Strona główna Literatura, beletrystyka Dla młodzieży
Wydawnictwo
Polecamy
Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna 93%
221,80 zł 14,95 zł

Pakiet 6 książek (ZESTAW-2) erotyczna

Popularne w księgarni
Mama kazała mi chorować
39,80 zł 11,95 zł
70%
Łamacz Dusz
39,80 zł 14,95 zł
62%
Zimowe serca
34,90 zł 11,95 zł
66%
Pasażer 23
39,80 zł 12,95 zł
67%
Dostawa Poczta Polska
Promocja!
Labirynt Śniących Książek
Labirynt Śniących Książek
49,90 zł 15,95 zł
Promocja!
Central Park. Kraina Koe Tom 2
Central Park. Kraina Koe Tom 2
37,90 zł 10,95 zł

Książki dla młodzieży | tanie książki

Raz wiedźmie śmierć. Tom 1. Saga Rodu Bies

Raz wiedźmie śmierć. Tom 1. Saga Rodu Bies

14,95 zł   42,90 zł
Opis
Zamknij
"Raz wiedźmie śmierć" to początek magicznej Sagi Rodu Bies. Adam Faber zabiera czytelnika do świata pełnego sekretów, przekrętów i miłości. Maximilian de Gousse, popularny w magicznym świecie czarownik, zostaje zamordowany. Nikt nie wie, kto dokonał tej makabrycznej zbrodni. Czy była to jego była żona Agreia? A może to tajemnicza, przedwieczna moc obudziła się ze snu, próbując namieszać w świecie żywych? Czy czarodziejom grozi niebezpieczeństwo? Niestety okazuje się to tylko wierzchołkiem góry problemów rodziny Bies. Przed Saturninem stoi bardzo trudne zadanie. Musi przejść przez czarodzielnicę - czarodziejski rytuał, dzięki któremu osiągnie pełnię magicznej mocy, aby móc dumnie reprezentować swoich bliskich. Z kolei jego siostra Dragomira toczy bój z własnymi snami, unikając przy tym spalenia na stosie. Młodzi czarodzieje pragną poznać prawdę o swoich korzeniach. Rodzeństwo bacznie obserwuje swoją rodzinę, która zaczyna zachowywać się coraz bardziej podejrzanie. Jakby tego było mało, do zwariowanego magicznego grona nagle dołącza zmarła ciotka. Dlaczego wróciła z zaświatów? Czy ma to związek z tajemniczymi wydarzeniami?
Fable

Fable

14,95 zł   52,90 zł
Opis
Zamknij
Witaj w świecie, gdzie zagrożeniem jest morze i ci, którzy chcą z niego czerpać zyski. To świat stworzony tylko dla mężczyzn. Dla córki najpotężniejszego handlarza w Narrows, siedemnastoletniej Fable, morze jest jedynym domem, jaki zna. Cztery lata wcześniej w czasie burzy utonęła jej matka. Następnego dnia ojciec porzucił ją na owianej legendą jałowej wyspie pełnej niebezpiecznych złodziei. Aby przeżyć, musi pozostać wierna swoim zasadom, nikomu nie ufać i polegać na unikatowych umiejętnościach, których nauczyła się w dzieciństwie. Przyświeca jej jeden cel: wydostanie się z wyspy, odnalezienie ojca i zajęcie należnego jej miejsca obok niego i jego załogi. Aby tego dokonać, Fable werbuje do pomocy młodego handlarza o imieniu West. Szybko odkrywa, że chłopak nie jest tym, za kogo się podawał. Jeśli chcą pozostać przy życiu, muszą zmierzyć się z czymś więcej niż tylko ze zdradzieckimi burzami nawiedzającymi Narrows. Fable zabierze Cię w spektakularną podróż pełną intryg i przygód.
Skin of the Sea. Sekret oceanu

Skin of the Sea. Sekret oceanu

14,45 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Opowieść o wyprawie do świata bogów z romansem w tle. Zakazana miłość i epicka przygoda z mitologią Afryki Zachodniej w roli głównej. To i jeszcze więcej oferuje czytelnikom najnowszy bestseller autorstwa Natashy Bowen. "Skin of the Sea. Sekret Oceanu" jest debiutancką powieścią fantastyczną Natashy Bowen z gatunku young adult. To niezwykle udany debiut, ponieważ znalazł się na liście bestsellerów "New York Timesa" w niecały tydzień po premierze. To niezwykle intrygująca, egzotyczna opowieść miłosna, wypełniona akcją i podróżą na koniec świata. Fabuła podąża śladami Simidele, jednej z Mami Wata, czyli syren odpowiedzialnych za gromadzenie dusz osób zmarłych na morzu i błogosławienie ich w drodze do Najwyższego Stwórcy. Młoda Simi próbuje dopasować się do reszty swoich pobratymców, jednak gdy pewnego dnia chłopak zostaje wyrzucony za burtę statku z niewolnikami, syrena ratuje mu życie wbrew panującym zasadom. Prędko okazuje się, że swoim występkiem Simi złamała pradawny dekret i sprowadziła na Mami Wata ogromne niebezpieczeństwo. Aby ocalić całą swoją rasę, Simi musi udać się do Najwyższego Stwórcy, by błagać o wybaczenie. Podczas wędrówki syrena zmierzy się z legendarnymi potworami, zdradzieckimi lądami i żądnymi zemsty bogami. Wkrótce na jaw wychodzi, że od rezultatów jej podróży zależy nie tylko los Mami Wata, ale też całego świata...
Happy Ever After. Tom 2. Fairy Tales

Happy Ever After. Tom 2. Fairy Tales

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Bajki mają to do siebie, że kończą się w sposób szczęśliwy. Życie nie jest jednak takie łaskawe. Pozostaje pytanie, czy warto liczyć na szczęśliwe zakończenia? W prawdziwym życiu należy zawalczyć o happy ever after. Bohaterowie Majka i Kajetan przeżyli sporo ciężkich chwil. Każda przeszkoda jednak zbliżała ich coraz bardziej. Nie tylko poznali swoją wartość, ale także zyskali siłę. W swoich uczuciach są pewniejsi. Pewne niedopowiedzenia, które w międzyczasie się pojawiają, wykorzystywane są przez drugoplanowe postacie. Czy uda się im namieszać w tej parze? Czas pokaże. Okazuje się, że ich przepiękny świat jest jednak pełen mrocznych sekretów, cieni i tajemnic. Jak potoczyły się losy tych bohaterów? Jaką decyzję podjęła Majka? Może podporządkować się sztywnym regułom towarzystwa celebryckiego, czy też odejdzie raz na zawsze. Anna Szafrańska zaskoczyła swoich czytelników. W przygotowaniu jest kolejny tom o nazwie "Far, Far Away", w którym czytelnicy poznają nowych bohaterów, w tym Polę.
Once upon a time. Tom 1. Fairy Tales

Once upon a time. Tom 1. Fairy Tales

11,95 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Świat fikcji oferuje nam kuszącą możliwość ucieczki od nierzadko bolesnej i przyziemnej rzeczywistości. Pozwala przeżywać liczne emocje bez obaw o to, że nasze serce zostanie złamane. Sięgnij po książkę pod tytułem "Once upon a time" autorstwa Anny Szafrańskiej i przekonaj się, czy warto czasem wykazać się odwagą i zaryzykować dla prawdziwego uczucia godnego bestsellerowego romansu! Maja uwielbia książki i otacza się nimi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wydarzenia z przeszłości sprawiły, że przestała wierzyć w szczerą, niewinną miłość i zamknęła się na romantyczne relacje z mężczyznami. Wszystko nieoczekiwanie się zmienia, gdy ponownie spotyka na swojej drodze Kajetana, którego darzyła uczuciem w szkolnych czasach. Para zbliża się do siebie i wkrótce Maja przeprowadza się do Paryża, by trwać u boku narzeczonego, który należy do grona sławnych i czołowych piłkarzy. Czy uda jej się tam odnaleźć? I czy Kajetan to ten jedyny?
Wszystkie kolory moich wspomnień

Wszystkie kolory moich wspomnień

15,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Przygotuj się na rozdarte serce i moc wzruszeń. Poznaj dziewczynę, której matka popełniła samobójstwo, ale nie porzuciła swojej córki. "Wszystkie kolory moich wspomnień" zabierze Cię w piękną podróż pełną miłości i rozpaczy. Jak znaleźć ukojenie? Leigh nie wróciła na czas do domu. Postanowiła zostać po godzinach, aby spędzić czas z najlepszym przyjacielem. Gdyby się pospieszyła, być może zdołałaby ocalić matkę. Tak się jednak nie stało. Chwile spędzone na pocałunkach z chłopakiem wywołują fale wyrzutów sumienia i rozpaczy. Dziewczyna mimo wszystko nie może oprzeć się wrażeniu, że matka powraca do niej w postaci czerwonego ptaka. Czy to możliwe, aby ich więź nie została jeszcze zerwana? Leigh musi rozwikłać jeszcze jedną zagadkę. Dlaczego jej matka zamiast listu pożegnalnego zostawiła jedynie kartkę z samotnym słowem: "Zapamiętajcie"? W poszukiwaniu uzdrowienia duszy i odzyskania spokoju dziewczyna kieruje się w stronę Tajwanu. Być może tam odnajdzie swoje korzenie i odpowiedzi, które mogą przynieść ukojenie. Niestety prawda również potrafi być bolesna. "Wszystkie kolory moich marzeń" to wstrząsająca i pełna silnych emocji powieść, która wyciska łzy z oczu, a jednocześnie szokuje pięknem i przebijającą z kart miłością. Jest to także debiut literacki Emily X. R. Pan, który szybko stał się bestsellerem. Historia młodej Leigh wciąga czytelnika i ukazuje trudną drogę przez smutek, cierpienie i żałobę, na końcu której być może znajdzie się iskra nadziei na lepsze jutro.
Starcrossed. Tom 1

Starcrossed. Tom 1

11,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom bestsellerowej trylogii sprzedanej w 21 krajach w prawie 1 000 000 egzemplarzy. Przeznaczenie ich połączyło. Bogowie chcą ich rozłączyć. Pasjonująca opowieść o miłości dwojga amerykańskich nastolatków. Miłości, która zaczęła się tysiące lat wcześniej w świecie greckich bogów i śmiertelników. Szesnastoletnia Helen Hamilton zawsze czuła się inna niż wszyscy. Usiłowała to ukryć, co nie było łatwe w Nantucket – na tak małej i odciętej od świata wysepce. A teraz jest coraz trudniej. Zaczyna dręczyć ją sen… Powraca co noc. Helen błądzi przez jałową ziemię dotkniętą klęską suszy. Rano budzi się w pyle, jej stopy pokrywa kurz. Ukazują się jej trzy płaczące krwią kobiety w bieli… A kiedy w szkole zjawia się Lucas Delos, nieśmiałą i łagodną Helen ogarniają dwie myśli: Pierwsza – że Lucas to najpiękniejszy chłopak, jakiego spotkała. Druga – że chce go zabić gołymi rękami… Helen odkrywa tajemnice swojego pochodzenia i pojmuje, że mity to nie zawsze tylko legenda. Greccy bogowie nie zginęli. A boginie zemsty skazały rody Helen i Lucasa na odwieczną nienawiść. Czy ich miłość zdoła przezwyciężyć przeznaczenie?
Plotkara. Tom 2. Wiem, że mnie kochacie

Plotkara. Tom 2. Wiem, że mnie kochacie

11,25 zł   41,90 zł
Opis
Zamknij
Drugi tom bestsellerowej serii, na podstawie której powstał kultowy serial. Wielki świat luksusu i bogactwa najelegantszych dzielnic Manhattanu, gdzie grupa nastolatków przygotowuje się na studia. A anonimowa Plotkara opisuje w internecie, jak ich życie wygląda naprawdę – wypełnione skrajnymi emocjami, imprezami, miłosnymi intrygami i skandalami: Nadszedł czas pisania podań do college'u. Nadszedł czas, by zastanowić się nad wszystkimi zawalonymi testami i kopnąć się w tyłek za swoje lenistwo i głupotę. Ale ja się nie dam zdołować. Oto przepis na opanowanie stresu w ostatniej klasie liceum: zmieszaj jednego przystojniaka z nową parą cudownych skórzanych kozaczków, całonocną imprezą i kilkoma drinkami. Widzicie? Nie ma się czym przejmować.
Plotkara. Tom 1

Plotkara. Tom 1

11,25 zł   41,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom bestsellerowej serii, na podstawie której powstał kultowy serial. Wielki świat luksusu i bogactwa najelegantszych dzielnic Manhattanu, czyli życie, o jakim marzy większość nastolatków. Anonimowa Plotkara opisuje w internecie życie grupy nastolatków z najbogatszej części Nowego Jorku: Witajcie na Manhattanie, w jego najelegantszej części – Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy – czasami ze sobą nawzajem. Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy. Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.
SKAM Sezon 4: Sana

SKAM Sezon 4: Sana

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
Czy znasz już “SKAM”? Ten niezwykle popularny serial dla młodzieży doczekał się wydania scenariusza w formie książki. I to niejednej - każdy z sezonów to kolejna część serii. “SKAM. Sezon 4. Sana” właśnie czeka na swoją premierę. To wspaniała wiadomość dla miłośników serialu, którzy zachwycili się pomysłem poznania historii bohaterów na nowo - tym razem w nieco innej formie. Sana Bakkoush to muzułmańska nastolatka, która mieszka w Norwegii. Sana jest postacią wyjątkową - bardzo rozważną jak na swój wiek, spokojną i dumną ze swego pochodzenia. Jednak jak każda nastolatka miewa chwile zwątpienia - neguje wtedy własną tożsamość kulturową, nie jest pewna, czy zasługuje na miano dobrej muzułmanki, zwłaszcza gdy po raz pierwszy się zakochuje. Miłość okazuje się dla niej próbą - musi na nowo zastanowić się, czego oczekuje od życia oraz innych ludzi. Staje przed trudnymi decyzjami - jednak na szczęście jak zawsze dopingują ją zaufane przyjaciółki: Noora, Eva, Vilde oraz Chris. Choć dziewczyny są skrajnie od siebie różne, wspierają się w każdej sytuacji, a to, co je pozornie różni, w istocie zaczyna je łączyć. Każda ma swoje chwile słabości, ale wzajemne wsparcie pozwala im zawsze stanąć z powrotem na nogi. Julie Andem w książce zawarła także sceny, które nie znalazły się w serialu, szczegółowo przedstawiając historię dziewczyny, której przyszło żyć wśród ludzi o odmiennej kulturze, nie zawsze potrafiących ją zrozumieć. Julia Andem wydała już trzy książki bazujące na jej serialu “SKAM” - każda z nich opowiada historię innego bohatera. Pierwsza skupia się na Evie, druga - na Noorze, trzecia natomiast na Isaaku. Książki ukazują problemy współczesnych nastolatków, a ich przekaz jest jasny - choć każdy ma różne problemy, nic tak nie łączy ludzi tak, jak trudne chwile. Autorka przez opisy swoich bohaterów obrazuje społeczeństwo współczesnej Europy, a przede wszystkim - zróżnicowanie charakterów nastolatków, którzy przynależą do jednej społeczności, a mimo to patrzą na świat w zupełnie różny sposób.
SKAM Sezon 3: Isak

SKAM Sezon 3: Isak

9,95 zł   34,90 zł
Opis
Zamknij
“SKAM Sezon 3. Isak” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do trzeciego sezonu najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat. Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem! Isak Valtersen wkracza w niezwykle trudny etap swojego życia. Nastolatek odkrywa swoją seksualność i zdaje sobie sprawę z tego, kim tak naprawdę jest. Zakochuje się bez pamięci w o dwa lata starszym od siebie Evenie. Obawia się reakcji bliskich na wiadomość, że jest gejem. Even także mierzy się z przerastającymi go problemami. Istotnie wpłyną one na życie Isaka. Niełatwej miłości dwóch nastolatków gorliwie kibicują koleżanki Isaka: Eva, Noora, Chris, Vilde i Sana. Gorąco wierzą one, że tym dwóm po prostu musi się udać. Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic zresztą dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży. Wiele z nich było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo zdobyła niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Ich książkowe wersje pozwolą ci jeszcze lepiej poznać losy Evy, Noory, Isaka oraz Sany. Zanurz się raz jeszcze w świecie wykreowanym przez Julie Andem, który zafascynował całe pokolenie widzów. Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do trzeciego sezonu serialu "Skam" w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji będzie to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nienagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji serialu. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem.
SKAM Sezon 2: Noora

SKAM Sezon 2: Noora

9,95 zł   37,90 zł
Opis
Zamknij
“SKAM. Sezon 2. Noora” to zbiór pierwotnych wersji scenariuszy do najpopularniejszego norweskiego serialu ostatnich lat. Poznaj nienagrane sceny, niepublikowane dialogi i autorskie komentarze Julie Andem! Norweski serial telewizyjny “SKAM” zdobył już ogromną popularność zarówno w rodzimym kraju, jak i na całym świecie. Nic dziwnego. Produkcja stworzona przez Julie Andem, która napisała scenariusz i zajęła się reżyserią, porusza tematy niezwykle ważne dla współczesnej młodzieży, spośród których wiele było do niedawna tabu. Ta nowatorska opowieść o uczniach Hartvig Nissens skole w Oslo uzyskała niezwykle przychylne recenzje krytyków i została obsypana licznymi nagrodami. Powstały w sumie cztery sezony serialu. Oto publikacja, której wielbiciele “SKAM” po prostu nie mogą przegapić! Książka, którą prezentujemy w tym miejscu, zawiera scenariusze do drugiego sezonu serialu w formie, w jakiej zostały napisane. Dla wszystkich wielbicieli produkcji jest to zatem nie lada gratka. Scenariusze te są niczym piękny, nieoszlifowany diament. Zawierają nigdy nie nagrane sceny i dialogi, które zostały wycięte z ostatecznej wersji. Znajdziecie tu również autorskie komentarze i mapy myśli twórczyni scenariusza, Julie Andem. “SKAM. Sezon 2. Noora” to książka, z której ucieszy się każdy fan serialu. Ukazała się ona nakładem wydawnictwa Rebis. Tę oraz inne pozycje z serii serdecznie polecamy! Tym zaś, którzy jeszcze nie widzieli serialu, proponujemy czym prędzej nadrobić zaległości. Warto!
SKAM Sezon 1: Eva

SKAM Sezon 1: Eva

9,95 zł   35,90 zł
Opis
Zamknij
Serial “SKAM” uwielbiany jest przez miliony widzów telewizyjnych i miliony internautów. To jedna z serii, z którymi trudno się rozstać. Pocieszeniem są scenariusze, udostępnione w formie książki. “Eva. SKAM. Sezon 1”, autorstwa Julie Andem, zawiera również sceny nigdy wcześniej niepublikowane. Wszyscy znamy to uczucie, gdy kończy się ulubiony serial. To koniec przygód bohaterów, ich przemian, radości i bolączek. Serial “SKAM” to norweska produkcja dla młodzieży. Twórcy chcieli podkreślić wartość autentyczności i plusy życia w zgodzie z własnymi przekonaniami. Udało się, a nastolatkowie pokochali przygody Evy, Noory, Isaka i Sany. Imprezy, trudne związki, przyjaźnie i dorastanie: poruszono problematyczne aspekty, z którymi zmaga się młodzież na całym świecie. Związek Evy i Jonasa jest jednocześnie zagrożeniem jej przyjaźni z byłą dziewczyną chłopaka. Część znajomych odwraca się od głównej bohaterki. Dziewczyna nawiązuje jednak nowe przyjaźnie! Tak rozpoczyna się jej nauka w liceum “Hartvig Nissen skole” w Oslo. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Być może już to wiesz. Julie Andem, twórczyni serialu, proponuje wersję pisaną tej historii. Czym wyróżnia się “Eva. SKAM. Sezon 1”? Prologi i epilogi są przeredagowane, autorka uzupełniła treść o ciekawe komentarze i notatki, a także udostępniła opisy scen nigdy nieopublikowanych. Warto więc sięgnąć po to niesamowitą książkę. Dla wielu osób, serial SKAM stał się przewodnikiem po świecie dorastania. Ta książka bez wątpienia wyląduje na półkach młodszych i starszych nastolatków. Jeśli Twoje dziecko jest fanem tego serialu, koniecznie sprezentuj mu książkę! Każdy miłośnik tej historii ucieszy się z takiego prezentu. Poznaj tę historię z innej perspektywy!
Piękno i bestie. Niebezpieczne baśnie

Piękno i bestie. Niebezpieczne baśnie

12,95 zł   49,90 zł
Opis
Zamknij
Baśnie, jakich jeszcze nie znałeś. Przekonaj się, jak bardzo niebezpieczne może być ich nowe ujęcie i zwróć uwagę na zupełnie inne rzeczy niż dotychczas. "Piękno i bestie. Niebezpieczne baśnie" to zbiór historii, które wszyscy znamy, choć tym razem zostały przedstawione w nieco inny, mroczny sposób. Całość skierowana jest do starszej młodzieży, mogącej z zainteresowaniem śledzić nowe odsłony popularnych baśni, takich jak "Czerwony Kapturek", "Kopciuszek" czy "Królewna Śnieżka". Tym razem oprócz magii, jakiej nie można odmówić żadnej z opowieści, pojawią się też treści, które skłonią każdego do przemyśleń. Po przeczytaniu tego zbioru czytelnik dojdzie do prawdy, która niestety nie zawsze będzie dobrze świadczyć o współczesnym społeczeństwie. Odniesienie popularnych historii do dzisiejszej rzeczywistości mocno je urealni, a tym samym sprawi, że staną się znacznie bliższe każdemu, kto się z nimi zapozna. Warto sprawdzić, jak przełamywać stereotypy i walczyć z tym, co trywialne, złe lub zwyczajnie krzywdzące. Ci, którzy lubią się bać, powinni znaleźć w tej pozycji coś idealnego dla siebie.
Pakiet 7 książek (ZESTAW-021) młodzieżowa

Pakiet 7 książek (ZESTAW-021) młodzieżowa

39,95 zł   262,40 zł
First last night. Tom 3. First last

First last night. Tom 3. First last

10,75 zł   37,90 zł
Opis
Zamknij
Szukasz niebanalnej historii o związku dwojga ludzi naznaczonych przez życie, dla której tłem jest mroczna tajemnica z przeszłości? Gwarantujemy, że "First last night. First last.", trzeci tom przygód amerykańskich studentów, dostarczy Ci niezapomnianych emocji dzięki pełnokrwistym bohaterom, których losy masz okazję śledzić. Na kartach książki poznajemy losy dziewczyny imieniem Tate oraz jej kolegi, Trevora. Tate jest osobą na pozór bardzo arogancką, która stara się wszystkim pokazać, że nie interesuje jej nic i nikt poza nauką. Z kolei starszy od niej Trevor traktuje ją jak młodszą siostrę i jest w stosunku do niej wręcz nadopiekuńczy. Jednak ich przyjacielska relacja szybko ulega zmianie, kiedy to pewnej nocy lądują ze sobą w łóżku. Zaczynają siebie unikać i starają się zapomnieć o tym, co zaszło, mimo że coraz bardziej ciągnie ich do siebie. Ta poniekąd prosta historia o miłości kryje jednak drugie dno. Tate nie jest bowiem arogancka z natury; tworzy tę fasadę po to, by ukryć pod nią cierpienie po śmierci brata. Czuje, że nie wszystko w tej sprawie zostało wyjaśnione i zaczyna prowadzić własne śledztwo, by odkryć prawdę. Trevor też nie jest tym, za kogo próbuje uchodzić. Maska grzecznego i czułego chłopaka osłania mroczną tajemnicę. Za wszelką cenę próbuje ukryć ją przed całym światem, a w szczególności przed Tate. Jednak zbieg okoliczności każe bohaterom spojrzeć w oczy największym strachom i przetestuje ich niejasny związek. Autorka książki, Bianca Iosivoni, jest znana z prozy obyczajowej i romansów. Książka "First last night. First last." jest trzecim tomem jej trylogii o studentach amerykańskich uczelni, ale nie wymaga od czytelnika zagłębiania się w historię poprzednich części. Każdy tom jest bowiem opowieścią o nowych bohaterach i ich problemach. Tytuły wcześniejszych książek z serii to kolejno: "First Last Look" oraz "First Last Kiss".
Oculta

Oculta

11,45 zł   43,90 zł
Opis
Zamknij
Wkrocz ponownie do zniewalającego królestwa Castallan i odkryj jego kolejne sekrety! "Oculta" zabierze Cię w podróż po niezwykłym świecie magii, oszustw i nieposkromionych uczuć... Niedawno musieli połączyć swoje siły, by przywrócić nadzieję mieszkańcom Castallan... Teraz działają osobno, choć nadal nie potrafią o sobie zapomnieć. Alfie stara się odnaleźć w nowej roli i przygotować na nadchodzące wydarzenia. Finn tymczasem pozwala sobie na chwile odpoczynku - podczas podróży uczy się, czym jest prawdziwa wolność i beztroska. Wkrótce Alfie dowiaduje się, że musi zrewidować swoje plany na przyszłość i zmierzyć się z organizacją, którą wini za śmierć jednej z najbliższych mu osób. Tym razem pragną oni przeszkodzić w Szczycie Pokoju - wydarzeniu, w którym miał wziąć udział młody spadkobierca. Niespodziewanie Finn ponownie musi działać wraz z księciem - tylko tak uda się zapobiec ponownym kłopotom w Castallan i zapewnić jego mieszkańcom szansę na spokojne życie. Czy oboje są wobec siebie szczerzy? A może nawet ich szczere chęci już nie wystarczą, by zapobiec zbliżającemu się niebezpieczeństwu?
Gregor i klątwa stałocieplnych

Gregor i klątwa stałocieplnych

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Trzecia cześć sagi o przygodach Gregora Naziemnego autorki osławionych „Igrzysk śmierci” jest jeszcze bardziej ekscytująca i poruszająca od poprzednich. Tak niedawno przecież ludzkość walczyła z pandemią… Gregor bardzo się martwi brakiem wiadomości od przyjaciół z Podziemia. Kiedy wreszcie nadchodzą, wcale nie są dobre. W krainie pod Nowym Jorkiem wybuchła epidemia! Tak jak się tego obawiał, Gregor musi znów wrócić do podziemnego miasta. Zadaniem chłopca jest znalezienie antidotum, o którym mówi zagadkowa Przepowiednia Krwi. Poszukiwania prowadzą Gregora, jego siostrzyczkę Botkę oraz innych uczestników wyprawy przez niebezpieczną dżunglę, w której czyhają krwiożercze rośliny. Podróżnicy muszą się śpieszyć, gdyż epidemia dziesiątkuje mieszkańców Podziemia, a wśród zarażonych jest przyjaciel Gregora, zespolony z nim nietoperz Ares, oraz jego ukochana mama. Przekonaj się czy istnieje lekarstwo na epidemię i co odkryją Gregor i Botka podczas brawurowej misji ratowania Podziemia przed zagładą.
Gregor i niedokończona przepowiednia

Gregor i niedokończona przepowiednia

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Pierwsza część fantastycznej serii bestsellerowej autorki Igrzysk śmierci Suzanne Collins. Odważ się i wyrusz na niezwykłą wyprawę do Podziemia. Nie pożałujesz, choć zobaczysz i przeżyjesz z bohaterem niejedno! Historia Gregora rozpali Twoją wyobraźnię, porwie, wciągnie i zachwyci! Ostrzegamy! Ta książka uzależnia! Kto by się spodziewał… Kto by uwierzył… Kto by na to wpadł, że pod Nowym Jorkiem jest tajny, podziemny świat, zamieszkany przez tajemnicze stworzenia… Wystarczy chwila nieuwagi, szuuu, skręcasz w swoim własnym mieszkaniu w złym kierunku i buuum! gigantyczny karaluch przebiega Ci drogę! Bez magii, bez podróży w czasie i przestrzeni, odkrywasz, że za Twoją suszarką do ubrań jest portal do innego świata. A Ty masz do niego klucz! To miały być najnudniejsze wakacje życia jedenastoletniego Gregora, spędzone w nowojorskim mieszkaniu z babcią i dwuletnią siostrzyczką. Tymczasem zamiast zrobić kolejne pranie, Gregor spadł wraz z małą Botką do ciemnego Podziemia, zamieszkanego przez przystosowanych do braku światła ludzi oraz mówiące ludzkim głosem olbrzymie nietoperze, karaluchy, pająki i szczury. Wszyscy tam spodziewali się przybycia Gregora i mają dla niego niebezpieczną misję. Chłopiec chce jednak jak najszybciej powrócić z siostrą do domu. Czy zmieni zdanie, gdy się dowie, że może w tym mrocznym świecie odnaleźć i uratować zaginionego ojca? A więc miał rację: była władczynią. Teraz pewnie każe ściąć mu głowę albo wymyśli coś gorszego. Mimo wszystko czuł, że nie powinien okazywać strachu. Wzruszył ramionami. W jednym z wywiadów Suzanne Collins zdradziła, jak wpadła na pomysł napisania opowieści o przygodach Gregora w Podziemiu. Otóż, kiedy pewnego dnia myślała o Alicji w Krainie Czarów, uderzyło ją, jak obca może się wydawać wiejska sceneria dzieciom, które tak jak ona mieszkają w mieście. W Nowym Jorku bardziej prawdopodobne jest, że wpadnie się do włazu kanalizacyjnego niż do króliczej nory, a gdy się już tam wpadnie, raczej nie trafi się na przyjęcie z herbatką. A na co tam można by natrafić? Na to pytanie Collins próbuje odpowiedzieć historią o Gregorze Naziemnym, Gregor i Niedokończona Przepowiednia, pierwszym tomem pięcioczęściowego cyklu wojennego / fantasy Kroniki Podziemia.
Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

Alanna. Pod słońcem pustyni. Tom 3. Pieśń lwicy

13,75 zł   44,99 zł
Opis
Zamknij
Kontynuacja opowieści o niezwykle walecznej wojowniczce! Tamora Pierce powraca, a wraz z nią "Alanna. Pod słońcem pustyni. Świat Tortallu. Pieśń lwicy. Tom 3". Alanna z Trebondu to wyjątkowo waleczna kobieta, która stawia pierwsze kroki jako rycerz. Po upragnionym pasowaniu wyrusza na rozległą tortallską pustynię w poszukiwaniu kolejnych przygód. Tam zostaje pojmana przez tubylców i będzie musiała stoczyć niebezpieczny pojedynek o swoje życie. Są tylko dwa rozwiązania - albo zginie, albo plemię Krwawych Jastrzębi przyjmie ją w swoje szeregi. Czy Alanna podoła temu wyzwaniu? Alannie udaje się wygrać krwawy pojedynek. Zamieszkuje w plemiennym namiocie, jednak okazuje się, że to nie koniec czekających na nią wyzwań. Zostaje mianowana pierwszą kobietą szamanem i uczy się korzystać ze swoich magicznych mocy. Alanna pragnie walczyć o zmianę odwiecznych tradycji, nie tylko dla dobra plemienia Krwawych Jastrzębi, ale także całego Tortallu. Czy jedna kobieta może być równocześnie rycerką i szamanką? Czy w pełnym wyzwań życiu kobiety znajdzie się miejsce na miłość?
Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

Alanna. Pod opieką bogini. Tom 2. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
Stworzony w powieściach Tamory Pierce Tortall to świat surowej, średniowiecznej fantasy, w którym miecze dzierżyć mogą tylko mężczyźni. A kobiety? One także mogą odnaleźć dla siebie ścieżkę sławy, ale tylko jako szpiedzy i czarodziejki. Odwieczny „porządek” postanawia zburzyć Alanna. Ta młoda dziewczyna zamierza bowiem zostać… rycerzem! W pierwszym tomie cyklu Pieśń Lwicy pt. Alanna. Pierwsza przygoda ( ukazał się po polsku w 2021) dziewczyna sprytem i podstępem (zamienia się rolami z bratem-bliźniakiem) dostaje się do akademii rycerzy i zostaje giermkiem samego księcia Jonathana. W drugim tomie Pod opieką Bogini (ukaże się w styczniu 2022 roku) Alanna musi wytężyć wszystkie siły, umiejętności i coraz większą magiczną moc, by ochronić księcia przed tajemniczym złym czarodziejem, który stanowi wielkie zagrożenie dla nich obojga. W książce przygoda goni przygodę. Dziewczyna zyska nieoczekiwanego zwierzęcego pomocnika. Wplącze się też w niejedną aferę, nawet szpiegowską! Kim jest tajemnicza Bogini i nad kim roztoczy opiekę? Jak się rozwinie znajomość z Jonathanem? Co słychać u brata-bliźniaka? Poznajcie dalsze losy Alanny, dziewczyny, która marzy o chwale i jest gotowa pokonać wszelkie przeciwności, żeby osiągnąć to, w co wierzy.
Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

Alanna. Pierwsza przygoda. Tom 1. Pieśń lwicy

12,25 zł   34,99 zł
Opis
Zamknij
"Alanna. Pierwsza przygoda" to początek słynnego cyklu “Pieśń lwicy”. Klasyka amerykańskiej fantasy dla młodzieży. W królestwie Tortallu jedynie mężczyźni mogą nosić broń, a przynajmniej tak zwykło się uważać. Jednak i kobiety potrafią zawalczyć tu o swoje. Jedne zostają szpiegami, inne adeptkami magii. Jeszcze inne ścigają złowrogich przestępców. Alanna z Trebondu pragnie czegoś więcej. Chce zostać rycerzem. Z początku wydaje się to niemożliwe, ale Alanna obmyśla w końcu sposób. Dziewczyna przebiera się w męski strój, udając odtąd Thoma, swojego brata bliźniaka. W tym przebraniu zaczyna służyć jako paź w pałacu króla Roalda. Droga do rycerskiego pasa i złotych ostróg nie jest jednak łatwa. Alanna musi nauczyć się sztuki walki, w tym władania mieczem. Poznaje podstawy magii i rycerskiego kodeksu. Uczy się ogłady i tego, jak powstrzymywać swój temperament. Będzie też musiała zapanować nad porywami serca... "Alanna. Pierwsza przygoda" to powieść z wartką, zaskakującą niemal na każdym kroku akcją. Postać głównej bohaterki wzorowana jest na siostrze autorki. Według Tamory Pierce w literaturze fantasy brakowało silnych postaci kobiecych, zwłaszcza w rolach głównych. Postanowiła więc taką postać wymyślić i tak właśnie narodziła się Alanna. "Alanna. Pierwsza przygoda" to jak na razie jedyna powieść z cyklu "Pieśń lwicy" przetłumaczona na język polski. Na kolejne przekłady musimy jeszcze trochę poczekać. Jeśli jednak ktoś zapragnie poznać dalsze przygody Alanny w oryginale, znajdzie je w: - "In the Hand of the Goddess", - "The Woman Who Rides Like a Man", - "Lioness Rampant".
Love Me Never. Tom 1. Lovely Vicious

Love Me Never. Tom 1. Lovely Vicious

11,55 zł   44,90 zł
Opis
Zamknij
Pierwszy tom serii Young Adult Lovely Vicious – bestsellera „New York Timesa”. Piękna i trudna miłość jest walką! Isis – wrażliwa dziewczyna – musi walczyć, by odzyskać poczucie własnej wartości i pewność siebie. Jack – chłopak zimny i nieprzystępny – wydaje się zbyt pewny siebie… Isis Blake nie była zakochana od trzech lat, dziewięciu tygodni i pięciu dni… A biorąc pod uwagę, jak się to skończyło ostatnio, zamierza ten stan utrzymać. Od tamtej pory bardzo schudła, zrobiła sobie we włosach fioletowe pasemka i razem z mamą, która ucieka przed agresywnym partnerem, przeprowadziła się z Florydy na jakiś koniec świata w Ohio. Wszystkie dziewczyny w nowej szkole chcą tylko jego: tajemniczego Jacka Huntera, nazywanego Lodowym Księciem liceum East Summit. Przystojny jak z reklamy Armaniego. Inteligentny tak, że mógłby bez trudu dostać się do Yale, i zimniejszy niż Arktyka. Jack nigdy się z nikim nie umawia. Widuje się go z pięknymi kobietami, ale na dziewczyny ze szkoły nie zwraca uwagi. Aż, gdy pewnego dnia na imprezie, upokarza ich koleżankę ze szkoły, Isis daje mu w twarz... Nagle wszystko staje się walką. Cel: sprawić, żeby przeciwnik błagał o litość. Pole bitwy: liceum East Summit. Nagroda: coś, czego żadne z nich się nie spodziewa…
Miasto snów

Miasto snów

18,95 zł   39,90 zł
Opis
Zamknij
Książka młodzieżowa o fabule, której jeszcze nie znacie. Po bestsellerowych "Kronikach Jaaru" najnowsza książka Adama Fabera zapowiada się na naprawdę dobrą powieść. Sięgnij po "Miasto snów" i pozwól zabrać się w podróż po magicznej krainie. Życie w nastoletnim wieku nigdy nie jest łatwe ? hormony, problemy z rówieśnikami, nadszarpnięta pewność siebie, bunt... March Sky zdecydowanie jest tą osobą, której ten przykry okres nie omija. Dziewczyna każdego dnia zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Żyje jak normalna nastolatka w niewielkim miasteczku Szkocji, jednak w jej odczuciu nic w jej życiu nie jest zwykłe. Młoda dziewczyna ma problemy ze środowiskiem, w jakim żyje. Jej jedyną przyjaciółką jest Isel ? dziewczyna równie pokrzywdzona przez szkolnych znajomych. Rówieśnicy ciągle uprzykrzają głównej bohaterce życie i sprawiają przykrość. W domu również nic nie jest proste ? matka wciąż coś przed nią ukrywa, nie wykazując nawet chęci wytłumaczenia dlaczego. March wie, że tajemnice skrywane od lat muszą dotyczyć poważnych spraw, skoro jej rodzicielka tak bardzo stroni od rozmów na ich temat. Zaledwie 120 centymetrów wzrostu, a problemy w tak młodym wieku są znacznie większe. Poza kiepską atmosferą w szkole i tajemnicami w domu, March odkrywa, że jej sny nie zdarzają się raz na jakiś czas. Co więcej, to nie są zwykłe sny ? to wizje, w których przenosi się do świata dziwnych, nieprzyjaznych elfów. Przerażają one dziewczynę. Sen z powiek spędza jej także okropne wrażenie, że ktoś nieustannie ją śledzi. Co się stanie, gdy sen przerodzi się w jawę? Jak rozwinie się charakterek przepełnionej emocjami March i co wspólnego ma z tym niebieskooki chłopak? Adam Faber jest polskim autorem bestsellerowych książek, głównie z gatunku fantastyki i science fiction. Swoje powieści kieruje w szczególności do młodzieży. Jest niezwykle konsekwentnym twórcą ? wszystkie swoje pomysły zapisuje czarnym długopisem, a tylko te najbardziej wartościowe treści pozwala ukazać szerszemu gronu. Jego najpopularniejszą serią są "Kroniki Jaaru", których pierwsza część debiutowała w 2017 roku.
Książki dla młodzieży z naszej oferty to zbiór literatury przeznaczonej dla młodzieży, tej młodszej, jak i trochę starszej. Dorośli też znajdą coś dla siebie. Książki młodzieżowe o tematyce obyczajowej, fantasy oraz przygodowej. W tej kategorii odnajdziesz miłość, magie, przyjaźń, ale również zło, strach i demony. Literatura młodzieżowa z naszej oferty zawiera również trudne tematy, problemy i rozterki ludzi wkraczających w dorosłe życie. Miłośnikom książek o tematyce fantastyka, polecamy również kategorie Fantastyka, Fantasy, Science fiction.
1 2 3 4 5 6 7

© OCZYTANI.pl Tania książka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Idź do góry