Strona główna Literatura, beletrystyka Dla młodzieży
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 5 książek (ZESTAW-6) romanse 83%
194,50 zł 33,95 zł

Pakiet 5 książek (ZESTAW-6) romanse

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 10,55 zł
73%
Boss of Me
38,90 zł 14,95 zł
62%
Łamacz Dusz
39,80 zł 12,95 zł
67%
Stokrotka w kajdanach
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Drapieżne bestie. Tom 1. Beasts of Prey
Drapieżne bestie. Tom 1. Beasts of Prey
44.90 zł 14,95 zł
Promocja!
Nellie. Wtajemniczenie. Tom 1
Nellie. Wtajemniczenie. Tom 1
34.95 zł 13,45 zł

Książki dla młodzieży | tanie książki

Gregor i klątwa stałocieplnych

Gregor i klątwa stałocieplnych

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Trzecia cześć sagi o przygodach Gregora Naziemnego autorki osławionych „Igrzysk śmierci” jest jeszcze bardziej ekscytująca i poruszająca od poprzednich. Tak niedawno przecież ludzkość walczyła z pandemią… Gregor bardzo się martwi brakiem wiadomości od przyjaciół z Podziemia. Kiedy wreszcie nadchodzą, wcale nie są dobre. W krainie pod Nowym Jorkiem wybuchła epidemia! Tak jak się tego obawiał, Gregor musi znów wrócić do podziemnego miasta. Zadaniem chłopca jest znalezienie antidotum, o którym mówi zagadkowa Przepowiednia Krwi. Poszukiwania prowadzą Gregora, jego siostrzyczkę Botkę oraz innych uczestników wyprawy przez niebezpieczną dżunglę, w której czyhają krwiożercze rośliny. Podróżnicy muszą się śpieszyć, gdyż epidemia dziesiątkuje mieszkańców Podziemia, a wśród zarażonych jest przyjaciel Gregora, zespolony z nim nietoperz Ares, oraz jego ukochana mama. Przekonaj się czy istnieje lekarstwo na epidemię i co odkryją Gregor i Botka podczas brawurowej misji ratowania Podziemia przed zagładą.
Gregor i niedokończona przepowiednia

Gregor i niedokończona przepowiednia

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza część fantastycznej serii bestsellerowej autorki Igrzysk śmierci Suzanne Collins. Odważ się i wyrusz na niezwykłą wyprawę do Podziemia. Nie pożałujesz, choć zobaczysz i przeżyjesz z bohaterem niejedno! Historia Gregora rozpali Twoją wyobraźnię, porwie, wciągnie i zachwyci! Ostrzegamy! Ta książka uzależnia! Kto by się spodziewał… Kto by uwierzył… Kto by na to wpadł, że pod Nowym Jorkiem jest tajny, podziemny świat, zamieszkany przez tajemnicze stworzenia… Wystarczy chwila nieuwagi, szuuu, skręcasz w swoim własnym mieszkaniu w złym kierunku i buuum! gigantyczny karaluch przebiega Ci drogę! Bez magii, bez podróży w czasie i przestrzeni, odkrywasz, że za Twoją suszarką do ubrań jest portal do innego świata. A Ty masz do niego klucz! To miały być najnudniejsze wakacje życia jedenastoletniego Gregora, spędzone w nowojorskim mieszkaniu z babcią i dwuletnią siostrzyczką. Tymczasem zamiast zrobić kolejne pranie, Gregor spadł wraz z małą Botką do ciemnego Podziemia, zamieszkanego przez przystosowanych do braku światła ludzi oraz mówiące ludzkim głosem olbrzymie nietoperze, karaluchy, pająki i szczury. Wszyscy tam spodziewali się przybycia Gregora i mają dla niego niebezpieczną misję. Chłopiec chce jednak jak najszybciej powrócić z siostrą do domu. Czy zmieni zdanie, gdy się dowie, że może w tym mrocznym świecie odnaleźć i uratować zaginionego ojca? A więc miał rację: była władczynią. Teraz pewnie każe ściąć mu głowę albo wymyśli coś gorszego. Mimo wszystko czuł, że nie powinien okazywać strachu. Wzruszył ramionami. W jednym z wywiadów Suzanne Collins zdradziła, jak wpadła na pomysł napisania opowieści o przygodach Gregora w Podziemiu. Otóż, kiedy pewnego dnia myślała o Alicji w Krainie Czarów, uderzyło ją, jak obca może się wydawać wiejska sceneria dzieciom, które tak jak ona mieszkają w mieście. W Nowym Jorku bardziej prawdopodobne jest, że wpadnie się do włazu kanalizacyjnego niż do króliczej nory, a gdy się już tam wpadnie, raczej nie trafi się na przyjęcie z herbatką. A na co tam można by natrafić? Na to pytanie Collins próbuje odpowiedzieć historią o Gregorze Naziemnym, Gregor i Niedokończona Przepowiednia, pierwszym tomem pięcioczęściowego cyklu wojennego / fantasy Kroniki Podziemia.
Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Kontynuacja opowieści o niezwykle walecznej wojowniczce! Tamora Pierce powraca, a wraz z nią "Alanna. Pod słońcem pustyni. Świat Tortallu. Pieśń lwicy. Tom 3". Alanna z Trebondu to wyjątkowo waleczna kobieta, która stawia pierwsze kroki jako rycerz. Po upragnionym pasowaniu wyrusza na rozległą tortallską pustynię w poszukiwaniu kolejnych przygód. Tam zostaje pojmana przez tubylców i będzie musiała stoczyć niebezpieczny pojedynek o swoje życie. Są tylko dwa rozwiązania - albo zginie, albo plemię Krwawych Jastrzębi przyjmie ją w swoje szeregi. Czy Alanna podoła temu wyzwaniu? Alannie udaje się wygrać krwawy pojedynek. Zamieszkuje w plemiennym namiocie, jednak okazuje się, że to nie koniec czekających na nią wyzwań. Zostaje mianowana pierwszą kobietą szamanem i uczy się korzystać ze swoich magicznych mocy. Alanna pragnie walczyć o zmianę odwiecznych tradycji, nie tylko dla dobra plemienia Krwawych Jastrzębi, ale także całego Tortallu. Czy jedna kobieta może być równocześnie rycerką i szamanką? Czy w pełnym wyzwań życiu kobiety znajdzie się miejsce na miłość?
Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Stworzony w powieściach Tamory Pierce Tortall to świat surowej, średniowiecznej fantasy, w którym miecze dzierżyć mogą tylko mężczyźni. A kobiety? One także mogą odnaleźć dla siebie ścieżkę sławy, ale tylko jako szpiedzy i czarodziejki. Odwieczny „porządek” postanawia zburzyć Alanna. Ta młoda dziewczyna zamierza bowiem zostać… rycerzem! W pierwszym tomie cyklu Pieśń Lwicy pt. Alanna. Pierwsza przygoda ( ukazał się po polsku w 2021) dziewczyna sprytem i podstępem (zamienia się rolami z bratem-bliźniakiem) dostaje się do akademii rycerzy i zostaje giermkiem samego księcia Jonathana. W drugim tomie Pod opieką Bogini (ukaże się w styczniu 2022 roku) Alanna musi wytężyć wszystkie siły, umiejętności i coraz większą magiczną moc, by ochronić księcia przed tajemniczym złym czarodziejem, który stanowi wielkie zagrożenie dla nich obojga. W książce przygoda goni przygodę. Dziewczyna zyska nieoczekiwanego zwierzęcego pomocnika. Wplącze się też w niejedną aferę, nawet szpiegowską! Kim jest tajemnicza Bogini i nad kim roztoczy opiekę? Jak się rozwinie znajomość z Jonathanem? Co słychać u brata-bliźniaka? Poznajcie dalsze losy Alanny, dziewczyny, która marzy o chwale i jest gotowa pokonać wszelkie przeciwności, żeby osiągnąć to, w co wierzy.
Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
"Alanna. Pierwsza przygoda" to początek słynnego cyklu “Pieśń lwicy”. Klasyka amerykańskiej fantasy dla młodzieży. W królestwie Tortallu jedynie mężczyźni mogą nosić broń, a przynajmniej tak zwykło się uważać. Jednak i kobiety potrafią zawalczyć tu o swoje. Jedne zostają szpiegami, inne adeptkami magii. Jeszcze inne ścigają złowrogich przestępców. Alanna z Trebondu pragnie czegoś więcej. Chce zostać rycerzem. Z początku wydaje się to niemożliwe, ale Alanna obmyśla w końcu sposób. Dziewczyna przebiera się w męski strój, udając odtąd Thoma, swojego brata bliźniaka. W tym przebraniu zaczyna służyć jako paź w pałacu króla Roalda. Droga do rycerskiego pasa i złotych ostróg nie jest jednak łatwa. Alanna musi nauczyć się sztuki walki, w tym władania mieczem. Poznaje podstawy magii i rycerskiego kodeksu. Uczy się ogłady i tego, jak powstrzymywać swój temperament. Będzie też musiała zapanować nad porywami serca... "Alanna. Pierwsza przygoda" to powieść z wartką, zaskakującą niemal na każdym kroku akcją. Postać głównej bohaterki wzorowana jest na siostrze autorki. Według Tamory Pierce w literaturze fantasy brakowało silnych postaci kobiecych, zwłaszcza w rolach głównych. Postanowiła więc taką postać wymyślić i tak właśnie narodziła się Alanna. "Alanna. Pierwsza przygoda" to jak na razie jedyna powieść z cyklu "Pieśń lwicy" przetłumaczona na język polski. Na kolejne przekłady musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli jednak ktoś zapragnie poznać dalsze przygody Alanny w oryginale, znajdzie je w: - "In the Hand of the Goddess", - "The Woman Who Rides Like a Man", - "Lioness Rampant".
Love Me Never. Tom 1. Lovely Vicious

Love Me Never. Tom 1. Lovely Vicious

10,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom serii Young Adult Lovely Vicious – bestsellera „New York Timesa”. Piękna i trudna miłość jest walką! Isis – wrażliwa dziewczyna – musi walczyć, by odzyskać poczucie własnej wartości i pewność siebie. Jack – chłopak zimny i nieprzystępny – wydaje się zbyt pewny siebie… Isis Blake nie była zakochana od trzech lat, dziewięciu tygodni i pięciu dni… A biorąc pod uwagę, jak się to skończyło ostatnio, zamierza ten stan utrzymać. Od tamtej pory bardzo schudła, zrobiła sobie we włosach fioletowe pasemka i razem z mamą, która ucieka przed agresywnym partnerem, przeprowadziła się z Florydy na jakiś koniec świata w Ohio. Wszystkie dziewczyny w nowej szkole chcą tylko jego: tajemniczego Jacka Huntera, nazywanego Lodowym Księciem liceum East Summit. Przystojny jak z reklamy Armaniego. Inteligentny tak, że mógłby bez trudu dostać się do Yale, i zimniejszy niż Arktyka. Jack nigdy się z nikim nie umawia. Widuje się go z pięknymi kobietami, ale na dziewczyny ze szkoły nie zwraca uwagi. Aż, gdy pewnego dnia na imprezie, upokarza ich koleżankę ze szkoły, Isis daje mu w twarz... Nagle wszystko staje się walką. Cel: sprawić, żeby przeciwnik błagał o litość. Pole bitwy: liceum East Summit. Nagroda: coś, czego żadne z nich się nie spodziewa…
Miasto snów

Miasto snów

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Książka młodzieżowa o fabule, której jeszcze nie znacie. Po bestsellerowych "Kronikach Jaaru" najnowsza książka Adama Fabera zapowiada się na naprawdę dobrą powieść. Sięgnij po "Miasto snów" i pozwól zabrać się w podróż po magicznej krainie. Życie w nastoletnim wieku nigdy nie jest łatwe ? hormony, problemy z rówieśnikami, nadszarpnięta pewność siebie, bunt... March Sky zdecydowanie jest tą osobą, której ten przykry okres nie omija. Dziewczyna każdego dnia zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Żyje jak normalna nastolatka w niewielkim miasteczku Szkocji, jednak w jej odczuciu nic w jej życiu nie jest zwykłe. Młoda dziewczyna ma problemy ze środowiskiem, w jakim żyje. Jej jedyną przyjaciółką jest Isel ? dziewczyna równie pokrzywdzona przez szkolnych znajomych. Rówieśnicy ciągle uprzykrzają głównej bohaterce życie i sprawiają przykrość. W domu również nic nie jest proste ? matka wciąż coś przed nią ukrywa, nie wykazując nawet chęci wytłumaczenia dlaczego. March wie, że tajemnice skrywane od lat muszą dotyczyć poważnych spraw, skoro jej rodzicielka tak bardzo stroni od rozmów na ich temat. Zaledwie 120 centymetrów wzrostu, a problemy w tak młodym wieku są znacznie większe. Poza kiepską atmosferą w szkole i tajemnicami w domu, March odkrywa, że jej sny nie zdarzają się raz na jakiś czas. Co więcej, to nie są zwykłe sny ? to wizje, w których przenosi się do świata dziwnych, nieprzyjaznych elfów. Przerażają one dziewczynę. Sen z powiek spędza jej także okropne wrażenie, że ktoś nieustannie ją śledzi. Co się stanie, gdy sen przerodzi się w jawę? Jak rozwinie się charakterek przepełnionej emocjami March i co wspólnego ma z tym niebieskooki chłopak? Adam Faber jest polskim autorem bestsellerowych książek, głównie z gatunku fantastyki i science fiction. Swoje powieści kieruje w szczególności do młodzieży. Jest niezwykle konsekwentnym twórcą ? wszystkie swoje pomysły zapisuje czarnym długopisem, a tylko te najbardziej wartościowe treści pozwala ukazać szerszemu gronu. Jego najpopularniejszą serią są "Kroniki Jaaru", których pierwsza część debiutowała w 2017 roku.
Spookademia. Szkoła duchów

Spookademia. Szkoła duchów

17,45 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Spookademia. Szkoła duchów" Adama Fabera to mieszanka horroru i obezwładniającego poczucia humoru, dzięki którym rzeczywiście możesz przeżyć przygodę nie z tego świata. Daj się porwać w niesamowitą podróż do szkoły, w której nic nie jest oczywiste. I nikt nie jest żywy. Pewnego deszczowego popołudnia, trzy dni po swoich dwunastych urodzinach, Filipa Bloom traci życie i bezpowrotnie żegna się ze światem żywych. Nie jest to jednak definitywny koniec, a raczej początek niezwykłej przygody w nowej szkole. Aby dostać się do Spookademii, należy przepłynąć Jezioro Bezimienne, odwiedzić galerię duchów i być umarłym. W niezwykłej szkole dziewczynka poznaje mnóstwo nietuzinkowych postaci i rozpoczyna lekcje historii ażywej, zajęcia z unoszenia się w powietrzu oraz lekcje używania nabytej duchowej mocy. Spookademia ma jednak drugie oblicze, o wiele mroczniejsze od ciekawych zajęć. W jej ciemnych zakamarkach czai się ogromne niebezpieczeństwo i to właśnie Filipa będzie musiała się z nim uporać. Czy jej się to uda? Książka wciąga od pierwszych stron i wbrew pozorom może rozbawić i wzruszyć. To mroczna alternatywa dla literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Minecraft. Łowcy mobów

Minecraft. Łowcy mobów

21,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Sielskie życie mieszkańców miasteczka Róg Obfitości zostaje gwałtownie zakłócone. Ktoś zatruwa okoliczne pola uprawne! Tajemniczy stwór przeniknął przez mur okalający miasto i oblewa dynie toksyczną miksturą. Czworo nastolatków – Lenna, Mal, Tok i Chug – postanawia temu zaradzić. Chcą uratować mieszkańców i rozprawić się z wrogami. Ale sprawa nie jest wcale łatwa. Przyjaciół czeka wyprawa do odległego leśnego dworu, podczas której czyhać na nich będą przeróżne niebezpieczeństwa. Lenna i jej kompani będą się musieli zmierzyć z przywoływaczem, który nasyła na Róg Obfitości dręczycieli. Wreszcie staną do walki z wrogimi mobami. Jak zakończy się ta wyprawa? Czy szansą na ocalenie miasta będzie zburzenie muru? Przeczytaj inne książki z serii "Minecraft. Najlepsze przygody". Każdą z nich napisał inny autor i w każdej spotkasz zupełnie nowych bohaterów!
Tomek w grobowcach faraonów

Tomek w grobowcach faraonów

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Kolejna z książek, które podbiły serca milionów młodych czytelników. Odwiedź Tomka Wilmowskiego i wraz z nim przeżyj niezapomnianą przygodę w Egipcie. "Tomek w grobowcach faraonów" to dziewiąty tom serii "Przygody Tomka Wilmowskiego", napisanej przez Alfreda Szklarskiego. Bohater to dzielny chłopak, który zawsze jest chętny na nowe przygody i wiele podróżuje. Tym razem wraz z nim czytelnik przenosi się do Egiptu oraz Sudanu. Wraz z resztą postaci ma bardzo ważne zadanie: na zlecenie angielskiego arystokraty, który został okropnie oszukany, należy odnaleźć fałszerza egipskich dzieł sztuki. Te cenne artefakty powinny pochodzić prosto z grobowców faraonów. "Żelazny faraon", czyli przestępca, przez którego rozpętała się cała afera, długo pozostaje nieuchwytny. Jakie przygody i zwroty akcji czekają na odbiorców tej powieści? Czy Tomkowi uda się doprowadzić sprawę do końca? A może czeka go nieco więcej niż tylko odrobina adrenaliny? Dzięki ciekawej formule książki, w treść zostało wplecionych wiele informacji na temat kultury tamtego regionu, a także historii, gospodarce oraz najbliższym otoczeniu.
Tomek w Gran Chaco

Tomek w Gran Chaco

17,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.
Tomek na tropach Yeti

Tomek na tropach Yeti

11,95 zł   17,90 zł
Opis
Zamknij
Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Akcja tego tomu sagi o Tomku Wilmowskim toczy się w Azji. Tomek i Bosman, na wezwanie Smugi, płyną do Indii. Pierwszym etapem ich podróży jest Bombaj, gdzie nawiązują pierwsze znajomości, które będą bardzo przydatne w dalszych poszukiwaniach przyjaciela. Zgodnie ze wskazówkami udają się na północ do Alwaru. Jednak to nie jest kres poszukiwań Smugi, autor zaprasza nas w dalszą podróż przez Tybet do rosyjskiej Azji Środkowej. W końcu, w niezwykłych okolicznościach, spotykają Smugę i już razem przeżywają przygody.
Tomek u źródeł Amazonki

Tomek u źródeł Amazonki

18,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Weź udział w mrożącej krew w żyłach podróży po Brazylii! Książka "Tomek u źródeł Amazonki" jest siódmym tomem przygód wyjątkowych przyjaciół, którzy chętnie zabiorą Cię na niezapomnianą wyprawę. Jan Smuga jest zaradnym i odważnym mężczyzną, który doskonale potrafi o siebie zadbać. Tym razem pracuje w dorzeczu Amazonki w kompanii eksploatującej kauczuk. Niestety, sytuacja nie jest prosta. Konkurencja zrobi wszystko, aby zdominować rynek. Ich pierwszym ruchem jest wynajęcie Indian, którzy zamordowali jednego z pracowników kompanii. Smuga ma dbać o bezpieczeństwo pracowników, więc nie może pozwolić, aby sytuacja się powtórzyła. Rusza tropem morderców, aby wymierzyć sprawiedliwość. Pech chciał, że oprawcy zginęli, ale on sam trafił w ręce dzikiego plemienia zamieszkującego ruiny inkaskiego miasta. Na miejsce zostaje wezwany Tomek Wilmowski, bosman Nowicki i Sally, którzy wraz ze Zbyszkiem Karskim i Nataszą ruszają na poszukiwania Smugi. Po drodze czeka ich wiele przerażających przygód. Jednak dzięki nim zdobędą ciekawą wiedzę o sekretach gęstej dżungli i jej mieszkańców. Książki z serii "Przygody Tomka Wilmowskiego" są wspaniałym sposobem na odbycie niezapomnianych podróży po świecie bez wstawania z wygodnego fotela. Piękne opisy zwyczajów z całego świata, a także fauny i flory sprawiają, że książka potrafi wciągnąć na długie godziny. Szczególnie że bohaterowie nigdy nie spoczywają na laurach i nieustannie prą naprzód! Alfred Szklarski stworzył piękną serię, która składa się z dziesięciu tomów i pozwala odkryć sekrety niemal całego świata - od Amazonii, przez Afrykę, aż po mroźne szczyty Tybetu.
Minecraft. Wypadek

Minecraft. Wypadek

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
“Minecraft. Wypadek” to niezwykła powieść, która została zainspirowana “Minecraftem”. Pozycja ta przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi popularnej na całym świecie gry. Minecraft to komputerowa gra, w której można budować i niszczyć obiekty, jak i atakować napotykane w niej istoty. Survivalowa gra o otwartym świecie, wyróżnia się prostą grafiką. Minecraft został stworzony przez Markusa Perssona, natomiast rozwijaniem projektu zajęło się studio Mojang AB. Wielki sukces gry przyczynił się do powstania licznych gadżetów, nawiązujących do Minecraftu. Wśród nich można wyróżnić zabawki, klocki lego, a nawet książki. Oprócz podręczników dla graczy, napisane zostały już pierwsze powieści, nawiązujące do kultowej gry. Drugą z książek tego typu jest powieść pod tytułem “Minecraft. Wypadek”. Bohaterami tej opowieści jest dwójka przyjaciół: trzynastoletnia Bianca i piętnastoletni Lonnie. Wspólną pasją nastolatków jest ulubiona gra, “Minecraft”. W tym świecie mogą razem budować, rozmyślać nad nowymi strategiami i walczyć z przeciwnikami. Dziewczyna niebawem ma rozpocząć naukę w szkole średniej. Zaprasza więc swojego przyjaciela na mecz, który ma być rozgrywany z okazji rozpoczęcia roku i zjazdu absolwentów. Podczas podróży samochodem Lonniego, przyjaciele zaczynają się kłócić. Bianca znów nie słucha kolegi i robi w “Minecrafcie”, to co jej się podoba. Chłopak chciałby trzymać się wcześniejszych ustaleń, dziewczyna jest urażona. Kiedy próbuje pokazać mu konstrukcję w grze, podsuwa koledze telefon przed oczy, zasłaniając w ten sposób widoczność drogi. Dochodzi do zderzenia z samochodem, jadącym z naprzeciwka. Dziewczyna ląduje w szpitalu, gdzie ma spędzić kilka miesięcy, unieruchomiona na łóżku. Na dodatek nikt nie chce powiedzieć jej, co stało się z Lonniem. Podczas pobytu w szpitalu, Biancę odwiedza jedenastolatek, który także jest fanem “Minecrafta”. Dziewczyna gra z nim za pomocą gogli w ulubioną grę. W wirtualnej rzeczywistości spotyka niemego osadnika. Dziewczyna zaczyna zastanawiać się, czy tajemniczą postacią nie jest jej przyjaciel Lonnie, który może mieć problem ze swoim avatarem. Podczas rozgrywek w wirtualnym świecie Bianca poznaje chorą na raka dziewczynkę Esmę. Razem z nią i nastoletnim Antonem, który przebywa w szpitalu z powodu udaru mózgu, wyrusza na poszukiwania avatara Lonniego. Kiedy udaje im się go odnaleźć, Lonnie nadal zachowuje się niepokojąco i nie chce nawiązać z Biancą kontaktu. Dziewczyna postanawia dotrzeć do Kresu, czyli ostatniego wymiaru w “Minecrafcie”. Chce pokonać Smoka Kresu i wypełnić plan, który kiedyś opracował z nią Lonnie.
Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

Stres out! Jak przejąć kontrolę nad stresem. Poradnik dla młodzieży

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Jak nie dać się stresowi? Jak przejąć nad nim kontrolę i świadomie nim zarządzać? Czy nawet w najbardziej stresujących sytuacjach można zachować spokój? Wszystko to jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. Earl Hipp w swojej książce podpowiada młodym ludziom skuteczne sposoby na pozbycie się stresu. Przybliża jego istotę, wyjaśnia, co się dzieje w organizmie człowieka w momencie podwyższonego napięcia nerwowego. Rozbiera na czynniki pierwsze reakcję na stres, porównując ją do tej, gdy stajemy oko w oko z tygrysem. Autor, psycholog i psychoterapeuta, wskazuje praktyczne rozwiązania problemów, rozmaite metody radzenia sobie z trudnościami w szkole, w domu czy w kontaktach z rówieśnikami. Pokazuje też jak pomocne w procesie opanowywania nerwowych sytuacji mogą być techniki relaksacyjne, pozytywne myślenie czy asertywność. To doskonały poradnik dla każdego nastolatka, który pragnie uwolnić się od stresu.
Czarownica

Czarownica

19,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Ocalić honor rodziny? Książka "Czarownica" jest fascynującą opowieścią autorstwa Finbara Hawkinsa. Czy nastoletniej Evey uda się odnaleźć morderców własnej matki? Znachorka, lekarka, kobieta niosąca pomoc. Tak zapamiętały swoją matkę Evey oraz Dill. Dziewczynki były naocznymi świadkami zabójstwa własnej rodzicielki, którą dopadli Łowcy Czarownic. Tuż przed śmiercią udało jej się zmusić starszą siostrę do złożenia obietnicy, iż będzie chronić młodszą córkę. Jednak Evey nie przejawia chęci do opiekowania się Dill, która zawsze była faworyzowana, a także przygotowywana do pełnienia roli powierniczki magii. Odsunięta na bok starsza siostra pragnie dowieść swej siły i niezależności. Kierowana zemstą nastolatka pozostawia Dill w rękach ciotki, aby wyruszyć na poszukiwanie zabójców matki. Przed podróżą siłą zabiera siostrze wróżebny kamień, twierdząc, iż ma do niego większe racje. Czy dziewczyna odnajdzie Łowców, którzy pozbawili życia Czarownicę? Jak sprawdzi się w roli niezależnego detektywa? Czy niesubordynacja i niespełnienie woli zmarłej wyjdą Evey na dobre? Powieść "Czarownica" jest historią pełną tajemnic, złości i podświadomego bólu, który kieruje decyzjami głównej bohaterki. Pomimo żalu do matki Evey wyrusza w niebezpieczną podróż, by wymierzyć karę jej mordercom. Podczas tych poszukiwań nastolatka będzie musiała się zmierzyć z własnymi demonami, brutalną rzeczywistością i przerażającymi sekretami, które ukształtują jej ostateczne decyzje. To książka będąca zbiorem emocjonujących wydarzeń, które z pewnością przykują uwagę czytelników. Losy dwóch skłóconych ze sobą sióstr zaciekawią każdego odbiorcę, który pasjonuje się światem magii.
Bestie zagłady. Tom 2. Beasts of Prey

Bestie zagłady. Tom 2. Beasts of Prey

19,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Zanurz się w mrocznym i skomplikowanym świecie, który został przedstawiony w bestsellerowej powieści "Bestie zagłady. Beasts of Prey. Tom 2". Znajdź drogę ucieczki z Ciernistego Grodu i ocal świat przed zagładą! Koffi stała się służącą Fedu i została uwięziona w Ciernistym Grodzie. Bóg śmierci otoczył to miejsce potężną magią, a dookoła zalega mgła, w której zamieszkują przerażające potwory. Czy w tym wrogim i niebezpiecznym miejscu można znaleźć sojuszników? Ekon musi przetrwać za wszelką cenę. Synowie Sześciu polują na niego, chociaż jeszcze niedawno nazywał ich swoimi braćmi. Teraz chowa się przed ich spojrzeniami, bo wie, że niosą mu śmierć. Chłopak również poszukuje sojuszników. Będą mu potrzebni, jeśli chce wyruszyć na misję ratunkową i uratować Koffi. Długa podróż przez dzikie ostępy okazuje się też wędrówką we własne wnętrze. Ekon odkrywa rodzinne tajemnice, które od lat były skrywane. Koffi i Ekon zostali rozdzieleni przez bogów, ale prawdziwa miłość nie zna strachu. Bohaterowie zrobią wszystko, aby zerwać kajdany i odzyskać wolność. Ayana Gray napisała bestsellerowy cykl fantasy "Beasts of Prey", w skład którego wchodzą tytuły "Drapieżne bestie" oraz "Bestie zagłady". Liczne wątki fabularne tworzą spójną całość, a książki ukazują oryginalną historię na długo pozostającą w pamięci czytelnika. Charyzmatyczne postacie, heroiczna walka o miłość i refleksje na temat życia sprawiają, że serię czyta się z przyjemnością.
Drapieżne bestie. Tom 1. Beasts of Prey

Drapieżne bestie. Tom 1. Beasts of Prey

14,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Chcesz przeczytać książkę, która cię wciągnie, będzie nieoczywista i pełna zwrotów akcji? W takim razie polecamy sięgnąć po "Drapieżne bestie", których autorką jest Ayana Gray. Debiut, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Dynamiczne twisty fabularne połączone z nieoczekiwaną miłością oraz mroczną mitologią to mieszanka wybuchowa. Mieszanka, która przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury! Koffi, szesnastoletnia dziewczyna, pracuje dla Nocnego Zoo, które nie cieszy się dobrą sławą. Nastolatka zajmuje się magicznymi, niebezpiecznymi stworzeniami. Wszystko po to, żeby odzyskać wolność i spłacić zaciągnięte przez jej rodzinę długi. Pewnej nocy, kiedy właściciel Zoo grozi bliskim Koffi, dziewczyna uwalnia moc, z której do tej pory nie zdawała sobie sprawy. Moc, której nie rozumie. Z kolei Ekon to chłopak, który chce wstąpić w szeregi Synów Sześciu i zostać wojownikiem. Na drodze do zrealizowania planu staje mu pożar Nocnego Zoo oraz Shetani, potwór, który zaczyna terroryzować miasto. Koffi dysponuje mocą pozwalającą na pokonanie groźnego stworzenia... Dwoje nastolatków postanawia połączyć siły i wspólnie uporać się z bestią. W tym celu ruszają do Dżungli, w której granice między myśliwymi a ofiarą powoli zaczynają się zacierać... Jeżeli pierwsza część trylogii Gray przypadnie ci do gustu, to polecamy sięgnąć również po "Cesarstwo piasku", "Sezon luster", "Cienie między nami" oraz "Trylogię mgły".
Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie

Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie

18,95 zł   54,90 zł
Opis
Zamknij
Poradnik inspirujący młodych czytelników, jak zrozumieć zachodzące zmiany klimatu i walczyć z jego negatywnymi skutkami Wyższe temperatury. Pożary w Amazonii. Huragany. To tylko niektóre efekty zmiany klimatu, których już dziś doświadczamy. Klęski żywiołowe stają się naszą codziennością. Ale wciąż możemy wszyscy coś z tym zrobić. Rozrasta się globalny ruch, którego celem jest nie tylko zwalczanie negatywnych skutków zmiany klimatu, lecz także walka o sprawiedliwość klimatyczną, by wszystkim zapewnić zdatną do życia przyszłość. Uratować planetę i siebie nawzajem! Młodzi ludzie nie są jedynie częścią tego ruchu - oni są jego liderami! Pokazują światu, że to zagrożenie jest także naszą wielką szansą - szansą na zmianę wszystkiego. Książka Naomi Klein, zdobywczyni wielu nagród dziennikarskich i jednej z najbardziej znanych orędowniczki sprawiedliwości klimatycznej, pełna jest konkretnych informacji oraz inspirujących historii młodych liderów i liderek z całego świata. Daje ona młodym czytelnikom rzetelne spojrzenie na aktualny stan klimatu. Tłumaczy, jak znaleźliśmy się w tym miejscu, jednocześnie podsuwając narzędzia, których będą potrzebowali, by dołączyć do walki o ochronę - i zmianę - planety, którą w przyszłości odziedziczą. Pozycja obowiązkowa, by przekonać nastolatków i nastolatki do konieczności podjęcia działań na rzecz obrony klimatu - już teraz.
Zrodzeni z legendy. Tom 1

Zrodzeni z legendy. Tom 1

17,95 zł   59,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza księga trylogii, która podbiła serca niejednego czytelnika. Wkradnij się do wyjątkowego świata, który na pozór niewiele różni się od naszej rzeczywistości. Wystarczy jednak delikatnie się przyjrzeć i poczekać, a zza rogu wyłonią się demony, które żywią się ludzką energią. W tym wszystkim znajduje się 16-letnia Bree Matthews, przed którą pojawia się wielka szansa, ale zarazem wielkie niebezpieczeństwo. Dowiedz się więcej w książce "Zrodzeni z legendy". Pora na wyrwanie się z niewielkiej mieściny, którą jest Bentonville. Choć początkowo Bree pragnie po prostu uciec z dna braku możliwości, niedługo po tym staje się jasne, że już nie może dłużej zwlekać. W wypadku ginie jej matka, co sprawia, że dziewczyna chce jak najszybciej znaleźć się w innym miejscu, gdzie jej myśli będą mogły znaleźć ukojenie. Program dla zdolnych licealistów pozwala na wyjazd na kampus w Chapel Hill. Miejsce od razu wydaje się fascynujące, jednak dziewczyna zauważa także, że jest wyjątkowo niebezpieczne. Nielegalne imprezy i skoki z klifu to jednak nic, gdy w pobliżu czają się demony. Na szczęście istnieją też Legendarianie, którzy próbują zabić je wszystkie. Bree bardzo szybko wchodzi w samo serce wydarzeń, gdzie okazuje się, że drzemie w niej niezwykła moc i równie ważne wspomnienie. Autorką książki jest Tracy Deonn, która rozpoczyna oczekiwaną przez wielu trylogię. Jej kunszt literacki i wyjątkowa wyobraźnia sprawiają, że czytelnicy nie mogą się już doczekać kontynuacji.
Tajemnicza wyprawa Tomka

Tajemnicza wyprawa Tomka

13,95 zł   29,90 zł
Opis
Zamknij
Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. W "Tajemniczej wyprawie Tomka" przenosimy się na Daleki Wschód Azji, a dokładnie do rosyjskiej tajgi. Celem tej wyprawy jest uwolnienie z syberyjskiego więzienia Zbyszka Karskiego, kuzyna Tomka, zesłanego przez władze carskie za działalność konspiracyjną. Nasi bohaterowie przemierzają tajgę, obcują z bardzo zróżnicowaną przyrodą Dalekiego Wschodu, polują na dzikie zwierzęta i spotykają jej mieszkańców, nie zawsze przyjaznych. Poznajemy zasady działania carskiej administracji i codzienne życie zesłańców.
Pakiet Lewis Barnavelt na tropie tajemnic Tom 1-5

Pakiet Lewis Barnavelt na tropie tajemnic Tom 1-5

22,95 zł   149,50 zł
Opis
Zamknij
Kultowa seria powieści grozy dla młodych czytelników. Aż dwanaście tomów wypełnionych akcją, magią i nieprawdopodobnymi zwrotami fabularnymi. Zegar czarnoksiężnika. Osierocony dziesięciolatek trafia do olśniewającej rezydencji wuja Jonathana. Ma nadzieję na bezpieczną życiową przystań, ale w nowym miejscu czekają go zdumiewające przygody. Wuj nie jest tylko dobrodusznym starszym panem, dom skrywa mroczne tajemnice, a do tego jeszcze dziwna sąsiadka...Magiczny amulet. Miał nadzieję, że amulet przyniesie mu szczęście – zamiast tego przynosi tylko zło. Lewis jest pewien, że szczęśliwa moneta dziadka Barnavelta z 1859 roku jest w rzeczywistości magicznym amuletem. Dzięki nowej mocy może robić wszystko, co chce. Ale gdy tylko zawiesza monetę na szyi, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Tajemnicze listy przybywają w środku nocy. Dziwna, ciemna postać zdaje się go śledzić. A kiedy Lewis w końcu dokona zemsty na swoim szkolnym prześladowcy, czuje się tak, jakby ktoś był w jego ciele, zachęcając go do pójścia jeszcze dalej. Czy Lewis obudził siły, których nie jest w stanie kontrolować?
Free Lunch. Darmowy obiad

Free Lunch. Darmowy obiad

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
„Darmowy obiad” to autobiograficzna opowieść Rexa Ogle’a, której akcja rozgrywa się podczas jednego szkolnego semestru. Rex wraz z bratem często bywali głodni, nie mieli za co kupować nowych ubrań i brakowało im przyborów szkolnych. Dlatego mama zapisała ich do szkolnego programu darmowych posiłków. I chociaż dzięki temu chłopcy przestali być głodni, do całego obrazu nędzy doszła codzienna dawka wstydu… Pomimo tych wszystkich problemów, chłopak znajduje swój sposób na radzenie sobie z niełatwą codziennością – radosne chwile z bratem, przyjaźń z „dziwnym” kolegą ze szkoły czy wizyty troskliwej i wspierającej babci nadają jego życiu blask. Wciągająca, piękna i pomimo powagi tematu – zabawna powieść Rexa Ogle’a otwiera serca młodych czytelników na rzeczywistość, która wcale nie musi być tak daleko od nich.
Słońce też jest gwiazdą

Słońce też jest gwiazdą

14,95 zł   35,00 zł
Opis
Zamknij
Natasha urodziła się na Jamajce, ale od lat mieszka w Nowym Jorku. To tutaj ma swoje prawdziwe życie, wspaniałych przyjaciół oraz kochającego chłopaka. Lecz jest jeden problem, niestety rodzina Natashy nielegalnie przebywa w tym mieście. Dlatego musi zostać jak najszybciej deportowana. To przez ojca dziewczyna jednego dnia traci wszystko. Na dodatek została zdradzona przez swojego chłopaka. Jej życie zaczyna snuć czarny scenariusz, ale, jak wiadomo, los potrafi zaskakiwać. Na jej drodze pojawia się uroczy chłopak o imieniu Daniel. Czy potrafimy zakochać się w człowieku w ciągu kilku godzin? Dziewczyna wie, że to niemożliwe. Przecież nie potrzebuje teraz miłości- niedługo wraca do Jamajki. Lecz los płata nam figle i przewraca nasze życie do góry nogami w najmniej oczekiwanych momentach. Jak potoczy się historia Natashy, kiedy Daniel wejdzie w jej życie? Już teraz sięgnij po tę książkę i zanurz się w przepięknej powieści "Słońce też jest gwiazdą" autorstwa Nicoli Yoon. Ta historia pokazuje, że miłości nie można się bać. Książka opowiada o najważniejszych wartościach takich jak: przyjaźń, rodzina i miłość. Z każdą kolejną stroną powieści widzimy, jak uczucie między Natashą a Danielem się rozwija. Nic nie jest jednak takie proste, miłość też nie jest prostym uczuciem. Czy Natasha pozwoli zakochać się jeszcze raz? Nicola Yoon jest autorką bestsellerowej powieści "Ponad wszystko", która trafiła na listę "New York Timesa" i została przetłumaczona aż na 20 języków. Nowa książka Nicoli również zdobyła na całym świecie ogromną popularność i stała się kolejnym bestsellerem. Na podstawie powieści powstał film.
Książki dla młodzieży z naszej oferty to zbiór literatury przeznaczonej dla młodzieży, tej młodszej, jak i trochę starszej. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Książki młodzieżowe o tematyce obyczajowej, fantasy oraz przygodowej. W tej kategorii odnajdziesz miłość, magie, przyjaźń, ale również zło, strach i demony. Literatura młodzieżowa z naszej oferty zawiera również trudne tematy, problemy i rozterki ludzi wkraczających w dorosłe życie. Miłośnikom książek o tematyce fantastyka, polecamy również kategorie Fantastyka, Fantasy, Science fiction.
1 2 3 4 5 6 7 8

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry