Strona główna Literatura, beletrystyka Dla młodzieży

SKAM Sezon 2: Noora

 • Nasza cena

  :
  9,95 zł
 • Sugerowana cena wydawcy: 37,90 zł
 • Dostępność: 18 egz.
 • Czas realizacji: do 2 dni roboczych + dostawa
 • Wydawnictwo: Rebis
 • Autor: Julie Andem
 • Ilość stron: 240
 • Okładka: Twarda
 • Rok wydania: 2019
 • ISBN: 9788380625693
Poczta Polska Logo

Pocztex PUNKT : 10,5 zł
Pocztex KURIER : 12 zł

zamówienie od 200 zł WYSYŁKA GRATIS

Pocztex KURIER– pobranie :  15,5 zł
(zamówienia min 50 zł , czasami wymagamy potwierdzenia telefonicznego)


Kurier DPD:
17 zł

zam. powyżej 350 zł WYSYŁKA GRATIS

Opis
“SKAM. Sezon 2. Noora” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat.

Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem!

Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył już ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży, spośród których wiele było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo uzyskała niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana licznymi nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Oto publikacja, której wielbiciele “SKAM” po prostu nie mogą przegapić!

Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do drugiego sezonu serialu w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji jest to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nie nagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem.

“SKAM. Sezon 2. Noora” to książka, z której ucieszy się każdy fan serialu. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Rebis. Tę oraz inne pozycje z serii serdecznie polecamy! Tym zaś, którzy jeszcze nie widzieli serialu, proponujemy czym prędzej nadrobić zaległości. Warto!

Format: 14,6x22 cm
Kupione z tym produktem
Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

Muza koszmarów. Tom 2. Strange. The Dreamer

36,99 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
“Muza koszmarów” to drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”! Dalsze losy bohaterów, których zdążyliśmy już pokochać! Lazlo walczy z całych sił, aby zachować ducha swojej ukochanej. Musi dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Wyboru między jej ocaleniem a ocaleniem Szlochu. Jednak losy Szlochu zależą już teraz wyłącznie od małej Minyi. To właśnie ona chroni duszę Sarai przed zniknięciem. Agresja i wzajemne animozje nasilają się, grożąc wybuchem wojny... Czy ludzie zdążą opamiętać się i uchronić przed gniewem małej dziewczynki i atakiem jej widmowych żołnierzy? Tymczasem w zupełnie innym świecie bliźniaczki Kora i Nova muszą radzić sobie po stracie matki. Pragną wyrwać się spod władzy macochy, która zmusza je do pracy ponad siły. Wiedzą, że czasu pozostało niewiele, bo gdy osiągną odpowiedni wiek, mogą zostać najzwyczajniej w świecie sprzedane jakiemuś obcemu mężczyźnie… Oto drugi tom wspaniale napisanego cyklu fantasy “Strange. The Dreamer”. Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść, podobnie zresztą jak pierwszą część cyklu, należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. To kolejne spotkanie z bohaterami, których pokochaliśmy już całym sercem oraz z takimi, których zdążyliśmy znienawidzić. “Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję”. Tak oto mówiła o pierwszej części cyklu Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji “Przewodnik fantastyczny” i zdecydowanie można te słowa odnieść także i do niniejszej książki.
Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

Kruche życie. Historie życia i śmierci prosto z sali operacyjnej

39,99 zł 10,15 zł
Opis
Zamknij
To nie jest książka dla ludzi o słabym sercu Niemowlę, które już w pierwszych miesiącach życia przeszło kilkanaście zawałów. Kobieta cierpiąca na zespół zamknięcia ? w pełni świadoma, uwięziona we własnym ciele, niezdolna choćby poruszyć palcem. Wreszcie pionierska operacja wszczepienia sztucznego serca, w wyniku której powstał ?człowiek na baterie?. Kruche życie to zdumiewająca i zapierająca dech opowieść wybitnego kardiochirurga, którego ścieżkę zawodową znaczyły geniusz i brawura. Stephen Westaby dzieli się najciekawszymi i najbardziej wzruszającymi historiami z sali operacyjnej, z jakimi dane mu było się zetknąć w czasie trzydziestopięcioletniej kariery. Uratował w tym czasie setki osób, którym szans nie dawał absolutnie nikt. Oto przewodnik po fascynującym i pełnym tragizmu świecie kardiochirurgii. Pozwala poczuć, jak to jest trzymać w ręku ludzkie życie. *** Profesor Westaby, którego poznałem osobiście, jest wizjonerem oraz lekarzem walczącym o pacjenta do ostatniej chwili. Jego książka to zapis niecodziennego doświadczenia życiowego, opis wyjątkowego, namacalnego obcowania z kruchością życia. Autor przypomina swoją postawą i działalnością nieocenionego prof. Zbigniewa Religę, dlatego ta opowieść jest wiarygodna i zasługuje na upowszechnienie. prof. Marian Zembala kardiochirurg i transplantolog, który operował wraz ze Zbigniewem Religą W walce o życie chciałoby się mieć u boku kogoś takiego jak Westaby ? faceta, który dyrektorów medycznych porównuje do Stasi, a do boju rusza z okrzykiem: ?Chrzanić protokół!?. książka roku według ?The Guardian? Westaby uosabia wszystko to, czego spodziewalibyśmy się po genialnym chirurgu: jest pewny swego, zaangażowany, pełen pasji i uparty. Jego książkę, irytująco dobrze napisaną jak na kogoś, kto dotąd miał na koncie jedynie artykuły naukowe i podręczniki, połyka się niczym pierwszorzędny thriller, trup ściele się tu gęściej niż w kryminałach. Każdy rozdział czyta się z zapartym tchem, aby zobaczyć, czy kolejny ? zdawałoby się ? pozbawiony szans pacjent przeżyje.
Kuba-Miami. Ucieczki i powroty

Kuba-Miami. Ucieczki i powroty

39,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
90 mil. Tyle oddziela Kubę od Florydy. Dwudziestojednoletnia Biviana nie wróciła na noc do domu. Po kilku dniach nerwowego oczekiwania, matka dziewczyny modliła się już tylko o list od córki z Miami. Było dla niej jasne: Biviana po raz kolejny wypłynęła tratwą na morze. Wiadomość nadeszła jednak z Guantanamo – amerykańskiej bazy na Kubie. Bill Clinton nie godził się już na przyjmowanie uciekinierów, których straż przybrzeżna schwytała na morzu. Biviana znalazła się wśród tysięcy Kubańczyków, których los zależał od wyniku rozmów Castro z Clintonem. Emigrantów takich jak Biviana, Fidel Castro nazywał robactwem, które nie kocha własnego kraju. Migracje Kubańczyków na Florydę to historie pełne tęsknoty, trudnych wyborów i poświęceń. Historie rozstań i powrotów, które wciąż wywierają ogromny wpływ na życie wielu mieszkańców Kuby.
SKAM Sezon 4: Sana

SKAM Sezon 4: Sana

34,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Czy znasz już “SKAM”? Ten niezwykle popularny serial dla młodzieży doczekał się wydania scenariusza w formie książki. I to niejednej - każdy z sezonów to kolejna część serii. “SKAM. Sezon 4. Sana” właśnie czeka na swoją premierę. To wspaniała wiadomość dla miłośników serialu, którzy zachwycili się pomysłem poznania historii bohaterów na nowo - tym razem w nieco innej formie. Sana Bakkoush to muzułmańska nastolatka, która mieszka w Norwegii. Sana jest postacią wyjątkową - bardzo rozważną jak na swój wiek, spokojną i dumną ze swego pochodzenia. Jednak jak każda nastolatka miewa chwile zwątpienia - neguje wtedy własną tożsamość kulturową, nie jest pewna, czy zasługuje na miano dobrej muzułmanki, zwłaszcza gdy po raz pierwszy się zakochuje. Miłość okazuje się dla niej próbą - musi na nowo zastanowić się, czego oczekuje od życia oraz innych ludzi. Staje przed trudnymi decyzjami - jednak na szczęście jak zawsze dopingują ją zaufane przyjaciółki: Noora, Eva, Vilde oraz Chris. Choć dziewczyny są skrajnie od siebie różne, wspierają się w każdej sytuacji, a to, co je pozornie różni, w istocie zaczyna je łączyć. Każda ma swoje chwile słabości, ale wzajemne wsparcie pozwala im zawsze stanąć z powrotem na nogi. Julie Andem w książce zawarła także sceny, które nie znalazły się w serialu, szczegółowo przedstawiając historię dziewczyny, której przyszło żyć wśród ludzi o odmiennej kulturze, nie zawsze potrafiących ją zrozumieć. Julia Andem wydała już trzy książki bazujące na jej serialu “SKAM” - każda z nich opowiada historię innego bohatera. Pierwsza skupia się na Evie, druga - na Noorze, trzecia natomiast na Isaaku. Książki ukazują problemy współczesnych nastolatków, a ich przekaz jest jasny - choć każdy ma różne problemy, nic tak nie łączy ludzi tak, jak trudne chwile. Autorka przez opisy swoich bohaterów obrazuje społeczeństwo współczesnej Europy, a przede wszystkim - zróżnicowanie charakterów nastolatków, którzy przynależą do jednej społeczności, a mimo to patrzą na świat w zupełnie różny sposób.
SKAM Sezon 1: Eva

SKAM Sezon 1: Eva

35,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
Serial “SKAM” uwielbiany jest przez miliony widzów telewizyjnych i miliony internautów. To jedna z serii, z którymi trudno się rozstać. Pocieszeniem są scenariusze, udostępnione w formie książki. “Eva. SKAM. Sezon 1”, autorstwa Julie Andem, zawiera również sceny nigdy wcześniej niepublikowane. Wszyscy znamy to uczucie, gdy kończy się ulubiony serial. To koniec przygód bohaterów, ich przemian, radości i bolączek. Serial “SKAM” to norweska produkcja dla młodzieży. Twórcy chcieli podkreślić wartość autentyczności i plusy życia w zgodzie z własnymi przekonaniami. Udało się, a nastolatkowie pokochali przygody Evy, Noory, Isaka i Sany. Imprezy, trudne związki, przyjaźnie i dorastanie: poruszono problematyczne aspekty, z którymi zmaga się młodzież na całym świecie. Związek Evy i Jonasa jest jednocześnie zagrożeniem jej przyjaźni z byłą dziewczyną chłopaka. Część znajomych odwraca się od głównej bohaterki. Dziewczyna nawiązuje jednak nowe przyjaźnie! Tak rozpoczyna się jej nauka w liceum “Hartvig Nissen skole” w Oslo. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Być może już to wiesz. Julie Andem, twórczyni serialu, proponuje wersję pisaną tej historii. Czym wyróżnia się “Eva. SKAM. Sezon 1”? Prologi i epilogi są przeredagowane, autorka uzupełniła treść o ciekawe komentarze i notatki, a także udostępniła opisy scen nigdy nieopublikowanych. Warto więc sięgnąć po to niesamowitą książkę. Dla wielu osób, serial SKAM stał się przewodnikiem po świecie dorastania. Ta książka bez wątpienia wyląduje na półkach młodszych i starszych nastolatków. Jeśli Twoje dziecko jest fanem tego serialu, koniecznie sprezentuj mu książkę! Każdy miłośnik tej historii ucieszy się z takiego prezentu. Poznaj tę historię z innej perspektywy!
Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

Marzyciel. Tom 1. Strange. The Dreamer

36,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy to marzyciel wybiera swoje marzenie? A może jest zupełnie na odwrót? Przekona się o tym Lazlo Strange, skromny bibliotekarz a zarazem bohater tej niezwykłej powieści! Lazlo Strange miał wiele marzeń, a wśród nich jedno tak wielkie, że zasługiwało wręcz na spełnienie. Od dzieciństwa, które spędził jako sierota i także później, gdy pracował już w bibliotece, pragnął poznać tajemnice zaginionego, mitycznego miasta Szloch. Zawsze sądził, że kosztowna podróż przez pustynię Elmuthaleth jest poza jego zasięgiem. A przecież tak bardzo chciał odwiedzić miejsce, gdzie podobno mieszkają mityczni wojownicy. Wszystko zmieniło się, gdy wojownicy przekroczyli bramę wielkiej biblioteki proponując wyprawę... komuś innemu! Strange musi szybko podjąć decyzję, która będzie pierwszą z szeregu trudnych wyborów. Tutaj liczy się każda minuta. Strange rusza w podróż, w trakcie której pojawi się konieczność dokonywania wyborów, jakich nie sposób podjąć i żal, jakiego nie sposób wyleczyć. Czeka też na niego magia i to jak najbardziej prawdziwa. Oto pierwszy tom wspaniale napisanego cyklu fantasy "Strange. The Dreamer". Czytelnik zanurza się tu w niezwykłej prozie, za pomocą której autorka zabiera go w podróż po świecie snów, marzeń, miłości i oczywiście magii... Tę powieść należy czytać bardzo uważnie, bo nie warto przeoczyć choćby jednego elementu tego cudownie nakreślonego świata i porywającej akcji. Spotkamy tu bohaterów, których pokochamy całym sercem oraz takich, których całym sercem znienawidzimy. "Piękno stylu, refleksyjność i wielka empatia. Po odejściu Ursuli K. Le Guin przestraszyłam się, że kończy się czas historii opowiadanych w podobnym duchu. Już się nie boję." Tak oto mówiła o tej książce Wioletta Myszkowska w emitowanej przez Program III Polskiego Radia audycji "Przewodnik fantastyczny".
Kwestia sumienia

Kwestia sumienia

44,90 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Czy idealny świat faktycznie jest możliwy do osiągnięcia? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć "Kwestia sumienia", kultowa powieść fantastycznonaukowa, za którą James Blish otrzymał Nagrodę Hugo. W roku 2049 czwórka naukowców zostaje wysłana na planetę Lithia. Jednym z członków ziemskiej ekspedycji jest ojciec Ramon Ruiz-Sanchez, jezuita pochodzący z Peru. Mężczyzna pełni w załodze rolę biologa oraz medyka zespołu. Towarzyszą mu geolog Agronski, fizyk Cleaver oraz chemik Michelis. Na miejscu poznają gadopodobną rasę, która zdołała stworzyć utopię. Ich świat pozbawiony jest przestępstw, sporów, pragnień i religijnych przekonań. Lithia robi na naukowcach ogromne wrażenie, ale każdy z nich wraca na rodzinną planetę z odmiennymi przemyśleniami odnośnie do "idealnego" społeczeństwa. Ekspedycja przywozi ze sobą również jednego z przedstawicieli obcego gatunku, wywołuje ON wśród Ziemian wiele skrajnych emocji. Czy utopia jest możliwa do osiągnięcia i to bez boskiej pomocy? Czy chciwy świat ludzi jest gotowy na rewolucję?
SKAM Sezon 3: Isak

SKAM Sezon 3: Isak

34,90 zł 9,95 zł
Opis
Zamknij
“SKAM Sezon 3. Isak” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do trzeciego sezonu najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat. Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem! Isak Valtersen wkracza w niezwykle trudny etap swojego życia. Nastolatek odkrywa swoją seksualność i zdaje sobie sprawę z tego, kim tak naprawdę jest. Zakochuje się bez pamięci w o dwa lata starszym od siebie Evenie. Obawia się reakcji bliskich na wiadomość, że jest gejem. Even także mierzy się z przerastającymi go problemami. Istotnie wpłyną one na życie Isaka. Niełatwej miłości dwóch nastolatków gorliwie kibicują koleżanki Isaka: Eva, Noora, Chris, Vilde i Sana. Gorąco wierzą one, że tym dwóm po prostu musi się udać. Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic zresztą dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży. Wiele z nich było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo zdobyła niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Ich książkowe wersje pozwolą ci jeszcze lepiej poznać losy Evy, Noory, Isaka oraz Sany. Zanurz się raz jeszcze w świecie wykreowanym przez Julie Andem, który zafascynował całe pokolenie widzów. Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do trzeciego sezonu serialu "Skam" w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji będzie to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nienagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji serialu. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem.


© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry