Strona główna

Wyszukiwarka (odnaleziono: 126)

Nienawiść (DEFEKT - NIEZNACZNY)

Nienawiść (DEFEKT - NIEZNACZNY)

38,00 zł 5,95 zł
Opis
Zamknij
Zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polskie Kresy wytworzyły własną piękną legendę, zrodziły takich gigantów literatury jak Mickiewicz, Słowacki, Schulz i Herbert, ale stały się też ziemią kaźni i straszliwych zbrodni ludobójstwa. A zbrodnie te, dokonywane w latach 1939-1947 na Polakach, Żydach, Ormianach przez ukraińskie formacje nacjonalistyczne, odbijały się jak echo hańbą odwetu. "Nienawiść" to książka o tamtych czasach, o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności, a także o pamięci, o której Kardynał Stefan Wyszyński pisał: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie". Ten zbiór wstrząsających opowiadań nie pozwala, by tylko kamienie mówiły. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat, o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą, jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią.
Gdybyś wiedziała

Gdybyś wiedziała

42,00 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Znacie to uczucie, kiedy spodziewamy się określonego scenariusza, realizowanego w określony sposób, aż nagle całość zostaje przewrócona do góry nogami i nic już nie jest takie, jak dotychczas? Jeśli tak - powinniście sięgnąć po książkę "Gdybyś wiedziała" Grażyny Jeromin-Gałuszki! Co pięć lat, od czasu ukończenia szkoły, Kamila, Magda, Ramona i Julia spotykają się na imprezie w domu jednej z nich. To już tradycja, przyjęcia zawsze przebiegają w podobny sposób, jednak nie tym razem? Podczas corocznego spotkania przyjaciółek, które sądziły, że wiedzą o sobie wszystko, pada strzał. Publikacja "Gdybyś wiedziała" jest przejmującą opowieścią o sile przyjaźni, poświęceniu, zaufaniu, ale również zdradzie i sekretach. Autorka w sposób niezwykle emocjonalny przedstawia nam historie czterech kobiet. Cztery różne, ale jednak - jak się później okazuje - mocno ze sobą powiązane. Na kolejnych kartach książki wraz z głównymi bohaterkami przeżywamy ich losy oraz trudne, nieodwracalne decyzje, które na zawsze zmieniają ich życie.
Zamiana - Robyn Harding

Zamiana - Robyn Harding

39,99 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Historia, która zaskoczy Cię i wprowadzi odrobinę niepewności. Zobacz, jak łatwo zranić czyjeś uczucia i jak coś zupełnie niewinnego może się zmienić w okropną katastrofę. "Zamiana" to thriller, który ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie. Nastoletnia Low nie potrafi za żadne skarby dopasować się do rówieśników i wymagającej rzeczywistości. Została ukształtowana przez rodziców z hipisowskiego środowiska, a jej wysoki wzrost sprawia, że zawsze odstawała od innych. Wszystko jednak zmienia się i jej życie nabiera sensu, gdy zaczyna uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Ich prowadząca, piękna Freya, która też zawsze miała problem z kontaktami z ludźmi, wzbudza zachwyt Low. Obie szybko znajdują wspólny język, a nauczycielka zaczyna zwierzać się swojej uczennicy. Niedługo później w życiu Freyi pojawia się Jamie, przeżywająca zawód z powodu braku dziecka. Zapatrzona w nią artystka poświęca coraz więcej czasu jej i jej mężowi, zupełnie zapominając o Low, która znów czuje się porzucona. Pewnego razu Freya proponuje Jamie, by na jedną noc zamieniły się partnerami. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a Low, która bardzo chciałaby się zemścić, nagle zyska ku temu świetną okazję.
Dzieciństwo w pasiakach

Dzieciństwo w pasiakach

38,00 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Pozycja, która wstrząśnie Tobą do głębi. Przyjrzyj się na nowo realiom obozowym - tym razem jednak wykorzystaj do tego oczy dziecka. "Dzieciństwo w pasiakach" stanowi kompletną relację na temat obozowego życia, którą zdaje czytelnikom książki dziecko. Bogdan Bartkowski, główny bohater, a zarazem autor opowieści, miał dokładnie dwanaście lat, gdy w nocy z 11 na 12 sierpnia trafił z matką do obozu Auschwitz-Birkenau. To wspomnienia, które wryły się w pamięć chłopca - a później dorosłego mężczyzny - już na zawsze. To jeden z najpełniejszych obrazów tamtejszej rzeczywistości prezentowany przez najmłodszych, którzy nie rozumieli, co się dzieje, a jednak musieli jakoś funkcjonować między więźniami, by przetrwać.
Pamiętnik Mary Berg

Pamiętnik Mary Berg

43,00 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Książka "Pamiętnik Mary Berg" zabierze Cię w tragiczne wspomnienia autorki, która swoje dzieciństwo spędziła w warszawskim getcie. Poznaj jeden z najważniejszych dokumentów z czasów II wojny światowej. Poruszający zapis koszmaru i terroru. Mery Berg postanowiła spisać szczegółowy pamiętnik swoich przeżyć i obserwacji. Prace nad nim rozpoczęła w wieku 15 lat. Młoda dziewczyna nie spodziewała się, że koszmar niemieckiej okupacji i nieludzkie cierpienie będzie trwać kolejne 4 lata. W tym czasie zapisała sugestywne szczegóły niektórych z najważniejszych wydarzeń XX wieku, a dziś dzięki niej każdy może je poznać. W publikacji "Pamiętnik Mary Berg" znajduje się świadectwo koszmarnego cierpienia prześladowanych Żydów, ich życia w niewoli, przymusowych werbunków do pracy, licznych deportacji, a także bohaterstwa bojowników, którzy dzielnie stawiali czoła niemieckiej okupacji. Mary Berg miała wiele szczęścia w swojej niedoli - odzyskała wolność wraz ze swoją rodziną dzięki akcji wymiany więźniów. Zdołała także przemycić ze sobą pamiętnik pisany przez ostatnie cztery lata. Tym samym ujawniła światu pełną szczegółów relację z najmroczniejszych wydarzeń z czasów Hitlera. Nowe wydanie "Pamiętnika Mary Berg" zostało na nowo przetłumaczone i wzbogacone o niepublikowane do tej pory materiały. Młoda dziewczyna była świadkiem tworzenia się historii i z pewnością nie spodziewała się, że tworzy jeden z najważniejszych dokumentów dotyczących II wojny światowej.
Jak dobrze być trzeźwym

Jak dobrze być trzeźwym

43,00 zł 10,75 zł
Opis
Zamknij
Jak dobrze móc zdystansować się do swoich problemów i pozostać w życiu trzeźwym. Tak po prostu. Catherine Gray podeszła do problemu, jakim jest alkoholizm, w sposób niecodzienny, ale za to szczery. Jej książka "Jak dobrze być trzeźwym" jest pozycją obowiązkową dla każdej osoby, która ma większy lub mniejszy problem z alkoholem i chce zabrać się za jego rozwiązanie. Pojawiają się pytania, co robić, jak do tego podejść i czy to w ogóle możliwe? Autorka wyjaśnia nam, jak to należy właściwie zrobić. Możliwe, że znasz tę sytuację ze swojego życia, w której starałeś się odstawić alkohol, ale po tygodniu już balowałeś na domówce z kieliszkiem wina w ręce. Plany o abstynencji legły w gruzach. To jednak nic, bo znowu postanowiłeś wyrzucić alkohol ze swojego życia. On jednak nie zniknął na dobre, a Ty znowu miałeś kieliszek lub butelkę wódki w ręce. Taka sytuacja może ciągnąć się latami.
Koniec świata

Koniec świata

38,00 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
Lubisz opowieści lekkie, ale niosące ze sobą prawdy pozbawione banału? Interesują cię historie miłosne z przewidzianym przez Majów końcem świata w tle? Sięgnij po powieść Izabelli Frączyk "Koniec świata" i zaczytaj się w niej bez pamięci. Marylka jest atrakcyjną i bystrą kobietą zbliżającą się do trzydziestki. Ponieważ przed kilku laty porzucił ją narzeczony, wciąż pozostaje singielką i całkiem jej z tym dobrze. Pracuje w agencji reklamowej i jest świetna w swoim fachu. Jest świadoma siebie, realizuje się zawodowo, ale przy tym nie brnie po trupach do celu, by osiągnąć jeszcze więcej. W pracy - pewna siebie, w życiu prywatnym jest dość nieufna i ostrożna. Życie nie lubi próżni i zmusza ją do skonfrontowania samej siebie ze swoimi oczekiwaniami wobec relacji damsko-męskich. Marylka jest ceniona w pracy, ponieważ potrafi działać pod presją czasu i wówczas przychodzą jej do głowy same rewelacyjne pomysły. Nic więc dziwnego, że to właśnie ona zostaje wyznaczona do stworzenia kampanii reklamowej potentata w branży restauracyjnej, Krzysztofa Gawłowicza. Współpraca z nim jest niezwykle trudna, gdyż jest mężczyzną wymagającym, lubiącym się czepiać najdrobniejszych szczegółów i uważającym, że przysługuje mu monopol na rację. Zanim Marylka pozna osobiście najbardziej wymagającego z klientów agencji, spędzi romantyczny weekend w Sopocie z kolegą z pracy, firmowym przystojniakiem Marcelem. Czy między nimi zaiskrzy? Czy wyjazd Marcela na szkolenie do Madrytu pchnie Marylkę w ramiona Krzysztofa Gawłowicza, który okaże się uroczym mężczyzną (któremu dziewczyna najwyraźniej wpadła w oko)? I jak do tego wszystkiego ma się zapowiadany przez Majów koniec świata?
Czy kości grają rolę Boga? Matematyka niepewności

Czy kości grają rolę Boga? Matematyka niepewności

45,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Ciekawe zagadki, trochę prostych obliczeń i mnóstwo niespodzianek – wszystko to znajdziemy w najnowszej książce Iana Stewarta, w której powraca do fascynującego problemu niepewności w nauce i sposobów radzenia sobie z tym, co nieprzewidywalne. "Czy kości grają rolę Boga?" to niezwykła podróż od rachunku prawdopodobieństwa, teorii chaosu, aż po zadziwiający świat mechaniki kwantowej, lektura pełna intelektualnych przygód, wspaniała opowieść przesycona tak cenionym przez czytelników na całym świecie charakterystycznym stylem Iana Stewarta. Znajdziemy tu nieoczekiwane zwroty akcji, gwałtowne skoki naprzód, ślepe uliczki nauki i matematyczne idee, które okazały się fałszywymi tropami, a także perły geniuszu, które przez lata pozostawały niezauważone, zanim ktokolwiek docenił ich doniosłe znaczenie. Dziś mamy świadomość, iż niepewność przyjmuje wiele różnych form, ale każda z nich jest do pewnego stopnia zrozumiała. Potrafimy przewidywać przyszłość o wiele lepiej niż dawniej. Jednak niepewność wciąż pozostaje jedną z najbardziej tajemniczych i fascynujących właściwości naszego Wszechświata.
Wąski pas lądu

Wąski pas lądu

45,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Wyjątkowy portret jednego z najwspanialszych malarzy XX wieku! Powieść autorstwa jednej z najbardziej nagradzanych pisarek irlandzkich! "Wąski pas lądu" to chwytająca za serce opowieść o samotności i smutku. Powieść jest wizją "amerykańskiego snu" w świecie, w którym zakończyła się II wojna światowa. Jednocześnie jest to wnikliwy literacki portret jednego z największych malarzy XX wieku i wzruszający obraz jego małżeństwa. W 1950 roku w Cape Cod dziesięcioletni wówczas Michael spędza lato ze swoim kolegą Richiem i jego rodziną. Chłopcy pozostawieni sami sobie poznają mieszkające w okolicy małżeństwo artystów - Jo i Edwarda Hopperów. Między chłopcami a małżeństwem zaczyna rodzić się przyjaźń. Jo jest wybuchowa i maniakalnie zazdrosna o męża. Edward jest skryty, boryka się z problemami zdrowotnymi i brakiem weny potrzebnej mu do tworzenia. Mężczyzna zakochuje się w pięknej ciotce Richiego, Katherine. Kobiecie pozostało jednak niewiele życia. W tym związku ma swój udział również Michael.
Nienawiść - Stanisław Srokowski

Nienawiść - Stanisław Srokowski

38,00 zł 10,95 zł
Opis
Zamknij
Zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polskie Kresy wytworzyły własną piękną legendę, zrodziły takich gigantów literatury jak Mickiewicz, Słowacki, Schulz i Herbert, ale stały się też ziemią kaźni i straszliwych zbrodni ludobójstwa. A zbrodnie te, dokonywane w latach 1939-1947 na Polakach, Żydach, Ormianach przez ukraińskie formacje nacjonalistyczne, odbijały się jak echo hańbą odwetu. "Nienawiść" to książka o tamtych czasach, o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności, a także o pamięci, o której Kardynał Stefan Wyszyński pisał: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie". Ten zbiór wstrząsających opowiadań nie pozwala, by tylko kamienie mówiły. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat, o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą, jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią.
Tajemnica rzekomego małżonka

Tajemnica rzekomego małżonka

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Takiego detektywa w świecie literatury kryminalnej jeszcze nie było! Poznaj kolejne osobliwe śledztwo Samuela Hoeniga, który zarabia, odpowiadając na najbardziej niedorzeczne i irracjonalne pytania! Samuel Hoenig jest miłośnikiem baseballu i Beatlesów. Bohater ma zespół Aspergera, co postanowił wykorzystać do rozwiązywania zagadek wymagających logicznego myślenia, a także wyjątkowej wnikliwości. W "Tajemnicy rzekomego małżonka" do biura detektywa zgłasza się klientka, która chce dowiedzieć się więcej na temat swojego męża. A raczej poznać prawdziwą tożsamość osoby, która się za niego podaje. Samuel Hoenig nie zna się zbyt dobrze na małżeńskich sprawach, dlatego liczy na pomoc niezastąpionej Janet Washburn. Na początku sprawa idzie gładko, jednak w pewnym momencie detektywistyczny duet znajduje w swoim biurze ciało owego mężczyzny. Para będzie musiała odpowiedzieć na pytania: kto i dlaczego zabił domniemanego męża klientki. W Polsce wydano już drugą książkę opowiadającą o sprawach popularnego detektywa Samuela Hoeniga zatytułowaną "Tajemnica brakującej głowy".
Tajemnica brakującej głowy

Tajemnica brakującej głowy

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Lubisz zagadki i niebanalnych bohaterów? Kręcą Cię historie detektywistyczne? Zdecydowanie musisz sięgnąć po książkę "Tajemnica brakującej głowy" autorstwa Jeffa Cohena i E.J. Coppermana. Samuel Hoenig to popularny detektyw, który zarabia na życie poprzez odpowiadanie na niedorzeczne i irracjonalne pytania. Mężczyzna ma zespół Aspergera, dzięki czemu potrafi odnaleźć nawet najbardziej skryte odpowiedzi. Jakiś czas temu zadał sobie nowe, oryginalne pytania: Kto ukradł zamrożoną głowę z Instytutu Krioniki Garden State? Kto inny, jak nie ON znajdzie rozwiązanie tej nietypowej zagadki? Hoenig jedzie wraz z nową znajomą do Instytutu, gdzie odkrywa, że kradzież to nie najgorsza zbrodnia, do jakiej doszło w tym budynku. Drogą dedukcji Samuel znajduje kolejne tropy, ale czy uda mu się odkryć, kto jest sprawcą tego wszystkiego? Dowiesz się tylko i wyłącznie, jeśli przeczytasz "Tajemnicę brakującej głowy".
Dni długie jak lata

Dni długie jak lata

42,00 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Dramatyczna walka o przetrwanie w czasach II wojny światowej. Bogdanowi Bartnikowskiemu i wielu innym dzieciom w okupowanej Warszawie nie dana była spokojna, szczęśliwa młodość. "Dni długie jak lata" to zapis heroicznych zmagań małych bohaterów. Książka Bogdana Bartnikowskiego to poruszająca opowieść o przeżyciach wojennych z perspektywy małego dziecka. Gdy wybuchła II wojna światowa, autor miał zaledwie siedem lat. Jego spokojne dzieciństwo zostało brutalnie przerwane przez panujący wokół terror i dramatyczną walkę o przetrwanie. Mały Bogdan został łącznikiem w czasie Powstania Warszawskiego. Brał również udział w walkach na Ochocie, posługując się pseudonimem "Mały". Jego opowieść to wstrząsające świadectwo rzeczywistości wojennej widzianej oczami dziecka. Autor musiał zmierzyć się z wyzwaniami, którym nie sprostałby niejeden dorosły człowiek. Jak sam twierdzi, wojna odebrała dzieciństwo jemu i wielu innym dzieciom - niektóre z nich okupiły ją nawet życiem. "Dni długie jak lata" to powieść napisana z potrzeby serca. Bogdan Bartnikowski chciał, by na kartach historii pozostał ślad po małych bohaterach. Wydanie zawiera również sto pięćdziesiąt stron nie opublikowanego jak dotąd tekstu.
Rosyjskie róże

Rosyjskie róże

43,00 zł 12,45 zł
Opis
Zamknij
Poznaj odważne "Rosyjskie róże" - trzy kobiety, które w obliczu tragicznych wydarzeń, próbują pomóc swoim bliskim i uczynić świat choć trochę lepszym... Ta przepełniona nadzieją powieść zabierze Cię do świata ubiegłego wieku i zachwyci historią prawdziwych bohaterek... W 1914 r. widmo nadchodzącego konfliktu jest coraz wyraźniejsze. Wielu bagatelizuje jednak nadciągające zagrożenie. Taką osobą jest Eliza, która planuje podróż do Rosji. Jej przewodniczką ma być tam Sofia, jej bliska przyjaciółka. Kobiety planują obejrzeć zachwycające rosyjskie świątynie i pozwolić sobie na chwilę zapomnienia podczas wieczornych tańców. Nie spodziewają się, że ich plany zostaną brutalnie przerwane... Gdy wojna jest coraz bliżej, sytuacja staje się coraz poważniejsza. Przyjaciółki się rozdzielają. Eliza ponownie wraca do swojej ojczyzny - Ameryki, a Sofia postanawia wraz z rodziną spędzić trudny czas w jednym z domów na wsi. To tam poznaje Warinkę, kobietę o hardym charakterze, która zaczyna pracować u nich jako pomoc domowa. Początkowo współpraca układa się bardzo dobrze. Szybko okaże się, że decyzja o zatrudnieniu Warinki może mieć wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje... Gdy Eliza przestaje dostawać wiadomości od swojej rosyjskiej przyjaciółki, zaczyna podejrzewać, że na wsi rodzina Sofii mogła znaleźć coś innego niż spokój...
Dom nad jeziorem

Dom nad jeziorem

39,99 zł 11,25 zł
Opis
Zamknij
Paryskie uliczki, wspomnienia II wojny światowej i dawne historie miłosne... Sięgnij po "Dom nad jeziorem" - nastrojową opowieść o rodowych pamiątkach i tajemnicach, które przerywają spokojne życie pewnej młodej kobiety. Spokojne życie Anny w San Francisco zostaje przerwane przez jej ukochanego dziadka Maxa. Mężczyzna opowiada wnuczce zaskakującą historię sprzed wielu lat i prosi ją o pomoc. Anna ma podjąć próbę odnalezienia dawnej rodzinnej pamiątki, którą utracił kilkadziesiąt lat temu. Tajemniczy przedmiot ma znajdować się w jego dawnej posiadłości, którą musiał nagle opuścić na skutek wojny. Anna nie chce zawieść dziadka i wyrusza na poszukiwanie tajemniczego przedmiotu, o którym niemal nic nie wie. Pragnie zrozumieć, dlaczego ma ON tak ogromne znaczenie dla starszego mężczyzny, i poznać rodzinne sekrety, o których wcześniej nic nie wiedziała. Niespodziewanie pomocną dłoń oferuje jej Wil, z którym kobieta przemierza przepiękne ulice Paryża. To właśnie tam znajduje się opuszczona posiadłość, w której jej dziadek spędził lata swojej młodości. Czy Anna tak naprawdę zna swojego dziadka? Czy uda jej się odnaleźć tak ważny dla niego przedmiot? Rozwiązanie tajemnicy może na zawsze zmienić życie młodej kobiety... Czy odważy się poznać prawdę?
Skazane na poniewierkę

Skazane na poniewierkę

43,00 zł 11,95 zł
Opis
Zamknij
Wojna to przejaw największego okrucieństwa, które zawsze niewinnych istnień. Wprowadza terror, strach i niepokój, pod znakiem zapytania stawiając każdy kolejny dzień. Sięgnij po książkę pod tytułem "Skazane na poniewierkę" autorstwa Diney Costeloe i przekonaj się, czy więzi rodzinne okażą się wystarczająco silne, aby przetrwać tak dramatyczną próbę! Rita i Rosie to dwie siostry, które w czasie drugiej wojny światowej straciły ojca. Ich matka zdecydowała się ponownie wyjść za mąż, jednak jej wybór nie okazał się odpowiedni. Nowy partner nie pała sympatią do dzieci kobiety i wywiera na nią presję, by się ich pozbyła. W efekcie jego nacisków ta zgadza się podpisać papiery, na mocy których dziewczynki zostają odesłane do sierocińca. Dopiero po pewnym czasie kobieta uświadamia sobie, jakie konsekwencje niesie jej czyn. Dokumenty uprawniają bowiem placówkę do całkowitego decydowania o życiu Rity i Rosie. Jak potoczą się ich losy?
Pamięci, pamięci

Pamięci, pamięci

55,00 zł 14,95 zł
Opis
Zamknij
"Umarła moja ciocia, siostra taty" - zaczyna Stiepanowa i zdanie to staje się punktem wyjścia do próby napisania historii rodziny. Ale choć autorka szuka śladów własnych prababć, dziadków i rodziców, to nie oni są głównym tematem tej książki. Jest nim mechanizm pamięci. Czy zapomniane przedmioty, karteluszki, zasłyszane fakty zachowują pamięć o przeszłości? Jak zapamiętać wiek XX, który rozerwał łańcuch pamięci? Jak wielka historia może odbijać się w osobistej pamięci współczesnego człowieka? Stiepanowa szuka odpowiedzi w historii swojej rodziny oraz we wspaniałych esejach, m.in. o W.H. Sebaldzie, Charlotcie Salomon, Josephe Cornellu czy Osipie Mandelsztamie. To napisana niezwykle pięknym językiem intymna, a zarazem głęboko poruszająca wielka rozprawa na temat pamięci. Najbliżej jej do eseju, choć sama autorka nazwała ją "romansem" - romansem z pamięcią, z historią własnej rodziny zachowaną w przedmiotach. W Rosji książka ukazała się w grudniu 2017 roku i prawie natychmiast została okrzyknięta przez krytyków najważniejszą rosyjską książką ostatniego dziesięciolecia. Zdobyła też jedną z najważniejszych rosyjskich nagród literackich.
Dziś jak kiedyś

Dziś jak kiedyś

39,90 zł 15,95 zł
Opis
Zamknij
Kolejna powieść Izabelli Frączyk, która porwie Cię w wir codziennego życia. Przekonaj się, że rozwód to nie koniec, a los lubi płatać figle. Aleksandra Milewska podjęła trudną decyzję: po kilkunastu latach małżeństwa wreszcie odważyła się na rozwód. Teraz jest wolna i wcale tego nie żałuje. Aby jednak zupełnie odciąć się od tego, co było wcześniej, a między innymi nie wpadać wciąż na byłego męża, postanawia rzucić pracę, zupełnie zmieniając swoje dotychczasowe życie. Zależy jej na tym, by odzyskać siły przed rozwojem kariery w dużym mieście, dlatego szuka nowego zajęcia poza Warszawą. Jedna z przyjaciółek znajduje jej posadę w niewielkiej winiarni zlokalizowanej w równie niewielkiej miejscowości. Kobieta nie zastanawia się długo: widzi już siebie siedzącą wygodnie w biurze i cieszącą się z rabatu na wyjątkowe wina. Rzeczywistość okazuje się nieco inna. Na miejscu Aleksandra zastaje podupadającą fabrykę alkoholu dosyć wątpliwej jakości. Jej szef zdaje się co prawda wyrozumiałym człowiekiem, jednak cały czas przebywa pod wpływem napojów wyskokowych. Miasteczko również nie przypomina swojskiego miejsca, idealnego do odpoczynku, a raczej wygląda, jak żywcem wyjęte z czasów PRL-u. Kobieta czuje się trochę zagubiona, ale z czasem poznaje dwóch mężczyzn, którzy zaczynają poważnie mieszać w jej życiu. Czy jeden z nich pozostanie w nim na dłużej?
Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak

Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak

42,00 zł 12,95 zł
Opis
Zamknij
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarek. Skandalizująca feministka, działaczka społeczna, inicjatorka ruchu społecznego Polska jest Kobietą. Już dziś sięgnij po książkę “Trudno z miłości się podnieść. Manuela Gretkowska w rozmowie z Patrycją Pustkowiak” i poznaj bliżej tę niezwykłą kobietę, która nie boi się mówić bez ogródek. “Trudno z miłości się podnieść” to książka na poły biograficzna. Napisana w formie wywiadu-rzeki rozmowa Patrycji Pustkowiak z Manuelą Gretkowską pozwala poznać fakty z życia sławnej pisarki, a także zapoznać się z jej przemyśleniami, przekonaniami i uczuciami. Manuela Gretkowska jest niewątpliwie barwną osobowością. Udowadnia to również w wywiadzie z autorką książki - maluje się przed nami obraz osoby niezwykle dowcipnej i błyskotliwej. W swej twórczości znana pisarka niejednokrotnie odwołuje się do tematyki relacji damsko-męskich, nic więc dziwnego, że motywem przewodnim rozmowy obu pań są właśnie uczucia, miłosne komplikacje i związki międzyludzkie. Pojawiają się oprócz tego rozmaite tematy dotyczące zarówno kwestii bieżących, jak i tych odnoszących się do odległej przeszłości: nie brak tu retrospekcji, w których pisarka wspomina swoje dzieciństwo, opowiada o rodzinie i dorastaniu na łódzkich Bałutach. Niezależnie od podjętego tematu, na każdym kroku możemy podziwiać niezwykłą zdolność do obserwacji otoczenia, jaką przejawia. Odnosząc się do teraźniejszości, Gretkowska nie kryje się ze swym stosunkiem do polityki oraz dobitnie podkreśla swoje zainteresowanie życiem społecznym. Przedstawia kontekst wpływający na jej proces twórczy, sięga też po inne tajemnice ze swojego życia. W tej rozmowie nie zabrakło poruszania tematów kontrowersyjnych: seksu i zdrady, układania sobie życia po przejściach, a także sięgania po środki stymulujące umysł, stanowiące alternatywę dla narkotyków. Dużo miejsca poświęca Gretkowska sprawom osobistym, pozwalając czytelnikowi bliżej poznać zarówno siebie, jak i swoich najbliższych.
Neon

Neon

43,00 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Lubisz nieoczywiste książki, które wywołują dużo emocji i nie pozwalają o sobie zapomnieć? Takie, które czyta się jednym tchem, mające niespodziewane zakończenie? W takim razie koniecznie sięgnij po książkę "Neon", którą napisała G.S. Locke! Książka "Neon", napisana przez G.S. Locke, jest swoistą grą pomiędzy seryjnym mordercą, najemniczką i policjantem. Grą, która wywołuje mnóstwo emocji i nie pozwala na oderwanie się od lektury. Matt Jackson jest inspektorem. Niestety, jego żona ginie z rąk seryjnego mordercy, Neona, który ma w zwyczaju eksponowanie ciał swoich ofiar poprzez tworzenie z nich iluminowanych instalacji artystycznych. Morderstwo żony sprawia, że Matt wpada w depresję. Nie chce dłużej żyć bez ukochanej. Nie jest jednak w stanie odebrać sobie życia. Postanawia więc wynająć kogoś, kto zrobi to za niego. Zanim jednak Iris Palmer zdąży wykonać swoje zadanie, Matt zmienia zdanie i postanawia zabić Neona. Jackson proponuje Iris ciekawy układ - kobieta pomoże mu w znalezieniu i zabiciu mordercy jego żony, a w zamian otrzyma cały majątek Matta. Iris się zgadza. Nie ma jednak zamiaru stosować się do zasad ustalonych przez policjanta. I choć Palmer jest świetnym partnerem, szybko okazuje się, że sprawa Neona jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać... Jeżeli lektura "Neon" stanowi dla Ciebie ciekawą rozrywkę, koniecznie sięgnij też po książki, takie jak "Czas huraganów" Fernandy Melchor, "Asymetria" Lisy Halliday czy też "W niemieckim domu" autorstwa Annette Hess.
Cała wstecz

Cała wstecz

39,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Wzruszająca historia, która poruszy Twoją wrażliwą strunę. Przekonaj się, czy warto żyć wspomnieniami, czy jednak lepiej zamknąć za sobą szczelnie pewien rozdział i iść naprzód. "Cała wstecz" to dostarczająca wzruszeń historia, która nieraz może zaskoczyć Czytelnika. Faye jest szczęśliwą kobietą, żyjącą wraz z dwiema mądrymi córkami i ukochanym mężem. Co więcej, ma też spore grono przyjaciół, na których zawsze może liczyć. W jej sercu jest jednak pustka, jaką pozostawiła po sobie umierająca matka. I choć odeszła bardzo dawno temu, gdy Faye miała tylko osiem lat, tęsknota kobiety tylko się pogłębia. Mimo wszystko nauczyła się jakoś egzystować z goryczą smutku, nieopuszczającego jej ani na chwilę. Niespodziewanie Faye powraca do swojego dzieciństwa. Świat niby jest ten sam, co przed chwilą, a jednak czas się cofnął. Faye na nowo przeżywa lata siedemdziesiąte, a jej mama jest tuż obok. Nagle wszystko nabiera kolorów, a ona, gdy tylko wychodzi z pierwszego szoku, odczuwa prawdziwą euforię. Pojawia się jednak dręczące pytanie: co dalej? Czy wrócić do przyszłości, czy złapać się kurczowo przeszłości i już nie puszczać? I co pozwoli kobiecie osiągnąć prawdziwe spełnienie?
Pół roku na Saturnie

Pół roku na Saturnie

39,99 zł 13,95 zł
Opis
Zamknij
Odnalezienie szczęścia i sensu życia to cel, który przyświeca większości ludzi. To zupełnie naturalne, a jednak należy do ogromnych wyzwań, którym nie wszyscy potrafią sprostać. Sięgnij po książkę pod tytułem "Pół roku na Saturnie" autorstwa Małgorzaty Sidz i przekonaj się, czym może zakończyć się podróż w głąb siebie! Gdy studentka otrzymuje od swojego wykładowcy szansę na to, by przez pół roku skoncentrować się wyłącznie na robieniu tego, na co ma ochotę, nie chce tego zmarnować. Postanawia wykorzystać ten czas, aby wsłuchać się w swoje emocje i marzenia, a następnie odnaleźć siebie. Staje przed tysiącami możliwości, które zapewnia jej Seul. Czerpie inspiracje z mediów społecznościowych, literatury i świata muzyki. Przypatruje się innym, nawiązuje nowe znajomości, rzuca się w wir nieprzewidywalnych wydarzeń i każde z nich czyni jedyną w swoim rodzaju lekcją. Nie stroni też od eksperymentów z substancjami psychoaktywnymi. Tworzy imponujące plany i nie brakuje jej odwagi. Nie zastanawia się, gdzie finalnie doprowadzi ją droga, na którą wkroczyła. Czy odniesie sukces i poczuje się spełniona?
Pod tęczą

Pod tęczą

39,99 zł 12,25 zł
Opis
Zamknij
Los lubi zaskakiwać, szczególnie w najmniej odpowiednich momentach. "Pod tęczą" to ciepła i pełna humoru opowieść o tolerancji, miłości, ludzkiej psychice oraz poszukiwaniu siebie. Jak żyć we współczesnych czasach, gdzie wszystko wydaje się być obce? Big Burr jest niewielkim miasteczkiem. Zdawać by się mogło, że wszyscy się w nim znają. Okazuje się, że to tylko złudzenie. Big Burr zdobywa tytuł najbardziej homofobicznej miejscowości w Ameryce, a organizacja dbająca o równość i tolerancję postanawia wysłać tam swoich przedstawicieli. Grupa zadaniowa ma dwa lata, aby wyedukować lokalną społeczność i pomóc jej w treningu tolerancji. Okazuje się, że rezultaty tych działań sięgają znacznie dalej, niż można by przypuszczać. Gabe żyje w Big Burr od urodzenia. Jest myśliwym, który ma wielu przyjaciół. Zawsze był szanowany i chętnie pomagał ludziom. Teraz poczuł, że to ON znalazł się na celowniku i zrobi wszystko, żeby to zmienić. Avery musiała opuścić Los Angeles, aby wraz z rodzicami, którzy należą do grupy zadaniowej, wyjechać do Big Burr. Teraz musi nawiązać nowe znajomości w liceum. Problem w tym, że wieść o jej mamie, która kieruje aktywistami, szybko się roznosi. Jedynie Linda z chęcią przyjmuje przedstawicieli organizacji, chociaż ona również skrywa liczne sekrety.
Obsesje

Obsesje

43,00 zł 16,45 zł
Opis
Zamknij
Mężczyzna wierzący w siłę przeznaczenia i kobieta, która uważa, że w jej życiu nie ma miejsca na miłość... Czy jest możliwe, że czeka ich wspólna przyszłość? Sięgnij po "Obsesje" i zanurz się w świecie namiętności, która nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć. Andrea prowadzi zwyczajne życie - pracuje w sklepie z antykami, ma dobre relacje z matką, sama zresztą jest też matką cudownej dziewczynki. Kobieta jest zorganizowana i nie pozostawia nic przypadkowi. Przeszłość sprawiła, że nie wierzy w romantyczne historie - poświęca się pracy i swojej córeczce. Pewnego dnia staje się coś, czego nie przewidziała - wygrywa w loterii luksusowy rejs. Po chwili wahania postanawia wziąć w nim udział. Na statku poznaje Nicholasa – aroganckiego, lecz atrakcyjnego mężczyznę, który nie toleruje odmowy. Nicholas nie pozwoli Andrei odejść. Zapragnął jej od pierwszej chwili i chce przekonać kobietę, że nic nie dzieje się przypadkowo. Spotkanie na statku ma być dla nich szansą na nową znajomość, a dla Andrei szansą na odkrycie na nowo namiętności. Choć kobieta nie wierzy już w miłość, nowy romans jest wyjątkowo kuszącą perspektywą... Andrea nie jest jednak tak niewinna, jak myślał Nicholas - rozpoczęta znajomość sprowadza na nich nieoczekiwane konsekwencje. Przeszłość Andrei kryje w sobie klucz do jej niechęci do związków - czy Nicholasowi uda się ją odkryć? Jedno jest pewne - ten pozornie zwykły rejs na zawsze zmieni ich życie.
1 2 3 4 5 6

© OCZYTANI.pl Tania książka 2022. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry