Czy wielka firma farmaceutyczna, której pracownicy giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ma coś ważnego do ukrycia? "Toksyczne układy" to trzeci tom serii o komisarz Oldze Balickiej. Tym razem przyjrzy się ona pewnej umorzonej sprawie, starając się rozwikłać zagadkę pewnej firmy. Komisarz Olga właśnie zakończyła urlop macierzyński. Nic dziwnego, że teraz, po dość długiej przerwie, będzie musiała sięgnąć do szeregu spraw, do których wcześniej nie miała dostępu. Mimo to bohaterkę interesuje co innego: pewne śledztwo, które dawno umorzono. Barbara Muszyńska została zamordowana na klatce schodowej pani komisarz, jednak z uwagi na brak śladów na miejscu zdarzenia, sprawca nie został zidentyfikowany. Olga musi się też zastanowić nad sprawą zabójstwa kierowniczki w koncernie farmaceutycznym BigPharma, Beaty Nowak. Jak się okazuje, obie kobiety pracowały w tej samej firmie. Olga nie wierzy, by miał to być czysty przypadek. Co gorsza, siostra pani komisarz również zatrudniła się w BigPharmie. Jakie sekrety chowa przed światem prezes koncernu? I czy rzeczywiście firma na pierwszym miejscu stawia dobro człowieka? A może raczej chodzi tylko o zysk? W śledztwie tym razem pomoże prokurator Kalina Talarek. Czy zdoła pomóc Oldze i Kornelowi? Jak mocno namiesza między nimi?
Performens

Performens

14,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Daj się ponieść pięknej opowieści o spełnianiu marzeń! Książka "Performens" zabierze Cię w refleksyjną podróż po ludzkiej naturze, która zazwyczaj dąży do osiągnięcia własnych celów. Nadia jest zmęczona swoim dotychczasowym życiem i postanawia wszystko odmienić. W tym celu wyprowadza się z zatłoczonego miasta i rozpoczyna życie na wsi. Zawsze o tym marzyła. Doświadczyć sielskiej codzienności i pięknych krajobrazów z przytulnym domkiem gdzieś na uboczu. Oczywiście i w takim życiu nie będzie brakować licznych bolączek i uprzedzeń. Pod uwagę należy wziąć również specyficznych mieszkańców, którzy potrafią być życzliwi, ale zazwyczaj są nieufni i zdystansowani. Jakoś będzie trzeba to przetrwać, a później wszystko się ułoży. Kobieta postanawia zrobić coś wyjątkowego i zrealizować wszystkie marzenia. Z pewnością mieszkańcy wsi podzielą się na dwa obozy. Nie każdy będzie popierał jej poczynania, ale może znajdą się jacyś sojusznicy? Zawsze warto spróbować i rozpocząć prawdziwy performens.
Wszystkie kolory moich wspomnień

Wszystkie kolory moich wspomnień

15,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Przygotuj się na rozdarte serce i moc wzruszeń. Poznaj dziewczynę, której matka popełniła samobójstwo, ale nie porzuciła swojej córki. "Wszystkie kolory moich wspomnień" zabierze Cię w piękną podróż pełną miłości i rozpaczy. Jak znaleźć ukojenie? Leigh nie wróciła na czas do domu. Postanowiła zostać po godzinach, aby spędzić czas z najlepszym przyjacielem. Gdyby się pospieszyła, być może zdołałaby ocalić matkę. Tak się jednak nie stało. Chwile spędzone na pocałunkach z chłopakiem wywołują fale wyrzutów sumienia i rozpaczy. Dziewczyna mimo wszystko nie może oprzeć się wrażeniu, że matka powraca do niej w postaci czerwonego ptaka. Czy to możliwe, aby ich więź nie została jeszcze zerwana? Leigh musi rozwikłać jeszcze jedną zagadkę. Dlaczego jej matka zamiast listu pożegnalnego zostawiła jedynie kartkę z samotnym słowem: "Zapamiętajcie"? W poszukiwaniu uzdrowienia duszy i odzyskania spokoju dziewczyna kieruje się w stronę Tajwanu. Być może tam odnajdzie swoje korzenie i odpowiedzi, które mogą przynieść ukojenie. Niestety prawda również potrafi być bolesna. "Wszystkie kolory moich marzeń" to wstrząsająca i pełna silnych emocji powieść, która wyciska łzy z oczu, a jednocześnie szokuje pięknem i przebijającą z kart miłością. Jest to także debiut literacki Emily X. R. Pan, który szybko stał się bestsellerem. Historia młodej Leigh wciąga czytelnika i ukazuje trudną drogę przez smutek, cierpienie i żałobę, na końcu której być może znajdzie się iskra nadziei na lepsze jutro.
Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta

Wszystkie wady Klary i jej jedna zaleta

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Poznaj Klarę, jej wszystkie wady oraz jedną zaletę. Klara to kobieta po trzydziestce, która nie zdążyła się w życiu wyszaleć. Niczego jej jednak nie brakuje - ma stałą pracę, kochającego męża i dwóch nastoletnich synów. Z czasem okazuje się jednak, że jej życie dalekie jest od sielanki. Kryzys wieku średniego dopada również kobiety, a jedno przypadkowe spotkanie w zaciętej windzie może wywrócić życie do góry nogami. Klara zaczyna odkrywać siebie na nowo, lecz nie wszystko idzie zgodnie z jej planem. Wejdź do świata Klary i przekonaj się, jak przewrotny potrafi być los. Pozwól sobie na bycie nieidealną, a i tak ze wszystkim sobie poradzisz. W końcu bycie kobietą to supermoc!
Nim stracę to co mi pozostało

Nim stracę to co mi pozostało

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Znasz to uczucie, gdy jedno wydarzenie na zawsze zmienia całe twoje życie? Gdy najbardziej pragniesz cofnąć się w czasie i zmienić bieg historii? Londyn – wielokulturowe miasto pełne monumentalnych zabytków, kolorowych ogrodów botanicznych i urokliwych zakątków ukrytych wśród drapaczy chmur. Miejsce, w którym można zacząć wszystko od zera. Z tej możliwości postanawia skorzystać dwudziestoparoletnia Ula. Przeprowadzka i nowe znajomości brzmią jak idealny początek nowego życia. Szczególnie, że przystojny barman poznany już pierwszego dnia, wydaje się mocno zawracać Uli w głowie. Świat na nowo nabiera barw, ale czy kobiecie uda się schować tak, by przeszłość jej nie dopadła? Usiądź w parku z herbatą, poobserwuj mijających cię ludzi i pamiętaj, że każdy z nich ma swoją niepowtarzalną historię, która… nie zawsze czeka aż się ją odkryje.
Miejmy do tego dystans

Miejmy do tego dystans

15,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Ile jesteś w stanie zrobić, by odzyskać kogoś naprawdę ci bliskiego? Urażona przyjaciółka? Jest. Wspierający chłopak? Jest. Perspektywa nowego życia? Jest. A przynajmniej tak się Oli wydawało. Wybuch pandemii krzyżuje jej wszystkie plany. Zostaje uziemiona w swoim mieszkaniu, a za towarzystwo ma jedynie pamiętającego lepsze czasy kaktusa, którego podlewa resztkami kawy. Ala w dalszym ciągu się do niej nie odzywa, a bracia i chłopak są porozrzucani po świecie. Nie jest to najlepszy okres w życiu Oli. Na szczęście wbrew temu, co myśli, nie jest sama, a ogromne wsparcie przychodzi do niej z najmniej oczekiwanej strony. Ola jak zwykle się nie poddaje. Chociaż ma ku temu wszelkie powody. Powtarza sobie w duszy, że gdy nic nie da się zrobić, trzeba po prostu zachować dystans.
Pakiet 7 książek (ZESTAW-024) romans , obyczajowa

Pakiet 7 książek (ZESTAW-024) romans , obyczajowa

39,95 zł   257,70 zł
Opis
Zamknij
Pakiet 7 książek (ZESTAW-023) romans , obyczajowa: Wybory Niny Złap mnie. Tom 1. Nieuchwytni Kłopoty mnie kochają Mąż potrzebny na już Gorzej być nie może Korespondencja Pokonani
Kupiona i sprzedana

Kupiona i sprzedana

12,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
Książka, która pokazuje jedno z mroczniejszych oblicz kobiecego świata. Zobacz, jak jedna nieprzemyślana decyzja może zaważyć na całym życiu. "Kupiona i sprzedana" to książka, w której została spisana prawdziwa historia Megan Stephens. Jako dziecko nigdy nie miała lekkiego życia. Ojciec był alkoholikiem, jej rodzice szybko się rozwiedli. Niespodziewanie jednak, gdy miała czternaście lat, matka zaproponowała jej wspólny wyjazd na wakacje do Grecji: tylko ona i córka, by wreszcie mogły pobyć razem i odpocząć. Na miejscu obie poznały mężczyzn, matka – Nikosa prowadzącego na miejscu własny lokal, a Megan – Jaka, dorosłego, ale żywo nią zainteresowanego Albańczyka. Dziewczyna była oczarowana przystojnym mężczyzną, spędzała z nim każdą wolną chwilę. Z początku udało jej się namówić matkę na przesunięcie wyjazdu z Grecji, potem niemal siłą wymogła na niej zgodę na to, by zostać przy ukochanym. Matka ostatecznie uległa i zaufała nieznajomemu na tyle, by powierzyć mu pod opiekę córkę. Po jej wyjeździe Megan zaczęła pracę, by pomóc Jakowi, który potrzebował pieniędzy. Najpierw wcieliła się w rolę tancerki z klubu, potem jeździła do domów różnych klientów, by ostatecznie pracować także na ulicy i w domach publicznych. Dziewczyna nikomu jednak nie mówiła o tym, co się działo, nawet matce, która przeprowadziła się do Grecji i zamieszkała w pobliżu. W końcu Jak, po kilku latach wyzyskiwania i zmuszania Megan do rzeczy, na jakie wcale nie miała ochoty, sprzedał ją handlarzowi ludźmi. Dopiero, gdy dziewczyna trafiła do szpitala, pomocną dłoń wyciągnęli do niej dobrzy ludzie.
Starcrossed. Tom 1

Starcrossed. Tom 1

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom bestsellerowej trylogii sprzedanej w 21 krajach w prawie 1 000 000 egzemplarzy. Przeznaczenie ich połączyło. Bogowie chcą ich rozłączyć. Pasjonująca opowieść o miłości dwojga amerykańskich nastolatków. Miłości, która zaczęła się tysiące lat wcześniej w świecie greckich bogów i śmiertelników. Szesnastoletnia Helen Hamilton zawsze czuła się inna niż wszyscy. Usiłowała to ukryć, co nie było łatwe w Nantucket – na tak małej i odciętej od świata wysepce. A teraz jest coraz trudniej. Zaczyna dręczyć ją sen… Powraca co noc. Helen błądzi przez jałową ziemię dotkniętą klęską suszy. Rano budzi się w pyle, jej stopy pokrywa kurz. Ukazują się jej trzy płaczące krwią kobiety w bieli… A kiedy w szkole zjawia się Lucas Delos, nieśmiałą i łagodną Helen ogarniają dwie myśli: Pierwsza – że Lucas to najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Druga – że chce go zabić gołymi rękami… Helen odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i pojmuje, że mity to nie zawsze tylko legenda. Greccy bogowie nie zginęli. A boginie zemsty skazały rody Helen i Lucasa na odwieczną nienawiść. Czy ich miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
W dziale literatura, beletrystyka znajdą Państwo m.in. powieści, opowiadania, powieść historyczną i wojenną.

Literatura kobieca dla miłośniczek romansów i powieści obyczajowej.

Fani gatunków książek kryminalnych, thrillerów oraz grozy również nie będą zawiedzeni.

Dzieła z gatunku fantasy lub science fiction dla miłośników fikcji, lub odległej przyszłości.

Biografie sławnych ludzi, pisarzy, aktorów. Ludzi, którzy postawieni w sytuacji ekstremalnej, wygrali walką o życie.

Fakty, reportaże jeżeli chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie.

Interesującą Państwa tematykę można wybrać po lewej stronie w menu kategorii.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry