Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 271)

Tomek na tropach Yeti

Tomek na tropach Yeti

17,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja tego tomu sagi o Tomku Wilmowskim toczy się w Azji. Tomek i Bosman, na wezwanie Smugi, płyną do Indii. Pierwszym etapem ich podróży jest Bombaj, gdzie nawiązują pierwsze znajomości, które będą bardzo przydatne w dalszych poszukiwaniach przyjaciela. Zgodnie ze wskazówkami udają się na północ do Alwaru. Jednak to nie jest kres poszukiwań Smugi, autor zaprasza nas w dalszą podróż przez Tybet do rosyjskiej Azji Środkowej. W końcu, w niezwykłych okolicznościach, spotykają Smugę i już razem przeżywają przygody.
Tomek wśród łowców głów

Tomek wśród łowców głów

29,90 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Nowa Gwinea nie słynie z pokojowo nastawionych mieszkańców. Przekonają się o tym bohaterowie książki "Tomek wśród łowców głów". Wyrusz na niebezpieczną wyprawę naukową wraz z wyjątkową grupą przyjaciół! Tomek Wilmowski wraz z ojcem, Sally, bosmanem Nowickim i Smugą ledwo uszli z życiem podczas swojej ostatniej podróży do Rosji. Teraz postanowili popłynąć do Australii. To właśnie tam mogą liczyć na ciepłe przyjęcie państwa Allanów, rodziców Sally. Nie spodziewają się, że postój będzie wyjątkowo krótki. To właśnie tam otrzymają propozycję szybkiego wyruszenia do Nowej Gwinei w celu badania tamtejszej flory i fauny. Przyjaciele doskonale się na tym znają i robią to od lat. Problem w tym, że tamte ziemie są znane jako terytorium łowców głów, którzy nie przepuszczą okazji do zdobycia kolejnego trofeum. Chociaż Tomek Wilmowski chętnie zgadza się na podjęcie zlecenia, to kategorycznie sprzeciwia się udziałowi Sally w tej niebezpiecznej wyprawie. Nie wie jeszcze, jak stanowcza potrafi być jego ukochana. Książki z serii "Przygody Tomka Wilmowskiego" są opisem niezwykłych przygód grupy bliskich przyjaciół związanych razem przez los. Wielokrotnie stawiają oni czoła wielkim zagrożeniom płynącym nie tylko ze strony wrogo nastawionych plemion, które zamieszkują te dzikie tereny, lecz także ze strony niebezpiecznej zwierzyny. Grupa zmaga się również z niekończącą się polityką oraz konsekwencjami swoich decyzji. Alfred Szklarski stworzył porywającą serię, która składa się z dziesięciu wspaniałych tomów. Z pewnością nie brakuje w nich przygód, ciekawostek ze świata przyrody, aspektów politycznych i gospodarczych oraz wyrafinowanego humoru.
Tomek w tarapatach (OUTLET)

Tomek w tarapatach (OUTLET)

24,90 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja tej części rozpoczyna się po II wojnie światowej, w Nowym Jorku. Trzynastoletni Tomek, pochodzący z polskiej rodziny, urodzony w Ameryce, postanawia spełnić swoje marzenie i odwiedzić Polskę. Używając podstępu ukrył się na statku, który po długiej podróży przybił do wybrzeży Afryki. Jeden z pasażerów, pan Brown, członek ekspedycji naukowej, zaopiekował się Tomkiem i zabrał go na wyprawę w głąb kontynentu, gdzie przeżywają wiele fascynujących, ale też niebezpiecznych przygód.
Tomek u źródeł Amazonki

Tomek u źródeł Amazonki

34,90 zł 18,95 zł
Opis
Zamknij
Weź udział w mrożącej krew w żyłach podróży po Brazylii! Książka "Tomek u źródeł Amazonki" jest siódmym tomem przygód wyjątkowych przyjaciół, którzy chętnie zabiorą Cię na niezapomnianą wyprawę. Jan Smuga jest zaradnym i odważnym mężczyzną, który doskonale potrafi o siebie zadbać. Tym razem pracuje w dorzeczu Amazonki w kompanii eksploatującej kauczuk. Niestety, sytuacja nie jest prosta. Konkurencja zrobi wszystko, aby zdominować rynek. Ich pierwszym ruchem jest wynajęcie Indian, którzy zamordowali jednego z pracowników kompanii. Smuga ma dbać o bezpieczeństwo pracowników, więc nie może pozwolić, aby sytuacja się powtórzyła. Rusza tropem morderców, aby wymierzyć sprawiedliwość. Pech chciał, że oprawcy zginęli, ale on sam trafił w ręce dzikiego plemienia zamieszkującego ruiny inkaskiego miasta. Na miejsce zostaje wezwany Tomek Wilmowski, bosman Nowicki i Sally, którzy wraz ze Zbyszkiem Karskim i Nataszą ruszają na poszukiwania Smugi. Po drodze czeka ich wiele przerażających przygód. Jednak dzięki nim zdobędą ciekawą wiedzę o sekretach gęstej dżungli i jej mieszkańców. Książki z serii "Przygody Tomka Wilmowskiego" są wspaniałym sposobem na odbycie niezapomnianych podróży po świecie bez wstawania z wygodnego fotela. Piękne opisy zwyczajów z całego świata, a także fauny i flory sprawiają, że książka potrafi wciągnąć na długie godziny. Szczególnie że bohaterowie nigdy nie spoczywają na laurach i nieustannie prą naprzód! Alfred Szklarski stworzył piękną serię, która składa się z dziesięciu tomów i pozwala odkryć sekrety niemal całego świata - od Amazonii, przez Afrykę, aż po mroźne szczyty Tybetu.
Minecraft. Kres

Minecraft. Kres

42,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Najnowsza oficjalna powieść ze świata Minecrafta to historia bohaterskiej walki o przetrwanie! Gdy do Kresu wkraczają ludzie, para endermanów musi zdecydować po czyjej stronie stanąć. Fin i Mo – bliźniacze rodzeństwo endermanów – odkąd sięgają pamięcią, mieszkają w tajemniczej krainie zwanej Kresem. Myszkują w starożytnych ruinach, na obrzeżach wielkiego miasta Telos, pod czujnym spojrzeniem potężnego smoka. Na statku, który nazywają domem, mają wszystko, czego im potrzeba. Wiedzą wszystko, co powinni wiedzieć o swoim świecie — a przynajmniej tak im się wydaje, dopóki nie zjawiają się intruzi z innego wymiaru. Najeźdźcy zwani ludźmi przybywają rabować skarby i zabić Smoka Kresu. Fin i Mo są gotowi bronić swojego domu, ale kiedy stają twarzą w twarz z ludźmi, odkrywają, że nie są przygotowani do walki tak dobrze, jak sądzili. Zaskoczone rodzeństwo trafia w sam środek wojny ludzi z endermanami, wojny o przyszłość ich domu.
Minecraft. Wypadek

Minecraft. Wypadek

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
“Minecraft. Wypadek” to niezwykła powieść, która została zainspirowana “Minecraftem”. Pozycja ta przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi popularnej na całym świecie gry. Minecraft to komputerowa gra, w której można budować i niszczyć obiekty, jak i atakować napotykane w niej istoty. Survivalowa gra o otwartym świecie, wyróżnia się prostą grafiką. Minecraft został stworzony przez Markusa Perssona, natomiast rozwijaniem projektu zajęło się studio Mojang AB. Wielki sukces gry przyczynił się do powstania licznych gadżetów, nawiązujących do Minecraftu. Wśród nich można wyróżnić zabawki, klocki lego, a nawet książki. Oprócz podręczników dla graczy, napisane zostały już pierwsze powieści, nawiązujące do kultowej gry. Drugą z książek tego typu jest powieść pod tytułem “Minecraft. Wypadek”. Bohaterami tej opowieści jest dwójka przyjaciół: trzynastoletnia Bianca i piętnastoletni Lonnie. Wspólną pasją nastolatków jest ulubiona gra, “Minecraft”. W tym świecie mogą razem budować, rozmyślać nad nowymi strategiami i walczyć z przeciwnikami. Dziewczyna niebawem ma rozpocząć naukę w szkole średniej. Zaprasza więc swojego przyjaciela na mecz, który ma być rozgrywany z okazji rozpoczęcia roku i zjazdu absolwentów. Podczas podróży samochodem Lonniego, przyjaciele zaczynają się kłócić. Bianca znów nie słucha kolegi i robi w “Minecrafcie”, to co jej się podoba. Chłopak chciałby trzymać się wcześniejszych ustaleń, dziewczyna jest urażona. Kiedy próbuje pokazać mu konstrukcję w grze, podsuwa koledze telefon przed oczy, zasłaniając w ten sposób widoczność drogi. Dochodzi do zderzenia z samochodem, jadącym z naprzeciwka. Dziewczyna ląduje w szpitalu, gdzie ma spędzić kilka miesięcy, unieruchomiona na łóżku. Na dodatek nikt nie chce powiedzieć jej, co stało się z Lonniem. Podczas pobytu w szpitalu, Biancę odwiedza jedenastolatek, który także jest fanem “Minecrafta”. Dziewczyna gra z nim za pomocą gogli w ulubioną grę. W wirtualnej rzeczywistości spotyka niemego osadnika. Dziewczyna zaczyna zastanawiać się, czy tajemniczą postacią nie jest jej przyjaciel Lonnie, który może mieć problem ze swoim avatarem. Podczas rozgrywek w wirtualnym świecie Bianca poznaje chorą na raka dziewczynkę Esmę. Razem z nią i nastoletnim Antonem, który przebywa w szpitalu z powodu udaru mózgu, wyrusza na poszukiwania avatara Lonniego. Kiedy udaje im się go odnaleźć, Lonnie nadal zachowuje się niepokojąco i nie chce nawiązać z Biancą kontaktu. Dziewczyna postanawia dotrzeć do Kresu, czyli ostatniego wymiaru w “Minecrafcie”. Chce pokonać Smoka Kresu i wypełnić plan, który kiedyś opracował z nią Lonnie.
Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

Pułapki samotności. Jak wychodzić z mentalnej izolacji i tworzyć relacje

44,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Wreszcie przewodnik dla każdego, kto zmaga się z samotnością i izolacją. W tym niezwykłym wezwaniu do działania dr Bill Howatt prowadzi czytelnika do pewności siebie, komfortu i wspólnego poczucia celu. Książka oferuje zarówno opis stopniowego wychodzenia z mentalnych pułapek, jak i jasno nakreśloną ścieżkę wiodącą do pozytywnych relacji, które będą budować i chronić zdrowie psychiczne. Przydatne, ciekawe ćwiczenia, które pozwalają ocenić poziom własnej izolacji i samotności, a także praktyczne, skuteczne wskazówki, jak wydostać się z mentalnej pułapki. Przeczytaj i wykorzystaj, żeby poczuć się lepiej!
Sądowe znaki zapytania

Sądowe znaki zapytania

44,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Gustujesz w książkach z kategorii reportażu? Lubisz czytać kryminalne historie? Interesują cię zagadki, które nie znalazły rozwiązania mimo upływu czasu? Sięgnij po "Sądowe znaki zapytania" Heleny Kowalik. To połączenie reportażu i opowieści kryminalnych rodem z okolic Warszawy z początku XXI wieku. Nie oderwiesz się od tej pozycji, dopóki nie przeczytasz całości, a mimo to zagadki nadal pozostaną nierozwiązane. Może po lekturze książki będziesz miał nową teorię na ten temat? Helena Kowalik przytacza kryminalne historie z życia wzięte. Pojawia się więc sprawa morderstwa młodej pani architekt przez kochanka, którego utrzymywała. Powodem było to, że odmówiła mu dalszego utrzymywania. Przyczyna śmierci - odcięcie głowy maczetą. Jest też historia piętnastolatka, który na oczach nauczycieli i kolegów z klasy dopuścił się morderstwa kolegi. Powodem był prawdopodobnie nieuregulowany dług. Autorka nie boi się poruszać trudnych tematów, w związku z czym nie mogło zabraknąć przypadku braku wyroku dla oskarżonych o zabójstwo Marka Papały. Poza tym przytacza realia czteropiętrowych bloków przy ul. Dudziarskiej potocznie zwanych gettem czy kolonią karną. To tam, na mocy decyzji władz z 1993 r., zsyłano osoby zwlekające z zapłatą czynszu, eksmitowane bądź sprawiające problemy sąsiedzkie. Nie sprawdzano tych ludzi, tylko z marszu kwalifikowano ich jako patologię. To tylko niektóre historie przybliżające obraz kryminalnej Warszawy i jej okolic w czasach współczesnych. Helena Kowalik - dziennikarka i pisarka specjalizująca się w sprawach karnych.
Wakacje w Port Moody

Wakacje w Port Moody

42,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Nie ma nic gorszego niż zostać odrzuconym przez kobietę, którą kocha się do szaleństwa. Co prawda Hunter cieszy się szczęściem kuzyna, ale to nieodwzajemnione uczucie zadaje mu okrutny ból. W dniu ślubu Abigail i Logana niespodziewanie udaje się do Vancouver, żeby tam, przy pomocy dużej ilości alkoholu, zapomnieć o kobiecie, która najwyraźniej nie była mu pisana. W barze poznaje piękną dziewczynę, kończą noc w jej mieszkaniu. Hunter wyznaje Caroline, że kocha żonę swojego kuzyna, ale okazuje się, że nie tylko on ma problemy; dziewczyna właśnie zakończyła związek. Oboje potrzebowali kogoś, kto pomoże im choć na chwilę zapomnieć. Jednonocna przygoda będzie jednak miała długofalowe konsekwencje…
Omnium

Omnium

44,90 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
Jest rok 1956. Mały Adam mieszka z rodzicami w Krakowie. Jego ojciec Zenon nadal piastuje wysokie stanowiska polityczne, matka Róża nie chce udzielać się w partyjnych kręgach. Szyje w domu i wychowuje Adama. Jest w bardzo złym stanie, rozchwiana emocjonalnie z powodu szykan, jakie stosuje wobec niej Zenon. Mąż, działacz partyjny, prowadzi bujne życie erotyczne i angażuje się w wiele działań, które mają mu zapewnić miejsce w Sejmie, jako posłowi z Nowego Sącza. Znienawidzony tam Zenon otrzymuje pogróżki, a raz nawet ktoś usiłuje włamać się do jego mieszkania, rozbijając mu drzwi siekierą. Zenon angażuje się w produkcję leku na podniesienie wydajności o nazwie diabol. Jego prototyp uzyskał od szwajcarskich naukowców. Testuje ten lek na synu i na zaprzyjaźnionych członkach partii. Wraz z doktorem Norbertem Drupaczyckim badają wpływ elektrowstrząsów na poprawę możliwości organizmu ludzkiego. Zenon sam jest królikiem doświadczalnym, poddaje się badaniom bez umiaru, podobnie jak Krasnodarska, nauczycielka Adama i jednocześnie kochanka jego ojca.
Remedium 111

Remedium 111

44,90 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
Gdy ginie amerykański generał a siatki szpiegowskie na całym świecie podejmują szereg niezrozumiałych działań, w sztabach agentów wywiadu zaczyna wrzeć. Polscy oficerowie przyjmują zadanie, które może się okazać ostatnim krokiem w walce z międzynarodowym terroryzmem. Nowoczesne techniki walki, broń i porozumienie szpiegów z wrogich sobie państw prowadzi do odkrycia jednej z tajemnic, która od lat jest pilnie strzeżona w zapomnianym zamku na Pomorzu. Jeśli zlokalizowana tam broń zostanie odkryta, światem może wstrząsnąć kolejna wojna. Polski dziennikarz i przebojowa hiszpańska agentka podejmują wyścig z czasem i usiłują odnaleźć tajemniczą broń o kryptonimie 111. Jeżeli nie zdążą przed asami międzynarodowego wywiadu, świat może zamienić się w piekło. Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, akcja nabiera rozpędu. Od dawna nie było w polskiej literaturze sensacyjnej takiej książki. Ta historia jest jak jazda corvettą, w której ktoś uszkodził hamulce. Trzeba bardzo uważać, bo wczorajsi przyjaciele mogą się stać śmiertelnymi wrogami. A stawką w tej wojnie jest cały świat.
Ten, którego poskromię. Tom 1. Bishop Brothers

Ten, którego poskromię. Tom 1. Bishop Brothers

44,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Nawiązanie poważnej relacji z drugim człowiekiem nierzadko wymaga sporej odwagi. Decydując się na to, można sporo zyskać, ale także wiele stracić. Sięgnij po książkę "Ten, którego poskromię" autorstwa Kennedy Fox i sprawdź, czy warto czasem zaryzykować dla miłości! River i Alex nie sądzili, że zbliżą się do siebie tak bardzo i to w tak krótkim czasie. Ona pochodzi z Minnesoty, on z Teksasu. Ich drogi skrzyżowały się na Florydzie, gdzie długie ciepłe dni, atmosfera swobodnej zabawy oraz liczne bary sprzyjają flirtom. Para zatapia się w długiej rozmowie, a potem spędza razem gorącą, pełną namiętności noc. Oboje uznają to za wakacyjną przygodę i stwierdzają, że każde z nich powinno pójść swoją drogą. Czy będą potrafili o sobie zapomnieć? Okazuje się jednak, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogliby przypuszczać. River musi zdecydować, czy jest gotowa zapomnieć o poprzednich miłosnych rozczarowaniach i dać szansę przystojnemu kowbojowi!
Przyszła Ty

Przyszła Ty

42,90 zł 21,95 zł
Opis
Zamknij
Co możemy wiedzieć o przyszłości? Czy można sobie ją zaplanować? Jak iść przed siebie bez obaw o porażkę? Książka pod tytułem "Przyszła Ty" autorstwa Briana Davida Johnsona to publikacja, która uświadamia, że futurologia to nie czytanie z kart, lecz naukowa metoda przewidywania przyszłości. Autor podpowie Ci, jak zadbać o swoją przyszłość, by żyć w taki sposób, w jaki tylko zapragniesz. Publikacja ta zawiera szereg ćwiczeń i wskazówek służących do pracy nad sobą. Autor uczy rozpoznawać ograniczenia, o których być może nawet nie myślisz, a są przyczyną Twojej stagnacji. Wszystkie codzienne i ważne decyzje, które bezustannie podejmujemy, mają znaczący wpływ na przyszłość nie tylko naszą, lecz również najbliższych nam osób. Brian David Johnson przekonuje, że umiejętna analiza tych decyzji oraz naszych zachowań to klucz do sukcesu, by przewidzieć i skutecznie zaplanować swoją przyszłość. Autor pragnie wzbudzić w czytelnikach przekonanie, że każdy jest panem swojego życia i ma prawo ukształtować je po swojemu, bez względu na panujące wokół schematy. Książka "Przyszła Ty" napisana jest przystępnym, klarownym językiem, każdy zrozumie zawarte w niej, niezwykle istotne przesłanie.
Kobieta z blizną

Kobieta z blizną

34,90 zł 16,95 zł
Opis
Zamknij
"Kobieta z blizną" to prawdziwa opowieść o cierpieniu i walce z samym sobą. Poznaj ją koniecznie! Masz dość czytania o fikcyjnych postaciach, którym towarzyszy siła ducha, charyzma i pewność siebie? Pragniesz poznać historię kogoś, kto istnieje w rzeczywistości, kto dałby ci inspirację do walki o własne pragnienia; kogoś, kto w ułamku sekundy stracił wszystko, co kochał, a mimo to nigdy się nie poddał? “Kobieta z blizną” Ireny A. Stanisławskiej oraz Katarzyny Dacyszyn to idealny wybór. Obiecujemy, że po tej lekturze zupełnie inaczej spojrzysz na swoje życie. “Kobieta z blizną” to dokument opowiadający prawdziwą historię pięknej i utalentowanej projektantki i fotomodelki Katarzyny Dacyszyn, przed którą przyszłość stała otworem. Nie zawsze było tak kolorowo, jakby tego chciała. Od dawna zmagała się z prześladującym ją stalkerem, który przekraczał liczne granice wszelkiej prywatności. W końcu w 2016 roku w Łodzi udało się postawić go przed sądem, ale to był dopiero początek jeszcze większych problemów Katarzyny. Tuż przed salą sądową Robert W. oblał ją kwasem siarkowym. Liczne ciężkie i żmudne operacje, długotrwała rekonwalescencja, a wszystko to, by powrócić do życia. Choć ciało dało się w znacznym stopniu naprawić, z duszą było nieco gorzej. Wsparcie zarówno najbliższych, znajomych, jak i zupełnie obcych osób dało jej wielką siłę, by walczyć o siebie. Nie było łatwo zmierzyć się z oszpeconym ciałem, które przykuwało uwagę innych, i strachem przed wytykaniem palcami. Ostatecznie pomoc psychologa, nauka sztuk walki oraz odważne sesje zdjęciowe pomogły kobiecie twardo stanąć na nogi. Ta książka to obraz ciężkiej drogi, jaką musiała przejść Katarzyna Dacyszyn, w walce o przetrwanie, o akceptację i zrozumienie. Walce, która okazała się zwycięska i dała jej zupełnie nową siłę.
Windą do nieba

Windą do nieba

19,90 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Pragniesz przeczytać coś, co przyniesie Ci ukojenie i rozgrzeje serce? Pragniesz poznać bohaterkę, z którą łatwo będzie się utożsamić? Chcesz poczuć magię świąt Bożego Narodzenia? W takim razie "Windą do nieba" to tytuł, który powinien pojawić się w Twojej biblioteczce. Holly nie lubi świąt Bożego Narodzenia i nie miałaby nic przeciwko, gdyby ktoś je zlikwidował. Dlaczego? Bo przypominają jej o tym, że wciąż jest singielką. I na razie nie widać zmian na horyzoncie, choć pierwsza randka z kolegą z pracy, Deanem, przebiegła całkiem dobrze. Ale los ma tu jednak coś do powiedzenia i swoim zrządzeniem sprawia, że Holly i Dean zostają uwięzieni w windzie, która w wyniku awarii zatrzymuje się między piętrami. To idealna okazja, by wyjaśnić sobie, dlaczego po randce i wspólnie spędzonej, fantastycznej nocy nie wydarzyło się między nimi nic więcej. Bo chociaż na nic się nie umawiali, Holly poczuła się rozczarowana. Czy to zdarzenie wystarczy, by magia Świąt jednak zadziałała, a kobieta dostrzegła, że piękna miłość może być również i jej udziałem?
Polskie wino. Ludzie Miejsca Historie

Polskie wino. Ludzie Miejsca Historie

79,90 zł 39,95 zł
Opis
Zamknij
Winiarstwo w Polsce w ostatnich latach prężnie się rozwija. Nadal jest to stosunkowo nowa działalność w naszym kraju, ale zdążyła napisać już swoją historię. "Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie" autorstwa Katarzyny Korzeń zabiera nas w podróż po polskich winnicach i pozwala na zapoznanie się z fascynującą historią miejsc, ale przede wszystkim ludzi, dla których wino często jest nie tylko pasją, ale często przygodą życia. Choć niekoniecznie kojarzona z naszym krajem, produkcja wina ma miejsce w Polsce od bardzo dawna. Katarzyna Korzeń w książce "Polskie wino. Ludzie. Miejsca. Historie" opisuje polskie winiarstwo w szerokiej perspektywie i robi to w sposób niezwykle ciekawy. Czytelnik może dowiedzieć się, jak to się wszystko zaczęło, skąd sztuka winiarstwa dotarła na tereny Polski, a także jakie zmiany przechodziła na przestrzeni wieków. Odpowiedni rys historyczny daje możliwość lepszego zrozumienia tego, co stanowi część właściwą książki, czyli historię najnowszą polskiego winiarstwa. Jest to historia krótka, a mimo to dość burzliwa, pełna prawnych niuansów. Niniejsza pozycja zawiera także opis 19 winnic, z których każda czymś się wyróżnia. Pozwala to poznać polską branżę winiarską z wielu perspektyw, a jednocześnie zaplanować różnorodną podróż po polskich winnicach.
Pasja życia

Pasja życia

59,90 zł 24,95 zł
Opis
Zamknij
Poznaj jedną z najważniejszych postaci w historii sztuki. Zbeletryzowana biografia Vincenta van Gogha "Pasja życia" pióra Irvinga Stone'a pozwala poznać holenderskiego postimpresjonistę w niemalże namacalny sposób. Biografia niedocenianego za życia holenderskiego malarza to jedna z najbardziej emocjonujących i pełnych pasji do sztuki historii. Vincent van Gogh, nazywany również "męczennikiem sztuki", to postać, której losy i obrazy poruszają nie tylko krytyków sztuki oraz jej adeptów, ale również zwykłych ludzi. Irving Stone w doskonały sposób zdołał uchwycić piękno i zaangażowanie holenderskiego artysty. Dzięki temu "Pasja życia" daje niepowtarzalną okazję, aby poznać bliżej osobę genialnego malarza, która na kartach książki niemalże ożywa. Wraz z Vincentem van Goghiem wybierz się w podróż pełną impresjonistycznych obrazów i przekonaj się, co tak naprawdę skrywał w sobie niespokojny duch malarza, który zdołał zachwycić świat dopiero po śmierci.
Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Żyj zgodnie z fazami Księżyca

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Czy zauważasz w swoim życiu takie dni, w których jesteś poddenerwowany bez żadnego powodu? Masz takie dni, kiedy nic Ci nie wychodzi? Wiesz, że na te sytuacje wpływa Księżyc? Koniecznie zajrzyj do publikacji "Żyj zgodnie z fazami Księżyca" autorstwa Kirsty Gallagher i poznaj niesamowite działanie Księżyca na samopoczucie człowieka! Książka "Żyj zgodnie z fazami Księżyca" opisuje magiczne właściwości Księżyca, które każdy z nas może wdrożyć w swoje życie. Księżyc jest przedmiotem zainteresowań ludzi od wieków. Wielokrotnie był badany, ludzie pierwotni czcili go, był wykorzystywany do pomiaru czasu, a także określano przy jego pomocy prognozy pogody. Do naszych czasów uważa się, że fazy księżyca mają wpływ na wiele aspektów w życiu człowieka. W publikacji zawarte są podstawy astrologii, przedstawione są rozmaite techniki oraz praktyki, które umożliwiają wykorzystać niezastąpioną mądrość Księżyca w życiu każdego człowieka. Ponadto autorka książki udowadnia, iż cały czas zmieniające się fazy Księżyca, pozwalają człowiekowi zrozumieć lepiej siebie oraz uporządkować trudne sprawy życiowe. Dzięki książce nauczysz się dbania o siebie, zwiększysz ufność wobec świata i ludzi, dostrajania własnych emocji, odzyskasz wewnętrzną siłę, zbudujesz emocjonalne więzi z naturą oraz innymi ludźmi, a także zrealizujesz własne marzenia.
Polskie aktorki filmowe na emigracji

Polskie aktorki filmowe na emigracji

49,90 zł 23,95 zł
Opis
Zamknij
Wrzesień 1939 roku był dla wielu gwiazd polskiego filmu przedwojennego ostatnim aktem w ich karierze. W obliczu zupełnie nowej dramatycznej rzeczywistości niemało artystów zdecydowało się na emigrację. Tam zderzyli się z prozą życia, daleką od tej w przedwojennej Polsce. Niestety, niemal wszyscy odeszli w zapomnieniu tysiące kilometrów od ojczyzny.
Tradycje polskiego stołu

Tradycje polskiego stołu

60,00 zł 29,95 zł
Opis
Zamknij
Kolejna książka z serii "Ocalić od zapomnienia" poświęcona jest tradycjom polskiego stołu i spiżarni. Znajdziemy w niej charakterystykę tradycyjnych polskich produktów spożywczych, tzn. takich, które mają wielopokoleniowa historie i niekiedy są jeszcze wytwarzane na małą skalę w gospodarstwach domowych lub niewielkich zakładach wytwórczych. Produkty takie są fundamentem pożywienia i tradycji kulinarnych. W książce znajdują się oczywiscie dopełniające całość przepisy na wybrane potrawy staropolskie: chleb, żur, pierogi, gołąbki, nalewki, ciasta. Odrębny rozdział autorka poświęciła przetwórstwu domowemu i zapasom, które były świadectwem gospodarności i sztuki kulinarnej pani domu. Znajdziemy też przykładowe staropolskie jadłospisy. Książka może być wręcz poradnikiem dla każdej gospodyni, dla której istotna jest tradycja. Obecnie przywoływane z przeszłosci technologie, tradycyjne produkty, przepisy i potrawy to prawdziwe skarby, które staja sie chlubą dobrej ambitnej kuchni domowej, oryginalnej restauracji, a nawet wizytówka regionu. Książka, jak wszystkie pozostałe z tej serii, jest bardzo bogato ilustrowana.
W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków

54,90 zł 22,95 zł
Opis
Zamknij
"W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków" to książka opisująca życie i relacje rodzeństw, z których jedno z dzieci żyło zawsze w cieniu tego drugiego... W każdym domu - rodzinie, relacji zdarzają się kłótnie i nieporozumienia. To one jednak również budują nasz obraz siebie oraz to, jak odbieramy świat. Czy popularne, sławne czy genialne rodzeństwo może być dla kogoś problemem? "W cieniu sławy. Zapomniane rodzeństwa sławnych Polaków" to książka, która odkrywa wiele tajemnic! Bronisława przez całe życie z oddaniem pomagała Marii Skłodowskiej-Curie. Ludwika Chopin do ostatniej chwili siedziała przy łóżku umierającego brata. Ale Izabela Boznańska nie kryła złości i tego, że nienawidziła sukcesu Olgi. Jednocześnie przez to nienawidziła samej siebie. Mimo to w tajemnicy pomagała siostrze, nie mogąc wytłumaczyć sobie, dlaczego tak właściwie to robi. Widzimy jednak, że życie pisze różne scenariusze i relacje nigdy nie są jednoznacznie dobre lub złe. Bez wątpienia jednak życie w cieniu słynnego brata lub siostry przynosi wiele problemów i nie raz wystawia nas na próbę. Nic dziwnego, jeśli w rodzinie nikt nie był w stanie przyćmić blasku bijącego od tego drugiego: lepszego, genialnego, utalentowanego? Czy jednak oznacza to, że reszta rodzeństwa nie miała tych cech? A może świadomie ustąpiła, aby pozwolić bratu lub siostrze na spełnianie marzeń? Ewa Jałochowska jest polską pisarką. Przez kilka lat pracowała jako redaktor w dziale kultury Redakcji Internetowej Polskiego Radia. Swoje teksty o sztuce i kulturze publikowała również w "Tygodniku Powszechnym", "Wiedzy i Życiu" oraz portalu tygodnika "Polityka".
Ten, którego zatrzymam. Tom 4. Bishop Brothers

Ten, którego zatrzymam. Tom 4. Bishop Brothers

49,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Jackson jest dziki, nieobliczalny i pewny siebie. Typowy playboy. W głębi duszy skrywa jednak prawdziwe uczucia do tej jedynej, która skradła jego serce W dniu ślubu z Trentem, na kilkanaście minut przed ceremonią, Kiera znajduje w torebce miłosny list od Jacksona. Kocha ją od czasu, gdy był nastolatkiem, ale sądzi, że nie jest dla niej wystarczająco dobrą partią, bo ona zasługuje na kogoś, kto rzuci jej świat do stóp. Kiera uświadamia sobie, że nie może wyjść za Trenta. Na oczach zgromadzonych gości ucieka, zostawiając oniemiałego pana młodego. Chce odszukać Jacksona, chce mu wygarnąć, dlaczego czekał z wyznaniem tak długo. Jest na niego wściekła. Dlaczego podrzucił ten list w dniu jej ślubu? Odnajduje go w ich sekretnej kryjówce na ranczu. Zaskoczony Jackson twierdzi, że list napisał kilka miesięcy wcześniej, i nie wie, jakim cudem teraz trafił on do torebki Kiery. Po szokującym incydencie ślubnym Trent wyrzuca rzeczy niedoszłej małżonki przed dom i wysyła jej zjadliwego esemesa. Nie chce jej znać. Kiera zamieszkuje u rodziców. Jest szczęśliwa, że rozstała się z Trentem. Spotyka się Jacksonem. Czy on będzie tym jedynym na całe życie? Tym, którego zatrzyma?
Słynne procesy II Rzeczypospolitej

Słynne procesy II Rzeczypospolitej

39,90 zł 19,95 zł
Opis
Zamknij
Sceny z sali rozpraw przesuwają się przed oczami niczym kadry z prawniczego thrillera – publiczność szturmuje budynki sądów, polityka i zbrodnia rozpalają emocje, prasa podgrzewa nastroje, a adwokaci wygłaszają płomienne mowy. Na ławie oskarżonych wrogowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej: dezerterzy, malwersanci, mordercy i szpiedzy. Niezwykły sądowy spektakl. Dzięki mistrzowskiej narracji autorki czytelnik ma wrażenie, że znalazł się w samym centrum wydarzeń. Że oto uczestniczy w głośnych procesach II Rzeczypospolitej. Na ławie oskarżonych m.in.: Michał Rola-Żymierski, Eligiusz Niewiadomski, Jerzy Sosnowski. W rolach oskarżycieli i obrońców – tuzy ówczesnej palestry. W ławach dla publiczności – żywiołowe reakcje na zeznania świadków czy prokuratorskie wystąpienia. Słychać szmery, krzyki, wrzenie albo zapada martwa cisza... Zbiór reportaży ukazujących lata 20. i 30. ubiegłego wieku przez pryzmat sali sądowej to lektura fascynująca i skłaniająca do refleksji.
Zdarzyło się w Berlinie. Polak patrzy na mur

Zdarzyło się w Berlinie. Polak patrzy na mur

34,99 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym książka naocznego świadka upadku Muru Berlińskiego! Wszyscy znamy historię, która zdarzyła się w Berlinie, a jednak tę opo-wieść czyta się jak thriller. Wieczorem 9 listopada 1989 pada Mur Berliński, a ten upadek uruchamia nieprawdopodobny ciąg wydarzeń. W zaledwie trzysta dwadzieścia dziewięć dni jednoczą się Niemcy, kończy się zimna wojny między Wschodem a Zachodem, powojenny podział Europy na dwie strefy wpływów zostaje ostatecznie przezwyciężony i wyłania się nowy europejski porządek. Ta książka to dziennikarska i osobista relacja z tych wydarzeń, widzianych na gorąco, z tamtej, zachodniej strony Muru, a także komentowanych z dystansu późniejszej o nich wiedzy. Marek Orzechowski pokazuje je na szerszym tle: od konsekwencji powojennej polityki zwycięskich mocarstw poczynając, po prze-miany w samym ZSRR i całym bloku wschodnim. Ujawnia nieznane fakty z okresu budowy Muru Berlińskiego oraz działania policji politycznej STASI. Trudny proces jednoczenia się Niemiec oraz związaną z nim gigantyczną opera-cję logistyczną opisuje krok po kroku, stawianym wbrew obawom sąsiadów i niechęci przyzwyczajonych do status quo sojuszników zachodnich, aż do podpi-sania 3 października 1990 układu zjednoczeniowego, kiedy wreszcie przyszedł czas na wzruszenie i radość. Przypomina także, jakie dylematy nowa wolna prze-strzeń w Europie stawiała przed polską dyplomacją.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry